دلایل مهاجرت

دلایل مهاجرتدلایل مهاجرت

دلایل مهاجرت ، فلسفه مهاجرت و پاسخ به این سوال که آیا مهاجرت بکنیم یا خیر، موضوعاتی هستند که ذهن بعضی از شما عزیزان را به خود مشغول کرده است. یافتن دلایل مهاجرت و ترک خانه و کاشانه خود و همچنین دوری از زبان مادری موضوعاتی هستند که پاسخ به آن ها را باید در خود شخص، اهداف و نیازهایش جستجو کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا به سوالات زیر در باب دلایل مهاجرت پاسخ مناسبی ارائه کنیم.

  • آیا مهاجرت بکنیم یا خیر؟
  • نظر موسسه ملک پور در قبال مهاجرت چیست؟
  • اگر مهاجرت برای همه قابل انجام باشد پس چه کسی باید برای آبادانی ایران تلاش کند؟

موسسه ملک پور در باب دلایل مهاجرت ویدیو کوتاهی را تهیه کرده است که تمامی اطلاعات اصلی و مهم را به طور کامل در اختیار شما قرار می دهد، ضمنا فایل فشرده صوتی همین ویدیوها  نیز با دقت زیاد به همین موضوع می پردازد، این فایلها برای مدتی کوتاه مجانی در اختیار شماست و می توانید هم اکنون آنها را دانلود نموده و ذخیره نمایید.

بررسی دلایل مهاجرت و فلسفه مهاجرت

هر شخص متقاضی مهاجرت قطعا به این نتیجه رسیده است که اهداف و نیازهای او در کشور مبدا خود قابل دستیابی نیستند و یا رسیدن به آن ها با صرف هزینه بسیار زیادی چه از نظر زمانی و چه از نظر مالی همراه است. بسیاری از مردم نیز هستند که ترجیح می دهند در کشور خود زندگی کنند و دلایل مهاجرت با توجه به سلیقه و اهداف افراد متفاوت است.

برای مثال کشورهای فراوانی هستند که به مردم خود اجازه خروج و مهاجرت نمی دهند و حتی با این راهکار هیچ گونه پیشرفتی نیز برای این کشورها و افراد حاصل نشده است. در طرف دیگر نیز کشورهای وجود دارد که مردم در آن ها به راحتی می توانند مهاجرت کنند و خروج آن ها هیچ گونه تاثیری بسزایی بر وضعیت جوامع آن ها نداشته است.

به عنوان یکی از دلایل مهاجرت شما باید مزایا و معایب را به طور کامل بررسی کنید. چه چیزی برای شما حاصل می شود و چه چیزی از دست شما می رود. مهم اهداف شما، علاقمندی ها شما و خواسته های شما است. باید بررسی کنید که آیا با مهاجرت می توان به آنچه که خواست دست یافت یا خیر.

همچنین در اسلام نیز بحث های زیادی در خصوص هجرت صورت گرفته است و خود پیامبر نیز با توجه به مهیا نبودن شرایط از مکه به مدینه هجرت فرمودند. پس به عنوان یکی دیگر از دلایل مهاجرت توسعه بعد روحی و انسانی باید از مهمترین اهدافی باید باشد که هرکسی به دنبال آن است و با توجه به کشور مقصد شما قطعا امکانات این مهم فراهم خواهد بود.

بررسی دلایل مهاجرت، مزایا و معایب آن

از مزایای مهاجرت در مقالات مختلفی صحبت شده است. تفاوت های فرهنگی و امکاناتی که در کشور مقصد وجود دارد شاید از اصلی ترین دلایل مهاجرت باشند. در راه مهاجرت سختی های فراوانی وجود دارد، فراز و نشیب ها، خو گرفتن با کشور مقصد، درک فرهنگ ها، جا افتادن و مسائل شاید در نگاه اول بسیار ساده به نظر برسند و در ابتدا همه نگاه ها و دیدها مثبت باشند، اما هنگامی که در پروسه مهاجرت قرار می گیرد لمس سختی های که در این راه برای شما وجود دارد، آسان تر است.

اگر به صورت کلی بخواهیم این موضوع را بیان کنیم باید بگویم که هر شخصی برای خود باید و نباید های دارد. آیا با مهاجرت ارزش های مدنظر شما حفظ می شود و یا از بین خواهد رفت. تفاوت زبانی و فرهنگ ها حتما باید به طور کامل بررسی شود، شما چون به طور کامل به زبان مادری خود آشنایی دارید پس هر آنچه را که در ذهنتان باشد می توانید به درستی انتقال دهید، آیا این امکان در کشور مقصد شما وجود دارد؟

در نهایت همه چیز به خود شما باز می گردد، شما هستید که باید تصمیم بگیرد کدام یک از دلایل مهاجرت در نهایت باعث منفعت شما خواهد شد.

نگرش موسسه ملک پور به دلایل مهاجرت

یک باور نادرست در بین بعضی از افراد وجود دارد که ما مردم را به مهاجرت ترغیب می کنیم اما واقعیت این گونه نیست ما در این امر نه مشوق کسی هستیم و نه مخالف کسی. محل زندگی، نحوه زندگی، کیفیت زندگی هر شخصی قطعا از انتخاب او سرچشمه می گیرد. ما اعتقاد داریم که هرکسی برای انجام کاری به این دنیا قدم نهاده است و ما این راه را برای خدمت به شما عزیزان انتخاب کرده ایم.

انجام امور مهاجرتی نیز از نظر قانونی و حقوقی ممنوع نبوده و موسسه ملک پور کاملا در این امر شناخته شده است. همچنین این شغل نیز شغل اصلی ما نیست و منبع درآمد اصلی از راه های دیگر است.

وظیفه ما نیست که درستی یک فرهنگ را تصدیق کنیم یا خیر، هر کشوری مزیت ها و کاستی های خاص خود را دارد. پس شما باید همه چیز را در نظر بگیرید و وظیفه ما نیز کمک به بهبود اطلاعات شما در زمینه دلایل مهاجرت و ارائه مشاوره صادقانه است.

فایل صوتی موسسه ام ای ای در خصوص دلایل مهاجرت در ادامه برای شما سروران گرامی ارائه شده است.

جمع بندی کلی در خصوص دلایل مهاجرت

به طور کلی می توان عرض کرد که خود شما باید به این نقطه برسید که مهاجرت کنید یا خیر. شاید در ذهن کسی یک موضوع مطلوب به نظر نرسد اما در ذهن دیگری چرا، در نهایت شما باید تصمیم بگیرید که در کجا خوشحال هستید. همچنین حتما دقت داشته باشید که مهاجرت با صرف هزینه همراه است و مهاجرت بدون هزینه یعنی پناهندگی که محدویت های مربوط به خود را دارد.

خود شما باید تحلیل کنید و بسنجید که منفعت شما در چیست. شاید توانایی ما در امر مهاجرت و آشنایی با روش های حقوقی  بالا باشد اما هیچ گونه تضمینی در این کار وجود ندارد و در نهایت صلاحیت شما توسط شخصی که از شما مصاحبه می گیرد تعیین می شود. تنها تضمینی که ما به شما می دهیم این است که در تمام این راه همراه شما بوده و تمام تلاش خود را برای موفقیت شما بکار گیریم.

دلایل مهاجرت ، مزایا و معایب آن در سایت های مختلف ملک پور به صورت کامل مورد تحصیل قرار گرفته است و ویدیوهای در این زمینه وجود دارد که باعث آشنایی شما با این امر می شود.

در این مقاله سعی شد که دلایل مهاجرت به زبانی ساده برای شما بیان شود. امیدوار است که این نوشتار موجب آشنایی هرچه بیشتر شما با دلایل مهاجرت شده باشد.

مه همواره از لطف و محبت بی پایان شما به موسسه ملک پور نهایت سپاسگذاری را داریم. در انتها ما قدردان تمام سرورانی که تا  پایان مقاله دلایل مهاجرت همراه ما بودند، خواهیم بود.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (7 نظرات, میانگین: 4٫43 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 پاسخ
  1. آزاده نوری گفته:

    ممنون از مقاله ی خوبتون و هم چنین ویدئو عالی آقای دکتر. من هر کدوم از ویدئو ها رو که می بینم علاوه بر اطلاعات مفیدی که به دست میارم انرژی فوق العاده ای هم می گیرم.

    پاسخ
  2. نوید هادیزاده گفته:

    من نوید هادیزاده هستم. بعد از مطالعه مقاله و گوش دادن به ویس آقای ملکپور و دیدن ویدیوی آقای ملکپور , می شه بیشتر به بحث مهاجرت فکر کرد. بعد از این مطلب متوجه خواهیم شد که باید یک هدف و پارامتری داشت. در نهایت راحت تر تصمیم میگیریم که بمونیمو بسازیم یا بریمو مهاجرت کنیمو بسازیم.

    پاسخ
  3. مریم نصیری گفته:

    سلام روزتون بخیر
    مقاله جامعی بود و واقعا از اینکه اینقدر دقیق و جامع برای راهنمایی کمک به مهاجرت مطلب می گذارید سپاسگزارم .

    پاسخ
  4. مرضیه عسکری گفته:

    ممنونم از موسسه حقوقی ملک پور و کادر مجرب ایشان.وسپاس فروان بابت اطلاع رسانی جامع و کامل جناب دکتر

    پاسخ