حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و بررسی آن

حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و سایر اصول و استانداردهای بین المللی سرمایه گذاری خارجی در قالب این مقاله بصورت کاملا علمی و به زبان ساده مورد تحلیل قرار می گیرد. حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی به چه معناست و چه اهمیتی دارد؟ اصول و استاندارهای سرمایه گذاری خارجی کدامند؟ پیش از اقدام به سرمایه گذاری در یک کشور باید چه نکات، فاکتورها و المان هایی را بررسی نمود تا سرمایه ام از دست نرود؟ شما با مطالعه این مقاله رهیافتی نوین و دانشی تحلیلی برای پاسخ به این سوالات خواهید یافت. در واقع این مقاله مستقیما به شما نمی گوید که بهترین کشور برای سرمایه گذاری خارجی چیست؟ بلکه با ذکر ادله و مباحث متقن علمی به جای اینکه به شما ماهی دهد، ماهی گیری را می آموزد. توضیح بهتر آنکه این مقاله به شما شاخص و ابزارهای شناسایی بهترین کشور برای سرمایه گذاری خارجی را می دهد. مقاله پیش رو برداشتی تحلیلی از فرمایشات استاد ملک پور است که فایل ویدئویی و صوتی این فرمایشات علمی در ادامه ارائه گردیده است. شما عزیزان در صورت هر گونه سوال در خصوص حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی می توانید آن را در بخش دیدگاهها ذیل همین مقاله بپرسید. همچنین می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را در مورد حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی بصورت رایگان دریافت کنید. در ادامه زیر عنوان های زیر را آنالیز نموده و زیر ذره بین تحلیل قرار خواهیم داد :

حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی
 • حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و شرایط عمومی
 • حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و استاندارد های بین المللی سرمایه گذاری
 • حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و شرحی مختصر در این باره
 • حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و بررسی میزان فساد و زد و بند در کشورها
 • حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و مصادره غیر مستقیم اموال
 • حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و کشورهای مستعد جنگ و هرج و مرج اقتصادی
 • حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و نکات مهم
 • حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و شرایط عمومی

بسیاری از شما عزیزان از طریق تماس مشاوره ای یا از طریق درج دیدگاه و سوال بر روی وبسایت های ملک پور در مورد کیفیت و شرایط سرمایه گذاری در کشور های مختلف نظیر عمان، امارات و … از استاد ملک پور پرسش هایی را مطرح می کنید. پرسش اصلی شما عزیزان این است که بهترین کشور برای سرمایه گذاری خارجی کدام است؟ این مقاله پاسخی است تحلیلی به جواب این قبیل سوالات. نکته شایان توجه این است که مفاد و مطالب این مقاله دقیقا موضوع تحقیقاتی و درسی جناب استاد ملک پور در رشته تحصیلی ایشان در مقطع دکتراست.

ایشان با توجه به فیلد تخصصی تحصیلی شان ، به این نتیجه رسیده اند که آن را با شما مخاطبین گرامی در میان بگذارند و اهم این مطالب مبحث حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی است که در این مقاله مورد آنالیز علمی قرار گرفته است.

ایشان پس از تحصیل در این فیلد به پاسخ پرسش هایی نظیر اینکه:

 • چرا مدل و سرعت رشد سرمایه گذاری در کشوری نظیر آمریکا با رشد ، سرعت و مدل سرمایه گذاری در سایر کشور ها نظیر ایران یا کشور های عربی و … متفاوت است؟

رسیده اند و آن را برای آن دسته از متقاضیانی که از تمکن مالی مناسبی برخوردارند و تصمیم دارند در کشور های خارجی سرمایه گذاری نمایند اما از مطلب مهمی مانند حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و کیفیت پیاده سازی آن در کشور های مختلف آگاهی لازم و کافی را ندارند، بازگو نموده اند.

توجه!

پیش از اقدام به سرمایه گذاری خارجی می بایست به این نکته توجه ویژه داشته باشید که بغیر از استاندارد ها و معاهدات بین المللی که یک کشور در خصوص سرمایه گذار خارجی دارد، بررسی کنید که آن کشور از لحاظ حقوق رقابت و انحصار در چه جایگاهی در عرصه بین المللی قرار دارد؟

سرمایه گذاری در خارج از کشور

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی

حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و استاندارد های بین المللی سرمایه گذاری

پیش از اقدام عملی به جهت سرمایه گذاری در یک کشور، بررسی اصول ، شاخص ها و استاندارهای بین المللی سرمایه گذاری در آن کشور می تواند دورنمای مناسبی از میزان ریسک سرمایه گذاری را به شما ارائه دهد. از جمله اصول سرمایه گذاری در خارج از کشور عبارتند از :

 

در زیر نمودار نرخ مصادره اموال برخی از کشور های اروپایی که از لحاظ شاخص مصادره اموال دارای کمترین ریسک سرمایه گذاری هستند، را ملاحظه می فرمایید :

نرخ مصادره اموال در کشور اتریش بین سال های 2014 تا 2018
نمودار نرخ مصادره اموال کشور سوئد
نمودار نرخ مصادره اموال قبرس ـ سرمایه گذاری یورویی
نمودار نرخ مصادره اموال کشور مالتا ـ Malta Expropriation Risk Diagram

گفتنی است که ریسک مصادره اموال یا خطر سلب مالکلیت سرمایه گذاران خارجی در اکثر کشورهای اروپایی ( نظیر اتریش، سوئیس، مالتا، پرتغال، دانمارک، قبرس و … )  و در غالب کشور های اروپای غربی ۱ می باشد. در زیر لیست برخی از کشورهای اروپایی که نرخ مصادره اموال آنها بیشتر از ۱ می باشد و مبحث حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی را نیز بخوبی پیاده سازی نکرده اند، ارائه گردیده است :

لیست کشورهای اروپایی که نرخ مصادره اموال آنها بیشتر از 1 است

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی

حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و شرحی مختصر در این باره

لازم به توضیح است که در قوانین و حقوق برخی از کشور ها انحصار گرایی جرم و تخلف محسوب می شود، توضیح بیشتر آنکه اگر اشخاص حقیقی یا حقوقی در یک کشور با دادگاهها، حکومت یا اشخاصی که در سطح بالای قدرت در آن کشور قرار دارند، رابطه ویژه ای داشته باشند و با استفاده از این روابط ، بیزینس خود را به گونه ای پیش ببرند که تنها آنها و اعوان و انصار یا به اصطلاح عامیانه « باند » شان بصورت انحصاری و بلامنازع بازار رقابت در زمینه آن بیزینس را قبضه کنند، این امر از نگاه حقوق بسیاری از کشور های جرم محسوب می شود.

تعریف حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی این است که :

« تمامی افراد و آحاد شانس مساوی در دریافت موقعیت ها و امکانات دارند. در واقع حقوق رقابت، انحصار گرایی را بر اساس یک مجموعه از قوانین محدود می نماید. »

موضوع دیگر آنکه اگر در بازار رقابت و سرمایه داری جهانی ، شما قیمت یک محصول یا خدمت را زیر قیمت آن بازار ارائه دهید، این امر از دیدگاه حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی جرم و تخلف بوده و ایراد حقوقی محسوب می شود.

بعنوان مثال کشور چین ، قیمت ارز یا حقوق و دستمزد کارگر کشور خود را پایین تر نگه میدارد؛ اکنون سوال اینجاست که این اقدام کشور چین چرا ناقض حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی است؟

پاسخ آنکه بسیاری از شرکت های آمریکایی و یا اروپایی که شرکت های آزاد و مستقل هستند، بعلت ارزان تر بودن کارگران چینی یک شعبه از شرکت یا کارخانه خود را در کشور چین راه اندازی می کنند؛ که در نتیجه آن کشور چین هم تکنولوژی یا فناوری آن کارخانه را به سرقت برده و هم کارگر آمریکایی یا اروپایی بیکار خواهد شد. کشور چین اصطلاحا آن شرکت یا سرمایه گذار خارجی را Dump می کند یا از کشورش بیرون می اندازد.

لذا از نظر حقوق و قوانین بسیاری از کشور ها نمی توان تعمدا قیمت محصول یا خدمت خود را پایین آورد تا کارگران رقبا بیکار شوند. در واقع حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی از انجام این مقاصد جلوگیری به عمل می آورد.

blah blah blah

حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و بررسی میزان فساد و زد و بند در کشورها

اگر در اندیشه انتقال سرمایه خود به خارج از کشور هستید باید علاوه بر موارد ذکر شده ، میزان فساد قضایی و زد و بند کشور مقصد سرمایه گذاری را تان را بررسی کنید. بعنوان مثال شما قصد دارید در کشوری نظیر ترکیه سرمایه گذاری کنید، اینجاست که باید از خود بپرسید در صورت سرمایه گذاری در کشور ترکیه آیا بین شما بعنوان یک سرمایه گذار خارجی با سرمایه گذار ترکی که با عناصر و ارکان قدرت ارتباط دارد، تفاوتی در صدور حکم دادگاهی و اجرای قوانین سرمایه گذاری وجود دارد یا خیر؟

بهتر است بگوئیم که دولت همه کشور ها اعلام می کنند که ما علاقه و حتی برنامه اجرایی داریم که مردم ما کارآفرینی کنند و به تولید اشتغال بپردازند، اما اگر نگاه ریز بینانه ای به این قضیه داشته باشید، همه دولت ها به تک تک آحاد و افراد مردم کشور خود شانس مساوی برای استفاده از فرصت های کارآفرینی و سرمایه گذاری اعطا نمی کنند. خواننده گرامی! مطالب این مقاله به همت متخصصین موسسه حقوقی ملک پور گردآوری و تدوین شده و با تلاش فراوان به شکل علمی خدمت شما ارائه گردیده است؛ لازم به ذکر است که هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع به هیچ عنوان مورد رضایت این موسسه نیست و به لحاظ شرعی حرام می باشد.

بعنوان مثال بسیاری از افراد در کشورهای ثروتمند عربی سرمایه گذاری می کنند و در پروسه راه اندازی طرح کسب و کار خود در این قبیل کشور ها به یک مجوز احتیاج دارند، اما دولت کشور های عربی مجوز مذکور را بدون هیچ بررسی علمی و نیازمندی ( Requirement ) و صلاحیتی به افراد خاصی اعطا‌ء می کنند؛ اینجاست که بر اساسی غیر علمی ، مجوز ها به افرادی خاص داده می شود و آن دولت ( ها ) هیچ توضیحی در این خصوص ارائه نمی دهند. شما میزان قابل توجهی از سرمایه تان را به کشور های عربی وارد می کنید و به نقطه ای می رسید که برای پیشبرد کارتان نیاز به اخذ مجوزی خاص دارید، اینجاست که در سر دوراهی قرار می گیرید که برای اخذ مجوز مربوطه به دادگاه یا دولت یا افراد خاصی در آن کشور، باج دهید یا خیر؟

در گراف و نقشه زیر می توانید میزان کنترل فساد در تمامی کشور های جهان را مشاهده بفرمایید :

نقشه میزان کنترل فساد کل کشورهای جهان

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، علاوه بر کشور های اروپایی که میزان فساد در آنها در سطح جهانی پائین تر است، کشوری چون کانادا از محاکم قضایی سالمی برخوردار است. ریز شرایط سرمایه گذاری در کانادا ، میزان تعهد دولت کانادا به حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و همچنین پلن ها و برنامه های مختلف سرمایه گذاری این کشور را می توانید با مراجعه به مقالات سرمایه گذاری در کانادا با کمترین هزینه و ریسک و سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا جستجو کنید.

حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و مصادره غیر مستقیم اموال

به این نکته توجه ویژه داشته باشید که امروزه در بحث حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی بحث مصادره یا سلب مالکیت اموال ( Expropriation Risk ) فقط مصادره مستقیم نیست!!!

پیش از ارائه توضیح در مورد مصادره غیر مستقیم اموال توضیح داده می شود که پس از تغییراتی که در قوانین یا نوع حکومت یک کشور داده می شود ممکن است که سرمایه ی عده ای خاص از سرمایه گذاران خارجی در آن کشور توسط گروهی که تازه بر سر کار آمده اند، توقیف و مصادره شود؛ به این قضیه از نظر حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی ایراد وارد است، مگر اینکه نظم عمومی و دیگر مفاد حقوقی این توقیف را تأیید کند و افراد تازه بر سر کار آمده برای آن دسته خاص از سرمایه گذاران خارجی جبران خسارت فوری و موثر را اعمال نمایند.

بعنوان مثال در یکی از کشور ها هتل هیلتون توقیف شد اما به شخص آقای هیلتون خسارت فوری و موثر داده می شود.

امروزه دیگر دادگاههای خارجی در مورد مصادره اموال مستقیم بحث نمی کنند، صحبت و مخلص کلام در این است که آیا دولت یا دادگاه آن کشور بصورت غیر مستقیم اموال سرمایه گذاران خارجی را مصادره نمی نماید؟

مصادره اموال غیر مستقیم آن است که دولت یک کشور خارجی یک قانون را وضع نموده و اجرا نماید تا سرمایه گذار خارجی در آن کشور پول و سرمایه خود را ببازد.

در حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و به طور کلی در حقوق سرمایه گذاری بین الملی ، « مصادره اموال غیر مستقیم » قضیه ای بحث بر انگیز تر از مصادره اموال مستقیم است. توضیح بهتر آنکه در واقع مصادره غیر مستقیم اموال بر سرمایه گذاری شما می تواند بسیار تأثیر گذارتر باشد تا مصادره اموال غیر مستقیم.

در کشور هایی که از دموکراسی برخوردارند در صورت وضع قانونی جدید به تمامی سرمایه گذاران داخلی و خارجی ابلاغ می کنند و شرایط مساوی برای دفاع به شما بعنوان یک سرمایه گذار خارجی اعطاء می کنند. بعنوان مثال در کشوری مانند عربستان صعودی شرایط مساوی برای دفاع به اشخاص وجود ندارد. لذا کمال دقت را به خرج دهید که در اصطلاح عامیانه « پول تان را کجا دارید می برید؟ ».

کشور امارات متحده عربی و شهرهایی نظیر دوبی و ابوظبی بسیار پیشرفته و مدرن هستند، اما جای سوال است که آیا این کشور ، کشوری هست که در آن اعمال نفوذ وجود نداشته باشد؟ آیا دادگاههای این کشور سالم هستند و کنترلی بر فساد یا رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی دارند؟

خاطر نشان می کنیم که نقش دادگاههای یک کشور در بحث رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی نه تنها کمتر از دولت آن کشور نیست، بلکه بیشتر است. برای به زمین زدن یک شخص خاص یا سرمایه گذاری خاص ، حکم از دادگاه فرمایشی گرفته می شود نه اینکه حکم تخریب یک شخص مستقیما در رسانه های آن کشور در بوق و کرنا کرده شود.

لذا توجه لازم و کافی را داشته باشید که در کشوری سرمایه گذاری کنید که از لحاظ قضایی سالم و بدور از فساد باشد. متأسفانه برخی موکلین با ما تماس می گیرند و اذعان می کنند که قصد سرمایه گذاری ( راه اندازی شعبه مک دونالد و … )‌ در کشور خاص را دارند، اما به این قضیه توجه نمی کنند که در محاکم آن کشور فساد موج می زند. لذا خرید امتیاز مک دونالد یا سایر اشکال سرمایه گذاری امری چندان سخت و دشوار نیست اما عواقب و نتایج آن در کشور مورد نظر است که باید آنالیز شود، زیرا ممکن است به بهای گرانتری برای شما تمام شود.

توصیه ما این است که پیش از اقدام به سرمایه گذاری خارجی مقالات سرمایه گذاری ما در مورد تک تک کشور های خارجی را مطالعه کنید یا اینکه با تهیه محصول راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت به علم آن دست یابید. البته در سمیناری که در نوروز ۹۹ در کشور ترکیه توسط موسسه حقوقی ملک پور ارائه می شود می توانید شرکت کنید و حتی بصورت حضوری سوالات خود را در باب انواع و انحاء سرمایه گذاری خارجی و حتی رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی مطرح کنید و از شخص استاد ملک پور و سایر اساتید سمینار پاسخ خود را مطالبه کنید.

سمینار موفقیت و مهاجرت ترکیه

حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و کشورهای مستعد جنگ و هرج و مرج اقتصادی

برخی کشور ها در سطح بین المللی مستعد جنگ شناخته شده و آشوب و هرج و مرج در تمام ارکان سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی آنها موج می زند. پر واضح است که سرمایه گذاری در این قبیل کشورها عاقلانه نبوده و حقوق انحصار و رقابت در سرمایه گذاری خارجی مفهومی عملی در ساختار قوانین این کشور ها ندارد؛ اما کشورهای بی طرفی مانند سوئیس دارای محاکمی سالم، بدور از فساد و زد و بند، قانون محور بوده و حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی در آنها در عمل و با کیفیت بالا اجرایی شده است و از ثبات اقتصادی عالی برخوردار است.

حال به این علم رسیده اید که سرمایه گذاری در کشورهای ثروتمند عربی بهتر است یا سرمایه گذاری در سوئیس؟

کشور سوئیس حتی قادر نیست اموال شما را مصادره نماید و حتی نمی تواند بین یک سرمایه گذار خارجی و یک تبعه سوئیسی در اجرای قوانین تفاوتی قائل شود. شایان ذکر است که کشور سوئیس National Treatment را بخوبی اجرا نموده و به این اصول حقوقی تعهد نشان داده است.

نه تنها کشور سویس بلکه کشور اتریش نیز از این ساختار ها و اصول حقوقی پیروی می کند و حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی به خوبی در کشور اتریش نیز رعایت می شود. مطالعه مقالاتی با عنوان شرایط سرمایه گذاری در سوئیس و سرمایه گذاری در اتریش یا قرمز سفید قرمز بهترین روش اقامت اروپا می تواند دید بسیار وسیع و خوبی به شما ارائه دهد.

هرج و مرج | Choas

اقامت و تابعیت کشور های عربی
اقتصاد اتریش

حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و نکات مهم

در بسیاری از کشور های جهان سوم قدرت وزارت امنیت و اطلاعات در دادگاهها از قدرت خود دادگاه و محاکم بیشتر است. اگر بخواهیم این مبحث را کاملا راحت و عامیانه بیان کنیم، باید گفت که پلیس خارجی یا عناصر اطلاعاتی از دادگاه و قاضی می خواهند که با فلان شخص به گونه ای خاص برخورد نموده و با دیگری بصورت سیاسی رفتار شود. به بیان ساده تر دادگاه از خودش اختیار ندارد و دیگران برایش تصمیم می گیرند. اما در کشور هایی که دموکراسی حاکم است، چنانچه دادگاه اعمال فشار دیگر عناصر حکومتی را مشاهده کند، کافی است این دخالت را در روزنامه های کثیر الانتشار یا سایر رسانه ها و مطبوعات منتشر کند. علاوه بر محبث حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی از جمله موارد دیگری که در این خصوص باید آن را مورد بررسی قرار دهیم عبارتند از :

 • سطح شادی و رفاه مردم در کشور مقصد سرمایه گذاری
 • سطح آزادی مردم کشور مقصد سرمایه گذاری
 • سطح فیلترینگ و میزان جریان آزاد اطلاعات در کشور مقصد سرمایه گذاری ( کشور چین بالاترین سطح فیلترینگ را در جهان دارد )
 • میزان دموکراسی واقعی در کشور مورد نظر
 • سطح رانت و فساد
 • میزان اختلاف طبقاتی جامعه کشور مورد نظر
 • عضو بودن کشور مورد نظر در کنوانسیون سازمان تجارت جهانی و متعهد بودن آن به این کنوانسیون
 • میزان و درصد انواع مالیاتی که دولت آن کشور از مردم آن طلب می کند
 • میزان شاخص قیمت مصرف کننده یا CPI در آن کشور
 • میزان تورم و نرخ بیکاری
 • چگونگی روابط با کشورهای همسایه
 • میزان صادرات و حتی تولید ناخالص داخلی
 • سابجکتیو یا آبجکتیو بودن ویزای سرمایه گذاری در آن کشور
 • برنامه های اهدا یا donate در پلن های سرمایه گذاری
 • مدت زمان دستیابی به اقامت دائم و اخذ تابعیت مضاعف ( اکثر کشور های عربی پس از گذشت بیش از ۲۵ یا ۳۰ سال در شرایطی بسیار سخت تابعیت را به سرمایه گذاران خارجی اعطاء می کنند اما با سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی تنها پس از ۵ الی ۷ سال می توانید درخواست تابعیت و پاسپورت اروپایی دهید. )
 • نرخ تورم در سالیان گذشته
 • شفافیت آرای نمایندگان مجلس و پارلمان

و …

مقاله اصول سرمایه گذاری خارجی و افزایش سرمایه می تواند مکمل خوبی برای دانش افزایی شما در این خصوص باشد.

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
سرمایه گذاری در خارج از ایران
حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و سخن پایانی

حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی و تمامی مباحث مربوط به اصول و استانداردهای سرمایه گذاری خارجی در این مقاله به تحلیل در آمد. مخلص و فحوای کلام اینکه اگر قصد سرمایه گذاری در کشور های خارجی را دارید، باید بررسی کنید که در کجا دارید سرمایه گذاری می کنید؟ چه اصولی را در مورد کشور مقصد سرمایه گذاری تان چک می کنید؟ آیا اگر ثبات اقتصادی یک کشور را چک کردید، فساد یا سالم بودن دادگاهها و محاکم آن کشور را نیز چک کرده اید؟ آیا مبحث اجرای حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی در آن کشور را تحلیل نموده اید؟ اینکه آیا در مورد اینکه در کشور مورد نظر اخذ یک مجوز نیاز به رابطه و زد و بند دارد یا بصورت قانونی و بدون نیاز به باج دادن می توان مجوز مربوطه را اخذ کرد؟ تحقیق کرده اید؟ و قس علی هذا. شایان ذکر است که بحث سرمایه گذاری خارجی یک مبحث کاملا علمی است و برای سرمایه گذاری در خارج از کشور باید از یک شخص کاردان و آشنا به قوانین بهره برد. شما با چند کلیک ساده در موتور های جستجو می توانید اطلاعات وسیعی در مورد آن کشور بدست بیاورید. وبسایت های ملک پور با برند MIE تمامی اطلاعات کیفیت و شرایط سرمایه گذاری بسیاری از کشور ها را در قالب مقاله به شما عزیزان ارائه داده اند. حتما در مورد حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی برای کشور های مقصد سرمایه گذاری تان تحقیق کنید. چنانچه سوالی در مورد حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی دارید یا به زعم شما نکته ای وجود دارد که جای ابهام و بحث بیشتری دارد، پیشنهادی می کنیم آن را در بخش دیدگاهها یا در بخش پرسش و پاسخ همگانی این وبسایت درج نموده و منتظر پاسخ صحیح، صریح و سریع کارشناسان ما باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ