خلاصه ای از بلوکارت آلمان

 آیا در ارتباط با بلوکارت آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان ۲۰۱۸ و یا شرایط گرفتن وکیل مهاجرت اطلاعات دارید؟ آیا سوالاتی در ارتباط  با بلوکارت آلمان و یا شرایط مهاجرت کاری به آلمان و یا شرایط کار در آلمان دارید؟ خلاصه ای از بلوکارت آلمان و یا اخذ ویزای کار آلمان و یا ویزای جستجوی کار آلمان و در نهایت اخذ اقامت آلمان می دانید؟ شرایط اخذ بلوکارت آلمان چیست؟ طی چه شرایطی فرد می تواند برای بلوکارت آلمان درخواست دهد؟ در خلاصه ای از بلوکارت آلمان درآمد ناخالص سالیانه چه میزان اعلام شده است؟  در این مقاله تلاش شده است تا خلاصه ای از بلوکارت آلمان و اطلاعاتی در ارتباط با آن در اختیار شما عزیزان قرار گیرد، امید است مفید واقع گردد.

 

 

 

در حال حاضر افزایش سطح پیشرفت، فرهنگ و شعور اجتماعی در هر جامعه ای با افزایش سن ازدواج و کاهش میزان تولید مثل در کشورهای پیشرفته ارتباط مستقیم دارد. بر این اساس کشور آلمان که صنعتی ترین و پیشرفته ترین کشور اروپا محسوب می شود با کمبود نیروی کار جوان و متخصص در این کشور همراه بوده و در بیشتر مشاغل به نیروی کار احتیاج فراوان دارد.

با توجه به کمبود نیروی کار موجود در کشور آلمان افراد زیادی برای اخذ این ویزا در کشور آلمان اقدام می نمایند اما این نکته حائز اهمیت است که اخذ این ویزا برای کار در کشور آلمان با داشتن شرایطی همراه است.

این ویزا که با عنوان arbeit zone visa   شهرت دارد مربوط به افرادی است که هدف آن ها جستجو و یافتن کار در کشور آلمان است.

همان طور که پیشتر نیز اشاره کردیم به علت کمبود نیروی کار متخصص در کشور آلمان، این کشور به افرادی که دارای مدرک دانشگاهی در مقاطع کارشناسی به بالا هستند در رشته های ریاضیات، it، انفورماتیک، علوم و تکنولوژی، پزشکی، فن آوری و علوم طبیعی نیازمند بوده و برای جذب این افراد علاقه مند می باشد.

زمانی که فرد متقاضی برای اخذ این ویزا درخواست نمود با بررسی شرایط وی در صورت امکان این ویزا به فرد داده می شود و متقاضی این فرصت را دارد که ۶ ماه در کشور آلمان به دنبال کار بگردد. در این زمان اگر شخص متقاضی موفق به یافتن کار شد و کارفرما پذیرفت فرد مذکور را برای این کار بپذیرد ویزای فرد تمدید شده و فرد می تواند در این کشور اقامت نموده و کار کند.

پس از کار کردن شخص به مدت یک سال در کشور آلمان، فرد می تواند برای اخذ کارت آبی یا بلو کارت (bluecard) آلمان درخواست دهد.

این نکته نیز دارای اهمیت است که فردی که متقاضی اخذ ویزای کار کشور آلمان است باید علاوه بر داشتن شرایط تحصیلی، شرایط سنی مطلوب و سطح زبان لازم را داشته باشد. بر این اساس شخص مورد نظر باید سن زیر ۴۰ سال داشته و همینطور در رشته ی تحصیلی خود سابقه ی کاری داشته باشد، هم چنین نیاز است که فرد به یکی از دو زبان انگلیسی یا آلمانی در سطح مطلوب آشنایی و تسلط داشته باشد.

یک تبعه خارجی که در کشور آلمان مجاز به کار است بعد از گذراندن دوره ی یکساله اشتغال با شرایطی از جمله درآمد ناخالص سالانه بیش از ۴۶۴۰۰ یورو و پرداخت مالیات می تواند برای اخذ کارت آبی یا بلوکارت درخواست دهد.

کسانی که مدرک رشته هایی مانند مهندسی و پزشکی را دارند این مبلغ درآمد ناخاص سالیانه ی آن ها از ۴۶۴۰۰ یورو به ۳۸۶۸۸ یورو کاهش می یابد که با این درآمد می توانند برای دریافت بلوکارت اقدام نمایند. دارندگان کارت آبی کشور آلمان اجازه ی کار در کشورهای اتحادیه ی اروپا به جز کشورهای انگلیس، ایرلند و دانمارک را دارند.

اصطلاح واژه بلوکارت یا کارت آبی (bluecard) ابتدا در تاریخ یکم اوت سال ۲۰۱۲ توسط اتاق فکر بروگل انتخاب و ابداع شد. این کارت با الهام از گرین کارت ایالت متحده آمریکا و با استناد به پرچم اتحادیه اروپا، آبی رنگ با ۱۲ ستاره طلائی رنگ می باشد.

کارت آبی تا مدت ۳ سال اعتبار دارد و قابل تمدید است. این قانون بر مبنای ماده ۶۳ پیمان رم می باشد.

شخصی که توانست کارت آبی یا بلوکارت کشور آلمان را دریافت نماید پس از گذشت ۳ سال  از اخذ کارت (۳۳ ماه) و پرداخت مالیات می تواند برای دریافت اقامت خود درخواست دهد و اگر این اقامت به مدت ۴ سال دیگر ادامه داشته باشد و تمدید شود (بین ۷ تا ۱۰ سال)، دارنده کارت آبی می تواند برای اخذ پاسپورت یا تابعیت اقدام نماید.

دارنده کارت آبی تا یکسال بدون از دست دادن حق اقامت می تواند در کشور آلمان بماند و زندگی کند اما پس از سپری شدن ۱۸ ماه از زمان اقامتش می تواند به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کند.

در اینجا این سوال مطرح می شود که وضعیت ویزا و اقامت خانواده فرد جویای کار در کشور آلمان چگونه است و چه شرایطی خواهند داشت؟ فرد تا قبل از اینکه کاری در کشور آلمان پیدا کند نمی تواند برای بردن همسر و فرزندانش به این کشور اقدام نماید اما پس از اینکه توانست کار پیدا کند و درآمد کافی داشته باشد می تواند برای بردن خانواده اش به کشور آلمان درخواست دهد. خانواده فرد دارنده کارت آبی کشور آلمان حق کار به صورت کامل بدون محدودیت و حق تحصیل در این کشور را دارند و نیازی به اخذ مدرک زبان آلمانی ندارند اما دانایی به زبان آلمانی شانس دریافت ویزای اقامتی آن ها را افزایش می دهد.

با توجه به مواردی که در این مقاله به آن اشاره شد کشور آلمان به علت کمبود نیروی حرفه ای و متخصص برای جذب نیروی کار در این کشور مشتاق و علاقه مند است. افراد با داشتن شرایطی می توانند برای این ویزا اقدام کرده و در این کشور به جست و جوی کار بپردازند. با یافتن کار در کشور آلمان اگر درآمد ناخالص آن ها به صورت سالیانه  بالای ۴۶۴۰۰ یورو باشد می توانند بلوکارت یا کارت آبی دریافت نمایند و با دریافت آن پس از طی شدن ۳ سال می توانند برای اخذ اقامت خود درخواست دهند.

جزئیات و شرایط خاص این ویزا و خلاصه ای از بلوکارت آلمان در این مقاله در اختیار شما عزیزان قرار داده شد، شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه های مختلف حقوقی از جمله مهاجرت به آلمان و یا مهاجرت کاری به آلمان و یا اخذ ویزای کاری آلمان و در نهایت شرایط اخذ اقامت آلمان با موسسه مشاوره ای mie  (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 نظرات, میانگین: 4٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ