درباره مجارستان

 


فایل تصویری توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب بوداپست

درباره مجارستان

مجارستان در اروپای مرکزی قرار دارد . پایتخت کشور مجارستان شهر بوداپست می باشد که یکی از زیباترین پایتختهای کشورهای اروپایی می باشد. علاوه بر بوداپست از دیگر شهرهای مهم مجارستان می توان دبرسن، میشکولتس، سگد، پچ و گیور را نام برد . (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

 مساحت کشورمجارستان و جمعیت آن :

مساحت کشور مجارستان ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع می باشد. مجارستان از سمت شمال با اسلواکی، از شرق با رومانی، از جنوب با کرواسی، از شمال غرب با اتریش، از شمال شرقی با اوکراین و از جنوب غربی با اسلوونی هم مرز است. جمعیت  ساکن در کشور مجارستان  فراتر از ده میلیون نفر می باشد که ۸۸٪ این جمعیت را شهروندان مجارستانی تشکیل داده اند و از دیگر گروههای ساکن در این کشور می توان رومانیایی‌ها، صربها، کرواسی‌ها، آلمان‌ها، و شمار نسبتاً زیادی از کولی‌ها را نام برد.

 زبان رسمی :

زبان رسمی کشور مجارستان ، مجاری است. ۷۰٪ مردم مسیحی کاتولیک و ۲۵٪آنان  پروتستان می باشند.

واحد پول :

واحد پول رایج در کشور مجارستان فورینت (HUF) است که احتمال می رود که تا چند سال آتی به یورو تغییر می یابد. در حال حاضر قیمت  یک یورو معادل ۲۹۹ فورینت مجارستان و قیمت یک دلار تقریباً معادل۲۲۵  فورینت می باشد .

شرایط اقلیمی :

در خصوص شرایط آب و هوایی کشور مجارستان می توان بیان نمود که این کشور زمستانهای سردی دارد و تابستانها، درجه حرارت دشتهای مرکزی، افزایش بسیاری می یابد . دمای هوا در ماههای تیرو مرداد ۲۸ تا ۳۰ درجه سانتیگراد می باشد و در ماههای دی و بهمن که سرد ترین ایام سال هستند ؛ احتمال کاهش دما تا منفی ۱۵ درجه سانتیگراد نیز وجود دارد.

سیستم حمل و نقل :

کشور مجارستان یکی از بهترین و منظم ترین سیستمهای حمل و نقل عمومی را دارا می باشد. وسایل حمل و نقل عمومی در این کشور نظیر مترو (Metro) و ترم (Tram) و اتوبوس (Bus) و اتوبوس برقی (Trolley Bus) است. کلیه ی وسایل حمل و نقل دارای سیستم ۲۴ ساعته بوده و به صورت تمام وقت امکان دسترسی به آنها وجود دارد .

جاذبه های توریستی :

از جاذبه های توریستی کشور مجارستان می توان کاخ رویال بوداپست ، تپه گلرت ، ساختمان پارلمان ، میدان قهرمانان ، دریاچه بالاتن ، جزیره مارگیت  ، Chain bridge و … را نام برد .

 وضعیت بیمه و درمان :

مجارستان درخصوص تولید گیاهان دارویی و دارو، دومین کشور در دنیا می باشد . این کشور دارای بیمارستان ها و مراکز درمانی مجهزی است . شایان بیان است که کلیه ی دانشجویان در این کشور تحت حمایت بیمه درمانی قرار دارند و معمولاً از ۵۰%  تا ۱۰۰%  هزینه ی درمان آنها بوسیله ی  رکت های بیمه کننده تأمین می گردد . هزینه ی بیمه درمانی در یک سال حدود ۲۰۰ یورو است.

هزینه زندگی:

هزینه زندگی هر شخص مستقیماً با سطح و نوع زندگی آنشخص ارتباط دارد. در نهایت ، با توجه به تفاوت قیمت ها ، هزینه زندگی برای اشخاص گوناگون ، بسته به نوع و سبک زندگی این اشخاص متفاوت باشد. اما به صورت میانگین ، هزینه غذا و زندگی کاملاً ساده برای مهاجرین – جدا از هزینه مسکن – در حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰  یورو در ماه می باشد. نهایتا هزینه های زندگی  با لحاظ کردن هزینه مسکن نیز در یک ماه به صورت میانگین معادل ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد . (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

  • جهت کسب اطلاعات جامع مجارستان اعم از پذیرش تحصیلی، ویزا تحصیلی، ویزا کاری، سرمایه گذاری و دیگر مطالب از موتور جستجو کنار صفحه استفاده نمایید.
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ