راههای اخذ اقامت آلمان و بررسی کامل شرایط مهاجرت و زندگی در آلمان

راههای اخذ اقامت آلمان ، انواع روش های اخذ اقامت و تابعیت ( شهروندی و پاسپورت ) آلمان و شرایط مربوط به اخذ انواع ویزای آلمان در این نوشتار مورد بررسی قرار می‌گیرد. راههای اخذ اقامت آلمان کدامند؟ بهترین روش مهاجرت به آلمان چیست؟ راحت ترین راه اخذ اقامت آلمان کدام است؟ اخذ اقامت دائم آلمان چقدر طول میکشد؟ هزینه اقامت در آلمان چقدر است؟ آیا کمک گرفتن از موسسات مهاجرتی برای مهاجرت به آلمان و دریافت مشاوره اقامت آلمان الزامی است؟ آیا امکان اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج برای ایرانیان وجود دارد؟ مزایای اقامت دائم آلمان کشور آلمان چیست؟ آلمان از جمله کشورهای مهاجر پذیر است که هر ساله تعداد قابل ملاحظه ای از ایرانیان به آنجا مهاجرت می‌کنند. در این نوشتار تلاش بر این بوده که تمامی نکات در خصوص مهاجرت به آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان برای شما عزیزان توضیح داده شود. پس از پایان این مقاله در صورتی که شما عزیزان سوال یا ابهامی دارید یا نیازمند اطلاعات تکمیلی در رابطه با راههای اخذ اقامت آلمان هستید با مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور ( موسسه MIE اتریش )‌ تماس حاصل فرمایید و مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در خصوص اخذ اقامت دائم آلمان یا دیگر مباحث مهاجرت مربوط به این کشور را در پایان این نوشتار در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید و پاسخ خود را در کوتاه‌ترین زمان توسط کارشناس مجرب و موسسه حقوقی ملک پور دریافت نمایید.

 در این مقاله موضوعات زیر بررسی می‌شود:

راههای اخذ اقامت آلمان
 • راههای اخذ اقامت آلمان و شرایط عمومی آن
 • راههای اخذ اقامت آلمان از طریق کار
 • راههای اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل
 • راههای اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • راههای اخذ اقامت آلمان از طریق تولد
 • راههای اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج
 • راههای اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی
 • راههای اخذ اقامت آلمان و هزینه های زندگی در آلمان
 • راههای اخذ اقامت آلمان و شرایط اخذ تابعیت آلمان
 • راههای اخذ اقامت آلمان و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

راههای اخذ اقامت آلمان و شرایط عمومی آن

آلمان ، با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان در اروپای غربی و اروپای مرکزی واقع شده‌است و پایتخت آن برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد.

نقشه آلمان - مهاجرت به آلمان - آلمان کجاست؟ - اقامت آلمان - کار در آلمان

 مساحت آلمان برابر با ۳۵۷ هزار و ۳۸۶ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۸۲ میلیون و ۸۷۷ هزار نفر است. این کشور دارای ۱۶ ایالت است که بزرگترین آن بایرن یا باواریا و کوچکترین آن برمن است. براساس اخرین امار سال ۲۰۱۹ جمعیت المان ۸۳/۳۸۶/۲۳۵ نفر است که از لحاظ جمعیت رتبه ۱۷ ام را شامل میشود. پرجمعیت ترین ایالت آلمان نوردراین_وستفالن با حدود ۱۷ میلیون نفر است زبان رسمی کشور آلمان ،زبان آلمانی است. آلمان یکی از اقتصادهای بزرگ اروپاست. واحد پول آن نیز یورو می باشد. از مهمترین صادرات این کشور میتوان به. ماشین آلات، وسایل الکتریکی ،موادشیمیایی و دارویی اشاره کرد.  دولت آلمان با توجه به نیاز مبرم این کشور به نیروی کار سیاست هایی جهت تسهیل مهاجرت و نیروی انسانی مفید و کارآمد خارجی به کشور خود را از سالهای اخیر آغاز کرده است. در ادامه به شما انواع راههای اخذ اقامت آلمان را معرفی نموده و شرایط هر یک را بصورت کامل آنالیز می کنیم.

راههای اخذ اقامت آلمان و تعریف واژه اقامت

شما به هر طریقی و برای هر مدتی در یک کشور حضور داشته باشید بدین معناست که در آن کشور اقامت دارید. در خصوص راههای اخذ اقامت آلمان قابل ذکر است که اقامت به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت امکان پذیر است. معمولا به اقامت های زیر سه ماه اقامت کوتاه مدت و بیشتر از آن اقامت بلند مدت می گویند. چیزی که امروزه در ایران از آن به عنوان اقامت یاد میشود اقامت دائم است.

ابتدا باید به این نکته توجه شود که

اخذ تابعیت به سرعت و به صورت آنی امکان پذیر نمی باشد. در اکثر روشهای مهاجرتی به غیر از راه هایی مانند پناهندگی، کشورهای مختلف ابتدا به متقاضی مجوز اقامت یک ساله و بعد از چند مرتبه تمدید مجوز های یک ساله یا دو ساله، مجوز اقامت دائم ( Permanent Resident یا PR ) اعطا می نمایند و شما بعد از گذشت مدتی از دریافت مجوز PR و آموختن زبان رسمی آن کشور و گذراندن آزمون زبان و همینطور گذراندن آزمونی از کتابی حاوی قوانین کشور مورد نظر و همینطور تاریخچه و عرف رایج در کشور می توانید تقاضای تابعیت یا شهروندی از کشور مورد نظر نمایید.

مانند هر کشور دیگری راههای اخذ اقامت آلمان و در نهایت تابعیت آلمان نیز متفاوت است و هر روش مهاجرتی منجر به اقامت دائم یا تابعیت نمی گردد که به آنها اشاره خواهیم کرد:

راههای اخذ اقامت آلمان و مزایای آن

 • آلمان پنجمین مقصد برتر اقامتی در جهان معرفی شده است
 • آلمان عضو مهم و تاثیرگذار کشورهای صنعتی موسوم به G-8 محسوب می شود
 • اجازه کار و مسافرت آزاد به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر
 • آلمان قطب صنعتی و اقتصادی اروپا محسوب می شود
 • سیستم آموزشی بسیار پیشرفته مدارس و دانشگاه های آلمان
 • فرصت های شغلی زیاد و متنوع در آلمان و رونق بازار کار و صنعت
 • تعداد بالای مهاجران و بخصوص ایرانیان در آلمان

راههای اخذ اقامت آلمان و قانون شهروندی و تابعیت دوگانه ( Dual Citizenship ) در آلمان

اگر شما شهروند اتحادیه اروپا و یا سوئیس هستید، می توانید در آلمان تابعیت دوگانه داشته باشید. اگر شهروند کشور دیگری غیر از موارد ذکر شده هستید، احتمالا می بایست ابتدا تابعیت اول خود را لغو و بعد تابعیت آلمان را اخذ نمایید. البته در هر دو صورت، این فرآیند زمان بر خواهد بود و چیزی در حدود ۸ سال یا بیشتر می بایست در کشور آلمان سکونت داشته باشید. البته افرادی که در آلمان متولد شده و یا والدینی آلمانی دارند می توانند بدون هیچ مشکلی تابعیت دوگانه آلمان را اخذ نمایند.

لینک مقاله پیشنهادی

مطالعه این مقاله نیز می تواند برای شما مفید بوده و اطلاعات جزئی تری در مورد لیست هزینه و مخارج در تمامی روشهای مهاجرتی به آلمان را در اختیار شما قرار دهد :

هزینه مهاجرت به آلمان

هزینه مهاجرت به آلمان

راههای اخذ اقامت آلمان از طریق کار

یکی از راههای اخذ اقامت آلمان از طریق کار می باشد. آلمان کشوری پیشرفته است و بعلت بسترهای صنعتی بسیار پیشرفته و کمبود جمعیت کاری و جوان، نیاز به نیروی کار متخصص زیادی دارد. با توجه به صنعتی و قدرتمند بودن این کشور در حوزه های مختلف اقتصادی ، نیروی انسانی داخلی این کشور که عموما رو به پیری گراییده است، پاسخگوی چرخاندن چرخه های جامعه آلمان نیست. به همین جهت جمهوری فدرال آلمان برای رفع این کمبود به جذب نیروی کار خارجی روی آورده است و هر ساله لیست مشاغل مورد نیاز ( Shortage Occupations ) آلمان توسط دولت این کشور اعلام می گردد تا از اتباع خارجی نیروی کاری مورد نیاز خود را تأمین نماید.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان 2020

متقاضیان کار در اروپا که از اتباع کشورهای خارج از اتحادیه این قاره هستند، برای مهاجرت کاری به اروپا باید حتما از یک کارفرمای اروپایی دعوتنامه شغلی یا Job Offer داشته باشند. شرایط دریافت دعوتنامه شغلی از اروپا بسیار مشکل و زمان بر است و حداقل ۶ ماه زمان بر خواهد بود، آن هم در صورتی که هیچ کدام از اتباع و شهروندان اروپا واجد الشرایط دریافت پیشنهاد شغلی آن کارفرما نباشند، نوبت به متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا می رسد.

نکته خوب در خصوص مهاجرت کاری به آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق کار این است که کشور آلمان از محدود کشورهای اروپایی است که برای متخصصان و علاقه‌مندان به کار و زندگی در اروپا ویزای جستجوی کار میدهد. این بدان معنی است که شما بعنوان متقاضی کار خارج از اتحادیه اروپا دیگر منتظر یک دعوتنامه شغلی و گذر زمانی حداقل ۶ ماه نخواهید ماند و خود می توانید به این کشور ورود کرده و در آنجا بصورت مستقیم و حضوری به دنبال کار باشید و سریعتر پیشنهاد کاری دریافت نمایید :

لذا متقاضیان مهاجرت کاری به آلمان به دو روش میتوانند اقامت این کاری کشور را دریافت کنند که به شرح زیر است:

اخذ ویزای کار آلمان از طریق پیشنهاد کار یا job offer

در این روش شخص پیش از اخذ ویزا و مراجعه به سفارت باید یک پیشنهاد کار از یک کارفرمای مورد تایید کشور آلمان داشته باشد. متقاضی این نوع ویزا می بایست با جمع آوری و ارائه CV‌ مناسب و غنی از راه دور به چستجوی شغل در آلمان پرداخته ، کارفرمایی آلمانی را متقاعد سازد تا وی را در شغل مورد نظر جذب نموده و بکارگیری نماید. البته کارفرما می بایست شغل مورد نظر را ابتدا به مدت ۹۰ روز در آلمان و سپس ۹۰ روز دیگر در اتحادیه اروپا در جراید کثیر الانتشار و سایر رسانه ها اعلام و آگهی کند؛ چنانچه در این ۱۸۰ روز هیچ نیروی کار آلمانی و اروپایی برای تصدی آن شغل یافت نشد، کارفرما قادر خواهد بود یک نیروی کار ماهر خارج از اتحادیه را جذب، بکارگیری و استخدام نماید.

سختی های کاریابی از راه دور در آلمان زیاد است؛ برای مثال سفارت آلمان وقت مراجعه را در مدت زمان یک و نیم تا دو سال تعیین می‌کند؛ بنابراین شخص باید در انتظار طولانی سفارت بماند و کارفرما تمایلی به این انتظار ندارد و به همین جهت این روش برای ایرانیان عملی نمی باشد.

ویزای جستجوی آلمان یا job seeker

برای حل مشکلات ذکر شده در روش قبل، کشور آلمان به متخصصین جویای کار ویزای موسوم به جاب سیکر با اعتبار شش ماه اعطاء می‌کند و شخص فرصت دارد در این زمان به جستجوی کار بپردازد. در این مدت اگر وی توانست کار مرتبط با رشته خود را پیدا کند ، اقامت موقت ۶ ماهه اش تبدیل به اقامت کاری می شود و اگر شخص موفق به پیدا کردن شغل نشد باید پیش از پایان ۶ ماه خاک آلمان را ترک کند.

 متقاضیان اخذ این ویزا باید حداقل مدرک لیسانس، ۳ سال سابقه کار و مدرک زبان آلمانی B1 را داشته باشند و همچنین شخص باید در این مدت خود هزینه زندگی خود را تامین کند. به جهت کسب اطلاعات جزئی تر در این خصوص می توانید به مقاله ای با عنوان « ویزای جاب سیکر آلمان » از همین وبسایت رجوع بفرمایید.

گفتنی است که

پس از اخذ ویزای کار در صورتی که شخص ۵ سال متوالی در آلمان زندگی کرده و مالیات خود را پرداخت کرده باشد می‌تواند برای اخذ اقامت دائم آلمان در خواست کند و همچنین پس از گذشت سه سال از گذشت اخذ اقامت دائم می تواند درخواست پاسپورت و تابعیت آلمانی کند.

جهت بررسی دقیق تر شرایط کاری در آلمان نمودار زیر آورده شده است که نشان دهنده نرخ بیکاری در سالهای اخیر می باشد:

نمودار نرخ بیکاری در آلمان در سال 2019

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مقایسه ویزای کار آلمان و اتریش

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد بلوکارت آلمان و اتریش، ویزای کاری

راههای اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل

یکی دیگر از راههای اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل می باشد. دانشگاه های آلمان دارای سطح و رتبه علمی خوبی در جهان هستند؛ امکان تحصیل تقریبا رایگان در دانشگاههای آلمان برای دانشجویان بین المللی سبب شده که آلمان مقصدی عالی و مقرون بصرفه بمنظور تحصیل بین المللی باشد. نرخ بیکاری پایین و موقعیت های شغلی فراوان پس از تحصیل از دیگر علل انتخاب این کشور به عنوان مقصدی تحصیل می باشد .از دیگر نکات مهم در این خصوص میتوان داشتن تمکن مالی و شرط سن برای دانشجویان را نام برد و از نکات مثبت تحصیل در المان میتوان به اجازه ی کار حین تحصیل اشاره کرد.

مهاجرت از طریق تحصیل - تحصیل در خارج از کشور

مقاطع تحصیلی در آلمان

مقطع کارشناسی:

بیش از ۳۰ درصد دانشجویان در مقطع کارشناسی را در دانشگاه های المان ،دانشجویان بین المللی تشکیل میدهند.طول مقطع کارشناسی در المان ۴سال است ودانشجو حق کار پاره وقت تا ۴۰ساعت را در ماه دارا می باشد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی متقاضی باید حداقل مدرک زبانb1 آلمانی را دارا باشد ،حداقل از مدرک دیپلم وی ۴_۵سال گذشته باشد ،همچنین داشتین تمکن مالی ک نشان میدهد فرد میتواند هزینه های یکسال اول خود را تامین نماید الزامی می باشد

مقطع کارشناسی ارشد:

طول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان بین یک یا دو سال می باشد

داشتن مدرک کارشناسی از یک دانشگاه معتبر در ایران حائز اهمیت است که این مدرک باید توسط یک دفتر بین المللی در آلمان مورد ارزیابی با مدرک آلمان قرار گیرد.

از دیگر شرایط میتوان به مدرک زبان)بسته به نوع رشته ، (نداشتن گپ تحصیلی بیش از ۴یا۵ سال ،مدرک زبان ،داشتن تمکن مالی و انگیزه نامه اشاره کرد.

مقطع دکتری:

تحصیل در مقطع دکتری در آلمان ۴سال به طول می انجامد و اخذ پذیرش آن کاری به نسبت سخت می باشد .برای اخذ پذیرش دکترا در آلمان متقاضی باید در ابتدا توسط یک استاد راهنما پذیرفته شود .داشتن رزومه ی قوی ،معدل بالا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ،داشتن توصیه نامه ،داشتن سابقه کارهای تحقیقی و پژوهشی و همچنین داشتن مقاله در lsl امری ضروری می باشد.

نکته حائز اهمیت این است که شما با تحصیل در آلمان قادر نخواهید بود که به اقامت دائم ، شهروندی یا پاسپورت آلمان دست پیدا کنید، برای این منظور شما باید پس از تحصیل کار پیدا کرده و با تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری یا سرمایه گذاری و یا حتی با ازدواج با یک تبعه آلمانی پروسه اخذ اقامت دائم خود را استارت بزنید.

بیشتر آنکه دانشجویان پس از پایان تحصیل خود می‌توانند ۱۸ ماه برای کار جستجو کنند و در صورت گرفتن پیشنهاد کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

لذا اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل می تواند به صورت غیر مستقیم به تابعیت و پاسپورت این کشور منتهی گردد.

لیست برخی از معتبر ترین دانشگاه های آلمان:

                  جهان در رتبه                     دانشگاه نام
                    ۳۲                    Lmu مونیخ
                    ۴۳                    مونیخ فنی
                    ۴۴                     هایدبرگ
                    ۸۶                 فرایبورگ دانشگاه
                    ۹۱                 دانشگاه tubingen
                   ۱۰۵                    بن دانشگاه

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص مهاجرت تحصیلی به آلمان

تحصیل در آلمان
شرایط بورسیه تحصیلی آلمان
اعزام دانشجو به آلمان

هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان با توجه و در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، به نسبت قابل قبول است. برای میانگین می توان ذکر کرد که متقاضی به ۸۵۰ یورو در ماه برای هزینه‌های زندگی خود نیازمند است که بیشترین هزینه ها مربوط به کرایه خانه می باشد که بین ۲۱۰ تا ۳۶۰ یورو در هر ماه را شامل می‌شود، که البته بسته به شهر محل سکونت قیمت ها متفاوت است. از جمله دیگر هزینه ها می توان به پولی که به منظور مصارف عام المنفعه در هر ترم به دانشگاه باید پرداخت کرد که این هزینه حدود ۲۵۰ یورو است.

در بعضی از استان‌های آلمان، هزینه ای اضافی با موضوع شهریه امور اداری باید پرداخت شود که این مبلغ ۵۰ تا ۷۵ یورو در هر ترم می‌رسد.

هزینه های تحصیل در آلمان

راههای اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

وجود شرکت های بزرگ مانند پورش ، بی ام دبلیو ،نستل و بسیاری دیگر در آلمان و همچنین ثروت این کشور سبب شده آلمان کشور ایده آل برای سرمایه‌گذاران خارجی شود.

استاندارد های سرمایه گذاری در آلمان

یکی از این نکات بسیار مهم در خصوص سرمایه گذاری در آلمان و سایر کشورها، نرخ مصادره اموال در کشور مورد نظر است؛ زیرا سرمایه گذار خارجی ترس از مصادره اموال و دارایی خویش در آن کشور و نحوه علوم قضایی کشور با خود را دارد. به طور کلی نرخ مصادره اموال بین عدد ۱ تا ۷ متغیر میباشد. میزان مصادره‌ی اموال در کشور آلمان از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ مقدار متوسط یک بوده است که یعنی بسیار کم می باشد.

از دیگر نکات اهمیت در خصوص سرمایه گذاری در آلمان توجه به میزان کنترل فساد در این کشور است که نشان دهنده میزان کنترل و نظارت کشور بر نهادهای مرتبط با سرمایه گذاری و سایر موارد می باشد. میزان این شاخص بین ۵/۲- و۵/۲ متغیر میباشد. ۵/۲- نشان دهنده کنترل فساد ضعیف و ۵/۲ نشان دهنده کنترل فساد قوی می باشد. در نتیجه می توان گفت با توجه به شرایط کاری کشور آلمان، دارای شرایط مناسب سرمایه گذاری می باشد.

نمودار نرخ کنترل فساد کشور آلمان

برخی فقط به قصد سود و افزایش سرمایه کشور آلمان را انتخاب می‌کند اما اگر این سرمایه‌گذار اصولی انجام شود منجر به اخذ اقامت کشور آلمان می‌شود. در حال حاضر برای اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه‌گذاری باید یک شرکت در این کشور ثبت کرد که سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت ۲۵ هزار یورو می باشد که این مبلغ در مقایسه با بسیاری از کشورها اندک می‌باشد. اما سختی زیاد این روش به این علت است که متقاضی باید یک طرح توجیهی اقتصادی یا بیزینس پلن ارائه دهد و اثبات کند که ایده اقتصادی نوآورانه اش تاثیر مثبت زیادی در اقتصاد این کشور دارد. طرح کسب و کار می بایست به تایید اتاق بازرگانی دولت آلمان برسد که پروسه گرفتن تأیید بسیار پیچیده بوده و سالیانه تعداد کمی از این طرح های کسب و کار مورد قبول واقع می شوند. از این رو پیشنهاد می گردد اگر از راههای اخذ اقامت آلمان ، راه سرمایه گذاری را برگزیده اید لازمست بدانید که با این شرایط مشابه می توانید در سایر کشورهای برتر اروپایی نظیر اتریش از طریق ثبت شرکت و روش های دیگر برای اقامت اقدام نمایید و در حوزه اروپا زندگی کنید.

سرمایه گذاری در خارج از کشور ـ مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

روشهای سرمایه گذاری در آلمان

شرایط کلی و مبلغ مورد نیاز اولیه

آیا این روش منجر به اخذ اقامت آلمان می شود؟

ثبت شرکت برطرف کردن نیازهای مالی شرکت در طول یک سال و مبلغ مورد نیاز برای ثبت شرکت بین ۱ الی ۲۵ هزار یورو می باشد. بله
خرید املاک و مستغلات هزینه مناسب نسبت به سایر کشورهای اروپایی قیمت ملک در آلمان به ازای هر مترمربع ۱۵۰۰ تا۲۵۰۰ یورو در شهر های بزرگ این قیمت افزایش ۵۰ درصدی دارد خیر
خرید اوراق قرضه و سهام خرید اوراق ۳ ماه تا ۳۰ سال سود دهی بیشتری دارد و پس از تسلیم کردن چک و هزینه رسید معامله را دریافت میکنید و صاحب اوراق موردنظر میشوید خیر
کارآفرینی باید نشان دهید کسب و کار شما دارای نوآوری است و تاثیر مثبت بر اقتصاد آلمان دارد، سرمایه اولیه برای شروع باید حداقل ۳۵۰۰۰۰ یورو باشد و توسط مقامات دولتی تایید شود بله
فرنچایز در این روش می‌توان با خرید امتیاز و یا اخذ نمایندگی در بخش غذایی و رستوران های مطرح مانند مک دونالد و SUBWAY اقامت آلمان را کسب کرد که این امر نیاز به هزینه در حدود ۱۵۰ الی۲۰۰ هزار یورو دارد بله
کار شرکت با تاسیس شرکت کوچک در آن مشغول به کار شوید و اقامت آلمان را کسب کنید ، یکی از خوبی های این روش این است که با سرمایه کم میتوانید اقامت آلمان را اخذ کنید بله

اخذ اقامت آلمان از طریق کار شرکت

اقامت کار شرکت ، برای اولین بار توسط موسسه حقوقی ملک پور معرفی شد. خدمات آن در این موسسه عرضه می گردد و یکی از راه های اخذ اقامت، تابعیت و پاسپورت کشور های TOP است.

اقامت کار شرکت با ثبت شرکت و اخذ اقامت متفاوت است.

این اقامت از طریق همکاری با اعضای خانواده برای تشکیل یک شرکت صورت می گیرد. از طریق خرید سهام، استخدام در آن شرکت سد شده و یا از طریق ارتباط متقابل شرکت با کار شخص میتوان اقامت کشور مدنظر را کسب کرد. این امر شبیه ویزای L آمریکا، ویزای خرید سهام کانادا و غیره می باشد. اخذ اقامت از طریق کار شرکت می تواند شامل کشورهایی مثل آلمان، کانادا، هلند، اتریش و غیره شود.

لینک مقاله پیشنهادی

مطالعه این مقاله نیز می تواند برای شما مفید بوده و اطلاعات جزئی تری در مورد انواع سرمایه گذاری در آلمان و روشهایی که میتوان از طریق سرمایه گذاری اقامت آلمان اخذ کرد را در اختیار شما قرار دهد :

سرمایه گذاری در آلمان ۲۰۲۰

سرمایه گذاری در آلمان

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص سرمایه گذاری در آلمان

راههای اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

از ديگر راههای اخذ اقامت آلمان ، ازدواج با فرد تبعه اين كشور مي باشد. البته دقت نماييد كه اين امر بايد كاملا واقعي باشد و شخص نبايد تنها با هدف اخذ اقامت آلمان ازدواج سوري با شهروند آلماني داشته باشد. چراكه قوانين سختگيرانه اي در اين باب از سوي سفارت و اداره مهاجرت آلمان وجود دارد كه تا شخص واقعي بودن ازدواج خود را ثابت نكند نمي تواند اقامت اخذ كند. اگر با ارائه مستندات و مداركي نظير سند ازدواج ، مسافرت های مشترک ، عكس هاي خانوادگي و ساير مدارك به اداره مهاجت واقعي بودن ازدواج ثابت گرديد ، فرد تبعه بايد اثبات كند كه از پس هزينه هاي خود و همسرش بر مي آيز و مي تواند براي وي درخواست الحاق خانواده كند . از موارد مهم الحاق همسر عدم سو پيشينه و آشنايي وي با زبان آلماني در سطح A1 مي باشد .

از همین رو همسر یک فرد که مقیم دائم آلمان است یا تابعیت آلمانی دارد ( لازم نیست تبعه آلمانی حتما به صورت نسبی و نژادی اهل آلمان باشد بلکه میتواند یک خارجی باشد که تابعیت کشور آلمان را اخذ کرده است) میتواند به تابعیت آلمانی برسد در صورتی که موارد زیر را داشته باشد:

 • می بایست پنج سال در کشور آلمان حضور داشته و با همسر خود زندگی مشترک داشته باشد و بتواند ثابت کند که ازدواج آنها واقعی است.
 • همچنین همانند کشورهای دیگر اروپا نیز اگر شخصی شهروند کشوری دیگر از اتحادیه اروپا باشد و بتواند ۵ سال در آلمان زندگی کند می تواند اقامت این کشور را اخذ کند.
 • اخذ تابعیت آلمان همچنین برای افرادی که شهروند اتحادیه ی اروپا نیستند با حداقل ده سال اقامت دائم در این کشور به دست می آید. (البته باید نوع اقامت مشخص و قانونی باشد)

دانش زبان آلمانی, داشتن اطلاعات معمولی از تاریخ این کشور و همچنین عرف و قوانین رایج این کشور در زمان اخذ تابعیت آلمانی الزامی است.

اما لطفا به این نکته توجه داشته باشید که متقاضیان ازدواج با شهروندان آلمانی همچنین می بایست در زمان اخذ تابعیت آلمان تابعیت فعلی خود را نفی نمایند.

لازم به ذكر است كه در صورت اثبات واقعي بودن ازدواج ، فرد خارجي ملحق شده از طريق ازدواج بايد به مدت ٣ سال در كنار همسرش زندگي كند تا بتواند درخواست تابعيت آلمان كند .

اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج - ازدواج در خارج از کشور

اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج
اقامت و ازدواج در آلمان

راههای اخذ اقامت آلمان از طریق تولد

در ارتباط با راههای اخذ اقامت آلمان از طریق تولد لازمست گفته شود کشورها از دو قانون تبعیت می کنند. بخش کوچکی از کشورها از قانون خاک و اکثریت از قانون خون تبعیت می کنند. در روش خاک کودک بدون در نظر گرفتن تابعیت یا نژاد والدین ، تابیعت دریافت می کند و در قانون خون نوزاد در صورتی تابعیت دریافت می‌کند که یکی از والدین تابعیت آن کشور را داشته باشند. آلمان جز کشورهایی است که از قانون خون تبعیت می کنند فقط در صورتی که والدین نوزاد بی هویت یا بدون تابعیت باشند، از قانون خاک پیروی می‌کند. همچنین باید اضافه کرد که فرزندان اتباع خارجی که در آلمان اقامت دارند در صورتی که ۸ سال از ۲۱ سال ابتدایی زندگی خود را در آلمان زندگی کرده باشد و یا به مدت ۶ سال در مدارس آلمان درس خوانده باشند تابعیت این کشور اعطا می‌شوند.

اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق تولد ـ تولد در خارج از کشور ـ اصل خاک در اعطای تابعیت

اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد

راههای اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی

آلمان جز كشورهاييست كه پيمان ژنو را امضا كرده است و از همين رو پرونده افرادي كه به صورت پناهجو وارد اين كشور مي شوند را مورد بررسي قرار مي دهد، آلمان جز كشورهاييست كه در سنوات گذشته خیل کثیری از پناهجويان را از اتباع کشورهای جنگ زده نظیر عراق، افغانسان و سوریه پذيرفته است . مبتني قوانين مصوب بر كنواسيون ژنو اشخاصي كه از ترس جان خود كشور خود را ترك ميكنند مي توانند در كشورهاي عضو كنواسيون درخواست پناهندگي كنند .

البته اين نكته را در نظر داشته باشيد كه اگر مرتكب جرمي شده باشيد كه در جامعه جهاني نيز جرم باشد نمي توانيد در ساير كشورها نيز درخواست پناهندگي كنيد.

دقت داشته باشيد پناهندگي از روش هاي اخذ اقامت آلمان مي باشد اما به هيچ عنوان روش پيشنهادي موسسه حقوقي ملك پور نمي باشد و هيح گونه خدماتي در اين خصوص ارائه نمي گردد.
پناهنجويان پس از ارائه درخواست خود در كمپ هاي مخصوص پناهنجويان اسكان مي گيرند و تا زمان بررسي پرونده خود بايد صبر كنند . گاهي بررسي پرونده اشخاص ممكن است سال ها و ماهها به طول بينجامد.

پناهندگی به خارج از کشور - اخذ اقامت از طریق پناهندگی

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص پناهندگی در آلمان

مقاله مرتبط

پناهندگی در آلمان

راههای اخذ اقامت آلمان و هزینه ها زندگی در آلمان

یکی از موارد مهم برای اخذ اقامت و زندگی در آلمان اطلاع از  هزینه های زندگی در آلمان است. به طور میانگین هزینه های زندگی در آلمان ۷۵ الی ۸۰ درصد گرانتر از ایران است اما همین هزینه‌ها در شهرهای مختلف آلمان و همچنین بسته به سبک زندگی افراد متفاوت است. هزینه های زندگی در آلمان ارزان می باشد اما با توجه به اینکه آلمان کشوری اروپایی است این هزینه‌ها در مقایسه با دیگر کشورهای همطراز مناسب‌تر است. بر طبق آخرین آپدیت های قیمت ۲۰۱۹ در آلمان برخی از هزینه های زندگی در شهر های آن به شرح زیر است:

اقلام هزینه در فرانکفورت هزینه در برلین
رستوران
غذا در رستوران ارزان قیمت ۱۰ یورو ۸ یورو
غذا برای دو نفر ۵۰ یورو ۴۰ یورو
بازار
یک لیتر شیر ۰٫۷۳ ۰٫۷۸ یورو
یک کیلوگرم برنج ۱٫۹۱ یورو ۱٫۶۹ یورو
۱ کیلو گرم سینه مرغ ۸٫۱۱ یورو ۷٫۳۴ یورو
۱ کیلو گرم گوجه فرنگی ۲٫۳۵ یورو ۲٫۲۳ یورو
۱ کیلو گرم سیب زمینی ۱٫۳۱ یورو ۱٫۴۱ یورو
۱ کیلو گرم گوشت گاو ۹٫۵۸ یورو ۱۱٫۰۴ یورو
اجاره خانه
آپارتمان یک خوابه مرکز شهر ۹۹۷٫۵۸ یورو ۸۹۵٫۰۷ یورو
آپارتمان یک خوابه بیرون از مرکز ۷۲۴٫۶۲ یورو ۶۴۹٫۶۲ یورو
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۸۸۲ یورو ۱۶۹۴ یورو
آپارتمان سه خوابه بیرون از مرکز ۱۲۹۲ یورو ۱۲۲۰ یورو
هزینه ماهانه امکانات اصلی ( آب ، برق ، گاز ، زباله ) در شهرهای مختلف آلمان به یورو
در برلین ۲۴۹٫۷۰
در هامبورگ ۲۲۷٫۹۴
در فرانکفورت ۲۴۰٫۲۴
هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان
مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان

راههای اخذ اقامت آلمان و شرایط اخذ تابعیت آلمان

برای شروع لازم به ذکر است که تابعیت با اقامت متفاوت است، تابعیت را نمی توان از کسی سلب کرد و همچنین کسی که تبعه محسوب می شود حقوق و وظیفه ای در قبال دولت و همچنین دولت در قبال وی دارد. همینطور فرد تبعه دارای حق رأی نیز می باشد که این موارد در خصوص فرد اقامت کننده صدق نمی کند. بسیاری از افراد به دلایلی مثل تحصیل رایگان، نرخ پایین بیکاری، امکانات رفاهی و امنیت بالا علاقه‌مند به مهاجرت و اخذ پاسپورت آلمان هستند. در این نوشتار به صورت کامل راههای رسیدن به تابعیت این کشور بررسی شد. در زیر به متداول ترین شرایطی که می توان به واسطه آن تابعیت آلمان را اخذ نمود اشاره کرده ایم.

 • فرد به مدت ۸ سال در آلمان زندگی و کار کرده و مالیات پرداخت کرده باشد
 • فرد به مدت ۶ سال در یکی از مدارس کشور آلمان تحصیل کرده باشد
 • فرد از یکی از مدارس کشور آلمان فارغ تحصیل شود
 • فرد در کشور آلمان آموزش حرفه ای دیده باشد و موقعیت های بالایی دست پیدا کند
 • والدین فرد در آلمان اقامت دائم داشته یا ۸ سال در آلمان زندگی کرده باشند
ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
راههای اخذ اقامت آلمان و سخن پایانی

راههای اخذ اقامت آلمان و شرایط مهاجرت به این کشور و راه‌های امکان‌پذیر آن در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت. امید است در این نوشتار توانسته باشیم ابعاد مختلف در خصوص راههای اخذ اقامت آلمان و تابعیت کشور آلمان را توضیح داده باشیم. شما عزیزان اگر می خواهید با راههای اخذ اقامت آلمان و شرایط اخذ اقامت دائم آلمان آشنا گردید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و در خصوص جزئیات انواع راههای مهاجرت به آلمان کسب اطلاع نمایید و با اطلاع کامل در خصوص شرایط و نکات و راههای اخذ اقامت آلمان مشاوره رایگان دریافت نمایید.. همچنین میتوانید سوالات خود را در خصوص راههای اخذ اقامت دائم آلمان در قسمت نظرات وارد نمایید تا پاسخ خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

41 پاسخ
 1. وحید گفته:

  سلامو عرض ادب. اگر کسی با ویزای جاب سیکر المان وارد الان بشه ولی توی مدت ۶ ماه نتونه کار پیدا کنه میتونه به یک کشوردیگه بره مثل اتریش تا کار پیداکنه؟ یا باید حتما برگرده و دوباره در خواست بده؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز پس از انقضا مدت ویزا شما می بایست به کشور خود برگردید و به طریق دیگری ویزا اخذ نمایید

   پاسخ
 2. ساسان گفته:

  سلام روز بخیر
  من ۱۸ سال پیش در آلمان پناهنده شدم و ۱۵ سال پیش پشیمون شدم و به ایران برگشتم. الان تصمیم گرفتم فرزندم رو برای تحصیل به آلمان بفرستم. بنظرتون ممکنه مشکلی پیش بیاد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام وقت بخیر. بله ممکنه تاثیر منفی داشته باشه. اما اگر شرایطشون کامل و خوب باشه ممکنه ریسکشون رو پایین بیاره

   پاسخ
 3. فرشاد گفته:

  سلام و خسته نباشید. بنده ۳۴ سالمه لیسانس مهندسی مکانیک دارم و مدرک زبان آلمانی A2 را دارم. ۶ سال هم سابقه کار دارم. میخواستم بپرسم شرایطتم برای این موضوع مناسب هست یا خیر؟
  سپاس از سایت عالیتون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   بله دوست عزیز شما می توانید با ارتقاء سطح زبان خود به سطح b1برای ویزای جاب سیکر اقدام نمائید .

   پاسخ
 4. بهار گفته:

  سلام و عرض ادب. از زحمات و مقاله خوبتون ممنونم. در خصوص اقامت آلمان سوالم اینه که بعد از اتمام تحصیلات تا چقدر فرصت کاریابی به افراد داده میشه؟ ممنونم از پاسخگوییتون

  Rating: ۵
  پاسخ
 5. R Dpr گفته:

  سلام بر شما در موسسه ملک پور،
  می خواستم بپرسم که آیا گپ تحصیلی در پروسه اخذ ویزای تحصیلی آلمان تاثیرگذار هست؟
  ممنون از مطالب مفیدتون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز
   المان از جمله کشورهایی ست که به سن و گپ تحصیلی برای صدور ویزا اهمیت بسیاری می دهد .

   پاسخ
 6. سورنا گفته:

  سلام
  ممنونم از مقاله خوبتون. می خواستم بدونم منی که ۳۲ سالمه و آیلتس ۶٫۵ دارم و لیسانس کامپیوتر کاری بهتره برم یا تحصیلی؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز رشته شما از رشته های پر تقاضا در کشورهایی نظیر المان و اتریش می باشد .روش کاری برای شما روش کم هزینه تری خواهد بود .

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   بله دوست عزیز چنانچه بیزینس پلن شما قوی دارای سود و منفعت برای کشور آلمان باشد با ثبت شرکت شما می توانید اقامت المان را کسب نمائید.

   پاسخ
 7. کامران گفته:

  با سلام.من کامران سن ۳۰سال ومجرد هسم دارای مدرک کارشناسی مدیریت بی کار ومدرک زبان ندارم.مخوام بدونم چطوری میتونم اقامت میگیرم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام.
   سن و مدرک شما نسبتا خوب هست. شما میتونید از طرق تحصیلی مهاجرت کنید. برای مقطع فوق لیسانس میتونید اقدام کنید اما باید مدرک زبان آیلتس با نمره ی حداقل ۶.۵ آکادمیک داشته باشید. دوره های زبان هم برای شما میتونه مناسب باشه که مدرک زبان در حد ۴ الی ۵ نیاز داره. پشتوانه ی مالی شما هم باید بررسی بشود.

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   برای اخذ اقامت کاری شما نیاز به مدرک لیسانس دارید . هم نین از آنجا که آلمان برای اخذ ویزای تحصیلی به گپ تحصیلی بسیار اهمیت میده ویزای شما در اینخصوص با ریسک بالائی همراه هست .ولی برای کشورهائی نظیر فنلاند اتریش و مجارستان و…. امکان اخذ پذییرش تحصیلی دارید. مدرک زبان دارید؟

   پاسخ
 8. سید محمد گفته:

  سلام خسته نباشید .ممنون از سایت خوبتون.
  همسر من ۳۳ سال دارد مدرکش دکتری گیاهان داروئی با نمرات بالا و مقالات برگزیده ملی می باشد. اگر بخواهیم جهت اقامت دائم اقدام کنیم باید اقامت تحصیلی بگیریم یا کاری. یعنی مدرک معادل سازی شود و دوباره دکتری بخونن یا همون مدرک قبول است و باید بصورت کاری پیگیری کنیم.اگر ویزای تحصیلی دادن آیا تقریبا سه سال در ایران باید انتظار بکشیم؟ ممنون.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، برای مهاجرت به آلمان هم می توان از راه اقامت کاری و هم اقامت تحصیلی کانادا اقدام کرد. برای کار مدرک ایشان باید بررسی شود که نیاز به معادلسازی دارد یا خیر ، پروسه مهاجرت به آلمان با توجه به زمان سفارت ۱ الی ۱٫۵ سال به طول می انجامد. برای اقامت دائم آلمان راه کاری مناسب تر است زیرا که با پرداخت مالیات و بیمه شرایط شما برای اخذ اقامت دائم آلمان مناسب تر است.

   پاسخ
 9. سحر گفته:

  سلام دختر مجرد ۳۲ ساله هستم، مدرکم کاردانی اموربانکی و کارشناسی مدیریت بازرگانی هست و همچنین مدرک روزنامه نگاری از وزارت ارشاد رو دارم. خبرنگارم و دارای شش سال سابقه بیمه هستم. خواستم بدونم کدوم روش مهاجرت با توجه به شرایط من مناسب تره؟ ممنون

  پاسخ
 10. سعید گفته:

  سلام، من در حال انجام کارها برای رفتن به آلمان، برای دریافت اقامت از طریق پناهندگی بودم که امروز که ۲ نوامبر ۲۰۱۸ هست، شخصی به من گفت که قوانین آلمان سختگیرانه تر شده و نمیشه دیگه پناهندگی گرفت، ممنون میشم بفرمایید آیا واقعا آخر سال ۲۰۱۸ قوانین تغییر کرده،؟

  پاسخ
 11. سعید نیا گفته:

  نمایندگی یک شرکت المانی را در ایران دارم.در زمینه محصولات پزشکی.اخیرا شنیدم که داشتن نمایندگی میتونه منجر به اخذ اقامت بشه.ایا صحت داره؟پیشاپیش از وقتی که میگذارند برای مخاطب سپاسگزارم

  پاسخ
 12. هادی گفته:

  با سلام من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و مدت ۲۱ سال است که در شرکت سایپا آذین مشغول به کار هستم و کارشناس کار با کامپیوتر هستم . و دارای همسر و یک فرزند ۱۳ ساله هستم . آیا می توانم اقامت آلمان را بگیرم خواهشمنداست راهنمائی بفرمائید و هزینه اش را نیز بفرمائید.
  باتشکر

  پاسخ
 13. سعید دهقان گفته:

  سلام من فردی ۵۰ ساله هستم دارای همسر و سه فرزند که یکی از آنها ازدواج کرده شغلم نجاری است و ۴۰ سال است که به این کار مشغول میباشم وجواز کسب رسمی دارم والبته متخصص در کارهای سنتی و بسیار پیچیده این حرفه قصد مهاجرت و کار در کشور آلمان رادارم خواهشمندم راهنمای بفرمایید با سپاس

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد تا بتوانید اقدام نمایید .
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 14. سلیمان طاهرزاده گفته:

  سلام من ۱۰ سال در رشته بدنسازی و پاورلیفتینگ فعالیت دارم و ۱۱ سال سابقه کار متریالمن در قسمت برق و ابزار دقیق دارم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در ابتدا رزومه خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 15. ندا برومند گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت جناب آقای دکتر. من ۲۷ سال دارم و فوق لیسانس رشته آی تی هسم و سابقه کاری من فقط ۴ سال در آژانس هئاپیمایی بوده است. ممیخواهم راهی رو بمن پیشنهاد بدین که اسون و رفتنم صد در صد باشه و بتونم بعد از آن اقامت دائم رو بگیرم. از نظر شما از راه تحصیلی در مقطع PHD بهتره اقدام کنم و یا ویزای کاری؟ مجرد هستم. و به اندازه ای میتونم برای سال های اولیه از پس مخارجم اونجا بر بیام.و در صدد گرفتن ایلتس زبان انگلیسی میباشم.آیا بدون زبان آلمانی میتونم؟لطفا بهترین راه رو بمن معرفی کنید ممنون میشم و چقد زمان میبره ؟ من واقعا از صفر تا صد راهنمایی میخوام

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای ورود به مقطع دکترا باید سوپروایزر داشته باشید تا امکان اقدام را نیز داشته باشید . برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 16. mie editor3 گفته:

  Salam ostad man 20 sal sabegheye pardakht bime daram va mikhastam bedonam emkanesh hast ke sabegheye bimam ro be inja yani alman biyaram alan man eghamate 3 sale daram ba tashakor az zahamateton

  پاسخ
 17. امید گفته:

  بنام خدای خوبم
  عرض ادب و احترام بسیار بسیار فراوان به شما دکتر ملک پور ارجمند. ‌
  جناب دکتر عزیز امید هستم،فوق لیسانس مهندسی بیوتکنولوژی و ژنتیک مولکولی گیاهی تقریبا مسلط به دانش زبان آلمانی به جهت اشتیاق فراوان هم به زبان و هم کشور آلمان بر اساس یک ذات کشف نشده ی این اشتیاق. دارای ۴۵سال سن و متاهل و دارای یک فرزند دختر. توضیح اینکه مورد من با دیگران شاید یه کم دارای تفاوتهایی باشه که بهترست شخص عالی مرتبه و انسان فرهیخته ای مثل شما در جریان موضوع قرار بگیرد من چهارده سال پیش به اتفاق همسرم به کشور آلمان رفتیم و پناهنده شدیم در وضعیت بسیار تاسف باری زندگی کردیم و فرزند دختر من در آلمان بدنیا آمد به مدت پنج سال در آلمان زندگی کردیم بدون اینکه کوچکترین خلافی از ما سر بزنه بسیار از ما راضی بودن ولی چون مبحث پناهندگی یک مورد و یک موضوع و یک پروسه بسیار پیچیده و پر دردسریست در نتیجه ما به انتخاب و اختیار خودمان تصمیم به برگشت گرفتیم البته به دلایل فوت پدری و انحصار وراثت و……. من از لحاظ موقعیت شغلی در جایگاه ویژه و مخصوص به خودم قرار دارم در واقع مهندس مشاور پروژه های تولید کمپوست و قارچ خوراکی هستم. دارای سالن های پرورش قارچ هستم متناسب با رشته دانشگاهیم. نتیجه از توضیحات اینکه من بدلیل اینکه دخترم ده سال دارم و دخترم دوست داره که زادگاهش رو ببینه و اینکه تصمیم بر آن شده تا جهت ادامه زندگی ولی ایندفعه با عقل سلیم و با درایت کامل و از روش عقلایی به آلمان مهاجرت کنیم اونهم بیشتر بدلیل آینده دخترم ،بنده از لحاظ مالی به حد معقول جهت اداره معیشتی زندگی در کشور آلمان بدون نیاز به کار در آلمان توانایی دارم (سود سپرده گذاری) سوال اینکه آیا من می تونم از طریق تمکن مالی و یا از طرق دیگر اقدام و در خدمت فرمایشات جنابعالی باشم و اینکه آیا دختر من دارای پوئن های خودش در خصوص بدنیا اومدن در آلمان را داراست ؟چون در بین تمامی دفاتر امور حقوقی و مهاجرتی افراد زیادی رو رصد کردم و مو شکافانه موارد رو بررسی کردم و صادق تر از شما هنوز پیدا نکردم ،لطفا دستورات را در این خصوص مبذول فرمایید.
  اراتمند شما امید از اصفهان

  پاسخ
 18. مهدی گفته:

  سلام من دارای گواهینامه فنی حرفه ای در رشته برق هستم و همچنین گواهینامه کارهای اپوکسی پلیمر و کارت اقامت کشور گرجستان میخواهم که اقامت دائم آلمان را بگیرم مجرد هم هستم چه راهی پیشنهاد میفرمایید؟

  پاسخ