تحصیل پزشکی در خارج از کشور و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی در خارج از کشور و شرایط، مزایا، معایب تحصیل در رشته پزشکی در کشورها و دانشگاههای مختلف در مقاله پیش رو مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. بهترین کشور خارجی برای تحصیل پزشکی کدام است؟ آیا امکان تحصیل پزشکی در خارج از کشور برای ایرانیان فراهم است؟ آیا برای ورود به رشته پزشکی در کشور های خارجی نیاز به آزمون داریم؟ چه مدارکی جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور و اخذ ویزا مورد نیاز است؟ کلید دستیابی به پاسخ این سوالات در مطالعه این نوشتار نهفته است؛ لذا متقاضیان و علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور در رشته های دانشگاهی پرطرفدار مانند پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی می توانند با مطالعه این مقاله به اطلاعاتی ارزشمند و به روز در این خصوص دست یابند. شایان ذکر است که شرایط تحصیل در رشته های فوق در کشورهای مختلف با هم متفاوت بوده و هر کدام پیش نیازهای خاص خود را می طلبد. شما عزیزان می توانید برای بررسی شرایط خود جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور با مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید و یا در قسمت ارتباط با موسسه، دریافت مشاوره رایگان و تماس با مشاوران با شما را پر کرده تا همکاران ما با شما تماس حاصل نمایند. هم چنین این قابلیت برای شما سروران گرامی فراهم شده است که سوالات و نقطه نظرات تان را در باب تحصیل پزشکی در خارج از کشور در قسمت پرسش و پاسخ مهاجرت همین سایت پرسیده و در کمترین زمان ممکن پاسخ آن ها را دریافت نمایید.

در ادامه به بررسی موارد زیر خواهیم پرداخت:

تحصیل پزشکی در خارج از کشور
 • تحصیل پزشکی در خارج از کشور و شرایط عمومی
 • شرایط تحصیل پزشکی در اتریش
 • شرایط تحصیل پزشکی در آلمان
 • شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان
 • شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان
 • شرایط تحصیل پزشکی در جمهوری چک
 • شرایط تحصیل پزشکی در دیگر کشور های اروپایی
 • شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا
 • شرایط تحصیل پزشکی در کانادا
 • شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه
 • شرایط تحصیل پزشکی در روسیه
 • شرایط تحصیل پزشکی در چین، ژاپن و کره جنوبی
 • شرایط تحصیل پزشکی در مالزی
 • بهترین دانشگاهها برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور
 • تحصیل پزشکی در خارج از کشور و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل پزشکی در خارج از کشور و وضعیت اخذ اقامت دائم و تابعیت
 • نکات مهم در مورد تحصیل پزشکی در خارج از کشور
 • سخن پایانی در مورد تحصیل پزشکی در خارج از کشور

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل پزشکی در خارج از کشور و شرایط عمومی

تحصیل پزشکی در خارج از کشور و اخذ ویزا جهت تحصیل این روزها دغدغه بسیاری از دانشجویان و خانواده ها می باشد. شاید این موضوع برای شما نیز مورد سوال بوده است که تحصیل پزشکی، دندان پزشکی و یا داروسازی در کدام کشور شرایط بهتری داشته و شما با تحصیل پزشکی در کدام کشور امکانات بهتری را دریافت خواهید نمود؟ هنگام مهاجرت جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور این نکته را باید مدنظر داشته باشید که آیا هدف شما از مهاجرت تحصیلی اخذ اقامت و پاسپورت کشور مورد نظر است و یا بعد از اتمام تحصیلات، قصد بازگشت به کشور خود را دارید. برای افرادی که قصد اقدام از ایران را دارند و هدف ایشان بازگشت به کشور مبدا است، مورد تایید بودن مدرک دانشگاه مورد نظر از دید وزارت بهداشت، درمان و آموزش ایران بسیار مورد اهمیت می باشد. سالیانه دانشجویان بسیار زیادی تمایل به تحصیل در کشورهای top  اروپایی دارند تا بتوانند پس از اتمام تحصیلات با کار در کشور مورد نظر و اخذ اقامت این کشورها آینده خود را تضمین نمایند.

تحصیل پزشکی در خارج از کشور

عکس زیر گویای این مطلب است که دو کشور ایران و سوریه جزو ۱۰ کشوری هستند که بیشترین تعداد جراحان و فیزیوتراپ های تبعه آن به آمریکا مهاجرت می نمایند.

ایران و سوریه جزء 10 کشوری هستند که بالاترین نرخ مهاجرت جراحان و اطباع را به آمریکا دارند

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل در رشته های پزشکی در خارج از کشور

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل در رشته های پزشکی در خارج از کشور

شرایط تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در خارج از کشور بسته به هر کشوری، شرایط و مراحل خاص و مختص به خود را دارد. سیستم تحصیلی اتریش بسیار شبیه به سیستم تحصیلی آلمان است، از آنجا که هر دوی این کشورها دارای دو نوع نظام تحصیلی دولتی و خصوصی می باشند. سیستم تحصیلی دولتی در صورتی که آموزش به زبان آلمانی انجام شود و با شرط اینکه قبولی دانشگاه سراسری ایران را داشته باشید، رایگان خواهد بود. تحصیل پزشکی در اتریش مستلزم قبولی متقاضی در آزمون ورودی دانشگاه پزشکی است. از آنجا که آزمون ورودی پزشکی در اتریش به طور سراسری بین تمام دانشگاه ها برگزار می گردد، پیش از آزمون تنها می توانید یک دانشگاه را انتخاب کرده و در آزمون ورودی مربوط به همان دانشگاه شرکت نمایید. لازم به ذکر است که حداقل سطح دانش آلمانی برای تحصیل این رشته در دانشگاه های دولتی اتریش، سطح C1 می باشد.

شرایط تحصیل پزشکی در اتریش

شرایط تحصیل پزشکی در آلمان

برای تحصیل پزشکی در آلمان می بایست به نکات زیادی توجه کرد. شرایط تحصیل در رشته های دندان پزشکی، پزشکی و داروسازی در آلمان تقریبا شبیه به کشور اتریش می باشد. جهت تحصیل در این دوره ها در کشور آلمان لازم است چند نکته را مد نظر قرار دهید.

شرایط تحصیل پزشکی در آلمان

اولین مورد آن است که آلمان فوق العاده به گپ ( Gap ) تحصیلی حساس است و نهایتا گپ تحصیلی ۲ الی ۳ سال را پذیراست. مورد بعدی وقت طولانی سفارت این کشور است. نزدیک ترین تایمی که سفارت بعد از ثبت درخواست تان، به شما اعلام خواهد کرد حداقل ۱۸ ماه آینده می باشد. بنابراین اگر از ایران قصد اقدام جهت تحصیل پزشکی در کشور آلمان را دارید، حتما این نکته را در نظر داشته و گپ تحصیلی خود را با زمان طولانی سفارت محاسبه نمایید. جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور اگر قصد تحصیل در نظام تحصیلی رایگان آلمان را دارید، باید قبولی یکی از رشته های دانشگاه سراسری ایران را داشته و حتما به زبان آلمانی مسلط باشید؛ چرا که پیش از ورود باید در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور که طبیعتا به زبان آلمانی است شرکت کرده و قبولی لازم را کسب نمایید.

هزینه تحصیل پزشکی در آلمان

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

انگلستان یکی از برترین کشورها جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور است. از مزایای تحصیل در این کشور، تحصیل به زبان انگلیسی و هم چنین امکان اخذ مدرک پزشکی در پنج سال است که کوتاه تر از سایر کشورهاست. از بین کشور های پیشرفته انگلیسی زبان، انگلستان از لحاظ جغرافیایی نزدیک به ایران بوده و تقریبا تمام دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت بهداشت می باشند و شما با اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، شانس تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان را خواهید داشت. جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان ابتدا باید در دوره A level شرکت کرده و پس از دریافت آموزش های لازم و کسب نمره AAA در دروس شیمی و زیست شناسی و فارغ التحصیلی از این مقطع در یکی از آزمون های ورودی دانشگاه ها شرکت نمایید. این آزمون ها شامل UKCAT (UK Clinical Aptitude Test)، BMAT و GAMSAT می باشد که با توجه به دانشگاه مورد نظر می بایست پیش از درخواست ثبت نام دانشگاه، در یکی از آزمون های فوق شرکت کرده و در صورت قبولی درخواست پذیرش نمایید که در اکثر موارد قبولی در آزمون UKCAT که آزمون بالینی انگلستان بوده و به صورت آنلاین برگزار می گردد، مورد نیاز می باشد. دانشجویان رشته پزشکی باید به زبان انگلیسی مسلط باشند؛ بنابراین متقاضیان برای تحصیل پزشکی در انگلستان می بایست علاوه بر آزمون پزشکی در آزمون زبان مورد تایید این کشور نیز شرکت کرده و آیلتس ۷ با تک تک بندهای ۶٫۵ و بالاتر دریافت نمایند.

مهاجرت به بهترین کشور های جهان ـ بهترین کشور های جهان ـ آزادی سفر به بهترین کشورهای جهان

پرچم انگلستان ـ مهاجرت به انگلستان ـ شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد شرایط تحصیل پزشکی برای کنکوری ها

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد شرایط تحصیل پزشکی برای کنکوری ها

شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان

امکان تحصیل رشته های پزشکی در مجارستان برای ایرانیان فراهم است. با توجه به هزینه های پایین زندگی در مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای عضو شنگن، این کشور می تواند گزینه ای مناسب برای مهاجرت جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور باشد. لازم به ذکر است که برای تحصیل در دوره های پزشکی و دندان پزشکی کشور مجارستان، ابتدا باید در دوره های پیش پزشکی یا Pre medical این کشور شرکت نمایید. طول مدت این دوره ها عموما سه ترمه و در حدود یک سال تحصیلی می باشد. اگر هدف شما جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور تحصیل به زبان انگلیسی است، مجارستان می تواند یک هدف عالی برای شما باشد.

شرایط تحصیل پزشکی در خارج از کشور

آزمون ورودی بسته به نوع دانشگاه متفاوت است و اگر متقاضی در آزمون های کتبی و شفاهی دانشگاه مورد نظر پذیرفته شود، می تواند وارد دانشگاه شود. هزینه تحصیل در دوره های پزشکی مجارستان سالیانه حدود ۹۰۰۰ یورو می باشد. دروس سال های اول و دوم بیشتر جنبه علوم پایه و نظری پزشکی داشته مانند بیوفیزیک، آناتومی و شیمی پزشکی و از سال سوم به بعد واحد های درسی بیشتر وارد فاز تخصصی و عملی شده و دانشجو می بایست در دوره های آموزشی مانند تکنیک های جراحی پایه، پزشکی داخلی و آسیب شناسی شرکت نماید. بمنظور دستیابی به اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم به مقاله ای با عنوان تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در مجارستان از همین وبسایت رجوع بفرمایید.

مجارستان ـ پرچم مجارستان ـ مهاجرت به مجارستان

هزینه های زندگی در مجارستان

شرایط تحصیل پزشکی در جمهوری چک

یکی از کشورهایی که جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور به متقاضیان این امر پیشنهاد می گردد، جمهوری چک می باشد. این کشور دارای شهرهای تاریخی و زیبایی است و دارای دانشگاه های معتبر زیادی نیز می باشد. برترین و بزرگ ترین دانشگاه این کشور،دانشگاه چارلز (Charles University in Prague) می باشد که در آگوست ۲۰۱۹ در رتبه ۲۰۴ جهان قرار دارد و در شهرهای پلزن و هرادتس کرالووه نیز شعبه دارد. دانشگاه بعدی این کشور دانشگاه ماساریک (Masaryk University in Brno)  می باشد که رتبه ۴۲۶ را داراست.

تحصیل پزشکی در خارج از کشور ـ مهاجرت برای پزشکان و دندانپزشکان

جهت تحصیل پزشکی در جمهوری چک می بایست در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور شرکت نمایید. امکان تحصیل رایگان به زبان چکی برای دانشجویان نیز فراهم است. اما اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، هزینه تحصیل در رشته های پزشکی بسته به دانشگاه مورد نظر حدود ۱۲ تا ۱۴ هزار یورو در سال و هزینه زندگی حدود ۴۵۰ تا ۷۰۰ در ماه می باشد. در صورت تمایل به تحصیل پزشکی در خارج از کشور لازم به ذکر است که دوره های پزشکی در کشور جمهوری چک ۶ ساله، دندان پزشکی ۵ ساله و دوره های داروسازی نیز عمدتا ۵ ساله می باشد. مقاله ی تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در جمهوری چک نیز در این خصوص می تواند راهنمایی بسیار خوب برای شما عزیزان بوده و با مطالعه آن از زیر و زبر تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط در این کشور به خوبی اطلاع یابید.

پرچم جمهوری چک - ویزای جمهوری چک - پاسپورت جمهوری چک - مهاجرت به جمهوری چک

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل پزشکی در خارج از کشور

شرایط تحصیل پزشکی در دیگر کشور های اروپایی

شرایط تحصیل پزشکی در چندی از برترین کشورهای اروپایی به تفصیل در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همواره تحصیل در رشته پزشکی مورد تقاضای افراد زیادی از سرتاسر جهان بوده است. علاوه بر کشورهای اتریش، آلمان، انگلیس، مجارستان و جمهوری چک امکان تحصیل در سایر کشورهای اروپایی نیز برای شما عزیزان امکان پذیر می باشد؛ البته شرایط تحصیل در هر یک از این کشورها با توجه به رتبه دانشگاه و محل قرارگیری دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد.

مهاجرت به بهترین کشور های جهان

اطلاعیه!

اگر به دنبال تحصیل رایگان هستید، کشورهای آلمان، اتریش، نروژ و فرانسه امکان تحصیل رایگان به زبان رسمی کشور مورد نظر را فراهم کرده اند.

اطلاعیه!

برای تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه کمتر کشورهای مجارستان، جمهوری چک و ایتالیا می توانند گزینه های مناسبی برای شما باشند.

به هر روی هنگام اقدام جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور حتما این نکته را مدنظر داشته باشید که تقریبا برای ورود به رشته پزشکی اکثر دانشگاه های معتبر نیاز به قبولی در آزمون ورودی دانشگاه خواهید داشت. خواننده گرامی! مقاله تحصیل پزشکی در خارج از کشور بوسیله کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تدوین شده و به نوشتار درآمده است؛ خاطر نشان می کنیم که هر گونه دخل و تصرف و کپی برداری از این نگارش غیر قانونی و حرام است.

ویزای درمانی ـ درمان در خارج از کشور ـ ویزای پزشکی ـ معالجه و درمان در خارج از کشور

شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا

یکی از کشورهای بسیار پرطرفدار و top جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور ، آمریکاست. به دلیل وجود دانشگاه های top و برتر جهان در آمریکا، رقابت جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا به شدت زیاد است.  جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا می بایست پیش از هر گونه اقدامی در آزمون MCAT شرکت کرده و در صورت قبولی در این آزمون طبق نمره ای که کسب کرده اید، اقدام به انتخاب دانشگاه و درخواست پذیرش نمایید. برخی از دانشگاه های مطرح هنگام پذیرش با شخص متقاضی مصاحبه آنلاین ترتیب داده و پس از قبولی فرد در این مصاحبه پذیرش وی را صادر می کنند. تحصیل پزشکی در آمریکا حدود ۷ سال به طول می انجامد. نحوه گذراندن این دوره بدین شکل است که فرد ابتدا در یک دوره ۲ ساله دروس تئوری و واحد های آزمایشگاهی را پاس کرده و در اولین مرحله آزمون USMLE شرکت می کند و در صورت قبولی در دوره ۲ ساله دوم شرکت می نماید. در دوره دوساله دوم، دروس بالینی به واحدهای تئوری و نظری اضافه می گردد. در پایان سال چهارم دانشجو آزمون دوره دوم USMLE را گذرانده و در صورت قبولی برای سه سال آخر تحصیلی آماده می شود. در پایان سال هفتم مرحله سوم آزمون USMLE برگزار می شود و فرد در صورت قبولی در این آزمون موفق به اخذ مدرک پزشکی آمریکا خواهد شد که با مدرک فوق می تواند در آمریکا مشغول به کار شود. گفتنی است که هزینه تحصیل پزشکی در آمریکا از ۲۵ هزار تا ۴۰ هزار دلار در سال با توجه به دانشگاه متغیر می باشد.

تحصیل پزشکی در آمریکا

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

کانادا نیز یکی از انتخاب های پرطرفدار برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور است. نظام تحصیلی کانادا، متفاوت از نظام آموزشی کشورهای اروپایی است. نظام تحصیلی کانادا، بریتانیایی و نظام تحصیلی کل اروپا بولونیایی می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا در دو مرحله اتفاق می افتد.

مهاجرت به کانادا ـ تحصیل پزشکی در کانادا

ابتدا شخص یک دوره لیسانس ۴ ساله در رشته های علوم پایه گذرانده و پس از اتمام این دوره اقدام به شرکت در آزمون MCAT می نماید. MCAT آزمونی چهار گزینه ای بوده و شامل ۴ بخش می باشد. این آزمون جهت ارزیابی شرایط دانشجو برای ورود به رشته پزشکی برگزار می گردد و بالاترین نمره آن T است. در صورت قبولی در این آزمون امکان پذیرش در دوره پزشکی برای شخص فراهم می باشد. تحصیل پزشکی در کشور کانادا در حدود ۳ تا ۵ سال طول می کشد. برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان کانادا ، متقاضی باید آیلتس ۶٫۵ یا ۷ (با توجه به نیازمندی دانشگاه مورد نظر) و یا تافل ۸۰-۹۰ و برای تحصیل به زبان فرانسوی ، مدرک زبان فرانسوی معتبر مورد نیاز می باشد. لازم به ذکر است که تمامی دانشگاه های top  پزشکی کانادا مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش ایران هستند. در لیست زیر ۵ دانشگاه برتر کانادا را مشاهده می نمایید:

لیست 5 دانشگاه برتر کانادا برای تحصیلی پزشکی

شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه

یکی از کشورهای ارزان جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور ، ترکیه است. این کشور با دارا بودن تعدادی چند از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران، مقصد بسیاری از متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی می باشد. افراد با دارا بودن دیپلم ۱۲ ساله می توانند در یکی از آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه به نام های YOS و SAT بنا بر نیاز دانشگاه شرکت کرده و پس از قبولی در یکی از این دو آزمون اقدام به اخذ پذیرش نمایند. YOS یکی از آزمون های گسترده ترکیه است که به زبان ترکی برگزار می گردد. جهت آمادگی در این آزمون می توانید در دوره های یکساله ای که در ترکیه برگزار می گردد، شرکت کرده و پس از گذراندن این دوره ها و کسب آمادگی لازم، اقدام به شرکت در آزمون YOS نمایید و یا از ابتدا مستقیم در این آزمون شرکت نمایید. این آزمون برای هر دانشگاه به صورت جداگانه و تقریبا سالی یکبار برگزار گردیده و دروس ریاضی، هندسه، هوش، زبان و… از مواد آن می باشد. آزمون SAT به زبان انگلیسی برگزار می شود و از الزامات ورود به برخی از دانشگاه های کشور ترکیه می باشد.

مهاجرت به ترکیه ـ تحصیل پزشکی در ترکیه ـ تحصیل در ترکیه

تحصیل پزشکی در ترکیه

شرایط تحصیل پزشکی در روسیه

دوره های پزشکی و دندان پزشکی در روسیه به دو زبان روسی و انگلیسی ارائه می گردد.

توجه! توجه!

البته باید حتما این نکته را به یاد داشته باشید که اکثر دانشگاه های روسیه که دوره های تحصیلی آن ها به زبان انگلیسی ارائه می شود، مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشند، بنابراین هنگام اقدام برای مهاجرت تحصیلی به روسیه جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور، معتبر بودن مدرک دانشگاه مورد نظر به منظور معادلسازی و کار در ایران را مدنظر قرار دهید.

تحصیل پزشکی در روسیه ـ مهاجرت به روسیه

متقاضیان تحصیل در دوره های پزشکی و دندان پزشکی کشور روسیه ابتدا باید یک دوره ۹ ماهه پادفک یا پیش پزشکی را در این کشور گذرانده و پس از قبولی در آزمون ورودی دانشگاه، شروع به تحصیل نمایند. به طور کلی هزینه تحصیل دندان پزشکی به زبان روسی در این کشور بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار آمریکا و هزینه تحصیل دوره پزشکی به زبان انگلیسی بین ۵۴۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار آمریکا می باشد. شایان ذکر است که دوره های پزشکی و دندان پزشکی روسیه حدود ۶ سال به طول می انجامد.

تحصیل پزشکی در خارج از کشور

هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه

شرایط تحصیل پزشکی در چین، ژاپن و کره جنوبی

یکی از سوالاتی که همواره در زمینه تحصیل پزشکی در خارج از کشور پرسیده می شود، شرایط تحصیل رشته پزشکی در کشورهای آسیایی مانند چین، ژاپن و کره جنوبی است، از آنجا که زبان رسمی این کشورها بسیار متفاوت و پیچیده است، برای ورود به مقطع پزشکی ژاپن هرساله آزمون ورودی برگزار می شود و علاقمندان می توانند از طریق شرکت در آزمون فوق که CATO نام دارد می توانند برای ادامه تحصیل در دوره پزشکی اقدام نمایند. مفاد این آزمون از دروس تدریسی در کالج های پزشکی ژاپن تهیه شده و سوالات آن در زمینه زبان های ژاپنی، انگلیسی، زیست شناسی، فیزیک، ریاضی ، تاریخ کشور ژاپن و… می باشد. افرادی که از کشور های غیر انگلیسی زبان قصد ورود دارند می بایست مدرک زبان انگلیسی مورد تایید دانشگاه مورد نظر را ارائه نمایند.

تحصیل پزشکی در ژاپن ـ مهاجرت به ژاپن

دوره پزشکی به زبان چینی در کشور چین ۷ ساله بوده و اتمام موفقیت آمیز این دوره منجر به اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خواهد شد. دوره های MBBS (Bachelor of Medicine-Bachelor of Surgery) (دوره های کارشناسی پزشکی-کارشناسی جراحی) برای دانشجویان بین المللی و به زبان انگلیسی برگزار می شود و معمولا بین ۵ تا ۶ سال طول می کشد. لازم به ذکر است که حتی با اخذ پذیرش در دوره های انگلیسی، زبان دانشجو می بایست زبان چینی را نیز آموزش ببیند، چرا که تحصیل پزشکی از سال سوم وارد فاز بالینی و  clinical شده و دانشجو باید با مردم عادی در ارتباط باشد.

تحصیل پزشکی در چین ـ مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به چین

کره جنوبی یکی از کشورهای توسعه یافته عصر جدید ماست که سطح رفاه و تسهیلات مناسب این کشور باعث شده انتخاب افراد بسیار زیادی جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور قرار بگیرد. ورود به دوره های پزشکی کره جنوبی برای دانشجویان داخلی و بین المللی بسیار رقابتی بوده و امتحانات ورودی بسیار دشواری بر سر راه دانشجویان قرار خواهد داشت. از آنجا که اغلب دانشجویان بین المللی مجبور به تحصیل این رشته به زبان کره ای هستند، بنابراین مهارت زبان کره ای یکی از الزامات تحصیل پزشکی در این کشور می باشد.

تحصیل پزشکی در کره جنوبی ـ مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به کره جنوبی

شرایط تحصیل پزشکی در مالزی

به منظور تحصیل پزشکی در خارج از کشور امکان تحصیل در کشور مالزی در رشته های پزشکی وجود دارد. دانشگاه های مالزی به دو گروه دانشگاه های خصوصی و دولتی تقسیم بندی می شود که طبیعتا تحصیل در دانشگاه های خصوصی پرهزینه تر خواهد بود. دوره های تحصیلی پزشکی، بعد از دندان پزشکی جزو گران ترین رشته های تحصیلی مالزی است. زبان تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان مالایی و در دانشگاه های خصوصی مالزی به زبان انگلیسی می باشد.

مهاجرت به مالزی ـ تحصیل در مالزی

برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی حتما این نکته را مدنظر داشته باشید که اکثر اساتید مالزی معمولا بومی این کشور بوده و تسلط آن ها به زبان مالایی بیشتر از زبان انگلیسی می باشد و البته دانشجویان بعد از ورود به فاز بالینی نیازمند آشنایی با زبان مالایی خواهند بود. هم چنین لازم به ذکر است که اگر بعد از اتمام تحصیلات، قصد بازگشت به کشور خود را دارید می بایست دانشگاه منتخب تحصیل شما، مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد. بنابراین اگر قصد تحصیل پزشکی در خارج از کشور را دارید حتما به این موضوع توجه نمایید.

پرچم مالزی ـ مهاجرت به مالزی ـ تحصیل در مالزی

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در مالزی

بهترین دانشگاهها برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور

جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور، علاوه بر انتخاب کشورِ مناسب با شرایط متقاضی و برخورداری از امکانات مناسب، خوب است به اعتبار دانشگاه مورد نظر در سطح جهانی نیز توجه داشته باشید. دانشگاه های پزشکی زیادی در سرتاسر دنیا دانشجویان بین المللی را جهت تحصیل در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی پذیرش می کنند. البته لازم به ذکر است که برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور در دانشگاه های برتر ، باید نمرات عالی و معدل بالا داشته باشید و رتبه خوبی در آزمون های ورودی کسب کرده باشید. در ادامه توجه شما را به لیست ۱۰ دانشگاه پزشکی برتر جهان جلب می کنیم:

نام بهترین دانشگاههای جهان در رشته پزشکی

تحصیل پزشکی در خارج از کشور و موقعیت کار پس از تحصیل

توجه! توجه!

بسیاری از متقاضیان با هدف کار به قصد تحصیل پزشکی در خارج از کشور مهاجرت می کنند. چرا که اگر ابتدا در ایران در رشته پزشکی تحصیل کرده باشید، برای کار در کشور دوم باید حتما آزمون معادلسازی را گذرانده و در صورت قبولی در این آزمون و پاس کردن چند دوره می توانید وارد بازار کار شوید. اما اگر رشته های پزشکی، دندان پزشکی و یا داروسازی را مثلا در آلمان خوانده و قصد کار در آلمان را نیز داشته باشید، می توانید بلافاصله بعد از اتمام تحصیلات در بیمارستان های این کشور دوره کارورزی را بگذرانید. جهت انتخاب کشور برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور و کار بعد از تحصیل باید موارد زیادی را مدنظر قرار دهید.

 یکی از این موارد، کیفیت و رفاه زندگی در کشور مورد نظر است. مورد بعدی هنگام مهاجرت توجه به نرخ بیکاری آن کشور می باشد. هر چه نرخ بیکاری پایین تر باشد شرایط کار و کاریابی بهتر خواهد بود. با توجه به آمار سال ۲۰۱۹ در زمینه نرخ بیکاری، کشور های چک، آلمان،مجارستان و آمریکا پایین ترین نرخ بیکاری را دارند و کشور ترکیه بالاترین نرخ بیکاری را داراست. در کشور آلمان بستر مناسبی برای کار پرستاران و پزشکان وجود دارد. بنابراین اگر قصد مهاجرت و اخذ ویزا و پاسپورت کشورهای اروپایی را دارید آلمان می تواند مقصد مناسبی برای شما باشد.

تحصیل پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در خارج از کشور و وضعیت اخذ اقامت دائم و تابعیت

اگر قصد تحصیل پزشکی در خارج از کشور به جهت اخذ اقامت و تابعیت آن کشور را دارید، باید این نکته را به شما عزیزان متذکر شویم که صرف تحصیل در اکثر کشورها منجر به دریافت اقامت دائم و تابعیت آن کشور نخواهد شد. در اکثر کشورهای اروپایی طبق قوانین حاکم، اگر شما پس از اتمام تحصیلات مشغول به کار شوید و مالیات بپردازید و شغل شما حداقل شرایط مطلوب را داشته باشد، بعد از حدود ۵ سال می توانید درخواست اقامت دائم و پس از گذشت حداقل ۶ تا ۷ سال درخواست پاسپورت و تابعیت نمایید به بعنوان شهروند آن کشور شناخته شوید. در کشورهای آسیایی اخذ اقامت دائم و پاسپورت کشورها کمی طولانی تر می باشد. با اخذ اقامت دائم یک کشور تمام حقوق و مزایای شهروندی مربوط به کشور مورد نظر را دریافت خواهید کرد و با اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق تحصیل پزشکی در خارج از کشور ، علاوه بر مزایا تکالیف شهروندی را نیز بر عهده خواهید داشت.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

تحصیل پزشکی در خارج از کشور ـ شرایط تحصیل پزشکی در کشور های خارجی

نکات مهم در مورد تحصیل پزشکی در خارج از کشور

شرایط تحصیل پزشکی در خارج از کشور همواره مورد سوال بسیاری از شما عزیزان بوده و در این مقاله سعی بر آن شد که شرایط تحصیل در تعدادی از کشورهای بسیار پر طرفدار این رشته را مورد بررسی قرار دهیم. از آنجا که عموم کشورها ، شرایط خاصی را برای تحصیل پزشکی مد نظر قرار می دهند و شرایط سنی و رزومه تحصیلی متقاضیان تاثیر بسزایی در پذیرش دانشگاه و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها دارد؛ بهتر است پیش از اقدام جهت اخذ پذیرش و یا شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها، شرایط تحصیل در کشور مورد نظر و هم چنین شانس کاریابی پس از تحصیل در آن کشور را به کمک وکیل متخصص بررسی کرده و با آگاهی کامل اقدام به مهاجرت نمایید. هم چنین ویدیوهای رایگان زیادی در باب تحصیل پزشکی در خارج از کشور در همین سایت موجود می باشد که با مشاهده آن ها می توانید پاسخ بسیاری از سوالات خویش را دریافت نمایید.

نکات مهم مهاجرت به خارج از کشور

شاید مقاله مهاجرت پزشکان و دنداپزشکان نیز برای شما مفید باشد، برای دستیابی به مطالب آن مقاله می توانید بر روی عکس زیر کلیک کنید :

مهاجرت_برای_پزشکان_و_دندان_پزشکان
ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
سخن پایانی در مورد تحصیل پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در خارج از کشور و شرایط تحصیل رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی در کشورهای مختلف جهان به تفصیل در این نگارش مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. پیشنهاد می کنیم جهت تحصیل پزشکی در خارج از کشور ، شرایط تحصیل کشورهای مختلف و هم چنین هزینه های تحصیل در این کشورها را به طور تخصصی با هم مقایسه کنید تا پیش از اقدام به مهاجرت بتوانید بهترین تصمیم لازمه را اتخاذ نمایید. تحصیل پزشکی در خارج از کشور دارای شرایطی است که اگر بدون داشتن اطلاعات درست و با عدم آگاهی در این راه قدم بردارید، ممکن است ضررهای جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. پیشنهاد می کنیم پیش از هر گونه اقدامی ابتدای امر با وکیل متخصص و متبحر در امر تحصیل پزشکی در خارج از کشور و ویزا مشورت کرده و با اطلاعات درست پیش روید. موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش با سال ها تجربه در امور مهاجرتی کشورهای مختلف جهان، می تواند پشتیبان شما در این مسیر پرپیچ و خم باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه تحصیل پزشکی در خارج از کشور می توانید در انتهای این نگارش، نظرات و دیدگاه های خود را بیان نمایید و یا در قسمت پرسش و پاسخ مهاجرت همین سایت سوالات خود را مطرح کرده و در کمترین زمان ممکن پاسخ آن ها را دریافت نمایید.

130 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. محمدرضا گفته:

  سلام وقت بخیر . من چهل سالم هست . خیلی دوس دارم پزشکی بخونم . ایا کشوری میتونم اقدام کنم و اونجا شروع کنم به پزشکی خوندن و بعد از دو سه سال برگردم داخل ایران ادامه بدم ؟ ممنونم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز برای تحصیل در رشته پزشکی می بایست در سنین پائین تر اقدام کرد .ویزای شما با ریسک خیلی زیادی همراه خواهد بود .

   پاسخ
 2. Sarah گفته:

  سلام من ۲۰ سالمه و در دانشگاه سراسری شیراز پزشکی میخونم
  میخواستم ببینم ایا امکان گرفتن بورسیه از کشور های اروپایی و تحصیل پزشکی در اونجا هست؟(ب خصوص ایتالیا و المان)

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما می توانید در دانشگاههای آلمان رایگان تحصیل کنید و یا از دانشگاههای ایتالیا بورسیه تحصیلی دریافت کنید .

   پاسخ
 3. احمدرضا گفته:

  سلام وقت بخیر
  من دانش آموز پایه دوازدهم تجربی مدرسه تیزهوشان هستم
  معدلم احتمال زیاد اطراف ۱۹ خواهد شد
  میخواستم تو یه کشور ارزون و هزینه تحصیل پایین تحصیل کنم…
  پیشنهاد شما چیه؟اگر نیاز به یادگیری زبان داره،خودم بخونم ولی مدرکشو نگیرم کافیه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز شما می توانید برای کشورهائی نظیر آلمان و اتریش،فرانسه و نروژ تحصیل رایگان داشته باشید .برای تحصیل در آلمان و اتریش زبان آلمانی و در فرانسه به زیان فرانسوی رایگان می باشد .

   پاسخ
 4. Krimi گفته:

  سلام
  ببخشید برای پذیرش در دانشگاه های معتبر کانادا ، برای معدل دیپلم معدل کتبی مد نظره یا معدل کل دیپلم
  و اینکه معدل دیپلم بالای ۱۹ خوبه ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 5. Ayda گفته:

  با سلام، تحصیل در روسیه و ترکیه در رشته دندان پزشکی نیازمند چه معدلی هست و این که فقط معدل سال اخر مطرحه یا معدل دیپلم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب .
   برای تحصیل در رشته تای پزشمی و دندانپزشکی معدل دیپلم شما می بایست بالای ۱۷ باشد.

   پاسخ
 6. پریسا گفته:

  سلام وقت بخیر چه کشور هایی شرایط سنی دارن?
  من۲۲ سالمه به دلیل مشکلات شخصی نتونستم ادامه تحصیل بدم رشته ی دبیرستانم تجربی و معدل دیپلمم ۱۷/۷۰ بوده و الان دانشجوی ترم ۳ حسابداری آزادم.به دلیل علاقه ام به پزشکی میخواستم اقدام کنم برای کشور های دیگه.میخواستم ببینم اگه شرایط سنی خیلی مهم دیگه ادامه ندم حسابداری و?
  امکان تحصیل رایگان وجود داره?

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز شما می تو انید برای تحصیل در رشته های پزشکی برای کشور فرانسه که رایگان و بدون ازمون هست اقدام نمائید.فرصت زیادی ندارید و باید هرچه سریعتر اقدام کنید.

   پاسخ
 7. محمد گفته:

  اگر ینفر معدل دیپلمش خیلی خیلی پایین باشه شانسی داره بره یه کشوری مثل چک رشته پزشکی یا دندانپزشکی بخونه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز در این موارد خاص لازم است از دانشگاه های مورد نظر استعلام گرفته شود. ممکن است برخی دانشگاه ها معدل پایین رو هم بپذیرند.

   پاسخ
 8. mostafa گفته:

  سلام. پسر عموی من در روسیه مشغول به تحصیل هست ترم اول هست. اما اصلا از روسیه راضی نیست و میخواد به یه کشور دیگه مثل المان و اتریش بره. میتونه ادامه ی درسش رو بیاد اونجا بخونه؟ یا باید از اول شروع به تحصیل بکنه؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز . این امر بستگی به دانشگاه محل تحصیل ایشان دارد . ولی عموما امکان انتقال و ادامه تحصیل وجود ندارد و ایشان می یابیست در آزمون ورودی پزشکی در این دو کشور پذیرفته شوند.

   پاسخ
 9. سارا گفته:

  سلام و وقت بخیر
  من ۲۴ ساله هستم لیسانس ژنتیک دارم ولی علاقه به پزشکی دارم. آیا میتونم به صورت رایگان در فرانسه تحصیل کنم؟ازمون ورودی داره؟ آیا اجازه کار دارم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز بله شما می توانید در این کشور به صورت رایگان در رشته پزشکی تحصیل کنید . آزمون ورودی ندارد شما به مدت یکسال دروس عمومی مربوط به پزشکی را تحصیل و سپسبرای ادامه تحصیل می بایست آزمون دهید .۲۰ ساعت در هفته نیز اجازه کار خواهید داشت .

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز سوال شما بسیار کلی ست . در هر صورت مقالات مربوط به تحصیل در رشته دندانپزشکی در هر کشور رو می توانید در هیمین سایت و یا سایت های دیگر موسسه حقوقی ملک پور مطالعه بفرمائید.

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دانشگاههای روسیه که مورد تائید وزارت بهداشت هستند.
   Lomonosow Moscow State University
   Pavlov FirstSaint Petersburg State medical University
   A.I Evdokimov Moscow State University of Medicine and Dentistryفقط دندانپزشکی
   Novosibirsk State University
   Sechenov First Moscow State Medical University فقط داروسازي

   پاسخ
 10. دنیا گفته:

  من از موسسه های نزدیک ‌پرسیدم گفتن شهریه ۵۰۰۰ دلار هستش در حالی که در بسیاری از سایت ها گفته شده قیمت ها ۲۰۰۰ شروع میشن چرا؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 11. دنیا گفته:

  من هم به زبان انگلیسی و هم استانبولی تسلط دارم آیا قیمت هاشون متفاوتن؟
  من از موسسه های نزدیک ‌پرسیدم گفتن ۵۰۰۰ دلار درسال هستش در حالی که در بسیاری از سایتها ۲۰۰۰دلار درسال هستش

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز از آنجا که دانشگاه استانبول یک دانشگاه دولتی در ترکیه هست طبیعتا هزینه تحصیل در این دانشگاه به مراتب ارزانتر از دانشگاههای خصوصی است که از مبلغ ۲۰۰۰ دلار در سال شروع می شود. قصد تحصیل به زبان ترکی دارید یا انگلیسی ؟

   پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، هزینه های تحصیل در چه رشته ای ؟ وابسته به رشته است. برای رشته های پزشکی با توجه به زبان تحصیل هزینه ها متفاوت هست. در کامنت های قبلی به صورت کامل ذکر کردیم. ازمون ورودی رو باید قبول بشین.

   پاسخ
 12. دنیا گفته:

  سلام من شرایط رفتن به کشور مورد نظرمو دارم ولی از سخت بودن تحصیل و سنگینی درس‌ها میترسم میشه راهنماییم کنید؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 13. عرفان گفته:

  با سلام.آیا درسته که امکان داره بعد از ۲ سال خوندن پزشکی در خارج از کشور در صورت داشتن معدل بالا در دانشگاه ادامه ی اون رو در داخل کشور خوند؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 14. جواد گفته:

  من دانشجوی پزشکی هستم ولی هنوز درسم اینجا تمام نشده میخواستم ببینم الان میشه خارج از کشور ادامه داد و اونجا تخصص گرفت کشور مد نظرم هم استرالیا هست

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، شما باید در ابتدا با دانشگاه های و کشورهای تاپ مقایسه بفرمایید. به نسبت گزینه های خیلی بهتری وجود داره. ولی ترکیه رو میشه به عنوان گزینه نهایی در نظر گرفت.

   پاسخ
 15. amir گفته:

  سلام من معدل دیپلمم ۱۲ تجربی و کارشناسی بیولوژی ازاد با معدل ۱۴٫۵ علاقه به پزشکی دارم . متولد ۷۳ و خدمت رفته . راهی هست تو یکی از کشورا بتونم رایگان پزشکی بخونم ؟ اگه نه راهی هست ارشد یا پیوسته به دکترا تو رشته خودم رایگان درس بخونم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، برای تحصیل رایگان باید برای کشورهای مثل المان و اتریش اقدام کنید و باید زبان رو در حد خوب بلد باشید. تحصیل رایگان نیازمند دانش زبان و اقدام برای دانشگاه های تاپ هست که پیش نیاز معدل خوب و مدرک زبان و مقاله رو داره.

   پاسخ
 16. Masoume گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال راجب امتحان پزشکی داشتم میخواستم بدونم قبول شدن درش خیلییی سخته مثل ایران؟یا نه با خوندن راحت میشه قبول شد

  Rating: ۵
  پاسخ
 17. احمد گفته:

  با سلام.من ۱۹ سالمه معدلم توی رشته ی تجربی ۱۹ هستش.میخواستم برای تحصیل دندانپزشکی برم اروپا.به نظرتون مجارستان خوبه یا اگه نه چه کشوری خوبه و هزینه اون کشور چقدر؟و اگه از الان اقدام کنم کی شروع میشه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 18. فاطمه گفته:

  سلام و وقت بخیر
  میخواستم بدونم در شرایط کلی برای پذیرش رشته های پزشکی محدودیت سن و نوع رشته ی و دیپلم وجود داره؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، این موضوع کاملا وابسته به کشور هست. معمولا در اکثر کشورها شما دوره های پیش نیاز رو میگذرونین پس میشه از هر رشته های اقدام کرد ولی سن خیلی مهم هست.

   پاسخ
 19. امیر محمود گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید…
  میخواستم بدونم کسی که لیسانس پرستاری از دانشگاه دولتی در ایران داره میتونه بره خارج و در رشته پزشکی ادامه تحصیل بده؟؟
  ممنون و تشکر از سایت عالیتون🌹

  Rating: ۴
  پاسخ
 20. Nava گفته:

  سلام من امسال سال آخر دبیرستانم هست در رشته تجربی و بنا به دلایلی میخوام اگر بشه ۲ یا ۳ سال بعد از مدرسم برم خارج از کشور و در رشته پزشکی یا دندانپزشکی تحصیل کنم میخواستم بدونم اگه که اینجا مدرک فوق دیپلم داروسازی رو بگیرم بعد میتونم خارج از کشور پزشکی بخونم و اصلا شرایطش چه جوریه اگر راهنماییم کنید ممنون میشم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، میشه برای شما کشورهای مختلفی مثل انگلستان، کانادا و جمهوری چک اقدام کرد. معمولا رشته های پزشکی دارای آزمون ورودی هستند و شما باید زبانتون خوب باشه. یک دوره پیش پزشکی در هر کشوری دارید که کمکتون میکنه در ازمون موفق باشید.

   پاسخ
 21. Ali گفته:

  سلام، من ۳۲ سالمه با مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی تحصیل در رشته پزشکی در کدام کشور راحت تر و کم هزینه تره ترجیحا به زبان انگلیسی باشه

  Rating: ۵
  پاسخ
 22. sara گفته:

  سلام،من دیپلم انسانی دارم و ۳۲ سالمه و فوق لیسانس جامعه شناسی خوندم،میخواستم بدونم با دیپلم غیر مرتبط میتونم پزشکی یا دندانپزشکی بخونم؟و اینکه چه کشوری هزینه هاش کمتره؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 23. Sanam گفته:

  سلام .برای اینکه بتونم از سپتامبر ۲۰۲۰وارد کالج پیش پزشکی بشم .چه زمانی برای اخذ پذیرش و ویزا باید اقدام بکنم؟؟؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، کدوم کشور مدنظر شما هست دوست عزیز. برای کانادا باید ۵ الی ۶ ماه قبل اقدام بفرمایید. برای انگلستان ۳ الی ۴ ماه قبل و جمهوری چک نیز پروسه در حدود ۴ ماه طول میکشه

   پاسخ
 24. امید گفته:

  سلام من ۲۲ سالم هست و لیسانس کامپیوتر دارم. می خواستم بدونم امکان تحصیل در رشته پزشکی برای من وجود داره. واگه وجود داره شرایطش چیه

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر سریع اقدام بفرمایید بله شانستون خوب هست. برای کشورهای جمهوری چک و کانادا میشه براتون اقدام کرد. جمهوری چک گزینه خوبیه

   پاسخ
 25. مدانلو گفته:

  سلام من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم و پس از چهار سال معلم میشوم جایی هست که بشه با مدرک معلمی ایران رشته علوم تربیتی گرایش اموزش ابتدایی بشه تدریس کرد و پس از چند سال اقدام کرد؟ فقط هزینه برام خیلی مهمه با تشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای کار باید پیشنهاد کاری داشته باشید و اگر برای ویزای های جتسجو کار آلمان و اتریش اقدام کنید باید زبان آلمای رو کامل بلد باشین. برای کشورهای نظیر استرالیا و کانادا هم باید امتیاز محاسبه بشه، سن و مدرک زبان ، مدرک تحصیلی و سابقه کار رو بفرمایید که شرایطتون بررسی بشه

   پاسخ
 26. Erfan گفته:

  سلام من ۲۰سالمه دیپلم وپیش دانشگاهی تجربی دارم ودر کار امدادونجات هم هستم میخواستم میتونم برای تحصیل در پزشکی درکشورهایی همچون استرالیا وآلمان اقدام کنم با هزینه مناسب ممنون میشم راهنمایی کنید

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای تحصیل پزشکی دراکثر کشورها باید ازمون ورودی بدین . برای آلمان ازمون و زبانش به نسبت استرالیا سخت تر هست. اگر زبان آلمانی رو در حد عالی بلد هستین میشه برای آلمان هم اقدام کرد

   پاسخ
 27. هانیه گفته:

  سلام ۲۲ سالمه وترم شش علوم آزمایشگاهی هستم تسلط به زبان دارم و میتونم طی سه ماه مدرک بگیرم میخواستم هزینه تحصیل در ترکیه در رشته دندان پزشکی را بدونم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، وابسته به نوع دانشگاه و زبانی که قصد تحصیل دارین شرایط متفاوت هست. معمولا از ۵۰۰ دلار تا ۳۰۰۰ دلار رو برای تمام موسسات آموزشی در نظر داشته باشید.

   پاسخ
 28. pegah گفته:

  سلام من ۱۸سالمه سال اخر دبیرستانم رشته ی تجربی خوندم معدل ترم اولم ۱۸/۶۰ هست چنوقت دیگ امتحانات نهایی رو میدم میخاستم ببینم معدل سال اخرم مهمه برای امتحانات ورودی پزشکی خارج از کشور؟زبان انگلیسیم خیلی خوب نیست و مدرکشو ندارم با توجه ب این شرایط میتونم بعد از گرفتن مدرک دیپلم دریک کشور خارجی پزشکی بخونم؟؟کشورش برام مهم نیس فقط این برام مهمه کمترین هزینه رو برام داشته باشه

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، بله میشه برای شما اقدام کرد. در نظر داشته باشید که اکثر کشورهای که تشریف می برین باید امتحان ورودی بدین و باید سطح زبانتون خوب باشه . انگلستانو جمهوری چک گزینه های خوبی هستند.

   پاسخ
 29. Zahra گفته:

  سلام۱۷سالمه دانشجوی پایه یازدهم تجربی معدلم۱۹شدمیتونم برای تحصیل پزشکی خارج از کشور اقدام کنم .بایدازدبیرستان اقدام کنم یاخیر چطوری میتونم اقدام کنم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، می تونین صبر کنید تا دیپلم و پیش دانشگاهی رو بگیرین و بعد اقدام بفرمایید یا میشه از ابتدا برای دبیرستان اقدام کرد و سال آخر رو کشور مدنظرتون باشید و بعد برای پزشکی اقدام بفرمایید.

   پاسخ
 30. علی نورمحمدی گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من ۱۷ ساله هستم و در امسال (سال ۹۸) کنکور در رشته تجربی میکنم
  میخواستم بدونم آیا میتونم در رشته مورد علاقه ام ؛پزشکی؛ اگر در کنکور قبول شدم در دانشگاه های خارج کشور اقدام کنم یا اینکه قبل از کنکور اقدام کنم
  معدل پایه یازدهم ۱۹.۰۸ هست و پایه دوازدهم ۱۹.۵۵ هست
  ممنونم میشم راهنماییم کنید

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، در هر دو صورت میشه اقدام کرد و بسته به کشور مقصدتون شرایط متفاوت هست. کدوم کشور مدنظرتونه ؟ مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی دارید ؟

   پاسخ
 31. حسن گفته:

  سلام، ببخشید من ۱۷ سالمه و یازدهم هستم، و برای کنکور در ایران آمادگی زیادی دارم اما علاقه ام اینه تو اروپا تحصیل کنم و سواد بالاتری داشته باشم، تو مقاله اتون خوندم ک اتریش و آلمان فقط برای سن من می تونن پذیرش کنن، و هزینه اشون هم کم بود، واقعا کم بود یعنی،
  ی سوال دیگ اینه ک آیا اونجا هزینه های تحصیل و خوابگاه و … برای کل دوره تحصیلی همون مقداره؟
  بعد برای سن من هم آزمون ورودی میگیرند؟ من تافل هم دارم و مشکل زبان ندارم
  لطفا راهنماییم کنید

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، برای تحصیل در آلمان و اتریش شما باید هزینه ثبت نام و یکسری امکانات خاص رو بپردازید. بله برای اکثر دوره های پزشکی باید امتحان ورودی بدین. امتحان های ورودی رشته های پزشکی معمولا به زبان آلمانی برگزار میشه.

   پاسخ
 32. fateme گفته:

  سلام
  من ۱۸ سالمه و دیپلم تجربی با معدل۱۸.۴۹وپیش تجربی با معدل ۱۴.۱۲ دارم ، فعلا مدرک زبان ندارم اما تا چند ماه آینده قراره آیلتس بگیرم و سالیانه بین ۱۵۰۰۰تا۲۵۰۰۰ دلار می‌تونم هزینه کنم و البته می‌خوام ب زبان انگلیسی درس بخونم
  ب نظر شما با این شرایط کدوم‌کشور مقصد مناسبی برای من هست؟؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، با توجه به شرایط به نظر کشورهای چک و کانادا برای شما مناسب هستند. البته هزینه ها در کانادا بالاتر است. اما به صورت کلی کشور چک به دلیل موردتایید بودن برخی دانشگاه گزینه مناسب است.

   پاسخ
 33. فرزانه گفته:

  سلام
  من کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی خوندم. دارای چندیم مقاله ISI، ثبت اختراع ملی،IELTS 6.5 و معدل ۱۵٫۸۰ کارشناسی ارشد هستم.
  شرایط سنی رو ندارم و سنم ۲۹ سال است.
  چه راههایی برای تحصیل در رشته پزشکی خارج کشور وجود داره با شرایط بنده؟
  کمترین هزینه برای تحصیل در رشته پزشکی خارج کشور چقدر است؟
  آیا میشه دوره پری مدیکال رو با توجه به این که رشته ی تحصیلی بنده علوم پایه پزشکی هست تطبیق داد؟
  مدت زمان تحصیل چقدر است؟
  تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، شما باید برای کشورهای اقدام کنید که شرایط آسان تری دارند و محدودیت سنی ندارند. کشور چک در حال حاضر می تونه گزینه مناسبی باشه. معمولا باید در امتحان ورودی قبول شید که بتونید برای دوره اصلی اقدام کنید و دوره پیش پزشکی با همین هدف برگزار میشه.

   پاسخ
   • فرزانه گفته:

    ممنون
    نیاز به داشتن مدرک زبان چک هست؟
    دوره آموزشی این زبان چقدر طول میکشه و آیا در خود کشور چک امکان آموزش این زبان هست؟
    آیا دانشگاه های جمهوری چک مورد تایید وزارت بهداشت ایران هست؟
    اطلاعی از هزینه زندگی در این کشور رو دارید؟
    ممنون بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار عموم گذاشتید

    Rating: ۴
    پاسخ
    • m.s گفته:

     با سلام ، شرایط به این صورت هست که باید دوره پیش پزشکی برید و به زبان انگلیسی هم تحصیل امکان پذیره ، بله دانشگاه های که ما به شما معرفی می کنید مورد تایید وزارت بهداشت هستند. هزینه های زندگی با توجه به استایل زندگی شما کامل متفاوته ، هزینه های زندگی در جمهوری چک رو با کلیدواژه ملک پور در گوگل سرچ کنید. یا عبارت Cost of living in Czech Republic رو در گوگل سرچ کنید همه هزینه ها رو می تونید بررسی کنید.

     پاسخ
 34. Yasna گفته:

  سلام میخواستم بدونم امکان قبولی برای ازمون یوس ترکیه برای همه ی دانشگاها(حتی بدون تایید ایران)برای کسی که میخواد ترکیه زندگی کنه،نمره چند میخواد،سطح دانشگاه مهم نیست فقط گرفتن مدرک؟
  سوال دیگه اینکه، وقتی ترکیه هم مثل کشور های دیگه ازمون داره چرا بعضی افراد به اروپا سفر میکنن واسه ی خوندن پزشکی،فقط برای گرفتن مدرک،خب همین ترکیه برن!چرا اینجوریه

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، دوست گرامی شرایط زندگی و اقامتی که در هر کشور به شما اعطا می شود باید همیشه مدنظر قرار گیرد. با تحصیل در کشورهای اروپایی شما می توانید با اخذ اقامت به راحتی در تمامی این کشور ها رفت و آمد کنید و بهترین مقصد را برای خود انتخاب نمایید. سوال شما نیز واضح نمی باشد اما اگر حداقل نمره آزمون منظور شماست برای هر دانشگاه و رشته متفاوت است.

   پاسخ
 35. زهرا گفته:

  سلام آقای ملک پور ، لطفا کمکم کنید ..
  من ۲۵ سالمه، تو این سن تصمیم گرفتم دیپلم مجدد تجربیات بگیرم ، قطعا ۲۸-۲۹سالگی دیپلم رو میگیرم ، اما آیا میتونم بعدش کانادا ، دانشگاه تورنتو ؛ پزشکی رو شروع کنم ؟
  من پولی ندارم ، دارم غرق میشم ..
  صبح تا ظهر کار میکنم ، زبان هم میرم و بهم میگن میتونی تا ۲یال بعد حتما آیلس نمره بالا بگیری، پس حدودا بشه ۳۰ سال ، آیا میتونم اون زمان پزشکی رو در اون کشور شروع کنم؟
  چطوری میشه بورسیه گرفت ، من اونقدر پول در نمیارم که بتونم آنچنان جمع کنم ؛ آیا بورسیه فقط برای یک سال هست یا تمام دوره پزشکی ؟ اگر سالانه هست ، آیا من باید هر سال از دانشجوهای بومی کانادا جلوتر باشم تا هرسال هزینه تحصیلمو بورس بگیرم ؟
  من نوعی دارم تو ایران غرق میشم ،، پزشکی رو واقعا دوست دارم ..
  و راستی کارشناسی مدریت بازرگانی رو دارم ، اما باتوجه به بازار پارتی و سهمه بازی ها ، افرادی وارد کار دولتی میشن ، من از فروش محصول خوشم نمیاد ،برای همین دوستدارم پزشکی بخونم . و راستی آیا دوره پزشکی مااجازهکار داریم اون کشور ، آیا اصلا وقتی داریم کارکنیم ؟ یا کلاسا از صبح تا غروب هست؟
  خیلی سوال پرسیدم ، ببخشید ..
  ممنون میشم از پاسخگویی تون.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • somayeh sahraian گفته:

   با سلام برای تحصیل در رشته پزشکی شرط سنی وجود داره و احتمال اینکه برای شما پذیرش صادر نشه وجود داره . ضمن اینکه شما در رشته مدیریت در کانادا و اروپا امکان ادامه تحصیل و سپس کار رو خواهید داشت.

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض احترام ، دوست گرامی لطفا مدرک تحصیلی ، مدرک زبان ، سابقه پژوهشی و کشور مورد نظر خود را اعلام بفرمایید تا بهتر بتوانیم شما را راهنمایی کنیم. با توجه به سن باید برای کشورهای اقدام شود که محدودیت سنی ندارند. در حال حاضر کشور چک شرایط مناسبی برای تحصیل پزشکی دارد.

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض احترام ، معمولا شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه برای دانشگاه های مختلف متفاوت است ، اما زیر ۲۱ یا ۲۲ سال به صورت معمول در نظر گرفته می شود. شما می توانید مقالات تحصیل در ترکیه را مطالعه نمایید.

   پاسخ
 36. مریم گفته:

  باسلام و وقت بخیر و تشکر از سایت خوبتون.اقای دکتر من ۳۳ سالم هست ارشد مهندسی IT دارم و علاقه دارم که پزشکی در یکی از دانشگاههای رایگان مثل آلمان یا اتریش بخونم.امکانش هست بنظر شما؟یا بخاطر شرایط سنی نمیتونم؟با سپاس از پاسختون

  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، شرایط دانشگاه ها با یک دیگر متفاوت است و برای دانشگاه های مطرح با توجه به سن شرایط سخت تر می شود. با توجه به رشته تحصیلی کار در آلمان یا اتریش مناسب به نظر می رسد.

   پاسخ
 37. حمید رضا پناهی گفته:

  سلام جناب ملک پور عزیز
  من ۲۷ سالمه و فارغ التحصل رشته نفت هستم و اکنون ترم اول رشته پزشکی رو میخونم
  با این شرایط سنی و داشتن آیلتس ۷ امکان اقامت تو کشورهای اروپایی یا کانادا برام وجود داره؟!
  و اگه اینجا پزشکی عمومی رو بگیرم اونجا امکان تطابق دروس هست یا خیر؟
  سپاس فراوان

  پاسخ
 38. جواد گفته:

  دکترجان عرض ارادت.بنده۱۹ سالمه و مدرک دیپلم تجربی با معدل۱۷٫۵ رو دارم سطح زبانم خوبه اما مدرک ندارم میخام با توجه به بودجم برای پزشکی روسیه اقدام کنم اما قصد بازگشت به ایران رو ندارم و برای زندگی میخام در اروپا باشم.ایا با مدرک پزشکی روسیه میشه برای تخصص و زندگی برای مثال به هلند برم؟اعتبار کافی رو دارا هست مدرک روسیه؟

  پاسخ
  • t.m گفته:

   با سلام و احترام
   بله دوست عزيز مي تونيد براي تخصص بريد به اروپا.براي اطلاعات بيشتر و اخذ مشاوره با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرماييد.

   پاسخ
 39. Aydin گفته:

  سلام من ۱۷ سالمه و یازدهم می خونم
  می خواستم بدونم شرایط سفر به کشور مجارستان و خوندن درس پزشکی چیه و هزینه اش چند در میاد

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، با توجه به تغییراتی که جدیدا صورت گرفته است، در مهاجرت به کشور مجارستان برای پزشکی تردیدهای وجود دارد. لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 40. زینب گفته:

  سلام من ۲۸سال داردم و لیسانس مکانیک هستم. در کدام کشورهای باتوجه شرایط سنی ومورد تایید بودن ایران میتونم اقدام کنم.ترجیها اروپای غربی باشه بهتر.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 41. محسن گفته:

  باسلام وقت بخیر
  دانشجوی دکترای داروساری از تهران هسم اگع تخصص ایران قبول بشم برای ادامه تحصیل بخوام در خارج اوامه بدم و اقامت بگیرم کدوم کشور مناسبتره؟ سوال دوم دکترای عمومی. بگیرم مهاجرت کنم بهتزه یا تحصص ایران قبول یشم؟
  و اینکه درامد داروسازی در کدوم. کشور مناسبتره؟
  ممنون از لطف شما

  پاسخ
 42. Hossein گفته:

  سلام و عرض ادب
  من در حال حاضر در کشور اوکراین در دانشگاه بوگاملتس در کی یف دندان پزشکی میخوانم، بعد از اتمام تحصیل میتوانم برای کار یا تخصص به کشور های اروپایی مثل المان و اتریش اقدام کنم؟
  ایا امکان این هست که در حین تحصیل به المان انتقالی بگیرم؟ ( البته با وجود گرفتن مدرک زبان المانی)

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، در صورت داشتن مدرک زبان شما می توانید برای ویزای جستجو کار آلمان اقدام کنید. برای دریافت پاسخ سوال دوم خود لطفا با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 43. Nasrin گفته:

  سلام من سال سوم پزشکی دانشگاه بین الملل یزد هستم. برای ادامه ی رشته پزشکیم به آلمان میتونم مهاجرت کنم؟ و اینکه همه ی واحدهایی که پاس کردم رو اونجا قبول میکنن یا نه؟

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، در صورت قبولی شما در ازمون ورودی این موضوع بررسی خواهد شد برای بررسی این موضوع سایت دانشگاه مقصد شما بهترین منبع می باشد

   پاسخ
 44. f گفته:

  سلام من ۲۴ سالمه دیپلم ریاضی و کارشناسی کارگردانی نمایش دارم.
  می خواستم بدونم میتونم برای تحصیل در رشته های پزشکی اقدام کنم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام بله می توانید برای کشورهایی اقدام نمایید که محدودیت سنی نداشته باشند برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 45. علیرضا گفته:

  سلام من هفده سالمه و دانش آموز پایه یازدهم هستم آیا می‌توانم بعد از گرفتن دیپلم برای تحصیل پزشکی در انگلستان اقدام کنم

  پاسخ
 46. mohammad hosein گفته:

  سلام من ۱۸ سالمه و دوسال رشته ای غیر تجربی میخوندم
  تغییر رشته دادم و تا ۱۹ الی ۲۰ سالگی دیپلمم رو میگیرم در همین حین دارم روی ایلتس هم کار میکنم و میتونم همزمان با دیپلم ایلتس هم بگیرم.
  تو این سن میتونم برای پزشکی کشورای تاپ مثل استرالیا و یا کشور های دارای سطح قابل قبول مثل مجارستان اقدام کنم.
  لطفا به این سوال پاسخ بدید چون میخوام بدونم اگه میتونم اقدام کنم با مشاور ها تماس بگیرم و وقتم رو بزارم.
  ممنون از لطفتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام بله امکان پذیر است و می توانید اقدام داشته باشید اما برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
Rating: 4