خرید ملک در قبرس و بررسی اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک

خرید ملک در قبرس ، سرمایه گذاری در قبرس ، شرایط و روش های اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک ، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. کدام یک از روش های سرمایه گذاری در قبرس باعث اخذ اقامت و تابعیت قبرس خواهد شد؟ آیا اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک در قبرس امکان پذیر است؟ قیمت املاک در کشور قبرس به چه میزان است؟ آیا امکان خرید پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس وجود دارد؟ با داشتن پاسپورت قبرس به چه میزان آزادی سفر به کشور های مختلف می توان دست یافت؟ ما در این مقاله تلاش نموده ایم که به این سوالات و دیگر سوالات در باب اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک و دستیابی به پاسپورت قبرس به وسیله سرمایه گذاری در قبرس پاسخ دهیم. در این مقاله بیشتر به موضوع خرید ملک در قبرس و شرایطی که دارد، می پردازیم. خوب است که بدانیم یکی از روش های سرمایه گذاری در یک کشور، خرید ملک در آن کشور می باشد. در برخی از کشورها از این طریق، امکان دستیابی به اقامت و تابعیت آن کشور فراهم می شود و در برخی دیگر از کشور ها خیر. اگر نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این زمینه دارید با موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه MIE اتریش) تماس بگیرید، تا از مشاوره رایگان تلفنی این موسسه بهره مند گردید. در ادامه این مقاله به ارائه مباحث ذیل خواهیم پرداخت :

خرید ملک در قبرس
 • خرید ملک در قبرس و شرایط عمومی اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک
 • خرید ملک در قبرس و اخذ اقامت قبرس
 • خرید ملک در قبرس و استانداردهای سرمایه گذاری در قبرس
 • خرید ملک در قبرس و شاخص های سرمایه گذاری در قبرس
 • خرید ملک در قبرس و واجدین شرایط خرید ملک
 • خرید ملک در قبرس و مراحل قانونی خرید ملک در قبرس
 • خرید ملک در قبرس و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در قبرس
 • خرید ملک در قبرس و وکیل امور املاک
 • خرید ملک در قبرس و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور
 • خرید ملک در قبرس و توصیه های حقوقی
 • خرید ملک در قبرس و سخن پایانی

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

خرید ملک در قبرس و شرایط عمومی اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک

نام رسمی قبرس، جمهوری قبرس است و به دو بخش قبرس شمالی که محل سکونت نژاد ترک بوده و قبرس جنوبی بخش یونانی نشین تقسیم می شود. از همین رو دو زبان ترکی استانبولی و یونانی، زبان های رسمی این کشور به شمار می روند. قبرس به صورت جزیره ای در دریای مدیترانه قرار داشته و سومین جزیره بزرگ و پر جمعیت این دریا به حساب می آید. آب و هوای این کشور در فصل تابستان به صورت گرم و خشک و در زمستان معتدل است. کشور قبرس به شش استان، به نام های فاماگوستا، گیرنه، لارناکا، لیماسول، نیکوزیا و پافوس تقسیم می شود. این کشور جمعیتی در حدود یک میلیون نفر دارد و مساحت ۹٫۲۵۱ کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده است. قبرس عضو اتحادیه اروپا بوده و مقصد بسیاری از گردشگران جهان است. نکته آخری که در رابطه با شرایط عمومی این کشور قابل ذکر می باشد، این است که واحد پول رسمی این کشور یورو بوده و خرید ملک در قبرس و فروش و اجاره آن یا سایر طرق سرمایه گذاری در قبرس ، با این ارز صورت می پذیرد.

اطلاعات عمومی کشور قبرس

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس و اخذ اقامت قبرس

برنامه های سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس ، یکی از ساده ترین و سریع ترین روش های اخذ اقامت اروپا است. شاید بتوان گفت مهم ترین برنامه ای که منجر به اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری در قبرس می شود، برنامه ۲ میلیون یورویی سرمایه گذاری بر روی املاک است که این املاک می تواند مسکونی یا تجاری باشند. این را هم در نظر داشته باشید که هزینه های مالیات املاک تجاری بیشتر است. لذا شما از طریق سرمایه گذاری در قبرس در زمینه املاک و مستغلات ، می توانید در کمتر از شش ماه پاسپورت و شهروندی یک کشور اروپایی را دریافت می کنید. پاسپورت قبرس بر اساس رتبه بندی جهانی در جایگاه هشتم قرار دارد و امکان سفر بدون نیز به اخذ ویزا به ۱۲۲ کشور را برای دارندگان این پاسپورت فراهم می کند. از نکاتی که در این برنامه سرمایه گذاری در قبرس وجود دارد این است که چیزی در حدود ۱۵۰ هزار یورو نیز باید به دولت و سازمان های این کشور اعطا کنید. همچنین گفتنی است که بعد از ۵ سال می توانید این میزان سرمایه گذاری ۲ میلیون یورویی را به ۵۰۰ هزار یورو کاهش دهید. برنامه دیگری که منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می گردد، خرید حداکثر دو ملک به میزان ۳۰۰هزار یورو می باشد. در این برنامه دریافت اقامت دائم این کشور، در زمانی کمتر از ۲ ماه تضمین می گردد.

پاسپورت قبرس - اعتبار پاسپورت قبرس ـ شرایط اخذ پاسپورت قبرس ـ آزادی سفر پاسپورت قبرس

خرید ملک در قبرس و استانداردهای سرمایه گذاری در قبرس

به منظور هر گونه سرمایه گذاری در یک کشور، چه از طریق خرید ملک و یا سایر روش های سرمایه گذای مانند کارآفرینی، و پیش از هر اقدامی لازم است است که از شرایط کلی اقتصادی آن کشور آگاهی کاملی داشته باشیم و استانداردهای سرمایه گذاری در آن را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم؛ به این طریق می توانیم دید کلی از امنیت سرمایه گذاری نیز به دست آوریم. برای سرمایه گذاری در قبرس و خرید ملک در قبرس اولین چیزی که باید بدانیم، این است که نرخ مصادره اموال در این کشور، از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ کمترین میزان یعنی یک را داشته است که در نمودار اول نیز نشان داده می شود. شاخص کیفیت نظارت نیز بازه ای بین ۵/۲- و ۵/۲+ دارد و در نموار دوم می بینیم که این شاخص، در سال ۲۰۱۰ بیشترین میزان خود یعنی ۴۲/۱ را داشته و در سال ۲۰۱۷ به ۰۳/۱ رسیده است. در نهایت نمودار شاخص کنترل فساد را داریم، که بازه آن شبیه به شاخص قبلی می باشد و بر اساس آخرین اطلاعات موجود در سال ۲۰۱۷ به ۷۸/۰ رسیده است.

نمودار نرخ مصادره اموال کشور قبرس

نمودار نرخ مصادره اموال در کشور قبرس ( در این شاخص کمترین میزان ریسک ۱ و بیشترین آن ۷ می باشد )

نمودار شاخص کیفیت نظارت در کشور قبرس

نمودار شاخص کیفیت نظارت در کشور قبرس

نمودار شاخص کنترل فساد در کشور قبرس

نمودار شاخص کنترل فساد در کشور قبرس

خرید ملک در قبرس و شاخص های سرمایه گذاری در قبرس

دومین موضوع مورد بررسی به هنگام سرمایه گذاری در یک کشور، به جهت کسب اطمینان خاطر در این زمینه، تحلیل و ارزیابی شاخص های سرمایه گذاری آن کشور است. که در اینجا برای متقاضیان سرمایه گذاری در قبرس و خرید ملک در قبرس ، به ترتیب سه شاخص رشد تولید ناخالص داخلی کشور، نرخ تورم و مالیات بر درآمد را بررسی می کنیم. با توجه به نمودار رشد تولید ناخالص داخلی در می یابیم که بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۹ کشور قبرس نواسانات زیادی را  تجربه کرده است. این شاخص در اوایل سال ۲۰۱۳ کمترین میزان خود یعنی ۹۶/۶- را داشته و در اوایل امسال به ۲/۳ رسیده است. همچنین نمودار تورم سالانه این کشور در اوایل سال ۲۰۱۹ منفی ۲/۰ درصد می باشد و در آخرین، نمودار مالیات بر درآمد را می بینیم که در سال ۲۰۱۶ ، ۷۶/۲۳ درصد را نشان می دهد.

نمودار درصد رشد اقتصاد در کشور قبرس بین سال هال 2004 تا 2019

نمودار درصد رشد اقتصاد در کشور قبرس بین سال هال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۹

نمودار نرخ تورم در کشور قبرس بین سال های 2005 تا 2019

نمودار نرخ تورم در کشور قبرس بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۹

نمودار مالیات بر درآمد در کشور قبرس

نمودار مالیات بر درآمد در کشور قبرس

برای علاقمندان به اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک یا دیگر روشهای سرمایه گذاری در قبرس ، شاید مهم ترین پارامتر برای گذاران زندگی در این کشور یا چرخاندن چرخه اقتصادی خانوار خود ، مبحث انواع نرخ مالیات در قبرس باشد. بدیهی است که میزان مالیات اخذ شده از اتباع یک کشور فاکتوری بسیار مهم برای امرار معاش خانواده ها در آن کشور است. در جدول زیر توجه شما را به انواع نرخ مالیات در کشور قبرس جلب می نماییم :

جدول نرخ انواع مالیات در کشور قبرس

خرید ملک در قبرس و واجدین شرایط خرید ملک

شرایط سرمایه گذاری در قبرس و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک در قبرس بسیار مناسب است و شخص نیازی به مدرک زبان و انجام تست پزشکی ندارد. تنها مدرکی که می بایست ارائه دهد، گواهی عدم سوء پیشینه کیفری است. شخص باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد. همچنین نیازی به مصاحبه نیز نمی باشد و شرط حضور نیز ندارد. در برنامه اول که منجر به تابعیت و پاسپورت قبرس می شود، همسر و فرزندان تا ۲۸ سال، شامل پرونده شخص می شوند. پدر و مادر نیز با ۵۰۰ هزار یورو سرمایه گذاری بیشتر می توانند در پرونده متقاضی قرار بگیرند. در برنامه دوم که میزان سرمایه گذاری آن کمتر است و منجر به اقامت دائم کشور قبرس می شود، همسر و فرزند تا ۲۵ سال و والدین متقاضی اصلی و همسر وی نیز در پرونده او خواهند بود.

خرید ملک در خارج از کشور ـ اخذ اقامت و تابعیت از طریق خرید ملک ـ سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک

ویزای توریستی قبرس

خرید ملک در قبرس و مراحل قانونی خرید ملک در قبرس

همانطور که ذکر شد برای اخذ ویزای قبرس از طریق خرید ملک در قبرس نیازی به ارائه مدارک تحصیلی و زبان نمی باشد. اما قبل از درخواست، شخص می بایست تعهد خود را به سرمایه گذاری در قبرس نشان دهد و قراردادها و مدارکی که دال بر سرمایه گذاری وی در این کشور است، را ارائه نماید. چند روز پس از عقد قرارداد، می توان به منظور درخواست ویزا اقدام نمود. پروسه دریافت پاسپورت قبرس در حدود ۶ ماه بعد از ویزا کامل می گردد. در موارد خیلی نادر، چنانچه درخواست ویزا رد شود، امکان استرداد کامل مبلغ سرمایه گذاری و یا مبالغی که به دولت پرداخت شده فراهم می شود. بعد از ۵ سال به منظور حفظ شهروندی این کشور، می توان تنها میزان ۵۰۰ هزار یورو از سرمایه گذاری را حفظ نمود و ما بقی ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار یوروی دیگر را از قبرس خارج نمود.

خرید ملک در قبرس ـ اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در قبرس

خرید ملک در قبرس و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در قبرس

در مبحث سرمایه گذاری در قبرس همانند سرمایه گذاری در بیشتر نقاط جهان، دو عامل وجود دارد که بر قیمت ملک بسیار تأثیرگذار است، عامل اول محل قرار گیری آن و دوم، کاربری ملک است. مجددا خاطر نشان می کنیم که مالیات بر املاک تجاری بیشتر از املاک مسکونی است. بنابراین قیمت خرید ملک در قبرس از یک شهر به شهر دیگر متفاوت خواهد بود. همچنین قیمت منازل آپارتمانی و ویلایی نیز تفاوت دارد. پروژه های ساختمانی با طراحی های لوکس نیز وجود دارد که غالباً مورد توجه سرمایه گذاران قرار می گیرد. به طور میانگین هزینه زندگی در کشور قبرس ۴۳٫۱۳ درصد و قیمت اجاره در این کشور به میزان ۴۴٫۱۶ درصد  از ایران بیشتر است. به منظور داشتن یک دید کلی برای خرید ملک در قبرس و میزان اجاره در این کشور، می توانید جدول زیر که این هزینه ها را در پایتخت این کشور یعنی شهر نیکوسیا و شهر توریستی فاماگوستا نشان می دهد، مشاهده کنید.

جدول میزان هزینه های خرید و اجاره ملک در قبرس

خرید ملک در کشور قبرس

خرید ملک در قبرس و وکیل امور املاک

به طور کلی به هنگام خرید ملک در قبرس و یا انجام سرمایه گذاری در قبرس ، به هر شکل و در هر کشوری نیاز است که شما بر قوانین آن کشور مسلط باشید و این امر از طریق همراهی یک وکیل معتبر در زمینه امور ملکی امکان پذیر خواهد بود. وکیل با دانشی که در این حیطه دارد می تواند شما را در تمامی مراحل اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک یاری داده و مسیر شما را هموار کند. همچنین از ریسک ضررهای احتمالی این مسیر تا حد زیادی بکاهد. خواننده محترم، کارشناسان متخصص موسسه حقوقی ملک پور، در راستای جمع آوری اطلاعات و تدوین مقالات این سایت تلاش بسیار می کنند تا اطلاعات جامعی در زمینه روش های مختلف مهاجرت در اختیار متقاضیان این امر قرار دهند، به همین ترتیب کپی برداری از این مطالب شرعاً حرام و از لحاظ حقوقی، غیر قانونی است.

پرچم قبرس ـ پاسپورت قبرس ـ خرید ملک در قبرس ـ اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور

موسسه حقوقی ملک پور، به پشتوانه تخصص و تجربه ای که در زمینه سرمایه گذاری در کشورهای مختلف دارد، می تواند شما را در زمینه اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک در قبرس ، به طور کامل راهنمایی کند. این موسسه از ابتدا و انتهای مسیر به همراه شما خواهد بود و در زمینه های مختلفی از جمله انتخاب ملک، عقد قرارداد، اخذ ویزا و غیره شما را یاری می دهد. همچنین با مشاوره های تخصصی خود به شما کمک می کند، ملکی را انتخاب نمایید که میزان سود بازگشتی شما، زیاد باشد. با کمک و همراهی این موسسه و با تکیه بر تیم حرفه ای و مجربی که در این مجموعه مشغول به کار هستند، شما به راحتی می توانید برای سرمایه گذاری در قبرس ، بویژه خرید ملک در قبرس اقدام کنید و به پاسپورت و اقامت دائم یک کشور اروپایی و سود مالی دست یابید.

خدمات مهاجرتی با کمترین هزینه
ویزاها و مصاحبه های موکلین

خرید ملک در قبرس و توصیه های حقوقی

اگرچه نتیجه ای که خرید ملک در قبرس به دنبال دارد، بسیار با ارزش است و منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت یک کشور اروپایی می گردد، ولی خوب است، به سود مالی که این امر می تواند در پی داشته باشد نیز توجه گردد. برای همین منظور باید شرایط قیمت ملک در بخش های مختلف این کشور و میزان رشد آن نیز مد نظر قرار گیرد. همچنین همانطور که گفتیم بررسی سلامت نظام قضایی یک کشور و ریسک پایین مصادره اموال در آن نیز، در کنار بررسی و ارزیابی سایر شاخص های سرمایه گذاری همچون، نرخ تورم و رشد اقتصادی یک کشور ضروری خواهد بود. در رابطه با مالیات نیز باید بدانیم که مالیات در کشور قبرس بر روی املاک تجاری بیشتر است. با آگاهی کامل بر شرایط قطعاً مسیر مطمئن تر و پر سودتری را خواهید پیمود.

نکته مهم

راههای مهاجرت به قبرس
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
خرید ملک در قبرس و سخن پایانی

خرید ملک در قبرس و چگونگی اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک و برنامه فروش پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری در قبرس در زمینه خرید املاک و مستغلات در این مقاله به طور اجمالی تشریح شد و به یک دانش کلی پیرامون این موضوع دست یافتیم. دانستیم که دو نوع ویزای کلی در زمینه سرمایه گذاری در قبرس بویژه در خرید ملک در قبرس وجود دارد که بسته به میزان سرمایه گذاری نتیجه متفاوتی به دنبال خواهد داشت. یک برنامه با سرمایه گذاری حداقل ۲ میلیون یورو منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس می شود و برنامه دیگر، با سرمایه گذاری ۳۰۰ هزار یورو، اقامت دائم این کشور را برای سرمایه گذار و خانواده اش در پی دارد. به منظور اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک در قبرس به جز مدارک کلی و ابتدایی و گواهی عدم سوء پیشینه نیازی به مدرک دیگری از جمله آزمایش پزشکی و مدرک زبان نیست، که از جمله نکات مثبت این روش به حساب می آید. برای دریافت پاسخ پرسش های خود در اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در قبرس و یا سایر روش های مهاجرتی، می توانید از طریق درج سوالاتتان در زیر همین پست و یا در بخش پرسش های همگانی همین وبسایت، اقدام کنید و پاسخ کارشناسان و مشاوران ما را در اسرع وقت دریافت نمایید. همچنین قادرید از طریق مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه MIE اتریش)، از راهنمایی های مشاوران بهره مند گردید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ