خود حمایتی فرانسه و بررسی آن

خود حمایتی فرانسه ، مدارک و شرایط لازم برای مهاجرت به فرانسه از طریق خود حمایتی( تمکن مالی) و اخذ اقامت و تابعیت و پاسپورت فرانسه از طریق برنامه خود حمایتی کشور فرانسه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط لازم برای خود حمایتی فرانسه چیست؟ آیا فردی که از طریق خود حمایتی اقدام می نماید اجازه کار در کشور فرانسه را دارد؟ هزینه های زندگی در کشور فرانسه چقدر است؟ مزایای روش خود حمایتی فرانسه در مقایسه با خود حمایتی سایر کشورها چیست؟ کشور فرانسه با داشتن فرهنگی غنی، آثار باستانی بسیار زیاد، سواحل زیبا و… هر ساله مقصد گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشد و بخش اعظم اقتصاد این کشور بر پایه توریسم و گردشگری می باشد. کیفیت زندگی، شاخص امید به زندگی، شاخص توسعه انسانی در این کشور بسیار بالا است و همچنین دارای وضعیت اقتصادی مطلوب می باشد که از این حیث در رتبه ششم جهان واقع گردیده است. متقاضیان می توانند از طرق گوناگون به کشور فرانسه مهاجرت نمایند که یکی از بهترین و کم ریسک ترین روش ها از طریق خود حمایتی میسر می گردد. امیدواریم سوالات و ابهامات شما عزیزان در رابطه با خود حمایتی فرانسه در این مقاله که توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است، رفع گردد. شما عزیزان همواره می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور ، همکار موسسه MIE اتریش  تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط و راه های مختلف مهاجرت به فرانسه اعم از سرمایه گذاری، کار، تحصیل و… مشاوره رایگان دریافت نمایید. در ادامه مقاله مباحث زیر را دنبال کرده و در مورد آنها مطالب علمی ارائه خواهیم داد :

خود حمایتی فرانسه
 • خود حمایتی فرانسه و شرایط عمومی آن
 • خود حمایتی فرانسه و شرایط عمومی آن
 • خود حمایتی فرانسه و مدارک مورد نیاز
 • خود حمایتی فرانسه و استاندارد های سرمایه گذاری
 • خود حمایتی فرانسه و شاخص های اقتصادی مهم
 • خود حمایتی فرانسه و نکات مهم
 • خود حمایتی فرانسه و وکیل مهاجرت برای آن
 • خود حمایتی فرانسه و هزینه های زندگی در فرانسه
 • خود حمایتی فرانسه و مزایای آن
 • خود حمایتی فرانسه و سخن پایانی

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

خود حمایتی فرانسه و شرایط عمومی

فرانسه یک کشور مدرن می باشد، که در اروپای غربی واقع گردیده است. کشور فرانسه دارای سواحلی در اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه می باشد. این کشور از نظر مساحت سومین کشور پهناور اروپا محسوب می گردد و مساحتی بالغ بر ۵۴۷,۰۳۰ کیلومتر مربع دارا می باشد. کشور فرانسه با کشورهایی چون سوئیس، بلژیک، آلمان، لوزامبورگ، ایتالیا و اسپانیا مرز مشترک دارد. پایتخت این کشور، شهر زیبای پاریس می باشد که بزرگترین شهر این کشور نیز به شمار می آید. جمعیت کشور فرانسه در سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۶۵,۴۷۳,۴۷۷ نفر تخمین زده شده است. تقریبا ۸۵ درصد مردم فرانسه مسیحی و دارای مذهب کاتولیک می باشند و ۱۰ درصد آن را مسلمانان تشکیل می دهند.

نقشه فرانسه

فرانسه عموماً دارای زمستان هایی سرد و تابستان هایی معتدل است، با این حال در امتداد مدیترانه در تابستان هوا گرم می باشد. منابع طبیعی  شامل؛ زغال سنگ، سنگ آهن، روی، پتاس و… به وفور در این کشور یافت می شود. پول رایج در این کشور یورو می باشد و از نظر اقتصادی کشور فرانسه یکی از کشور های برتر دنیا محسوب می گردد. کشور فرانسه به دلیل داشتن بزرگترین سواحل اروپا، بلندترین کوه ها، زیباترین شهرها، قعله های باشکوه، آثار تاریخی زیبا و… یکی از مهمترین مقاصد گردشگردی در جهان به شمار می آید و از نظر فرهنگی نیز غنای فرهنگی این کشور برای عموم اشکار می باشد زیرا مهد مشاهیری چون ویکتور هوگو، دوما، آنتونی دی سانتی و… بوده است.

کشور فرانسه در معاهدات بین المللی بسیار زیادی به عنوان کشوری پیشرو به حساب می آید. این کشور یکی از موسسین سازمان ملل متحد می باشد و در معاهدات بسیاری از جمله سازمان تجارت جهانی، ناتو، سازمان همکاری اقتصادی و… عضو می باشد. بنابراین به دلیل فرهنگ غنی، اقتصاد رو به رشد و پیشرفته، آب و هوای مناسب، کیفیت زندگی بالا، کیفیت آموزشی مناسب، شاخص توسعه انسانی بالا و… سبب گردیده است که افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود و محیطی امن برای زندگی انتخاب نمایند و افرادی زیادی هر ساله از طرق مختلف اعم از؛ مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و … به این کشور مهاجرت نمایند.

پرچم فرانسه ـ مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعیت و پاسپورت فرانسه از طریق خود حمایتی

یکی از روش های مهاجرت به کشور فرانسه مهاجرت از طریق خود حمایتی فرانسه می باشد که می توان به عنوان یکی از راه های سرمایه گذاری به حساب آورد؛ ولیکن در این روش نیاز به سرمایه گذاری نمی باشد و فقط با اثبات داشتن توانایی مالی مناسب قابل حصول است. افرادی که از طریق خود حمایتی فرانسه اقدام می نمایند باید دارای شرایط و الزاماتی باشند که در ادامه به این موارد اشاره خواهیم نمود.

مروری بر ویژگی ها و مشخصات کشور فرانسه

فایل ویدئویی مؤسسه ملک پور در مورد خود حمایتی فرانسه

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد خود حمایتی فرانسه

خود حمایتی فرانسه و قوانین اخذ اقامت و تابعیت فرانسه

 مهاجرت به هر کشور از شش طریق مختلف امکان پذیر است که شامل مهاجرت از طریق تولد، از طریق ازدواج، از طریق تحصیل، از طریق سرمایه گذاری، از طریق کار و از طریق امر خطیر پناهندگی می باشد. افرادی که از طریق سرمایه گذاری خواهان مهاجرت به کشوری هستند می توانند از طریق خرید املاک و مستغلات، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی، از طریق خود حمایتی و… برای کشور های مختلف اقدام نمایند. برخی از این روش ها مانند تولد سبب اعطای تابعیت به صورت خودکار می گردد و برخی از این روش ها سبب می گردد که فرد در ابتدا اقامت یک کشور سپس تابعیت آن را اخذ نماید.

مهاجرت به فرانسه ـ اخذ پاسپورت فرانسه ـ نقشه فرانسه ـ پرچم فرانسه

خود حمایتی فرانسه یکی از روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت و تابعیت کشور فرانسه می باشد. در ابتدای امر باید عنوان کنیم که خود حمایتی فرانسه در روش سرمایه گذاری قرار می گیرد اما افرادی که از این طریق برای مهاجرت به فرانسه اقدام می نماید، نیاز به سرمایه گذاری و انتقال سرمایه به کشور فرانسه ندارند و فرد با ثابت نمودن داشتن توانایی مالی لازم برای پوشش هزینه های زندگی خود در کشور فرانسه می تواند از طریق خود حمایتی اقدام نماید. لذا افرادی که از این طریق به فرانسه مهاجرت می نمایند نمی توانند در این کشور برای کارفرمای فرانسوی کار کنند، در واقع متقاضی نمی تواند به عنوان نیروی کار در جایی استخدام گردد؛ اما می تواند به خود اشتغالی پرداخته و از طریق سرمایه گذاری یا ثبت شرکت یا ایجاد بیزینس و یا خرید ملک و اجاره دادن آن درآمد کسب نماید.

افرادی که از طریق خود حمایتی فرانسه برای اقامت این کشور اقدام می نمایند،  در ابتدا اقامت یک ساله دریافت می کنند که این اقامت تا ۵ سال به صورت سالیانه قابل تمدید شدن می باشد و بعد از گذشت ۵ سال افراد می توانند برای اقامت دائم کشور فرانسه اقدام نمایند و اقامت ۱۰ ساله دریافت کنند و همچنین افراد می توانند در طی آن ده سال برای تابعیت کشور فرانسه و اخذ پاسپورت فرانسه درخواست نمایند.

ذکر این نکته ضروری است افرادی که خواهان اخذ پاسپورت یا تابعیت کشور فرانسه می باشند باید بر زبان فرانسوی مسلط باشند، در رابطه با قانون اساسی کشور فرانسه اطلاعات کافی داشته باشند، تاریخ کشور فرانسه را بدانند، در هنگام اقامت در فرانسه مرتکب جرم و جنایتی نشده باشند، توانایی مالی لازم برای حمایت از خود و خانواده خود داشته باشند و دارای کارت اقامت دائم کشور فرانسه باشند؛ در واقع فرد بایستی با جامعه فرانسه ادغام و عجین شده باشد.

مهاجرت به فرانسه ـ خود حمایتی فرانسه

به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینکراه های مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعیت فرانسه رجوع نمایید.

نظام حقوق بین المللی خصوصی در کشور فرانسه

خود حمایتی فرانسه و مدارک مورد نیاز

یکی از مهمترین مراحل برای اخذ خود حمایتی فرانسه ارائه نمودن مدارک لازم می باشد. فرد بایستی در امر آماده نمودن مدارک دقت کافی و لازم را داشته باشد؛ زیرا کوچکترین اشتباه یا نقصان در ارائه مدارک، اثرات جبران ناپذیری را برای فرد به همراه دارد و وی نمی تواند برای این روش اقدام نماید. مدارکی که فرد به سفارت ارائه می نماید نباید جعلی یا ساختگی باشد زیرا افسر مهاجرت با شک کردن در مورد پرونده شما می تواند آن را رد کند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست خود حمایتی فرانسه شامل موارد ذیل می باشد:

 1. ارائه پاسپورت معتبر
 2. تکمیل نمودن فرم های مربوطه
 3. ارائه اسناد و مدارک مالی و بانکی برای نشان دادن تمکن مالی
 4. ارائه اسناد مربوط به خرید ملک یا اجاره ملک در کشور فرانسه
 5. ارائه عکس با استاندارد های خواسته شده
 6. ارائه سند ازدواج برای افراد متاهل
 7. ارائه مدارک هویتی متقاضی و خانواده وی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

مقاله مرتبط

شرایط مهاجرت به فرانسه

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد مهاجرت به فرانسه

مقاله مرتبط

قوانین فرانسه

خود حمایتی فرانسه و استاندارد های سرمایه گذاری

همانطور که خاطر نشان کردیم افرادی که خواهان مهاجرت به فرانسه از طریق خود حمایتی فرانسه می باشند اجازه کار در این کشور را ندارند اما می توانند از طرق مختلف سرمایه گذاری درآمد کسب نمایند که افراد می توانند با ثبت شرکت، خرید ملک و اجاره دادن آن، راه اندازی کسب و کار، سرمایه گذاری در صندوق های دولتی این کشور و… درآمد لازم برای هزینه های زندگی و مخارج خود را به دست آورد.

یکی از مهمترین مسائل در امر سرمایه گذاری استاندارد های سرمایه گذاری می باشد. فردی که قصد سرمایه گذاری در کشور خارجی را دارد باید استانداردهای سرمایه گذاری را بداند و دقت نماید که آیا استاندارد های لازم در سرمایه گذاری مربوطه در کشور مورد نظرش رعایت شده است یا خیر؟ باید نظام قضایی کشور مورد نظر را بسنجد که آیا دارای نظام قضایی سالمی است و براساس عدالت و بدون تبعیض تژادی بین تبعه خود و سایر اتباع خارجی عمل می نماید؟

رعایت استانداردهای سرمایه گذاری مهمترین بخش سرمایه گذاری است که سبب ایجاد امنیت برای سرمایه گذار خارجی می گردد و سبب جلوگیری از مصادره اموال وی در کشور مورد نظر می گردد. مصادره اموال به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم باعث از بین رفتن دارایی فرد در کشور مورد نظر می گردد. مصادره مستقیم که با در اختیار گرفتن دارایی فرد به طور علنی توسط دولت صورت می گیرد و مصادره غیر مستقیم با وضع سیاست های محدود کننده سبب سلب قدرت سرمایه گذار می گردد.

نرخ مصادره اموال در کشورها بین ۱ تا ۷ ارزش گذاری می شود و هر چه عدد این شاخص کمتر باشد کشور مورد نظر برای حمایت از سرمایه گذار و عدم مصادره اموال مناسبی تر می باشد. نرخ مصادره اموال برای کشور فرانسه طبق نمودار زیر ۱ می باشد به این معنی که شرایط سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران از نظر مصادره اموال ایده آل می باشد.

نمودار نرخ مصادره اموال کشور فرانسه

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در باب سرمایه گذاری کیفیت نظارتی دولت است که نشان دهنده توانایی دولت برای تدوین و اجرای سیاست های صحیح در راستای رشد بخش سرمایه گذاری می باشد. برای کشورهایی که دارای قوانین نظارتی مناسبی می باشند قرار داد ها بر اساس سیستم حقوقی اجرا می گردد، فساد در کشور کم تر می باشد و مقررات های تجاری روشن و به شیوه ای شفاف اجرا می گردد. نمودار زیر توسط بانک جهانی برای کشور فرانسه تعریف گردیده است و مشخص کننده قوانین نظارتی در این کشور می باشد. عدد این شاخص بین ۲٫۵- تا ۲٫۵ ارزش گذاری می گردد. در این نمودار برای کشور فرانسه برای سال ۲۰۱۷ عدد شاخص ۱٫۱۶ می باشدکه نسبتا کیفیت نظارتی مناسب است.

نمودار کنترل کیفیت اجرای قوانین در کشور فرانسه

 از دیگر شاخص های مهم در باب سرمایه گذاری در کشورهای خارجی شاخص کنترل فساد می باشد و چرا که وجود فساد در کشوری سبب نا امنی های اقتصادی، گسترش اقتصاد زیر زمینی، از بین رفتن رقابت، فرار سرمایه و اتلاف منابع می گردد از این رو نگاه سرمایه گذاران به بحث فساد در کشور خارجی می تواند چشم انداز و برنامه های فرد در رابطه با سرمایه گذاری در کشور مورد نظر را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین نمودار مربوط به کنترل فساد برای کشور فرانسه در زیر قابل مشاهده می باشد این شاخص نیز بین منفی ۲٫۵ و عدد ۲٫۵ ارزش گذاری می گردد.

نمودار نرخ کنترل فساد در کشور فرانسه

بمنظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با عنوان سرمایه گذاری در کشور فرانسه از همین وبسایت مراجعه نمایید.

سرمایه گذاری در کشور فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به فرانسه با ۵ میلیارد سرمایه

خود حمایتی فرانسه و شاخص های مهم اقتصادی

سرمایه گذاری در هر نوع کسب و کار و کشوری ریسک های خاص خود را دارد و فرد بایستی  تمام شرایط و جوانب سرمایه گذاری را درنظر داشته باشد تا یک سرمایه گذاری پر سود را انجام دهد. در امر سرمایه گذاری فرد بایستی بداند که سرمایه خود را در کجا قرار می دهد و بازه ضرر و زیان برای سرمایه گذاری خود تعیین نماید.

متقاضیانی که از طریق خود حمایتی فرانسه اقامت این کشور را به دست می آورند، می توانند از طریق سرمایه گذاری کسب در آمد نمایند. از این رو در این بخش شاخص های مهم اقتصادی در امر سرمایه گذاری را بیان می داریم.

یکی از شاخص های مهم در امر سرمایه گذاری نرخ رشد اقتصادی یک کشور در طی یک سال می باشد که با مقایسه آن فرد سرمایه گذار، میزان سود دهی  احتمالی کسب و کار را میتواند تخمین بزند و نرخ رشد اقتصادی مثبت نشان از افزایش تولید ناخاص داخلی یک کشور و وجود رشد اقتصاد است.

نرخ رشد اقتصادی برای کشور فرانسه در سال ۲۰۱۹ برابر ۱٫۲  درصد می باشد.

نمودار نرخ رشد اقتصادی فرانسه

یکی دیگر از شاخص های مهم اقتصادی در امر سرمایه گذاری نرخ مالیات بردرآمد، سود و سود سرمایه می باشد. این مالیات بر سود شرکت ها و موسسات، بر روی درآمد واقعی یا پیش فرض افراد، روی زمین، روی اوراق بهادار و سایر دارایی ها اعمال می گردد، طبق آمار بانک جهانی در سال ۲۰۱۷ بیشترین نرخ مالیات مربوط به سال ۲۰۱۳  و برابر ۲۵٫۹۳ می باشدو برای سال ۲۰۱۶ نرخ مالیات ۲۵٫۴ می باشد که در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد.

نمودار نرخ مالیات بر سود و درآمد در کشور فرانسه

خود حمایتی فرانسه و نکات مهم

همانطور که ذکر کردیم یکی از شرایط لازم برای مهاجرت به فرانسه از طریق خود حمایتی این موضوع است که فرد باید اثبات نماید دارایی لازم برای حمایت از خود و خانواده خود در کشور فرانسه را داراست. برای اثبات این موضوع فرد می تواند با ارائه اسناد و مدارکی که نشان دهنده میزان سرمایه شخص در حساب بانکی اش و همچنین ارائه مدارکی که نشان از منبع درآمد برای متقاضی می باشد( بهای اجاره بلند مدت، حقوق بلند مدت، کسب عایدی از یک منبع درآمدی  و…) اقدام نماید، بنابراین نیازی به انتقال سرمایه فرد به فرانسه نیست از این رو خود حمایتی فرانسه یکی از روشهای کم ریسک تلقی می گردد. متقاضی اصلی می تواند برای همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود نیز اقامت کشور فرانسه را اخذ نماید. واجد الشرایط شدن برای مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت و پاسپورت کشور فرانسه از این طریق فرد بایستی شرایط و الزاماتی را رعایت نماید که شامل:

 1. میزان سرمایه ای که متقاضی اصلی بایستی در حساب خود به عنوان دارایی نشان دهد ۴۰,۰۰۰ یورو می باشد.
 2. مبلغ مورد نیاز در حساب بانکی برای همسر متقاضی اصلی مبلغ ۱۸,۰۰۰ یورو می باشد
 3. مبلغ موجود در حساب بانکی برای فرزند زیر ۱۸ سال ۱۰,۰۰۰ یورو می باشد.
 4. فرد بایستی ملکی را در فرانسه برای سکونت خود و خانواده خود اجاره یا خریداری نماید و متراژ خانه متناسب با تعداد افراد خانواده تعیین می گردد، بنابراین افراد می توانند در هر منطقه یا شهر فرانسه که تمایل به سکونت دارند ملکی را اجاره یا خریداری نمایند.

نکته مهم در باب خود حمایتی فرانسه

مهمترین نکته ای که در مورد خود حمایتی فرانسه می توان به آن اشاره نمود این است که مبلغی که به عنوان دارایی، متقاضی می بایست نشان دهد، با نرخ ارز دولتی محاسبه می گردد.

افرادی که خواهان مهاجرت به فرانسه از طریق خود حمایتی می باشند، بایستی حداقل یک بار با ویزای توریستی به این کشور سفر کرده باشند یا حتی الامکان سابقه سفر به کشورهای اروپایی یا کشور های عضو شنگن داشته باشند.

برای درخواست خود حمایتی فرانسه محدودیت سنی وجود ندارد اما این روش بیشتر برای افرادی که بازنشسته شده اند و سن بالاتری دارند یک روش مهاجرتی جذاب به شمار می آید. یکی از مهمترین مزیت های اخذ اقامت کشور فرانسه از این طریق، نداشتن شرط حضور برای متقاضی می باشد. کشورهای بسیار زیادی برای اعطای اقامت حضور فرد در کشور را شرط قرار می دهند و متقاضی چنانچه این شرط را رعایت ننماید، نمی تواند برای اقامت دائم آن کشور درخواست نماید. متقاضیان برای خود خمایتی فرانسه تنها برای تمدید اقامت خود باید در فرانسه حضور پیدا نمایند.

شرایط کلی اخذ اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه

خود حمایتی فرانسه و هزینه زندگی در فرانسه

یکی از مسائل مهم در زمینه مهاجرت به فرانسه از طریق خود حمایتی فرانسه، بحث هزینه ها می باشد و متقاضیان باید اطلاعات کامل و جامعی قبل از تصمیم گیری در رابطه با مهاجرت ، در مورد هزینه های زندگی در کشور فرانسه داشته باشند به طور کلی هزینه زندگی در فرانسه ۷۷٫۵۷ درصد بالاتر از ایران می باشد. در جدول زیر هزینه برخی از اقلام مهم در سبد خانوار را بررسی می نماییم.

جدول هزینه های زندگی در کشور فرانسه

هزینه زندگی در کشور فرانسه

همانطور که ذکر نمودیم یکی از شرایط لازم برای مهاجرت به فرانسه از روش خود حمایتی، اجاره یا خرید ملک در این کشور می باشد لذا هزینه اجاره و خرید ملک نیز بر روی تصمیم گیری افراد در زمینه خود حمایتی فرانسه تاثیر گذار است که در جدول زیر هزینه های خرید و اجاره ملک در کشور فرانسه را بررسی نموده ایم. هزینه های بالا در کشور فرانسه متعلق به شهر پاریس می باشد.

هزینه های املاک و مستغلات در کشور فرانسه

یکی از مهمترین شاخص ها در رابطه با هزینه ها نرخ تورم می باشد. هنگامی که نرخ تورم در کشوری پایین و تثبیت شده باشد افراد به راحتی می توانند برای هزینه ها و مخارج خود برنامه ریزی نمایند و افزایش نرخ تورم سبب کاهش ارزش پول ملی می گردد.

نرخ تورم در کشور فرانسه برای سال ۲۰۱۹ برابر ۰٫۹۴ می باشد.

نمودار نرخ تورم در کشور فرانسه

خود حمایتی فرانسه و وکیل مهاجرت

افرادی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند باید آگاه باشند که امر مهاجرت بسیار مشکل است و دارای پیچدگی های زیادی است. برای مهاجرت به فرانسه ، متقاضی می بایست اطلاعات و آگاهی های کافی در رابطه با قوانین داخلی و بین المللی آن داشته باشد و تغییرات مدام قوانین بر این پیچیدگی ها و سختی ها می افزاید. لذا افرادی که قصد مهاجرت به کشور فرانسه از طریق خود حمایتی فرانسه را دارند باید در این زمینه با وکیل معتبر که هم دارای پرونده وکالت می باشد و هم تجربه کافی در زمینه مهاجرت دارد مشورت نمایند.

وکیل مهاجرت ـ مشاوره مهاجرتی

موسسه حقوقی ملک پور با کارشناسان و مشاورین با دانش در زمینه مهاجرت و با کادری دلسوز و با تجربه سالیان متمادی برای ارائه بهترین خدمات به هموطنان عزیزمان تلاش نموده است. تجربه کاری در زمینه مهاجرت یکی از مهم ترین نکته هایی است که فرد باید به آن توجه نماید و این موسسه بیش از ۱۵ سال دارای تجربه می باشد و از اعتبار بالایی در زمینه مهاجرت برخوردار است. هزاران  پرونده موفق موسسه حقوقی ملک پور گواه از تخصص این موسسه برای ارائه خدمات به مشتریان می باشد که برخی از آنها را می توانید در گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین وبسایت ما بررسی نمایید. همانطور که بیان کردیم متقاضیان برای خود حمایتی فرانسه نیاز به اجاره یا خرید ملک در کشور فرانسه دارند و همچنین باید برای افزایش شانس ویزا شدن، سفری به کشور فرانسه داشته باشند که در این زمینه ها می توانند از خدمات موسسه حقوقی ملک پور استفاده نمایند.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

خود حمایتی فرانسه و مزایای آن

در ابتدای امر عنوان کردیم که روش خود حمایتی فرانسه یکی از کم ریسک ترین روش ها در دسته بندی سرمایه گذاری می باشد. برای اقدام، ارائه مدرک زبان اجباری نمی باشد و فرد با آشنایی اندک با زبان فرانسوی می تواند درخواست نماید. این روش الزاماً نیاز به ارائه مدارک تحصیلی دانشگاهی ندارد. کشور فرانسه محدودیت یا ظرفیت ندارد همه افراد با داشتن شرایط ذکر شده می توانند برای خود حمایتی فرانسه اقدام نمایند.

 برای اجاره یا خرید ملک در فرانسه، نیاز به اقامت فرد در این کشور نمی باشد و متقاضی می تواند از طریق ویزای توریستی یا دعوتنامه تجاری به این کشور سفر نماید و با بررسی شرایط و مشاهده ملک مورد نظر و در نظرگرفتن قیمت و… برای خرید یا اجاره آن اقدام نماید که در این زمینه موسسه حقوقی ملک پور با ارائه بهترین خدمات برای متقاضیان و ایجاد زمینه مناسب برای اخذ اقامت از طریق خود حمایتی فرانسه، همراه هموطنان عزیزمان در ایران و سایر کشورها می باشد. از دیگر مزیت های این روش می توان از نداشتن محدودیت سنی و عدم حضور برای اقامت نام برد. هزینه تحصیل و بیمه برای افرادی که اقامت کشور فرانسه را دارند رایگان می باشد. امکان سرمایه گذاری در کشور فرانسه هنگامی که فرد از طریق خود حمایتی فرانسه اقامت این کشور را اخذ نموده است از دیگر مزایای این روش می باشد.

جدول مزایای خودحمایتی فرانسه

اقامت فرانسه
اخذ تابعیت فرانسه
خود حمایتی فرانسه و سخن پایانی

خود حمایتی فرانسه ، شرایط و مدارک لازم برای خود حمایتی و اخذ اقامت و تابعیت کشور فرانسه از طریق خود حمایتی کشور فرانسه در این نوشتار بررسی گردید. خود حمایتی فرانسه یکی از بهترین و کم ریسک ترین روش های سرمایه گذاری محسوب می گردد کما اینکه انتقال سرمایه و سرمایه گذاری مستقیم در این روش مطرح نیست و فرد با ارائه تمکن مالی می تواند اقامت کشور فرانسه را اخذ نماید. خود حمایتی کشور فرانسه در مقایسه با خود حمایتی سایر کشورها دارای مزیت هایی از جمله عدم وجود شرط حضور، عدم محدودیت سنی و توانایی زبان و ظرفیت برای افراد و… می باشد. تمامی افراد از سراسر دنیا می تواند برای خود حمایتی فرانسه اقدام نمایند و اقامت کشور فرانسه را به مدت ۵ سال اخذ نمایند و سپس برای اقامت دائم و تابعیت کشور فرانسه اقدام نمایند. برای درخواست خود حمایتی فرانسه ، فرد بایستی با وکیل معتبر در زمینه مهاجرت مشورت نماید. شما بزرگواران می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از به روزترین و کامل ترین اطلاعات در زمینه مهاجرت به فرانسه از طرق گوناگون آگاهی های لازم را کسب. مشاورین موسسه حقوقی ملک پور آماده ارائه بهترین خدمات به هموطنان عزیزمان می باشد، لذا درصورت داشتن ابهام یا سوالی در زمینه مهاجرت، آن را در قسمت پرسش و پاسخ همگانی این وبسایت یا در بخش دیدگاههای این مقاله مطرح کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ های خود را دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 پاسخ
 1. محمد گفته:

  باسلام، من ‌همسرم به صورت مجزی و دو فرزندم نیز به صورت مستقل و همزمان از طریق تمکن مالی می خواهیم اقامت فرانسه را بگیریم؛ سوال اول: آیا از یک مکان اجاره ای مناسب برای هر چهار نفر می توان اقدام کرد؟ سوال دوم: مبلغ توانایی مالی ۴۰۰۰ یورو از چه زمانی باید در حساب باشد و پس تاییدیه بانک می توان این مبلغ را برداشت و مجدد واریز کرد؟

  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز . برای هر کیس قرارداد اجاره جداگانه می بایست ارائه شود .مبلغی که بابت تمکن در حساب گذاشته می شود به مدت ۶ ماه و تا زمان صدور ویزا می بایست در حساب باشد.

   پاسخ
 2. مصطفی گفته:

  با سلام
  برای خود حمایتی فرانسه به جای پول در بانک میتوان ارزش ملک رو اریه کرد؟
  سوال دوم اینکه با خودحمایتی فرانسه می توان در کشور دیگری کار کرد؟ با توجه به اینکه شرط حضور ندارد. .مثلا در آلمان کار کرد
  با تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز خیر مبلغی که به عنوان تمکن نشون میدید می بایست به صورت نقدی باشه و در واقع شما باید نشون بدید که دارای تمول هستید و نیاز نیست در فرانسه کار کنید .در روش خود حمایتی شما اجازه کار ندارید چه در خود فرانسه و چه در کشورهای دیگر ولی چنانچه کار پیدا کنید می توانید اقامتتون رو به اقامت کاری تبدیل کنید.

   پاسخ
 3. sam گفته:

  سلام وقت بخیر. در خصوص اقامت از طریق خود حمایتی فرانسه آیا منجر به اخذ پاسپورت کشور فرانسه هم میشود و اینکه برای تمدید در سالهای بعد چه مراحلی دارد؟ و سوال دیگر اینکه در سایت وکلای ایران خوندم که این نوع روش یعنی خود حمایتی منجر به اخذ اقامت نمی شود . درست است ؟؟؟ ممنون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، تمامی شرایطی که در ابتدای اقدام دارین رو برای تمدید بای داشته باشید. اقامت شما در ابتدا یک ساله هست و هر سال تمدید میشه . بعد از ۵ سال بهتون اقامت دائم میدن و در صورتی که کار کنید و مالیات پرداخت کنید میتونید پاسپورت بگیرید.

   پاسخ
 4. مصطفی قزی گفته:

  با سلام و احترام
  آیا با حدود یک میلیارد در حساب میتوان برای یک خانواده ۴ نفره اقامت گرفت؟
  سوال دوم اینکه اگر همسرم به عنوان فرد اصلی اقدام کنه،من میتونم کار کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 5. Masoud گفته:

  سلام وقت بخیر.
  من میخواستم درباره خود حمایتی فرانسه اقدام کنم.
  خودم مدرک کاردانی حسابداری دارم و متاهل هستم و دو فرزند دارم.
  حدود سرمایه در صورت نقد شدن ۳۰۰ میلیون میباشد.
  ایا میشه اقدام کرد واسه خود حمایتی فرانسه.

  Rating: ۴
  پاسخ
 6. محمد گفته:

  سلام و عرض ادب و احترام
  شرایط و مدارک لازم برای ویزای توریستی و یا ویزای تجاری فرانسه چیست؟
  ایا بدون مدرک تحصیلی و بدون سفر به کشورهای معتبر امکان اخذ ویزای فرانسه توریستی یا تجاری وجود دارد؟
  ایا شش سال کار در امارات بعنوان مسئول خرید در شرکت واردات و صادراتی امتیاز مثبت محسوب میشود؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، مجموعه ای از شرایط لازم هست، مقاله ویزای توریستی فرانسه رو در همین وبسایت مطالعه کنید اطلاعات کامل ذکر شده، سابقه سفرهاتون خیلی تاثیر داره، اقامت امارات هم تاثیرگذار هست ولی سفر حوزه شینگن شانستون رو خیلی بالا میبره

   پاسخ
 7. محمد گفته:

  سلام ، فرد تبعه افغانستان دارای اقامت یکساله در ایران امکان اقدام برای خود حمایتی فرانسه از ایران را دارد؟

  و فرد افغانستانی که در ایران املاکی دارد اما در سند به نام شخصی ایرانی هست لذا این فرد چگونه میتواند از املاکش بعنوان یک امتیاز خوب برای پروسه خود حمایتی فرانسه استفاده کند؟ ایا گرفتن وکالت از شخص ایرانی میتواند در خود حمایتی فرانسه به فرد افغانستانی کمک کند؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 8. محمد گفته:

  سلام ، ایا با وجود عدم نیاز به مدرک زبان در خود حمایتی فرانسه داشتن مدرک زبان امتیاز محسوب میشود؟ و با داشتن مثلا دو برابر ۴۰ هزار یوروی دولتی در حساب بانکی و بدون داشتن هیچ نوع سند ملکی که به نام شخص متقاضی باشد ، باز هم امتیازخوبی خواهد بود؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، بله مدرک زبان دارای امتیاز مثبت است ، دقت بفرمایید که در تمامی کشور ها مهمترین نکته مشخص بودن سورس پول است و باید کاملا مشخص باشد که پول از چه منبعی تامین شده است.

   پاسخ
 9. محمد گفته:

  سلام ، ایا در خود حمایتی فرانسه تنها در ابتدا برای اقدام لازم هست به اندازه مبلغ ۴۰۰۰۰ یوروی دولتی در حساب بانکی شخص باشد یا اینکه همچنین برای تمدید اقامت در سال های بعد هم مبلغ مذکور باید در حساب شخص باشد؟ و ایا به عبارتی دیگر قسمت سخت کار اقامت سال اول هست و سالهای بعد اسانتر تمدید میشود؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، با تشکر از سوال خوب شما ، بله باید برای تمدید شرایط اولیه رو داشته باشید. اما طبیعتا در سال های بعد با توجه به حضور شما شرایط راحت تری خواهید داشت.

   پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، برای خودحمایتی ازتون مدرک تحصیلی نمی خوان، اما چون باید در ابتدا ویزای توریستی بگیرین ، واسه بالابردن شانس ویزای توریستی نیاز به مدرک تحصیلی دارین.

   پاسخ