وکالت در دعاوی کیفری

دعاوی کیفری آن دسته از دعاوی ایست که در ارتباط با جرم ، مجرم و مسئولیت کیفری است. منظور از جرم هر نوع رفتار اعم از فعل یا ترک فعلی است که در قوانین موضوعه جرم انگاری شده و برای آن واکنشی به عنوان مجازات وضع شده باشد. منظور از مجرم هر شخصی (اعم از حقیقی و حقوقی) است که ارتکاب عمل مجرمانه به او نسبت داده شده و در محکمه صالح صحت این انتساب احراز شده باشد (برای انتساب عمل مجرمانه به یک شخص احراز تحقق عناصر تشکیل دهنده جرم انتسابی لازم و ضروری است) ، در نهایت منظور از مسئولیت کیفری قابلیت انتساب عمل مجرمانه به متهم و به عبارت بهتر استحقاق مرتکب عمل مجرمانه به تحمل مجازات است. هر یک از این مفاهیم ، مباحث بسیار پیچیده و گسترده حقوقی است که پرداختن به آن ها از حوصله این بحث خارج است.

می توان چنین گفت که دعاوی کیفری از سایر دعاوی حقوقی از اهمیت بیشتری برخوردار است ، به این جهت که این دعاوی مستقیما با جان ، مال ، حیثیت و آبروی افراد سر و کار دارد و چه زیان دیده و چه متهم جرم واقع شده ، برای تأمین منافع خود و جلوگیری از تضییع حقوق اساسی چون سلامت جسم وجان ، حفظ مال و امنیت ، آبرو و حیثیت تلاش می نماید.
در این جا آن چه که به اختصار باید بدانیم این است که جرایم از حیث آنچه که مورد تهاجم قرار می گیرد به سه دسته تقسیم می شود.

الف. جرایم عیله اشخاص:

این دسته از جرایم از مهمترین اعمال مجرمانه در هر جامعه ای محسوب می شود. آنچه که در این جرایم مورد تهاجم و تعرض قرار می گیرد ، خود شخص می باشد. منظور از تهاجم به خود شخص تهاجم به بعد جسمی و مادی و یا بعد روحی و روانی او می باشد و از این جهت جرایم علیه اشخاص به جرایم علیه تمامیت جسمانی و جرایم علیه تمامیت معنوی افراد تقسیم می شود.

جرایم علیه تمامیت جسمی اشخاص در اغلب جوامع متمدن از شدیدترین انواع جرایم محسوب می شود به نحوی که در میان حقوقدانان و حتی مردم جامعه به این دسته از جرایم ، جنایت گفته می شود. از این رو جامعه و نظام حاکم بر آن به شدیدترین شکل ممکن با مرتکبین این جرایم برخورد می کند و با تمام قوا به حمایت از زیان دیدگان از این جرایم و یا بازماندگان آنان می پردازد.

به دلیل اهمیت این دعاوی و لزوم آگاهی و داشتن تخصص و دانش برای شکایت د رخصوص این دسته از جرایم و دفاع در برابر آنها ، موسسه حقوقی ملک پور با همکاری کادر مجرب و متخصص خود در حوزه حقوق کیفری اقدام به ارائه خدمات ذیل می نماید :

۱٫ وکالت در دعوی قتل (اعم از قتل عمدی و غیر عمدی).

۲٫ وکالت در دعوی ضرب و جرح (اعم از عمدی و غیر عمدی).

۳٫ وکالت در دعوی نزاع دسته جمعی.

۴٫ وکالت در دعاوی مربوط به جرایم ناشی از تخلفات رانندگی (تصادفات منجر به فوت و جرح).

۵٫ وکالت در دعوی آدم ربایی و توقیف غیر قانونی.

۶٫ وکالت در دعوی سقط جنین.

۷٫ وکالت در دعاوی مربوط به تجاور جنسی و سایر تعرضات جنسی.

همان طور که گفته شد دسته دوم از جرایم علیه اشخاص ، جرایم علیه تمامیت معنوی افراد است که در این خصوص نیز موسسه حقوقی ملک پور با ارائه خدمات ذیل توسط وکلای با تجربه ، تامین منافع و حقوق شما را تضمین می نماید:

۱٫ وکالت در دعوی قذف.

۲٫ وکالت در دعوی توهین (اعم از توهین ساده ، توهین به مقامات ، توهین به مقدسات).

۳٫ وکالت در دعوی ایجاد مزاحمت برای نوامیس و اطفال (متلک پرانی ، تعقیب ایذایی و ایجاد آزار و اذیت).

۴٫ وکالت در دعوی افشای اسرار حرفه ای و محرمانه.

۵٫ وکالت در دعوی افتراء (اعم از افتراء عملی و لفظی).

۶٫ وکالت در دعوی نشر اکاذیب.

۷٫ وکالت در دعوی هتک مراسلات ، مخابرات و مکالمات تلفنی.

۸٫ وکالت در دعوی مزاحمت تلفنی.

۹٫ وکالت در دعوی هتک منزل یا مسکن اشخاص.

۱۰٫ وکالت در دعوی  اخاذی.

۱۱٫ وکالت در دعوی تهدید.

و …

 ب. جرایم علیه اموال و مالکیت:

 دسته دیگر از جرایم ، جرایمی است که ذاتا و منحصرا به اموال و مالکیت افراد حمله می برد. این دسته از جرایم در حال حاضر در کشور ما از شایع ترین پدیده های مجرمانه محسوب می شود و قطعا حفظ منافع و تامین حقوق مالی ایجاب می کند افراد هم در طرح دعاوی مربوط به این دسته از جرایم و هم در مقام دفاع در برابر آنها از دانسته های یک وکیل کار آزموده و با تجربه استفاده نماید.

از مهم ترین دعاوی مربوط به جرایم علیه اموال و مالکیت که موسسه حقوقی ملک پور با معرفی وکلای برتر و متخصص در ارتباط با آنها ارائه خدمت می نماید عبارتند از:

۱٫ وکالت در دعوی دسیسه و تقلب در تجارت.

۲٫ وکالت در دعوی کلاهبرداری.

۳٫ وکالت در دعوی تبانی برای بردن مال غیر.

۴٫ وکالت در دعوی معامله معارض.

۵٫ وکالت در دعوی انتقال مال غیر.

۶٫ وکالت در دعوی تحصیل درآمد نامشروع.

۷٫ وکالت در دعوی تبانی در معاملات دولتی.

۸٫ وکالت در دعوی ثبت ملک متعلق به دیگری.

۹٫ وکالت در دعاوی خاص کلاهبرداری در شرکت ها.

۱۰٫ وکالت در دعوی اختلاس.

۱۱٫ وکالت در دعوی سوء استفاده از سفید مهر و سفید امضاء.

۱۲٫ وکالت در دعوی خیانت در امانت.

۱۳٫ وکالت در دعوی تصرف غیر قانونی.

۱۴٫ وکالت در دعوی سرقت (اعم از سرقت حدی و سرقت تعزیری).

۱۵٫ وکالت در دعوی مداخله در اموال مسروقه.

۱۶٫ وکالت د ردعوی صدور چک پرداخت نشدنی (چک بلامحل)

۱۷٫ وکالت در دعوی رشاء و ارتشاء.

۱۸٫ وکالت در دعوی تخریب اموال.

۱۹٫ وکالت در دعوی ربا خواری.

و …

 ج. جرایم علیه امنیت ، آسایش و اخلاق عمومی:

 این دسته از جرایم همانطور که واضح است امنیت ، آسایش و اخلاق جامعه را مورد هجوم قرار می دهد. این اعمال مجرمانه هم به دلیل شدت برخورد قانون گذار با مرتکبین آنها در نظم حقوقی کشورمان دارای اهمیت ویژه ای می باشد و برخی از مصادیق آن متاسفانه درجامعه امروزی ما شایع است. از مهمترین خدماتی که موسسه حقوقی ملک پور در باب این دسته از جرایم به هموطنان عزیز ارائه می دهد ، می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

۱٫ وکالت در دعاوی مربوط به جرایم سایسی و مطبوعاتی از قبیل وکالت در دعاوی مربوط به  اقدام علیه امنیت کشور ، افساد فی الارض ، بغی ، تبلیغ علیه نظام ، توهین به مقامات سیاسی و …

۲٫ وکالت در دعاوی مربوط به ایجاد اختلال در نظام اقتصادی کشور مثل عضویت در شبکه های هرمی.

۳٫ وکالت در دعوی جعل و استفاده از سند مجعول.

۴٫ وکالت در دعاوی مربوط به هتک و شکستن پلمپ و مهر.

۵٫ وکالت در دعاوی مربوط به جرایم جنسی از قبیل وکالت در دعاوی مربوط به زنا ، لواط ، مساحقه ، تفخیذ ، تقبیل ، اعمال منافی عفت غیر از زنا ، رابطه نا مشروع.

۶٫ وکالت در دعاوی مربوط به جرایم منافی عفت عمومی از قبیل اشاعه فحشا ، نگهداری ، تولید و توزیع تصاویر مستهجن ، بد حجابی ، هر نوع تظاهر به عمل حرام و …

با توجه به آن چه که در بالا گفته شد موسسه حقوقی ملک پور با در اختیار داشتن کادری مجرب و کار آزموده و متخصص در امور کیفری در ارائه مشاوره و اقدام به عنوان وکیل در کلیه دعاوی کیفری اقدام به خدمت رسانی می نماید.

جهت بهره مندی از این خدمات کافی است به شماره تماس های موسسه حقوقی تماس حاصل نموده و یا با پست الکترونیکی اختصاصی به آدرس  law@malekpour.ir پست الکترونیکی ارسال نمایید تا دراسرع وقت ، زمان ملاقات شما به وکلای موسسه تعیین شود.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ