درباره کشور مالزی

درباره کشور مالزی

مالِزی کشوری در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالالامپوراست. سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌های این کشور در شهر جدید پآسیا است. نام «مالزی» زمانی انتخاب شد که فدراسیون مالایا؛ سنگاپور، صباح و ساراواک یک اتحادیه متشکل از۱۴  ایالت را تشکیل دادند. در سال ۱۹۶۵ سنگاپور از مالزی جدا شد و به کشوری مستقل تبدیل گردید.(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)
مالزی دارای دو ناحیه جغرافیائی است و دریای جنوبی چین آن‌ها را از هم تفکیک می‌کند: شبه جزیره مالزی یا مالزی غربی که بر روی شبه جزیره مالایی قرار دارد و از شمال با تایلند مرز خشکی دارد و از راه  جاده شوسه جوهور از جنوب با سنگاپور پیوند دارد. کشور مالزی دربردارنده شاه نشینهای جوهور، کداه، پاهنگ، نگری سمبیلان، کلانتان، پراک، سلانگور، پرلیس و ترنگانا بوده و دو ایالت آن را فرمانداران ملاکا و پنانگ و دو منطقه فدرال پوتراجایا وکوآلالامپور سرپرستی می‌کنند. سیاست‌های کشور مالزی برای بیان ماهیت ادعاشده مشاوره‌ای آن گفته شده‌است و سه گروه اصلی تشکیل دهنده ناسیونال باریسان، هریک وابستگی خود را به یکی از گروه‌های نژادی کاسته‌است. تنها تنش مهم دیده شده در این کشور، از زمان استقلال آن تا کنون، شورشهای نژادی ۱۳می در آستانه مبارزه انتخاباتی و بر سر درگیری‌های نژادی بوده‌است. با این همه، مالزی الگویی از هماهنگی نژادی شمرده می‌شود. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)
مالزي كشوري است درنزديكی خط استوا و آب و هواي آن داراي اقليم مناطق قاره است. دمايي حدود حداكثر ۳۴ درجه و حداقل ۲۴ درجه با رطوبت نسبي ۸۰  اما وجود باران هاي فراوان لطافتي به همراه دارد كه اين آب و هوا را مطبوع می سازد. ميانگين بارندگي كشور حدود ۲۵۰۰ ميلي متر در سال است .
مالزي از دید اغلب اروپاييان، كشوري با آب و هواي مطبوع برای فرار از روزهای ابری دلتنگ کننده و زمستان های سرد غم انگیز اروپا می باشد. اکثر آسیائیهاي ساكن در اطراف این منطقه، آب و هوای منطقه را تحسین می کنند. مالزي داراي آب و هوايي نسبتا گرم ،بارانی و مرطوب می باشد.
زبان رسمي مردم مالزي ، مالزیایی است ، اما اغلب مردم به زبان انگليسي صحبت مي كنند . گروههاي قومي هم زبان و لهجه مخصوص خود را دارند . اسلام ، دين رسمي مردم كشور مالزی است اما اديان ديگری نیز در اين كشور وجود دارند نظیر بودا ، مسیحیت و هندو .  آب و هوای این کشورشرجی می باشد سال نو (روز اول سال میلادی ) ،عید قربان ، روز پيروزي دولت ، سال نوچيني ،روز پیمان ، روز موجودیت فدرال ،اول محرم ،تولد پیامبر ، روز کارگر، روزي ملي ، روز تولد پادشاه ،  كریسمس(تولد مسیح)، عید فطر . از جمله تعطيلات رسمي کشور مالزی می باشد.

(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ