حقوق داخلی و بررسی آن

حقوق داخلی ، وکیل معتبر امور داخلی، وکیل پایه یک دادگستری، مقایسه حقوق داخلی و حقوق بین المللی و شرایط آن ها در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. حقوق داخلی و حقوق بین الملل چه رابطه ای با هم دارند؟ حقوق داخلی چه تاثیری بر حقوق بین الملل دارد؟ چگونه می توان یه یک وکیل معتبر اعتماد نمود؟ روابط بین حقوق داخلی و حقوق بین الملل و نظم آن ها و الزامی بودن امورحقوقی با پیروی از هنجارها و قواعد موجود در حقوق بین الملل و بررسی اثرپذیری حقوق داخل کشور از حقوق بین الملل و نکات مربوط به این مباحث در این مقاله به نگارش در آمده است. مشاوران حقوقی حرفه ایی در امور حقوقی آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشند؛ به همین روی برای آگاهی شما عزیزان در این مقاله به توضیح کامل در مورد تعریف وکیل حقوقی و شناسایی وکیل می پردازیم. لیکن در اصطلاح عامیانه منظور از وکیل حقوقی، وکیل مجرب و متخصص در این امر می باشد .موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE اتریش با سابقه درخشان در امور حقوقی و موضوعات مختلف امور حقوقی با همکاری بهترین وکلای مجرب می تواند به شما عزیزان کمک شایانی نمایند. همچنین شما می توانید با موسسه تماس برقرار نمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید. در ادامه به مطالب زیر خواهیم پرداخت.

حقوق داخلی
  • حقوق داخلی و شرایط عمومی آن
  • حقوق داخلی و تعریف آن
  • حقوق داخلی و رابطه آن با حقوق بین الملل
  • حقوق داخلی و تاثیر آن به حقوق بین الملل
  • حقوق داخلی و وکیل معتبر
  • حقوق داخلی و مشاوره حقوقی
  • حقوق داخلی و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

حقوق داخلی و شرایط عمومی آن

در این مقاله به یکی از مهم ترین مباحث مربوط به حقوق در حیطه وکالت خواهیم پرداخت. همان طور که می دانید، حقوق به طور کلی به دو بخش حقوق عمومی و حقوق خصوصی تقسیم بندی می شود که حقوق مدنی، حقوق تجارت (روابط تجاری)، معاملات، خانوادگی و تعهدات افراد جامعه نسبت به یکدیگر زیر شاخه حقوق خصوصی می باشد و حقوق عمومی مجموعه ای از قواعدی است که به تنظیم روابط بین دولت و مردم کشور می پردازد. یک وکیل معتبر باید مسلط به تمام امور حقوقی چه حقوق داخلی و چه حقوق بین الملل باشد و با همه مسائل حقوقی از جمله حقوق مدنی، حقوق جزا و امثالهم آشنایی کامل داشته باشد. برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب، بهتر است برای منعقد نمودن هر قراردادی وکیل متخصص همان امور را در نظر بگیریم. به عنوان مثال وکیل متخصص در امور تجارت از جمله اسناد تجاری نظیر سفته، چک، برات باید به اصول و قواعد حقوق تجارت کاملا واقف باشد. وکیل امور حقوق داخلی و بین المللی به طور تخصصی به حقوق تجارت می پردازد و با توجه به پیچیدگی های بحث های حقوقی کم پیش می آید که یک وکیل دادگستری به تمام مباحث حقوقی مسلط باشد. سیستم عملکرد موسسه حقوقی ملک پور و شخص جناب آقای ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان این است که موضوع حقوقی شما را به طور کامل و دقیق مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد و پس از بررسی به شما راهنمایی می نماید که موضوع شما در کدام دسته از حقوق مرتبط قرار دارد تا بتوانید به درستی مسئله حقوقی خود را حل نمایید.

موسسه مهاجرتی و وکیل مهاجرت

حقوق داخلی و تعریف آن

به صورت زیربنایی ، امور حقوقی در معنای کل به دو گروه حقوقی و کیفری تقسیم می گردد. این تقسیم بندی از روی تمامی موضوعاتی می باشد که وکلای حقوقی و کیفری در پرونده های خویش با آن مواجه می گردند. از این منظر، زمانی که بعضا از کلمه وکیل حقوقی نام برده می شود، دو معنا برداشت می گردد، اولا در رابطه با وکیل حقوقی منظور معنای عمومی وکیل حقوقی بوده که شامل تمامی موضوعات این دست می گردد؛ دوما اینکه ممکن است منظور از وکیل حقوقی معنای خاص آن باشد که فقط شامل مسئله ها و دعاوی حقوقی در بین افراد خصوصی باشد که به آن حقوق خصوصی اطلاق می گردد و از امور کیفری جداست. حقوق خصوصی زیر مجموعه ایی از حقوق عمومی می باشد. همچنین حقوق عمومی شامل حقوق اداری، بین المللی، حقوق کیفری نیز سایر گرایش ها می باشد و به طور کلی حقوق داخلی مجموعه ای از قواعدی است که بر دولت معینی حکومت می نماید که در آن از روابطی گفتگو می گردد که هیچ گونه عامل خارجی در آن ها نیست. به عنوان مثال، اگر بین دو شخص ایرانی معامله ای صورت بپذیرد، حقوق داخلی ایران بر رابطه این دو شخص نیز حاکم می باشد. پس در نتیجه حقوق ملی وابسته به دولت و یک ملت معینی می باشد و هر زمان سخن از حقوق ایران می شود مقصود حقوق ملی آن است. منابع حقوق داخلی عرفی و مدونی است. عرفی در اثر رفتار اشخاص در درون مرزهای ملی به وجود می آید و مدونی توسط قوه قانون گذار ملی نیز به تصویب می رسد.

وکیل مهاجرتی ـ وکیل معتبر ـ وکیل متخصص امر مهاجرت

حقوق داخلی و رابطه آن با حقوق بین الملل

آنچه که از گذشته تا کنون در زمینه حقوق داخلی و رابطه آن با حقوق بین الملل مورد بحث حقوقدانان قرار گرفته ، در طول زمان تغییر یافته است. از قرن بیستم رابطه حقوق داخلی با حقوق بین الملل توسط طرفداران مکتب های گوناگون و حقوقدان ها از دو جهت مورد بررسی قرار گرفت. برخی از حقوقدان ها از جمله اوپنهایم، انزیلوتی و تری پل با تاثیرپذیری از نظریه ارادی، حقوق داخلی و حقوق بین الملل را دو نظام حقوقی کاملا جدا از هم در نظر دارند. هریک از آن ها دارای ماهیت متفاوتی می باشد و شامل حوزه خاص خود می شود. (نظریه دوگانگی). این مقاله به قلم متخصصین امور حقوقی موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش نگارش شده و هرگونه کپی برداری ازاین مقاله شرعا و قانونا حرام و غیر قانونی محسوب می شود. برخی از علمای این حوزه مانند لونورا، کلسن،پولی پیس، دوگی، ژرژ سل، لاترپاخت، با توجه به نظریه موسوم به نظریه موضعی، بر این عقیده اند که حقوق بین الملل را نمی توان از حقوق داخلی جدا دانست، بلکه هر دو نظام حقوقی جلوه گر یک اصل مشترک هستند؛ چراکه مفهوم حقیقی و درست حقوق، از اجتماع اصولی ناشی می گردد که بر مجموعه متنوعی از فعالیت های اجتماعی حاکم است. (نظریه یگانگی). برای آشنایی بیشتر جهت حقوق بین الملل و حقوق داخلی می توانید وارد لینک زیر شوید.

حقوق بین الملل

حقوق داخلی و تاثیر آن به حقوق بین الملل

همان طور که در ایجاد و گسترش روابط بین المللی، حقوق و قواعد بین المللی تاثیر بسزایی دارد، به همان نحو و تا حدودی قواعد حقوق داخلی نیز در تنظیم آن تاثیر گذار است. همانطور که می دانید معاهدات بین المللی می بایست پایبند قوانین و مفاد مقررات کنوانسیون وین سال ۱۹۶۹ در رابطه با حقوق معاهدات و مراودات باشد، از طرفی برای تصویب و انعقاد معاهدات بین المللی می بایست برای تشخیص مقام صلاحیت دار کشورها به قانون اساسی و حقوق داخلی آن کشور ها رجوع کرد، چرا که مطلع شدن از قوانین مربوط به نمایندگان و سفیران و دیپلماتهای سیاسی یک کشور، تنها از طریق مطالعه حقوق داخلی آن کشور میسر می شود و از سمتی درک و اشراف به جبهه گیری و موضع سیاسی دول مختلف در رابطه با موضوعی خاص فقط از طریق حقوق داخلی دولتها امکان پذیر است. به همین خاطر حتی در بسیاری از موضوعات و اختلاف نظر ها که رجوع به دادگاه بین المللی می شود، عموما دادگاه برای صدور رای عادلانه از قوانین و جزئیات ذی ربط داخلی بهره گیری می کند به عبارت دیگر حل و فصل بسیاری از موضوعات مهم، مستلزم اشراف به قوانین داخلی بوده و صرف استناد به قوانین بین المللی کافی نمی باشد.

وکیل مهاجرت در کرج و ارتباط آن با دیگر وکلای بین المللی

حقوق داخلی و وکیل معتبر

هر انسانی می بایست تا حدودی از حقوق قانونی و شهروندی و حتی قوانین مدنی در قانون اساسی مملکت خویش مطلع باشد؛ چرا که با گسترش پرونده های دعاوی مختلف در جامعه، عدم آگاهی می تواند موجب تضییع حق افراد گردد. با اینکه مراجع قانون گذار سعی در صراحت بیان و نشر قوانین به جهت آگاهی ملت دارند با این حال بسیاری از قوانین در متون کتب و مقالات حقوقی وجود نداشته و بواسطه عرف قضایی جامعه و نیز در روند های روز مره مراجع قضایی شکل می گیرد. از این روی عدم اشراف به موارد می تواند در مراحل احقاق حقوق افراد وقفه ایجاد کند. بدین سبب در بسیاری از کشور های دنیا در امور حقوقی و قضایی با وکلای مجرب امر مشورت شده و اکثرا از کمک وکلای کارکشته در امور حقوقی، به جهت اشراف کامل به قوانین حقوقی بهره‌وری می گردد. همواره جزییات قانونی و ریزه کاری ها مستلزم اخذ مشورت با مراجع متخصص می باشد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE و با مدیریت جناب آقای ملک پور وکیل پایه یک دادگستری و  با بهره گیری از مجرب ترین و متخصص ترین وکلای کاردان در کشورهای مختلف و ارائه خدمات آنلاین به سراسر نقاط جهان و با بیش از ۴۲ هزار پرونده موفق می تواند به شما سروران گرامی در امر حقوقی کمک شایانی نماید.

حقوق داخلی ـ وکیل حقوقی ـ حقوق بین الملل

حقوق داخلی و مشاوره حقوقی

همان طور که در مطالب فوق گفته شد، یکی از اقسام مسائل حقوقی، حقوق داخلی و حقوق خارجی است. از این منظر تمامی مسائل و موارد حقوقی نه تنها در داخل بلکه در خارج از کشور نیز کاربرد دارد. عموما حقوق خارجی شامل موضوعات در مورد روابط بین المللی دولت هاست که در برگیرنده کلیه تابعان حقوق بین الملل می شود. به عبارت دیگر همان گونه که علم حقوق به معنای عام خود مشتمل بر حقوق بین الملل و حقوق داخلی می شود، به همین منوال گرایش ها و زیر شاخه های دانش حقوق در معانی خاص نیز متعاقبا به حقوق خصوصی داخلی و حقوق بین المللی خصوصی تقسیم می گردد، که حقوق بین الملل خصوصی دربر گیرنده اموری همچون تجارت بین الملل، تابعیت و اقامت و همین طور تعارضات مقررات دول مختلف با یکدیگر می شود. خاطر نشان می گردد که عموما منظور از وکیل حقوقی، همان فرد متخصص در امور حقوق داخلی است ولذا فعالان حقوقی که در جبهه بین المللی فعالیت می کنند، با نام وکلای تجاری یا وکلای مهاجرتی شناخته می شوند. در خصوص تجارت های بین المللی نیز ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که موضوعات این مبحث مرتبط و مشتمل بر معاملات تجاری بین اتباع کشورها و تعاملات و تفاهمات بین ایشان می باشد. به عنوان مثال در نظر بگیرید شرکتی خصوصی یا دولتی متعلق به کشوری با همتای خود در کشور ایران وارد معاملات می شود. مقرراتی که حاکم بر این تعاملات است همان حقوق تجارت بین الملل می باشد و به همین سوی حقوق بین المللی خصوصی، بر قوانین و مقررات حاکم بر روابط اشخاص حقیقی یا حقوقی در عرصه بین المللی نظارت می کند. با توجه به پیچیدگی هایی که در ضوابط امور حقوقی وجود دارد، نیاز به مشاورین زبده و متبحر می باشد که توانایی های بالایی جهت امور حقوق داخلی و حقوق بین المللی دارند. موسسه حقوقی ملک پور با مدیریت جناب آقای امیرمحمد ملک پور وکیل پایه یک دادگستری و داشتن شعب مختلف در ایران (تهران، گیلان، اهواز)، کانادا، بلاروس و اتریش این خدمات را برای شما عزیزان فراهم آورده که در جهت اصول و قوانین مربوط به حقوق بین الملل و حقوق داخلی هرگونه مشاوره حقوقی اعم از حقوق داخلی و حقوق بین المللی را دریافت نمایید.

وکیل امور حقوقی ـ حقوق داخلی ـ حقوق مهاجرت

مقاله مرتبط

دفتر حقوقی ملک پور

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خدمات این موسسه

حقوق داخلی و سخن پایانی

حقوق داخلی ، وکیل معتبر امور داخلی، وکیل پایه یک دادگستری، مقایسه حقوق داخلی و حقوق بین المللی و شرایط آن ها در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. همان طور که مستحضر شدید یک وکیل معتبر باید مسلط به تمام امور حقوقی چه حقوق داخلی و چه حقوق بین الملل باشد و با همه مسائل حقوقی از جمله حقوق مدنی، حقوق جزا و امثالهم آشنایی کامل داشته باشد. برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب بهتر است برای منعقد نمودن هر قراردادی وکیل متخصص همان امور را در نظر بگیریم. همواره جزییات قانونی و ریزه کاری ها مستلزم اخذ مشورت با مراجع متخصص می باشد. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE اتریش با سابقه درخشان در امور حقوقی و موضوعات مختلف امور حقوقی با همکاری بهترین وکلای مجرب می تواند به شما عزیزان کمک شایانی نمایند. همچنین شما می توانید در انتهای مقاله یا در بخش حقوقی سایت موسسه سوالتان را در زمینه حقوق داخلی مطرح نمایید تا متخصصین ما در اسرع وقت پاسختان را بدهند.

0 پاسخ