اقامت اسپانیا و راه های اخذ آن

اقامت اسپانیا
 • اقامت اسپانیا و شرایط عمومی
 • اقامت اسپانیا از طریق کار
 • اقامت اسپانیا از طریق تحصیل
 • اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت اسپانیا از طریق ازدواج
 • اقامت اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی
 • اقامت اسپانیا برای هرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت اسپانیا و هزینه های زندگی در اسپانیا
 • اقامت اسپانیا و اخذ تابعیت اسپانیا
 • اقامت اسپانیا و مدارک مورد نیاز آن

اقامت اسپانیا و مقدمه ای بر آن

اقامت اسپانیا،  شرایط اقامت اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. شرایط اقامت اسپانیا چگونه است؟ آیا اقامت کوتاه مدت در اسپانیا منجر به اقامت دائم می گردد؟ شرایط اخذ تابعیت اسپانیا به چه صورت است؟ مهاجرت به اسپانیا و کسب اقامت آن از طرق مختلفی انجام می گیرد. ما مهم ترین و اصلی ترین نکات را به طور کامل و جامع در مورد مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا را در این مقاله شرح خواهیم داد. به شما پیشنهاد می شود با وکیل مهاجرت که آشنا به حقوق بین الملل می باشد، مشورت فرمایید. همواره می توانید جهت دریافت پاسخ به سوالاتتان و تصمیم آگاهانه در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت، با موسسه حقوقی ملک پور همکار مشاور MIE  اتریش و مشاوره با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را کسب نمایید. همچنین از ویدیو هاو مقالات موسسه دیدن فرمایید. مقاله زیر در خصوص موضوعات اقامت اسپانیا می باشد که مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم:

 • راههای اخذ اقامت اسپانیا در هنگام مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟
 • آیا با سرمایه گذاری در اسپانیا و یا خرید ملک در اسپانیا می توان به راههای اخذ اقامت اسپانیا ۲۰۱۸ رسید؟
 • شرایط اخذ تابعیت اسپانیا از طریق تحصیل در اسپانیا و یا کار در اسپانیا چیست؟
 • آیا ثبت شرکت در اسپانیا و یا تمکن مالی در اسپانیا ، روشی برای راههای اخذ اقامت اسپانیا می باشد ؟
 • تحصیل در اسپانیا چگونه منجر به راههای اخذ اقامت اسپانیا خواهد شد؟
 • هزینه های تحصیل در اسپانیا چقدر است؟
 • آیا تولد فرزند در اسپانیا و یا ازدواج در اسپانیا منجر به اخذ اقامت اسپانیا می گردد؟

پیرو بحث در رابطه با مهاجرت به اسپانیا ، راههای اخذ اقامت اسپانیا مورد بررسی قرار می گیرد و سؤال برانگیز است. در این مقاله راههای اخذ اقامت اسپانیا به طور مجزا مورد بررسی می گردد. اگر قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید با مطالعه این مقاله می توانید تا حد زیادی شرایط خود برای مهاجرت به این کشور بررسی نمایید.

کارشناسان و وکلای مؤسسه حقوقی ملکپور و همکاران آن شما را در زمینه مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا یاری می نمایند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد خرید ملک در اسپانیا و پرتغال

مقاله مرتبط

راه های مهاجرت به اسپانیا

اقامت اسپانیا و شرایط عمومی

اقامت اسپانیا جز مباحث اصلی مهاجرت برای افرادی که علاقه مند به اخذ اقامت اسپانیا و اخذ تابعیت اسپانیا هستند. شما از شش روش، کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی می توانید برای اخذ اقامت اسپانیا و در نهایت اخذ تابعیت اسپانیا اقدام نمایید. هر کدام از این روش ها قابل بحث می باشد که در ادامه به آنها می پردازیم. کشور اسپانیا، یک کشور پادشاهی چند فرهنگی است که مردم آزادانه می توانند در آن به دین و مذهب و امورات فرهنگی خود بپردازند. اقلیت های دینی و مذهبی در اسپانیا به راحتی افکار، ایده ها و ارتباطات خود را با جوامع مختلف فرهنگی و بدون توجه به قوانین کشور و هنجار های مرسوم جامعه بیان کرده و سایر مردم اسپانیا نیز با اقشار جامعه رابطه دوستانه ایی دارند. به همین سبب گرفتن اقامت اسپانیا به انحای مختلف برای بسیاری از افراد می تواند جذاب باشد. همچنین اسپانیا در اروپا و حوزه شنگن واقع شده و با داشتن اقامت اسپانیا دسترسی به کل اروپا خواهید داشت. محبوب ترین شهر های مهاجرتی اسپانیا بارسلونا و مادرید می باشند. مادرید بزرگترین شهر اسپانیا با بیش از ۳ میلیون نفر جمعیت می باشد. بارسلونا کمی کوچکتر است و جمعیت آن حدودا یک ونیم میلیون نفر است اما به لحاظ گردشگری از مادرید محبوب تر است.

اقامت اسپانیا از طریق کار

اقامت اسپانیا از طریق کار، برای افرادی است که می خواهند برای مدتی در اسپانیا حضور داشته و برای خود درامدی داشته باشند، مناسب است.  برای دریافت مجوز اقامت اسپانیا از طریق کار شما می بایست در خواستی را به سفارت اسپانیا در محل زندگی خود ارائه دهید. این ویزا به شما اجازه می دهد به عنوان کارمند یک شرکت واقع در اسپانیا مشغول به کار بشوید. پس شما ابتدا باید کارفرما و شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و به همین صورت کارفرما نیز باید برای شما فرم اجازه کار از وزارت امور خارجه دریافت کند. برای اقامت اسپانیا باید توجه داشته باشید کاریابی در کشور های عضو اتحادیه اروپا به سادگی نیست چراکه شرکت ها برای جذب کارمند از کشور های غیر اتحادیه اروپا باید ثابت کنند که تخصص و الزاماتی که نیاز دارند برای یک شغل مورد نظر را در هیچ گزینه  داخلی یا حتی عضو اتحادیه اروپا پیدا نکردند و با دلایلی استخدام شما را توجیه کنند. برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار ابتدا شرکت استخدام کننده باید ثابت کند که از نظر قانونی در اسپانیا ثبت شده است و می تواند به لحاظ شغلی و تامین اجتماعی برای متقاضی خارجی در طول مدت ویزا ساپورت داشته باشد. به دلیل اینکه اخذ ویزای کاری مبحث تخصصی هستش می توانید با مشاوران ما جهت بالا بردن شانس خود مشورت فرمایید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام و غیر قانوی می باشد. متقاضی می بایست ضمن ارائه درخواست به اداره کار اسپانیا، پیشنهاد استخدام را نیز ارسال کند. کلیه اسناد و مدارک و نامه ها باید ظرف مدت ۹۰ روز از تاریخ صدور گواهی نامه به کنسولگری ارسال گردد. پردازش در خواست ۳۰ ماه طول می کشد و سپس متقاضی یک ماه برای اخذ ویزا و بعد آن ۳ ماه دیگر برای ورود به اسپانیا زمان نیاز دارد.  حداقل دستمزد در سال ۲۰۱۸ در اسپانیا ۱۰۵۰ یورو می باشد. که در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد:

کار در اسپانیا و اخذ ویزای کاری اسپانیا

بسیاری از افراد به دلیل اشتباهات جزئی ممکن است در مورد پیشنهاد کار رد شوند. مهمترین نکاتی که برای اقامت اسپانیا از طریق کار باید مد نظر قرار دهید این است که فرم های زیر دقیق پر شده باشد:

 • پیشنهاد کار تمام وقت
 • دلایل توجیهی انتخاب شما به عنوان خارجی
 • پیشنهاد یک سال کار قراردادی

یکی از مهم ترین موارد برای کار در اسپانیا و اقامت اسپانیا  که خیلی حائز اهمیت می باشد و باید به آن توجه نمود نرخ بیکاری در آن کشور است، در اسپانیا نرخ بیکاری سه ماه آخر سال ۲۰۱۸ به ۱۴٫۴۵ رسیده است.  در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری در اسپانیا مشاهده بفرمایید :

نرخ بیکاری در اسپانیا

مدارک مورد نیاز جهت اقامت اسپانیا از طریق کار :

 • یک قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید
 • فرم درخواست ویزای ملی
 • کارت شناسایی
 • پاسپورت (باید حداقل ۱۲۰ روز اعتبار داشته باشد) کپی از تمام صفحات
 • اجازه کار و اقامت اسپانیا توسط وزارت کار
 • قرارداد کار توسط اداره مهاجرت در اسپانیا تایید و مهر شود
 • گواهی عدم سابقه کیفری
 • گواهی پزشکی

هزینه ویزا ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو است که باید به صورت نقدی همزمان با درخواست پرداخت گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت اسپانیا از طریق کار می توانید وارد لینک زیر شده و از مطالب آن بهره مند گردید.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار

یکی از پرطرفدارترین روشهای اخذ اقامت اسپانیا اخذ ویزای کار اسپانیاست. در صورتی که شغل متقاضی جزء مشاغل مورد نیاز در استرالیا باشد و همچنین این شغل در اسپانیا و اتحادیه اروپا متقاضی نداشته باشد می تواند برای اخذ ویزای کار اسپانیا درخواست دهد. اولین مرحله برای درخواست ویزای کار اسپانیا یافتن شغل مورد نظر است. در صورتی که با کارفرمای مورد نظر به توافق برسید مرحله بعد اعلام آگهی در اسپانیا و اتحادیه اروپاست. این شغل می بایست ۳ ماه در اسپانیا و ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود. اگر متقاضی واجد شرایط اعلام آمادگی برای این شغل نداشت کارفرما مجوز استخدام وی را از دفتر استانی اداره کار اخذ می نماید. متقاضی می بایست با دعوتنامه خود از کنسولگری اسپانیا در کشور خود درخواست ویزای کار کند. در دعوتنامه وی می بایست مدت زمان استخدام، سمت فرد، حقوق ماهیانه ذکر گردد. در ابتدا اقامت یکساله به متقاضی اعطا می شود و در صورت ادامه شروط لازم این اقامت قابل تمدید خواهد بود. اخذ اقامت کاری اسپانیا ساده نیست و درصورتی که شغل خاص و تخصص خاص داشته باشید این اقدام امکانپذیر خواهد بود.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا امکان پذیر می باشد. تحصیل در این مقاطع در دو نوع دانشگاه دولتی و خصوصی انجام میگیرد. عموما که افرادی قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی دارند، باید به زبان اسپانیایی تحصیل نمایند. انچه که در زمینه تحصیل در مقاطع مختلف باید بدانید:

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل در لیسانس

این مقطع چهار سال به طول می انجامد، که شما می توانید در رشته های مدیریت، بازاریابی، اقتصاد و…. تحصیل نمایید. اقامت اسپانیا و هزینه های تحصیل در این مقطع در دانشگاه های دولتی ۶۰۰ یورو تا ۱۵۰۰ یورو متغیر می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی از ۵۰۰۰ یورو تا ۱۸۰۰۰ یورو متفاوت است.

لازم به ذکر است بدانید که یک سری از رشته ها که بازار کار بسیار خوبی دارد و در حال حاضر مجبوبیت خاصی دراقامت اسپانیا و دیگر جهان دارند عبارتند از: دانشگاه های کسب و کار که در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در رشته های اقتصاد، مارکتینگ، مدیریت کسب و کار می باشد.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل در فوق لیسانس

این مقطع دو ساله می باشد. که برای اکثر رشته هایی از جمله مدیریت، کسب و کار و … می توانید تحصیل نمایید. در این مقطع شما در اکثر رشته ها می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید. شما عزیزان می توانید برای اقامت اسپانیا با مشاوره موسسه حقوقی ملک پور در زمینه تحصیل در اسپانیا، اطلاعات کامل و جامعی دریافت نمایید. هزینه تحصیل در مقطع ارشد از ۶۰۰۰ یورو شروع می شود.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل در دکترا

 در این مقطع شما باید مدارک تحصیلی در مقطع فوق لیسانس را نیز ارائه دهید. برای اقامت اسپانیا و تحصیل در مقطع دکترا شما نیاز به یک سوپروایزر ( استاد راهنما ) دارید. پروپوزال خود را به سوپروایزر ارائه داده و با او مکاتبه نمایید و بعد از توافق با استاد راهنما می توانید برای این مقطع اقدام فرمایید. این مقطع سه سال به طول می انجامد. هزینه تحصیل در مقطع دکترا عملا رایگان می باشد. هزینه تحصیل دکترا بین ۲۰۰ تا ۷۰۰ یورو است و در این مقطع می توانید به زبان انگلیسی تحصیل نمایید.

اقامت اسپانیا از طریق اخذ بورسیه تحصیلی

 برای بورس باید رزومه قوی ارائه دهید. داشتن معدل بالای ۱۶، مقالات ISI،مدارک زبان، رزومه معتبر کاری برای اخذ بورس الزامی می باشد. شما می توانید برای اخذ بورس تحصیلی در صفحه ما در سایت اطلاعاتتان را وارد نمایید، تا متخصصین ما شرایط شما را برای دریافت بورسیه اقامت اسپانیا و کشورای مختلف به طور رایگان بررسی نمایید و با شما تماس بگیرند.

مجوز اقامت اسپانیا از طریق تحصیل به شما اجازه می دهد تا به صورت پاره وقت یا موقتی ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته کار کنید. شرکتی که شما را استخدام می کند، مجوز کار شما را از اداره امور خارجه دریافت می کند. قرار داد استخدامی شما نمی تواند از طول مدت ویزای شما بیشتر باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل و تحصیل در اسپانیا به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مدارک تحصیل مورد نیاز (اخرین مدرک تحصیلی)
 • مدرک زبان
 • شناسنامه و کپی از تمام صفحات
 • پاسپورت و کپی از تمام صفحات
 • عکس مورد تایید سفارت
 • ارائه پذیرش از دانشگاه اسپانیا
 • بیمه نامه
 • تمکن مالی (هزینه یک سال زندگی و تحصیل)
 • بیمه نامه برای افراد زیر ۱۸ سال که نیاز به قیم دارند.

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید وارد لینک ذیل شده و از مطالب اقامت اسپانیا از طریق تحصیل بهره مند شوید

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

این روش روشی کم هزینه و آسان برای اخذ اقامت دانشجویان است البته دانشجویان بین المللی پس از اتمام تحصیل تا زمان اتمام ویزای تحصیلی فرصت کاریابی در اسپانیا را دارند. در صورتی که پیشنهاد کاری از کارفرما داشته باشید می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. هزینه تحصیل در اسپانیا سالیانه بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو است و در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی هزینه تحصیل در این کشور بسیار ارزان هست‌. همچنین یکی از بزرگترین مزایای ویزای تحصیلی اسپانیا عدم محدودیت سنی برای اخذ این ویزاست. همچنین دانشجویان حین تحصیل می توانند به صورت پاره وقت کار کنند بخشی از هزینه های تحصیل را از درآمد حاصل از کار دانشجویی پرداخت کنند. با توجه به این توضیح تحصیل در اسپانیا یکی از روش های اخذ اقامت اسپانیاست.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل دکترا و فوق دکترا در اسپانیا

مقاله مرتبط

تحصیل در اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و چگونگی اخذ اقامت اسپانیا از این طریق می تواند از سوالات متداول بین متقاضیان محترم باشد. همان طور که می دانید یکی از شش روش مهاجرت، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت اسپانیا است. اقامت اسپانیا نیز از این قاعده مستثنا نیست و با روش های رایج این کشور و شرایط به خصوص آن می توان اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را اخذ کرد.

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک : یکی از روش هایی که افراد می توانند اقامت اسپانیا را اخذ نمایند خرید ملک در اسپانیا می باشد. با خرید ملک با حداقل ۱۰۰٫۰۰۰ یورو تا ارزش ۴۹۹٫۰۰۰ یورو شما می توانید، یک اقامت یک ساله را در بدو امر دریافت کنید، که با رعایت قوانین ویزا می تواند هر دو سال یک بار نیز تمدید شود و در پایان

سال چهارم یعنی بعد ۵ سال با گذراندن مراحل قانونی می توانید اقامت دائم اسپانیا را کسب کرده و بعد درخواست پاسپورت اسپانیایی را داشته باشید. این روش سرمایه گذاری شرط حضور هم ندارد. در این روش باید به این  نکته توجه داشته باشید که اقتصاد اسپانیا نوسان و ناپایدار است، و برای خرید ملک در اسپانیا هیچ تضمینی وجود ندارد. ممکن است بعد از خرید ملک افت شدیدی داشته باشد. همچنین هیچ تعهدی از اینکه ایرانی ها از طریق خرید ملک اقامت دائم را دریافت نمایند وجود ندارد، بلکه فقط به شما یک اقامت موقت می دهند. به طور کل برای اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری باید به قوانین دولت اسپانیا آگاهی داشته باشید تا سرمایه خود را از دست ندهید.  به شما پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدامی برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک با موسسه حقوقی ملکپور همکار مشاور MIE مشورت فرمایید. تا بتوانید با آگاهی کامل و درست برای اخذ اقامت اسپانیا قدم بگذارید.

اقامت اسپانیا از طریق گلدن ویزا : این روش از سرمایه گذاری در اسپانیا معروف به ویزای سرمایه گذاری طلایی می باشد  Golden Investor Visa Spain که در این روش نیاز به سرمایه حداقل ۵۰۰ هزار یورو می باشد. شما می توانید ویلا و آپارتمان خریداری نمایید، که از ابتدا به شما اقامت ۵ ساله می دهند و شخص اجازه کار دارد. شرط حضور ندارد. شما بعد اخذ اقامت دائم بعد ۵ سال می توانید درخواست پاسپورت دهید.

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی : به طور کلی در این روش باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید و نشان دهید که درآمد ماهیانه شما مطلوب و متناسب با شاخص درآمد افراد در کشور اسپانیا می باشد. با توجه به شرایط این روش، می توانید اقامت اسپانیا را کسب نمایید. ویزای تمکن مالی محدودیت سنی ندارد و افراد بالای ۱۸ سال تا زمانی که ازدواج نکرده باشند می توانند تحت پوشش والدین قرار گیرند. اخذ ویزای تمکن مالی بدون مدرک زبان امکان پذیر می باشد. در این روش شما اجازه کار ندارید (نمی توانید استخدام جایی باشید) ولی خود می توانید بیزینس راه اندازی نمایید. در حال حاضر این روش یکی از بهترین روش ها برای اخذ اقامت اسپانیا می باشد. که در کشور اسپانیا، اتریش، یونان، فرانسه نیز انجام می گیرد. کشور اسپانیا و اتریش یکی از پر درخواست ترین کشورهایی هستند که افراد از طریق تمکن مالی اقدام می کنند و نتیجه مطلوب را اخذ می نمایند. شما هم اگر جز افرادی هستید که شرایط لازم برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی را دارید می توانید با موسسه حقوقی ملکپور همکار مشاور MIEاتریش تماس حاصل فرمایید و در این زمینه اطلاعات کامل را اخذ نمایید.

اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت : با تاسیس شرکت در اسپانیا و یا کار آفرینی نوآورانه و خلاقانه و یا اجرای پروژه های تجاری در اسپانیا با مبلغ بیش از یک میلیون یورو میتوان بعد از مدت ۵ سال اقامت اسپانیا را کسب کرد. که البته در این روش های سرمایه گذاری برای اقامت اسپانیا چیزی که ملاک اصلی برای دولت اسپانیا است به این صورت می باشد :

 • اولا کسب و کار شما کار آفرینی و اشتغال زایی ایجاد نماید.
 • دوما در اسپانیا تاثیر اقتصادی داشته باشد.
 • سوما منفعت عمومی و یا نو آوری تکنولوژیکی و علمی داشته باشد.
 • حداقل یک نفر اسپانیایی استخدام گردد.

در روش سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت می توان در سهام شرکت های مختلف نیز سرمایه گذاری کرد. با سرمایه گذاری در سهام شرکت های دولتی یا خصوصی به ارزش ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ یورو می توان برای ۵ سال اقامت موقت و بعد آن اقامت دائم را اخذ کرد.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی : در اسپانیا می توان با سرمایه گذاری در بخش خرید اوراق قرضه دولتی به مبلغ ۲میلیون یورو اقامت دریافت کرد. دولت اسپانیا جهت انجام پروژه های عمرانی شهری از همه سرمایه گذاران مشارکت می پذیرد.

مدارک لازم جهت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری :

 • مدارک شغلی
 • ۴ قطعه عکس
 • پاسپورت
 • شناسنامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارک مورد نیاز جهت اثبات استطاعت مالی برای نشان دادن مدت زمان لازم
 • گواهی سلامت
 • گواهی که فرد ثابت کند فرد هیچ بدهی ندارد
 • اسناد مدارک و دارایی ها
 • سند ازدواج (در صورت اقدام همسر در کنار متقاضی)
 • اظهارنامه مالیاتی در فعالیت های اقتصادی (سه سال گذشته)

تمامی موارد باید به زبان اسپانیایی ترجمه رسمی گردد ومورد تایید سفارت اسپانیا باشد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت از  طریق تمکن مالی: در صورتی ثابت کنید درآمد ماهیانه خوبی برای پرداخت هزینه زندگی خود و خانواده خود را دارید و خانواده متمولی هستید می توانید اقامت اسپانیا را اخذ نمایید. بر همین اساس باید اثبات کنید درآمد ماهیانه شما مبلغ ۲۱۳۰ یورو برای خود و مبلغ ۵۰۰ یورو به ازای هر یک از اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) است. درآمد حاصل از اجاره املاک، حقوق بازنشستگی، سود سهام و سود حساب بانکی مورد قبول است. ضمنا برای اخذ اقامت دائم باید به مدت ۵ سال در اسپانیا سکونت داشته باشید. البته در سال جدید این قوانین تغییراتی را داشته است و پیشنهاد می شود مقاله تمکن مالی اسپانیا مطالعه شود.

ثبت شرکت در اسپانیا: در صورتی که شرکتی در اسپانیا ثبت کنید و در حقیقت کسب و کاری در اسپانیا راه اندازی کنید می توانید اقامت اسپانیا را اخذ نمایید. برای شروع کسب و کار می بایست طرح توجیه اقتصادی از کسب و کار خود داشته باشید و این طرح مورد تأیید اداره کار واقع شود.

خرید ملک در اسپانیا: در صورتی ملکی به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو در اسپانیا خریداری نمایید می توانید به اقامت دائم اسپانیا دست یابید. این نوع اقامت با نام Golden investor visa Spain شناخته می شود. البته در این مورد توجه بفرمایید سرمایه گذاری کمتر از مبلغ ۵۰۰ هزار یورو منجر به اخذ اقامت دائم در اسپانیا نخواهد شد. توجه بفرمایید در این نوع اقامت ابتدا به صورت موقت اقامت یکساله به شما اعطا می شود و پس از ۵ سال اقامت دائم به شما اعطا خواهد شد.

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج به این صورت می باشد که اگر شما به هر طریقی وارد خاک اسپانیا شوید و با یک تبعه اسپانیایی ازدواج نمایید، می توانید از این طریق اقامت اسپانیا را کسب فرمایید. البته لازم به ذکر است که باید پروسه حقوقی آن را طی نمایید. شخص اصلی باید منبع مشخصی داشته باشد و نشان دهد درآمدی دارد که ثابت کند می تواند از نظر مالی طرف مقابل را ساپورت نماید. برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج باید با فردی که سیتیزن اسپانیا است حداقل ۵ سال زندگی کنید تا ثابت شود ازدواج شما واقعی بوده و بعد ۵ سال می توانید اقامت اسپانیا را کسب نمایید و بعد درخواست پاسپورت نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج به شرح زیر می باشد :

 • پاسپورت
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • ارائه ویزا و کارت اقامت ( در صورت داشتن اقامت در اسپانیا )
 • گواهی سلامت پزشکی
 • سند طلاق ، گواهی فوت ( در صورت وجود ) به زبان اسپانیایی ترجمه گردد.

هزینه فرم اپلیکیشن اقامت اسپانیا از طریق ازدواج  بین ۶۰ تا ۱۰۰ یورو می باشد. در صورت رد ویزا این مبلغ غیر قابل بازگشت می باشد.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

در صورت ازدواج با شخص تبعه اسپانیا اقامت و تابعیت اسپانیا به فرد اعطا می گردد. در این زمینه متقاضی و فرد خارجی پس از ۵ سال می تواند اقامت دائم اسپانیا و پس از آن پاسپورت اسپانیا را اخذ نماید. در صورتی شخص تبعه اسپانیا می تواند برای همسر خود درخواست اقامت نماید که بتواند به طور کامل هزینه ها و مخارج وی را تأمین نماید. سن متقاضی می بایست بالای ۱۸ سال باشد. بنابراین اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج یکی از آسان ترین روشهای مهاجرت به اسپانیاست البته در صورتیکه متقاضی قصد واقعی برای ازدواج داشته باشد و ازدواج شما سوری نباشد زیرا در این صورت اعتماد دولت سلب خواهد شد و با درخواست ویزا موافقت نخواهد شد.

اقامت اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا می باشد. همان طور که مستحضر هستید، تابعیت کشورها بر قائده سیستم خاک و خون می باشد. کشور اسپانیا نیز از قائده خون پیروی می کند. با توجه به قائده خون افرادی تابعیت اسپانیا را نیز کسب می نمایند که والدینشان اسپانیایی باشند. ملاک بر این است یکی از والدین باید اسپانیایی باشد. اگر نوزادی در اسپانیا به دنیا بیاید و والدین آن ناشناخته باشد به آن تابعیت اسپانیا تعلق می گیرد.

نکته: اگر والدین ایرانی یکی از آنها به واسطه اقامت اسپانیا از طریق تحصیلی، کار و یا سرمایه گذاری در کشور اسپانیا فرزندی به دنیا آورند، بعد از یکسال می توانند درخواست پاسپورت نمایند. ولی خود والدین نمی تواند به واسطه فرزند درخواست تابعیت دهند. مگر اینکه ۵ سال از اقامتشان گذشته باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت اسپانیا از طریق تولد:

 • گواهی ازدواج (پدرو مادر)
 • گواهی بیمارستانی که فرد به دنیا آمده
 • مدارکی که به اثبات تولد فرد در اسپانیا کمک می کند.
 • پاسورت
 • چند قطعه عکس
 • عدم سوء پیشینه
 • تکمیل نامه درخواست

اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی

اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی ممکن است مورد نظر خیلی از افراد باشد. اسپانیا جز کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی) می باشد.  فردی که قصد مهاجرت از طریق پناهندگی دارد باید دلیل واقعی داشته باشد، از نظر مذهب، نژاد، ملیت، عقاید سیاسی ، جنسیت یا گرایش جنسی در کشور خودش مورد آزار و اذیت قرار گیرد. به طور موجه از کشور خودش ترس داشته باشد و ترسش واقعی بوده باشد.

فرد بعد از ورود به کشور اسپانیا، پس از یک ماه از رویدادهای زمینه ساز درخواست پناهندگی اسپانیا دهد.

آنچه که در درخواست باید ذکر شود، اطلاعات شخصی و اسناد مدارکی که ثابت کند ترس فرد واقعی بوده است. تا زمان بررسی درخواست فرد اجازه اقامت اسپانیا را خواهند داشت.

این روش غیر قانونی بوده و در ظاهر هزینه کمتری دارد اما پذیرش خطرات ناشی از اقدام به پناهندگی و مشکلاتی که در مسیر راه و بعد از آن وجود دارد در عمل هزینه های مالی و معنوی و حتی آسیب های جانی بسیار بیشتری دارد از قبیل عدم توانایی بازگشت به کشور موطن، عدم توانایی کاری و استفاده بالقوه از تحصیلات و تخصص تا زمان اخذ تابعیت، خطرات سفر های قاچاقی و غیر قانونی که با افراد بعضا کلاه بردار و سود جو و خطر ناک، عدم آگاهی کامل از زندگی در کمپ های پناه جویان و شرایط بسیار سخت آن و نیز نداشتن اطمینان خاطر از اخذ مجوز پناهندگی یا عدم آن و… برای مهاجرت کردن ۵ راه و روش دیگر وجود دارد که می توان از میان آنها با تحقیق و مطالعه و مشورت، مسیر درستی که متناسب با شرایط فردی ما باشد انتخاب کنیم تا با این مشکلات ، خطرات و حتی از دست دادن کشور خود رو به رو نشد.

پناهندگی اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی

پناهجویانی که در حقیقت از ترس جان و آسیب به خود در کشورشان در کشور اسپانیا اعلام پناهندگی می کنند و دلیل آنها بر اساس معاهده پناهدگی مورد قبول است می توانند اقامت و تابعیت اسپانیا را اخذ نمایید. البته توجه داشته باشید این دلیل باید مود تأیید قانون پناهندگی باشد و اطلاعات و دلایل دروغین مورد قبول نیست. پناهجویان در ابتدای ورود در مراکز تقریبأ نا مناسب اسکان داده می شوند تا به دلایل و شرایط آنها رسیدگی شود. در صورتی که دلیل پناهندگی آنها در دادگاه مورد قبول واقع شود اقامت اسپانیا را اخذ می نمایند. البته ما به هیچ وجه روشهای غیرقانونی مهاجرت را پیشنهاد و توصیه نمی کنیم و در این مورد خدمات یا مشاوره نداریم.

اقامت اسپانیا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اخذ اقامت اسپانیا برای هنرمندان برجسته ، افراد موفق و ورزشکاران دارای حالت های خاص و ویژه ایی است. در این روش اخذ اقامت، هنرمندان برجسته ایی مهارت ها و رزومه های هنری دارند یا قهرمانان ورزشی و ورزشکارانی که نامدار هستند می توانند برای اقامت اسپانیا اقدام کنند. برای هنرمندان داشتن سابقه و رزومه برجسته و برای ورزشکاران نام آوری در عرصه های بین المللی و سلامت جسمی کامل ملاک است و درامد این افراد از طریق قرار داد رسمی حاصل شده و با داشتن اسپانسر یا مدیر برنامه مدیریت می شود. در ضمن گواهی های پرداخت بیمه و مالیات نیز از مدارک مورد نیاز است. برای سلبریتی ها، هنرمندان، ورزشکاران حرفه ایی و افرادی که موفقیت های فوق مهمی را کسب کرده اند با این رو می توان اقامت اسپانیا را در خواست کرد که با داشتن این اقامت می توانند در بیش از ۱۴۵ کشور عضو شنگن تردد و مسافرت داشته باشند و برای خانواده ایشان نیز حق تحصیل و.. در نظر گرفته می شود. ولی در حال حاضر برای ایرانی ها این امکان فراهم نمی باشد و نمی توانند از این طریق برای اقامت اسپانیا ویزا شوند.

اقامت اسپانیا و هزینه های زندگی

اقامت اسپانیا و هزینه های زندگی برای بسیاری از متقاضیان از جمله سوالات متداول است. هزینه زندگی ماهیانه با توجه به طرز زندگی کردن افراد معمولا بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ متغیر می باشد. در جدول زیر به طور کامل و جز به جز هزینه های زندگی برای اقامت اسپانیا را می توانید بررسی نمایید :

قیمت به یورو هزینه های زندگی
۱۲ قیمت پایه ناهار با نوشیدنی
۶٫۹۸ یک کیلو مرغ بدون استخوان
۰٫۸۸ یک لیتر شیر
۲٫۴۲ ۱۲ عدد تخم مرغ درشت
۱٫۷۳ یک کیلو گوجه فرنگی
۱٫۰۷ یک کیلو سیب زمینی
۰٫۹۴ نان برای ۲ نفر در یک روز
۱٫۸۰ یک کیلو سیب
۵٫۵۱ نیم کیلو پنیر محلی
قیمت به یورو هزینه های زندگی
۱۲۹۳ اجاره مسکن دو خوابه ۸۵ متری در مرکز شهر
۹۰۴ اجاره مسکن دو خوابه ۸۵ متری بیرون مرکز شهر
۱۲۹ بهاب خدمات آب . برق و گاز برای دو نفر در ۸۵ مترمربع
۲۹ اینتر نت ۸ مگابایت در ثانیه
۳۶۶ تلویزیون فلت ۴۰ اینچ
۷۶ شلوار جین مردانه
۹۴ کفش مردانه
۴۸ بلیط ماهانه حمل و نقل عمومی
۵۹ ویزیت دکتر
۱۷ بلیط سینما
۰٫۱۹ تعرفه تلفن همراه
۴۳ شهریه باشگاه

شاخص گرانی در شهرهای مختلف اسپانیا

شاخص گرانی شهر
۱۳۷ سن سباستین
۱۳۶ مادرید
۱۳۳ بارسلونا
۱۲۹ مایورکا
۱۲۷ بیلبائو
۱۲۰ والنسیا
۱۱۳ زاراگوزا
۱۱۱ لاس پالماس
۱۰۷ سویا
۱۰۵ وایادولید
۱۰۲ آلمریا

ویدئوهای مربوط به گشت و گذار در اسپانیا و برخی هزینه های زندگی در آن

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید از یک فروشگاه زنجیره ای در اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد فستیوال گراسیا در بارسلونای اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد میدان کاتولینای بارسلونا در اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد رامبلای شهر بارسلونا در اسپانیا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد یک فروشگاه مواد غذایی

اقامت اسپانیا و اخذ تابعیت

اقامت اسپانیا و اخذ تابعیت در امر مهاجرت یکی از مهم ترین مباحثی  بعد از ۵ سال ( با داشتن این شرط که نباید بیش از شش ماه از یک سال را به طور یک نواخت از کشور خارج بود و یا اینکه بیش از ۳۰ ماه از کل ۶۰ ماه را حتی به طور غیر پیوسته نباید از اسپانیا خارج بود ) می تواند به اقامت دائم و این اقامت دائم نیز با گذشت ۵ سال ( یعنی در مجموع با گذشت ۱۰ سال ) می تواند منجر به درخواست تابعیت شود. در طی این مدت باید ثابت کنید که شهروندی خوب بودید و سابقه کیفری و دادگاهی نداشتید و همینطور درامد مثبت داشته و از لحاظ مالی شرایط پایداری دارید. ونیز قادر به صحبت اسپانیایی هستید. با داشتن همه شرایط فوق شما باید مدارک مورد نیاز از قبیل گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی زبان اسپانیایی و… به همراه فرم در خواست ارائه دهید.

البته برای مواردی خاص پروسه رسیدن به تابعیت اسپانیا می تواند کوتاه تر گردد. برای مثال اگر شما با یک اسپانیایی (فرزند یک پدر یا مادر اسپانیایی) ازدواج کرده باشید و یا تولد در خاک اسپانیا می تواند منجر به تابعیت مستقیم این کشور شود. حتی اگر از والدین اسپانیایی خارج از خاک اسپانیا متولد شوید نیز می توانید تابعیت اسپانیایی داشته باشید. برای پناهندگان نیز این مدت زمان گرفتن تابعیت تنها ۵ سال است ولی مشکلات و مشقات خود را دارد.

مدارک مورد نیاز اقامت اسپانیا و اخذ تابعیت اسپانیا به شرح زیر می باشد :

ابتدا درخواست باید به صورت شخصی به سفارت اسپانیا در کشور مبدا ارسال شود. الزام اصلی این است که برخی از اسناد را بر اساس نوع اجازه اقامت اسپانیا تهیه و چیدمان کنید .

 • مدارک شناسایی معتبر
 • ویزای مربوطه
 • اثبات درآمد مالی برای پوشش هزینه های زندگی در طول مدت اقامت در اسپانیا مانند سرمایه قبلی یا حقوق بازنشستگی و…
 • اثبات اقامت قانونی در اسپانیا
 • گواهی عدم سابقه کیفری
 • گواهی پزشکی
 • دو قطعه عکس از همان عکس گذر نامه
 • تضمین بیمه مسافرتی
 • گواهی وضعیت تاهل

کلیه اسناد و مدارک فوق الذکر به زبان انگلیسی یا اسپانیایی ترجمه شده و بعد از چیدمان صحیح برای سفارتخانه اسپانیا در کشور متقاضی ارسال شود. مجوز اقامت توسط وزارت کشور اسپانیا صادر می شود. تمدید مجوز اقامت امکان پذیر می باشد در صورتی که وضعیت اقتصادی متقاضی تغییری نکرده باشد. در خواست تمدید مجوز اقامت باید حد اقل یک ماه قبل از اتمام مهلت اقامت اعمال شود در غیر این صورت ممکن است متقاضی با جریمه هایی مواجه گردد.

در اساس این روشها امکان اخذ اقامت اسپانیا وجود دارد اما پیش از اقدام برای مهاجرت به اسپانیا و اخذ ویزای این کشور حتمأ شرایط اقتصادی و کاری این کشور را بررسی نمایید زیرا اسپانیا در دسته کشورهای مهاجرپذیر نیست و شرایط کاری مطلوبی در این کشور در انتظار دانشجویان نیست. جهت اقدام برای هریک از این روشها می بایست با کارشناسان حقوقی و وکلای مهاجرت مشورت نمایید و بهترین راه را برای اخذ اقامت اسپانیا انجام دهید.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

اقامت اسپانیا و و سخن پایانی

در خصوص راههای اخذ اقامت اسپانیا از طرق مختلف از جمله تحصیل در اسپانیا و یا کار در اسپانیا و یا سرمایه گذاری در اسپانیا و یا شرایط شرایط ثبت شرکت در اسپانیا و یا خرید ملک در اسپانیا و یا تمکن مالی در اسپانیا و یا ازدواج در اسپانیا و یا تولد فرزند در اسپانیا با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای mie اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و از روند و جزییات راههای اخذ اقامت اسپانیا مشاوره تخصصی دریافت نمایید. اقامت اسپانیا و شرایط اخذ آن در مقاله فوق مورد بررسی علمی قرار گرفت. شما دریافتید که از روش های مختلف از جمله کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد دراسپانیا می توان اقدام نمود. ولی لازم به ذکر است بدانید هر کدام از این روش ها معایب و مزایایی دارد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه اقامت اسپانیا می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاور MIE اتریش تماس حاصل نمایید. و با مشورت با مشاوران موسسه اطلاعات رایگان به دست آورید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت فرمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 پاسخ
 1. R Dpr گفته:

  سلام و عرض ادب،
  ممنون از مقالات خوب شما. آیا برای اخذ اقامت از طریق گلدن ویزای اسپانیا حتما نیاز است ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو خریداری شود؟ و آیا اخذ گلدن ویزا برای کشورهای دیگر نیز امکان پذیر است؟
  سپاس فراوان

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   بله دوست عزیز از شرایط اخذ گلدن ویزا خریداری ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو در اسپانیاست.کشور پرتغال نیز با خریداری ملکی به ارزش ۳۸۰ هزار و هم چنین ۵۰۰ هزار یورو گلدن ویزا صادر می نماید . هم چنین کشور یونان نیز با خرید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار یورو به شما گلدن ویزا خواهد داد.

   پاسخ
 2. sahar گفته:

  اینطور که از شرایط اسپانیا برای اقامت دادن معلومه کلا گزینه مناسبی فقط برای افراد با توان مالیه بالاست با هر روش اقامتی ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز
   برای اخذ اقامت تحصیلی و یا اقامت کاری در صورتیکه جاب آفر داشته باشید نیاز به سرمایه بالائی نیست و مانند دیگر کشورهای اروپائی ست .

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، دوست گرامی کدام روش مهاجرتی به اسپانیا مدنظر شماست تا اطلاعات آن در اختیار شما قرار بگیرد. به زودی مقاله جامعی در این مورد بر روی این وبسایت ارائه خواهد شد. لطفا ایمیل خود را در سایت ثبت کنید تا نوتیفیکیشن آن برای شما ارسال گردد.

   پاسخ