درباره کره جنوبی

 

درباره کره جنوبی

کشور کره جنوبی از نمونه کشورهای مورد تخصص ما میباشد . (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی) .کره جنوبی ، کشوری است که در شرق آسیا قرار دارد. پایتخت آن شهر سئول می باشد.

کره جنوبی از دید اقتصادی یکی از پیشرفته ترین اقتصادها می باشد و شرکت سامسونگ که در کره جنوبی است اگر به عنوان یک کشور در نظر گرفته شود دهمین اقتصاد دنیا به حساب می آید. .این کشور بعد از دهه ۱۹۵۰ بر روی اقتصاد خود سرمایه گزاری کرد و اکنون یکی ازاقتصاد های برتر دنیا به شمار می رود.

در ژوئن ۲۰۰۹ جمعيت كره جنوبي ۴۸،۵۰۸،۹۷۲ نفر بوده است . پايتخت آن ، سئول ، يكي از وسيعترين شهرها با جمعيتي بالغ بر ۱۰ ميليون نفر مي باشد .

زبان رسمي كره جنوبي كره اي است اما زبان انگليسي در سطح وسيعي در مدارس بكار گرفته مي شود. همچنين زبان ژاپني نيز در اين كشور رايج است مردم كره جنوبي شامل ۹/۹۹ كره اي و۱/۰ در صد چيني مي باشند.

مذهب متداول اين كشور مسيحييت و بودايي است ،اما درصد وسيعي از مردم كره جنوبي مدعي اند كه پيرو هيچ ديني نيستند .

حكومت كره جنوبي  جمهوري است با يك مجلس مقننه بنام “كوكهو” (Kukoe) . در راس قوه اجرايي كشور رئيس جمهور قرار مي گيرد و رئيس دولت نخست وزير است .

اکثر توپوگرافي كشور شامل كوهستان هايي است كه بلندترين نقطه آن هالا- سان (Halla – san( ۱،۹۵۰ متر ارتفاع دارد . هالا – سان يك آتشفشان خاموش است .

در حدود دو سوم اراضي كره جنوبي را جنگل تشكيل مي دهد . اين جنگل ها در سرزمين اصلي و در بيش از ۳۰۰۰ جزيره كوچك كه در سواحل جنوبي و غربي كشور قرار دارند ، گسترده شده است .

آب و هواي كره جنوبي باعث بوجود آمدن زمستان هاي سرد و تابستانهاي گرم و مرطوب شده است . ميانگين درجه حرارت در ژانويه (تقريبا دي ماه ) براي سئول پايتخت كشور ۵/۲ –  درجه  و در اوت (تقريبا مرداد ماه ) ۵/۲۹ درجه سانتي گراد گزارش شده است .

اقتصاد كره جنوبي يك اقتصاد صنعتي شده متكي به تكنولوژي برتر است . صنايع مهم آن عبارتند از الكترونيك ، فن آوري اطلاعات و ارتباطات ، فولاد ، كشتي سازي و شيميايي . تعدادي از بزرگترين كمپاني هاي كره همانند هيونداي ، ال جي ، و سامسونگ جزو تراست هاي بين المللي محسوب مي گردند.

در سال ۲۰۰۴ كره جنوبي شبكه ريلي سريع السير خود بنام( Korea Train Express ( KTX  را بر اساس الگوبرداري از شبكه ريلي فرانسه (TGV) بنا كرد . KTX  از سئول تا پوسان (Pusan)  و از سئول تا موكپو ( Mokpo) را طي مي كند و روزانه بيش از ۱۰۰،۰۰۰ نفر را جابجا مي كند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 4٫50 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 پاسخ