دانشگاه های رایگان اتریش

دانشگاه های رایگان اتریش

دانشگاه های رایگان اتریش

دانشگاه های رایگان اتریش و تحصیل در اتریش ۲۰۱۸ چه شرایطی دارد ؟ راههای مهاجرت به اتریش ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و در صورت کلی تحصیل رایگان در اتریش چگونه است ؟ قوانین دانشگاه های رایگان اتریش و راههای اخذ اقامت اتریش به چه صوررت است ؟ شرایط دانشگاه های رایگان اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش چگونه است ؟ شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش و تحصیل در دانشگاه های رایگان اتریش به چه نحوی است ؟ در مقاله ی حاضر مطالب مفیدی را در ارتباط با دانشگاه های رایگان اتریش به اطلاع متقاضیان تحصیل در دانشگاه های رایگان اتریش عزیز می رسانیم. آگاهی از شرایط کار دانشجویی در اتریش ، شرایط دانشگاه های رایگان اتریش برای دانشجویان بین المللی، قوانین و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش و شرایط تحصیل در اتریش و دانشگاه های رایگان اتریش و شرایط اخذ اقامت اتریش برای آن دسته از افرادی که قصد دارند در کشوری نظیر اتریش تحصیل کنند و از این طریق به موفقیت های روزافزون دست یافته و آینده ی علمی خود را تأمین نمایند بسیار مهم است.
مؤسسه ی حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش با نگارش این مقاله در زمینه ی دانشگاه های رایگان اتریش، به معرفی دانشگاه های رایگان اتریش پرداخته و با ذکر هزینه ها، شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش، تحصیل در دانشگاه های رایگان اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش و نیز شرایط تحصیل و زندگی در اتریش قصد دارد شما عزیزان را در تصمیم گیری صحیح در رابطه با بورسیه تحصیلی اتریش و تحصیل در دانشگاه های رایگان اتریش و مهاجرت به اتریش یاری نماید.
اتریش در مرکز اروپا واقع است و با کشورهای جمهوری چک، آلمان، مجارستان، اسلواکی، ایتالیا و سوئیس همسایه ی مرزی است.
شهریه ی دانشگاه های رایگان اتریش بسیار ارزان و مقرون به صرفه است به طوری که تحصیل را می توان رایگان بشمار آورد. شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی ممکن است سالانه مبلغی کمتر از ۱۵۰۰ یورو به عنوان شهریه ی دانشگاه بپردازید که این مبلغ در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار کم و اصطلاحا رایگان است.
در این متون قصد داریم فهرست جامعی از دانشگاه های رایگان اتریش و نیز دانشگاه هایی را که دارای شهریه ی اندکی هستند معرفی کنیم. علاوه بر این، تاریخ درخواست اخذ پذیرش، هزینه زندگی و نیز روش درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه ها را نیز به طور خلاصه به اطلاع شما عزیزان می رسانیم.
هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش
دانشگاه های رایگان اتریش از اتباع اتحادیه اروپا شهریه اخذ نمی کنند. ولی دانشجویان بین المللی موظف هستند شهریه ای به مبلغ تقریباً ۳۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در سال به دانشگاه بپردازند. علاوه بر این هزینه ی الزامی دیگری به مبلغ ۱۸ یا ۱۹ یورو باید در هر ترم برای اتحادیه دانشجویی پرداخت شود.
هزینه ی زندگی دانشجویی در اتریش با توجه به شهر محل تحصیل دانشجو و روش زندگی او به طور تقریبی ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه برای مواردی نظیر غذا، مسکن، کتاب، سفر و غیره تخمین زده می شود. لطفاً توجه داشته باشید که این ارقام فقط یک تخمین است و ممکن است با توجه به سبک زندگی هر فردی هزینه ی زندگی او در اتریش کمتر یا بیشتر از این مبلغ گردد.
شرایط اخذ پذیرش
چنانچه قصد تحصیل در کشور اتریش، و تحصیل در دانشگاه های رایگان اتریش را دارید ابتدا باید با دانشگاه مورد نظر خود تماس حاصل کنید و از دوره های تحصیلی آن ها و شرایط اخذ پذیرش آگاه شوید. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی متقاضی باید دارای مدرک دبیرستان با نمرات خوب در رشته ی مرتبط باشد. از سوی دیگر جهت تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد متقاضی تحصیل در دانشگاه های رایگان اتریش باید دارای مدرک کارشناسی با نمرات خوب باشد. به علاوه متقاضیان باید ثابت کنند که به زبان آموزشی دوره ی مورد نظر خود تسلط دارند. زبان آموزشی دانشگاه های رایگان اتریش انگلیسی، آلمانی یا ترکیبی از هر دو زبان است.
تاریخ و مهلت درخواست اخذ پذیرش
جهت درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش لطفاً تاریخ های زیر را به خاطر بسپارید:
• ۱ سپتامبر: جهت تحصیل در ترم زمستان پیش از ۱ سپتامبر درخواست خود را ارسال کنید.
• ۱ فوریه: جهت آغاز تحصیل از ترم تابستان لطفا درخواست خود را تا ۱ فوریه ارسال کنید.
چگونه جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش درخواست دهید؟
ابتدا متقاضی موظف است مدارک تحصیلی خود را به سفارت اتریش در کشور خود برده و تائیدیه قانونی اخذ نماید . پس از انجام این مرحله، قدم بعدی ارسال درخواست آنلاین به دانشگاه مورد نظر و نیز ارسال مدارک تائیده شده ی رسمی به دانشگاه مورد نظر در اتریش است. پس از آن واحد پذیرش دانشگاه درخواست را مورد بررسی قرار خواهد داد و در صورتی که دانشجو از حداقل شرایط ورود به آن دوره برخوردار باشد یک دعوت نامه برای او ارسال خواهد شد.
فهرست دانشگاه های رایگان اتریش و دانشگاه هایی که شهریه ی آن ها بسیار اندک و ارزان است:
• دانشگاه علوم کاربردی (Technikum Wien)
• دانشگاه فناوری گراتس (Technische Universität Graz)
• دانشگاه فناوری وین (Technische Universität Wien)
• دانشگاه علوم کاربردی وین (Universität für angewandte Kunst Wien)
• دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی وین (Universität für Bodenkultur Wien)
• دانشگاه هنر و طراحی لینز (Universität für künstlerische und industrielle Gestaltung Linz)
• دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس (Universität für Musik und darstellende Kunst Graz)
• دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien)
دانشگاه گراتس (Universität Graz)
دانشگاه اینسبروک (Universität Innsbruck)
• دانشگاه کلاگنفورت ( Universität Klagenfurt)
• دانشگاه لینز (Universität Linz)
• دانشگاه موزارت سالزبورگ ( Universität Mozarteum Salzburg)
• دانشگاه سالزبورگ (Universität Salzburg)
دانشگاه وین (Universität Vienna
• دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس (University of Music and Dramatic Arts in Graz)
• دانشگاه دامپزشکی وین (Veterinärmedizinische Universität Wien)
• آکادمی بین المللی هنرهای زیبای وین (Vienna International Fine Art Academy)
• کالج مهندسی ولز (WCE)
• دانشگاه اقتصاد وین (Wirtschaftsuniversität Wien)
در ادامه توضیح مختصری را در مورد یکی از مهم ترین دانشگاه های رایگان اتریش «دانشگاه وین» ارائه می دهیم تا متقاضیان عزیز با آگاهی کامل تری بتوانند جهت تحصیل در اتریش تصمیم گیری نموده و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایند.
دانشگاه وین اتریش
دانشگاه وین اتریش یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های سراسر اروپا بشمار می رود. این دانشگاه دارای ۹۰۰۰۰ دانشجو از ۱۳۰ کشور جهان است. دوره های تحصیلی دانشگاه رایگان وین در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشکده های مختلف آن برگزار می شود.
متقاضیانی که قصد دارند از دانشگاه های رایگان اتریش از جمله دانشگاه وین اخذ پذیرش نمایند باید دارای دانش کافی زبان آلمانی باشند یا در دوره های زبان آلمانی دانشگاه شرکت نمایند. در صورت نیاز از آنها آزمون زبان گرفته خواهد شد. با این حال برخی دوره های مقاطع عالی نیز به زبان انگلیسی برگزار می شوند که در این صورت نیز متقاضی تحصیل در دانشگاه های رایگان اتریش مستلزم خواهد بود به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد.
مدارک لازم جهت دانشگاه های رایگان اتریش
• گذرنامه، کارت شناسایی یا مدرک شناسایی ملی به همراه عکس
• مدرک تحصیلی دیپلم دبیرستان، کارشناسی یا کارشناسی ارشد (با توجه دوره و مقطع مورد نظر) یا مدرک معادل آن
• ریزنمرات آخرین مدرک تحصیلی
• فرم های تکمیل شده ی: فرم درخواست اخذ پذیرش، فرم ثبتنام، فرم اطلاعات، مدرک شناسایی دانشجو به همراه پیوست عکس
• (در حال حاضر دانشگاه رایگان وین به دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های آزاد ایران اعطای پذیرش نمیکند و شرایط سختی را پیش رو گزاشته است)
• رسید بانکی دال بر پرداخت شهریه ی هر ترم تحصیلی، البته اگر دانشجو در موارد استثنای عدم پرداخت شهریه قرار نگرفته باشد.
شهریه ی تحصیلی در دانشگاه های رایگان اتریش
دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا موظف هستند شهریه ای به مبلغ تقریبی بین ۱۵۰ تا ۷۵۰ یورو در هر ترم به دانشگاه بپردازند.
البته دانشگاه های مختلف برای برخی دانشجویان دارای شرایط خاص و دانشجویان برخی کشورهایی که فهرست آنها در وبسایت دانشگاه اعلام می شود استثنا قائل شده و از مبلغ شهریه کسر می کنند و حتی ممکن است هیچ شهریه ای از آن ها اخذ نشود؛ بنابراین جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، متقاضی میتواند با کارشناسان و مشاورین موسسه ی MIE تماس داشته و مشاوره اخذ نمایند و از شرایط پرداخت شهریه آگاه شود.
در خصوص تحصیل در دانشگاه های رایگان اتریش و مهاجرت به اتریش لازم به ذکر است که جهت ساده تر نمودن مراحل اخذ ویزای تحصیلی اتریش جهت دانشگاه های رایگان اتریش به کمک مشاوران مجرب و در صورت داشتن هر گونه پرسشی در ارتباط با تحصیل در اتریش و تحصیل رایگان در اتریش ، دانشگاه های رایگان اتریش، شرایط تحصیل در دانشگاه های رایگان اتریش، قوانین اخذ ویزای تحصیلی اتریش و راه های اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش و کار ضمن تحصیل در اتریش و در نهایت اخذ اقامت اتریش می توانید ضمن تماس مستقیم با دفاتر موسسه ی حقوققی ملک پور همکار مشاور MIE در سراسر دنیا و یا شعبه مرکزی در وین اتریش از مشاوره ی رایگان و تخصصی وکلای این موسسه بهره مند شوید.

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (16 نظرات, میانگین: 4٫75 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

80 پاسخ
 1. میلاد گفته:

  سلام
  دانشجوی مهندسی عمران دانشگاه تبریز سال دو هستم مقطع کارشناسی، مدرک زبان ندارم ومیخوام بدون مدرک زبان به اتریش برم و ادامه بدم رشته تحصلیم یعنی عمران رو در اونجا و اینکه یه سری سوال داشتم :
  ۱-با توجه به اینکه دانشگاه من جزو دانشگاه های تاپ ایران در رشته من هستش شانسی در گرفتن تاییدیه از سوی دانشگاه اونطرف رو دارم؟
  ۲-آقای ملک پور توی فیلما فرمودن یه پشتوانه مالی داشته باشین برا رفتن منظورشون چند میلیون بود یه حدود بگین ؟
  ۳-در کدام دانشگاه ها میتوان رایگان تحصیل کرد؟)همون هزینه ثبت نام منظورمه(
  ۴-و مثلا من ک میخوام در مقطع کاشناسی تحصیل کنم مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی نیاز هست؟
  )من معدل دیپلمم کمه یعنی ۱۲ ولی پیش دانشگاهی ۱۷٫۵ و تو دانشگاهم تا اینجای کار ۱۵ )دو ترم( (

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز
   برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس قبولی در دانشگاه دولتی الزامی ست و بهتر هست که حداقل ۴۰ واحد رو پاس کرده باشید . مدرک زبان a 2 آلمانی برای پذیرش نیاز دارید و بعد در اتریش می توانید زبانتون رو ادامه بدید .شهریه دانشگاه عموما بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو برای هر ترم می باشد.

   پاسخ
 2. نیاز گفته:

  با سلام
  من مدرک کارشناسی در رشته مدیریت دارم و ارشد هم همینطور با نمره های خوب ولی میخوام تغییر رشته بدهم و برای ارشد رشته هنر اقدام کنم،البته در شرف گرفتن مدرک زبان آلمانی هم هستم،میتونم موفق به اپلای و تغییر رشته بشم؟؟البته یه سری دوره های هنر رو هم در ایران برای داشتن پورتفولیو مشغول رفتن هستم،میشه منو کمی راهنمایی کنید ؟؟ممنونم

  Rating: ۴
  پاسخ
 3. آوا گفته:

  با سلام. من ۳۸سال دارم و مدرک لیسانس از دانشگاه دولتی و ارشد از دانشگاه آزادبا در جه الف دارم و ۵سال از مدرک ارشد میگذره مدرک ieltsهم جدیدا گرفتم میتونم برای دکترا اقدام کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 4. مهتا گفته:

  سلام خسته نباشید . من فوق دیپلم معماری و لیسانس ناپیوسته معماری با معدل ۱۶٫۴۱ دارم . ۳۳ ساله هستم . امکان تحصیل رایگان مقطع ارشد در اتریش دارم ؟ زبان آلمانی نیاز هست برای گرفتن پذیرش ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 5. سارا گفته:

  با سلام
  من قبولی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه صنعتی اصفهان رو دارم و لیسانس شیمی دانشگاه ازاد میخواستم بدونم برای گرفتن پذیرش در مقطع ارشد شیمی میتونم اقدام کنم مدرک زبان هم ندارم . ممنون میشم راهنمایی کنید

  Rating: ۵
  پاسخ
 6. Navisa گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من مدرک A2 دارم و زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه روزانه میخونم معدلم ۱۸.۵ هستش
  میخوام بدونم بعد اخذ پذیرش میتونم رشتم رو عوض کنم؟
  نمیخوام توی اتریش هم زبان بخونم

  Rating: ۴
  پاسخ
 7. دریا گفته:

  سلام و خسته نباشید
  بنده ترم ۴روانشناسی هستم و معدلم ۱۵هست
  میخوام بدونم نقش معدل توی گرفتن ویزای تحصیلی برای اتریش خیلی پر رنگه؟و اینکه اگر الان اقدام کنم باید از ابتدا تحصیل کنم؟و اینکه راه بهتر این هست که الان اقدام کنم یا مدرک لیسانس رو بگیرم و بعد اقدام کنم،؟
  با تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، معدلتون تاثیرگذار هست ولی نکته دوم دانشگاهی که در اون درس می خونید هست. اگر سراسری باشه میشه براتون اقدام کرد. اگر مدرک زبان دارین از هر دو طریق میشه براتون اقدام کرد. اگر مدارکتون اوکی باشه هر دو مقطع شانس پذیرش و ویزای یکسانی دارند.

   پاسخ
  • سیمین گفته:

   سلام دانشگاه سراسری هستم و سال۲
   اگر اقدام کنم برای مهاجرت اونجا باید از اول رشتم رو شروع کنم یا تطبیق میخوره؟

   Rating: ۴
   پاسخ
 8. شاهوش گفته:

  سلام وقتتون بخیر من ۲۳ سالمه و دانشجوی کارشناسی روانشناسی هستم.میخواستم ببینم در صورت داشتن مدرک تافل میتونم از طریق مدرک پیش دانشگاهی برای پذیرش رشته های انگلیسی زبان اقدام کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، بله در دانشگاه های خصوصی میشه اقدام کرد برای دانشگاه های دولتی حتما باید مدرک زبان آلمانی در سطح A2 واسه پذیرش اولیه داشته باشین بعد بهتون مهلت میدن که ارتقا بدین

   پاسخ
 9. بانو.. گفته:

  سلام خسته نباشید من ۲۳ساله دانشجوی سال سوم کشاورزی از دانشگاه سراسری هستم.میخواستم بدونم که با معدل۱۶.۵۰میتونم پذیرش یکی از دانشگاه های دولتی اتریش رو بگیرم؟آیا دوره ی ارشد با زبان انگلیسی برای رشته بیوتکنولوژی کشاورزی وجود داره؟و سوال آخر آیا به محض ورود ب اتریش امکان کار ۲۰ساعت در هفته وجود داره؟با تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام،بله میشه اقدام کرد براتون ، دوره های زبان انگلسیی در مقاطع کارشناسی معمولا با پرداخت هزنیه برگزار میشه. بله اگر وضعیت اقامت مشخص باشه میشه کار کرد.

   پاسخ
 10. eliii_fm گفته:

  درود
  من ۱۹ ساله هستم و رشته ام طراحی لباس هست و در دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع کاردانی در حال تحصیل هستم و ترم ۲ هستم در حال حاضر معدل ترم ۱ ام ۱۸/۵۲ بوده. اما مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی من علوم تجربی بوده. سوال من اینه میتونم تو دانشگاه هنر وین رایگان تحصیل کنم؟ ایا این موضوع ک مدرک کاردانیم یا مدرک دبیرستانم تو دو رشته ی متفاوت هستن مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
  با تشکر فراوان

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با توجه به سن میشه اقدام کرد ولی شما باید قبولی کنکور سراسری در ایران رو داشته باشید که بشه برای اتریش اقدام کرد. مدرک زبان آلمانی هم باید داشته باشید. لطفا تماس بگیرید با دفاتر که اطلاعات کامل رو دریافت کنید.

   پاسخ
 11. ehsan گفته:

  با سلام
  من لیسانس برق قدرت از دانشگاه آزاد دارم و تقریبا ۷ سال از اخذ مدرکم می گذره، می خواستم بدونم با ۳۵ سال سن و این گپ ۷ ساله در صورت امکان ادامه تحصیل درهمین رشته و مقطع کارشناسی ارشد به صلاح هستش یا که برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی اونم در رشته it اقدام کنم بهتره؟( ضمنا درابتدای دوره زبان a1 هستم )

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با توجه به گپی که دارین ریسک ویزا دارین و بهتر هست که برای مقطع بالاتر اقدام بشه ، اگر سابقه کار مرتبط دارین و می تونین گپ رو پوشش بدین میشه برای کانادا هم اقدام کرد.

   پاسخ
 12. زهره عباسي گفته:

  با سلام
  من ليسانس مامايي از دانشگاه دولتي هستم و مي خواستم ببينم براي ارشد چه رشته هايي غير از مامايي مي تونم از دانشگاههاي رايگان اتريش پذيرش بگيرم و شرايط گرفتن پذيرش چيه و آيا اقامت به همراهان مي دهند من متأهل و داراي ٢ فرزند مي باشم .
  با تشكر فراوان

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، بله میشه برای رشته های مرتبط شاخه پزشکی اقدام کرد. باید سطح زبانتون بالا باشه که راحت تر بشه پذیرش گرفت. سنتون رو هم باید بدونیم و گپ تحصیلی که دارین. برای همراه ها بهتر هست که در ابتدا وضعیت خودتون در اتریش مشخص بشه برای همراه اقدام کرد.

   پاسخ
 13. نیلوفر گفته:

  سلام
  من سال دوم دانشگاه در رشته ی مهندسی پزشکی در مقطع کارشناسی دانشگاه دولتی هستم
  اما میخواستم بعد گرفتن مدرک فوق دیپلم برای تحصیل در زمینه ی موسیقی دانشگاه اتریش رو اقدام کنم
  امکانش هست؟و این که حتما باید مدرک موسیقی مرتبط داشته باشم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 14. علی گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید؛
  من قصد تحصیل در رشته موسیقی (آهنگسازی) در مقطع کارشناسی رو دارم و همونطور که در قسمت بالا توضیح دادید، حدود ۴ الی ۵ دانشگاه در اتریش هستند که در واقع دانشگاه موسیقی هستند. سؤالم این هست که آیا بعد از شرکت در کنکور در ایران نیاز به پرداخت هزینه دانشگاه در ایران داریم یا اینکه فقط نیاز هست که نامه قبولی در دانشگاه رو به دانشگاه های اتریش ارسال کنیم بدون پرداخت هزینه در دانشگاه های ایران؟
  خیلی از سؤال ذهنم رو درگیر کرده چون اگر نیاز به پرداخت هزینه در دانشگاهی که در ایران قبول شدیم باشه، این خودش یک هزینه اضافی هست…

  ممنونم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض احترام ، شما باید قبول کنکور سراسری ایران رو داشته باشید. بهترین حالت این هست که یک ترم درس بخونید. هزینه ای که در اینجا پرداخت میشه عملا صفر هست در مقابل هزینه های زندگی و ثبت نام اونجا

   پاسخ
 15. مهتا گفته:

  سلام من امسال کنکور هنر رشته موسیقی میخام بدم. ولی ریاضی دیپلم امسال میگیرم. معدل و نمره های ریاضی مهم تره یا رتبه کنکور و دانشگاهی که قبول میشم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، دانشگاه شما تاثیر چندانی در پروسه پذیرش ندارد و باید صرفا شما اجازه تحصیل در همان مقطع را در ایران داشته باشید. با توجه به رشته و دانشگاه مدنظر شما شرایط می تواند کاملا متفاوت باشد.

   پاسخ
 16. Mina گفته:

  سلام من در دبیرستان رشتم ریاضی بوده معدلم ۱۹.۸۹ بوده لیسانس و فوق لیسانس مدیریت فناوری اطلاعات از دانشگاه های علم و صنعت و امیر کبیر با معدل بالا دارم، و میخوام برای رشته روانشناسی مقطع لیسانس در اتریش ترجیحا دانشگاه وین اقدام کنم. ایا این امکان وجود داره؟ اینکه کنکور رشته مرتبط باید داده باشم و قبول شده باشم یعنی چی؟؟ منو لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، باید در ابتدا نامه عدم منع تحصیل در مقطع مورد نظر را ارائه کنید یا قبولی کنکور ایران در این رشته را داشته باشید.

   پاسخ
 17. بهاره وفایی گفته:

  سلام من لیسانس صنایع دستی هستم از دانشگاه سراسری سمنان و فوق لیسانس هنر اسلامی دارم از دانشگاه تربیت مدرس تهران برای ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش باید چی کار کنم

  پاسخ
 18. arman گفته:

  با سلام بنده دندانپزشک عمومی هستم وسطح زبان قوی ندارم می خواستم برای گرفتن تخصص در اتریش و دانشگاهی به زبان انگلیسی راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای تحصیل در اتریش قوانین مهاجرتی تغییر پیدا کرده و حتما به مدرک زبان آلمانی در هنگام مراجعه به سفارت نیاز دارید.

   پاسخ
 19. منصور مختاری نفر گفته:

  سلام مشغول ادامه تحصیل هستم در مقطع کارشناسی برق صنعتی شبکه انتقال و توزیع دارای سه تا مدرک بین المللی و کمربند مشکی دان یک کیک بوکسینگ شرایط واسه من چطور هست پایان خدمت هم ندارم ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، باید شرایط سنی شما مشخص باشد. می توان برای تحصیل اقدام کرد اما باید قبولی کنکور سراسری ایران را داشته باشید یا در امتحان ورودی رشته موردعلاقه قبول شوید.

   پاسخ
 20. Alireza گفته:

  باسلام.بنده کارشناسی ارشد در رشته حقوق از دانشگاه آزاد رو دارم.قصدم مهاجرت به اتریش هست اما لطفا بفرمایید با توجه به رشته و مدرک چه کشورهایی رو پیشنهاد میکنین…؟ با تشکر

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای رشته حقوق کشورهای انگلستان و اتریش مناسب هستند. اما باید برای تحصیل در انگلستان یا اتریش شرایط لازم را دارا باشید.

   پاسخ
 21. زهره گفته:

  سلام دانشجو ارشد رشته آمار ریاضی در دانشگاه خوارزمی هستم و به دنبال اخذ بورسیه در دانشگاه های اتریش برای مقطع دکترا هستم لطفا برای گرفتن بورسیه راهنمایی می فرمایید.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، برای دکتر در ابتدا باید سوپروایزر شما مشخص باشد تا بتوان اقدام کرد. برای بورسیه نیز شرایط بورسیه تحصیلی اتریش در سایت دانشگاه های اتریش بیان شده است.

   پاسخ
 22. مهدی گفته:

  با سلام. من در رشته آموزش زیست شناسی مقطع کارشناسی در حال تحصیلم. امکان پذیرش کدوم رشته و دانشگاه اتریش هست؟ آیا امکان پذیرش رایگان از اتریش دارم؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اکثر دانشگاه های اتریش رایگان هستند. اما شرایط شما باید بررسی شود. لطفا با دفاتر تماس بگیرید و مقالات مرتبط با تحصیل در اتریش را مطالعه بفرمایید.

   پاسخ
 23. Faeze گفته:

  سلام،من دیپلمم رو دررشته ریاضی گرفتم آیا میتونم در رشته هنر پذیرش بگیرم؟واینکه اگه تو کنکور سراسری دانشگاه دولتی قبول شم،روند پذیرش آسونتر میشه؟

  پاسخ
 24. محمدصالح گفته:

  با سلام
  من ارشد مهندسی نرم افزار دارم با معدل ۱۷ از دانشگاه آزاد. آیا واسه دکترا راحت میشه ویزای تحصیلی گرفت واسه اتریش؟

  پاسخ
   • محمدصالح گفته:

    با شرایطی که من دارم یعنی مدرک ارشد مهندسی نرم افزار بهترین روش برای مهاجرت و اقامت گرفتن چیه؟ و هزینش چقدره؟ شما چه کمکی به من میتوانید بکنید؟

    پاسخ
    • m.s گفته:

     سلام، ویزای کار شاید مناسب شما باشد، ما شما را بار اخذ ویزای کار آلمان و اتریش و همچنین کاریابی یاری خواهیم کرد.

     پاسخ
     • محمدصالح عباسی گفته:

      سلام
      میشه بیشتر راهنمایی کنین چه کمکی میتونین بکنین؟ واسه کار چه کمکی به من میکنین؟ طرح هاتون به چه صورته؟

     • m.s گفته:

      سلام، ما می توانیم شما را در امر پذیرش دانشگاه و اخذ ویزای یاری کنیم. همچنین برای کار نیز ویزای جستجو کار اتریش و اخذ ویزای کار و در همکاری در روند کاریابی نیز می توانیم اقدام کنیم.

 25. فيروزه گفته:

  سلام وقت بخير
  كارشناسي مهندسي مديريت پروژه پيام نور و كارشناسي ارشد رو هم مهندسي عمران گرايش ساخت دانشگاه آزاد علوم تحقيقات فارق التحصيل شده ام.آيا شرايط تحصيل براي تحصيل در رشته اي مانند پزشكي در اتريش ميتونم داشته باشم و اينكه زبان انگليسي هم تا مدتي ديگه آزمون خواهم داد

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، شرایط پزشکی در اتریش و آلمان سختر می باشد و وقت سفارت نیز طولانی می باشد. برای تحصیل پزشکی جمهوری چک ، کانادا و انگلستان مناسب هستند.

   پاسخ
 26. Elham salimi گفته:

  سلام دختر من هجده ساله است ودر سال اخررشه گرافیک تحصیل میکند
  آیا امکان دارد بتواند از دانشگاه رایگان اتریش پذیرش بگیرد ؟

  پاسخ
 27. Ali گفته:

  سلام
  من دانشجو دولتی در رشته مدیریت مالی در مقطع فوق دیپلم هستم و ۲ترم هستش ک میرم میخواستم بدونم شرایط من جز دانشگاه های تقربیا رایگان اتریش هستش؟

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام، باید شرایط شما به صورت کامل بررسی شود اما این امکان وجود دارد. می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهرمند شوید.

   پاسخ
 28. هاله گفته:

  سلام من دانشجو دکتری روانشناسی کودک هستم در مرحله دفاع ازپایان نامه هستم میتونم از اتریش پذیرش بگیرم؟در ضمن کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه ازاد بودم

  پاسخ
 29. محمد گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من لیسانس جغرافیا می خونم و یک ترمم مونده تموم شه و می خواستم برا ارشدGIS بخونم
  می خواستم بدونم که این رشته در وین تدریس میشه ..؟؟
  و شرایط بورسیه شدن رو بدونم

  پاسخ
 30. trln.br گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید من رشتم ادبیاته و پیش دانشگاهیم و میخام برام مترجمی یا شاید تربیت معلم به اتریش مهاجرت کنم هررشته ای ک قبول کنن یا مترجمی یا تربیت معلم رو میزنم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.اگه هم میشه بگید اگ بخوام تو سایت ثبت نام کنم لینکش چیه❤️

  پاسخ
 31. نیلوفر گفته:

  باعرض سلام
  دختری هستن هجده سال با معدل پیش دانشگاهی نوزده و رتبه هزار و صد در رشته پزشکی ولی انتخاب رشته نکردم ایا امکان پذیرش رایگان در رشته پزشکی از اتریش دارم؟؟اگر باهزینه باشه میزان هزینه چقدراست؟؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا می توانید یک دوره کالج را در اتریش بگذرانید و سپس وارد دانشگاه شوید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 32. رها گفته:

  سلام .وقتتون بخیر
  من لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه پیام نور با معدل۱۴.۷۴ و ارشد mbaاز مجازی دانشگاه اصفهان با معدل ۱۸.۱۶ هستم و ۳۰ سالمه برای ارشد مجدد میخوام اقدام کنم به نظرتون کدوم دانشگاه برای رشته زبان و مدیریت بهتره که اقدام کنم ؟

  پاسخ
 33. مستور گفته:

  سلام, من لیسانس برق از دانشگاه دولتی دارم از کدوم دانشگاه اتریشی می تونم پذیرش بگیرم?ایا رشته برق در دانشگاه رایگان اتریشی هم وجود داره?

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای اتریش و در دانشگاههای رایگان تحصیل نمایید اما برای دریافت اطلاعات باید رزومه خود را بیان نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 34. Zahra گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال دارم،من رشتم کامپیوتر هس،اگه ریزنمراتم بالا باشه بعد مدرک تافل زبانم داشته باشم و رتبه کنکور خوبی داشته باشم،میتونم بورسیه برای لیسانس کانادا یا ایتالیا(کشورهای اروپایی) بگیرم؟یا لیسانس(داخل ایران بگذرونم) برای فوق لیسانس بورسیه بگیرم؟میشه یه راه حلی بهم بگید؟متاسفانه وضع مالی خیلی خوبی نداریم که بتونم هزینه زیادی برای دانشگاه بدم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی باید رزومه کامل خود را بفرمائید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد اما می توانید برای دانشگاههای رایگان اقدام نمایید و نیز بورس تحصیلی دریافت کنید اما بهتر است برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید

   پاسخ
 35. ابراهيمي گفته:

  با سلام و عرض أدب من از دانشگاه غير انتفاهي مدرك ليسانسم رو گرفتم أيا امكان أخذ پذيرش از دانشگاه هاي اتريش را دارم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی با توجه به تغییر قوانین در حال حاضر دانشگاههای اتریش مدرک دانشگاه سراسری ( روزانه و شبانه ) را می پذیرند به همین دلیل می توانید برای کشور دیگر اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 36. مهرناز گفته:

  سلام من رشته آموزش ابتدایی مقطع کارشناسی داشگاه ازاد خوندم و خعیلی علاقمندم در دانشگاه سالرزبرگ اتریش در رشته هنر ادامه تحصیل بدم الان ۲۶ سالمه. نمیخام هزینه کنم برای دانشگاه. بعد از تحصیلم میخام کار پیدا کنم و اقامت بگیرم. پیشنهاد شما چه رشته ای هست؟ و چه مقطعی؟ زیانم و ایلتس هم خوبه . مشکلی ندارم. لطفا راهنماییم کنید. چون رشتمو هرجا زنگ زدم کمکم نمیکردن?

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای پذیرش در رشته های هنری باید بتوانید نمونه کار بسیار قوی ارائه دهید به همین دلیل پذیرش در رشته های هنری معمولا به سختی انجام خواهد شد . برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ