خدمات داوری موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور)

(آیا نیاز به خدمات داوری دارید؟به دنبال موسسه داوری هستید؟)

آیا در مورد داوری سوال دارید؟آیا در باب روند داوری و آثار حقوقی آن سوالاتی دارید؟این مقاله به طور بسیار مختصر در باب امور داوری و آثار حقوقی آن برای شما توضیح می دهد.

داوری چیست؟خوانندگان این مقاله حتما مستحضر هستند که نهاد قضاوت و اساسا دستگاه قضایی برای داوری و حل و فصل اختلافات در نظر گرفته شده است.شما زمانی که راجب به مضوعی به اختلاف حقوقی بر می خورید ،فرضا وقتی قراردادی دارید که با مذاکره با طرف قرارداد نمی توانید آن را حل و فصل کنید،به سراغ دستگاه قضایی می روید.

درحال حاضر مطابق قوانین اکثر کشور های جهان شما نمی توانید در امور حقوقی و مدنی مسائل خود را به داور انتخابی خود ارجاع دهید.درواقع شما می توانید یک موسسه داوری و یک شخص حقیقی را به عنوان داور انتخاب بفرمایید.تعیی داور بایستی بر قراردادی باشد که طرفین امضا نموده اند.طرفین می توانند تعیین داور را به یک  طرف سپرده یا به طرق مختلف عمل نمایند.

امروزه اکثر قراردادهای داوری به این شکل است که طرفین هرکدام یک داور را انتخاب می نمایند و دو داور یک سر داور انتخاب می کنند.

داوری در خیلی از موارد در مقابل دادگاه ها نقش مهمی دارد، نقشی بی بدیل و فوق العاده. در واقع  در حالی که در اکثر کشور های جهان نظام هایی قضایی بسیار کند و آرام عمل می کنند،در سیستم حقوقی داوری می توان بسیار سریع عمل نمود. داور یا داوران که نسبت به طرفین شناخت پیدا می کنند و با مشکلات داوری نظیر محاکم قضایی رو به رو نیستند، می توانند احکام سریع و منصفانه صادر نمایند.

موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) تمام خدمات داوری را برای شما سروران ارائه می نماید. دقت بفرمایید یکی دیگر از نکاتی که از نقاط رجحان داوری نسبت نظام حقوقی و قضایی محسوب می شود،بحث تجدید نظرخواهی در امور داوری است. داور یا داوران که رای خود را صادر نمودند،این رای از نظر ماهوی به سختی قابل تجدید نظر خواهی است.بگذارید تا اندکی در باب این موضوع برای شما توضیح دهیم.

فرض کنید شما در دادگستری یک دعوا مطرح می کنید،حداقل چندماه باید درخصوص موضوع تلاش کنید تا به رای برسید.اما باز هم خوانده دعوا بیست روز فرصت دارد که از رای تجدید نظر خواهی کند.در بعضی حالات که شخص حتی محق است که باز هم دعوا را به اطاله کشیده و تا دیوان عالی کشور موضوع را به چالش بکشد، اما در موضوع داوری و انجام خدمات داوری ،امر کاملا متفاوت است.در داوری به سختی و فقط در بعضی موارد نادر می توان رای را ابطال نمود.سرعت زیاد و قدرت در موضوع داوری به ماهیت این نوع از رسیدگی قضایی ،کاملا ارزش و رجحان می دهد. در ایران ودر حقوق ما در خصوص داوری بحث بسیار صورت گرفته است و آرای داوری نه تنها دارای ارزش حقوقی و قضایی است، بلکه دارای امتیازات فوق الذکر نیز می باشد.

موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور)،در تمام امور داوری از ابتدا تا انتها ارائه خدمات می نماید. در قانون ما نه تنها در قانون آئین دادرسی مدنی به موضوع رسیدگی از طریق داوری پرداخته شده است، بلکه در قانون داوری تجاری بین الملل نیز موضوع داوری مورد بررسی و تایید قانون گذار قرار گرفته است. دقت بفرمایید در انتخاب داور چگونه عمل می کنید . همچنان که گفته شد اگر داور را به طرز اشتباه انتخاب کنبد ، رای داور می تواند خیلی از موضوعات را به خطر بیاندازد. داور باید حرفه ای باشد و الا رای او به راحتی از نظر شکلی دچار اشکال گردیده وموضوع از سیستم داوری به طرز کامل خارج می شود.موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در باب امر داوری به طور خاص و تخصصی ارائه خدمات می کند.ما می توانیم هم به عنوان داور به موضوع در نهایت انصاف و بر اساس اصول حقوقی و منطقی رسیدگی کنیم و هم اینکه به عنوان وکیل مدافع در جلسات داوری که شما داوری را از از قبل انتخاب فرمودید ، در کنار شما شرکت نموده و از حقوق شما دفاع کنیم. داوری و ارائه خدمات حقوقی داوری فی الواقع یکی از تخصص های ماست و اگر کار داوری خود را به ما سپردید ، با خیالی آسوده موضوع را نظاره کنید. زیرا ما در این زمینه کار کردیم ،تجربه داریم و د.ره های متعدد داوری را پشت سر گذراندیم. ضمنا شما می توانید از تجارب موسسات داوری برتر در کشور از جمله اتاق داوری بازرگانی نیز بهره مند گردید.

موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) آمادگی خود را برای ارائه خدمات حقوقی و مرتبط با داوری در تمامی زمینه های حقوق داخلی یا تجارت بین الملل اعلام می دارد.

خدمت به شما جز افتخارات ماست.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ