تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در رومانی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در رومانی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در رومانی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در رومانی در هنگام مهاجرت به رومانی ۲۰۱۸ از جمله مهاجرت تحصیلی به رومانی پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای تحصیل در رومانی ۲۰۱۸ ممکن می باشد ؟ شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در رومانی به چه صورت است ؟ شرایط مهاجرت تحصیلی به رومانی و قوانین و راه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در رومانی و اخذ ویزای تحصیلی رومانی کدام است ؟

در مقاله زیر سعی بر این شده تا در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در رومانی اطلاعاتی در اختیار شما قرار گیرد.

ابن روزها افراد زیادی به دنبال تحصیل در انواع رشته های پزشکی و دندانپزشکی هستند و کشور های زیادی را به عنوان مقصد برای تحصیل انتخاب می کنند که کشور رومانی نیز از جمله کشورهایی می باشد که مقصد مناسبی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی می باشد.

با مطالعه مقاله زیر از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در رومانی و نحوه پذیرش نیز آشنا خواهید شد .

پزشکی و دندانپزشکی  در رومانی دارای سابقه طولانی در مطالعات پزشکی و های مراقبت های ویژه است.

 

سیستم مراقبتهای بهداشتی رومانیایی از سال ۱۷۰۰ پا به عرصه گذاشته است . از بین فعالین  و دانشمندان شناخته شده پزشکی در رومانی، می توانیم از جورج امیل پالاده،  برنده جایزه نوبل سال ۱۹۷۴ در فیزیولوژی و پزشکی، در ایاسی، که این دانشمند در شمال شرقی رومانی، متولد شد. در حالی که نیکولا پائولسو، کاشف  انسولین، در روستای بوخارست متولد شد.

 

پزشکی در رومانی تبدیل به یکی از موضوعات مهم در اروپا و فراتر از آن شده است.  امروزه از  پزشکان رومانیایی در کشورهای غربی و در سراسر جهان قدردانی می کنند و مدارس پزشکی رومانی ، هزاران دانشجوی مدرسه پزشکی بین المللی را هر ساله جذب می کنند.

 

اکثر دانشجویان پزشکی در رومانی به علت کیفیت مطالعه، امکان انتخاب زبان برای یادگیری (رومانیایی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا حتی مجارستانی)، هزینه های معقول برای تحصیل و هزینه زندگی صرف می کنند ، وقتی فردی در مقاطع پزشکی در رومانی فارغ التحصیل می شود دارای مدارک  شناخته شده در سراسر اروپا و فراتر از آن در کشورهای دیگر نیز می باشند ،  و قتی فردی در رومانی در رشته پزشکی در رومانی فارغ التحصیل می شود به عنوان یک پزشک با تجربه شناخته می شود.

هدف افراد و والدین بچه ها این است که چگونه می توانند وارد کالج یا دانشگاه پزشکی شوند..  چگونه و در کجا می توان یک کالج یا دانشگاه  پزشکی ارزان در اروپا پیدا کرد؟  با پزشکی در رومانی، دانشجوی پزشکی رویا خود را برای تبدیل شدن به یک پزشک یا مراقبت از گوشه ای از هر اهرم را تحقق می یابد.

 

دندانپزشکی در رومانی

 

 

 

 

دندانپزشکی در رومانی: مطالعه دندانپزشکی در رومانی در انگلیسی یکی از بهترین گزینه هاست.  پذیرش بر اساس انتخاب پرونده درخواست یا در امتحان و دانشجویان پزشکی دندانپزشکی آینده نگر می توانند برای دندانپزشکی در رومانی به زبان انگلیسی، فرانسوی یا رومانی درخواست دهند.  الزام ورود به دندانپزشکی اصلی دیپلم دبیرستان است.

 

 

تحصیل دندانپزشکی در رومانی:

 

 

دندانپزشکی به عنوان شاخه ای از پزشکی که در مطالعه، تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری ها، اختلالات و شرایط حفره دهان، ناحیه فک و صورت و ساختارهای مجاور و مرتبط و تاثیر آن بر بدن انسان دخیل است، یکی از رشته های  جذاب  در رومانی می باشد.

 

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی  در رومانی دارای دانشکدهای مختلفی هستند که برنامه های مختلفی را ارائه می دهند:

 

 • برنامه دندانپزشکی ۶ ساله است که منجر به  لیسانس دندانپزشکی به زبان های  انگلیس، فرانسوی یا رومانیایی  می شود، پزشکی دندانپزشکی (پزشک و دندانپزشک)
 • برنامه تکنسین دندانپزشکی، برنامه دستیار دندانپزشکی، برنامه بهداشت دهان و دندان، برنامه دستیار دندانپزشکی و غیره فقط به زبان رومانی ارائه می شود ،

 

همه برنامه های عملی در رشته  دندانپزشکی و دوره های رزیدنسی  در  رومانی به زبان  رومانیایی ارائه می شود.  دانشجوی دندانپزشک باید رومانی صحبت کند یا یک دوره دوره زبان رومانی را دنبال کند .

 

 

شرایط ورود به پزشکی و  دندانپزشکی در رومانی:

 

 

همانطور که در مورد همه مطالعات پزشکی ( پزشکی/ دندانپزشکی/  ، دارو ، و غیره) در رومانی، شرایط ورود دانش اموزان به رشته های پزشکی و دندانپزشکی آوردن درجه بالایی از نمره  در درس هاس اصلی  مانند  شیمی، زیست شناسی و فیزیک و یا ریاضیات نیز می باشد.

 

 

 

مزایای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در رومانی  :

مراحل ساده  اخذ پذیرش،

استاندارد بالا با سطح کیفیت عالی ،

شهریه تحصیل و هزینه زندگی مقرون به صرفه

موقعیت جغرافیایی عالی

دانشگاهای بین المللی معتبر به رسمیت شناخته شده  ،

امکانات خوب در دانشگاه ها،

درجه پزشکی و دندانپزشکی رومانی  در سراسر جهان توسط WHO، یونسکو، و غیره  به رسمیت شناخته شده،

امکان مطالعه به زبان انگلیسی،

فرصت های شغلی مناسب در بیمارستان ها

مطالعه پزشکی و دندانپزشکی در سطح بین الملل،

روند درخواست روادید دانشجویی آسان،

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل  پزشکی و دندانپزشکی در رومانی  :

دیپلم دبیرستان و کپی از دیپلم دبیرستان و ریز نمرات

داشتن نمره حداقل ۱۵ د دروس زیست/ شیمی/ فیزیک

گذرنامه معتبر و یا دیگر اسناد سفر و کپی از آنها

کپی شناسنامه

تکمیل فرم مخصوص ثبت نام

گواهی سلامت : گواهی پزشکی و دندانپزشکی مبنی بر وضعیت سلامت عمومی، اشعه ایکس

 

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در رومان بسته به نوع دانشگاه متفاوت است ،   حداقل هزینه تحصیل ۳۲۰۰ یورو و حداکثر ۵۰۰۰ یورو در سال است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در رومانی ارزانترین نه تنها در اروپا است، بلکه تقریبا در تمام  جهان است، و دارای تعداد بالایی از دانشجویان بین المللی است  ترکیب با دیپلم های شناخته شده در سراسر جهان و هزینه معقول زندگی، مطالعه دندانپزشکی در رومانی جذب دانشجویان بین المللی نه تنها از اروپا بلکه از ۴ قسمت از کلمات است.

دانشگاه تریسیورا

دانشگاه پزشکی تامیسورا یا دانشگاه پزشکی و داروسازی تیشیوارا یکی از اصلی ترین دانشگاه های علوم پزشکی رومانی در انگلیس، فرانسوی و رومانیایی است .  دانشگاه پزشکی تیزیوسارا دارای ۳ دانشکده است: دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی و دانشکده داروسازی.

دانشکده های دانشگاه پزشکی Timisoara

دانشگاه تیزیوسارا دارای ۳ دانشکده با تخصص های پزششکی هست ، از جمله برنامه های کوتاه مدت (۳ تا ۴ ساله ) و برنامه های طولانی (۵ تا ۶ ساله) می باشد .  در حالی که برنامه طولانی در زبان انگلیسی، فرانسوی و رومانیایی در دسترس است، همه برنامه های کوتاه تنها در زبان رومانی در دسترس هستند.  یک دوره آمادگی یک ساله وجود دارد   برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در رومانی هستند.  تمام دانشکده ها برنامه های تخصصی دانشگاهی (کارشناسی ارشد، دکترا یا رزیدنتی ) را در زبان رومانی سازماندهی می کنند.

دانشکده پزشکی در تیشیموورا

دانشکده پزشکی دانشگاه پزشکی تیشیموورا  ۶ تخصص را ارائه می دهد: دانشکده پزشکی دانشگاه پزشکی ۶  تیشیموورا را ارائه می دهد:

 1. لیسانس پزشکی – ۶ سال، به صورت تمام وقت (انگلیسی، فرانسوی، رومانیایی)؛
 2. لیسانس پرستاری – ۳ ساله، به صورت تمام وقت ؛
 3. لیسانس پرستاری برای تصویربرداری و رادیولوژی – ۳ ساله به صورت تمام وقت؛
 4. لیسانس علوم آزمایشگاه بالینی – ۳ ساله، به صورت تمام وقت؛
 5. لیسانس بالینی فیزیوتراپی و بازسازی – ۳ ساله به صورت  تمام وقت؛
 6. لیسانس پرستاری برای تغذیه و رژیم غذایی – ۳ ساله به صورت تمام وقت؛

 

دانشکده دندانپزشکی Timisoara

 

دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تیزیمارا ۳ تخصص اصلی  را ارائه می دهد:

 1. دندان پزشکی – ۶ ساله، به صورت تمام وقت (انگلیسی، رومانیایی)؛
 2. تکنیک دندانپزشکی – ۳ ساله، به صورت تمام وقت؛
 3. پرستاری در دندانپزشکی – ۳ ساله، حضور به صورت تمام وقت.

 

در مقاله بالا سعی بر این شد که شرایط پزشکی و دندانپزشکی در رومانی اطلاعاتی در اختیار شما قرار گیرد تا بهترین انتخاب را برای تحصیل در این مقاطع داشته باشید.

می توانید در خصوص شرایط مهاجرت به رومانی و یا مهاجرت تحصیلی به رومانی و یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در رومانی و یا راه های اخذ اقامت رومانی و شرایط کار دانشجویی در رومانی در هنگام تحصیل در رومانی و یا مهاجرت تحصیلی به رومانی با مشاورین خبره و زبده موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره تخصصی و رایگان بهره مند شوید تا در خصوص هزینه های تحصیل در رومانی و در نهایت اخذ اقامت رومانی اطلاعات کسب نمایید .

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. حسن گفته:

  سلام من احمدبی هستم چهل سال عمر دارم ۴۰ سال و دیپلوم افغانستان دارم و همچنان پاسپورت فنلاند را دارم میخواهم در رومانی دنداپزشکی بخوانم ایا امکان داره

  Rating: ۴
  پاسخ
 2. معصومه گفته:

  سلام من ۲۸ ساله لیسانس بهداشت حرفه ای هستم. آیا رشته مرتبط برای ادامه تحصیل در دانشگاههای رومانی هست؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، بله ، اما چرا برای کشورهای دیگر اقدام نمی کنید. آلمان ، اتریش و کانادا نیز می تواند گزینه های مناسبی باشند. اگر قصد تحصیل در رومانی را دارید دانشگاه مورد نظر خود را یافته و اطلاعات بخش پذیرش رو مطالعه بفرمایید.

   پاسخ