ثبت شرکت در عمان و بررسی شرایط سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت در سال ۲۰۲۰

ثبت شرکت در عمان ، شرایط و مدارک مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت و راه اندازی شرکت برای سال ۲۰۲۰ در این مقاله بصورت جامع و به روش علمی در این مقاله مورد آنالیز قرار می گیرد. انواع ثبت شرکت در عمان چیست؟ مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در عمان کدام اند؟ قرارداد ثبت شرکت در عمان چگونه منعقد می گردد؟ مدت زمان لازم جهت ثبت شرکت در عمان به چه میزان است؟ هزینه ثبت و راه اندازی شرکت در عمان چقدر است؟ شما با مطالعه این مقاله به پاسخ این دسته از سوالات در خصوص سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت دست خواهید یافت. امروزه کشور عمان به دلایل مختلفی به بعنوان یک مقصد مهاجرتی به ویژه از طریق کار و سرمایه گذاری بین ایرانیان جا افتاده است. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری در عمان وجود دارد، اما مطابق آمار ما محبوبترین روش ثبت و راه اندازی شرکت است. لذا تقاضا جهت دریافت مشاوره ثبت شرکت در عمان نیز افزایش داشته است. در نگارش این مقاله سعی شده است که تمامی ابهامات در این زمینه مرتفع گردد اما این حال شما عزیزان پس از مطالعه این نوشتار همواره می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ( MIE‌ اتریش ) تماس بر قرار نموده و پاسخ سوالات خود را در زمینه هزینه های مهاجرت به عمان از طرق مختلف از جمله سرمایه گذاری و ثبت شرکت بصورت رایگان دریافت نمایید. مباحث زیر در این مقاله مورد بررسی قرار خواهند گرفت:

ثبت شرکت در عمان
 • ثبت شرکت در عمان و شرایط عمومی
 • ثبت شرکت در عمان و اخذ اقامت آن
 • ثبت شرکت در عمان و استانداردهای سرمایه گذاری در عمان
 • ثبت شرکت در عمان و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار
 • ثبت شرکت در عمان و انواع شرکت
 • ثبت شرکت در عمان و نقاط مثبت
 • ثبت شرکت در عمان وکیل ثبت شرکت و خدمات مؤسسهMIE
 • ثبت شرکت در عمان و مراحل ثبت آن
 • ثبت شرکت در عمان و طرح تجاری (بیزینس پلن)
 • ثبت شرکت در عمان و نکات مهم نهایی
 • ثبت شرکت در عمان و نکات مهم نهایی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ثبت شرکت در عمان و شرایط عمومی

امروزه ثبت شرکت در عمان مورد تقاضای بسیاری از ایرانیانی است که از تمکن مالی مناسبی برخوردارند و گواه آن تعداد بالای تماسهایی است که با موسسه حقوقی ملک پور گرفته می شود و متقاضی سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت هستند. پیش از آنکه به اصل قضیه و جوانب آن بپردازیم بهتر است قدری در مورد شرایط عمومی کشور عمان بپردازیم. کشور عمان که به طور رسمی به عنوان سلطنت نشین عمان معروف است یکی از همسایگان جنوبی کشور ایران در دهانه خلیج فارس واقع شده و مرزهای مشترک با امارات ، عربستان سعودی و یمن را در اختیار دارد که از ذخایر نفتی و همچنین صنعت شیلات پر رونقی برخوردار است. پادشاه پیشین عمان که به سلطان قابوس شناخته شده است، از دیرباز روابط حسنه ای با حکومت ایران دارد و از مزایای مهاجرت به عمان چه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و چه از طرق دیگر ( نظیر کار ، تحصیل و … ) ، این است که ایرانیان مورد بدبینی واقع نمی شوند و از احترام خاصی در میان مردم عمان برخوردارند.

عمان توسط بانک جهانی در زمره کشورهایی برخودار از یک اقتصاد پردرآمد طبقه بندی شده است. این کشور عضو سازمان ملل و شورای همکاری خلیج فارس است.

سلطان قابوس پادشاهی بود که نقش به سزایی در اعتلا و پیشرفت حکومت عمان و همچنین ایجاد رفاه و رضایت در مردم عمان داشته و از محبوبیت بالایی در میان شهروندان و اتباع عمان برخوردار بود. شعار وی این بود که عمان به مانند سوئیس باید در سطح جهان یک کشور بی طرف شناخته شود و تا حدودی نیز توانست این شعار را عملی نماید. گواه آن روابط حسنه ای است که دولت این کشور چه با ایران و چه با آمریکا و چه با دیگر کشورها دارد. پایتخت و بزرگترین شهر عمان مسقط است. واحد پولی این کشور ریال عمان بوده و از ثبات اقتصادی بالایی برخوردار است. شایان ذکر است که به طور میانگین هر ریال عمان معادل ۲٫۵ دلار آمریکاست و این حاکی از ارزش بالای واحد پولی این کشور می باشد. اگرچه عمان دارای ذخایر نفتی نسبتاً مطلوبی است ، اما بخش عمده ای از اقتصاد آن توسط گردشگری ، تجارت و کشاورزی هدایت می شود. عمان از زمان کاهش قیمت نفت در اواخر قرن ۲۰ ، به سرعت در حال تنوع بخشیدن به اقتصاد خود بوده و به دنبال توسعه سایر بخش های صنعت ، به ویژه املاک و مستغلات و زیرساخت ها است.

پرچم عمان ـ‌ ویزای عمان ـ کار در عمان ـ مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان ـ عمان بر روی نقشه ـ عمان کجاست؟

شرایط و اطلاعات عمومی زندگی در کشور عمان

به طور کلی ثبت شرکت در عمان اگر بر اساس بیزینس پلن و با راهنمایی مشاورین و وکلای خبره در این زمینه صورت گیرد، بسیار سود آورد خواهد بود، اما شما برای سرمایه گذاری در یک کشور خارجی می بایست عمیق تر فکر کنید و به جنبه های دیگر از جمله اخذ اقامت و تابعیت نیز بیندیشید. در ادامه بیشتر این مباحث را باز می کنیم و اطلاعات دقیق و به روزی در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. لطفا با ما همراه باشید :

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص شرایط ثبت شرکت در عمان

اقامت عمان
مهاجرت به کشورهای همسایه

ثبت شرکت در عمان و اخذ اقامت آن

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت یا کارآفرینی در هر کشوری می بایست عمیق تر بیندیشید و علاوه بر کسب سود بالا به جوانب دیگری از جمله حقوق و آثار اقامت و تابعیتی کشور مورد نظر خود توجه ویژه داشته باشید. به عبارت دیگر بهتر است با یک تیر چند نشان بزنید؛ یعنی هم سود بالا به دست بیاورید و هم اقامت دائم یا تابعیت مضاعف بگیرید. توضیح بیشتر آنکه شما نهایت استفاده از سرمایه گذاری خود را داشته باشید. متأسفانه کشور عمان با توجه به قوانین سخت گیرانه که در قانون مدنی و ملی خود دارد، به راحتی به افراد خارجی اجازه اخذ تابعیت یا شهروندی و حتی اقامت دائم را نمی دهد و مادامی که فعالیت و سوددهی شرکت شما برای دولت این کشور و شخص خودتان پا برجاست، اقامت تان نیز پا برجا خواهد بود. لذا ثبت شرکت در عمان شما را به اقامت دائم یا تابعیت و پاسپورت عمان نخواهد رساند. از این گذشته اگر فرض را بر این بگیریم که دولت یا قانون عمان به شما اجازه میداد که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور به تابعیت برسید، در آن صورت دو مشکل پیش روی شما می بود :

۱ . قانون مدنی عمان تابعیت مضاعف را نمی پذیرد. به این معنی که شما با ارائه درخواست جهت اخذ تابعیت و شهروندی عمان می بایست از تابعیت ( های ) قبلی خود انصراف دهید.

۲ . اخذ تابعیت عمان به معنای اخذ پاسپورت عمان است. اما آیا اخذ پاسپورت عمان می تواند برای شما آزادی سفر قابل توجهی به ارمغان آورد؟ پاسخ خیر است.

پاسپورت عمان در رنکینگ بین المللی کشورها در رده ۵۶ ام در کنار کشورهایی چون عربستان صعودی و قزاقستان قرار دارد و شما حتی با اخذ تابعیت یا پاسپورت این کشور تنها می توانید به ۴۳ کشور آزادانه سفر کنید. در زیر می توانید اطلاعات تکمیلی در این خصوص را بدست آورید :

 

حال ممکن است با خود بگویید با این اوصاف سرمایه گذاری و ثبت شرکت در عمان گزینه چندان مناسبی نخواهد بود. اما جوانب و شاخصه های مختلفی باید در این خصوص بررسی و تحلیل شود و شما در نهایت تصمیم مناسب را بگیرید. در ادامه با ما باشید تا ببینیم نهایتا سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت برای شما گزینه خوبی خواهد بود یا خیر؟

ثبت شرکت در عمان و استانداردهای سرمایه گذاری در عمان

پیش از اقدام جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در عمان یا هر کشور دیگری ، متقاضیان می بایست یک سری از استانداردهای بین المللی و شاخص های اقتصادی را که در امر سرمایه گذاری ( سود یا ضرر ) شان دخیل است را مورد آنالیز قرار دهند. اولین و شاید حائز اهمیت ترین استانداردی که سرمایه گذاران پیش از سرمایه گذاری می بایست آنالیز کنند، شاخص نرخ مصادره یا سلب مالکیت اموال توسط دولت کشور مقصد سرمایه گذاری است. این شاخص که به Expropriation Risk نیز موسوم است، در حقیقت میزان ریسک و امنیت سرمایه گذاری و میزان خطر از دست رفتن اموال را نشان می دهد. مطابق اطلاعات بانک جهانی شاخص مذکور در بازه ۱ تا ۷ تعریف می گردد که ۱ نمایانگر کمترین ریسک و ۷ نشان دهنده ماکزیمم خطر مصادره اموال سرمایه داران خارجی توسط دولت یک کشور است. همانطور که در نمودار زیر ملاحظه می فرمایید نرخ مصادره اموال کشور عمان تا پیش از سال ۲۰۱۶ برابر ۲ بوده است و از سال ۲۰۱۷ به بعد میزان ریسک و خطر سرمایه گذاری در این کشور افزایش یافته است. لذا از این حیث کشور عمان کشوری نه چندان مساعد به لحاظ سرمایه گذاری و ثبت شرکت قلمداد می گردد.

نمودار نرخ مصادره اموال برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در عمان

از دیگر استانداردهایی که متقاضیان ثبت شرکت در عمان لزوما باید به آن توجه ویژه داشته باشند ، نرخ فساد قضایی و میزان شفافیت یا transparency در ارکان حکومتی عمان است. این شاخص نیز در بازه منفی ۲٫۵ ( نشان دهنده کنترل فساد ضعیف ) تا مثبت ۲٫۵ ( نشان دهنده کنترل فساد قوی ) تعریف می شود. بر اساس داده های جمع آوری شده توسط بانک جهانی از سال ۱۹۹۶ تا سال ۲۰۱۷ میانگین شاخص کنترل فساد در عمان ۰٫۴۲ بوده است ( کمترین مقدار آن ۰٫۱۴ در سال ۲۰۱۱ و بیشترین مقدار آن ۰٫۹۳ در سال ۲۰۰۲ گزارش شده است ) . مطابق این شاخص نرخ کنترل فساد در عمان مساعد است اما در کشورهای پیشرفته غربی کنترل بیشتری بر روی فساد وجود دارد.

نمودار نرخ کنترل فساد کشور عمان

در نمودار زیر نیز می توانید درصد کنترل فساد در عمان را در طول سالیان اخیر به صورت جداگانه مشاهده نمایید ( امتیاز از ۱۰۰ بررسی شده است ) :

نمودار درصد کنترل فساد در عمان

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص شرایط ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

همانطور که مستحضرید مالیات انواع متفاوتی دارد. مالیات بر درآمد شرکتها، افراد، مالیات بر فروش و … . طبیعتا افرادی که قصد ثبت شرکت در عمان را دارند، درگیر پرداخت انواع مالیات خواهند بود و این امر تأثیر به سزایی در میزان سود کسب و کارشان در عمان خواهد داشت. خبر خوب آن است که نرخ مالیات بر درآمد افراد و کارکنان و همچنین نرخ مالیات بر فروش در عمان صفر است! در نمودار و جدول زیر می توانید نرخ انواع مالیات ها در عمان را مشاهده نمایید :

ثبت شرکت در عمان - نمودار نرخ مالیات بر درآمد شرکتها و کمپانیها در عمان

انواع مالیات ها در عمان

آخرین نرخ

نرخ پیشین

بیشترین نرخ

کمترین نرخ

واحد

نرخ مالیات بر درآمد شرکتها و کمپانی ها

۱۵٫۰۰ ۱۵٫۰۰ ۱۵٫۰۰ ۱۲٫۰۰ ٪

نرخ مالیات بر درآمد افراد

۰٫۰۰ ۰٫۰۰ ۰٫۰۰ ۰٫۰۰ ٪

نرخ مالیات بر فروش

۰٫۰۰ ۰٫۰۰ ۰٫۰۰ ۰٫۰۰ ٪

شاید برای رشد کسب و کار و توسعه شرکت خود در عمان بخواهید از پیش اطلاعات مناسبی از میزان سود سپرده های بانکی و سود وام ها در عمان داشته باشید. در نمودار زیر می توانید آنالیز کنید که نرخ سود سپرده در عمان پس از رشدی که داشته است در اوایل سال ۲۰۱۹ سیر نزولی را تجربه نمود و مطابق آخرین آمار به ۲٫۳ درصد کاهش یافته است.

نمودار نرخ سود سپردهای بانکی در عمان

از دیگر شاخصه های اقتصادی که می بایست در زمینه سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت به آن توجه ویژه داشته باشید، میزان رشد تولید ناخالص داخلی (GPD) این کشور است. مطابق آخرین آمار تولید ناخالص داخلی عمان پیش در سال ۲۰۱۸ به میزان ۲٫۲ درصد از سال پیشین بیشتر بوده است ( تولید ناخالص داخلی نشاندهنده رونق و پویایی اقتصاد یک کشور است ).

نتیجه آنالیز

با توجه به آنالیزی که در خصوص استانداردها و شاخصهای اقتصادی در عمان انجام شد، می توان نتیجه گرفت که این کشور با وجود اندک ریسکی که دارد، گزینه قابل تأملی بمنظور کسب سود خواهد بود.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری خارجی

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد شرایط اقامت در عمان

توضیحاتی در خصوص کار در عمان و شرایط آن برای پزشکان و پرستاران و دیگر تخصصها

محیط شهری مسقط عمان و توضیحات بیشتر

فرهنگ شهری و نحوه رانندگی در مسقط

فرودگاه عمان و مقایسه آن با دیگر فرودگاههای کشورهای عربی

فایل ویدئویی میزان رضایت مردم عمان از حکومت و نحوه اخذ تابعیت عمان

فایل ویدئویی مسیر داخلی شهر مسقط تا فرودگاه و مقایسه آن با کشورهای اروپایی

فایل ویدئویی شرایط عمومی و توصیف کشور عمان

فایل ویدئویی خیابان های مسقط و مقایسه آنها با محیط شهری در امارات

فایل ویدئویی پرواز First Class عمان به قطر

فایل ویدئویی مهاجرت به عمان یا کشورهای تاپ غربی

فایل ویدئویی نگاه درست واقع بینانه و علمی مهاجرت به عمان

ثبت شرکت در عمان و انواع شرکت

 1. شرکت با مسئولیت محدود (LLC)

شرکتی است که در آن مسئولیت هر سهامدار محدود به یک سهم از کل سرمایه شرکت است. یک شرکت LLC در عمان می بایست حداقل ۲ سهامدار داشته باشد ( یکی از آنها باید شهروند عمان یا شهروند کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC) یا از شهروندان ایالات متحده آمریکا باشد و باید بیش از ۳۰٪ سهام شرکت به نام وی باشد بعلاوه ۱ نفر مدیر اجرایی ) حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی یک شرکت LLC در عمان یا ۱۵۰،۰۰۰ ریال عمانی (تقریبا ۳۹۰،۰۰۰ دلار) است. شایان ذکر است که شرکت با مسئولیت محدود در عمان شایع ترین نوع شرکت است که سرمایه گذاران خارجی با ثبت این کشور اقدام به راه اندازی یک کسب و کار در عمان می نمایند.

 1. شرکت سهامی عام

شرکتی است که سرمایه آن به عنوان سهام توزیع می شود. سهام یک شرکت سهامی عام در عمان قابل خرید و فروش و معاوضه از طریق بورس است. حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی این نوع شرکت در عمان ۱۵۰،۰۰۰ ریال عمانی (حدود ۳۹۰،۰۰۰ دلار) است. لازم به ذکر است یک شرکت سهامی بدون تأیید وزارت تجارت و صنعت عمان و صدور پروانه ای که گواه آن باشد ، نمی تواند ثبت گردد.

 1. شرکت سهامی خاص

شرکتی است که سهام آن برای تجارت عمومی در دسترس نیست و یک شرکت سهامی خصوصی است. برای ثبت یک شرکت سهامی خصوصی در عمان به حداقل ۳ سهامدار احتیاج است. ( یکی از آنها باید یک شهروند عمانی باشد که حداقل ۳۰٪ از کل سهام را در اختیار داشته باشد ) و حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی آن ۵۰،۰۰۰ ریال عمان (حدود ۱۳۰،۰۰۰ دلار آمریکا) می باشد.

 1. مشارکت محدود

شرکت از نوع مشارکت محدود در عمان می تواند توسط ۲ عضو یا بیشتر ایجاد می شود. برای ثبت حداقل به ۱ شریک عمومی و ۱ شریک محدود نیاز خواهید داشت. شریک عمومی که باید شهروند عمان باشد و در قبال بدهی ها و تعهدات شریک بدون محدودیت در مسئولیت ، مسئولیت دارد. شریک محدود مسئولیت محدودی را به عهده دارد و مسئولیت بدهی ها و تعهدات شرکت فقط به میزان سهم سرمایه اش در شرکت می باشد.

 1. آژانس بازرگانی

یک آژانس تجاری یا بازرگانی در عمان شرکتی است که به منظور تبلیغ یا توزیع محصولات یا خدمات یک نهاد خارجی در سلطنت نشین عمان مأموریت دارد. وظیفه اصلی چنین شرکتی صادرات کالا و خدمات توسط یک تاجر عمده خارجی به عمان است. در یک آژانس تجاری در عمان ، نقش یک نماینده تجاری را می توان فقط به یک تبعه عمانی که در اتاق بازرگانی عمان ثبت شده است یا یک نهاد محلی با حداقل ۵۱٪ سهم محلی اختصاص داد.

 1. دفتر شعبه

شعبه ای در عمان می تواند توسط یک شرکت خارجی فعالیت خود را آغاز کند که به دنبال افتتاح موسسه در این کشور باشد. برای تشکیل شعبه ، یک عامل محلی برای حمایت از ویزا و مجوزهای عمان مورد نیاز است. شعبه همچنین موظف است از وزارت بازرگانی و صنعت عمان (MOCI) تأییدیه فعالیت بگیرد. از آنجا که یک شعبه یک شخص حقوقی جدا از شرکت مادر خود محسوب نمی شود ، مسئولیت فعالیت ها و تعهدات خود را بر عهده دارد.

 1. دفتر نمایندگی

نمایندگی را می توان صرفاً جهت تحقیقات بازار یا اهداف تبلیغاتی آغاز کرد. انجام فعالیتهای بازرگانی یا شغلی در عمان تحت عمان دفتر نمایندگ مجاز نیست. دفتر نمایندگی در عمان لازم است که حداقل ۱ فرد منصوب داشته باشد که ساکن عمان باشد.

مهم

با این اوصاف مطابق قوانین جدید ثبت شرکت در عمان در سال ۲۰۲۰ بسیاری از فعالیت های تجاری تحت لیستی نیاز به داشتن یک شریک عمانی برای ثبت و آغاز فعالیت نخواهند داشت. همچنین هزینه های راه اندازی شرکت نیز از ۳۴۰۰ ریال عمانی به بالا (‌بسته به نوع شرکت و فعالیت آن ) خواهد بود. به جهت کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص این لیست و هزینه های راه اندازی شرکت در عمان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید.

ثبت شرکت در عمان و نقاط مثبت

چرا ثبت شرکت در عمان؟ در این بخش از مقاله به برخی از مزایای سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت خواهیم پرداخت و نقاط مثبت این مسئله را برای شما تا حدودی تشریح خواهیم کرد :

اقدامات جدی دولت عمان بمنظور راه اندازی کسب و کار و رشد و توسعه کارآفرینی در سالیان اخیر :

دولت عمان با تمرکز بر تنوع بخشی ، صنعتی سازی و خصوصی سازی اقدامات جدی را برای تشویق رشد مشاغل انجام داده است.

استراتژیک بودن و موقعیت جغرافیایی عمان :

کشور سلطنتی عمان در دهانه خلیج فارس قرار دارد و به واسطه آن از موقعیتی دریایی استراتژیک برخوردار است و یک خط ساحلی به طول ۱۷۰۰ کیلومتر به عنوان دروازه خلیج فارس دارد.

اصلاحات گسترده اقتصادی و اجتماعی :

عمان از سال ۱۹۷۰ شاهد اصلاحات گسترده اقتصادی و اجتماعی است. این کشور با توسعه گردشگری و املاک و مستغلات در حال رشد است. به همین ترتیب ، اکنون دولت سلطنتی عمان سرمایه گذاری های قابل توجهی خارجی را به خود جلب می کند و راه را برای فرصت های تجاری بیشتر در عمان هموار می نماید.

 

وجود زیر ساخت های توسعه گردشگری :

با توجه ویژه به توسعه زیرساخت ها و گردشگری ، اقتصاد خود را به سرعت متنوع کرده است. امكاناتی مانند حمل و نقل جاده ای ، مؤسسات آموزشی و بیمارستان ها با سرعت قابل توجهی به چشم می خورد.

 

شکل گیری و رشد اقتصاد عمان در جهت عدم وابستگی به نفت :

نفت مدتی است که بستر اقتصاد عمان است زیرا این کشور غنی از ذخایر نفت است. با این وجود ، عمان از چند دهه گذشته به طور فزاینده ای با استقبال از سرمایه گذاری های خارجی ، وابستگی خود به صادرات نفت را کاهش می دهد.

اعطای تسهیلات و معافیتهای بانکی و مالیاتی

دولت عمان برای تشویق به گسترش مشاغل محلی و خارجی انگیزه هایی مانند وام های آسان ، معافیت مالیاتی و مزایای مناطق ویژه اقتصادی را ارائه می دهد.

 

نکات مثبت و مزایا 

 

از دیگر نقاط مثبت سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • امکان جذب نیروی کار ارزان برای توسعه کسب و کار
 • ثبات اقتصادی بالا
 • بالا بودن ارزش پولی عمان
 • امکان برخورداری از تجارت آزاد
 • برخورداری از میزان پایین پرداخت مالیات بر درآمد کارکنان
 • برخوداری از امکانات مناطق ویژه اقتصادی

و …

مقایسه ویزای کار عمان و اروپا

ثبت شرکت در عمان وکیل ثبت شرکت و خدمات مؤسسهMIE

همانطور که گفته شد، ثبت شرکت در عمان اگر با مشاوره با متخصص و وکیل حقوقی مربوطه انجام پذیرد و از راهنمایی ها و دستور العملهای وی استفاده شود می تواند به یک سرمایه گذاری پر سود و درآمد بالا منتهی شود. شایان ذکر است که با توجه به پیچیدگی هایی که در قوانین عمان جهت سرمایه گذاری وجود دارد، راه اندازی و ثبت شرکت در این کشور مستلزم بهره بردن از وکلای معتبر و امین حقوقی است. پر واضح است که اگر شما تجربه سرمایه گذاری خارجی نداشته باشید، اگر بدون راهنمایی های یک وکیل اقدام به سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در عمان نمایید، این سرمایه گذاری نه تنها می تواند به سود منتهی نشود، بلکه خسارات ها و ضررهای غیر قابل جبرانی را نیز به بار بیاورد. وکلای بین المللی موسسه حقوقی ملک پور آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در خصوصانجام امور حقوقی و تجاری نظیر نوشتن Business plan‌ و … بمنظور ثبت شرکت در عمان و سایر کشورهای Top جهان است. گواه موفقیت و امانتداری ما در این زمینه تعداد کثیر ویزاهای سرمایه گذاری و مهاجرتی است که برخی از آنها را در بخش گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین وبسایت خود قرار داده ایم که می توانید در لینک زیر به آن رجوع بفرمایید و خود در خصوص مورد اعتماد بودن این موسسه قضاوت بفرمایید :

خدمات موسسه حقوقی ملک پور MIE

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور

ثبت شرکت در عمان و مراحل ثبت آن

مراحل و پروسه ثبت شرکت در عمان به ترتیب و شرح ذیل است :

۱ . نامی برای شرکت خود رزرو کنید :

برای این منظور شما می بایست فرم درخواست خود را به جهت انتخاب و ثبت یک نام منحصر به فرد ( با رعایت هنجارها و قوانین نامگذاری شرکتها در عمان ) به اداره صنعت و تجارت عمان ( MCI ) ارسال و تسلیم نمایید.

۲ . ارسال اسناد شرکت

پس از رزرو و تأیید نام شرکت، می بایست اسناد سهامداران و اساسنامه شرکت را به همراه فرم مجوز امضاء و گواهی بانکی تهیه نموده و همه را به اداره صنعت و تجارت ( MCI ) ارسال یا اصطلاحا Submit نمایید.

۳ . ثبت شرکت در اتاق بازرگانی و صنعت عمان ( OCCI )

پس از ثبت شرکت در MCI می بایست به منظور رعایت و مطابقت با قوانین و مقررات تجاری مورد نیاز ثبت یک شرکت در عمان آن را در OCCI نیز به ثبت برسانید.

۴ . مصوبه ها و تأییدات لازم را از برخی دوایر دولتی عمان اخذ کنید :

بسته به ماهیت ، سایز و اندازه فعالیت های بیزینس شما، ممکن است نیاز به اخذ تأییدیه هایی از ادارات عمان داشته باشید. این امر می توانید شامل ثبت و انجام موارد ذیل باشد :

 • ثبت نام در اداره مالیات
 • ثبت نام در پلیس سلطنتی عمان
 • ثبت نام در وزارت کار یا نیرو بمنظور جذب نیروی کار یا استخدام افراد خارجی و برخورداری از مجوزهای مربوطه برای صدور ویزا یا اسپانسر شیپ بودن
 • اخذ پروانه شهرداری محلی
 • اخذ مجوز صادرات/واردات ( در صورت لزوم )
 • اخذ مجوزهای زیست محیطی ، صنعتی و دیگر مجوزها

۵ . طراحی مهر شرکت

برای انجام قراردادها و خرید و فروش یا سایر تراکنشهای مورد نیاز یک مهر یا نشان طراحی نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در عمان عبارتند از :

 • فرم ثبت شرکت
 • کپی برابر اصل شناسنامه یا گذرنامه معتبر سهام داران و امضاء کنندگان مجاز شرکت
 • یک فرم تأیید امضاء کننده مجاز به انضمام امضاها و اسامی امضاء کنندگان مجاز شرکت
 • اساسنامه
 • مجوز وابستگی با اتاق بازرگانی و صنعت عمان
 • گواهی سپرده اولیه سرمایه شرکت در بانک معتبر
 • طرح کسب و کار ( بیزینس پلن )

مراحل ثبت شرکت در کشور های خارجی

کار در عمان
مهاجرت کاری به عمان
راهنمای اخذ انواع ویزای عمان

ثبت شرکت در عمان و طرح تجاری (بیزینس پلن)

پر واضح است که برای راه اندازی و ثبت یک شرکت باید یک طرح کسب و کار یا اصطلاحا Business Plan ارائه شود. بیزنس پلن باید به گونه ای نوشته شود که وزارت مربوطه یا اطاق بازرگانی کشور مورد نظر آن را برای اقتصاد آن کشور سود مند و منفعت زا تشخیص دهند تا مورد تأیید قرار گیرد. در واقع در بیزینس پلن شما باید هدفتان از ثبت شرکت در عمان را با جزئیات بسیار دقیق ارائه نمایید. نا گفته پیداست که ممکن است هر ایده تجاری در کشور عمان سود زا نباشد و می بایست بررسی شود. به هر ترتیب باید سودآوری یک سرمایه گذاری با مشاوره با شخص کاردان و مجرب در آن حوزه تضمین گردد.پیچیدگی ها ، قوانین و دانش نوشتن یک طرح کسب و کار امروز به قدری بالاست که نوشتن آن کار هر کسی نیست، بویژه آن که این طرح کسب و کار باید برای یک کشور خارجی با قوانین متفاوت نگارش گردد. در این زمینه نیز موسسه حقوقی ملک پور با همکاری وکلای عمانی موثق قادر است شما را به هدف تان برساند.

بیزینس پلن - طرح کسب و کار برای مهاجرت به خارج از کشور - کارآفرینی در کشورهای خارجی و نوشتن بیزینس پلن

ویزای توریستی عمان

ثبت شرکت در عمان و نکات مهم نهایی

از جمله نکات مهمی که بعنوان حسن ختام این مقاله می توان به آن اشاره کرد این است که ثبت شرکت در عمان با توجه به نرخ پایین مالیات ، برخورداری از مزایای مناطق ویژه یا آزاد اقتصادی ، موقعیت استراتژیک آن و … می تواند گزینه خوبی برای سرمایه گذاری خارجی و کسب سود بالا باشد. اما این را فراموش نکنید که در بحث مهاجرت چه از طریق سرمایه گذاری و چه از طرق دیگر می بایست عمیق فکر کرد و به جوانب زیادی جهت تصمیم گیری قاطع و نهایی نیز نظر داشت.

همانطور که گفته شد، سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت شما را به اقامت دائم یا تابعیت عمان نمی رساند و گزینه های بهترین بمنظور ثبت شرکت و سرمایه گذاری ( حتی با سرمایه اولیه مورد نیاز پائین تر و امنیت و سود سرمایه گذاری بالاتر ) وجود دارد.

توصیه مهم ـ نکته مهم

مهاجرت به اروپا یا کانادا
سرمایه گذاری در اتریش
پرچم عمان | مهاجرت به عمان | سفر به عمان
ثبت شرکت در عمان و سخن پایانی

ثبت شرکت در عمان ، شرایط ، مزایا و معایب سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت و … در این مقاله بطور جامع مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به سنجه ها و معیارهایی که آنالیز کردیم می توان گفت که ثبت شرکت در عمان تنها می تواند یک سکوی پرتاب برای دستیابی به شرایط ایده آل و آینده ای درخشان تر باشد نه یک مهاجرت همه جانبه و عالی. شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشورهای دیگری مانند سوئیس ، اتریش، آلمان ، کانادا ، استرالیا و … بسیار بهتر عمان است زیرا کشورهای مذکور نه تنها شرایط استانداردهای سرمایه گذاری و شاخصهای اقتصادی بهتری نسب به عمان دارند، بلکه می توان پس از گذشت ۳ الی ۵ سال از سرمایه گذاری تان به اقامت دائم و پس از آن به تابعیت ، شهروندی و پاسپورت بهترین کشورهای دنیا با آزادی سفر بالاتری دست یافت. شما عزیزان می توانید به جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشورهای جهان با دفاتر موسسه تماس برقرار کرده و بصورت رایگان اطلاعات تکمیلی را بدست آورید. همچنین این امکان برای شما همراهان گرامی فراهم شده است تا هم در انجمن پرسش و پاسخ مهاجرتی این سایت و هم در بخش دیدگاههای این مقاله ابهامات خود را در زمینه ثبت شرکت در عمان یا دیگر کشورها بررسی نموده تا با کوتاه ترین تأخیر و در کمترین فرصت ابهامات تان رفع شود.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *