تمکن مالی اسپانیا و بررسی اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

تمکن مالی اسپانیا ، خودحمایتی اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی و تمکن مالی و نکاتی که قبل از اقدام جهت مهاجرت از طریق خودحمایتی باید بدانید، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. قوانین تمکن مالی اسپانیا به چه صورت است؟ برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی باید چه مبلغی پول در حساب نشان داد؟ آیا در روش تمکن مالی اسپانیا شخص اجازه کار دارد؟ اگر متقاضی تمکن مالی اسپانیا هستید، برای دریافت پاسخ سوالات و ابهامات خود این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید تا بتوانید با دید بازتری برای این پروسه اقدام نمایید. اخذ اقامت از طریق تمکن مالی یا خودحمایتی همانطور که عنوانش مشخص می باشد روشی است که فرد باید اثبات کند که از نظر مالی در شرایط ایده آلی قرار دارد و قادر است تا خود و خانوادش را به لحاظ مالی به اصطلاح ساپورت کند و با ارائه مدارک و مستندات آن را به دولت کشور مورد نظر خود ( در اینجا اسپانیا ) اثبات کند. در پروسه اخذ اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا ، شخص می تواند تنها با اثبات دارایی های خود اقامت این کشور را به دست بیاورد. موسسه حقوقی ملک پور ( MIE اتریش ) برای ارائه خدمات در زمینه اخذ اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی یا تمکن مالی در کنار شماست و از ابتدا تا انتهای کار را با همکاری وکلای این کشور برای شما انجام می دهند. شما می توانید برای بررسی شرایط خود با مشاورین ما تماس حاصل نمایید و به صورت رایگان شرایط خود را بررسی کنید. در ادامه این نوشتار مباحث زیر مورد آنالیز قرار خواهند گرفت:

تمکن مالی اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا از طریق خود حمایتی یا تمکن مالی
 • تمکن مالی اسپانیا و مقدمه ای بر آن
 • تمکن مالی اسپانیا و شرایط عمومی
 • تمکن مالی اسپانیا و قوانین آن
 • تمکن مالی اسپانیا و مدارک مورد نیاز
 • تمکن مالی اسپانیا و استانداردهای سرمایه گذاری
 • تمکن مالی اسپانیا و شاخص های سرمایه گذاری
 • تمکن مالی اسپانیا و بررسی انواع مالیات در اسپانیا
 • تمکن مالی اسپانیا و مزایای آن
 • تمکن مالی اسپانیا و معایب آن
 • تمکن مالی اسپانیا و بررسی اقامت و تابعیت از طریق آن
 • تمکن مالی اسپانیا و خدمات موسسه حقوقی ملک پور
 • تمکن مالی اسپانیا و هزینه های زندگی در این کشور
 • تمکن مالی اسپانیا و نکات مهم
 • تمکن مالی اسپانیا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تمکن مالی اسپانیا و مقدمه ای بر آن

تمکن مالی یکی از انواع روش های مهاجرت می باشد که می توان آن را در دسته بهترین روشهای اخذ اقامت top ترین کشورها دنیا نیز قرار داد. تمکن مالی را شاید به نامهایی نظیر « اقامت برای بازنشستگان » و «‌ خودحمایتی » نیز شنیده باشید. اگر بخواهیم این روش اقامتی را که مبتنی بر دارایی های اشخاص می باشد تحلیل کنیم به این صورت می باشد که قالبا کشورهای پیشرفته و توسعه یافته به شکرانه شرایط کشور خود اقامت کشور شان را به سایر مردم دنیا نیز هدیه می دهند. می توان این شرایط را با قانون لاتاری امریکا مقایسه کرد که شانس اقامت امریکا را در اختیار سایر مردم جهان قرار می دهند و هر ساله تعداد زیادی از افراد به این واسطه اقامت امریکا را به دست می آورند.

اسپانیا نیز همانند کشورهایی نظیر اتریش، فرانسه و یونان شرایطی را فراهم کرده است که متقاضیان با ارائه و اثبات شرایط مالی مناسب و نشان دادن دارایی هاشان اقامت کشورش را اعطا میکند. در واقع در روش تمکن مالی یا خودحمایتی اسپانیا یا اخذ اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی ، که یکی از زیر شاخه های روش مهاجرتی سرمایه گذاری در اسپانیا می باشد، شخص بدون نیاز به انتقال سرمایه و یا بی هیچ احتیاجی به سرمایه گذاری در بخش های مختلف این کشور، تنها با نشان دادن دارایی های خود می تواند به اقامت دائم اسپانیا دست یابد و از اهم خدمات اجتماعی و شهروندی بهره مند گردد. خودحمایتی یا تمکن مالی اسپانیا برای آن دسته از افرادی که به دنبال ایجاد بیزنس های خاصی در این کشور هستند و قصد تجارت و یا سرمایه گذاری دارند بسیار مناسب است، چراکه فرد در ابتدا بدون اینکه آشنایی با بازار این کشور و همینطور شرایط فرهنگی و اجتماعی آن داشته باشد با ورود سرمایه هنگفت ریسک از دست دادن سرمایه خود و یا شکست شدن در یک بیزنس را متحمل نمی شود و در ابتدا تنها با ارائه مستندات میزان دارایی خود اقامت اسپانیا را به دست می آورد و  پس از ورود به این کشور و بررسی شرایط به بیزنس خاصی مشغول گردد. تمکن مالی اسپانیا یکی از روش هاییست که اگر شرایط آن را دارا باشید می توانید به اقامت این کشور برسید و پس از طی ۵ سال به اقامت دائم و در نهایت نیز پس از ۱۰ سال می توانید تابعیت ، شهروندی یا پاسپورت اسپانیا را به دست بیاورید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد نکاتی که باید قبل از اقدام برای اقامت تمکن مالی بدانید

تمکن مالی اسپانیا و شرایط عمومی

نقشه اسپانیا - اسپانیا کجاست؟

کشور اسپانیا در بخش جنوب غربی اروپا و در کرانه دریای مدیترانه، خلیج بیسکی و اقیانوس اطلسی شمالی واقع گردیده است و جز کشورهای اتحادیه اروپا و محدوده شنگن می باشد. این کشور به دلیل تنوع فرهنگی بیش از ۵٫۵ میلیون مهاجر را در خود جای داده است و یکی از کشورهاییست که سالیانه مورد درخواست بسیاری از مهاجران و بازدیدکنندگان قرار می گیرد. پایتخت آن ، شهر مادرید است که البته بزرگترین شهر آن نیز می باشد و جمعیتی بالغ بر ۶ میلیون نفر را در خود دارد. پس از مادرید بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای اسپانیا ، بارسلونا و والنسیا می باشند. می توانید در جدول زیر اطلاعات اجمالی درباره این کشور مشاهده نمایید.

مقاله مرتبط

اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد نکاتی در مورد خرید ملک در اسپانیا و پرتغال

مقاله مرتبط

راههای مهاجرت به اسپانیا

تمکن مالی اسپانیا و قوانین آن

برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی یا تمکن مالی اسپانیا شخص باید شرایطی  را داشته باشد و آن را اثبات نماید. همانطور که قبلا عنوان شد خودحمایتی یا تمکن مالی بر میزان دارایی های افراد وابسته است. برای تمکن مالی اسپانیا شخص باید موارد ذیل را اثبات کند:

 • متقاضی باید نشان دهد که در یک حساب بانکی مبلغی به ارزش ۲۷۰۰۰ یورو پس انداز دارد که به ازای هر نفر از اعضای خانواده این مبلغ افزایش می یابد.
 • متقاضی باید اثبات کند که می تواند هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده خود را در طول اقامت در کشور اسپانیا تامین نماید. از این رو متقاضی اصلی باید نشان دهد که در کشور خود به میزان ۲۱۳۰ یورو برای خویش و به ازای هر کدام از اعضای خانواده ۵۳۲ یورو در ماه درآمد دارد.
 • اثبات کند که در کشور خود سند ملکی دارد.

پس از اثبات این میزان از دارایی ها، شخص می تواند اقامت تمکن مالی اسپانیا را برای خود و فرزندان زیر ۱۶ سال  خود به دست بیاورد و یک اقامت یک ساله در این کشور دریافت کند و پس از آن باز با اثبات همین موارد می تواند یک اقامت ۲ ساله و مجددا ۲ ساله دریافت کند و پس از آن به اقامت دائم برسد. به منظور تمدید اقامت برای سنوات بعدی علاوه بر موارد مالی باید اثبات گردد که شما به مدت ۱۸۴ روز در هر سال که می تواند یا به صورت پیوسته و یا ناپیوسته باشد در این کشور حضور داشته اید.

وکیل مهاجرت | سرمایه گذاری در خارج از کشور

حداقل درآمد سالانه رسمی شما باید نشان دهد که می توانید از خود حمایت کنید. این میزان درآمد معمولا به صورت سالانه به روز می شود. اداره مهاجرت اسپانیا بر اساس شهری که در قصد دارید در اسپانیا زندگی کنید مبلغ را برآورد میکند و تقریباً از مبلغ رسمی بالاتر خواهد بود. در حقیقت هرچه درآمد بیشتری نشان دهید برای شما بهتر است. به صورت میانگین این مبلغ حداقل ۲۰۰۰ یورو (۲۴۶۰ دلار) در ماه می باشد و اگر قصد دارید در شهرهای گرانقیمتی مانند مادرید یا بارسلونا زندگی کنید، احتمالاً حداقل آن به میزان قابل توجهی بالاتر خواهد بود.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد نکاتی در مورد تمکن مالی یا خودحمایتی اسپانیا

تمکن مالی اسپانیا و مدارک مورد نیاز

تمکن مالی اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی منوط به ارائه مدارک می باشد که بتواند تمامی ادعاهای متقاضی را اثبات کند. این مدارک شامل موارد زیر می باشد:

 • فرم درخواست ویزا
 • یک قطعه عکس جدید با پس زمینه سفید
 • پاسپورتی که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد
 • ارائه پرینت حساب به میزان لازم
 • اجاره نامه محل زندگی
 • بیمه درمانی
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • سند ازدواج با همسر
 • گواهی تولد فرزندان
 • گواهی پزشکی سلامت جسمی به زبان اسپانیایی

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا

اصول سرمایه گذاری خارجی و افزایش سرمایه
حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی
سرمایه گذاری یورویی

تمکن مالی اسپانیا و استانداردهای سرمایه گذاری

اگر شما نیز از متقاضیان اخذ اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا می باشید، لازمست بدانید که شما برای تمدید اقامت خود به هیچ وجه مجوز یا حق کار برای یک کارفرمای اسپانیایی را ندارید اما برای سرمایه گذاری در بخش املاک و خرید بیزنس و یا ثبت شرکت می توانید اقدام کنید. از این رو توجه به استانداردهای سرمایه گذاری و امنیت سرمایه گذار حائز اهمیت می باشد و در ادامه می توانید این موارد را مشاهده نمایید.

 • نرخ ریسک مصادره اموال Expropriation Risk

از موارد حائز اهمیت برای انتخاب کشور مقصد جهت سرمایه گذاری، خطر مصادره اموال می باشد. این شاخص می تواند بیانگر این باشد که آیا دولت با افراد بیگانه تغییر رفتار دارد یا خیر؟ و همچنین بر اساس این شاخص می توانید متوجه شوید آیا امکان نقض قراردادهای دوجانبه از سوی دولت کشور مورد نظر وجود دارد؟ یا دولت آن کشور سابقه ای در زمینه نقض قرارداد با سرمایه گذاران خارجی یا مصادره اموال و سلب مالکیت آنان دارد؟ این شاخص در بازه عددی ۱ تا ۷ تعیین می گردد و عدد ۱ بیانگر خطر کمتر و عدد ۷ بیانگر ماکزیمم ریسک مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی ازین بابت می باشد. در نمودار زیر می توانید این شاخص را برای کشور اسپانیا ببینید که عدد ۱ می باشد و که نمایانگر کمترین میزان خطر سرمایه گذاری است.

 • نرخ کنترل فساد قضایی و حقوقی Corruption rate

از دیگر موارد و استانداردهای قابل توجه که با امنیت سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران در هر کشور ارتباط مستقیمی دارد نرخ فساد و تلاش دولت در جهت مبارزه و حذف آن می باشد. کشور اسپانیا در این مورد تلاش های خوبی را انجام داده است و با فساد مبارزه می کند. در نمودار ذیل می توانید شاخص کنترل فساد برای کشور اسپانیا را مشاهده نمایید که سال به سال نرخ فساد این کشور کاهش یافته است.

نمودار نرخ کنترل فساد قضایی و حقوقی Corruption rate در کشور فرانسه

کارآفرینی و ثبت شرکت در اسپانیا
کار در اسپانیا و اخذ ویزای کاری اسپانیا

تمکن مالی اسپانیا و شاخص های سرمایه گذاری

در ادامه برای کسانی که به واسطه خودحمایتی یا تمکن مالی اسپانیا اقامت این کشور را به دست آورده اند و حال قصد سرمایه گذاری و یا خرید ملک در این کشور را دارند شاخص های سرمایه گذاری نظیر نرخ تورم و رشد اقتصادی در این کشور را بررسی می کنیم.

 • تمکن مالی اسپانیا و نرخ تورم

شاخصی نظیر نرخ تورم می تواند برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی تاثیر گذار باشد. شما حتی اگر متقاضی اخذ اقامت اسپانیا از طریق خود حمایتی باشید ممکن است هیچ سرمایه گذاری در این کشور راه اندازی نکنید، اما از آنجایی که ۶ ماه سال را باید در خاک اسپانیا زندگی کنید، نرخ تورم مسئله بسیار برای شما خواهد بود. در آخرین آمار ارائه شده از سوی بانک جهانی اقتصادی، نرخ تورم در کشور اسپانیا برای سال ۲۰۱۹ از ۲ درصد کمتر بوده است و این میزان تورم اثبات می کند که در این کشور قیمت ها از ثبات بالایی برخوردار می باشند. در نمودار زیر می توانید میزان تورم در این کشور را مشاهده نمایید:

نمودار نرخ تورم کشور فرانسه در طول سالیان

 

 • تمکن مالی اسپانیا و رشد اقتصادی

از شاخص های مهم و تاثیر گذار می توان به رشد اقتصادی در هر کشور اشاره نمود. تغییرات رشد اقتصادی در هر سال مبنی بر میزان تغییرات تولید ناخالص داخلی آن کشور می باشد. در واقع بر اساس اندازه گیری تولید ناخالص داخلی می توان به این نتیجه رسید که آیا اقتصاد یک کشور رو به رشد بوده است یا خیر؟ به طور متوسط نرخ رشد اقتصادی به صورت سالیانه ۲ تا ۳ درصد می باشد که بر اساس رکود یا توسعه اقتصادی قابل تغییر می باشد و اگر میزان رشد اقتصادی بیش از ۵ درصد باشد، نشان دهنده توسعه اقتصادی بالاست. رشد اقتصادی اسپانیا را در نمودار زیر ملاحظه می فرمایید :

نمودار نرخ رشد اقتصادی اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری

تمکن مالی اسپانیا و بررسی انواع مالیات در اسپانیا

مالیات از دیگر شاخصه های بسیار با اهمیت می باشد که می تواند در تصمیم افراد برای انتخاب مسیر مهاجرت در یک کشور خاص تاثیر به سزایی داشته باشد. مالیات معمولا شامل چندین حوزه می گردد نظیر مالیات بر درآمد شخصی، مالیات بر شرکت ها، مالیات بر دارایی و … در این بخش ما به بررسی مالیات بر درآمد شخصی در اسپانیا خواهیم پرداخت : مالیات بر درآمد شخصی در اسپانیا در سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ به یکباره با یک صعود مواجه گردید و به ۵۲ درصد رسید و از آن سال به بعد با روند کاهشی مواجه گردید. در حال حاضر مالیات بر درآمد شخصی در اسپانیا ۴۵ درصد می باشد . در نمودار زیر می توانید نرخ مالیات بر درآمد شخصی را در بازه سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۹ مشاهده نمایید.

نمودار نرخ مالیات بر درآمد شخص در کشور اسپانیا

 از آنجایی که ممکن است متقاضی در اسپانیا برای اقامت خانواده اش ملک بخرد یا اجاره کند باید به مالیات بر کالاها و خدمات را نیز توجه نمود. در حال حاضر بر اساس بانک جهانی داده ها میزان مالیات بر کالاها و خدمات ۴۸٫۶ درصد می باشد که نسبت به سال های پیش افزایش داشته است.

سرمایه گذاری در خارج از کشور - مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

تمکن مالی اسپانیا و مزایای آن

برخی از مزایای اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی و یا خودحمایتی به شرح ذیل می باشد :

 • بیمه رایگان برای شخص و اعضای خانواده
 • امکان تحصیل رایگان در مدارس برای فرزندان
 • اخذ اقامت اسپانیا در یک بازه زمانی ۶ تا ۹ ماهه
 • عدم محدودیت در تعداد اعطای اقامت اسپانیا در این روش
 • سفر آزادانه و دسترسی به سایر کشوهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن بدون نیاز به ویزا
 • اخذ اقامت دائم اسپانیا بعد از ۵ سال
 • اخذ شهروندی و تابعیت اسپانیا بعد از ۱۰ سال
 • امکان سرمایه گذاری در کل اتحادیه اروپا
 • امکان خرید ملک

معایب و مزایا

تمکن مالی اسپانیا و معایب آن

 • عدم داشتن مجوز کار ( تا زمانی که مجوز اقامت دائم گرفته شود که آنها هم منوط به ارائه درخواست جهت اخذ مجوز کار است )
 • شرط حضور به مدت حداقل ۶ ماه در اسپانیا
 • تاثیر نظر آفیسر بر پرونده شما (درست است که تمکن مالی اسپانیا در تعداد پذیرش محدودیتی ندارد ولی در این روش نظر آفیسر ویزا بسیار مهم می باشد و اگر حتی تمامی مدارک خود را به صورت صحیح ارائه کنید و اما آفیسر نظرش مثبت نباشد می تواند درخواست شما رد شود)
 • وجود مشکلاتی در خصوص افتتاح حساب در اسپانیا برای ما ایرانیها

مهم

یکی از بهترین کشورها برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی ، کشور اتریش است. شما در مقاله ای با عنوان « مقایسه خودحمایتی اسپانیا و اتریش » می توانید از مزایا و معایب تمکن مالی اتریش مطلع شده و آن را نیز به عنوان یک گزینه برای مهاجرت خود در نظر بگیرید. همچنین مقاله ی « اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی »‌ می تواند اطلاعات بسیار وسیع و دقیقی در خصوص تمکن مالی این کشور به شما عزیزان ارائه نماید.

اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

مقاله مرتبط

تمکن مالی اتریش

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد خودحمایتی اتریش

مقاله مرتبط

مقایسه خودحمایتی فرانسه و اتریش

تمکن مالی اسپانیا و بررسی اقامت و تابعیت از طریق آن

همانطور که پیشتر ذکر شد اخذ اقامت اسپانیا  از طریق تمکن مالی به این صورت است که در صورت پذیرش به شما یک اقامت یک ساله اعطا می گردد و در صورتیکه پس از یکسال باز هم پیشنیازها و مدارک مورد نیاز روش تمکن مالی اسپانیا را ارائه فرمایید اقامت شما برای مدت دو سال تمدید می گردد و پس از آن باز هم برای دو سال دیگر این اقامت قابل تمدید می باشد و پس از پایان ۵ سال می توانید به اقامت دائم اسپانیا دست یابید. برای اخذ پاسپورت اسپانیا و شهروندی این کشور شما می توانید بعد از ۱۰ سال درخواست خود را ارائه دهید. به جهت کسب اطلاعات در زمینه میزان آزادی سفر با داشتن پاس اسپانیایی و همچنین میزان اعتبار پاسپورت این کشور ، پیشنهاد می کنیم به مقاله «‌ پاسپورت اسپانیا » رجوع فرمایید.

پرچم اسپانیا | مهاحرت به اسپانیا | ویزای اسپانیا | پاسپورت اسپانیا

تمکن مالی اسپانیا و خدمات موسسه حقوقی ملک پور

شخصی که قصد دارد از طریق تمکن مالی اسپانیا اقامت این کشور را به دست بیاورد از آنجائیکه نمی تواند به عنوان نیروی کار در این کشور مشغول به کار باشد و باید شخصا هزینه های زندگی خود را در این کشور تامین کند، باید توجه ویژه ای به هزینه ها در این کشور داشته باشد. هزینه های زندگی در اسپانیا در قیاس با سایر کشورهای اروپایی اندکی مقرون به صرفه تر می باشد و طبیعتا هزینه های زندگی در هر شهر بسته به کوچکی یا بزرگی آن شهر با سایر شهرهای دیگر متفاوت می باشد. برای مثال هزینه های زندگی در پایتخت اسپانیا، شهر مادرید نسبت به سایر شهرهای این کشور گرانتر می باشد و به صورت میانگین هزینه های زندگی برای یک نفر در این شهر بدون احتساب هزینه اسکان در حدود ۷۳۰ یورو می باشد. شما می توانید در جدول زیر هزینه اقلام مورد نیاز را در شهر مادرید مشاهده نمایید.

جدول برخی از اقلام و هزینه های زندگی در اسپانیا

هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا

ویدئوهای مربوط به گشت و گذار در اسپانیا و برخی هزینه های زندگی در آن

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید از یک فروشگاه زنجیره ای در اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد فستیوال گراسیا در بارسلونای اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد میدان کاتولینای بارسلونا در اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد رامبلای شهر بارسلونا در اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد یک فروشگاه مواد غذایی

تمکن مالی اسپانیا و نکات مهم

 • شما با ویزای خودحمایتی یا تمکن مالی اسپانیا حق و مجوز کار کردن برای دیگران را ندارید.
 • شما می بایست هر ساله « حداقل » مبلغ ۲۵٫۵۶۰ یورو را بعنوان تمکن مالی در حساب بانکی خود به دولت اسپانیا نشان دهید. علاوه بر این مبلغ به ازای هر نفر همراه مبلغ ۶٫۳۹۰ یورو را نیز در حساب بانکی خود داشته باشید تا به دولت اسپانیا نشان دهید که صلاحیت و توان حمایت و ساپورت اعضای خانواده خود را دارید.
 • منبع درآمد شما می تواند از سرمایه گذاری ها، سالیانه ها (annuities ) ، روزانه ها (sabbaticals ) و هر منبع درآمد دیگری حاصل شود.
 • ویزای خودحمایتی یا تمکن مالی اسپانیا در ابتدا به مدت ۳ ماه و ۱۵ روز صادر می گردد که بصورت چند ورودی multiple-Entry است که با این ویزای اولیه می توانید ۹۰ روز آن را در خاک اسپانیا اقامت داشته باشید. در ماه اول اقامت تان در خاک این کشور شما می بایست به جهت اخذ مجوز اقامت و یک کارت شناسایی اتباع خارجی (foreign national identity card ) اقدام کنید.
 • پس از گذشت سال اول ، مجوز اقامت شما برای دوره های ۲ ساله صادر می گردد که قابل تمدید نیز هست. شرط تمدید مجوز اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی یا تمکن مالی حضور ۱۸۴ روز ( در هر سال ) در خاک اسپانیا و برآورده نمودن پیشنیاز های اقتصادی می باشد.
 • پس از ۵ سال مجوز اقامت موقت واجد الشرایط درخواست برای اخذ اقامت دائم اسپانیا خواهید بود.
 • در پروسه خودحمایتی اسپانیا در صورت اخذ مجوز اقامت دائم می توانید بصورت نا محدود در اسپانیا برای هر کارفرمای دیگری کار کنید و از این طریق نیز کسب درآمد داشته باشید.
 • پس از ۱۰ سال می توانید بمنظور اخذ تابعیت ، شهروندی یا پاسپورت اسپانیا درخواست دهید. شایان ذکر است که دولت اسپانیا در حال حاضر برای ایرانیان تابعیت دوگانه را نمی پذیرد و شما برای اخذ پاسپورت و تابعیت اسپانیا می بایست تابعیت قبلی خود را لغو نمایید.
ارتباط با ما
تمکن مالی اسپانیا و سخن آخر در باب آن

تمکن مالی اسپانیا و شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی را به صورت مفصل مورد بررسی قرار دادیم. تمکن مالی اسپانیا یکی از روش هاییست که شما بدون نیاز به هزینه های هنگفت برای سرمایه گذاری، می توانید به اقامت یکی از بهترین کشورهای اروپا برای خود و اعضای خانواده خود دست یابید. شما در این روش می توانید تنها با اثبات دارایی های و ارائه مایملک خود درخواست خود را برای اقامت خودحمایتی اسپانیا ارائه دهید تا در نهایت بتوانید پاسپورت اسپانیا را به دست بیاورید. موسسه حقوقی ملک پور ، MIE اتریش می تواند شما را در این امر یاری نماید و با ارتباط با وکلای بین المللی این ضمانت را به شما بدهد که پروسه شما را با قوانین به روز خود این کشور به انجام برساند. اگر در خصوص اخذ اقامت از طریق خود حمایتی اسپانیا یا تمکن مالی اسپانیا همچنان سوال و ابهامی در ذهنتان دارید می توانید در ذیل همین مقاله مطرج نمایید و یا در بخش پرسش و پاسخ همگانی سوالات خود را در خصوص تمکن مالی اسپانیا مطرح کنید، تا در اولین فرصت همکاران ما در بخش آنلاین یا در بخش پرسش و پاسخ همگانی سوالات شما را پاسخ دهند. همچنین شما می توانید به صورت آنلاین درخواست مشاوره رایگان با ما داشته باشید. برای این امر کافیست فرم درخواست مشاوره از طریق واتساپ را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 پاسخ
 1. رضا گفته:

  سلام
  باتشکر از شما چند سئوال در مورد اقامت اسپانیا داشتم:
  ۱-در مورد درامد ایا براساس یورو دولتی محاسبه میشود؟
  ۲-دقیقا چه مدارکتی جهت ارائه نیاز داریم؟
  ۳-جهت ثبت نام فرزندم درمدرسه دولتی اقدام میشود یا خصوصی؟
  ۴-هزینه برای سه نفر چقدر میشود؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   در این روش که یکی از روش های زیرگروه سرمایه گذاری است که بدون نساز به انتقال سرمایه قادر به اخذ اقامت خواهید بود. به این منظور می بایست مبلغی در بانک به عنوان سپرده قرار داده و درامدی نیز با نرخ یورو آزاد نشان دهید. زمانی که شما در اسپانیا اقامت داشته باشید می توانید فرزندان زیر ۱۸ سال خود را در مدارس دولتی نیز ثبت نام نمایید. هزینه های این پروسه باتوجه به شرایط هر کیس متفاوت خواهد بود. جهت بررسی شرایط تان می توانید با مشاوران موسسه تماس گرفته و درخواست تایم مشاوره با کارشناسان ارشد نمایید

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   بله دوست عزیز در روش خود حمایتی هر دو کشور شما می بایست ۶ ماه در سال را در این کشورها حضور داشته باشید

   پاسخ
 2. samirahtmi گفته:

  سلام وقتتون بخیر اگه از طریق خود حمایتی اقامت بگیریم بعدش اونجا بتونیم کار پیدا کنیم تایپ اقامتمون رو می تونیم تغییر بدیم از سال بعدش

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز
   بله در روش خود حمایتی چنانچه کار پیدا کنید شما می توانید اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نمائید

   پاسخ
 3. سارا گفته:

  سلام
  امکان عدم تمدید اقامت بعد از یکسال و با اقامت کامل وجود داره ؟
  و اگر سرپرست خانواده شش ماهش پر نشه ممکنه ویزای افراد تحت سرپرستیش هم تمدید نشه

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز از شرایط تمدید ویزای خود حمایتی حضور نفر اصلی به مدت ۶ ماه در سال در اسپانیاست .چون افراد خانواده در پرونده نفر اصلی قرار میگیرند تبعا آثار ویزای ایشان به وضعیت اقامت سایر افراد قابل تسری بوده و ویزای افراد خانواده نیز تمدید نخواهد شد.

   پاسخ
 4. ابراهیم گفته:

  سلام
  این ارقامی که نوشتین بر اساس یوروی دولتی حساب میشه یا یوروی بازار آزاد؟ نمیدونم این مبالغ برای چه تاریخی است، ممنون میشم بر اساس یورو هم بگین
  تشکر فراوان

  Rating: ۵
  پاسخ
 5. sheyda گفته:

  سلام اخذ اقامت از طریق تمکن مالی حداقل سپرده بانکی چه مبلغی قابل قبول می باشد؟؟از طریق سود سپرده بانکی ممنونتس‌انیل

  Rating: ۵
  پاسخ
 6. isin گفته:

  سلام وعرض احترام خدمت شما ،من و همسرم قصد دریافت اقامت خودحمایتی داریم .شوهر من حساب بانکی داره و کاردولتی ولی ملکی به نامش نیست ولی سه ملک هست که به نام من هست شما عنوان کردید سرپرست خانواده باید تمکن مالی رو اثبات کنه خواستم بدونم با این شرایط امکان اخذ اقامت خودحمایتی برای ما هست؟واینکه همسرم به خاطر کار نمی تواند بیشتر از یک‌ماه در سال در اسپانیاحضور داشته باشد اما من می تونم اقامت داشته باشم درواقع ما قصد داریم زندگی اصلیمان در اروپا باشد ودر آنجا بچه دار شویم .ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شرایط اقدام را دارید اما باید شرایط شما به طور کامل توسط کارشناسان بررسی گردد تا بتوان اطلاعات دقیقی ارائه داد که برای امر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 7. غزاله گفته:

  سلام خدمت جناب ملك پور عزيز
  اول ازهمه بسياار تشكر ميكنم بابت اين سايت جامع و خوب و همچنين كانال هاي بسيار مفيدتون.
  من يه سوال دارم درباره تمكن مالي اسپانيا، ديدم نوشته شده كه براي هر فرد به صورت جداگانه تصميم گيري ميشود، اين بدين معني هست كه ممكنه براي يك خانواده سه نفره اين اتفاق بيوفته كه به دو نفر ويزا بدن و به يكي از اعضا ويزا ندن!؟! ممنون ميشم درين باره كمي بيشتر توضيح بديد.. با سپاس فراوان.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز منظور این است که هر فرد باید تمامی شرایط را دارا باشد و مبلغ موجود نیز وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 8. عبداله فرخنده گفته:

  با سلام خدمت استاد محترم جناب آقای ملکپور لطفا اگر امکان دارد هزینه وکالت یه خانواده سه نفره همسر وفرزند ۱۱ساله جهت تمکن مالی اسپانیا حدودا چقدر هست و زمان آن چه مدت میباشد . در ضمن ما ساکن جزیره کیش هستیم چگونه میتوان اقدام کرد.
  باکمال تشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز قبل از هر اقدامی بهتر است اطلاعات خود را می فرمودید تا شرایط شما به طور کامل بررسی گردد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ