ثبت شرکت در دانمارک

ثبت شرکت در دانمارک و شرایط آن

 • ثبت شرکت در دانمارک و مقدمه ای بر آن
 • ثبت شرکت در دانمارک و قوانین آن
 • مالیات و ارزش افزوده ثبت شرکت در دانمارک
 • مراحل آنلاین ثبت شرکت در دانمارک
 • ثبت شرکت در دانمارک و اخذ اقامت دانمارک از طریق استارت آپ (Startup)
 • مزایای ثبت شرکت در دانمارک و استارت آپ
 • شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در دانمارک و استارت آپ
 • حقوق و مزایای اقامت از طریق ثبت شرکت در دانمارک

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ثبت شرکت در دانمارک و مقدمه ای بر آن

ثبت شرکت در دانمارک و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در دانمارک دو موضوع جدا می باشد. در صورتی که فرد بخواهد از طریق ایجاد کسب و کار و ثبت شرکت در دانمارک به اقامت این کشور دست یابد باید یک کسب و کار نو ایجاد کند که به اصطلاح به آن استارت آپ (startup) می گویند. این کسب و کار باید شرایط خاصی داشته باشد تا بتوان از این طریق اقامت دانمارک را اخذ کرد که در این مقاله بررسی می شود. همینطور برای افرادی که از طریق ثبت شرکت در دانمارک خواهان کسب و کار و ایجاد یک پایگاه اقتصادی هستند نیز میتواند گزینه بسیار موثری باشد.

موسسه ملک پور آماده ارائه مشاوره به شما در تمامی مراحل ثبت شرکت در دانمارک می باشد.

قوانین ثبت شرکت در دانمارک

قوانین ثبت شرکت در دانمارک برای افرادی که قصد ایجاد کسب و کار موقت و ایجاد کسب و کار دائمی در این کشور را دارند متفاوت است. در صورتی که افراد میخواهند به طور موقت شرکتی ثبت کنند و کسب و کاری را راه اندازی کنند برای مثال کار در یک پروژه عمرانی باید دو قانون مهم را ابتدا دانست ابتدا باید فعالیت تجاری خود را در سازمان ثبت کسب و کار فعالان خارجی ثبت کنند (RUT).  همینطور باید قوانین کشور دانمارک در خصوص امنیت و مسائل پزشکی را رعایت کنند. همینطور قوانین دیگری در خصوص مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد و خدمات اجتماعی نیز می باشد که باید از آن مطلع بود. همینطور برای اجرای برخی مشاغل و فعالیت ها مثل مشاغلی نظیر الکترونیک مجوز خاصی بگیرید. موسسه ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت میتواند در خصوص راه اندازی و قوانین مختلف ایجاد شرکت شما را راهنمایی کند.

سوالی که برای برخی افراد ممکن است ایجاد شود این است که زبان رسمی دانمارک چه زبانی است؟ زبان رسمی کشور دانمارک زبان دنیش می باشد. البته برای کسب و کار در کشور دانمارک دانستن زبان انگلیسی کافی می باشد و همینطور تمامی فرم های دولتی و ثبت شرکت میتواند به زبان انگلیسی هم ارائه شود.

حال اگر یک فرد خارجی یک شرکت را در دانمارک به ثبت برساند این شرکت از نظر ماهیت حقوقی شرکت خارجی تلقی می شود ولی اگر یک شخص با نام کاربری (Nameid) قصد ایجاد یک شرکت را در دانمارک داشته باشد این شرکت دانمارکی تلقی می شود.

مالیات و ارزش افزوده ثبت شرکت در دانمارک

به عنوان یک شرکت خارجی که در دانمارک تاسیس شده است باید وقتی کالا به فروش میرسد مالیات بر ارزش افزوده به دولت دانمارک پرداخت شود. در برخی موارد نیز توسط منافع دیگری که توسط شرکت به دست می آید باید مالیات بر درآمد به دولت دانمارک پرداخت شود. اگر شرکت در دانمارک افراد دانمارکی استخدام کرده است باید طبق قوانین کار دانمارک مالیات بر درآمد کارکنان را نیز بپردازد.

مراحل آنلاین ثبت شرکت در دانمارک

برای ثبت یک شرکت در صورتی که فرد NameID داشته باشد می تواند شرکت دانمارکی را به ثبت برساند. ثبت شرکت به صورت آنلاین نیز در دانمارک امکان پذیر است که از طریق سایت زیر امکان پذیر است:

https://indberet.virk.dk/myndigheder/stat/ERST/Start_virksomhed?nm_extag=Link%3D%2Cforside%2Cmest-anvendte-start-virksomhed%2C

در صورتی که فرد NameID ندارد می تواند با ثبت گزینه “ثبت نام یک شرکت غیر دانمارکی” کد CVR دریافت کند.

ثبت شرکت در دانمارک و اخذ اقامت دانمارک از طریق استارت اپ StartUp

استارت آپ ها اخیرا یکی از روش های اخذ اقامت کشورهای اروپایی می باشند. به این صورت که افرادی که نو آوری های خاص و توان ایجاد کسب و کار با ایده های خلاقانه دارند و می توانند تاثیر مثبت اقتصادی در کشوری داشته باشند امتیازاتی به این افراد برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کارشان در کشورهای پیشرفته توسط دولت اعطا می شود که اقامت آن کشور یکی از آین مزایا می باشد. انواع ویزاهای استارت آپ و اخذ اقامت از این روش در بسیاری از کشورها مثل اتریش ، آلمان ، کانادا ، آمریکا و … مشاهده می شود و همین امر نشان دهنده میزان استقبال کشورهای پیشرفته از نوآوران اقتصادی و پیشگامان در تکنولوژی و کسب و کار می باشد.

کشور دانمارک صنعت بسیار قوی و رو به رشدی دارد و بسیار از استارت آپ ها و نو آوران اقتصادی حمایت می کند به همین جهت این کشور نیز به جهت پیشرفت اقتصاد خود به نوآوران اقتصادی این اجازه را میدهد تا در این کشور فعالیت اقتصادی خود را به اجرا در آورند.

دلیل این حمایت های دولت دانمارک از استارت آپ ها تاثیر مثبت اقتصادی و ایجاد مشاغلی است که از راه اندازی یک کسب و کار جدید و پر ایده ایجاد می شود.

در صورتی که طرح تجاری فرد مورد تائید قرار بگیرد به فرد یک اقامت و مجوز کار ۲ ساله اهدا می شود که برای ۳ سال دیگر نیز قابلیت تمدید دارد. برای تمدید کسب و کار فرد باید سود ده و همچنان فعال باشد.

برای اینکه طرح تجاری فرد مورد تائید قرار گیرد باید پتانسیل رشد اقتصادی بالایی داشته باشد و در مقیاس اقتصاد اروپا کسب وکار قوی ای باشد. کسب و کار هایی مثل رستوران ، فست فود ، واردات صادرات ، کسب وکار های کوچک شامل این نوع اقامت نمی شوند. بیشتر بیزینس پلان ها و طرح های تجاری در زمینه های IT , ICT , technology  مورد پذیرش می باشند.

ویزای توریستی دانمارک
سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دانمارک

مزایای ثبت شرک در دانمارک و اقامت از طریق استارت اپ

 • رتبه اول بین اروپا برای استارت آپ ها
 • رتبه اول جهان برای کسب وکار و بیزینس
 • شاد ترین مردم جهان در سال ۲۰۱۶
 • کپنهاگن بهترین شهر جهان برای زندگی در سال ۲۰۱۴

نکته بسیار جالب دانمارک از این روش این می باشد که حتی تا ۳ نفر نیز می توانند از این روش با ایجاد یک طرح تجاری و یک کسب و کار موفق اقامت این کشور را اخذ کنند.

شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در دانمارک و استارت اپ

ایده تجاری شخص باید توسط مسئولین و متخصصین کسب و کار دانمارک تائید شود. (توجه شود سالیانه فقط به ۷۵ نفر این نوع اقامت اهدا میشود)

شخص باید طی مدت حضور خود در دانمارک بتواند از نظر مالی خود را حمایت کند. حدود ۲۰ هزار یورو برای یک سال برای یک شخص مجرد.

شخص باید نقش مهم و فعالی در روند و پیشروی کسب و کار داشته باشد. (حضور فرد باید برای وجود و ادامه فعالیت تجاری مهم باشد)

حقوق و مزایای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در دانمارک

سرمایه گذاری و استارت آپ از طریق ثبت شرکت در دانمارک مزایای قانونی برای فرد دارد و فرد شامل حقوق اجتماعی می شود که از مهمترین این حقوق می تواند به موارد زیر اشاره کرد:

 • حق کار در دانمارک در شغلی که فرد ایجاد کرده است.
 • حق اقامت: فرد حق اقامت در دانمارک را دارد و حتی می تواند تا ۶ ماه از سال را در کشور های دیگر حوزه شنگن اقامت داشته باشد.
 • حقوق اجتماعی: فرد از این روش باید خود را حمایت کند و برخی حمایت های اجتماعی مثل حقوق بیکاری و حق مسکن به وی تعلق نمیگیرد مگر پس از اخذ اقامت دائم کشور دانمارک
 • آموزش زبان دانمارکی: با این نوع اقامت به فرد اجازه حضور در کلاس های زبان دانمارکی به صورت رایگان اعطا می شود.

این نوع اقامت به همسر و فرزندان فرد نیز اهدا می شود و به همسر فرد اجازه کار اهدا می شود.

سخن پایانی در مورد ثبت شرکت در دانمارک

در مجموع می توان گفت کشور دانمارک جزو تاپ ترین کشورهای جهان از نظر زندگی و کار می باشد و با ثبت شرکت در دانمارک و ارائه یک طرح تجاری مناسب و مفید اخذ اقامت دانمارک مسائله دور از ذهنی به نظر نمی رسد. افراد بسیاری با جسارت به سمت ایده های بزرگ خود میروند و به بهترین ها و اهداف خود نیز میرسند.کشور دانمارک از کشورهایی می باشد که این امکان را برای افراد با رویاهای بزرگ میدهد که به اهداف خود برسند. ثبت شرکت در دانمارک مساله ای حقوقی است که برای این امر بهتر است با وکلای تخصصی و وکلای بین الملل مشاوره انجام داد تا از مسیر قانونی این کار انجام شود. موسسه ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه کار در زمینه مهاجرت و امور بین الملل آماده اخذ پرونده و راهنمایی و مشاره افراد می باشد. در خصوص نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان موسسه بهره مند شوید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ