دانشگاه های سری لانکا و اعتبار آنها

ایا شما در رابطه با کشور سری لانکا سوال دارید؟ ایا شما قصد ادامه تحصیل در کشور سری لانکا را دارید؟ ایا در رابطه با کشور سری لانکا تا به حال تحقیق کرده اید؟ ایا تمایل به دانستن قانون مهاجرت کشور سری لانکا دارید؟ ایا تمایل به تحصیل در مقاطع بالاتر در کشور سری لانکا را دارید؟ ایا افراد نیاز به مدرک زبان در کشور سریلانکا را دارند؟ ایا در رابطه با اقامت در کشور سری لانکا سوالی دارید؟ اعتبار دانشگاه های کشور سری لانکا چقدر هست؟ ایا در رابطه با قانون پذیرش در دانشگاه های سری لانکا سوال دارید؟

موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) همراه با کادری مجرب و حقوق دان اطلاعات کافی و لازم را جهت تحصیل در سری لانکا و شرایط ورود به سری لانکا به شما عزیزان ارائه می دهد.

امروزه افراد زیادی تمایل به مهاجرت و ادامه زندگی در کشورهای دیگر را دارند. همانطور که می دانید راه های زیادی برای مهاجرت به کشورهای دیگر وجود به طور مثال مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت کاری و بسیاری از مسیرهایی که افراد با انتخاب یکی از این مسیرها اینده ی خود را رقم می زنند.

ما در این مقاله قصد داریم برای شما عزیزان در رابطه با تحصیل در سری لانکا و شرایط ورود به مقاطع مختلف تحصیلی در سریلانکا را توضیح دهیم.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور سری لانکا را دارند باید دیپلم ۱۲ ساله را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند. ممکن است برای شما این سوال ایجاد شود که ایا افرادی که در دوره های کاردانش و فنی و حرفه ای تحصیل نموده اند با مشکل مواجه می شوند؟

افرادی که در دوره ی کاردانش و فنی و حرفه ای تحصیل نموده اند می توانند بدون ارائه مدرک پیش دانشگاهی برای تحصیل اقدام نمایند و مشکل خاصی در این زمینه نخواهند داشت.

یکی از موضوعات مهمی ک در رابطه با تحصیل در کشور سری لانکا باید در نظر داشته باشید این است که نظام اموزشی در کشور سری لانکا با دو برنامه استرالیایی و انگلیسی و یا به روش نظام آموزشی سری لانکا انجام می گیرد.

پروسه تحصیلی در برنامه های استرالیایی و انگلیسی کوتاه تر می باشد به طور مثال تحصیل در مقطع مهندسی ۴ ساله می باشد اما با برنامه استرالیایی و انگلیسی ۳ سال طول می کشد.

در نظر داشته باشید تحصیل در کشور سری لانکا  در تمامی رشته ها امکان پذیر می باشد. در کشور سری لانکا در رشته های هتل داری و فنی مهندسی افراد زیادی مشغول به تحصیل می باشند اما تحصیل در رشته های فنی و مهندسی در کشور سری لانکا متقاضیان خاص خود را دارد و افراد زیادی تمایل به تحصیل در این رشته را دارند.

شاید سوال شما این باشد که چرا کشور سری لانکا بیشتر در رشته های فنی و مهندسی فعالیت دارد؟ هدف کشور سری لانکا این است که در مشاغل فنی افراد را آموزش دهد و دانشجویان را با توجه به نیاز جامعه سوق دهد تا بتوانند با توجه به نیاز جامعه در کشور مشغول به کار شوند.

دولت سری لانکا برای جذب نیرو و همچنین ورود افراد به کشور سری لانکا برای ادامه تحصیل ۲۵دانشگاه و دانشکده فنی تاسیس کرده تا افراد با ورود به این دانشگاه ها و همچنین تحصیل در رشته های فنی بتوانند وارد بازار کار شوند.

هدف افراد از ایجاد این طرح و جذب نیرو ایجاد شغل در کشور و همچنین اماده کردن افراد در رشته های فنی برای ورود به کشورهای دیگر است.

سوال دیگری که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که زبان تدریس در کشور سری لانکا چیست؟ ایا افراد نیاز به مدرک زبان در کشور سری لانکا دارند؟ زبان تدریس در کشور سریلانکا انگلیسی میباشد و افرادی که میخواهند برای ادامه تحصیل در کشور سریلانکا اقدام نمایند باید ایلتس ۵.۵ را ارائه نمایند تا بتوانند وارد پروسه تحصیلی شوند.

سریلانکا ۱۵ دانشگاه دولتی دارد که سالانه تنها ۲۳ هزار نفر از حدود ۲۲۰ هزار داوطلب امکان ورود به آنها را می‌یابند در کل در نظر داشته باشید ورودی افراد به دانشگاه های دولتی بسیار کم می باشد و افراد برای شروع هر ترم زمان زیادی برای انتخاب نخواهند داشت. در غیر اینصورت باید وارد دانشگاه های خصوصی کشور سریلانکا شوند.

نکته قابل توجه این است که شما عزیزان اگر به علت عدم مدرک زبان با مشکل مواجه شده اید می توانید با تماس با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) و ثبت نام در کلاس های زبان مشکل خود را برطرف نمایید. در واقع کلاس ها و مطالب مفیدی در کلاس ها وجود دارد که شما عزیزان می توانید ایلتس مورد نظر خود را به دست آورید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 پاسخ
  1. Afshin گفته:

    س خسته نباشید ببخشید من امسال کنکور دادم و پزشکی قبول نشدم من زبان انگلیسی بلدم و صد میلیون تومان فعلا پول دارم میخواستم بدونم که به نظرتون بهترین کشور به نظرتون برای من کجاست که برم و پس از اتمام تحصیل بتونم اقامت بگیرم

    پاسخ