ثبت شرکت در بلغارستان

بررسی راه های ثبت شرکت در بلغارستان

 • مقدمه ای بر ثبت شرکت در بلغارستان
 • مزایای اخذ تابعیت بلغاری
 • معرفی کشور بلغارستان
 • چگونگی اخذ اقامت بلغارستان
 • انواع راه های اخذ اقامت بلغارستان
 • مراحل اصلی ثبت شرکت در بلغارستان
 • انواع شرکت ها در بلغارستان
 • شرایط و مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در بلغارستان
 • انواع شرکت در بلغارستان
 • مزایای ثبت شرکت در بلغارستان
 • سخن پایانی در مورد ثبت شرکت در بلغارستان

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

مقدمه ای بر ثبت شرکت در بلغارستان

ثبت شرکت در بلغارستان یکی از راههای اخذ اقامت این کشور می باشد. شما می توانید از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان به این کشور مهاجرت کنید و پس از طی تشریفات قانونی و الزامات و مدارک مورد نیاز به اقامت بلغارستان برسید. در این مقاله سعی شده است که در ارتباط با مهاجرت به بلغارستان از طریق ثبت شرکت در بلغارستان کلیاتی ارایه شود. شما می توانید برای مهاجرت به بلغارستان از طریق ثبت شرکت در بلغارستان از مشاوره تخصصی مشاوران موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه استفاده کنید. وکلا و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور با سالها تجربه در زمینه سرمایه گذاری می توانند در زمینه ثبت شرکت در بلغارستان اطلاعات مناسبی در اختیار شما بگذارند و شما از طریق مشاوره تلفنی و یا حضوری امکان استفاده مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت به بلغارستان از طریق ثبت شرکت در بلغارستان را خواهید داشت

معرفی کشور بلغارستان

بلغارستان کشوری است در جنوب شرقی اروپا که هم مرز با کشورهای یونان، جمهوری مقدونیه، رومانی، صربستان و ترکیه می باشد. بلغارستان جزو جوانترین عضو اتحادیه اروپاست. فرهنگ غنی و متنوع، آب و هوای مناسب از جذابیت های این کشور برای مهاجرت به بلغارستان می باشد. بلغارستان در اتحادیه اروپا جزو کشورهایی است که از لحاظ اقتصادی رشد سریعی داشته و از لحاظ مالیاتی کمترین میزان مالیات بر شهروندان خود را دارد. اتباع خارجی می توانند از طریق سرمایه گذاری در کشور بلغارستان، به اقامت  بلغارستان دست پیدا کنند.

اگر شما قصد دارید اقامت در بلغارستان بیش از سه ماه را داشته باشید باید از اداره مهاجرت وزارت بلغارستان برای اقامت بلند مدت خود درخواست بدهید. بعد از پنج سال اقامت در بلغارستان شما می توانید برای اخذ اقامت دایم بلغارستان اقدام نمایید.

مزایای اخذ تابعیت بلغاری

 • برای اخذ تابعیت و شهروندی بلغارستان نیازمند ارایه مدرک زبان نیستید
 • شما نباید ملیت یا شهروندی فعلی خود را ترک کنید
 • نرخ کم تورم از دیگر مزایای بلغارستان است
 • همچنین استفاده از مزایای مناطق آزاد تجاری در اتحادیه اروپا، از دیگر فواید تابعیت بلغارستان می باشد
 • اخذ شهروندی و تابعیت بلغارستان برای شما و فرزندانتان مزایای بسیاری دارد. فرزندان شما امکان دسترسی به آموزش اروپایی را دارند
 • شما با پاسپورت بلغارستان می توانید در سراسر اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر بدون ویزا سفر کنید. در حقیقت شما می توانید به ۱۴۲ کشور بدون ویزا سفر کنید
 • تابعیت بلغارستان به شما این امکان را می دهد، سفر، تحصیل، کار و زندگی را در هریک از ۲۸ کشور اتحادیه اروپا داشته باشید
 • یکی از راههای سرمایه گذاری در بلغارستان، سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه دولتی می باشد که به عنوان یک سرمایه گذاری تضمین شده است که بعد از پنج سال بازپرداخت خواهد شد

چگونگی اخذ اقامت بلغارستان

بلغارستان هم مانند بسیاری از کشورهای دیگر بر حسب نوع اقامت سه نوع ویزای A و C و D  را دارد. ویزاهای نوع A که برای تعویض پرواز در کشوری می باشد و مسافر حق خروج از فرودگاه را هم حتی ندارد. ویزای نوع C نیز برای اقامت های کوتاه مدت توریستی می باشد.

اتباع خارجی که قصد مهاجرت به بلغارستان و اخذ اقامت بلغارستان را دارند، در ابتدا باید یک ویزای بلند مدت (Type D ) دریافت کنند. نمونه های این نوع ویزا عبارتند از :

 • ثبت نام نمایندگی تجاری یک شرکت خارجی در بلغارستان
 • ثبت نام یک شرکت محدود در بلغارستان با حداقل ۱۰ کارمند بلغاری برای مدت حداقل شش ماه
 • سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات به مبلغ ۳۱۲۰۰۰ یورو
 • اقامت از طریق خودحمایتی در بلغارستان
 • اقامت به مدت طولانی مدت با اعتبار یکسال و حق اقامت تا ۳۶۰ روز بابت تحقیقات علمی یا دانش آموزی

انواع راه های اخذ اقامت بلغارستان

  • اقامت از طریق کار: شما می توانید از طریق داشتن دعوتنامه کاری که از کارفرمایی در این کشور دریافت کرده اید از طریق اقامت کاری بلغارستان وارد این کشور شوید. البته به این نکته باید توجه شود که تشریفات قانونی آگهی شغلی در اتحادیه اروپا باید رعایت شود که شخص متقاضی بتواند از این طریق موفق به دریافت اقامت بلغارستان گردد.
  • اقامت از طریق تحصیل : شما می توانید برای مقاطع مختلف لیسانس یا تحصیلات تکمیلی برای مهاجرت به بلغارستان اقدام کنید. قطعا شما برای پذیرش تحصیلی نیازمند ارایه مدرک زبان نیز خواهید بود.
  • اقامت از طریق ازدواج : شما می توانید با ازدواج با شخصی از تبعه بلغارستان به اقامت بلغارستان برسید. مهاجرت به بلغارستان از این روش در ابتدا ابصورت موقت داده میشود و پس از مدتی با طی تشریفات قانونی شما می توانید به اقامت دایم بلغارستان نیز برسید.
  • اقامت از طریق سرمایه گذاری : برای سرمایه گذاری در بلغارستان در ابتدا باید اجازه اقامت تحت ویزای سرمایه گذاری بلغارستان را دریافت کنید که مدت زمان این پروسه ۴ تا ۶ ماه است. پس از مدت یکسال شما می توانید برای اقامت شهروندی بلغارستان درخواست دو برابر شدن سرمایه گذاری تان را در بدهید. درخواست شهروندی ممکن است حداکثر ۶ ماه طول بکشد. اخذ شهروندی بلغارستان از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان روند نسبتا ساده ای است. هنگامی که پرونده های خود را ارایه می دهید و محل اقامت دایم خود در بلغارستان اعلام کنید بین دو تا پنج سال زمان می برد تا شهروندی تان را به دست آورید.

  اقامت از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان می تواند از راههای مختلف سرمایه گذاری در بخش مستغلات، خودحمایتی، ثبت نام نمایندگی تجاری و ثبت شرکت در بلغارستان  اتفاق بیفتد.

مقاله مرتبط

راه های مهاجرت به بلغارستان

مراحل اصلی ثبت شرکت در بلغارستان

شما به عنوان یک سرمایه گذار خارجی در بلغارستان، باید الزامات تشکیل و ثبت شرکت در بلغارستان را رعایت کنید. این الزامات عبارتند از :

 • ساختار و نوع شرکت باید قبل از تشکیل انتخاب شود
 • مقررات شرکت باید طبق قوانین ثبت شرکت بلغارستان تهیه شود
 • افتتاح یک حساب بانکی مخصوص به شرکت
 • هزینه های راه اندازی کسب و کار باید در زمان ثبت نام در نظر گرفته شود.

شرایط و مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در بلغارستان:

طبق قوانین تجاری بلغارستان، سزمایه گذاران خارجی می توانند همانند سرمایه گذاران بلغاری اقدام به ثبت شرکت در بلغارستان نمایند. در زمان ثبت نام یک شرکت در بلغارستان، به جز ثبت نام شرکت کار خاص و ویژه ای نباید انجام گیرد. حداقل سرمایه سهام برای تاسیس یک شرکت سهامی ۵۰۰۰۰ BGN می باشد.

انواع شرکت ها در بلغارستان

شرکتهایی که در بلغارستان می توان تاسیس کرد بر اساس موسسین و میزان سهام آنها انواع مختلفی دارد. شرکت با مسیولیت محدود و شرکت سهامی از رایج ترین انواع شرکتهای قابل تشکیل در بلغارستان می باشد.

شرکتهای تجاری به عنوان اشخاص حقوقی دارای شخصیتی مستقل از موسسین خود هستند. در واقع تمام شرکتهای ثبت شده در بلغارستان به عنوان اشخاص حقوقی بلغاری شناخته می شوند که تحت قانون این کشور تاسیس و تشکیل می شوند. مشارکت سهام خارجی در یک شرکت بلغاری می تواند تا ۱۰۰ درصد باشد.

یکی از شابع ترین و در عین حال محبوبترین نوع شرکت، شرکت با مسیولیت محدود(  Lіmіtеd Lіаbіlіtу Cоmrann) است. این نوع شرکت در ایالات متحده آمریکا با عنوان LCC و در انگلستان LTD شناخته میشود و اما در بلغارستان این نوع شرکت به OOD معروف است. شرکت با مسیولیت محدود می تواند توسط یک یا چند سهامدار که مسیولیتشان محدود به میزان سرمایه آنها در شرکت است، باشد. حداقل سرمایه ای که هر شریک می تواند وارد این شرکت کند ۲ BGN  (معادل ۱ یورو )می باشد. شاید یکی از نکات مثبت این نوع شرکت این است که نیازی به حداقل سرمایه نیست. نام این نوع شرکت باید منحصر به فرد باشد و پس از پایان OOD بیاید.

شرکت سهامی نوع دیگری از شرکتهای قابل ثبت در بلغارستان می باشد. . این نوع شرکت عمدتا مناسب برای شرکتهای بزرگ و سرمایه ای است که به دنبال ایجاد کسب و کار در بلغارستان هستند و با اختتصار AD  نشان داده می شوند. نام این نوع شرکت باید منحصر به فرد باشد و پس از AD بیاید. حداقل سرمایه برای افتتاح این نوع شرکت در بلغارستان ۵۰۰۰۰ BGN (معادل ۲۶۰۰۰ یورو) می باشد.

مزایای ثبت شرکت در بلغارستان

ثبت شرکت در بلغارستان مزایت های فراوانی دارد. این کشور عضو اتحادیه اروپاست که یکی از مهمترین مناطق اقتصادی جهان محسوب می شود. بلغارستان به عنوان عضو رسمی اتحادیه اروپا امکان استفاده از تمام مزایای اقتصادی، سیاسی، قانونی، محیط زیست و مصرف کنندگان اتحادیه اروپا را دارد.

سرمایه گذاری در بلغارستان به دلیل سود مناسب و مناظر زیبای طبیعت، مقصد بسیاری از گردشگران است. بلغارستان دارای جمعیت تحصیلکرده و مسلط به زبان انگلیسی است که باعث وجود نیروی کار ماهر قابل اعتماد  در این کشور می باشد. از مزایای عمده سرمایه گذاری در بلغارستان سیستم مالیاتی آن است که یکی از پایین ترین نرخ های مالیاتی در اتحادیه اروپاست. مالیات بر در آمد تنها ۱۰ درصد است و همچنین در بلغارستان مالیات بر شهروندی نیز وجود ندارد.

ثبت شرکت در بلغارستان
ثبت شرکت در بلغارستان
ثبت شرکت در بلغارستان
سخن پایانی در مورد ثبت شرکت در بلغارستان

در این مقاله سعی کردیم با بررسی راههای مهاجرت به بلغارستان، اخذ افامت به بلغارستان، سرمایه گذاری در بلغارستان از طریق ثبت شرکت در بلغارستان به شما در این زمینه اطلاعات مناسبی ارایه دهیم. اگر قصد مهاجرت به بلغارستان را از طریق ثبت شرکت در بلغارستان را دارید می توانید با مراجعه حضوری به دفاتر موسسه حقوقی ملک پور و یا مشاوره تلفنی رایگان و یا از طریق تماس با دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور در وین از مزایای ثبت شرکت در مجارستان و راههای سرمایه گذاری در بلغارستان از طریق ثبت شرکت در بلغارستان و اخذ اقامت بلغارستان اطلاعات کاملی کسب کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. ادنا خباز گفته:

  سلام اگر کسی به عنوان نماینده یه شرکت از طریق ثبت شرکت وارد بلغارستان بشه ولی یه کاره دیگه ای راه بندازه امکانش هست ویزا رو تمدید کنن؟

  پاسخ