ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه چگونه است ؟ راههای مهاجرت به ترکیه ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و همچنین شرایط اخذ اقامت ترکیه و همینطور شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت در ترکیه به چه صورت است ؟ شرایط سرمایه گذاری در ترکیه و یا خرید ملک در ترکیه و یا تمکن مالی در ترکیه چگونه می باشد ؟ در این قسمت می خواهیم در رابطه با ثبت شرکت در ترکیه صحبت کنیم. ثبت شرکت در ترکیه و همچنین کار در ترکیه می تواند به گونه‌های انجام پذیرد و از راه‌های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد . یک خارجی می تواند برای مهاجرت به ترکیه و ثبت شرکت در ترکیه مهمترین گونه‌های حقوقی را انجام دهد

موسسه حقوقی ملک پور با ارائه مشاوره تخصصی توسط وکلا و کارشناسان در زمینه ی ثبت شرکت در ترکیه و همچنین اخذ اقامت ترکیه از طریق شما را در این امر یاری می نماید .

ثبت شرکت در ترکیه و مراحل انجام آن جزء سؤالات مهمی است که علاقمندان به مهاجرت به ترکیه مطرح می کنند. در این مقاله مباحث مرتبط با ثبت شرکت در ترکیه و انواع مختلف آن بررسی می شود و مزایای ثبت شرکت در ترکیه در پایان این مطلب بیان خواهد شد. مؤسسه حقوقی ملکپور با هدف ارائه خدمات حقوقی در سراسر جهان و آشنا نمودن شما عزیزان با پروسه حقوقی ثبت شرکت در ترکیه این مقاله را ارائه نمود. در ابتدا مراحل قانونی ثبت شرکت در ترکیه را توضیح خواهیم داد. طبق قانون FDI در ترکیه اصل رفتار برابر تأیید شده است و بر اساس آن سرمایه گذاران بین المللی و داخلی حقوق و مسئولیت های برابر دارند. شرایط راه اندازی شرکت و انتقال سهام سرمایه گذاران خارجی همانند سرمایه گذاران داخلی در ترکیه است. سرمایه گذاران بین المللی می توانند هر نوع شرکتی که در قوانین تجاری ترکیه (TCC) اعلام شده را ثبت نمایند.

در ابتدا سرمایه گذار جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود می بایست در دفتر ثبت در ترکیه ثبت نام کند و مدارک زیر را ارائه دهد:

_فرم ثبت نام تجاری می بایست به درستی تکمیل شود

_نسخه محضری از مقررات شرکت

_اثبات سپرده بانکی سرمایه شرکت در بانک ترکیه

_گواهی پرداخت هزینه ثبت نام

_سند تأیید افرادی که مجاز به نمایندگی شرکت هستند (وکالتنامه)

_عکس پاسپورتی از بنیانگذاران شرکت

_گذرنامه مؤسسین شرکت

*تمامی اسناد می بایست پس از ترجمه در کنسولگری ترکیه در کشور متبوع متقاضی تأیید گردد.

انواع شرکتها تحت قانون TCC

_شرکت سهامی (JSC)

_شرکت تعاونی

_شرکت با مسئولیت محدود (LLC)

*JSC و LLC رایج ترین نوع ثبت شرکت هستند.

 

ثبت نام تجاری

طبق مقررات ثبت نام تجاری باید از طریق MERSIS انجام شود. MERSIS یک سیستم اطلاعات مرکزی است که فرایند رجیستری و ذخیره سازی ثبت نام تجاری را به صورت الکترونیکی انجام می دهد. یک شماره مشخص به اشخاص حقوقی که فعال در کسب و کار هستند داده می شود.

اخذ شماره مالیات

شماره مالیاتی شرکت ، سهامداران غیر ترک و اعضای هیئت مدیره می بایست از اداره مالیات اخذ گردد. این شماره مالیات برای باز کردن حساب بانکی ضروری است تا سپرده شرکت در آن حساب قرار گیرد.

حساب بانکی شرکت

حداقل ۲۵% از سرمایه اولیه شرکت را می بایست در بانک سپرده کنید و ۷۵% مابقی سهام شرکت باید ظرف ۲ سال پرداخت شود.

همچنین یک شماره امنیت اجتماعی باید از مؤسسه تأمین اجتماعی برای شرکت اخذ شود.

دفتر شعبه

دفتر شعبه نیازی به سهامدار ندارد و زمان حیات آن منوط به حیات شرکت مادر است. همچنین دفتر شعبه نیاز به سرمایه ندارد و فقط می تواند جهت تحقق اهداف شرکت مادر تأسیس شود.

مدارک لازم جهت ثبت دفتر شعبه:

درخواست (می بایست توسط شخص مجاز به امضا در شرکت مادر امضا و مهر و موم شود)

یک نسخه کپی از گواهی مقررات شرکت

گواهی فعالیت شرکت مادر که وضعیت فعلی آن را تعیین می کند

وکیل شرکت مادر

دو نسخه کپی از اعلامیه رسمی شرکت مادر (روزنامه رسمی)

تعهدنامه

 

ترکیه جزء ۳۴ کشور برتر دنیا در حفاظت از سرمایه گذار است و به عنوان یک محیط عالی برای ایجاد کسب و کار شناخته می شود. علاوه بر این این کشور دارای جمعیت فوق العاده جوان است. ثبت شرکت در ترکیه دارای مزایای زیر است:

_یک شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه می تواند ظرف یک هفته و حداقل با یک سهامدار و یک مدیر از هر ملیتی ثبت شود.

_شرکتی که در منطقه آزاد ترکیه ثبت شود نیازی به پرداخت مالیات ندارد.

_صنایعی که در ترکیه که دارای فرصتهای سرمایه گذاری عالی هستند: بخش صادرات، بخش کشاورزی، صنعت فولاد

_کارآفرینانی که در ترکیه سرمایه گذاری می کنند ملزم به ارائه اطلاعات شخصی برای ثبت نیستند.

_ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی نسبتأ ارزان است

_تمامی مراحل ثبت و اجرا در ارگان های دولتی به سرعت و منسجم انجام می شود و به همین علت مجوزها و گواهینامه ها به سرعت بدون هیچ مشکلی صادر می شود.

_سطح پایین خطرات اقتصادی، ثبات و کسب و کار قابل پیش بینی

 

ویژگی های شرکت LS در ترکیه

ثبت نام حدود ۱۰ روز زمان می برد

یک مدیرعامل از هر ملیتی ضروری است

دو سهامدار از هر ملیتی کافی است

سرمایه مورد نیاز ۵۰۰۰ لیر است

 

مالیات در ترکیه

سیستم مالیاتی در ترکیه به شکل زیر طبقه بندی می شود:

مالیات بر هزینه ها

مالیات بر ارزش افزوده

مالیات در معاملات بانکی و عملیات بیمه

مالیات بر دارایی

مالیات بر املاک

مالیات بر درآمد شرکت

*مالیات در شرکت های با مسئولیت محدود در مجموع ۳۳% است و مقدار متوسط مالیات بر ارزش افزوده ۱۸% است

*مالیات بر املاک باید سالانه بر ارزش زمین و املاک و مستغلات پرداخت شود و تقریبأ ۳ تا ۶ درصد است و در صورت فروش اموال فروشنده و خریدار مبلغی را با درصد ۴٫۸% ارزیابی ارزش ملک پرداخت می کنند.

 

با توجه به اینکه هزینه ثبت شرکت در ترکیه و سرمایه لازم جهت ثبت شرکت در ترکیه بسیار پایین است و مزایایی که برای ثبت شرکت در ترکیه در این مقاله ذکر نمودیم توجیه قابل قبولی برای افزایش متقاضیان ثبت شرکت در ترکیه وجود دارد اما با این وجود پیش از هر اقدامی می بایست مزایا و معایب سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشورهای مختلف را با هم مقایسه کنید. موضوع بعد این است که اخذ اقامت و تابعیت ترکیه امری بسیار دشوار است و این کشور جزء کشورهای مهاجرپذیر نیست لذا به هیچ وجه ثبت شرکت در ترکیه راهی برای مهاجرت به ترکیه نیست. مؤسسه حقوقی ملکپور و همکاران آن آماده ارائه مشاوره حقوقی در باب ثبت شرکت در ترکیه و سرمایه گذاری خارجی است.

با توجه به پیوندهای اقتصادی محکم ایران و ترکیه از یک سو و ارتباط ترکیه با اتحادیه اروپا و بازارهای جهانی از سوی دیگر، بسیاری از تجار ایرانی علاقه دارند بخشی از فعالیت های اقتصادی خود را در این کشور پیگیری کنند.

از جمله مزایای سرمایه گذاری در ترکیه ، ارتباط این کشور با سازمان تجارت جهانی، بازار گسترده و موقعیت استراتژیک این کشور به عنوان یکی از گلوگاه های حمل و نقل و تجارت جهانی است.

مؤسسه حقوقی برگزیدگان ملک پور (MIE) با بهره مندی از وکلای مجرب و کارشناسان تجارت بین الملل، می تواند با کمترین هزینه و حق الوکاله، به صورت قانونی و با تضمین های کافی، برای شما در ترکیه شرکت ثبت می کند.

تجار متقاضی استفاده از این خدمت مؤسسه حقوقی ملک پور ، می توانند از امتیازهایی همچون بهره مندی از ویزا برای اعضای خانواده و امکان اخذ اقامت پس از پنج سال کار در ترکیه بهره مند شود.

ما می توانیم خدماتی همچون افتتاح حساب، تعیین آدرس رسمی و حتی استخدام نیرو برای دفتر شما در ترکیه را نیز به شما ارائه کنیم.

با بهره مندی از خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE)، شما می توانید با اطمینان و با روشی قانونی شرکت خود را در ترکیه به ثبت برسانید. ما به شما صمیمانه هشدار می دهیم که از کسانی که با وعده هایی همچون اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه را می دهند دوری کنید، زیرا ترکیه بر خلاف برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی، از این طریق تابعیت اعطا نمی کند.

اگر متقاضی مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه و همینطور ثبت شرکت در ترکیه اخذ اقامت و مهاجرت به دیگر کشورها و یا حتی متقاضی ثبت شرکت در ترکیه هستید و سوالاتی در این باب در ذهن خود دارید می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید و با بررسی اطلاعات و شرایط خود بهترین راه را برای خود برگزینید.جهت اطلاعات بیشتر در باره شرایط سرمایه گذاری در ترکیه و ثبت شرکت در ترکیه و دیگر کشورها میتوانید به صفحات مختلف سایت مراجعه بفرمایید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. محمدرضا صفائي فر گفته:

  با سلام و احترام
  آيا از طريق خريد ملك در تركيه ميتوان اقامت اين كشور را بدست آورد و نهايتا پاسپورت تركيه اي را اخذ نمود ؟ با سپاس

  پاسخ
  • رسول صفری گفته:

   با عرض ادب و احترام.
   خرید ملک در ترکیه یکی از راه های اخذ اقامت موقت این کشور به شمار می رود و ابدا تضمینی برای اخ پاسپورت یا اقامت دائم به شمار نمی رود.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.
   telegram.me/parsiaanlaw
   ۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۸۸۰۸۸۶۱۴

   پاسخ