خرید ملک در هلند و بررسی آن

خرید ملک در هلند ، سرمایه گذاری در هلند از طریق خرید ملک و شرایط خرید ملک در کشور هلند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا خرید ملک در هلند موجب اخذ تابعیت و پاسپورت هلند می گردد؟ آیا سرمایه گذاری و خرید ملک در هلند یک سرمایه گذاری پر ریسک است؟ سرمایه اولیه مورد نیاز برای خرید ملک در هلند چقدر است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه خرید ملک در کشور هلند و سرمایه گذاری در هلند از طریق خرید ملک پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را بیان می نماییم. هلند که به کشور گلها معروف است، یکی از زیباترین کشور های جهان است و سالانه توریست های زیادی از سرتاسر جهان به این کشور می آیند تا به تماشای زیبایی های خدادادی این کشور بنشینند، از آن لذت ببرند و به کشور خود بازگردند؛ اما در میان افراد زیادی قصد دارند از طرق مختلف نظیر کار، تحصیل، سرمایه گذاری و … وارد کشور هلند شده و آنجا ماندگار شوند، زیرا این کشور از لحاظ سطح رفاه و کیفیت زندگی به ایده آل های آنان نزدیک است. ما در این نوشتار تنها به بخش سرمایه گذاری در هلند از طریق خرید ملک می پردازیم و آن را از زوایای مختلف مهاجرتی، اقتصادی و سوددهی بررسی می نماییم. امیدواریم این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است، بتواند به تمامی سوالات شما سروران گرامی در باب خرید ملک در هلند پاسخ داده باشد، اما در صورت هر گونه سوال و نیاز به مشاوره همواره می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان در تمامی زمینه های مهاجرتی بهره‌مند شوید.

در ادامه مقاله به سرفصل های زیر می پردازیم :

خرید ملک در هلند
 • خرید ملک در هلند و شرایط عمومی
 • خرید ملک در هلند و اخذ اقامت هلند
 • خرید ملک در هلند و استانداردهای سرمایه گذاری
 • خرید ملک در هلند و شاخص های اقتصادی
 • خرید ملک در هلند و یافتن ملک مناسب
 • خرید ملک در هلند و مراحل قانونی خرید ملک در هلند
 • خرید ملک در هلند و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در هلند
 • خرید ملک در هلند و وکیل امور ملک
 • خرید ملک در هلند و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور
 • خرید ملک در هلند و توصیه های حقوقی

خرید ملک در هلند و شرایط عمومی

هلند کشوری است در شمال غربی اروپا و پایتحت آن شهر آمستردام می باشد. بندر روتردام نیز دومین شهر بزرگ کشور هلند است که از لحاظ مساحت و تعداد اسکله هایی که در آن جای دارد، بزرگترین بندر اروپا نیز محسوب می گردد. کشور هلند از شرق با آلمان ، از شمال با کشور های حوزه اسکاندیناوی ، از غرب با واسطه دریا با بریتانیا و از جنوب با بلژیک همسایه است. جمعیت کشور هلند ۱۶٫۵ میلیون می باشد که دین اکثریت مردم آن مسیحی پروتستان است. گفتنی است که جمعیت مسلمانان در هلند در حدود ۱ میلیون نفر تخمین زده شده است.  حکومت کشور هلند از نوع پادشاهی مشروطه می باشد که در آن شاه یا ملکه نقش چندان مهمی در سیاست این کشور ایفا نمی کنند و بیشتر نماد وحدت ملی است. زبان رسمی در کشور هلند،‌ زبان هلندی است که زیر شاخه ای از زبان های ژرمنی محسوب شده و به آلمانی شباهت هایی دارد. بد نیست بدانید که در کشور هلند در حدود ۳۰ هزار فارسی‌زبان ایرانی سکونت دارند، ۳۵ هزار نفر از کشور افغانستان هستند که آن‌ها به زبانهای فارسی دری، پشتو، اردو، ترکی ازبکی صحبت می‌کنند.

هلند بر روی نقشه ـ کشور هلند

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد اقامت هلند

مقاله مرتبط

اقامت هلند

از معرفی کشور هلند که بگذریم به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور که موضوع اصلی این مقاله است، می رسیم. به طور کلی سرمایه گذاری در کشور های خارجی به طرق مختلفی نظیر ثبت شرکت، کار آفرینی، خود حمایتی، راه اندازی کسب و کار و استخدام افراد تبعه آن کشور و گاها اخذ فرنچایز صورت می پذیرد. علاوه بر این ها خرید ملک نیز جزو برنامه های سرمایه گذاری خارجی محسوب می گردد. برنامه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور های معدودی منجر به اخذ اقامت و تابعیت می گردد. برای اینکه بدانید آیا خرید ملک در هلند به اخذ اقامت و تابعیت این کشور منجر می گردد یا خیر در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

خرید ملک در هلند و اخذ اقامت هلند

عموماً سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک در کشورهای مختلف، باعث اعطای تابعیت یا اقامت نمی شود؛ مگر در کشورهای خاصی که قوانین سرمایه گذاری خارجی خود را به گونه ای دیگر تصویب کرده باشند. به عبارت بهتر بر خلاف کشورهایی نظیر پرتغال، یونان ، اسپانیا و … که سرمایه گذاران خارجی با خرید ملک در این کشور ها می توانند پس از چند سال به اقامت دائم یا تابعیت و پاسپورت دست یابند، خرید ملک در کشور هلند موجب اخذ اقامت و تابعیت نمی گردد.

اما اگر قصد دارید که از طریق خرید ملک در هلند به اقامت دائم و نهایت پاسپورت و تابعیت این کشور دست یابید، راههایی وجود دارد. شما برای اخذ اقامت دائم هلند باید در کنار خرید ملک در این کشور، کسب و کاری که در آن کارآفرینی و نوآوری باشد را راه اندازی کنید. برای این منظور شما باید طرح کسب و کار یا بیزینس پلنی را ارائه دهید و چند کارمند هلندی را نیز استخدام کنید. سرمایه مورد نیاز برای کار آفرینی و راه اندازی شرکت یا کسب و کار در هلند ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار یورو می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقالاتی با عنوان سرمایه گذاری و گرین کارت کشور هلند ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند و کار آفرینی در هلند مراجعه نمایید.

زیبایی های هلند ـ اخذ اقامت هلند از طریق خرید ملک

خرید ملک در هلند و استانداردهای سرمایه گذاری

همیشه باید این را مد نظر خود قرار دهید که اگر به عنوان یک سرمایه دار، تصمیم بر آن گرفته اید که برای رشد سرمایه خود، آن را به کشور های خارجی نظیر هلند یا هر کشور دیگر منتقل کرده و سود مضاعفی داشته باشید، امکان دارد که در آن بازه زمانی که شما سرمایه خود را به یک کشور خارجی منتقل کرده و با آن کار می کنید، مشکلات و مسائلی برایتان بوجود بیاید، لذا باید قبل از هر اقدامی جهت سرمایه گذاری در یک کشور اطمینان یابید که آیا کشور مورد نظر شما از نظام قضایی عادلانه ای برخوردار است یا خیر؟ به عبارت بهتر حتما می بایست عوامل مهمی همچون امنیت سرمایه گذاری، فساد اداری، مصادره اموال یا صلب مالکیت در آن کشور را مورد بازبینی ویژه قرار دهید تا هم بهترین و ایده آل ترین کشور را برای سرمایه گذاری خود انتخاب کنید و هم با دید بازتری به این امر اقدام کنید.

رتبه فساد اداری هلند :

به گزارش Transparency International  در سال ۲۰۱۸ کشور هلند در بین ۱۷۵ کشور که از کمترین نرخ فساد به بیشترین نرخ فساد رتبه بندی شده اند، در رتبه ۸ قرار دارد. به عبارت دیگر بر اساس این رنک بندی نرخ فساد تنها در ۷ کشور دیگر از کشور هلند کمتر است. نرخ فساد در کشور هلند از سال ۱۹۹۵ تا سال ۲۰۱۸ به طور میانگین ۷٫۸۸ بوده است؛ که بیشترین مقدار آن در سال ۲۰۰۵ در رتبه ۱۱ و کمترین مقدار آن در سال ۲۰۱۵ در رتبه ۵ ثبت شده است. در نمودار زیر نرخ فساد در کشور هلند را از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ مشاهده می نمایید:

نمودار نرخ فساد اداری هلند در بین سایر کشور های جهان

شاخص فساد اداری هلند:

به گزارش همان مرجع شاخص فساد اداری هلند از ۱۰۰ به میزان ۸۲ امتیاز دهی شده است. گفتنی است که این شاخص هر چه به ۱۰۰ نزدیک تر باشد، فاسد کمتر در آن کشور را نشان می دهد. در زیر می توانید نمودار شاخص فساد اداری هلند را در بازه زمانی مذکور مشاهده نمایید :

نمودار شاخص فساد اداری کشور هلند

نرخ مصادره اموال کشور هلند :

همچنین شما می توانید در نمودار زیر، ریسک مصادره اموال ( Expropriation Risk ) را در سال های اخیر در کشور هلند مورد ملاحظه قرار دهید. نرخ مصادره اموال یا نرخ سلب مالکیت از سرمایه گذاران خارجی نشان دهنده این است که در صورت درگیری و نزاع بین آن سرمایه گذار خارجی با یک شخص حقیقی یا حقوقی از اتباع آن کشور، نظام قضایی تا چه اندازه سرمایه گذار خارجی را مقصر دانسته و اموال وی را مصادره کرده است. عدد ۷ نشان دهنده بالاترین ریسک و عدد ۱ پایین ترین ریسک را نشان می دهد. بنا بر آنچه که گفته شد ، مشخص می شود که نرخ مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی در کشور هلند دارای کمترین ریسک می باشد.

نمودار نرخ مصادره اموال کشور هلند در پنج سال اخیر

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد سرمایه گذاری در هلند

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری در هلند

خرید ملک در هلند و شاخص های اقتصادی

علاوه بر اطمینان از ایمن بودن سرمایه گذاری در هلند یا هر کشور دیگر، برای اینکه به این اطمینان برسید که سرمایه گذاری یا خرید ملک برای شما سود آور نیز می باشد، می بایست شاخص های اقتصادی تاثیرگذار را مورد بررسی قرار دهید. از جمله این شاخص ها می توان به تولید ناخالص داخلی، رشد اقتصادی، نرخ مالیات، سود بانک ها، میزان اشتغال افراد و نرخ بیکاری و مواردی از این دست اشاره کرد. پس از بررسی تمامی موارد گفته شده، شما می توانید نتیجه گیری کنید که خرید ملک در هلند جدای از امن بودن، برای شما سودآور هم خواهد بود یا خیر؟

در ادامه به بررسی نرخ تورم و نرخ مالیات کشور هلند در سال های اخیر می پردازیم :

نرخ تورم در هلند :

نرخ تورم در هلند پس از آپریل ۲۰۱۸ نرخ صعودی داشته و در مارس ۲۰۱۹ با افزایش ۲٫۸ درصدی نسبت به یک سال گذشته یعنی مارس ۲۰۱۸ مواجه شده است. نمودار نرخ تورم در کشور هلند را در زیر مشاهده می نمایید :

نمودار نرخ تورم کشور هلند در سالهای 2018 و 2019

نرخ مالیات بر فروش در هلند :

همانطور که مستحضرید مالیات انواعی دارد که هر کدام بر بسیاری از جنبه های اقتصادی فرد و جامعه تاثیر گذار است. نرخ مالیات بر فروش یکی از این انواع است که سرمایه گذاری که قصد خرید فروش و معامله ملک در کشور هلند را دارد باید از آن آگاهی داشته باشد. نرخ مالیات بر فروش در هلند از سال ۲۰۱۲ تا کنون بر روی عدد ثابت ۲۱ درصد قرار دارد. میانگین نرخ مالیات بر فروش در کشور هلند در بازه زمانی سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹ برابر با ۱۹٫۷۳ درصد بوده است. گفتنی است که در بازه زمانی مذکور بیشترین نرخ مالیات بر فروش در هلند در سال ۲۰۱۲ به بیشترین مقدار خود یعنی ۲۱ درصد و در سال ۲۰۰۰ به کمترین مقدار خود یعنی ۱۷٫۵ درصد رسیده است. نمودار نرخ مالیات بر فروش کشور هلند در ده سال اخیر را در زیر ملاحظه می فرمایید :

نمودار نرخ مالیات بر فروش در کشور هلند

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد اخذ اقامت دائم اروپا از طریق خرید ملک

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد اقامت هلند 

اقامت دائم اروپا از طریق خرید ملک

خرید ملک در هلند و یافتن ملک مناسب

مثل دیگر کشورها خرید ملک در هلند نیز به طور آنلاین، از طریق روزنامه های عمومی ، روزنامه های املاک قابل انجام است. همینطور می توان از طریق آژانس های املاک و دفاتر املاک نیز اقدام کرد که برای افرادی که تجربه زندگی در هلند دارند و یا به زبان هلندی تسلط کافی دارند، می تواند بسیار مناسب باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و گرد آوری شده است و هر گونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد و این موسسه هیچ رضایتی بر این کار ندارد.

 • وبسایت های معتبر یافتن ملک در هلند

  • funda.nl
  • pararius.com/english

خرید ملک در هلند و مراحل قانونی خرید ملک در هلند

همانطور که می دانید خرید ملک در هلند یا هر کشور خارجی دیگر دارای آثار حقوقی، مهاجرتی و اقتصادی پیچیده است که در صورت عدم اطلاع کافی از این آثار ممکن است باعث از دست دادن سرمایه، و وقت شما عزیزان سرمایه دار گردد. موسسه حقوقی ملک پور مفتخر است که شما عزیزان را در این زمینه یاری نماید. اگر تمایل دارید که با موسسه حقوقی ملک پور برای خرید ملک در کشور هلند اقدام نمایید، ما در این زمینه شما را راهنمایی می نماییم. پروسه خرید ملک در هلند به این صورت است که در ابتدا شما بعنوان سرمایه گذار خارجی با اخذ ویزای توریستی هلند ، مجوز این را پیدا می کنید که به مدت حداکثر ۹۰ روز در هلند اقامت داشته باشد. در طول این ۹۰ روز وکیل امور ملکی ما در هلند املاکی که خرید آنها سوددهی مناسبی را دارند به شما معرفی می نماید و آن املاک را در خاک هلند به شما نشان می دهد. از آنجا که با داشتن ویزای توریستی امکان سرمایه گذاری و خرید ملک امکان پذیر نیست، شما به وکیل ما وکالت محضری می دهید که از طرف شما ملک مورد تایید تان را خریداری نموده و به نام شما ثبت کند. مراحل قانونی خرید ملک در هلند در زیر خدمت شما عزیزان ارائه شده است :

 • امضا قرارداد خرید ملک ( قولنامه )
 • دفتر اسناد رسمی قرارداد را تائید کرده و ۱۰% مبلغ ملک سپرده می شود.
 • خریدار برای وام مسکن درخواست می دهد.
 • خریدار و فروشنده قرارداد اصلی را منعقد می کنند.
 • دفتر ثبت اسناد ملک را به نام خریدار انتقال می دهد.

طبق قانون خرید ملک در هلند باید توسط دفاتر اسناد رسمی تائید شود و انتقال ملک از این طریق انجام گیرد. هزینه انتقال ملک به مبلغ ملک و مواردی دیگر بستگی دارد که البته مبلغی در حدود ۱۰۰۰ الی ۳۰۰۰ یورو می باشد. در صورتی که یکی از افراد معامله به زبان هلندی تسلط نداشته باشد باید مبلغی حدود ۲۰۰ الی ۴۰۰ یورو نیز هزینه شود تا مترجمی در جلسه حضور داشته باشد.

خرید ملک ـ سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در خارج از کشور

خرید ملک در هلند و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در هلند

خرید ملک در هلند برای اتباع خارجی منع خاصی ندارد و اتباع هر کشوری می توانند در کشور هلند ملک خریداری کنند. چه فرد در کشور خود زندگی می کند، چه اینکه مقیم کشور هلند می باشد و قصد خرید ملک در این کشور را دارد، می تواند در هلند ملک بخرد. فقط بهتر است قبل از اقدام برای خرید ملک در هلند ابتدا از بازار ملک در هلند اطلاع داشته باشد و شرایط و قوانین مختلف را در این خصوص بداند.

مانند دیگر کشورهای اروپایی، خرید ملک در هلند در سالهای اخیر دچار افزایش قیمت شده است. در سال ۲۰۱۸ قیمت ملک در هلند نسبت به سال قبل چیزی در حدود ۸% افزایش یافته است. طبق آمار رسمی که اعلام شده ۶۹% مردم مقیم هلند مالک خانه های خود می باشند. این آمار کمتر از کشور بلژیک و بهتر از کشورهایی مثل فرانسه و انگلستان است که نشان دهنده این است که شرایط خرید ملک در کشور هلند برای اتباع این کشور تا حدودی مناسب می باشد. هزینه اجاره خانه در کشور هلند مبلغی در حدود ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ یورو در ماه می باشد.

خرید ملک در هلند ـ زیبایی های کشور هلند

راهنمای خرید ملک در اروپا

خرید ملک در هلند و وکیل امور ملک

خرید ملک موضوعی حقوقی می باشد که آثار حقوقی بسیار زیادی در پی دارد و قبل از هر گونه اقدام در خصوص این موضوع بهتر است با وکیل با تجربه در این امر مشاوره انجام شود تا قبل از پرداخت هر گونه هزینه و اخذ قرارداد آثار حقوقی این موضوع بررسی گردد. برای خرید ملک در خارج از کشور نیز طبیعتا باید حساسیت بیشتری به خرج داد، زیرا قوانین ملکی از هر کشور به کشور دیگر متفاوت است و ممکن است آثار متفاوتی نیز داشته باشد. جدای از بحث آثار حقوقی خرید ملک در هلند ، وکیل امور ملک که آشنایی زیادی با بازار خرید املاک و مستغلات در هلند دارد، می تواند به شما بهترین مشاوره را ارائه نماید که سرمایه گذاری روی کدام املاک سود بیشتری برای شما در پی خواهد داشت و سرمایه گذاری روی کدام املاک مسائل خاص خودش را در پی دارد. همچنین وکیل امور ملک در صورتی که بخواهید ملک خریداری شده را اجاره دهید، می تواند در عقد قرار داد و اجاره نامه شما را یاری رساند. وی همچنین می تواند پرداخت مالیات بر دارایی و املاک تان را پیگیری نماید تا شما از سرمایه گذاری خرید ملک در هلند خیالی آسوده داشته باشید. با احتساب آنچه که گفته شد، از ضروریات خرید ملک در هلند یا هر کشور دیگری داشتن یک وکیل امور ملکی معتبر و معتمد است؛ زیرا بدون دانش و تخصص وی در این زمینه احتمال شکست خوردن سرمایه گذاری تان بسیار بالاست.

مهاجرت به خارج از کشور و وکیل معتبر برای امور مهم

مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

خرید ملک در هلند و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور

به طور کلی در مباحث مهاجرتی و سرمایه گذاری در کشور های خارجی، شخص سرمایه گذار می بایست تحقیقات جامع و کاملی در این زمینه انجام دهد تا ریسک از دست دادن سرمایه را به حداقل ممکن برساند. لذا قبل از هر اقدامی برای مهاجرت به خارج از کشور از طریق خرید ملک در هلند ، توصیه اکید می شود که با موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان و راهنمایی کارشناسان و مشاوران مجرب بهره مند شوید. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن بهترین و مجرب ترین وکلای امور مهاجرتی و وکلای امور املاک و مستغلات در اروپا می تواند به شما در پروسه خرید ملک در هلند راهنمایی های لازم را ارائه داده و هم در امور مهاجرتی نظیر اخذ ویزا برای بازدید از املاک پیشنهادی و امور قرارداد و ثبت رسمی در هلند یاری نماید.

سرمایه گذاری در خارج از کشور از طریق خرید ملک

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در موردسرمایه گذاری صحیح و خرید ملک

خرید ملک در هلند و توصیه های حقوقی

همانطور که بیان شد، خرید ملک در هلند از موضوعاتی است که سرمایه گذار می بایست پیش از اقدام با وکیل امور املاک و همچنین شخصی که مسلط به قوانین هر دو کشور باشد، مشورت کند. زیرا علاوه بر اهمیت سرنوشت سرمایه ای که سرمایه گذار وارد این موضوع می کند، آینده وی و افراد وابسته به او نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. لذا چه برای خرید ملک در هلند و چه در هر زمینه سرمایه گذاری در کشور های خارجی حتما باید پیش از اقدام تمامی جوانب از جمله نظام قضایی، میزان تورم و تولید ناخالص داخلی، رشد اقتصادی و … مورد سنجش و بازبینی قرار گیرد. زیرا با همان میزان سرمایه ای که شما دارید شاید بتوان گزینه های مناسب تری نسبت به خرید ملک در هلند پیدا کرد؛ که هم به اقامت دائم و تابعیت رسید و هم سود بیشتری بدست آورد.

مهاجرت به خارج از کشور و وکیل معتبر برای امور مهم

 • نکات مهم در زمینه سرمایه گذاری در اروپا از طریق خرید ملک

  هنگامی که می خواهید در کشور های اروپایی ملکی را خریداری نمایید، نکاتی وجود دارد که با رعایت این نکات می توانید سرمایه گذاری پر سود تری انجام دهید. برخی از املاک به حداقل میزان سود دهی خود رسیده اند و قیمتشان رشد صعودی خود را طی نموده است، املاکی که در حومه شهر های بزرگ، نزدیک به مراکز بزرگ خرید و اماکن عمومی و همچنین نزدیک به سیستم transportation و حمل و نقل شهری خریداری می شوند، معمولا در آینده دارای سود بیشتری می باشند.

مهاجرت به هلند و شرایط زندگی در هلند
راههای مهاجرت به هلند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

خرید ملک در هلند و سخن پایانی

خرید ملک در هلند از زوایای بسیاری در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. گفته شد که صرف خرید ملک در هلند برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور امکان ندارد ولی برای سرمایه گذاری و کسب سود روشی بسیار منطقی و مناسب است. اگر تمایل دارید که از طریق سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک به اقامت دائم و تابعیت اروپا دست یابید،‌ پیشنهاد می شود که برنامه های خرید ملک در کشور های یونان، پرتغال، اسپانیا را نیز بررسی نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا قصد اقدام در خصوص خرید ملک در هلند می توانید با مشاورین ما در موسسه به صورت رایگان تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. همچنین در صورت هر گونه سوال یا نظر و پیشنهادی می توانید آن را در بخش انتهایی همین مقاله در قسمت دیدگاهها مطرح نموده تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ