درباره نروژ

درباره نروژ

نروژ يك كشور كوهستاني و سردسير است که در شمال اروپا و غرب شبه‌جزيره اسكانديناوي واقع شده است. نروژ  ازنمونه کشورهای مورد تخصص موسسه حقوقی ملک پور می باشد.

(www.malekpourlaw.com , www.malekpur.ir)

اين كشور كوهستاني داراي آبدره‌هاي بسیارزيبا و شگفت انگیز مي‌باشد. مهمترين رشته‌ كوه اين كشور كوه اسكانديناوي است كه دره‌هاي بکر و عميق آن يكي از محبوبترین جاذبه‌هاي گردشگري این کشور زیبا می باشد. جلگه‌ها در كنار رودها به ويژه خليج اسلو و تنگه اسكاژراك قرار دارند، نروژ داراي جزيره‌هاي بسیاری مي‌باشد كه با جنگل‌هاي انبوه پوشش داده شده است. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

در نواحي جنوبي دارای آب وهوای معتدل و مرطوب می باشد و بقیه ی نواحي سرد و يخبندان است. ۹۴ درصد خاك اين كشور قابل كشت است و كشاورزي در اين كشور بسیار پررونق است. در اکثریت مناطق شمالي نروژ معمولا شش ماه شب و شش ماه روز است ضمن‌ اينكه مناطق شمالي نروژ، معمولا نه ماه در سال بارش برف و باران با خود به همراه دارد. اين كشور شامل ۱۹ استان و ۴۴۸ شهرستان مي‌باشد، بخشداري هر شهرستان در زبان نروژي كمدن نام دارد كه وظیفه ی اجراي قوانين و مرتب نمودن زندگي مردم را دارند. اين كشور با توجه به وسعت بالاي ۳۰۰ هزار مترمربع جمعيتي در حدود چهارميليون و ۳۸۰ هزار نفر دارد.

(www.malekpourlaw.com ,www.malekpur.ir)

 در دهه ۱۸ ميلادي، اسلو، پايتخت نروژ به صورت يك روستا بوده ودر حالی که امروزه بخش زيادي از جمعيت در حومه اين شهر زندگي مي‌كنند. وايكينگ‌ها مهمترين اقوامي بودند كه در نروژ سکونت داشتند.تاریخ مردم نروژ نشانگر این است که از نژاد اسكانديناوي و از تبار وايكينگ‌ها و از شاخه ژرمن‌ها هستند. همچنين ۸۶ درصد نروژي‌ها پيرو كليساي انجيلي- لوتري، سه درصد كاتوليك و پروتستان، يك درصد مسلمان و ۱۰ درصد باقيمانده تعلق ديني معینی ندارند.

در چند سال اخیر اشاعه ی دين اسلام در نروژ گسترش يافته و در اسلو مكان‌هاي عبادتي براي نمازگزاران مسلمان فراهم شده است.

اکنون کشور نروژ يكي از غنی ترین كشورهاي دنیا به شمار می رود چرا كه كشاورزي در اين كشور ازمحبوبیت فراوانی برخورداراست و حتي يكي ازبرترین و مرغوب‌ ترين چاه‌هاي نفت جهان را دارا است كه افراد بسیاری در پالايشگاه‌هاي نفت مشغول به كار هستند و به سبب اينكه اطراف کشور نروژ را دریا احاطه کرده ، شغل بسياري از مردم نيز ماهيگيري می باشد و يكي ازعلل رونق چرخه‌ ي اقتصاد اين كشور آبزيان دريايي فراوانی که دارد می باشد. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

 • جهت کسب اطلاعات جامع در زمینه کشورنروژ اعم از پذیرش تحصیلی، ویزا تحصیلی، ویزا کاری، سرمایه گذاری و دیگر مطالب به موتور جستجوی کنار صفحه مراجعه نمائید.
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 4٫50 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   احتراماً به استحضار می رساند شما برای کار در کشور های خارجی نیاز به داشتن حق کار در این کشور ها خواهید داشت
   لذا یا با داشتن دعوت نامه کاری و یا با ویزای جستجوی کار اقدام نمائید
   پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاورین ارشد حقوق بین المللی موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمائید .
   https://telegram.me/parsiaanlaw
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ