تحصیل پزشکی در استرالیا و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی در استرالیا ، اخذ اقامت استرالیا از طریق تحصیل پزشکی، اقامت کاری پس از تحصیل رشته پزشکی در استرالیا و چنین مواردی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرند. هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا چقدر است؟ آیا تحصیل پزشکی در استرالیا نیازمند شرکت در آزمون ورودی است؟ برای تحصیل پزشکی در استرالیا چه مدارکی باید ارائه شود؟ آیا دانشگاه های استرالیا از کیفیت مناسبی برای تحصیل پزشکی برخوردارند؟ متقاضیان تحصیل پزشکی در استرالیا همواره با پرسش های بی شماری مواجه بوده اند که دستیابی به پاسخ این قبیل پرسش ها با مطالعه این مقاله میسر خواهد بود. از دیرباز کشور استرالیا مقصد مطلوبی برای تحصیل پزشکی برای دانشجویان بین المللی و حتی پزشکان جوانی بوده است که قصد دارند در یک محیط دارای استرس کمتر ، حقوق بالاتری دریافت کنند. دانشکده های پزشکی استرالیا به سبب کیفیت آموزشی و تحقیقاتی بالا در سطح بین المللی از اعتبار بالایی برخوردار هستند. در این نوشتار رفع ابهامات ذهنی شما همراهان گرامی به شکل علمی و تخصصی را هدف قرار داده ایم. به علاوه، پس از مطالعه نوشتار پیش رو نیز همواره شما عزیزان می توانید از سرتاسر دنیا با مشاورین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به شکل تلفنی تماس رایگان برقرار کنید. مطالب زیر در این مقاله به شکل علمی بررسی خواهند شد:

تحصیل پزشکی در استرالیا
 • شرایط عمومی تحصیل پزشکی در استرالیا
 • شرایط ورود به رشته پزشکی در استرالیا
 • دانشگاه های پزشکی در استرالیا
 • مدارک لازم برای پذیرش و تحصیل پزشکی در استرالیا
 • هزینه های تحصیل پزشکی در استرالیا
 • هزینه زندگی برای تحصیل پزشکی در استرالیا
 • تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در استرالیا
  • دارو سازی
  • دندان پزشکی
  • پرستاری
 • دریافت ویزای تحصیل پزشکی در استرالیا
 • کار پس از تحصیل پزشکی در استرالیا
 • سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی تحصیل پزشکی در استرالیا

کشور استرالیا با جمعیت ۲۵ میلیونی بزرگترین کشور در اقیانوسیه و از نظر مساحت ششمین کشور بزرگ دنیا محسوب می شود. دیواره بزرگ مرجانی واقع در شرق استرالیا بزرگ ترین اکوسیستم جهانی محسوب می شود. نمی توان به کوئینزلند در استرالیا سفر کرد و از تماشای بزرگترین جزیره شنی دنیا یعنی جزیره فریزر غافل شد. ۸۰ درصد گونه های جانوری استرالیا نیز مختص این کشور هستند. هر متقاضی تحصیل پزشکی در استرالیا قطعاً از شنیدن آنکه استرالیا با وجود داشتن جمعیت ۲۵ میلیونی پس از بریتانیا و آمریکا از نظر تعداد دانشجویان بین المللی در رده سوم قرار دارد به شگفت خواهد آمد. در واقع، چنین قضیه ای با توجه به این مسئله که ۷ مورد از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا در این کشور قرار گرفته اند، آنقدرها هم دور از ذهن نیست. کشور استرالیا با ارائه ۲۲٫۰۰۰ دوره تحصیلی در ۱٫۱۰۰ موسسه آموزشی بالاتر از آلمان، هلند و ژاپن در جایگاه هشتم رنکینگ جهانی سیستم های ملی آموزش عالی قرار گرفته و پذیرای دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل پزشکی در استرالیاست. بر اساس آخرین رنک بندی موضوعی QS از دانشگاه های دنیا در سال ۲۰۱۷ پنج مورد از دانشگاه های استرالیا در فهرست ۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند؛ به طوری که دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملبورن، دانشگاه مانش، دانشگاه کوئینلند و دانشگاه UNSW به ترتیب در جایگاه پانزدهم، نوزدهم، بیست و نهم، چهل و دوم و پنجاهم دنیا قرار گرفته اند. به طور کلی، تحصیل پزشکی در استرالیا مستلزم گذراندن دو مقطع لیسانس (لیسانس پزشکی عمومی و لیسانس جراحی) و تحصیلات تکمیلی (دکترای پزشکی) است. بسته به نوع دانشگاه در استرالیا ممکن است یکی از این دوره ها ارائه شود. در شکل زیر برخی اطلاعات مهم درباره کشور استرالیا قابل مشاهده است.

شرایط عمومی تحصیل پزشکی در استرالیا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد دیدنی های توریستی استرالیا

مقاله مرتبط

اقامت استرالیا

شرایط ورود به رشته پزشکی در استرالیا

به طور کلی صلاحیت افراد برای ورود به رشته پزشکی در استرالیا را می توان در دو بخش بررسی نمود:

 1. دوره ورودی پزشکی (دکترای پزشکی: ۴ ساله)
 2. دوره لیسانس پزشکی (لیسانس پزشکی عمومی، لیسانس جراحی: ۶ ساله)

در دوره ورودی پزشکی صلاحیت افراد برای ورود به این دوره بر اساس سه فاکتور سنجیده می شود:

 • معدل دوره لیسانس (GPA)
 • نمره آزمون استعداد تحصیلی
 • مصاحبه ( بسته به دانشکده این مصاحبه می تواند در قالب MMI (نوعی فرمت مصاحبه سنتی و یا گفتگوی غیر رسمی به شکل حضوری و یا از راه دور باشد )

پذیرش تحصیلی از دانشگاههای خارجی | پروسه اخذ پذیرش تحصیلی از خارج کشور

افراد متقاضی تحصیل پزشکی در استرالیا برای ورود به این دوره لازم است نمره بالایی را در مقطع لیسانس اخذ نموده و حداقل نمره لازم را در آزمون استعداد تحصیلی کسب کرده باشند. پس از رعایت الزامات در ارتباط با معدل و استعداد تحصیلی برخی از متقاضیان دعوت به مصاحبه می شوند. دانشجویان هم در سال آخر دوره لیسانس و هم پس از اتمام این دوره می توانند برای اخذ پذیرش در دوره پزشکی عمومی درخواست دهند. علاقه مندان تحصیل پزشکی در استرالیا برای ورود به برخی از دانشگاه های استرالیا همچون دانشگاه ملبورن و دانشگاه مانش برای تحصیل پزشکی عمومی، اغلب ملزم به گذراندن واحدهای پیش نیاز (عمدتا در زمینه آناتومی، فیزیولوژی و بیوشیمی ) می شوند. دانشگاه های دیگر چنین الزاماتی را ندارند و درخواست دانشجویان دارای مدرک در هر رشته دانشگاهی را برای تحصیل پزشکی در استرالیا می پذیرند. دانشگاه سیدنی و ANU در دسته چنین دانشگاه هایی قرار می گیرند. آزمون های استعداد تحصیلی در استرالیا GAMSAT و MCAT نام دارند. آزمون GAMSAT دو بار در طول سال در ماه های مارس و سپتامبر برگزار می گردد. این آزمون به شکل حضوری برگزار می شود و امکان برگزاری به شکل آنلاین را ندارد. آزمون مذکور ماهیت و میزان توانایی های کسب شده طی تجارب و آموزه های قبلی را مورد ارزیابی قرار می دهد. آزمون مذکور در سه بخش استدلال در علوم انسانی و علوم اجتماعی، ارتباط کتبی و استدلال در علوم زیستی و فیزیکی برگزار می شود. شرکت در آزمون MCAT از الزامات مهم اکثر دانشکده های پزشکی آمریکا و کانادا نیز محسوب می شود. متقاضیان ورود به دوره پزشکی عمومی استرالیا لازم است در آزمون MCAT حداقل نمره ۵۰۰ را کسب کنند. در دوره لیسانس پزشکی نیز متقاضیان تحصیل پزشکی در استرالیا ملزم به رعایت برخی نکات هستند. به عنوان مثال، لازم است افراد میزان توانایی خود را از طریق نمرات دوره A-Level و یا دوره های لیسانس بین المللی و غیره به اثبات برسانند، در آزمون استعداد تحصیلی و یک مصاحبه شرکت کنند.

دانشگاه های پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی به طور کلی انتخابی مهیج و تعیین کننده در زندگی هر فردی است. دانشگاه های فراوانی در استرالیا ، آموزش پزشکی را در سطح کیفی بالا برای علاقه مندان تحصیل پزشکی در استرالیا ارائه می دهند. همانطور که پیشتر ذکر شد، پذیرش در دانشکده های پزشکی استرالیا عموماً بر مبنای GPA ( معدل فرد )، نتیجه آزمون GAMSAT ، مقالات فرد و یا مصاحبه شخصی صورت می پذیرد. در این بخش به معرفی ۱۰ دانشگاه برتر استرالیا برای تحصیل پزشکی می پردازیم:

لیست معرفی 10 دانشگاه برتر استرالیا برای تحصیل پزشکی

تحصیل در دانشگاههای استرالیا

مدارک لازم برای پذیرش و تحصیل پزشکی در استرالیا

به طور کلی سه دسته مدرک لازم است برای اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا ارائه شوند. لازم است متقاضیان تحصیل پزشکی در استرالیا توجه داشته باشند که تحقق این هدف برای آنها منوط به ارائه مدارکی است که قصور در ارائه آنها می تواند اثرات زیان باری به دنبال داشته باشد. کپی برداری از مطالب نگاشته شده در این مقاله شرعاً و قانوناً حرام است.

 1. مدارک آکادمیک
 • فرم درخواست ویزا و فرم تعداد اعضای خانواده که توسط دانشجو پر و امضا شده
 • کپی پاسپورت فرد
 • کپی شناسنامه
 • یک قطعه عکس با فرمت پاسپورت که در فاصله زمانی شش ماه گذشته گرفته شده باشد
 • کپی پشت نویسی و مهر شده مدارک تحصیلی دانشجو
 • کپی مدرک زبان انگلیسی فرد که نهایتاً ۲ سال پیش از ارائه درخواست اخذ شده (مدارک آیلتس، تافل و یا PTE مورد قبول هستند)
 • گواهی عدم سوء پیشینه

نکته مهم آنکه لازم است علاقه مندان تحصیل پزشکی در استرالیا نسخه معتبر و پشت نویسی شده مدارک ارائه شود و گواهی های موقت مورد قبول نیستند. به علاوه، تمامی نسخه های معتبر و پشت نویسی شده لازم است به وضوح موارد زیر را دربرگیرند:

 • نام کامل فرد
 • مشخصات و نام جایزه / مدرک
 • تاریخ اخذ مدرک / جایزه
 • نام موسسه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا

هزینه های تحصیل پزشکی در استرالیا

دوره پزشکی عمومی استرالیا یک بار در سال (فوریه) دانشجو می پذیرد. دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی در استرالیا ملزم هستند که در بازه زمانی اول فوریه تا نیمه آن در دانشگاه در مراسم معارفه حضور پیدا کنند. تدریس دروس اغلب از اولین دوشنبه ماه مارس آغاز می شود. فرآیند ارائه درخواست غالبا در ابتدای ماه آوریل سال قبل آغاز می گردد. دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی در استرالیا می بایست پس از قبولی در این آزمون، نتایج آزمون GAMSAT خود را نیز ارائه نموده و منتظر جواب آن باشند. به طور کلی هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا در این مقطع سالیانه ۶۴٫۰۰۰ ای ۷۳٫۰۰۰  دلار استرالیا را  در بر می گیرد. لازم به ذکر است که در این مقطع هیچگونه بورسیه ای برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل پزشکی در استرالیا در نظر گرفته نشده است. دوره های لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی یک بار در سال در نیمسال اول (ماه فوریه) دانشجو می پذیرند. شروع دوره تحصیلی معمولا از ابتدای ماه مارس می باشد. اغلب افراد متقاضی تحصیل پزشکی در استرالیا می توانند از ابتدای ماه مارس برای سال بعد درخواست دهند. آخرین مهلت ارائه درخواست بسته به دانشگاه از ماه ژوئن تا آخر ماه سپتامبر است. شهریه دوره های لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی بین ۵۵٫۰۰۰ الی ۷۱٫۰۰۰دلار استرالیاست. در این مقطع نیز هیچ بورسیه ای به دانشجویان بین المللی اعطا نمی شود. شما سروران گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر در همه زمینه های مهاجرتی می توانید محصول راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت را تهیه نموده و از گنجینه اطلاعاتی آن بهره مند شوید.

هزینه های تحصیل در خارج از کشور | شهریه تحصیل در خارج از کشور

هزینه مهاجرت به استرالیا
ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت

هزینه زندگی برای تحصیل پزشکی در استرالیا

به طور حتم آگاهی از میانگین هزینه های زندگی در استرالیا یکی از بخش های مهم کسب آمادگی مالی برای تحصیل پزشکی در استرالیا به شمار می رود. به منظور دریافت ویزای تحصیلی استرالیا ، دولت این کشور افراد را ملزم می نماید که نشان دهند از نظر مالی از پس حداقل مخارج زندگی خود در این کشور برخواهند آمد. از تاریخ ۱ فوریه ۲۰۱۸ هزینه زندگی برای ۱۲ ماه برای یک نفر معادل ۲۰٫۲۹۰ دلار، برای همراه (همسر) وی ۷٫۱۰۰ دلار و برای فرزند وی ۳٫۰۴۰ دلار استرالیا در نظر گرفته شده است. اگرچه هزینه های زندگی بسته به محل زندگی فرد در استرالیا متفاوت هستند، در زیر برای اطلاع بیشتر متقاضیان تحصیل پزشکی در استرالیا به شکل تقریبی به هزینه های زندگی در استرالیا اشاره شده است:

لیست برخی هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

چنانچه تمایل دارید از شرایط تحصیل در رشته پزشکی در سایر کشور های جهان آگاهی کافی کسب نمایید، اکیدا پیشنهادی می کنیم مطالعه مقاله تحصیل پزشکی در خارج از کشور را از دست ندهید :

تحصیل پزشکی در خارج از کشور

تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در استرالیا

 • داروسازی

افراد متقاضی تحصیل پزشکی در استرالیا که قصد دارند پس از اتمام دوره دبیرستان برای تحصیل داروسازی وارد دانشگاه های استرالیا شوند، لازم است الزامات مربوط به ورود در دانشگاه ها را به دقت چک کنند. به طور کلی تحصیل در دوره لیسانس کشور استرالیا ۴ سال به طول می انجامد. پس از اتمام دوره لیسانس افراد وارد یک دوره کارآموزی ۴۸ هفته ای همراه با حقوق می شوند. بنابراین، مسیر تحصیل داروسازی در استرالیا برای افراد به طور کلی ۵ ساله است. افراد دارای مدرک دانشگاهی و علاقه مند به تحصیل پزشکی در استرالیا که قصد تحصیل در رشته داروسازی را دارند نیز لازم است مشخصاً الزامات ورود به دانشگاه های این کشور را چک کنند. به عنوان مثال، افرادی که قصد دارند برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس اقدام کنند ممکن است ملزم به گذراندن بعضی واحدهای درسی پیش نیاز شوند تا بتوانند در این مقطع تحصیل کنند. پس از گذراندن دوره لیسانس افراد دوره ۲ ساله فوق لیسانس را پشت سر می گذارند که یک دوره کارورزی ۴۸ هفته ای با حقوق نیز به دنبال آن گذرانده می شود.

 • دندان پزشکی

افرادی که مدرک لیسانس را اخذ کرده و در آزمون دندانپزشکی (DAT) کانادا و یا آمریکا (ADAT) موفق شده باشند واجد شرایط تحصیل دندانپزشکی عمومی و یا جراحی لثه هستند. افراد علاقه مند به تحصیل پزشکی در استرالیا که تازه دبیرستان را به پایان رسانده اند و در سال پایانی تحصیل لیسانس هستند، نیز امکان تحصیل دندانپزشکی را دارند. گذراندن آزمون DAT از الزامات تحصیل دندانپزشکی در مقطع لیسانس (لیسانس علوم دندانپزشکی و لیسانس جراحی لثه) محسوب نمی شود و این موجب ورود مستقیم دانش آموزان به این دوره ها می گردد. عموماً این دوره ها ۵ ساله هستند.

 • پرستاری

رشته پرستاری در مقطع لیسانس سه ساله و مدرک آن حرفه ای است. اعطای این مدرک به فرد متقاضی تحصیل پزشکی در استرالیا سبب می شود وی یک پرستار عمومی رسمی (General Registered Nurse) محسوب شود. همانطور که این اسم نشان می دهد، هدف از اعطای این مدرک تمرکز بر تربیت فارغ التحصیلان دارای سوابق آکادمیک قوی و قابلیت های عملی است. در صورتیکه فرد علاقه داشته باشد رشته پرستاری را به شکل تخصصی تر به عنوان مثال در زمینه سلامت روانی، انکولوژی و یا پرستار اورژانس دنبال کند، لازم است وارد مقطع فوق لیسانس شود.

تحصیل پزشکی رد خارج از کشور | کار برای پزشکان در خارج از کشور

دریافت ویزای تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل در استرالیا مستلزم سپری کردن دو مرحله اقدام برای اخذش پذیرش و دریافت ویزای دانشجویی از دولت استرالیاست. در واقع، برای تحصیل پزشکی در استرالیا لازم است مراحل زیر طی شوند:

 • تصمیم گیری درباره رشته تحصیلی و موسسه/ دانشگاه مورد نظر
 • ارسال درخواست به موسسه/ دانشگاه مورد نظر
 • دریافت نامه پیشنهاد شغلی
 • دریافت فرم الکترونیکی تأیید ثبت نام ((eCoE
 • ارائه درخواست برای ویزای تحصیلی

متقاضیان علاقه مند تحصیل پزشکی در استرالیا لازم است الزامات زیر را نه تنها برای ارائه درخواست پذیرش بلکه برای مرحله ارائه درخواست ویزا نیز رعایت کنند:

 • الزامات آکادمیک
 • الزامات مربوط به مدرک زبان
 • نامه تمکن مالی برای تأمین مخارج تحصیلی.

در مورد منابع مالی دو منبع قابل قبول هستند:

 1. مدارک وام اخذ شده از موسسات مالی که نشان می دهند دانشجو حداقل می تواند دوره تحصیلی انتخابی را پوشش دهد؛
 2. مدرک نشان دهنده پول نقد در حساب بانکی
 • بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی
 • گواهی سلامت پزشکی: گزارشات پزشکی و نتایج بررسی ها توسط اشعه ایکس و رسید دریافت خدمات درمانی از شرکت Medibank Health Solutions

نمونه ویزای تحصیلی استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

کار پس از تحصیل پزشکی در استرالیا

داشتن مدرک تحصیلی استرالیا فرد را به نیروی کاری جذاب نه تنها برای کارفرمایان استرالیایی بلکه سایر کارفرمایان در سرتاسر جهان تبدیل می کند. در صورتی که فرد علاقه داشته باشد پس از انقضای ویزای تحصیلی خود و تحصیل پزشکی در استرالیا در این کشور مانده و مشغول به کار شود نیاز است ویزای جدیدی را دریافت کند که این امکان را به وی بدهد. در صورت اتمام دوره لیسانس، فوق لیسانس و یا دکترا می توانید برای ویزای موقت کار پس از تحصیل (subclass 485) درخواست دهید. به علاوه، یک کارفرما نیز می تواند اسپانسر شما برای دریافت یک ویزای جدید شود (برای این کار می توانید با بخش منابع انسانی آن شرکت ارتباط برقرار کنید). در صورتیکه تمایل داشته باشید به شکل مستقل از یک کارفرما برای مدت طولانی تر و یا مشاغل حرفه ای درخواست دهید می توانید از طریق پروسه SkillSelect پروفایلی را در EOI ایجاد کنید. توصیه دولت استرالیا به دانشجویان بین المللی پس از تحصیل پزشکی در استرالیا آن است که با گروهی از فارغ التحصیلان هم کلاسی خود ارتباط برقرار کنند. این کار به فرد کمک می کند با هم کلاسان خود در ارتباط باشد و به طور کلی مزایای فراوانی را برای فرد داشته و فرصت هایی را پس از تحصیل پزشکی در استرالیا در اختیار وی قرار می دهد. نمودار زیر درصد نرخ بیکاری استرالیا در بازه زمانی سال های ۲۰۱۷ -۱۹۹۱ را به تصویر می کشد. همانطور که این نمودار نشان می دهد میانگین نرخ بیکاری استرالیا در این دوره معادل ۶٫۶۲ درصد بوده و از سال ۲۰۰۳ تا سال ۲۰۱۸ زیر ۶ درصد بوده است که این به خودی خود نشان از وضعیت مناسب اشتغال در استرالیا دارد.

نمودار نرخ بیکاری استرالیا

پاسپورت استرالیا
سخن پایانی

تحصیل پزشکی در استرالیا، مراحل اخذ ویزای تحصیل پزشکی در استرالیا و الزامات کلی تحصیل پزشکی در استرالیا در این نوشتار به بحث و ارزیابی علمی و تخصصی گذاشته شد. کیفیت بالای آموزش پزشکی، به طور کلی تحصیل در استرالیا و همچنین شرایط مناسب اشتغال به حرفه پزشکی در این کشور موجب علاقه دانشجویان بین المللی به تحصیل پزشکی در این کشور شده است. با این حال، افراد برای دستیابی به این مهم ناچار به برگزاری آزمون هایی هستند که شرکت در آنها چندان ساده نیست. با توجه به پستی بلندی هایی این مسیر ، علاقه مندان به تحصیل پزشکی می توانند مسیرهای ساده تری همچون تحصیل پیش پزشکی و شرکت در آزمون های ساده تر در کشورهایی همچون مجارستان را نیز مد نظر قرار دهند. در این مقاله نکات مهم در مورد تحصیل پزشکی در استرالیا بررسی و ارزیابی شد. به علاوه، کمک گرفتن از متخصین امر مهاجرت به شما کمک می کند راحت تر مسیر تحصیل در استرالیا را طی کنید. امکان برخورداری از مشاوره رایگان تلفنی خدمت ویژه موسسه ملک پور به شما عزیزان است و ثبت نقطه نظرات شما در قسمت قسمت دیدگاه (ثبت پرسش) در بخش پایانی مقاله یا بخش پرسش و پاسخ همگانی سایت نیز موجب دلگرمی ما و رسیدن شما به پاسخ خواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

27 پاسخ
 1. آرسام گفته:

  با سلام
  من مدرک دیپلم تجربی دارم با ۱۸سال سن برای تحصیل در رشته پزشکی قصد مهاجرت دارم.
  آیا قبول شدن در کنکور استرالیا برای پزشکی راحت است؟ ومن میتوانم اقدام کنم؟یا کشورهای دیگر هم پیشنهاد میدین؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، کشور های اتریش ، فرانسه ، هلند نیز وجود دارند اما تسلط به زبان آن ها لازمه قبول شدن در آزمون پزشکی می باشد برای استرالیا اگر شرایط فراهم باشد با توجه به اینکه زبان رسمی زبان انگلیسی است امتحان به مراتب راحت تر است اما باید تمامی شرایط شما بررسی شود. پیشنهاد می شود که با دفاتر تماس بگیرید.

   پاسخ
 2. مریم گفته:

  سلام من جراح عمومی هستم (۳۷ ساله) با ۳ سال سابقه کار در ضمینه جراحی و ۲ سال به عنوان پزشکی عمومی .مایل به اخذ ویزای کار در استرالیا هستم لطفا راهنمایی فرمایید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار استرالیا باید در ابتدا امتیاز لازم را بدست آورید همچنین باید مدرک تحصیلی خود را معادل سازی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. رویا گفته:

  سلام. من سی سالمه و دندانپزشکم و همسرم کارشناسی پروتز دندان داره. برای ویزای کار استرالیا میخواهیم اقدام کنیم. اول باید job offer بدیم یا مدارکمونو معادلسازی کنیم؟ چه کاری باید اول انجام بدیم لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در سیستم امتیاز بندی وارد شوید و پس از اخذ امتیاز لازم می توانید وارد کشور شوید و مدارک خود را معادل سازی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. دلارام گفته:

  سلام خسته نباشید. من دانشجوی پزشکی سال ۵ هستم‌ در ایران و بسیار تمایل دارم که در استرالیا تخصص بگیرم. ولی راجع به هزینه هاش اطلاعی‌ندارم.اگر میشه راجع به این‌مسئله منو راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 5. گلسا گفته:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی پزشکی هستم در اسلواکی می خواستم بدونم پس از پایان تحصیلم مدرک من در استرالیا مورد تایید هست یا نه؟ چون دوست دارم تخصصم را در این کشور بگیرم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ ویزا محدودیت سنی وجود دارد همچنین باید در ابتدا علوم پایه را بگذرانید و در صورتی در آزمون پذیرفته شدید می توانید اقدام نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. طاهره گفته:

  سلام،سی ساله هستم فارغ التحصیل پزشکی عمومی و چهار سال هست مشغول به کار هستم.میخواستم شرایط ویزا تحصیلی و اقامت دائم استرالیا رو توضیح بدین؟چقدر سرمایه لازم هست؟امکان گرفتن اقامت دائم به دنبال تحصیل در استرالیا هست؟شرایط سنی من محدودیتی برام ایجاد میکنه؟اگه تخصص رو در ایران بخونم برای مهاجرت بیشتر کمکم میکنه یا اینکه تخصص رو هم در همون کشور مثل استرالیا بخونم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای ورود به تخصص باید در ابتدا مدرک تحصیلی خود را معادل نمایید و سپس بتوانید اقدام داشته باشید و دوره تخصص خود را بگذرانید بعد از تحصیل در صورتی که قصد اخذ اقامت را دارید باید بتوانید به صورت فول تایم وارد بازار کار شوید تا بتوانید اقامت خود را اخذ نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 7. نسيم گفته:

  سلام و عرض أدب وقتتون بخير
  من ليسانس الكترونيك دارم مدرك پيش رياضي هم دارم مي خوام براي پزشكي بخونم شرايط من چه جوريه مي تونم اقدام كنم يا خير ؟؟؟؟سپاسگذارم اگه راهنمايي كنين

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   برای ورود به رشته های پزشکی باید در ابتدا دوره پری مدیکال را بگذرانید و سپس وارد رشته پزشکی شوید علاوه بر آن بسیاری از کشورها برای پروسه ویزا محدودیت سنی وجود دارد که بهتر است برای اطلاعات بیشتر با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   سلام
   دوست عزیز برای راهنمایی دقیق باید اطلاعات کاملی از خود را ذکر نمایید که می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 8. Vajihe گفته:

  سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه و دانشجوی مهندسی ژنتیک گیاه هستم میخواستم شرایط در دانشگاه های استرالیا رو بدونم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مراجعه نمایید و یا با دفاتر mie تماس حاصل نمایید . با تشکر

   پاسخ
 9. مرتضي گفته:

  سلام و خسته نباشيد من و همسرم پزشك عمومي هستيم،لطفادر مورد شرايط ادامه تحصيل و كار در استراليا راهنمايي بفرماييد

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی می توانید برای ویزای کار استرالیا اقدام نمایید اما لازم است که اطلاعات کاملی از خود را ذکر بفرمایید تا امکان مشاوره بهتر وجود داشته باشد علاوه بر آن برای اخذ ویزای کار باید امتیازات آن را کسب نمایید که باید شرایط شما کاملا بررسی شود . برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 10. یاسمن جوکار گفته:

  سلام سه تا راهنمایی از شما دارم :
  بفرماییدمن کارشناس مامایی هستم شرایط پذیرش و اقامت در استرالیا برای من چگونه است؟ ضمنا شرایط کاری برای کارشناسی پرستاری در استرالیا چطور میباشد ؟
  و همچنین برای تحصیل در رشته دندانپزشکی از مقطع دیپلم لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم

  پاسخ
 11. فرشاد گفته:

  سلام خدا قوت ممنون از سایت خیلی مفیدتون..بنده کارشناسی بیهوشی دارم از دانشگاه علوم پزشکی سراسری..میخواستم بدونم واسه ادامه تحصیل پزشکی در استرالیا میتونم اقدام کنم؟؟

  پاسخ
 12. امین گفته:

  با سلام و ادب

  اینجاب فارغ التحصیل ارشد رشته مهندسی راه اهن برقی می باشم می خواستم بدانم که ایا می توان برای دوره های پزشکی در استرالیا اقدام کنم و ایا برای این کار مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی بنده لازم است یا مدارک دانشگاهی ؟ با تشکر

  پاسخ
 13. شکیبا گفته:

  سلام
  خانم من اینجا فلوشیپ اکو است مراحل قبول شدن مدرک ایشان در استرالیا و همچنین کار و درامد در استرالیا چگونه است

  پاسخ