تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریشتحصیل پزشکی در اتریش 

تحصیل پزشکی در اتریش ، تحصیل در اتریش و اخذ اقامت تحصیلی اتریش از مواردی است که باتوجه به کیفیت بالای زندگی در وین مورد توجه بسیاری از عزیزان قرار دارد. تحصیل پزشکی در اتریش یکی از رشته هایی است که همه ساله طرفداران بسیاری برای اقدام دارد و بسیاری از اشخاصی که موفق به تحصیل پزشکی در ایران نمی شوند می توانند به تحصیل پزشکی در اتریش بپردازند شاید مهمترین دلیلی که بتوان گفت تحصیل پزشکی در اتریش از طرفداران بسیاری برخوردار است رایگان بودن هزینه تحصیل در اتریش باشد که دانشجویان می توانند با هزینه مناسب به تحصیل در اتریش بپردازند و از دانشگاههای رایگان اتریش بهره مند گردند.

همچنین دانشجویانی که به تحصیل در اتریش می پردازند امکان کار در هنگام تحصیل را خواهند داشت تا بتوانند هزینه های زندگی خود را نیز تا حدودی تامین نمایند. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش به شرایط تحصیل پزشکی در اتریش در این مقاله می پردازد.

فایل صوتی استاد ملک پور ( دانشجوی دکترای رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در مورد ورود به رشته پزشکی در اتریش

شرایط تحصیل پزشکی در اتریش 

بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی را دارند کشور اتریش را برای این موضوع انتخاب می نمایند بهتر است بدانید که دانشجویانی که موفق به قبولی کنکور پزشکی ایران نمی شوند می توانند بدون قبولی در کنکور برای تحصیل پزشکی در اتریش اقدام نمایند. برای تحصیل پزشکی در اتریش شخص دانشجو باید بتواند مدرک زبان آلمانی خود در سطح B2 یا C1 را ارائه نمایند. اشخاصی که قصد تحصیل پزشکی در اتریش را دارند باید بتوانند آزمون ورودی را به خوبی پشت سر بگذارند تا بتوانند در صورت قبولی در این آزمون وارد رشته پزشکی شوند که در این صورت شخص دانشجو نیاز به ارائه مدرک زبان دارد .

بهتر است بدانید دانشجویان قبل از ارائه آزمون می توانند در دوره های FOUDATION در اتریش پذیرش خود را اخذ نمایند و با گذراندن دوره ۱ تا ۱٫۵ ساله این دوره می توانند برای ارائه آزمون پزشکی آماده شوند. در دوره FOUNDATION دانشجویان باید دروس زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، ریاضی ، هوش و زبان آلمانی را با نمرات مناسب پشت سر بگذارند تا بتوانند در صورت قبولی در دوره FOUNDATION وارد رشته پزشکی شوند.

هزینه تحصیل در دوره FOUNDATION  در حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ یورو می باشد که شخص دانشجو باید بتواند آن را پرداخت نماید همچنین هزینه تحصیل برای دوره زبان آلمانی در اتریش در حدود ۷۷۰۰ یورو می باشد .

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل پزشکی در اتریش

هزینه تحصیل در اتریش و طول دوره تحصیل پزشکی در اتریش 

دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در اتریش را دارند می توانند در دانشگاههای رایگان اتریش به تحصیل بپردازند چرا که تحصیل در کشور اتریش به صورت رایگان می باشد اما در صورتی که از طریق دوره های foundation اقدام می نمایید باید بتوانید هزینه این دوره را که در حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ یورو در سال می باشد را پرداخت نمایید که پس از گذراندن این دوره و قبولی در دوره FOUNDATION دانشجویان می توانند به تحصیل رایگان در اتریش بپردازند نکته ای که در مورد هزینه تحصیل در اتریش وجود دارد این است که تحصیل در دانشگاههای رایگان نیازمند پرداخت هزینه های جزیی می باشد که این هزینه برای دانشجویان بین المللی در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد و  برای دانشجویان اتحادیه اروپا رایگان خواهد بود.

طول دوره تحصیل پزشکی در اتریش ۶ سال می باشد و دانشجویانی که قصد تحصیل در این دوره را دارند با گذراندن ۶ ساله دوره پزشکی و اخذ مدرک تحصیلی خود می توانند وارد بازار کار شوند تا بتوانند برای اقامت خود نیز اقدام نمایند . نکته مهم  و حائز اهمیتی که وجود دارد این است که مدرک پزشکی اتریش یکی از معتبرترین مدارک پزشکی می باشد و دانشجویانی که موفق به اخذ مدرک تحصیلی خود از اتریش می شوند می توانند برای تخصص و یا کار برای بسیاری از کشورها اقدام نمایند.

نکته مهمی که لازم است به آن پرداخته شود این است که اشخاصی که موفق به قبولی در کنکور پزشکی ایران نمی شوند می توانند با گذراندن یک دوره زبان آلمانی و قبولی در آزمون اتریش وارد رشته پزشکی شوند به همین دلیل در سالهای اخیر تحصیل پزشکی در اتریش از طرفداران بسیاری برخوردار بوده است .

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل دندانپزشکی در اتریش

شروع ترم های تحصیلی در اتریش 

در مورد شروع ترم های تحصیلی در اتریش باید گفت دانشجویانی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی اتریش را دارند برای تحصیل پزشکی در اتریش باید بتوانند مدارک تحصیلی خود را برای ترم های زمستان تا اول سپتامبر و برای ترم های تابستان تا اول فوریه به دانشگاه ارائه نمایند تا بتوانند برای پذیرش تحصیلی خود اقدام داشته باشند علاوه بر آن بهتر است بدانید که در صورتی که برای تحصیل پزشکی در اتریش و یا رشته های دیگر اقدام می نمایید مدت ۶ تا ۸ هفته برای اخذ پذیرش زمان می برد که پس از آن دانشجو می تواند برای اخذ ویزای خود اقدام نماید.

فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل پزشکی و داروسازی در اتریش

مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در اتریش 

 1. ارائه پاسپورت فرد متقاضی
 2. ترجمه مدرک دیپلم شخص متقاضی
 3. ترجمه مدرک پیش دانشگاهی شخص متقاضی
 4. ارائه فرم پذیرش دانشگاه
 5. تکمیل شرایط عمومی ورود به دانشگاههای اتریش ( این نسخه ها برای دانشجویان بین المللی می باشد )
 6. ارائه نامه تمکن مالی شخص متقاضی

اسامی دانشگاهها برای تحصیل پزشکی در اتریش 

 1. Medical University of Vienna
 2. Medical University of Graz
 3. University of Vienna
 4. Medical University of Innsbruck
 5. Paracelsus Private Medical University

هزینه های زندگی در اتریش 

در مورد هزینه های زندگی در اتریش باید گفت که هزینه زندگی هر فرد با توجه به  نوع زندگی و محلی که برای زندگی خود در نظر می گیرد متفاوت است اما به طور میانگین هزینه زندگی در اتریش در ماه در حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ یورو خواهد بود که دانشجویان می توانند با انجام کار پارت تایم در هنگام تحصیل پزشکی در اتریش تا حدودی هزینه زندگی خود را نیز  تامین نمایند بهتر است بدانید که دانشجویان در هنگام تحصیل می توانند از خوابگاه دانشجویی استفاده نمایند که در این صورت مبلغی در حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو نیز باید برای اجاره خوابگاه بپردازند که البته خوابگاههای دانشجویی دارای امکانات و تجهیزات کامل برای دانشجویان می باشند.

موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش آماده ارائه خدمات برای تحصیل پزشکی در اتریش می باشد همچنین می توانید برای اطلاعات کامل تر در مورد تحصیل در اتریش و همچنین تحصیل پزشکی در اتریش با کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش مشاوره نمایید.

شما می توانید تمام سوالات خود در مورد تحصیل پزشکی در اتریش را در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کنید. همچنین این امکان وجود دارد که شما عزیزان تجربه تحصیل پزشکی در اتریش و به طور کلی تحصیل در اتریش را در این بخش به اشتراک بگذارید تا برای بسیاری از متقاضیان راه گشا باشد. امیدوار است که از نوشتار تحصیل پزشکی در اتریش نهایت استفاده را برده باشید.

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. اکرم گفته:

  من از کلیفرنیا هستم نمیدانم با چه شماره و یا ایمیلی با شما تماس داشته باشم شماره شما جواب نمیداد که در سایت گذاشته اید

  Rating: ۵
  پاسخ
 2. arash alizadeh گفته:

  salam
  man va hamsarafm doreye pezeshkie omomio tu iran tamum kardim va alan daneshjuye takhasos tu reshteye cheshmpezeshki va dakheli tu daneshgahe tehran hastim. mikhastam be otrish mohajerat konam, aya pazireshe takhasos emkanesh ha?st

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، باید مورد شما بررسی شود شاید نیاز به معادلسازی واحد ها باشد. همچنین تحصیل پزشکی در چک، انگلستان و کانادا از اتریش راحت تر است.

   پاسخ