تحصیل پزشکی در کشور هلند

تحصیل پزشکی در کشور هلندتحصیل پزشکی در کشور هلند

تحصیل پزشکی در کشور هلند و اشنایی با شرایط تحصیل پزشکی در کشور هلند میتواند به افرادی که اندیشه مهاجرت تحصیل پزشکی در کشور هلند را در سر می پرورانند کمک شایانی کند . هزینه های تحصیل پزشکی در کشور هلند و نحوه ورود به این رشته، از جمله مواردی است که امکان دارد در ذهن شما مخاطبان گرامی را به خود مشغول کرده باشد . در این مقاله پیش رو تصمیم داریم تا شرایط تحصیل پزشکی در کشور هلند را از زوایای مختلف بررسی نماییم .

موسسه حقوقی ملکپور همکار موسسه مشاوره MIE افتخار دارد تا با به کارگیری راه های متفاوت شما را در یافتن بهترین دانشگاه هاجهت تحصیل پزشکی در کشور هلند راهنمایی نماید. با ما همراه باشید تا هرچه بهتر در امر مهاجرت بتوانید قدم های محکم بردارید .

شرایط هلند برای تحصیل پزشکی در کشور هلند

هلند جز کشورهای حوزه شنگن میباشد و پایتخت ان امستردام است و در زمینه توریسم ، صنعت و کشاورزی نیز توسعه بسزایی دارد و دارای اقتصاد پیشرفته ای میباشد .اگر علاقه مند مهاجرت به هلند هستید لازم به ذکر است که بدانید که تحصیل در هلند این اجازه را به شما میدهد که بعد تحصیلتان یکسال در هلند جویای کار باشید و شغل مورد نظر خود را بیابید و بعد از اینکه مشغول به کار شدید میتوانید مدت اعتبار ویزای خود را افزایش دهید و اقامت دائم کشور هلند را دریافت کنید.

فایل های صوتی و تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در هلند

هدف از این مقاله ترسیم چگونگی تحصیل پزشکی در کشور هلند میباشد. باتوجه به تاریخ قوی هلند در زمینه پزشکی در قرن هفدهم ، تحصیل پزشکی در کشور هلند با توجه به تغییراتی که هر سال به وجود می اید سازگار است . امروزه با توجه به استانداردهایی که در زمینه بین المللی ایجاد شده است ، تحصیل پزشکی در هلند شکلی مدرن به خود گرفته است . به عنوان مثال مدارسی مانند ماستریخت در سطح ملی و بین المللی نیز فعالیت میکند . با دیدگاه تازه و نو در دوره های کارشناسی در از اوایل سال ۱۹۸۰ میلادی تاکنون پس از تجدید نظر در دوره های کارشناسی ، پیشرفت انقلابی ایی در تحصیل پزشکی در کشور هلند به وجود آمد . دوره های آموزشی پس از مدرک مبتنی بر شایستگی در سطح ملی و بهره وری اجرایی میباشد .

بررسی تحصیل پزشکی در کشور هلند

همانطور که میدانید دانشگاههای هلند برای تحصیل پزشکی در کشور هلند از سطح علمی بالایی برخوردار میباشد و مراکز پژوهشی تحقیقاتی با اعتبار بالایی در زمینه بین المللی برای افرادی که علاقه مند برای تحصیل پزشکی در کشور هلند هستند را فراهم کرده است . تحصیل در هلند به دو زبان انگلیسی و المانی تدریس میشود. ولی در زمینه تحصیل پزشکی در کشور هلند دروس دانشجویان سه سال اول به زبان انگلیسی تدریس میشود . ولی در مجموع دانشگاهی که به زبان انگلیسی تدریس داشته باشد محدود است .

اموزش تحصیل پزشکی در کشور هلند با سیستم تدریس در انگلستان متفاوت است . چه از لحاظ رویکرد چه از لحاظ زمان بندی طول مدت تحصیل پزشکی و انتقال دانش و دانشجو بین دو کشور در نیمه های راه غیر ممکن است اما مدرک پزشکی در انگلستان و در هلند از احترام و اعتبار تقریبا یکسانی برخوردار است .

مسیر تحصیل پزشکی در کشور هلند و اخذ دانش نامه دکترای پزشکی در هلند در سه مرحله است :

 1. کارشناسی پزشکی ۳ سال
 2. کارشناسی ارشد پزشکی ۳ سال
 3. آموزش نهایی ۱ سال

درواقع ۳ سال آموزش غیر بالینی و ۳ سال آموزش بالینی و یک سال طرح کار میباشد. همانطور که گفته شد سه سال اول را می توان به زبان انگلیسی در کشور هلند تحصیل کرد .

دانشگاه های تحصیل پزشکی در کشور هلند

 • دانشگاه گرونینگن

برای تحصیل پزشکی در کشور هلند دانشگاه گرونینگن هلند دو مدرک در لیسانس پزشکی ارائه می دهد یکی در زمینه بهداشت و سلامت جهانی و دیگری در زمینه پزشکی مولکولی

دانشگاه ماستریخت نیز تقریبا برنامه مشابهی در زبان انگلیسی دارد . با اینکه  تحصیل پزشکی در هلند در این مقاطع به انگلیسی تدریس می شوند ولی نیاز است که در کنار آن زبان هلندی را نیز یاد بگیرید . زبان هلندی برای تحصیل پزشکی در کشور هلند بخش جدایی ناپذیری از تحصیل شما می باشد و در درجات بالاتر به تسلط این زبان نیاز دارید .

در برخی از دانشگاه ها نمی توانید مراحل دیگر را به زبان انگلیسی بگذرانید . در برخورد با بیماران نیز ممکن است زبان هلندی بکارتان بیاید . خصوصا در سال نهایی تحصیل پزشکی در کشور هلند که مرحله آموزش نهایی می باشد ، از طرفی چون با بیمارستان ها و مراکز درمانی هلند سر و کار دارید نیاز به زبان هلندی بیشتر اهمیت خود را نشان می دهد.

دانشگاه های ارائه دهنده دوره های پزشکی در هلند زیاد هستند اما از معتبر ترین آن ها به شرح زیر هستند

 • دانشگاه گرونینگن
 • دانشگاه ماستریخت
 • دانشگاه اترخت
 • دانشگاه آمستردام
 • دانشگاه واگنینگن
 • دانشگاه آراسموس رتردام
 • دانشگاه روبود
 • دانشگاه تونته

رشته های تحصیل پزشکی در کشور هلند

برای تحصیل پزشکی در هلند طیف گسترده ایی از رشته ها و شاخه ها را می توان انتخاب کرد .

 • تخصص کودکان
 • پرتو درمانی
 • فیزیولوژی
 • قلب و عروق
 • و بسیاری رشته های دیگر .

هزینه های تحصیل پزشکی در کشور هلند

برای دانستن هزینه های تحصیل پزشکی در هلند ابتدا باید بدانید که موسسه دانشگاهی شما دولتی یا خصوصی یا آموزش عالی است .این هزینه ها برای دانشجویان اتحادیه اروپا و انشجویان غیر اتحادیه اروپا متفاوت است .اما می توان گفت که به طور متوسط بین ۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو به صورت سالانه برای پرداخت شهریه های تحصیلی لازم است . در مجموع هزینه تحصیل پزشکی در کشور هلند نصف هزینه پزشکی در انگلیس میباشد .

شما همانند دیگر کشورهای اروپایی بصورت پارت تایم ۱۰،۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارید و حقوقی که در ازای کار خود دریافت میکنید بین ۸۰۰۰ یورو تا ۱۰۰۰۰ یورو میباشد..

هزینه زندگی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی ارزانتر است. میانگین هر یک نفر بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه میباشد .

آزمون ورودی تحصیل پزشکی در کشور هلند و شرایط ورود به دانشگاه

قبل از شروع هر دوره ایی از تحصیل پزشکی در کشور هلند نیز برای تعیین سطح متقاضیان ، آزمون گزفته می شود . باید دانست که بسیاری از رشته های تحصیل پزشکی در کشور هلند سهمیه ها و ظرفیت های محدودی دارند و باید برای قبولی و پذیرفته شدن در آن رشته تلاش بیشتری کرد.

برای ورود به دانشگاه ، راه های زیادی وجود دارد . مهلت مقدماتی به طور معمول ۱۵ ژانویه می باشد و برای دانش آموزانی است که مدرک سطح A  خود را دریافت کرده اند .

از سال ۲۰۲۲ شورای عمومی پزشکی ارزیابی جدیدی را برای ورود به تحصیل پزشکی معرفی خواهد نمود. این آزمون معادل آزمون PLAB خواهد بود و برای اکثر پزشکانی که تحصیلات غیر سیاسی دارند خواهد بود .

اگر شما بدنبال پذیرش تحصیل پزشکی در کشور هلند هستید باید اجازه اقامت در هلند را دریافت کنید. اگر تصمیم به تحصیل پزشکی در هلند دارید به شما پیشنهاد میشود برای اینکه در زندگیتان قدم های مستحکم تر بردارید حتما با وکلای مجرب مشورت فرمایید . در مورد چگونگی تحصیل پزشکی در کشور هلند و کسب اطلاعات بیشتر شما میتوانید با موسسه ملکپور همکار مشاور ام آی ای تماس حاصل فرمایید . لذا مشاورین ما مفتخر هستند راهنمایی های لازم را در جهت تحصیل پزشکی در کشور هلند در اختیار شما عزیزان قرار دهند .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ