تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و بررسی شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان ، شرایط پذیرش از کالج های کانادا بدون مدرک زبان و به طور کلی امکان اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون نیاز به مدرک زبان در مقاطع مختلف تحصیلی و مدارک لازم برای اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون نیاز به مدرک زبان به صورت کاملا علمی و دقیق در قالب مقاله پیش رو، ارائه شده است. آیا تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ چه شرایطی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون ارائه مدرک زبان نیاز است؟ آیا امکان پذیرش دکتری کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟ وضعیت اقامت و اخذ تابعیت یا پاسپورت کانادا پس از تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان چگونه است؟ در این مقاله که به کوشش مشاوران حقوقی موسسه حقوقی ملک پور جمع آوری شده است، سعی بر آن است تا به این قبیل سوالات پاسخ داده شود. روش های مهاجرتی در کانادا متفاوت است و از روش های مختلفی چون تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و حتی پناهندگی می توان به این کشور مهاجرت داشت. کانادا جزء یکی از کشورهای مهاجر پذیر می باشد که همه روزه افراد زیادی قصد مهاجرت به آن را دارند.  شما کاربران گرامی از طریق تماس با مجموعه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش می توانید در مورد تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان اطلاعات کاملی را کسب نمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید. در ادامه در مورد عناوین زیر به صورت تخصصی  توضیحاتی داده خواهد شد:

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان
 • تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و شرایط عمومی
 • تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مدارس
 • تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مقطع دکترا
 • تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و هزینه های زندگی و تحصیل
 • تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و کار دانشجویی ضمن تحصیل در کانادا
 • تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و دانشگاه های برتر کانادا
 • تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و موقعیت کار پس از تحصیل در کانادا
 • تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

آموزش نحوه نگارش Study Plan برای تحصیل در کانادا توسط آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و شرایط عمومی

کانادا جز یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای جهان است که سالیانه افراد زیادی را جذب خود می نماید. تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان ، شامل دو مرحله می شود. در ابتدای امر باید از دانشگاه یا کالجی در کشور کانادا پذیرش اخذ نمایید و مرحله بعد اخذ ویزای تحصیلی یا study permit می باشد. نکته بسیار مهم در مورد کشور کانادا این موضوع است که سخت گیری زیادی نسبت به شرایط سنی دارد. در صورتی که قصد تحصیل در کشور کانادا را دارید، جالب است بدانید که در حال حاضر تحصیل در دانشگاه های این کشور بدون ارائه مدرک زبان امکان پذیر است؛ زیرا بسیاری از دانشگاه ها و کالج ها در کشور کانادا این شرایط را فراهم آورده اند تا بدون نیاز به ارائه مدرک شرایط اخذ پذیرش را داشته باشید. در واقع بسیاری از دانشگاه های کانادا شرایط پذیرش مشروط را ایجاد کرده اند؛ به این معنا که شما با نمره زبان پایین و یا بدون ارائه مدرک زبان، پذیرش دانشگاه و یا کالج مورد نظر را اخذ می نمایید اما مشروط به این امر که قبل از شروع دوره تحصیلی، دوره های مربوط به زبان را در این کشور بگذرانید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

مقاله مرتبط

تحصیل ارزان در کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مدارس

به صورت کلی در اکثر موارد، برای تحصیل در کانادا در مقطع مدارس نیاز به ارائه مدرک زبان نیست. بسیاری از مدارس در کشور کانادا از درجه علمی بالایی برخوردار هستند و بعد از آن شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را فراهم می آورند. دو نوع مدرسه در این کشور وجود دارد. برخی از مدارس دولتی و برخی نیز خصوصی می باشند. معمولا مدارس کانادا شهریه بیشتری برای دانش آموزان بین المللی در نظر می گیرند. تحصیل در مدارس کانادا  از ۶ سالگی آغاز می شود و تا ۱۲ سالگی تحصیلات ابتدایی به اتمام می رسد و دانش آموزان  از ۱۲ تا ۱۸ سالگی به تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا می پردازند و سپس وارد دانشگاه ها یا کالج های این کشور می شوند و یا در دوره های کوتاه مدت شرکت می کنند. بمنظور تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان برای افراد زیر ۱۸ سال نیاز به قیم می باشد تا به این کشور ثابت نمایند که توان حمایت مالی از دانش آموز را دارند و  محل زندگی مشخصی برای دانش آموز در نظر گرفته شده است. البته شرایط زندگی درhome stay  نیز وجود دارد به این شکل که دانش آموز همراه با خانواده کانادایی مورد تایید دولت زندگی کند. بسیاری از مدارس شبانه روزی در کشور کانادا خود به عنوان قیم دانش آموز معرفی می شوند و و دانش آموز در این مدارس محل زندگی مشخصی دارد و تحت نظارت کامل مدرسه است. در ادامه برخی از برترین مدارس کانادا برای شما کاربران گرامی آورده شده است:

جدول هزینه ها در مدارس مقرون به صرفه کانادا

تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی

یکی از سوالات اصلی بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم، شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی می باشد. در لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش بعضی از دانشگاه های کانادا، مدرک زبان مورد نیاز است و برخی دیگر خیر؛ اما در اکثر موارد امکان اخذ پذیرش مشروط نیز وجود خواهد داشت به این معنا که دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا ، می توانند قبل از ورود به دوره اصلی در دوره های زبان شرکت نمایند. به دلیل اینکه زبان رسمی این کشور انگلیسی می باشد، اکثر افراد تمایل به ادامه تحصیل در این کشور را دارند. اکثر مواقع نمره زبانی که برای این مقطع مورد نیاز است، آیلتس ۶ آکادمیک می باشد. البته در صورتی که پذیرش مشروط اخذ کرده باشید، قبل از شروع دوره با توجه به سطح زبان خود، دوره های زبان را می گذرانید که البته مستلزم هزینه اضافه است. هزینه های تحصیل در کانادا در این مقطع از رشته به رشته و از دانشگاه به دانشگاه متغیر است. هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی از ۷,۲۰۳ دلار تا ۴۹,۸۰۰ دلار متفاوت است. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقطع لیسانس در کشور کانادا به شرح زیر است:

 • اسکن کلیه مدارک تحصیلی و ریز نمرات دیپلم و پش دانشگاهی ترجمه شده به انگلیسی یا فرانسوی و فارسی
 • اسکن پاسپورت
 • رزومه به انگلیسی یا فرانسوی
 • مدرک زبان
 • انگیزه نامه مرتبط با رشته مورد نظر
 • توصیه نامه از اساتید
 • یک قطعه عکس

لینک مقاله : پرستاری کوآپ کانادا ۲۰۱۹ (سریعترین روش اخذ اقامت با مدرک دیپلم)

پرستاری کوآپ کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد

امکان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در اکثر دانشگاه ها برای دوره های کارشناسی ارشد وجود دارد اما برخی دانشگاه ها با Ranking بالا از شما مدرک زبان ( آیلتس ۶و نیم ) می خواهند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا معمولا یک دوره دو ساله است و طبق قانون ( Post Graduate Work Permit) PGWP ، افراد  متقاضی می توانند به همان طول مدت تحصیل شان در این مقطع در کشور کانادا بمانند و کار متناسب با رشته خود را پیدا نمایند. البته دوره هایpost graduate  نیز در این کشور ارائه می گردد که معمولا دوره های یکساله است که بعد از دوره لیسانس ارائه می گردد و متقاضیان را آماده ورود به بازار کار می نمایند. هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد از ۲,۲۲۲ دلار تا ۴۲,۸۵۰ دلار متغییر می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

 • اسکن کلیه مدارک تحصیلی و ریز نمرات لیسانس ترجمه شده به انگلیسی یا فرانسوی و فارسی
 • اسکن پاسپورت معتبر
 • رزومه به انگلیسی یا فرانسوی
 • مدرک زبان
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه از اساتید
 • یک قطعه عکس

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا با سایر مقاطع کمی تفاوت دارد. رزومه تحصیلی شما در اخذ پذیرش دکترا تاثیر بسزایی دارد.  بسیاری از دانشگاه ها با توجه به مقالات علمی نوشته شده،کتب، اختراعات، معدل و هم چنین مدرک زبان برای شما پذیرش صادر می نمایند. معمولا اکثر دانشگاه ها دانشجویان مقیم در کشور خود را در اولویت قرار می دهند. توجه داشته باشید که تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مقطع دکترا امکان پذیر نیست و دانشجو باید توانایی مکاتبه با اساتید را داشته باشد و برای خود سوپروایزر یا استاد راهنما مناسب پیدا نماید. معمولا نمره آیلتس آکادمیک ۷ به بالا مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه های کانادا است.  طول دوره مقطع دکترا حدود ۳ تا ۴ سال می باشد اما در بسیاری از موارد تا ۶ سال نیز به طول می انجامد. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه و مدارک شناسایی معتبر
 • ترجمه آخرین مدارک تحصیلی
 • عکس ۴*۳
 • ترجمه رزومه فرد متقاضی
 • توصیه نامه از حداقل ۲ استاد
 • انگیزه نامه
 • نمره GPA0 به بالا
 • نمره آزمون های Graduate Records Examination (GRE) و یا Graduate Management Admissions Test (GMAT)
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • ارائه پروژه های تحقیقاتی، مقالات علمی و ارائه پروپوزال
 • ترجمه گواهی ازدواج

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در خارج از کشور ـ کارشناسی ـ کارشناسی ارشد ـ دکتری در خارج از کشور

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان به همراه بورسیه تحصیلی

کشور کانادا بر خلاف برخی از کشورهای اروپایی که شرایط تحصیل رایگان را برای همه دانشجویان بین المللی فراهم می آورد، نظام آموزشی رایگان را ندارد ولی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی وجود خواهد داشت. البته به دلیل این که متقاضیان زیادی برای اخذ این بورسیه ها اقدام می نمایند، پروسه کاملا رقابتی است و تنها دانشجویان برتر توانایی اخذ این بورسیه ها را دارند. با این وجود که تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مقاطع مختلف امکان پذیر است، اما بهتر است به این نکته توجه نمایید که مدرک زبان می تواند تاثیر زیادی در اخذ بورسیه تحصیلی برای شما داشته باشد؛ در نتیجه در صورتی که به اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاههای این کشور فکر می کنید، بهتر است نمره زبان بالایی داشته باشید. از جمله مهم ترین بورسیه های کشور کانادا به شرح زیر می باشد:

لیست برخی از مهم ترین بورسیه های تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

توجه داشته باشید که امکان اخذ بورسیه به ترتیب در مقاطع دکترا و ارشد به نسبت سایر مقاطع بیشتر است. مقاله ای تحت عنوان شرایط بورسیه تحصیلی کانادا می تواند برای شما عزیزان راهنمای بسیار خوب در این خصوص باشد.

تحصیل در خارج از کشور ـ مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و هزینه های زندگی و تحصیل

 هزینه های تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ در واقع شهریه دانشگاه های کشور کانادا و همچنین مخارج زندگی دانشجویی در شهرها و مقاطع مختلف با هم متفاوت است. در نتیجه نمی توان هزینه ثابتی برای تحصیل در نظر گرفت. به طور میانگین هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی سالیانه از ۱۰ هزار دلار کانادا تا ۲۰ هزار دلار کانادا متغیر است. هزینه زندگی در کشور کانادا نیز بستگی به محل سکونت و لایف استایل شما دارد. هزینه زندگی در کانادا به طور معمول ماهیانه حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار کانادا می باشد که البته در شهر های بزرگ چون ونکوور و تورنتو هزینه ها به نسبت افزایش خواهد یافت. مقاله ای تحت عنوان « هزینه های تحصیل در کانادا » راهنمای جامعی است که بصورت آماری و تحلیلی در قالب جدول و نمودار هزینه های تحصیل در مقاطع در شهرهای مختلف این کشور را به صورت ریز و جزئي در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. در ادامه هزینه های برخی اقلام ضروری در کشور کانادا برای شما بزرگواران آورده شده است:

هزینه زندگی دانجشویی در کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و کار دانشجویی ضمن تحصیل در کانادا

یکی از محاسن تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان این است که به شما اجازه کار ضمن تحصیل را می دهد. به طور کلی دانشجویان ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار کردن دارند. حقوقی که در قبال کار کردن به صورت دانشجویی به شما اعطا می گردد، به طور متوسط ۱۲ دلار در ساعت است که با احتساب ۲۰ ساعت کار دانشجویی در ماه، حدود ۱۰۰۰ دلار کانادا درآمد خواهید داشت. یکی دیگر از محاسن تحصیل در این کشور، امکان کار به صورت تمام وقت برای همراه می باشد. در واقع طبق قانون کشور کانادا همسر فردی که با اخذ ویزای تحصیلی به این کشور ورود پیدا می نماید، اجازه کار تمام وقت ( open work permit) دارد و به همین دلیل می تواند در هزینه های زندگی کمک بسزایی نماید.

دوره های کوآپ کانادا ـ فرصتی عالی برای ورود به بازار کار کانادا

دوره های کوآپ دوره های کوتاه مدتی می باشند که درواقع در حین تحصیل می توانید تجربه کاری نیز به دست آورید. دوره های کوآپ دوره های ۱۲ تا ۲۰ ماهه هستند که شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا برای دانشجویان فراهم می آورد و در نیمه دوم دوره ها، حداقل ۲۰۰۰ دلار کانادا حقوق دریافت خواهید نمود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک زیر مراجعه فرمایید:

کار ضمن تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و بررسی ویزای همراه

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان این امکان را برای فرد متقاضی فراهم می آورد تا برای همسر و فرزند خود ویزا همراه اخذ نماید. همراه می تواند ویزای open work permit  دریافت نماید که به او اجازه کار به صورت تمام وقت می دهد که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم کانادا نیز می گردد. همراه هم چنین می تواند ویزای ساده اخذ نماید که تنها اجازه تحصیل در دوره های کوتاه مدت در این کشور را خواهد داشت. نکته ای که می تواند بسیار مهم باشد این است که برای بالا بردن شانس اخذ ویزای همراه بهتر است به طور هم زمان اقدام به ورود به این کشور ننمایید و با فاصله کمی برای ورود به عنوان همراه اقدام نمایید. این مقاله به کوشش مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده است تا اطلاعات شما در این زمینه به بالا ترین سطح خود رسد، به همین علت هر گونه کپی برداری از آن غیر قانونی است.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و دانشگاه های برتر کانادا

سیستم آموزشی کشور کانادا جز بهترین سیستم های آموزشی است و به دلیل این موضوع که زبان رسمی این کشور انگلیسی است، بسیاری از افراد جذب دانشگاه های این کشور خواهند شد. کشور کانادا دانشگاه های فوق العاده عالی با رنکینگ بالا دارند. در صورتی که قصد تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان را دارید، در ادامه لیست دانشگاه های برتر کانادا برای شما بزرگواران آورده خواهد شد:

لیستی از 25 دانشگاه برتر کانادا را طبق رتبه بندی سایت webometrics در تاریخ سپتامبر 2019

دانشگاههای رایگان کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ارائه مدارک برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا جز یکی از مهم ترین مراحل می باشد. بسیاری از دانشجویان با وجود زمان بسیار زیادی که برای این پروسه در نظر می گیرند، با ارائه مدارک ناقص منجر به ردی ویزا می شوند که این خود تاثیر بسیار زیادی در شانس اخذ ویزای مجدد خواهد داشت. بهتر است قبل از هر اقدامی با وکیل مهاجرت کانادایی که تخصص کامل در این زمنیه دارد مشورت نمایید . در ادامه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا تحصیلی آورده شده است :

 • مدارک پذیرش
 • مدارک هویتی
 • مدارک تمکن مالی
 • انگیزه نامه

دقت داشته باشید که انگیزه نامه، نامه ای است که قصد و هدف فرد متقاضی جهت اخذ ویزای تحصیلی را به صورت واضح و مختصر بیان می نماید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

توجه بفرمایید که!

در صورتی که قصد تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان را دارید، بهتر است سطح زبان خود را به حدی برسانید که آفیسر ویزا را قانع نمایید که توانایی ادامه تحصیل در این کشور را خواهید داشت.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و موقعیت کار پس از تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان روش مناسبی برای آماده سازی فرد برای ورود به بازار کار می باشد. کانادا کشور مهاجر پذیری است که همه ساله افراد زیادی در این کشور جذب بازار کاری می شوند. وسعت این کشور به نسبت جمعیت پایین می باشد و همین امر موقعیت مناسبی جهت کار پس از تحصیل برای دانشجویان فراهم آورده است. طبق قانون PGWP( Post Graduate Work permit)، شما بعد از تحصیل در دانشگاه ها و کالج های مورد تایید این کشور که از اعتبار کافی برخوردار هستند، اجازه کار خواهید داشت. در صورتی که طول دوره تحصیلی بیشتر از ۹ ماه باشد، این امکان را خواهید داشت تا ۳ سال ویزا کاری پس از تحصیل دریافت نمایید. دقت داشته باشید که نرخ بیکاری کشور کانادا حدود ۵٫۷ درصد می باشد که این موضوع باعث شده است تا افراد زیادی موقعیت مناسبی بعد از تحصیل جهت کاریابی داشته باشند.

نمودار درصد نرخ بیکاری کانادا در بازه زمانی سال های 1976 تا 2019

کار در کانادا
هزینه ویزای کار کانادا
اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

در صورتی که از طریق تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان ورود پیدا نمایید، راه های متفاوتی برای تمدید اقامت موقت خود خواهید داشت. در واقع بعد از تحصیل در این کشور می توانید مدتی در این کشور بمانید و به دنبال کار مناسب با شرایط خود بگردید. معمولا طول دوره شما حداقل دوسال خواهد بود و در این صورت، از دولت سه سال فرصت کار در این کشور را اخذ می نمایید. بعد از اشتغال به کار در این کشور، حضور به مدت حداقل دو سال و هم چنین پرداخت مالیات می توانید بعد از سه سال درخواست اقامت دائم نمایید و سپس در صورتی که بعد از ۵ سال حدود ۳ سال در خاک کانادا حضور داشته باشید، این امکان را خواهید داشت تا برای اخذ پاسپورت کانادایی اقدام نمایید. شرایط لازم برای اخذ پاسپورت کانادا به شرح زیر است:

 • فراگیری یکی از زبان های رسمی کانادا ( انگلیسی و یا فرانسوی )
 • اخذ اقامت دائم کانادا
 • حضور در کانادا به مدت ۱٫۰۹۵ روز ( سه سال) در مدت ۵ سال در قالب اقامت دائم
 • پرداخت مالیات حداقل به مدت ۳ سال از ۵ سال آخر اقامت دائم شخص

چنانچه قصد دارید از طریق سیستم اکسپرس اینتری یا امتیازبندی دو مرحله ای به کانادا مهاجرت کنید و اقامت دائم کسب نمایید، پیشنهاد می کنیم مطالعه مقاله « امتیازبندی مهاجرت به کانادا » را از دست ندهید.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا

اقامت بعد از تحصیل در کانادا
پرچم کانادا | مهاجرت به کانادا | پاسپورت کانادا
برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟
تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و سخن پایانی

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا جهت تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و بررسی مقاطع مختلف تحصیلی جهت اخذ ویزای تحصیلی بدون ارائه مدرک زبان به صورت کاملا علمی و دقیق در این مقاله مورد تحلیل قرار گرفته است. کانادا جز یکی از کشورهای مهاجر پذیر است که با توجه به انگلیسی زبان بودن اکثر مردم و نرخ بیکاری پایین همه ساله افراد زیادی را برای تحصیل، کار، سرمایه گذاری جذب می نماید. در این مقاله در مورد موقعیت کار بعد از تحصیل و چگونگی اخذ اقامت تابعیت بعد از تحصیل و هم چنین شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان به صورت کامل بررسی های لازم صورت گرفته است. در صورتی که در مورد این کشور و هر یک از روش های مهاجرتی مانند تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری نیاز به اطلاعات دقیق تری دارید، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان کارشناسان حقوقی بهره مند شوید و در صورت نیاز اقدام به رزرو وقت مشاوره تخصصی نمایید. در صورتی که سوال خاصی در مورد تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان، ذهن شما را به خود مشغول کرد، می توانید در انتهای مقاله در قسمت دیدگاه بیان نمایید و یا در قسمت پرسش و پاسخ عنوان نمایید تا کارشناسان حقوقی در اولین فرصت پاسخ کامل آن را در اختیارتان قرار دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

187 پاسخ
 1. مسعود گفته:

  سلام
  من ۲۹ سالم هست، لیسانس صنایع دارم و میتونم آیلتس ۷ بیارم. سال ۹۴ فارغ التحصیل و مشغول به کار شدم. آیا برای ویزای تحصیل در مقطع ارشد به مشکل گپ تحصیلی برمیخورم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز چنانچه این گپ را شما با کار و یا به طریق دیگری پر کنید ریسک ویزای شما پایین تر خواهد شد

   پاسخ
 2. نسیم گفته:

  سلام من ۲۹ سالم‌هست سال ۹۰ لیسنانس حقوق گرفتم و سال ۹۴ فوق لیسانس حقوق خصوصی حدود ۸ سال هست وکیل هستم مدرک زبان ندارم ولی گواهی دورههای زبان فرانسه رو از مرکز زبان فرلنسه دارم چه راهی رو برای رسیدن به ویزای کبک به من پیشنهاد می کنید؟
  ممنون مطشم راهنمایی کنید

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز شما سوالتون رو دقیق نپرسیدید که منظورتون از ویزای کبک چی هست؟ اینکه ویزای کاری میخواید یا ویزای تحصیلی.
   برای شرایط شما ویزای کاری رو در صورتی میشه درخواست داد که آیلتس بالای ۷ و نیم داشته باشید و یا رشته شما جزء رشته های مورد نیاز باشه. اما رشته حقوق جزء رشته هایی است که باید معادل سازی شود حتما.
   شما برای راهها و کشورهای دیگه شانس اقدام دارید. اگر متاهل هستید بهتر بود که از شرایط همسرتون هم‌ میگفتید که بهتر میشد شما رو راهنمایی کرد

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما سوالتون رو دقیق نپرسیدید که منظورتون از ویزای کبک چی هست؟ اینکه ویزای کاری میخواید یا ویزای تحصیلی.
   برای شرایط شما ویزای کاری رو در صورتی میشه درخواست داد که آیلتس بالای ۷ و نیم داشته باشید و یا رشته شما جزء رشته های مورد نیاز باشه. اما رشته حقوق جزء رشته هایی است که باید معادل سازی شود حتما.
   شما برای راهها و کشورهای دیگه شانس اقدام دارید. اگر متاهل هستید بهتر بود که از شرایط همسرتون هم‌ میگفتید که بهتر میشد شما رو راهنمایی کرد

   پاسخ
 3. محمدی گفته:

  سلام وقت به خیر،
  من ۴۲ ساله و دکتری زیست شناسی گیاهی در گرایش (Cellular and Developmental Plant Biology) دارم. معدل فوق لیسانس من ۱۸٫۶۶ و معدل دکتری ۱۸٫۶۸ است. در حال حاضر تقریبا ۵ سال از مدرک دکتری من میگذرد. زمینه تحقیقاتی من در فوق لیسانس مبتنی بر تکنیک Plant tissue Culture و در دکتری Medicinal Plants بوده . زبان انگلیسی من خوبه ولی درحال حاضر مدرک زبان ندارم. ۶ مقاله منتشر کرده ام که ۴ تای آن در ژورنال خارجی (۲ تا ISI) است.
  میخوام از طریق تحصیل یا کار به کانادا مهاجرت کنم.
  – آیا امکانش هست که در زمینه کاری خودم ( tissue Culture) تقاضای ویزای کار بکنم؟ و چگونه؟ آیا باید حتما مدرک زبان داشته باشم؟ آیا در صورت پذیرش ویزای کار امکان اقامت دایم وجود داره؟
  آیا امکان “کوآپ” برای رشته من وجود داره، تا از این طریق اقامت بگیرم؟
  _آیا میتونم برای تحصیل در” کارشناسی” برای رشته دیگه ای اقدام کنم ( ویزای تحصیلی)؟ یا میتونم برای فوق لیسانس (گرایش دیگه ای از رشته خودم) تقاضای ویزای تحصیلی کنم؟
  آیا بعد از تحصیل، میشه اقامت دایم بگیرم؟
  ممنون میشوم راهنمایی کنید.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب، دوست عزیز، برای اقدام از طریق شیوه کاری نیاز به جاب آفر هست و یا اینکه از طریق شیوه federal skilled worker که شیوه ای امتیازی هست اقدام کنید. در صورتیکه در شیوه skilled worker امتیاز لازم را بگیرید اقامت شما از روز اول دائم خواهد بود. در مورد کوآپ هم متاسفانه در حال حاضر برای رشته شما امکان پذیر نیست. بعد از تحصیل هم در صورتی می توانید اقامت بگیرید که در کانادا به کار مشغول شوید که با توجه به قانون ارائه PGW در کانادا شانس اخذ اقامت در این کشور بسیار زیاد هست.

   پاسخ
 4. مرجان عالی پور گفته:

  سلام من ۲۹سالمه کاردانی حسابداری دارم میخوام از طریق ویرای تحصیلی برای کانادا اقدام کنم ایا شرایط سنی داره؟و باید چقدر پول در نظر بگیرم؟؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز چه سالی فارغ التحصیل شدید؟ کانادا برای سن و گپ تحصیلی سخت گیری بسیاری دارد

   پاسخ
 5. سعید گفته:

  سلام وقت بخیر من ۳۵ سالم هست مدرک زبان ندارم مدرک لیسانس گرافیک هست نزدیک ۱۱ سال هم سابقه کار و بیمه دارم شرایط حساب بانکی هم خوب هست شما می‌تونید برام اقدام کنید برای کانادا؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز راه های مهاجرت به کانادا نحصیلی کاری و سرمایه گذاری هست .برای اخذ ویزای تحصیلی علاوه بر مدرک زبان سن و گپ تحصیلی شما نیز بسیار مهم هست. برای اخذ ویزای کار نیز چنانچه شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا باشد می توانید از طریق روش اسکیلد ورکر که یک سیستم امتیاز بندی ست و سن و سابقه کار و مدرک تحصیلی و مدرک زبان در کنار
   فاکتور های دیگر برای شما امتیارخواهد داشت..سرمایه گذاری نیز راه دیگری برای اخذ اقامت محسوب می شود که شما می توانید در برنامه های کار آفرینی در استان بریتیش کلمبیا اقدام نمائید .در هر صورت شرایط شما برای اخذ اقامت در کشورهای اروپائی هم مناسب می باشد .شما مدرک زبان دارید؟

   پاسخ
 6. R Dpr گفته:

  سلام و خدا قوت به شما دوستان عزیز در موسسه ملک پور،

  من ۲۵ ساله و همسرم ۳۰ ساله هستند. به تازگی در رشته نرم افزار فارغ التحصیل شدم. آیا امکان شرکت در دوره های کوآپ کانادا برای من هست؟ و اگر من پذیرش بگیرم همسرم می تونه همراه من بیاد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز شرایط شما برای اخذ پذیرش در این دور ه ها بسیار مناسب هست . همسر شما نیز می توانند به عنوان همراه با شما باشند .مدرک زبان دارید؟

   پاسخ
 7. amin گفته:

  سلام خسته نباشید خدمت شما. مقاله ی بسیار کامل و خوبی بود واقعا ممنونم. در قسمت بردن همراه باید چه مدت بعد برای درخواست ویزای همراه اقدام کرد؟ و چرا امکان بردن همزمان همراه وجود نداره؟ ممنونم از شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   ممنون از لطف شما دوست عزیز
   امکان اقدام همزمان برای اخذ ویزای همراه نیز وجود دارد ولی توصیه می شود جهت پائین آمدن ریسک ویزا شخص دانشجو پس از اخذ اقامت در کانادا و ایجاد شرایط برای زندگی همراه در این کشور نسبت به درخواست ویزای همراه اقدام نماید.

   پاسخ
 8. گلی گفته:

  سلام وقتتون بخیر باشه
  من ۲۹ ساله هستم فوق لیسانس کشاورزی دارم مدرک زبان ندارم ولی در سطح ۵٫۵ هستم همسرم ۳۰ ساله لیسانس حسابداری دارند. ایا ما شانس تحصیلی کانادا داریم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 9. مهدی گفته:

  با سلام بنده ۲۱سالمه و دانشجوی کاردانی حسابداری هستم زبانم هم متوسطه خانمم هم ۱۹ سالشه و دارای دیپلم گرافیک است زبان اون هم متوسطه و هر دو قصد ادامه تحصیل در کانادا و گرفتن اقامت کانادارا داریم.دقیقا باید از چه روشی وارد شویم و چکار کنیم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز سن شما و همسرتان برای اخذ پذیرش تحصیلی بسیار منلسب هست ولی توصیه میشه که هر چه سریعتر نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا اقدام نمائید .آیا مدرک زبان آیلنس دارید؟

   پاسخ
 10. موسوی گفته:

  سلام و عرض ادب.
  ۸ سال از اخذ مدرک ارشدم میگذره و مدرک زبان هم ندارم. کارشناس ارشد هوافضا هستم. میخواستم بدونم شما گزینه کار را توصیه میکنید یا تحصیل؟ چون من با جفتش مواقم. کدامشان راحت تر هستند؟ و نیز من در کانادا میتونم بدون مدرک زبان کار کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز برای تحصیل در کشور کانادا با توجه به گپ تحصیلی ایجاد شده ، اخذ پذیرش تحصیلی با ریسک بسیار بالائی همراه هست .برای اخذ اقامت کاری کانادا شما می بایست از روش اسکیلد ورکر استفاده کنید که سن و سابقه کار و مدرک تحصیلی و هم چنین مدرک زبان برای شما امتیاز خواهد داشت . در نظر بگیرید برای کسب امتیازات لازم، بهتره که آیلتس با نمره بالا ارائه دهید . شما برای کار یا ادامه تحصیل در کشور های اروپائی شانس بهتری خواهید داشت.

   پاسخ
 11. Shirin گفته:

  سلام آیا با پذیرش کاندیشنال بدون مدرک زبان به همسر work Permit داده میشه با فقط بعد از شروع رشته تحصیلی اصلی این کار انجام‌میشه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز این امر بستگی به نوع پذیرش شما دارد. آیا شما دوره زبان را در همان کالجی که پذیرش رشته اصلی را دریافت کردید تحصیل می کنید ؟

   پاسخ
 12. مولود گفته:

  با سلام خدمت شما بنده کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی هستم با رزومه و تز عالی مدرک زبانی ام اس آرتی هم دارم واسه پذیرش وویزای تحصیلی باید چیکار کنم؟میخوام دکترای رشته ام رو در کانادا بخونم کدوم ایالتها رشته من رو دارن؟ممنونم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای مقطع دکترا شما نیاز به یک سوپر وایزر دارید و باید با ایشون ارتباط بگیرید و پس از اخذ پذیرش در مقطع دکترا باید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید . در نظر داشته باشید سن شما در مرحله ویزا برای کشور کانادا حائز اهمیت هست. چند ساله هستید؟

   پاسخ
 13. تارا گفته:

  سلام من ۲۵ ساله هستم و مدرک فوق دیپلم گرافیک کامپیوتر با معدل ۱۵ حدودا ، زبانم متوسط هست ، مدرک فنی حرفه ای نقاشی رو پارچه و مربیگری آمادگی جسمانی و پرورش اندام دارم، شنیدم ی سری کالج ها هستن که خودشون دوره زبان دارن ، درسته؟ میشه تو رشته گرافیک یا ورزشی بهم کالجی رو معرفی کنید ممنونم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   در برخی کالج های کانادا امکان اخذ پذیرش مشروط همراه با دوره های زبان وجود داره .ولی برای اینکه ریسک ویزای شما پائین باشد توصیه می شود که مدرک آیلتس مورد نیاز را در ایران اخذ نمائید

   پاسخ
 14. مهسا ت گفته:

  ۲۳ سالمه تازه لیسانس شیمی گرفتم ، میخوام یک سال صرف گرفتن ایلتس کنم ، این بک سال گپ تحصیلی واسم مشکلی پیش نمیاره ؟ میتونم خوندن زبان واست گرفتن ایلتس رو بهانه کنم واسشون ؟؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 15. مهسا ت گفته:

  سلام
  من ٢٣ سالمه ليسانس شيمي كاربردي با معدل ١٥.٤١ هستم ، ميخواستم بدونم اگه از طريق ادامه تحصيل اقدام كنم بهتره يا اگه اونجا رشته جديد بخونم بهتره و اكسپت ميشم ؟
  مدرك زبان ندارم ، بهم گفتن اگه ايران مدرك زبان بگيري سريع وارد دانشگاه ميشي و لازم نيست ٢٥٠ تومن هزينه زبان خوندن تو كانادا كني ، درسته ؟؟ مرسي از پاسخگويي

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز لیسانس مجدد توصیه نمیشه چون گپ تحصیلی ایجاد شده ریسک ویزای شما رو بالا می بره .بهتره برای مستر اقدام کنید. پیشنهاد میشه مدرک زبان رو در ایران بگیرید که هم ریسک ویزا رو پائین میاره و هم اینکه در هزینه شما صرفه جوئی میشه .

   پاسخ
 16. سایه گفته:

  با سلام.

  من خانم ۲۶ ساله متاهل هستم با مدرک لیسانس رشته علوم کامپیوتر (دانشگاه پیام نور) با معدل ۱۳٫۵و دارای مدرک تافل اینترنتی با نمره ۸۰٫
  آیا امکان داره که من بتونم پذیرش بگیرم؟
  آیا همسر با من میتونه با من ویزا بگیره و همراه من به کانادا بیاد؟
  ممنون میشم پاسخ بدین.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای اخذ پذیرش تحصیلی د رکانادا مدرک زبان آیلتس می بایست ارائه بدید . ضمن اینکه معدل در پذیرش تحصیلی در کانادا بسیار اهمیت دارد. در صورت اخذ ویزای تحصیلی همسر شما به عنوان همراه و با اجازه کار تمام وقت می تواند به شما ملحق شود.

   پاسخ
 17. Shakila گفته:

  سلام خسته نباشيد
  ٢٣ سالمه و مجرد،ليسانس هتلداري با معدل ١٨/٥
  زبان مدرك ندارم ولي ٢ساله كلاس ميرم و دوره passages هستم،ميخواستم بدونم ميشه به صورت مشروط از كانادا پذيرش بگيرم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   بله دوست عزیز امکان اخذ پذیرش مشروط در کالج های کانادا وجود داره ولی حتی المقدور سعی کنید مدرک آیلتس رو در ایران بگیرید. آیا اطلاع دارید که در خصوص رشته شما دوره های کو آپ بر گزار میشه که تحصیل و کار با هم هستن و در دوره ای که کار می کنید به شما حقوق تعلق می گیره ؟

   پاسخ
 18. biology گفته:

  سلام و عرض ادب
  من معدل کارشناسی ارشدم در رشته زیست شناسی سلولی -تکوینی ۱۷٫۵۰ هست و یه مقاله آی اس آی و ۳تا پوستر در کنگره های بین المللی رویان و تولیدمثل دارم،ولی متاسفانه معدل کارشناسیم ۱۳٫۹۰ هست.می خواستم بدونم برای کانادا تو رشته های مربوط به زیست شناسی می تونم شانسی برای پذیرش و فاند داشته باشم.نمره آیلتس هم ۶ هست.آیا لازم هست برای جبران معدل کارشناسی ،آزمون GREبدم؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  Rating: ۴
  پاسخ
 19. م ف گفته:

  سلام. هزينه شما چقدر است؟
  من دانشگاه كونكورديا رو سرچ كردن زده بود زير ايلتس ٦ پذيرس نميده؟
  من هزينه شما براي فوق ليسانس عمران بدون مدرك زبان براي كانادا در دانشگاه كونكرديا و ساسكاچوان چند است؟ با يك همراه. متشكر ميشم پاسخ دهيد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 20. پرهام گفته:

  باسلام و‌تشکر
  من ۲۵ ساله هستم لیسانس معماری دانشگاه ازاد معدل ۱۷/۸۰ مدرک زبان ندارم هنوز برای کواپ کانادا میتونم اقدام کنم یا کالج ؟؟ سپاس

  Rating: ۵
  پاسخ
 21. معصومه موسویان گفته:

  با سلام ۳۰ سالمه لیسانس مهندسی شهرسازی دارم بدون مدرک زبان میخوام واسه اقامت برم کانادا آیا باید دانشگاه کانادا قبول بشم با تحصیل در کانادا اقامت بگیرم یا نه ؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، با توجه به رشته نیاز به معادلسازی مدارک دارین. بهتره که دوره های کوتاه مدت رو برین و در این حین مدرک رو معادلسازی کنید. بعدش هم میشه برای کار اقدام کرد و اقامت گرفت.

   پاسخ
 22. نگین موذن احمدی گفته:

  سلام من ۳۵ سال دارم لیسانس مهندسی کامپیوتر دارم ۵ سال سابقه کار در شرکت برق دارم ولی مرتبط با رشته ام نیست من چطور میتونم برای پذیرش کالج بدون مدرک ایاس اقدام کنم ؟ هدفمم گرفتن اقامت دائم هست …… با چند جا صحبت کردم میگن توریستی بیا تا موجوز تحصیل بگیریم واست مشروط با گذراندن دوره زبان و بعد تحصیل در در موسسات عال آموزشی میشه لطفا من رو راهنمایی کنید این کار بدون ویزای توریستی هم امکانش هست یا خیر؟ که مدرک زبان نداشته باشیم.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، بله میشه بدون ویزای توریستی هم براتون پذیرش گرفت ولی دقت بفرمایید که شما باید یه مدرک زبان با نمره حداقل ارائه بفرمایید. نمره حداقل ۴٫۵ کفایت میکنه ولی مدارک ویزاتون خیلی مهمه و باید برای دانشگاه اقدام بشه.

   پاسخ
 23. گیتسا گفته:

  سلام من ۳۲ ساله لیسانس حسابداری علمی کاربردی کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی)با معدل ۱۴‌.۹۵ با ۳ سال سابقه کار مربوط هستم.متاهل و دارای فرزند ۸ ساله..ایا بدون مدرک ایلتس میشه برای کالج اقدام کنم در رشته های مدیریت و مربوط به آن.با تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
 24. nikzad گفته:

  سلام وقت بخیر،من ۲۶سالمه مدرک لیسانس دارم و ۹سال سابقه کار مرتبط اما مدرک زبان ندارم.خواستم بپرسم میتونم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم البته بصورت اینکه توی کشور کانادا برای فراگیری زبان اقدام کنم؟
  باتشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
 25. عفت تقی زاده گفته:

  سلام
  من کارشناسی مترجمی زبان دارم برای پذیرش در دانشگاه های کانادا باید حتما آزمون آیلتس بدم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 26. سهیل گفته:

  سلام من آیلتس جنرال ۵دارم و ارشد عمران آیا میتونم برای ویزای دانشجویی در مقطع ارشد برای کانادا اقدام کنم و هزینه ای که شما دریافت میکنید چقدر هست باتشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
 27. سمیرا گفته:

  سلام من متاهل و یک فرزند ۲ساله دارم،فارغ التحصیل کارشناسی رشته مترجمی زبان انگلیسی در سال ۸۸ هستم،و دارای ۱۰سال سابقه کار،میخواستم بدونم میتونم برای ارشد در رشته خودم یا مدیرت بدون مدرک زبان در دانشگاههای کانادا پذیرش بگیرم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، باید برای رشته های اقدام کنید که شانس بالایی برای پذیرش داشته باشند. رشته های مناسب با مقطع قبلی شما وجود دارند که میشه اقدام کرد. با دفاتر تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند.

   پاسخ
 28. رویا گفته:

  سلام‌ وخسته نباشید بنده ۳۶سالمه ایلتس ۵ دارم میتونم برای دکترا اقدام کنم و اینکه اگه جواب مثبت هست شما میتونید کارای پذیرش و انجام بدید؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 29. صوفیا گفته:

  سلام من ۳۸سالمه و لیسانس حسابداری مالی دارم با معدل ۱۹
  مدرک زبان ندارم و. سال ۹۲مدرک لیسانس گرفتم و سابقه کار هیجده سال مرتبط دارم کارمند. بانک بودم و یکسال پیش بازنشستگی پیش از موعد گرفتم
  امکان داره ادامه تحصیل بدم یا برای ارشد یا کالج تو یک رشته دیگه که متفاوت باشه

  این امر بدون مدرک زبان امکان پذیر هست
  با توجه به معدل امکان بورس شدن چطور

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، ممنون از توضحیات کاملتون ، میشه براتون با دوره زبان پذیرش گرفت ولی با توجه به سن و گپ تحصیلی ریسک ویزا دارین برای بورسیه باید مدرک زبان با نمره بالا داشته باشید و سابقه پژوهشی خوبی هم داشته باشید.

   پاسخ
 30. سپیده مخبری گفته:

  من آیلتس ۵.۵ دارم ‌و برای فوق لیسانس میخوام اقدام کنم واسه کانادا کبک .کدوم دانشگاه می تونم ؟ رشتم نقاشی بوده با معدل ۱۸.۱۷

  Rating: ۴
  پاسخ
 31. Camila گفته:

  سلام گرفتن مدرک زبان یا همون آیلتس چند سال طول میکشه ؟واینکه آیادرعرض ۳سال میتونم.اونو بدست بیارم؟ممنون میشم سریع بگین

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، این سوال کامل به شرایط و پشتکار خودتون بستگی داره . اگر زمان بزارین و خیلی بخونین از صفر بعد از یکسال میشه به حد آیلتس ۶٫۵ رسید ، باید وقت بزارین

   پاسخ
 32. شراره گفته:

  سلام آقا ببخشید من اگر دیپلم بامعدل بالای ۱۸داشته باشم امامدرک زبان نداشته باشم میتونم توکدوم کشور تحصیل کنم؟سنم ۱۸هست بعداینکه ایااجازه اومدن همراه هم هست یا نه؟وچندنفر؟دستتون دردنکنه توروخداسریع بگین

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، با توجه به سن نیاز به مدرک زبان دارید. برای کانادا میشه دوره زبان رو در کانادا باشید ولی باید یک مدرک زبان با آیلتس حداقل ارائه بفرمایید. معمولا همراه چند ماه بعد از شما باید وارد بشه و پدر و مادر یا خواهر یا برادر میشه اقدام کنند.

   پاسخ
 33. مجید ساعدی گفته:

  سلام وقت بخیر خدمت دکتر ملک پور و همکاران محترمشون
  بنده ۳۵ سال دارم و فارغ التحصیل ارشد برق گرایش کنترل و ابزار دقیق هستم بدون مدرک زبان چطوری می‌توانم اقدام کنم واسه ادامه تحصیل ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، باید برای مقطع ارشد یا دکترا اقدام بفرمایید. برای ارشد باید رشته مرتبط با برق اقدام بشه و پیش نیاز دوره زبان رو هم انتخاب بفرمایید. برای دکترا باید سوپروایزر داشته باشید که ما می تونیم کمکتون کنیم، در نظر داشته باشید که اگر حتی برای دوره زبان هم اقدام کنید یک مدرک آیلتس با نمره کم هم باید ارائه بدین.

   پاسخ
 34. ارسطو گفته:

  باعرض سلام و وقت بخیر. من ۲۶ ساله بوده و دارای فوق لیسانس شیمی میباشم. زبانم خوبه و ۴ مقاله ی بین المللی نیز در زمینه ی شیمی در ژورنال های معتبر دارم، ولی متاسفانه مدرک زبان ندارم. حالا سوال بنده اینه که آیا بدون مدرک زبان میتونم از یکی از دانشگاه های کانادا برای دکتری بورسیه بگیرم یا اینکه حتما حتما باید ابتدا برای گرفتن مدرک زبان اقدام کنم؟ (تاکیدم فقط در راستای گرفتن بورسیه هستش نه صرفا پذیرش بدون بورسیه)
  باتشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
 35. مهدی گفته:

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب اقای دکتر ملک پور و همکاران محترمشان که این رسالت بزرگ یعنی اطلاع رسانی و اگاهی دادن به هموطنان رو به عهده گرفتن . واقعا خسته نباشید / بنده ۳۶ سال دارم فارغ التحصیل کارشناسی برق گرایش قدرت از دانشگاه ازاد هستم و چندین گواهینامه فنی حرفه ایی در زمینه برق و کامپیوتر هم دارم + گواهینامه رانندگی پایه ۱ و چندین گواهینامه ماشین الات راهسازی و کاربردی در صنایع / سابقه مشاوره طراحی و نظارت و اجرای تاسیسات الکتریکی و برق صنعتی دارم . سابقه کار با ماشین الات سنگین و فوق سنگین را هم دارم / حال سوال بنده این هست که برای مهاجرت به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد برق اقدام کنم بهتر هست یا از طریق کار با سوابقی که بالا عنوان کردم اقدام کنم / اگر از طریق کار اقدام کنم . بازار کار مهندس برق یا برقکار چطوریه؟؟؟ و دیگه اینکه بازار کار راننده ماشین الان سنیگن چطوریه؟؟؟ در ضمن مدرک زبان ندارم و تازه شروع کردم به کلاس زبان رفتن

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، طبیعتا اگر بتونین مدرک زبان اخذ بفرمایید و برای کار اقدام کنید خیلی بهتر هست . باید زبانتون خوب باشه، شرایط کار برای رشته برق اگر زبان بلد باشین خوب هست . برای کارهای مربوط به رانندگی چون متقاضی زیاد هست متقاضیان بین المللی شانس بالایی ندارند.

   پاسخ
 36. زهرا بالایی گفته:

  سلام.من خانم ۳۲ ساله هستم دارای مدرک کارشناسی مهندسی اب وخاک .خواستم بپرسم ایا این رشته در کاندا اینده دارد و اینکه اگر بخواهم در رشته پزشکی در یکی از دانشگاههای کانادا پذیرش شوم باید چه شرایطی داشته باشم.ودر کل میتونم ویزای تحصیلی دریافت کنم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای رشته خودتون شرایط خوب هست ولی باید شما زبان رو در حد خوب بلد باشین و به نرم افزارهای تخصصی رشته خودتون تسلط کافی داشته باشید. برای پزشکی شما باید در ابتدا یک لیسانس مرتبط با پزشکی بگیرین که با توجه به سن خیلی ریسک ویزا دارین.

   پاسخ
 37. عبادزاد گفته:

  باسلام و خسته نباشید
  من ۳۰ سالمه.سال ۹۰در رشته روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی فارغ التحصیل شدم و ۸ساله سابقه کار در این رشته رو دارم.
  زبانم خیلی خوب نیست.آیا میتونم برای ویزای تحصیلی یا ویزای کاری در کانادا یا اروپا اقدام کنم؟؟؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، باید رشتتون به نحوی باشه که شانس کاریابی داشته باشید. برای رشته شما باید زبان رو در حد عالی بلد باشین. آیلتس بالای ۷٫۵ باید بگیرین.

   پاسخ
 38. زهرا گفته:

  با سلام. من در سال ۸۹ در رشته آموزش زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم. چهارسال پیش آیلتس جنرال با نمره ۶.۵ گرفتم. با توجه به اینکه دو فرزند ۸ و ۵ ساله دارم. میخواستم بدونم بهتره برای کدوم نوع ویزا (کاری یا تحصیلی ) اقدام کنم که هزینه های زندگی در کانادا تا حدودی با کمک هزینه هایی که بهم تعلق بگیره برای خودم و فرزندانم کمتر بشه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با توجه به رشتتون شانس کاریابیتون خیلی بالا نیست. لطفا شرایط همسر رو اعلام بفرمایید. البته واسه خودتون شاید بشه یه دوره مدیریتی یا دوره های مرتبط به IT اقدام کرد و بعدش کار کنید. ولی خب فاصله بین ورود شما و فرزندان چند ماه هست.

   پاسخ
 39. محدثه گفته:

  سلام من ۱۹ سالمه و سال ۹۷ کنکور دادم که متاسفانه نتیجه ای که میخواستم رو نگرفتم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی من حدودا ۱۸ هست زبانم زیاد خوب نیست و مدرکی هم ندارم. با این شرایط میشه برای دندانپزشکی اقدام کرد؟؟ واگر میشه چه زمانی باید اقدام کنم؟؟
  و اینکه در شیراز هم دفتر دارید که بشه حضوری مراجعه کرد؟؟
  ممنونم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، در کانادا شما باید در ابتدا یک لیسانس در رشته های مرتبط با پزشکی اخذ بفرمایید و سپس برای پزشکی اقدام نمایید. پذیرش های معمولا در ماه های سپتامبر و ژانویه است. انشالله دفتر شیراز به زودی افتتاح خواهد شد.

   پاسخ
   • محدثه گفته:

    سلام کشور های دیگه چطور؟؟امکانش نیست بدون لیسانس در رشته های مرتبط وارد رشته دندانپزشکی شد؟؟(والبته بدون مدرک زبان)

    از چه طریقی میتونم مطلع بشم که دفتر شیراز افتتاح شده؟؟
    ممنون از پاسخگوییتون

    Rating: ۴
    پاسخ
    • m.s گفته:

     با سلام، کشور جمهوری چک گزینه مناسبی برای شما هست. لطفا در کانال تلگرام مجموعه عضو شوید تمامی اخبار در کانال ها اعلام می گردد. همچنین در لایو های جناب دکتر نیز این موارد اعلام می شود. پیشنهاد می شود که اگر قصد اقدام دارید با توجه به نزدیکی سپتامبر سریعا اقدام بفرمایید .

     پاسخ
 40. محمد گفته:

  با سلام و احترام
  من ۲۷ سال سن دارم و کارشناسی عمران خود را سال ۹۳ با معدل ۱۴/۵ و ارشد عمران را سال ۹۷ با معدل ۱۶/۵ به پایان رساندم. در ۵ سال اخیر حدود ۳ سال بیمه از طریق شرکت داشته ام. سطح زبانم خوبه ولی مدرک زبان ندارم. برای تورنتو توی چه پروگرمی بدون مدرک زبان میتونم شرکت کنم که با توجه به شرایطم ویزا صادر بشه؟
  از شما متشکرم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، میشه برای دوره های کوتاه مدت تصحیلی اقدام کرد. میتونین دوره زبان رو در کانادا باشید ولی باید مدرک زبان با نمره حداقل رو ارائه بدین

   پاسخ
 41. مجتبی جعفری گفته:

  باسلام
  خسته نباشد
  من ۲۷سالمه مجردم و کارشتاسی مهندسی مکانیک گرایش ساخت تولید دارم با معدل ۱۵٫۷ و ۴ سال سابقه کار مرتبط و قصد دارم برای تحصیلی یا کاری کانادا اقدام کنم ولی متاسفانه مدرک زبان ندارم.میشه ویزا گرفت ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 42. الهه گفته:

  سلام
  من سال ۸۹ در مقطع لیسانس رشته مترجمی زبان فارغ التحصیل شدم و از سال ۸۹ تا الان( اردیبهشت ۹۸) مشغول به کار مرتبط با رشته تحصیلیم هستم. بدون آیلتس میتونم وارد دانشگاه های کانادا بشم؟ گپ تحصیلی برام مشکل ساز نیست؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 43. هنگامه گفته:

  سلام آقاي دكتر با انرژي،من ويزاي تحصيلي گرفتم از كالج براي استان كبك مونتريال ،و ويزا شدم ،سوالم اين بود من ميتونم تو كالج هاي ونكور پذيرش بگيرم و بخونم؟و اينكه بين استان بيريتيش كلمبيا و كبك كدوم رسيدن به اقامت دايم بهتر و راحت تره؟
  ٣٢سالمه -متاهل-كارشناسي حقوق –

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، بله امکان تغییر رشته برای شما وجود داره ، ولی برای هر ایالت شاید نیاز باشه یک سری مدارک و مراحل رو پشت سربگذارید. هر ایالت شرایط خاصی داره، برای رشته حقوق اگر فارغ التحصیل کانادا هستید شرایطتون مناسب هست که برای کار اقدام کنید.

   پاسخ
 44. عزيز گفته:

  سلام استادارجمند
  بنده فارغ التحصيل رشته مباني حقوق(فقه ومباني حقوق اسلامي)دانشگاه دولتي درسال ٧٨هستم ٤٥سالمه به زبان انگليسي اشنايي ندارم اصلامشكل مالي ندارم ميخام اگه شرايط مهياست دريكي ازدانشگاههاي كاناداويااتريش دررشته ارشدحقوق ادامه تحصيل بدم راهنمايي بفرماييدممنون ميشم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، دوست گرامی با تشکر از توضیحات کاملتون ، دقت بفرمایید که برای پذیرش میشه اقدام کردو پذیرش بهتون میدن ولی با توجه به سن برای ویزا به مشکل می خورین و ریسک ویزاتون بالا هست

   پاسخ
 45. میثم قنبری گفته:

  با سلام.من ۳۱ سال دارم و دارای کارشناسی ارشد نرم افزار کامپیوتر هستم .سال ۸۹ کارشناسی فارق التحصیل شدم و سال ۹۶ از دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد گرفتم.۸ سال سابقه کار در سازمان فناوری اطلاعات دارم همسرم هم کارشناسی ارشد نرم افزار کامپیوتر داره و مدرس حق التدریس دانشگاه آزاده .مدرک زبان فعلا ندارم مقاله هم متأسفانه ندارم به نظر شما میتونم در مقطع دکتری یا مجددا کارشناسی ارشد تحصیل کنم؟ممنونم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، برای تحصیل در کانادا در مقطع ارشد و دکترا مدرک زبان بسیار تعیین کننده هست. اگر مدرک زبان با نمره ۶٫۵ برای ارشد و ۷ برای دکترا بگیرین میشه براتون اقدام کرد. گپ های تحصیلی که دارید باید با نامه کاری پوشش داده بشه

   پاسخ
 46. اسماعیل گفته:

  با سلام. کارشناس ارشد پرستاری با معدل ۱۶٫۵ فارغ التحصیل سال ۹۵ از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دو مقاله سابمیت شده و گواهی شرکت در تعداد زیادی کنگره ملی و بین المللی دارم. حدود۵ سال سابقه کار مرتبط در بیمارستان های مختلف دارم. مدرک زبان ندارم. برای کشور خاصی جهت ادامه تحصیل میتونم اقدام کنم؟متاسفانه تمکن مالی خوبی ندارم. با تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، برای پرستاری کشورهای انگلستان و اتریش گزینه های خوبی هستند و اگر شما قصد دارین کمتر هزینه کنید باید شرایط بورسیه رو فراهم کنید. سابقه پژوهشی و عملی خوب و مدرک زبان با نمره بالا کمک کننده هستند.

   پاسخ
 47. spid گفته:

  سلام
  من ٢١ سالمه و ديپلم (معدل ديپلم ١٨/٤٠ و پيش دانشگاهي ١٥/٨٠) هستم ميخواستم براي رشته ي نرم افزار يكي از كالج هاي انتاريو اقدام كنم با هزينه خودم
  ميخواستم بدونم بايد ايلس حداقل چند رو داشته باشم ؟
  ممنون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای تحصیل در مقاطع زیر لیسانس داشتن آیلتس ۵٫۵ یا ۶ کفایت میکنه ، اگر می خواین دستتون باز باشه در انتخاب گرفتن آیلتس ۶ پیشنهاد میشه .

   پاسخ
   • spid گفته:

    سلام بنده امتحان ايلس دادم و متاسفانه نمره ام ٥ شد
    به نظرتون با اين نمره ميشه اقدام كرد ؟ اگه اره شانس گرفتن ويزا چقدر هست؟
    و يه سوال ديگه اگه براي كالج درخواست بدم ايا شانس ويزا پايينه؟
    ممنون جناب

    Rating: ۴
    پاسخ
    • m.s گفته:

     با سلام، بله میشه با این مدرک اقدام کرد ولی باید در کانادا دوره زبان شرکت کنید. مهم اقدام درست برای رشته و مقطع هست و فرقی بین کالج و دانشگاه وجود نداره

     پاسخ
 48. اكبر گفته:

  سلام من مدرك مهندسي مكانيك – حرارت و سيالات زا در سال ١٣٧٨ گرفتم و حدود ٢٠ سال سابقه كار صنعتي و پروژه مرتبط با مدرك صنعتي دارم .
  سطح زبان انگليسي من ضعيف مي باشد ، آيا امكان ادامه تحصيل در كسور كانادا وجود دارد .
  با تشكر

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض تشکر از اطلاعات شما ، دوست عزیز باید سن شما مشخص باشد که بتوان اظهار نظر کرد. اگر گپ تحصیلی شما کمتر از ۷ سال باشد می توان اقدام کرد. همچنین برای ورود کم هزینه تر شما باید مدرک زبان ارائه بفرمایید.

   پاسخ
 49. نازنین گفته:

  سلام من فارغ التحصیل مترجمی زبان در مقطع لیسانس و فوق لیسانس هستم. آیا برای من امکان تحصیل در یکی از کشورهای کانادا. نیوزیلند یا استرالیا هست که بدون مدرک زبان پذیرش بگیرم و در مقطعی مثل diploma یا certificate در رشته environmental science تحصیل کنم؟
  ممنون از پاسخ و راهنمایی شما

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، باید رشته ای اقدام بشه براتون که مرتبط به مدرک تحصیلیتون باشه و یا برای رشته های اقدام بشه که با هر پیش زمینه ای میشه اقدام کرد. سنتون رو باید بدونیم شاید بشه برای رشته های مدیریت اقدام کرد.

   پاسخ
 50. محمد گفته:

  سلام
  من اييلتس ٦ دارم و يك مهارتم ٥ هستش . آيا براي دانشگاه كنكورديا در مقطع ارشد ميتونم اقدام كنم ( نرما فزار ) .
  در خصوص كالج هاي خوب چطور ؟ داخل سايتاشون ٦.٥ يا ٦ (هيچ بند اسكوري زير ٥.٥ ) نباشه زده .
  ممنون ميشم راهنمايي كنيد …

  Rating: ۴
  پاسخ
 51. نریمان گفته:

  سلام بر شما
  پسرم کلاس ۱۲ هست و عنقریب دیپلم ش رو می گیره و تا شهریور ۱۳۹۸ هم مشمول خدمت سربازی نمیشه. می خاستم بپرسم با توجه به فرصت کمی که داریم میشه پذیرش دانشگاه و کلاس زبان پسرم رو بدون داشتن مدرک آیلتس جهت کشور کانادا بگیرید ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، بله میشه براشون کالج اقدام کرد و دوره زبان رو در کانادا باشند ولی برای زمان ویزا اگر یک آیلتس با نمره کم داشته باشند خیلی شانس ویزاشون بالاتر میره

   پاسخ
 52. علی گفته:

  سلام من ۲۶سالمه و دارای مدرک لیسانس رشته ای تاسیسات ساختمان هستم البته اصل مدرک لیسانسم هنوز اماده نیست..میخواستم بدونم بدون مدرک زبان چه کشور های میتونم تحصیل کنم اینم بگم ک من به زبان ایتالیایی تا حدودی مسلط هستم؟ و این که با توجه به گرونی ارز من باید چقذر ارز با خودم ببرم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، هر کشوری که بخواین تشریف ببرین باید دوره زبان رو در اون کشور باشید. برای کانادا میشه اقدام کرد ، در خصوص هزینه ها هم وابسته به دانشگاه های که میخواین تشریف ببرین شرایط متفاوت است و هزینه های زندگی هم در مقالات مختلف بررسی شده که باید توانایی پرداختش رو داشته باشید.

   پاسخ
 53. ر گفته:

  سلام
  من ۲۶ سالمه و فوق لیسانس شیمی دارم و در زمینه محیط زیست کار کردم. ایتلس ۶ دارم و یک مقاله با ایمپکت ۴.۵ و یک ممقاله در سمینار و یک مقاله هم به تازگی سابمیت کردم. معدل کارشناسیم ۱۶ و ارشدم ۱۷.۲۵ هستش. ایا شانسی ب ای پذیرش در مقطع دکتری در کانادا رو دارم که فول فاند بدهند؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، بله میشه اقدام کرد ولی باید سطح زبان رو بالاتر ببرین و به سطح آیلتس ۷ یا بالاتر برسونین، برای فول فاند واقعا باید خیلی شرایط ایده آل باشه یه یه پروژه ای رو پیدا کنید که کامل ساپورتتون کنند. ما می تونیم کمکتون کنیم برای پذیرش دکترا لطفا با دفاتر تماس بگیرید.

   پاسخ
 54. امین قربان زاده گفته:

  عرض ادب و خسته نباشید. بنده ۲۸ سالمه فوق لیسانس مهندسی برق قدرت از دانشگاه علوم تحقیقات تهران.و سابقه ی کار در یه شرکت مخابراتی و سابقه ی همکاری با یه استاد که دکترا از دانشگاه مریلند امریکا داره که این همکاری در نهایت منجر به یه مقاله ی کنفرانسی ملی و عالی درسطح ایران شد.و دارای مدرک مربیگری فوتبال هم هستم. میخواستم بدونم شانسم برای گرفتن ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان همراه با بورس برای چه کشوری بالاست؟ امریکا یا هلند یا…؟ ممنونم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای کانادا بدون مدرک زبان میشه اقدام کرد و برای بورسیه باید شرایطتون خیلی تاپ باشه ، برای هلند هم ما می تونیم کمکتون کنیم. اگر قصد تحصیل دارین کانادا و هلند گزینه های خوبی هستند و کانادا به دلیل اینکه مرتبط با رشتته تحصیلی میشه اقدام کرد گزینه بهتری ، اگر مدرک زبان آلمانی هم بتونین بگیرین ، کار در آلمان هم میتونه براتون مناسب باشه

   پاسخ
 55. شادی گفته:

  سلام خسته نباشید
  من لیسانسم رو ۷ سال پیش و فوق لیسانسم رو ۱ سال پیش در رشته مدیریت از دانشگاه دولتی گرفتم.سطح زبان و رزومه تحقیقاتی مناسبی ندارم که بتونم برای دکترا اقدام کنم. سوالم اینه که با توجه به اینکه ۷ سال از اتمام لیسانسم گذشته میتونم برای ارشد مجدد از کانادا پذیرش بگیرم؟
  مورد دیگه اینکه میتونم هزینه های پذیرش و وکیل مهاجرت و … پرداخت کنم. اما شرایط مالیم بصورتی نیست که بعد از مهاجرت بتونم کل هزینه های زندگی و تحصیل رو پوشش بدم. آیا با توجه به این موضوع میشه تو مقطع ارشد از کمک هزینه و بورسیه تحصیلی برخوردار شد و کار دانشجویی هم داشت که از پس هزینه ها بربیام؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، خیلی ممنون از اطلاعات کاملتون ، لطفا بفرمایید که چن سال دارید؟ گپ تحصیلیتون خیلی بالا هست و باید با نامه کاری مرتبط با رشته لیسانستون پوشش داده بشه، با این وجود هم ریسک پذیرش و ویزا دارید.

   پاسخ
   • شادی گفته:

    تشکر از پاسخگوییتون
    سنم ۳۲ ساله. در فاصله اتمام لیسانس و شروع فوق لیسانس مشغول کارهای هنری بودم و درآمد هم داشتم که البته میدونم این سابقه کاری به حساب نمیاد.
    در حال حاضر پیگیر شرکت در کلاس زبان موسسه mie هستم که لااقل تا چند ماه آینده سطح زبانمو بهتر کنم. حالا با توجه به این شرایط نمیشه اقدام کرد برای ارشد مجدد؟ اصراری هم به کشور کانادا نیست. بیشتر از هر نکته ای این برام مهمه که امکان کار کردن در حین تحصیل برای پوشش دادن هزینه هارو داشته باشم و اینکه بعد از تحصیل امکان کار کردن و نهایتا اقامت رو داشته باشم.
    بازم تشکر میکنم که وقت میزارین و راهنمایی میکنین

    Rating: ۴
    پاسخ
    • m.s گفته:

     با سلام، برای کانادا گپ تحصیلیتون زیاده هست. برای هلند اگه بتونید سابقه کاری ارائه کنید شاید بشه اقدام کرد. مدرک زبان هم باید داشته باشید که با توجه به اینکه تصمیم تقویت زبان رو دارین میتونین مدرک زبان بدین به امید خدا

     پاسخ
 56. bahare گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما مجموعه بی نظیر
  من ۲۹ سال سن دارم .رشته ی کارشناسی من مترجمی زبان انگلیسی بوده و برای مستر قصد رفتن به کانادا را دارم.در حال حاضر آیلتس آکادمیک ۵٫۵ دارم.امتحان بعدیم هم نزدیکه که فک میکنم راحت ۶ بشم.میتوانم در دانشگاه های تورنتو مشغول به تحصیل شوم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، اگر بعد از فارغ التحصیلی در شاخه مرتبط با رشته ای که می خواین براش اقدام کنید مشغول به کار بودین میشه اقدام کرد ، برای مقطع ارشد معمولا آیلتس ۶٫۵ مورد نیاز هست و هیچ بندی نباید کمتر از ۶ باشه

   پاسخ
 57. Mari گفته:

  سلام من ۲۶ سالمه فارغ التحصیل مهندسی شهرسازی با معدل ۱۷ از دانشگاه غیر انتفاعی هستم و الان ۴ سال از مدرکم میگذره.میخواستم بپرسم چطوری بدون مدرک زبان برای ویزای تحصیلی اقدام کنم و چه دانشگاهی برای شرایط من و ویزا شدنم بهتر هست؟ممنون از پاسخگویتون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، برای پوشش گپ تحصیلی باید نامه کاری ارائه بدین. برای تحصیل بدون مدرک زبان در کانادا هم در ابتدا با دوره زبان برای شما اقدام میشه و شما میرین کانادا زبان می خونین.

   پاسخ
 58. حبیب گفته:

  سلام آقای دوکتور!‌ من دانشجونی کارشناسی ارشد ترم آخر رشته ریاضی محض -جبر در دانشگاه علم وصنعت هستم و میانگنین نمراتم ۱۷ هست. مدرک زبان ندارم چطور بتوانم در کانادا بدون مدرک زبان پذیرفته شوم ، آیا برای سپری کردن دوره کوتاه زبان در کاناد هزینه باید دانشجو بپردازد یا که کشور کانادا؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • somayeh sahraian گفته:

   با سلام دوست عزیز شما می تونید برای دوره های زبان پذیرش گرفته و سپس تحصیل در دروس تخصصی رو شروع کنید. برای تحصیل در این دوره ها می بایست هزینه پرداخت نمائید.

   پاسخ
 59. hamed گفته:

  سلام. آیلتس ۶ دارم و مدرک لیسانس و ۳۰ سالمه و ۳ سال سابقه کار با بیمه و مرتبط با رشتم و سرمایه کم. میخواستم واسه تحصیل اقدام کنم صرفا در شهر تورونتو، و به دلیل اینکه اعضای خونوادم اونجا هستن و در نهایت اخذ اقامت دایم. چه پیشنهادی دارین؟ ممنون

  پاسخ
 60. hamed گفته:

  سلام. بنده ۳۰ سالمه و لیسانس دارم و آیلتس ۶ و سابقه کاری مرتبط با رشتم. میخواستم ببینم میتونم واسه ارشد یا کالج اقدام کنم واسه منحصرا شهر تورونتو به دلیل اینکه خونواده اونجا ساکن هستند. و من هدفم در مجموع اخذ اقامت هست و با توجه به شرایط بنده چه راهکاری رو ارایه میکنین؟ ممنون.

  Rating: ۳
  پاسخ
  • tlu گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز هم شرایط سنی شما مطلوبه و هم سطح زبانتون در حد مناسبی هست.شما می تونید برای مستر یا همون ارشد اقدام کنید.الان آیلتس ۶ دارید و این نمره رو می تونید برای شروع مستر افزایش بدید.می فرمایید تحصیلاتتون در چه رشته ای هست؟

   پاسخ
 61. جعفر شاهسون گفته:

  سلام.بنده ۳۱ ساله فارغ التحصیل رشته فوریت های پزشکی در مقطع لیسانس در سال ۹۲هستم.۵سال سابقه کار دارم.فعلا مدرک آیلتس ندارم.میخاستم بپرسم میتونم برای کالج یا دانشگاه اقدام کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با تجه به رشته شما در ابتدا باید معادلسازی مدارک اقدام کرد. در صورتی که بتوانید گپ تحصیلی خود را با نامه کاری مرتبط پوشش دهید می توان اقدام کرد. همچنین بدون مدرک زبان نیز می توان برای تحصیل در کانادا اقدام کرد.

   پاسخ
 62. salar گفته:

  با سلام و خسته نباشید،
  بنده ۲۶ساله ، متاهل و فارغ التحصیل در رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT) و با ۵ سال سابقه کاری در حوزه پرداخت های الکترونیک و تعمیرات دستگاه های pos می باشم. و یک مقاله هم در حوزه computer science با همکاری دو استاد از یکی از دانشگاه های کالیفرنیا به ثبت رسانده ام که در IEEE پذیرفته شده است.
  هرچه سریعتر برای تحصیل در یکی از رشته های computer science برای مقطع master در یکی از دانشگاه های کانادا می خواهم اپلای کنم، و در حال حاضر در حال خواندن زبان انگلیسی می باشم و سطح نمره آیلتس بنده حدود ۵ ، ۵٫۵ می باشد.
  بنده میخواستم در خصوص اینکه آیا برای master میتوان بدون داشتن حداقل نمره ۶٫۵ اقدام کرد، اطلاعاتی کسب کنم.
  و اینکه بهترین گزینه برای مهاجرت بنده و همسر خود به کانادا از چه طریقی می باشد؟
  با تشکر فراوان، بنده بی صبرانه منتظر پاسخ از طرف جنابعالی هستم.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با توجه به شرایط مناسب شما در صورت مهیا بودن مدارک قبلی تحصیلی می تواندی این پروسه را سریعا پیگیری نمایید. با توجه به اینکه مقاطع فوق لیسانس در کانادا نیازمند مدرک آیلتس ۶٫۵ هستند شما می توانید برای دوره های زبان این کشور اقدام کنید و بعد از رسیدن به سطح موردنظر برای دوره اصلی اقدام کنید. همسر گرامی نیز می توانند برای تحصیل در کانادا اقدام کنند، همچنین در صورت مهیا بودن شرایط برای کار ایشان نیز می توان اقدام کرد. لطفا سن و مدرک تحصیلی ایشان را اعلام بفرمایید تا بهتر بتوانیم اظهار نظر کنیم.

   پاسخ
 63. یوسف گفته:

  سلام من ۲۴ سالمه فوق لیسانس مکانیک دارم . میخاستم برای یک دوره یک ساله یا دوساله کالج بدون مدرک زبان اقدام کنم
  پذیرش کالج بسیار سهل و شدنی است ولی با توجه به شرایط بنده به من ویزا تحصیلی میدن ؟ برای کالج یک ساله یا دو ساله

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، در نگاه اول شرایط شما بسیار مناسب به نظر می رسد. برای تحصیل بدون مدرک زبان شما باید مدارک تحصیلی قبلی و سرمایه کافی را داشته باشید. ما می توانیم شرایط را به نحوی تعیین کنیم تا بهترین نتیجه برای شما رقم بخورد . لطفا اگر قصد اقدام دارید با دفاتر تماس بگیرید تا راه را به شما نشان دهند.

   پاسخ
 64. مریم حامدی گفته:

  سلام جناب آقای دکتر ملک پور، من ۳۷سال سن و لیسانس مامایی از دانشگاه آزاد رو دارم فارغ التحصیل سال ۸۲ و ۱۵ سال سابقه کار در بیمارستان زایشگاه را دارم و یکسال در پلی کلینیک گرجستان کارکرده ام. زبان ام در حد متوسط می باشد و ایلتس ندارم میخواستم ببینم با توجه به این شرایط امکان تحصیل درکانادا را دارم یاخیر؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   سلام، برای تحصیل در کانادا گپ تحصیلی شما زیاد است و ریسک پرونده شما افزایش می یابد. اگر برای مدت زمان فاصله گرفته از درس می توانید نامه کاری مرتبط با رشته تحصیلی ارائه کنید می توان مدارک شما را برای ارزیابی ارسال کرد. تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است ، اما برای زمان ویزای تحصیلی کانادا و مراجعه به سفارت یک مدرک زبان با نمره حداقل موردنیاز است.

   پاسخ
 65. AS گفته:

  با سلام و عرض ادب، من ۳۶ ساله متاهل و دارای مدرک کارشناسی ارشد با معدل ۱۷٫۸۶ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم، سال ۹۴ فارغ‌التحصیل شدم و از سال ۹۵ تا ۹۷ به مدت دو سال دارای سابقه تدریس در دانشگاه مذکور هستم. همچنین دارای سیزده مقاله isi هستم. با اساتیدی از یکی از دانشگاه های نام برده در این صفحه برای دوره دکترا تا حدودی به توافق رسیدم ولی دارای نمره زبان آیلتس پنج و نیم و تافل هفتاد هستم. آیا شرایط پذیرش با این نمرهای زبان برای سال ۲۰۱۹ همچنان وجود دارد؟ و آیا هزینه دوره کوتاه مدت زبان و زندگی در آن دوره بر عهده خود دانشجو می باشد؟ ممنون که با صبر و حوصله به تمامی سوالات ما پاسخ میدهید.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض احترام ، دوست عزیز لطفا رشته تحصیلی خود را نیز اعلام بفرمایید تا بهتر بتوانیم شما را یاری کنیم. همچنین در متن ارسالی شما نامی از دانشگاهی در کانادا دیده نمی شود. معمولا تحصیل در کانادا با دوره های زبان امکان پذیر است و قبل از شروع دوره اصلی می توان برای دوره زبان اقدام کرد. با توجه به اینکه سیستم آموزشی دانشگاه های کانادا بر اساس پرداخت هزینه است باید برای طی کردن آن ها هزینه پرداخت کنید اما پوشش هزینه های شما توسط دانشگاه باید از طریق استاد مربوط پیگیری شود. پوشش هزینه های می توان شامل کمک هزینه تحصیلی یا تخفیف در شهریه می باشد.

   پاسخ
   • AS گفته:

    با سلام و تشکر از پاسخ شما،
    فارغ التحصیل رشته Immunology هستم و با یکی از اساتید دانشکده پزشکی memorial university به توافق نسبی رسیدم که به احتمال زیاد برای ترم fall نهایی می شه.
    خواستم بدونم که اگه با توجه به نمره زبانم که تافل هفتاد (رایتینگ ۲۰) هست از دانشگاه پذیرش conditional بگیرم ، مشروط به گذراندن دوره زبان، ممکنه افیسر به خاطر مشروط بودن ریجکت کنه ؟
    در ضمن من در برخی سایت ها دیدم که در صورت ویزا دادن ، برابر دوره زبان ویزای کوتاه مدت میدهند و در صورت پاس دوره باید درخواست بلند مدت داد که یه کم برام گیج کننده هست این پروسه برای من ( ایا بعد از دوره زبان باید خاک کانادا رو ترک کنیم و بعد دورباره درخواست بلند مدت بدیم یا فرصت داریم در همان خاک کانادا تبدیل کنیم؟
    با تشکر از شما که وقت ارزشمندتان رو در اختیار ما قرار میدید.

    Rating: ۵
    پاسخ
    • m.s گفته:

     با سلام و عرض احترام ، تحصیل در کانادا از طریق دوره های کوتاه مدت زبان امکان پذیر است . در نظر داشته باشید که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا می توان از این طریق اقدام کرد. نحوه اقدام به این صورت است که شما بعد از اقدام برای پذیرش دوره اصلی به دانشگاه اعلام می کنید که سطح زبان بالایی ندارید و مایل هستید که برای دوره زبان اقدام کنید. دانشگاه نیز برخی از مدارس یا کالج های آموزش زبان موردتایید خود را معرفی کرده و سپس شما برای آن ها اقدام می کنید. گرفتن پذیرش دوره اصلی و دوره زبان یکی از مدارک موردنیاز برای ویزای تحصیلی کانادا است. همچنین نیاز نیست که شما از کانادا خارج شوید و می توانید بعد از رسیدن به سطح موردنظر دانشگاه برای تحصیل در دوره اصلی اقدام کنید.

     پاسخ
     • AS گفته:

      با عرض سلام و احترام خدمت دکتر عزیز ، یه سوالی که برام پیش اومده اینه که اگه پذیرش مشروط به گذراندن دوره زبان داشته باشیم هم زمان برای ویزای همسر میتونیم اقدام کنیم یا نه ؟ بازم ممنون از محبت های همیشگی شما

      Rating: ۴
 66. Sepide گفته:

  سلام من ۲۸ سال دارم و لیسانس علوم آزمایشگاهی و بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی مشغول به کار شدم و ۶ سال سابقه کار مداوم دارم
  آیا بدون نمره آیلتس میتونم در دانشگاه کانادا ثبت نام و ادامه تحصیل داده و یا پزشکی بخوانم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است اما در نظر داشته باشید که برای مرحله ویزا شما نیاز به یک مدرک زبان با نمره کم دارید. همچنین تحصیل در کانادا در اکثر رشته ها امکان پذیر است اما برای برخی از رشته ها مانند پزشکی باید معادلسازی انجام شود.

   پاسخ
 67. سمیرا گفته:

  سلام و خسته نباشید من لیسانس پرستاری دارم و ۱۲سال سابقه کارو سنم ۳۶ساله ولی زبان انگلیسیم زیاد خوب نیست برای من شرایط رفتن به کانادا تا چقدر مهیاست

  پاسخ
 68. هدیه گفته:

  سلام من دانشجوی حقوق دانشگاه آزاد هستم و میخواستم بدونم برای ارشد میتونم ویزای تحصیلی بگیرم بدون مدرک زبان الان ۲۱ ساله هستم
  و در زمان تحصیل امکانش هست بتونم مشغول کار شم با فرض اینکه مدرک عکاسی رو هم داشته باشم؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با توجه به شرایط سنی امکان اقدام وجود دارد. بله می توان در حدود ۲۰ ساعت در هفته به کار دانشجویی پرداخت .

   پاسخ
 69. بیتا گفته:

  باسلام من ۳۶ سال دارم و متاهل و دارای یک فرزندم سال ۸۳ لیسانس گرفتم و ۱۳ سال سابقه کار دارم آیا میتوام تحصیلی بدون آیلتس اقدام کنم ؟ ضمنا من آیلتس اکسپایر شده جنرال ۶ دارم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، تحصیل در کانادا با توجه به گپ تحصیلی زیاد با ریسک همراه است. اگر این ریسک را می پذیرید می توانید با دفاتر تماس گرفته تا شما را راهنمایی کنند.

   پاسخ
 70. .samin گفته:

  سلام من دیپلم هستم میخوام برا دانشگاه های بدون کنکور اقدام کنم کدوم دانشگاه ها بدون کنکور رشته طراحی لباس و عکاسی داره امکانش هس بتونم اونجا اقدام کنم؟

  پاسخ
 71. Moon1361 گفته:

  سلام
  من کارشناسی ارشد معماری هستم. با ده سال سابقه کار مرتبط و سن ۳۷ سال.( گپ تحصیلی بین لیسانس و فوق لیسانس) با کار مرتبط پوشش داده میشود؟
  درضمن آیا امکان شرکت در دوره های ) postgraduate) در کالج را خواهم داشت؟

  پاسخ
 72. Samin گفته:

  سلام من ۱۹ سالمه و دیپلم عکاسی دارم و دارم زبان میخونم میتونم برا دانشگاه بدون مدرک زبان اقدام کنم؟هزینه ش چقدره ؟؟؟

  پاسخ
 73. محسن گفته:

  سلام ۳۳سال سن دارم و کاردانی مکانیک خوندم .زبان هم ضعیف هست ایا امکان تحصیل در دانشگاه یا کالج رو دارم؟

  پاسخ
 74. میثم گفته:

  با سلام
  من لسانس تغذیه هستم وحدود ۱۴ سال که مدرک دانشگاهس رو از دانشگاه اهواز گرفتم و مدرک ایلتس ۵٫۵ اکادمیک دارم
  ایا میتونم برای دانشگاه کانادا اپلای کنم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، باید شرایط سنی شما مشخص باشد تا برای تحصیل در کانادا بتوان اظهار نظر کرد، با توجه به گپ تحصیلی شما شرایط برای تحصیل پیچیده است و باید به صورت تخصصی بررسی شود.

   پاسخ
 75. سپيده گفته:

  با سلام
  من ٢٩سالم هست ليسانس معماري دارم،مدرك a1 فرانسه دارم ولي انگليسي در حد دانشگاه بلدم ايا امكانش هست postgraduate (چه فرانسوي زبان چه انگليسي) طراحي داخلي بخونم؟

  پاسخ
 76. بابک گفته:

  باسلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی مکانیک با معدل ۱۵٫۳۱ دانشگاه آزاد هستم ۳۵ سال سن دارم و ۷ سال سابقه کار درشرکتهای نفتی و نیروگاهی را دارم آیا امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا را بدون مدرک زبان دارم؟

  پاسخ
 77. Roz گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من ۲۹ سالمه و لیسانس اقتصاد دارم با معدل ۱۴,۵ ,میخواستم بدونم میتونم برای رشته ی پرستاری بدون مدرک زبان مقطع کارشناسی کانادا اقدام کنم یا نه?
  شرایط چی هست?

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام امکان اقدام را دارید اما با توجه به محدودیت سنی که وجود دارد باید شرایط خود را به طور کامل بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 78. علی گفته:

  سلام. من الان سال آخر مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد هستم و ۲۱ سال دارم بعداز گرفتن مهندسی ( زبانم بد نیست) میخواهم پذیرش از کالج کانادا برای کامل کردن زبانم و بعد در یک رشته پزشکی ادامه دهم . میتوانم ویزای تحصیلی بگیرم در ضمن هزینه آن چقدر میشود.

  پاسخ
 79. شريعتي گفته:

  سلام وقتتون بخير من تا كارداني IT خوندم ولي مدرك زبان ندارم تازه دارم ميخونم زبان رو .
  چقدر هزينه داره اين ويزا ؟

  پاسخ
 80. امیر گفته:

  با سلام اینجانب ۲۹ ساله فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی دانشگاه دولتی با معدل ۱۴٫۵ و حدود ۴ سال سابقه کار مرتبط. آیا امکان اخذ پذیرش بدون مدرک زبان هست؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام بله می توانید برای کانادا بدون مدرک زبان نیز اقدام نمایید و پس از گذراندن دوره زبان می توانید وارد دانشگاه شوید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 81. دانش گفته:

  سلام من کارشناسی ارشد اقتصاد دانشگاه تهران هستم و در سال ۱۳۸۸ فارغ التحصیل شدم و ۱۲ سال سابقه کار بانک دارم آیا امکان دیافت پذیرش کارشناسی ارشد مدیریت مالی مرتبط با کارم از کانادا امکان داره

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام بله با ارائه مدرک زبان می توانید برای کانادا اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 82. nedaa گفته:

  سلام . آقای دکترعزیز ، لطفا بفرمایید بنده شرایط پذیرش دانشگاه بدون مدرک زبان را دارم ؟
  لیسانس مهندسی علوم و صنایع غذایی ( فارغ التحصیل سال ۸۷-۸۸) با معدل ۱۷٫۵۲ هستم . سابقه ی کاری خوب بعد از فارغ التحصیلی هم دارم .
  متاهل با یک فرزند ۴ ساله . مدرک زبان انگلیسی از آموزشگاه معتبر دارم ولی آیلتس ندارم .
  در صورت خوب بودن شرایط بنده جهت پذیرش لطفا فقط بفرمایید چگونه میتونم ازتون وقت بگیرم برای قرارداد ؟؟؟؟؟؟؟؟
  من بی صبرانه منتظر پاسخ شما هستممم .ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید مانند سن و . . . اما می توانید برای ویزای تحصیلی اقدام نمایید که الیته بهتر است شرایط خود را با کارشناسان حقوقی بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ