تحصیل پزشکی در فرانسه و بررسی کامل آن

تحصیل پزشکی در فرانسه و به طور کلی تحصیل در دانشگاههای فرانسه در رشته های پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی و … با توجه به شرایط و امکانات این کشور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه چیست؟ آیا تحصیل پزشکی در فرانسه بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ شرایط کار دندانپزشکی در فرانسه چگونه است؟ هزینه تحصیل دندانپزشکی در فرانسه چقدر است؟ چه مدارک و پیش نیازهایی جهت تحصیل پزشکی در فرانسه مورد نیاز است؟ آیا گپ سنی و تحصیلی برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه اهمیت دارد؟ پذیرش تخصص پزشکی در فرانسه چگونه ممکن است؟ تحصیل رایگان فرانسه به چه صورت است؟ در ادامه ما به تمامی سوالات شما عزیزان در باب تحصیل در رشته های پزشکی در فرانسه خواهیم پرداخت. توصیه می کنیم تمام سوالات خود را با کلید واژه ملک پور در اینترنت جستجو کنید تا به صورت رایگان به دنیایی از اطلاعات دست پیدا کنید. فرانسه از جمله کشورهایی است که از نظام تحصیلی فوق العاده ای برخوردار بوده و با دارا بودن دانشگاه های با رتبه بالا ، شرایط ویژه ای را جهت تحصیل در این کشور فراهم نموده است و تحصیل در این کشور همانند اتریش و آلمان رایگان است. در صورت تماس با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) می توانید تمامی اطلاعات لازم و تکمیلی در خصوص تحصیل پزشکی در فرانسه را دریافت نمایید. هم چنین می تواند سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ همگانی این سایت مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند. در ادامه به توضیح موارد زیر می پردازیم:

تحصیل پزشکی در فرانسه
 • تحصیل پزشکی در فرانسه و شرایط عمومی
 • تحصیل پزشکی در فرانسه و شرایط ورود به رشته پزشکی
 • تحصیل پزشکی در فرانسه و دانشگاه های پزشکی
 • تحصیل پزشکی در فرانسه و مدارک لازم برای پذیرش
 • تحصیل پزشکی در فرانسه و هزینه های تحصیل
 • تحصیل پزشکی در فرانسه و هزینه زندگی
 • تحصیل پزشکی در فرانسه و سایر رشته های علوم پزشکی
  • داروسازی
  • دندان پزشکی
  • پرستاری
 • تحصیل پزشکی در فرانسه و دریافت ویزا
 • تحصیل پزشکی در فرانسه و بررسی ویزای الحاق همراه
 • تحصیل پزشکی در فرانسه و کار پس از تحصیل
 • تحصیل پزشکی در فرانسه و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل پزشکی در فرانسه و شرایط عمومی

فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است که با نام جمهوری فرانسه شناخته می شود. فرانسه جز کشورهای است که هم به اقیانوس مدیترانه و هم به اقیانوس اطلس متصل است. این کشور یکی از بزرگ ترین کشورهای اروپای غربی به شمار می آید و از لحاظ وسعت سومین کشور در کل اتحادیه اروپا می باشد. پایتخت این کشور شهر پاریس و زبان رسمی آن فرانسوی می باشد. فرانسه با مساحتی در حدود  ۶۴۰ کیلومتر مربع و جمعیتی در حدود ۶۷ میلیون نفر یکی از پرجمعیت ترین کشور ها در قاره اروپا می باشد. واحد پول فرانسه به یورو محاسبه می گردد. هر ساله متقاضیان بسیار زیادی جهت تحصیل در رشته های مختلفی از جمله تحصیل پزشکی در کشور فرانسه اقدام می کنند. این کشور پذیرای دانشجویان بین المللی از سراسر نقاط جهان می باشد. تحصیل پزشکی در فرانسه بر اساس نظام آموزش خاصی برگزار می شود و آموزش پزشکی در این کشور و هم چنین طول مدت آن متفاوت با دیگر کشورهای اروپایی می باشد که در ادامه توضیحات لازم جهت تحصیل در رشته های پزشکی در فرانسه خواهیم پرداخت.

مهاجرت به فرانسه - مسافرت به فرانسه - تحصیل در فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل پزشکی در فرانسه

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل پزشکی در فرانسه

در ادامه نموداری از تعداد دانشجویان بین المللی در کشورهای مختلف از جمله فرانسه درسالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۷ و مقایسه این دو را مشاهده می کنید.

نمودار نرخ مهاجرت تحصیلی به کشور های مختلف در سال 2011

تحصیل در فرانسه
مهاجرت و شرایط زندگی در فرانسه
مهاجرت تحصیلی به فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه و شرایط ورود به رشته پزشکی

تحصیل پزشکی در فرانسه به سه دوره تقسیم بندی می شود:

 • دوره اول که یک تا دو ساله بوده و با نام PCEM شناخته می شود.
 • دوره دوم که ۴ ساله می باشد و با نام DCEM شناخته می شود.
 • دوره سوم شامل پزشکی عمومی و تحصیل سایر تخصص ها می باشد.

در ادامه به توضیح تمامی این دوره ها جهت تحصیل پزشکی در فرانسه می پردازیم:

دوره اول برای دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی، داروسازی، دندان پزشکی، فیزیوتراپی و مامایی مشترک است. در انتهای سال اول، بعد از یک آزمون رقابتی ( که همانند کنکور است) نهایتا تا ۲۰% از دانشجویان به دوره دوم راه پیدا می کنند. باید متذکر شویم که به دلیل تقاضای زیاد شهروندان کشور فرانسه و همینطور ساکنین اتحادیه اروپا به منظور تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه، تنها ۸% از ظرفیت رشته پزشکی به دانشجویان بین المللی اختصاص داده شده است و افراد برای ورود به این رشته در رقابتی تنگاتنگ خواهند بود. به این شکل که نمره دانشجوی بین المللی می بایست برابر و یا بالاتر از کف نمره دانشجویان فرانسوی باشد تا امکان ورود به این رشته را داشته باشد. شرکت در این آزمون برای هر فرد تنها دو بار امکان پذیر است به این شکل که افراد بعد از یکبار مردودی فرصتی دوباره خواهند داشت و در صورتی که دفعه دوم نیز موفق نشوند تا آخر عمر امکان تحصیل پزشکی در کشور فرانسه را از دست خواهند داد. پس باید توجه داشته که سخت ترین مرحله جهت تحصیل پزشکی در فرانسه سخت بودن ورود به این رشته است که خود تضمینی بر کیفیت سطح تحصیل پزشکی در این کشور است.

در دوره دوم که چهار ساله بوده، سال اول به آموزش پزشکی عمومی اختصاص می باید و سه سال بعدی در خصوص آموزش های مربوط به آسیب شناسی و درمان است که در دانشگاه پزشکی و بیمارستان ها تدریس می شوند.

در دوره سوم مدت زمان تحصیل پزشکی در فرانسه بستگی به تخصصی دارد که فرد انتخاب می کند. پزشکی عمومی معمولا ۳ ساله بوده و تخصص بسته به نوع آن، حدود چهار تا پنج سال به طول می انجامد. از الزامات ورود به دوره سوم گذراندن دوره های نظری و کارآموزی می باشد و همچنین شخص می بایست دوره دوم را با موفقیت طی کرده باشد. مدت زمان کارورزی برای دوره پزشکی سه ساله می باشد و دانشجوی این رشته باید طرح خود را در کنار یک پزشک و در بیمارستان بگذراند. مدت زمان کارورزی تخصص با توجه به نوع آن، ممکن است حدود چهار تا پنج سال به طول بیانجامد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل و اقامت فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه و دانشگاه های پزشکی

یکی از اموری که در انتخاب مقصد مناسب برای تحصیل در رشته های پزشکی در خارج اهمیت دارد توجه به دانشگاه های آن کشور می باشد. دانشگاه های با رتبه عالی جهت تحصیل پزشکی در فرانسه وجود دارند که افراد بنا بر شرایط و علاقه خود می توانند برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند. در ادامه برخی از دانشگاه های برتر کشور فرانسه را مشاهده می نمایید:

لیست برترین دانشگاههای کشور فرانسه با رنکینگ بین المللی آنها

تحصیل پزشکی در فرانسه و مدارک لازم برای پذیرش

آن دسته از دانشجویان بین المللی که قصد دارند به منظور تحصیل پزشکی در فرانسه به این کشور مهاجرت نمایند می بایست در ابتدای امر پذیرش دانشگاه یا کالج مورد نظر را دریافت نمایند. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های دولتی و رایگان فرانسه باید حتما مدرک B2 زبان فرانسوی جهت اخذ پذیرش داشته باشند. البته این امکان نیز وجود دارد که افراد برای تحصیل دوره های زبان در این کشور اقدام به اخذ ویزای تحصیلی فرانسه نموده و پس از دریافت مدرک B2 زبان فرانسه جهت ادامه آغاز تحصیل در دانشگاه اقدام نمایند. به طور کلی مدارکی که بمنظور اخذ پذیرش جهت تحصیل پزشکی در فرانسه مورد نیاز خواهد بود عبارت است از:

 • آخرین مدرک تحصیلی فرد متقاضی
 • مدرک زبان فرانسه حداقل B2
 • تکمیل فرم درخواست ورود به رشته پزشکی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و پذیرش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فرانسه و کانادا

تحصیل پزشکی در فرانسه و هزینه های تحصیل

موضوعی که در خصوص تحصیل در رشته های پزشکی در فرانسه ممکن سوالی برایتان ایجاد کند هزینه های تحصیل در این کشور می باشد. فرانسه سیستم تحصیل رایگان به زبان فرانسوی دارد به این شکل که اشخاص در صورت واجد شرایط بودن می توانند برای تحصیل به زبان فرانسوی در دانشگاه های رایگان این کشور اقدام نموده و گاها کمک هزینه زندگی نیز دریافت نمایند. هم چنین این امکان وجود دارد که به زبان انگلیسی و در دانشگاه های خصوصی این کشور نیز مشغول به تحصیل شوید. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه با توجه به رشته متغیر می باشد. مثلا هزینه تحصیل در رشته های هنر در فرانسه سالیانه حدود ۸ هزار یورو هزینه دارد. همانطور که گفته شد هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه در دانشگاه های دولتی عملا رایگان بوده و هزینه ای کمتر از ۱۰۰۰ یورو در سال در بر دارد در حالی که این مبلغ در دانشگاه های خصوصی چیزی در حدود ۱۰ هزار یورو در سال و یا حتی بالاتر می باشد. مقاله « هزینه های تحصیل پزشکی در کشور فرانسه » اطلاعات جامع تری در این خصوص به شما عزیزان ارائه می دهد.

هزینه تحصیل در کشور فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه و هزینه زندگی

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه های فرانسه را دارند باید پیش از ورود به خاک این کشور این موضوع را اثبات نمایند که توانایی ساپورت مالی خود جهت زندگی و تحصیل در این کشور را دارند و برای هزینه های یکسال زندگی خود در فرانسه مشکلی نخواهند داشت. مبلغ تمکن مالی که سفارت برای دانشجویان در نظر گرفته چیزی در حدود ۷۰۰ الی ۸۰۰ یورو در ماه برای زندگی در خارج از پاریس بوده و فرد باید برای ویزا شدن تمکن یکسال را در حساب خود نشان دهد. لازم به گفتن است که هزینه های زندگی در پاریس تقریبا دو برابر این مبلغ می باشد و اگر برای پاریس اقدام می کنید باید تمکن مالی بیشتری را نشان دهید.

هم چنین اگر قصد دارید با همراه برای تحصیل پزشکی در فرانسه اقدام کنید باید در نظر داشته باشید که میزان تمکن همراه هم از اهمیت برخوردار بوده و برای ویزا شدن اهمیت دارد.

در ادامه نمودار درصدی هزینه زندگی در یکی از شهرهای فرانسه (استراسبورگ) را مشاهده می کنید:

نمودار درصدی هزینه زندگی در یکی از شهرهای فرانسه (استراسبورگ)

جدول متوسط هزینه های زندگی در کشور فرانسه

هزینه زندگی در کشور فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه و سایر رشته های علوم پزشکی

همان طور که گفته شد فرانسه یکی از بهترین کشورها جهت تحصیل پزشکی و رشته های زیرشاخه این رشته می باشد که هم چنین امکان تحصیل رایگان را نیز برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده است. زمانی که دانشجو برای تحصیل در رشته های داروسازی، دندان پزشکی، پرستاری و پزشکی در فرانسه اقدام می کند در سال اول تحصیل خود یک سری دروس مشترک با تمامی گروه های ذکر شده را باید به اتمام برساند و بعد از این یکسال در صورت قبولی در آزمون ورودی می تواند برای ادامه تحصیل در رشته مورد نظر خود اقدام نماید.

 • داروسازی

تحصیل این رشته در فرانسه در دو مرحله صورت می گیرد که هر کدام این مراحل شامل ۲ سال تحصیلی خواهند بود. مرحله اول تحصیل که سال های اول و دوم را شامل می شود در ارتباط با تدریس دروسی نظیر ریاضیات، فیزیک، شیمی، فیزیولوژی، زیست شناسی و سلامت عمومی می باشد. مرحله دوم نیز براساس تدریس هماهنگ چند رشته و همین طور خودآموزی در رابطه با علوم دارویی است که به دانشجویان این امکان را می دهد تا بر اساس علوم تدریس شده به متخصصین زیست شناسی و درمان تبدیل شوند.

 • دندان پزشکی

تحصیل در این رشته در فرانسه به دو زبان فرانسوی و انگلیسی امکان پذیر می باشد که البته افراد برای اثبات دانش زبان فرانسه خود مدارک TCF و یا TEF در سطح B2 را میبایست ارائه نمایند. دندان پزشکی در فرانسه حدودا  ۶ سال به طول می انجامد که در این مدت تمام کارآموزان باید تحت نظارت یک دندانپزشک متخصص کار نمایند. این دوره شش ساله شامل یک دوره دو سال، یک دوره سه ساله و نهایتا یک دوره یکساله است که در یکی از دانشکده های پزشکی فرانسه تدریس می شود.

 • پرستاری

تحصیل پرستاری در فرانسه در دانشگاه های این کشور و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد. طول مدت تحصیل کارشناسی پرستاری در فرانسه حدودا ۳ الی ۴ سال طول می کشد و اگر قصد دارید که برای تحصیل دانشگاه های خصوصی را انتخاب کنید میبایست هزینه ای در حدود ۹٫۸۰۰ دلار در سال بپردازید.

تحصیل پزشکی در خارج از کشور - پرستاری در خارج از کشور

تحصیل داروسازی در فرانسه
تحصیل دندان پزشکی در فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه و دریافت ویزا

از دیگر مواردی که برای تحصیل پزشکی در فرانسه از اهمیت بالایی برخوردار است اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد. افرادی که قصد دارند به مدت بالاتر از شش ماه در فرانسه به منظور تحصیل اقامت داشته باشند باید برای ویزای اقامت تحصیلی طولانی مدت (Visa de long séjour etudes) اقدام نمایند. این ویزای تحصیلی فرانسه برای طول مدت تحصیل شما اعتبار دارد و به اختصار VLT-TS نامیده می شود. پس از ورود به فرانسه می بایست در اداره مهاجرت فرانسه فرانسه ثبت نام نموده و برای تایید ویزای خود معاینات پزشکی را انجام دهید. هم چنین بعد از گذشت یک سال از تحصیل تان می بایست برای کارت اقامت رسمی فرانسه درخواست نمایید. برای دریافت ویزا جهت تحصیل پزشکی در فرانسه مدارکی به شرح زیر مورد نیاز خواهد بود:

 • پاسپورت با ۶ ماه اعتبار به همراه کپی پاسپورت های قبلی
 • دو عدد عکس پاسپورتی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • اصل نامه پذیرش رسمی از دانشگاه
 • رسید بانکی جهت ارائه تمکن مالی
 • بلیط سفر به فرانسه
 • بیمه درمانی
 • عدم سوء پیشینه
 • مدرک زبان فرانسه (درصورت درخواست برای دانشگاه)
 • آخرین مدرک تحصیلی

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا

مقاله مرتبط
شرایط بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد زبان فرانسوی و بورسیه

تحصیل پزشکی در فرانسه و بررسی ویزای الحاق همراه

یکی از مواردی که افراد به هنگام مهاجرت تحصیلی باید حتما به آن توجه نمایند امکان اخذ ویزای همراه است. در اکثر پروسه های تحصیلی همسر و فرزندان فرد متقاضی تحصیل در کشور مورد نظر می توانند همراه با او به کشور مورد نظر وارد شود. در پروسه ویزای تحصیلی فرانسه نیز این امکان برای همسر و فرزند زیر ۵ سال فرد متقاضی وجود دارد که بتوانند به عنوان همراه با فرد اصلی اقدام نمایند. البته باید حتما متذکر شویم که همسر فرد دانشجو به عنوان همراه به هیچ عنوان اجازه کار در فرانسه را نخواهد داشت و از ابتدا باید هزینه های زندگی خود را به همراه داشته باشد. فرزند متقاضی نیز می تواند در مدارس دولتی این کشور مشغول به تحصیل شده و از امکان تحصیل رایگان در فرانسه بهره مند شود.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

تحصیل پزشکی در فرانسه و کار پس از تحصیل

از جمله موضوعاتی که می بایست حتما در هنگام مهاجرت از طریق تحصیل در نظر داشته باشید امکان کار پس از تحصیل است. افرادی که به منظور تحصیل پزشکی در فرانسه اقدام به اخذ پذیرش می کنند می توانند بعد از اتمام تحصیل به مدت ۱ تا ۲ سال در این کشور باقی مانده و دنبال کار بگردند که البته مدت زمان دقیق آن می بایست توسط اداره مهاجرت کشور فرانسه تایید شود.
مجوز Séjour Provisoire de یا APS به شما اجازه می دهد تا بعد از اتمام تحصیل در فرانسه بمانید و به دنبال کار بگردید و در صورت یافتن کارفرما نوع اقامت خود را تغییر دهید. برای اخذ APS میبایست حداقل ۴ ماه پیش از انقضای اقامت دانشجویی تان، فرم درخواست را تکمیل نمایید.

نکته دیگر توجه به نرخ بیکاری فرانسه است. نرخ بیکاری این کشور طی دو سه سال گذشته کاهش خوبی داشته و در آگوست ۲۰۱۹، ۸٫۵ درصد بوده است.

نمودار نرخ بیکاری کشور فرانسه با آلمان

نمودار نرخ بیکاری فرانسه در 10 سال اخیر

انواع ویزای فرانسه و راهنمای اخذ آن
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور

پرچم فرانسه - مهاجرت به فرانسه

تحصیل رایگان در فرانسه
راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
تحصیل پزشکی در فرانسه و سخن پایانی

تحصیل پزشکی در فرانسه و شرایط کار پس از تحصیل در این کشور و هم چنین شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه و نحوه ورود یه این رشته در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. همان طور که اشاره کردیم تحصیل رایگان فرانسه فرصتی استثنایی است تا دانشجویان بین المللی بتوانند از سرتاسر جهان برای تحصیل پزشکی در فرانسه و یا تحصیل در سایر رشته ها به طور مجانی اقدام کنند. فرانسه کشوری پیشرفته در قلب اروپاست و باید توجه کنید که با تحصیل در این کشور قادر خواهید بود آینده ای روش را برای خود بسازید. شما عزیزان می توانید جهت دریافت اطلاعات تکمیلی با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش( تماس حاصل نمایید و مشاوره اولیه رایگان دریافت کنید. هم چنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ همگانی همین سایت مطرح نموده تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما سروران گرامی باشند. هم چنین می توانید نظرات و سوالات خود را در باب تحصیل پزشکی در فرانسه در انتهای همین مقاله نگارش کنید تا به پاسخ برسید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 پاسخ
 1. دلارام گفته:

  سلام من ۱۸ سالمه،آیا فرانسه گپ تحصیلی داره و من وقت دارم تا سال آینده برای تحصیل پزشکی اقدام کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 2. امیرفهام رضایی گفته:

  سلام ببخشید … من پایه یازدهم تجربی ام و معدلم ۱۹٫۹۰ هستش و دو سه تا کتاب نوشتم …. سوالم اینه اگه من مدرک زبان فرانسوی رو بگیرم و پذیرش بشم آیا بهم خوابگاه رایگان هم میدن ؟ و سوال دومم اینه که آیا اونجا شغل دانشجویی توسط خود دانشگاه معرفی میشه و اگر معرفی میکنن حقوقش چقدره ؟ و سوال آخرم اینه که آیا این آزمون بین سال اول و دوم خیلی سخته یا در سطح معمولیه ؟؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز برای تحصیل در فرانسه برای مقطع مدرسه بایستی قیم داشته باشید. برای تحصیل رایگان در مدارس اتریش می توانید اقدام کنید. چنانچه مد نظر شما اقدام برای لیسانس بعد از مدرک دیپلم میباشد بایستی حداقل گواهی زبان فرانسوی A2 را ارایه فرمایید.
   پاسخ سوال اول. دانشگاه با خوابگاه اه می باشد اما شامل هزینه هست.
   پاسخ ۲٫ بله شما به مدت ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارید که می توانید در محیط دانشگاه کار کنید.
   پاسخ سوال ۳٫ منظور کدام آزمون هست؟

   پاسخ
 3. محمد گفته:

  سلام
  من امسال دوازدهم تجربی هستم ایا امکان دارد که برای پزشکی فرانسه اقدام کنم و این ایا در ازمون pcemامکان قبولی برلی ما هست ؟سوال دیگر اینکه به پول الان حداقل برای زندگی چند باید پرداخت نماییم؟؟ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب بله دوست عزیز شما می توانید با داشتن مدرک b2 فرانسوی برای اخذ پذیرش در رشته پزشکی اقدام کنید . تحصیل در این کشور رایگان هست و شما می بایست حدود ۷ تا ۱۲۰۰۰ یورو به عنوان تمکن مالی در حساب داشته باشید . هزینه زندگی با توجه به شهر محل اقامت و سبک زندگی شما بین ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه متغییر خواهد بود

   پاسخ
 4. R Dpr گفته:

  سلام و عرض ادب،
  ممنون از اطلاعات مفید شما. می خواستم بدونم مطالب آموزشی در سال اول رشته های داندانپزشکی و مامایی یکسان هست یا خیر؟ و آیا تحصیل به زبان انگلیسی هم در فرانسه ممکن هست؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   سپاس از لطف شما . در سال اول تحصیل مطالب و واحد های درسی برای دانشجویان رشته های پزشکی و مامائی مشترک بوده و در پایان سال اول آزمونی از دروس ارائه شده در این یکسال گرفته می شود که در صورت قبولی می توانید در رشته مد نظر تحصیل نمائید . بدلیل اینکه رشته های پزشکی با جان فراد مرتبط هست تحصیل در رشته های پزشکی به زبان فرانسوی می باشد .

   پاسخ
 5. نیکتا گفته:

  سلام. خیلی این مقاله عالی و مفید بود واقعا ممنونم از اطلاعاتی که رایگان در اختیار ما قرار میدین. من ۲۶ سالمه و لیسانس کامپیوتر دارم می تونم در فرانسه پزشکی بخونم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز بله امکان پذیر هست .شما می توانید پس از اخذ پذیرش در دوره های زبان و با داشتن مدرک b2 فرانسه برای تحصیل در این رشته اقدام کنید . در نظر داشته باشید که برای اخذ ویزا نباید گپ تحصیلی بالائی داشته باشید.

   پاسخ