حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت

حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا

حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا

حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا در هنگام مهاجرت به آمریکا ۲۰۱۸ و گرفتن وکیل مهاجرت و همینطور اخذ اقامت آمریکا و اخذ گرین کارت آمریکا و شرایط اخذ تابعیت آمریکا چه می دانید ؟ برای آگاهی از حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا چکار باید کرد ؟ در حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا چه چیزهایی برای افراد تعریف شده است ؟ حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا آیا به نفع افراد می باشد ؟ آیا با حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا آشنایی دارید ؟ حقوق و مزایای دارنده گرین کارت آمریکا کدام است ؟ در خصوص مهاجرت به آمریکا و  گرین کارت آمریکا و شرایط اخذ تابعیت آمریکا چه می دانید ؟ موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله قصد دارد به حقوق و مسولیت های یک مقیم دائم آمریکا یا همان دارنده گرین کارت بپردازد .

این مقاله رو ابتدا با طرح چند سوال آغاز می کنیم .

منظور از گرین کارت آمریکا چیست؟ دارنده گرین کارت از چه مزایایی برخوردار است؟ دارنده گرین کارت آمریکا چه مسولیت هایی بر عهده دارد؟ آیا بین شهروند آمریکایی و مقیم دایم تفاوت وجود دارد؟ شما از طریق حقوقدانان و کارشناسان متخصص در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی اتریش  در خصوص این سوالات و تمامی موارد و نکات حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا مشاوره رایگان دریافت نمایید .

گرین کارت آمریکا

گرین کارت آمریکا یا کارت سبز به کارتی گفته می شود که نشان دهنده اقامت دائم در آمریکا است، گاهی کارت های اقامت کشور های دیگر نیز کارت سبز نامیده می شود. گرین کارت آمریکا در واقع اجازه اقامت دائم آمریکا ، کار، تحصیل، زندگی و … را به افراد دارنده گرین کارت آمریکا اعطا می کند، دریافت گرین کارت آمریکا از طریق کانال های خانوادگی، شغلی و قرعه کشی امکان پذیر است. یکی دیگر از راه های دریافت گرین کارت آمریکا اثبات برجستگی علمی یا ورزشی، مثلا از طریق داشتن رکورد های بین المللی است.

حقوق دارنده گرین کارت آمریکا و اقامت دائم آمریکا

در خصوص حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا اینگونه می توان بیان نمود که مقيم هاي دائم ایالات متحده، كه به دارندگان گرین کارت آمریکا نيز مشهورند، از حقوق بسیاری برخوردارند. مقيم هاي دائم و دارندگان گرین کارت آمریکا و اقامت دائم آمریکا می توانند به طور دائم و در هر نقطه در داخل ایالات متحده زندگی و کار کنند. بنابراین، دارنده گرین کارت آمریکا حق زندگی در هر نقطه از ایالات متحده آمریکا را دارد مشروط به اینکه هیچ گونه عملی که باعث خروج او از چهارچوب قوانین آمریکا  شود را انجام ندهد. مقیم های دایم می توانند در ایالات متحده هر گونه شغل قانونی که در صلاحیت و انتخابشان باشد مشغول به کار شوند البته باید توجه داشت که بعضی از مشاغل به دلایل امنیتی محدود به شهروندان آمریکایی می باشد

همچنین در رابطه با حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا شایان ذکر است که مقيم هاي دائم و دارندگان گرین کارت آمریکا و اقامت دائم آمریکا به طور کامل توسط همه قوانین فدرال، ایالتی و محلی ایالات متحده محافظت می شود. مقيم هاي دائم به یکی از بهترین سیستم هاي آموزش عالي در جهان دسترسی دارند و ممکن است قادر به اجتناب از هزینه های بین المللی در کالج ها و دانشگاه هاي درون ايالتي باشند. مقيم هاي دائم و دارندگان گرین کارت آمریکا و اقامت دائم آمریکا با زندگی در ایالات متحده، به مراقبت های پزشکی در سطح جهانی دسترسی نزديك خواهند داشت. همچنين مقيم هاي دائم اگر بخواهند می توانند در طول دوره اقامت دائم آمریکا خود، به هر نقطه در خارج از ایالات متحده سفر کنند. آنها همچنین اگر بخواهند حق اخذ تابعيت آمريكايي را دارند، اگر چه این جزء الزامات اقامت دائم آمریکا نیست.

مسئولیت های دارنده گرین کارت آمریکا

دارنده گرین کارت آمریکا و اقامت دائم آمریکا علاوه بر داشتن حقوق و مزایای فراوان، حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا مسئولیت های زیادی رو هم بر عهده دارند. دارنده گرین کارت آمریکا موظف به اطاعت از همه قوانین ایالات متحده، ایالات و حوزه محلی می باشد، دارنده گرین کارت موظف به تسلیم اظهارنامه مالیات بر در آمد خود و گزارش درآمد به سرویس در آمد داخلی آمریکا و مقامات مالیات ایالتی می باشد. این مالیات بندي بر اساس درآمد ناخالص جهاني مقيم هاي دائم مي باشد. مقيم هاي دائم و دارندگان  گرین کارت آمریکا و اقامت دائم آمریکا نيز مانند شهروندان آمریکایی اگر مذکر و بین سنین ۱۸ تا ۲۵ باشند باید در خدمت داوطلبانه نظام ثبت نام كنند. ثبت نام در خدمت داوطلبانه نظام باعث می شود در صورتی که ایالات متحده وارد جنگ شود این افراد، واجد شرایط پيوستن به ارتش ایالات متحده بشوند. ایالات متحده از دارنده گرین کارت آمریکا و اقامت دائم آمریکا متوقع است که ساختار دموکراتیک حکومت را حمایت نموده و این ساختار را از طریق ابزار غیر قانونی تغییر ندهد.

شما عزیزان اگر می خواهید مهاجرت به آمریکا داشته باشید و اگر به دنبال اخذ گرین کارت آمریکا می باشید و می خواهید که از حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا مطلع شوید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی اتریش   و شعبه مرکز آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا مشاوره رایگان اخذ نمایید .

تفاوت دارنده گرین کارت و شهروند آمریکایی

همچنین در خصوص حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا شایان ذکر است که شرایطی که مقیم های دایم و دارندگان گرین کارت آمریکا و اقامت دائم آمریکا در ایالات متحده دارند با شهروندان آمریکایی متفاوت است، به طوری که مقيم هاي دائم مجاز به داشتن گذرنامه امريكايي نمي باشند. بلكه، مقيم هاي دائم به عنوان اتباع کشور متبوع خود باقی می مانند. مقيم هاي دائم ایالات متحده و دارندگان گرین کارت آمریکا و اقامت دائم آمریکا مجاز به رأی دادن در انتخابات ایالات متحده و یا نامزدي براي كسب مقام دفتري نمي باشند. شهروندان ممکن است راحت تر بتوانند اعضای خانواده خود را به ایالات متحده بياورند و دسترسی بیشتري به مشاغل فدرال داشته باشند. مقیم های دائم  و دارندگان گرین کارت آمریکا و اقامت دائم آمریکا گاهی ممکن است اقامت خود را از دست بدهند در صورتی که برای شهروندان آمریکایی چنین وضعی پیش نخواهد آمد. مقیم های دایم و دارندگان گرین کارت آمریکا و اقامت دائم آمریکا می توانند به منظور برخوردار شدن از حقوق کامل شهروندی تابعیت کامل آمریکایی را اخذ کنند که این کار از طریق uscis امکان پذیر است که باید از این طریق برای اخذ تابعیت آمریکایی تشکیل پرونده بدهند. مقیم های دایم و دارندگان گرین کارت آمریکا و اقامت دائم آمریکا معمولا پس از ماندن یک دوره پنج ساله در داخل ایالات متحده، قادر به تشکیل پرونده برای اخذ تابعیت کامل خود خواهند بود.

در راستای  بحث حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا اگر شما عزیزان در پی مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت آمریکا و کسب اطلاعات در خصوص گرین کارت آمریکا و اخذ تابعیت آمریکا و جمع آوری تمامی نکات حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا هستید و می خواهید از شرایط مهاجرت به آمریکا و چگونگی اخذ گرین کارت آمریکا و شرایط اخذ تابعیت آمریکا آگاه شوید و همچنین اگر می خواهید با شرایط اخذ اقامت آلمان شرایط  حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا را با شراط خود تطبیق دهید و از تمامی جوانب حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا مطلع گردید می توانید با کارشناسان و حقوقدانان مسلط به  امور حقوق بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی اتریش   در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص  حقوق و مسولیت های دارنده گرین کارت آمریکا و شرایط اخذ تابعیت آمریکا مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (13 نظرات, میانگین: 4٫23 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. سید تواب چشتی گفته:

  سلام!
  من شهروند افغانستان هستم مدت ۱۸ ماه میشود که از طریق برنامه SIV وارد امریکا شدم و گرین کارت امریکا را نیز دارم و دارای سند تحصیلی لیسانس از دانشگاه افغانستان را نیز دارم خواهان ادامه تحصیل در امریکا هستم چه باید بکنم و از چه امتیازات برخوردار هستم؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، طبق SIV معمولا حقوقی که برای پناهندگان در نظر گرفته می شود برای شما نیز وجود دارد. باید از امور پناهندگان آمریکا جویای وضعیت اقامت خود شوید

   پاسخ