مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال و بررسی آن

 • مهاجرت به پرتغال و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به پرتغال (چرا مهاجرت به پرتغال )
 • مهاجرت به پرتغال و انواع ویزای ورود به پرتغال
 • مهاجرت به پرتغال و مراحل اخذ ویزا
 • مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل
 • مهاجرت به پرتغال از طریق کار
 • مهاجرت به پرتغال از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به پرتغال از طریق تولد
 • مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج
 • مهاجرت به پرتغال و بررسی هزینه های زندگی در این کشور

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

مهاجرت به پرتغال و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به پرتغال راههای مختلفی دارد. در بحث مهاجرت به طور کل چندین روش برای مهاجرت وجود دارد ازقبیل  مهاجرت از طریق تولد ، مهاجرت از طریق ازدواج  ،مهاجرت از طریق  تحصیل ، مهاجرت از طریق   سرمایه گذاری ، مهاجرت از طریق  کاری  و پناهندگی . که مهاجرت به پرتغال نیز در این قالب ها امکانپذیر است. با توجه به  سوالات بی شمار شما عزیزان در مورد مهاجرت به پرتغال ما در مورد موضوع مهاجرت به پرتغال برای شما عزیزان این مقاله را مهیا نموده ایم همچنین شما می توانید برای مطالعه دقیقتر موضوعات به طور مثال مهاجرت به پرتغال را با کلید واژه ملکپور در گوگل جستجو نموده و مقالات ما را مطالعه نمایید.

 • آیا میخواهید به یکی از زیباترین کشور های اروپای غربی مهاجرت کنید؟
 • ایا مایلید با هزینه ای اندک اقامت اتحادیه اروپا را داشته باشید؟

بی شک کشور پرتغال میتواند مقصد مناسبی برای شما عزیزان باشد.  قطعا با دیدن این مطالب سوالاتی ازقبیل راههای مهاجرت به پرتغال, چگونگی اخذ اقامت پرتغال, اشنایی در باب اخذ پذیرش و اخذ ویزای کشور پرتغال, مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل و کار و سرمایه گذاری و… در ذهن شما ایجاد میگردد. کافی ست تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. وهمچنین با مشاوران مجرب موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در ارتباط باشید. .

 • آیا شما هم به دنبال یافتن بهترین راه برای ورود و کسب اقامت کشور پرتغال هستید ؟

موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) با داشتن بهترین مشاورین شما را در این امر یاری می رساند . پرتغال یکی از کشورهای اروپای غربی است که با د اشتن آب و هوای مناسب افراد زیادی را برای اخذ اقامت و تابعیت جلب کرده است .هزینه ی زندگی در کشور پرتغال بسیار پایین است.

راه های اخذ اقامت پرتغال
درباره پرتغال
مهاجرت به پرتغال

چرا مهاجرت به پرتغال

کشور پرتغال به دلیل داشتن آب و هوای معتدل و گرم مدیترانه ای مورد توجه بسیاری از افراد برای مهاجرت و  اقامت و همچنین گردشگران قراردارد. سواحل بسیار زیبا و منحصر به فرد و وجود نور خورشید در اغلب فصول سال این کشور را جذابتر کرده است. پرتغال از نظر موقعیت جغرافیایی در جنوب غربی اروپا قرار دارد.کشور پرتغال حدود ۱۰میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. پرتغال در سال ۱۹۸۶ به عضویت اتحادیه اروپا در امده است و دین اکثر مردم پرتغال کاتولیک است و زبان رسمی این کشور زبان پرتغالی می باشد. پایتخت کشور پرتغال شهر بزرگ لیسبون و حکومت ان جمهوری است. البته اکثر مردم پرتغال به زبان انگلیسی مسلط هستند و این موضوع مهاجرت به پرتغال را اسانتر می کند چرا که یکی از عوامل مهم در مورد مهاجرت برقراری ارتباط است.

مهاجرت به پرتغال و انواع ویزای ورود به پرتغال

هر کشوری در مورد مهاجرت قوانین و مقرراتی را وضع میکند که هر شخص برای ورود به ان کشور باید از ان قوانین تبعیت نماید و با رعایت قوانین وارد کشور مورد نظرش شود. افراد برای مهاجرت به پرتغال نیز باید از قوانین مهاجرت به این کشور تبعیت نمایند. به طور کلی اعضای اتحادیه اروپا می توانند بدون ویزا به پرتغال سفر کنند و بعضی از کشور ها برای ورود به کشور پرتغال نیاز به ویزا دارند که کشور ایران نیز جزو این دسته از کشورهاست.   یک مجموعه ای از کشور های ثالث نیز هستند که برای ورود و اقامت کوتاه مدت به کشور پرتغال نیاز به ویزا ندارند. برای ورود به خاک پرتغال ویزاهای مختلفی وجو دارد که در اینجا به انواع ویزای پرتغال می پردازیم .

 1. ویزای شنگن

این نوع ویزا برای اقامت کوتاه مدت و سفر به کشورهای حوزه شنگن صادر می گردد و طول مدت ان نیز معمولا تا ۳ ماه است و امکان تمدید برای ۳ ماه دیگر را نیز دارد.

 1. ویزای کوتاه مدت

این نوع ویزا نیز برای سفرهای کاریصادر می گردد و مدت اعتبار ان نیز برای ۳ ماه است که تا ۶ ماه  امکان تمدید دارد.

 1. ویزای پزشکی

این نوع ویزا برای بیمارانی که نیاز به مداوا و معاینات پزشکی در کشور پرتغال دارند صادر می شود که مدت اعتبار آن معمولا یک ماه است که در صورن نیاز امکان تمدید ان به مدت مورد نیاز وجود دارد.

 1. .ویزای کاری

این نوع ویزا برای کسانی صادر می شود که برای مهاجرت به پرتغال   پیشنهاد کاری دارند و  مدت اعتبار ویزا نیز بستگی به مدت قرارداد کاری شخص دارد. که در صورت تمدید قرارداد کاری ویزا نیز تمدید میگردد.

 1. ویزای تحصیلی و یا فرصت های مطالعاتی

این نوع ویزا برای کسانی صادر می شود که قصد ادامه تحصیل و مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل را دارند. مدت این ویزا نیز بستگی  به مدت زمان تحصیل دارد. در مورد ویزای تحصیلی پرتغال می توانید مقاله اختصاصی مربوط به تحصیل در کشور پرتغال را در وبسایت ما طالعه نموده ویا در گوگل موضوع تحصیل در پرتغال را با کلید واژه ملکپور جستجو نمایید. و مقاله ما را مطالعه نمایید.

 1. ویزای ورزشی

این نوع ویزا برای افرادی صادر میشود که برای ادامه فعالیت ورزشی خود به پرتغال میروند و از جانب فدراسیون ورزشی مورد نظر نیز مورد تایید هستند.

 1. ویزای سرمایه گذاری

این نوع ویزا نیز برای افرادی که قصد مهاجرت به پرتغال  از طریق انجام سرمایه گذاری را دارند صادر می شود که در ابتدا برای یک سال و پس از یکسال برای ۲ سال و در صورت ادامه و ابقای سرمایه گذاری مجددا به مدت دوسال قابل تمدید است که در ادامه به صورت تفصیلی به ان می پردازیم. همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در پرتغال در وبسایت ما مقاله مربوط به سرمایه گذاری در پرتغال را مطالعه نموده و یا در گوگل موضوع سرمایه گذاری در پرتغال را با کلیدواژه ملکپور جستجو نموده و  مقاله ما را یافته و مطالعه نمایید.

در بالا در مورد انواع ویزای ورود و یا مهاجرت به کشور پرتغال توضیح مختصری دادیم حال در ادامه به موضوع مراحل اخذ ویزا برای مهاجرت به پرتغال می پردازیم.

مهاجرت به پرتغال و مراحل اخذ ویزا

ابتدا برای دریافت ویزای هر کشوری باید به سفارت ان کشور در کشور محل زندگی خود مراجعه نمایید. اداره مهاجرت پرتغال معروف به SEF   مربوط به امور مهاجرت به پرتغال است. شما  برای ورود به سفارت پرتغال نیاز به اخذ وقت سفارت و همچنین تهیه مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا دارید.

مدارک مورد نیاز برای ویزایی توریستی شامل تصویر و اصل گذرنامه ترجمه شده و عکس جدید از شخص متقاضی و پرینت حساب بانکی مبنی بر وجود موجودی کافی در حساب برای سفر به کشور پرتغال می باشد. در کل برای اخذ انواع ویزای پرتغال مدارک ذکر شده در سطر بالا الزامیست و شخص حتما باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد که برای ویزای تحصیلی یا تجاری علاوه بر مدارک ذکر شده نیاز به ارائه مدارک تحصیلی و همچنین برای سرمایه گذاری نیاز به ارائه مستنداتی از وجودسرمایه کافی برای سرمایه گذاری است. همچنین نکته دیگری که لازم به یاد اوریست و قابل توجه است اینست که برای تمدید هر نوع ویزایی شخص متقاضی باید حتما حداقل ۳۰ روز قبل از اتمام مهلت ویزا برای تمدید ویزا درخواستش را به SEF ارائه نماید در غیر اینصورت به درخواست وی رسیدگی نشده و شخص باید خاک پرتغال را ترک نماید و مجددا از کشور خود برای صدور ویزای مجدد اقدام نماید.

مهاجرت به پرتغال از طریق تولد

دریافت اقامت  در کشورهای مختلف از طریق تولد به دو صورت است . بعضی از کشورها در این مورد از قانون خاک تبعیت می کنند و برخی از کشورها نیز از قانون خون. به این معنی که اقامت خاک عبارت است از این که شخص در کشوری که متولد شده است تابعیت ان کشور را فارغ از این که پدر و مادرش تابعیت کجا را دارند به نوزاد تعلق می گیرد. اما تابعیت خون تابعیتی است که می گوید هر چند نوزاد در خاک این کشور متولد شده است اما در صورتیکه یکی از پدر یا مادرش تابعیت ان کشور را نداشته باشد نمی تواند تابعیت کشور را بدست اورد مگر در شرایطی خاص. مهاجرت به پرتغال و تولد در پرتغال نیز از قانون خون تبعیت می کند و چنانچه کودکی در حاک پرتغال متولد شده و پدر یا مادرش تابعیت کشور پرتغال را نداشته باشد کودک نیز نمیتواند تابعیت کشور پرتغال را کسب نماید. اما چنانچه یکی از والدین نوزاد تبعه پرتغال باشد و حتی نوزاد در پرتغال نیز متولد نشده باشد تابعیت کشور پرتغال را کسب می نماید.لازم به یاد اوریست که شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تولد در پرتغال مقاله ما را در گوگل با کلیدواژه ملکپور جستجو نموده و مطالعه نمایید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تولد

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت پرتغال از طریق تولد

مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج یکی از طرق مهاجرت به کشور پرتغال است . اما در کل شخصی می تواند اقامت و تابعیت کشور پرتغال را بدست اورد که با شخصی که تبعه پرتغال و شهروند کشور پرتغال است ازدواج نماید. ازدواج باید رسمی و در خاک پرتغال انجام شود چنانچه شخص در خارج از خاک پرتغال ازدواجش را به ثبت رسانده باشد مجددا باید در خاک پرتغال به ثبت برساند. همچنین ازدواج مدنی نیز در کشور پرتغال به رسمیت شناخته شده و قانون ان را قبول دارد و دو همجنس نیز به موجی این قانون می توانند با هم زندگی نمایند.

یکی از موضوعاتی که در مورد مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج باید مد نظر قرار داد این است که فرد باید حداقل به مدت ۳ سال با شخصی که ازدواج نموده زندگی نماید و ازدواجشان دوام داشته باشد تا بتواند در صورت سازگاری با محیط پرتغال و یادگیری زبان پرتغالی بعد از سه سال زندگی مشترک اقامت دائم پرتغال را بدست اورد . در صورتیکه شخص بعد از ازدواج مثلا پس از یک سال از ازدواج از همسر پرتغالی خود جدا شود باید پس از اتمام مدت ویزا خاک کشور پرتغال را ترک نماید. شما می توانید مقاله مرتبط با مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج را در گوگل با کلید واژه ملکپورجستجو نموده ویا در وبسایتهای ما جستجو و مطالعه نمایید.

اما سومین راه ورود ،ازدواج است .با ازدواج تابعیت همسر منتقل می شود و شخص تابعیت مضاعف دریافت می کند .اما لازمه ی این مورد ، داشتن پشتوانه ی مالی قوی و توان تامین هزینه های یک ساله ی همسر است . با ازدواج در پرتغال یعد از سه سال می توان در خواست اقامت دائم کرد . اما این ازدواج باید رسمی و ثبت شده باشد . تبعا کشور پرتغال هم در صورت اثبات ازدواج های صوری با متخلفین برخورد خواهد کرد .

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت پرتغال از طریق ازدواج

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

یکی از راههای مهاجرت به پرتغال سرمایه گذاری در کشور پرتغال است. برای سرمایه گذاری در کشور پرتغال راههای مختلفی وجود دارد از قبیل ثبت شرکت در پرتغال ، خرید یک بیزنس فعال در پرتغال ، سرمایه گذاری در بخش دولتی و میراث فرهنگی پرتغال ، خرید ملک در پرتغال و یا خرید سهام دذر پرتغال در پروژه های وابسته به دولت پرتغال.

اما یکی از موارد مهم در مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری خرید ملک در پرتغال است که مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجیست و منجر به اقامت دائم و سپس دریافت تابعیت پرتغالی می شود. سرمایه گذاری در بخش ملک و خریدذ ملک در پرتغال یکی از اسامترین راههای مهاجرت به پرتغال است. کشور پرتغال طبق امار موجود در دوسال اخیر مورد توجه سرمایه گذاران خارجی به خصوص سرمایه گذاران چینی و امریکایی قرار گرفته است و همین امر سبب رشد قیمت ملک در کشور پرتغال گشته است. گلدن ویزا یا ویزای طلایی پرتغال ویزایی است که به موجب خرید ملک در پرتغال به شخص سرمایه گذار اعطا می شود و گلدن ویزا طرفداران زیادی را در بین سرمایه گذاران دارد. برای  شخصی که برای مهاجرت به پرتغال سرمایه گذاری را انتخاب می کند ابتدا یک ویزای یک ساله صادر می گردد و پس از یکسال در صورت ادامه سرمایه گذاری ویزای دو ساله و بعد از ان نیز مجددا یک ویزای ۲ ساله صادر می شود و پس از ۵ سال شخص می تواند درخواست اقامت دائم نموده و پس از ۶ سال اقامت نیز درخواست تابعیت و شهروندی نماید که معمولا پس از ۶ سال به وی تابعیت کشور پرتغال اعطا می گردد. به این ترتیب شخص با اخذ اقامت پرتغال می تواند به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون ویزا سفر کند و در همه جای ارو پا کار و تحصیل نماید.همچنین به خانواده و فرزندان زیر ۱۸ سال فرد نیز اقامت و تابعیت کشور پرتغال اعطا می گردد و تحصیل فرزندان در هر جایی از اروپا رایگان خواهدبود.  برای مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک دو روش وجود دارد:

 • خرید ملک با مبلغ ۳۵۰ هزار یورو
 • خرید ملک با مبلغ ۵۰۰هزار یورو

در مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری ۳۵۰ هزار یورویی شخص باید یک ملکی را که حدود ۳۰ سال قدمت دارد خریداری و مرمت نماید . در مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار یورویی شخص می تواند هر ملکی را که مایل است خریداری کند. مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری شرط حضور زیادی ندارد و شخص در هر سال ۷ روزباید در پرتغال اقامت داشته باشد. یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در پرتغال اینست که شما می توانید هم اجاره به یورو دریافت نموده و هم سود حاصل از ارزش افزوده ملک را دریافت نمایید. برای مطالعه بیشتر در مورد مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و مشاهده ویدیوها می توانید مقاله مربوط به سرمایه گذاری در پرتغال را در وبسایت ما جستجو نموده و یا در گوگل با کلیدواژه ملکپور جستجو نموده و مقاله سرمایه گذاری دذر پرتغال مارا مطالعه نمایید.

سرمایه گذاری یکی دیگر از راه های مهاجرت به پرتغال است . اما همیشه سرمایه گذاری به عنوان یکی از پر ریسک ترین راه ها شناخته می شود .چرا که نمی توان بدون هیج شناختی اقدام به این کار کرد . سرمایه گذاری در پرتغال به سه دسته تقسیم می شود . ایجاد شغل و کارافرینی یکی از راه های سرمایه گذاری است . بدین شکل که شما با ارائه ی طرح ها ی اقتصادی در مناطق دورافتاده ،آبادگری کرده و  ایجاد شغل می کند . قطعا ارائه ی طرح های اقتصادی سودده نیاز به سرمایه بالایی دارد و پرخطر است .

ثبت شرکت در پرتغال بسیار پرطرفدار است اما وکلای حقوقی ملک پور این کار را به دلیل پرخطر بودن به شما توصیه نمی کنند . اگر به دنبال سرمایه گذاری ارزان و  مطمئن هستید ما کشور اسلواکی را به شما پیشنهاد می کنیم .ثبت شرکت در پرتغال علاوه بر پرخطربودن ،به دلیل عدم اشنایی با مقررات کشور پرتغال مقرون به صرفه نیست .سرمایه گذاری در بورس یکی دیگر از راه هاست .

مقایسه خرید ملک اتریش و پرتغال
اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذرای
اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری
سرمایه گذاری در کشور پرتغال
مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای طلایی
کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال
ویزای سرمایه گذاری در پرتغال
سرمایه گذاری در اروپا

مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

تحصیل در پرتغال یکی دیگر از طرق مهاجرت به پرتغال است. پرتغال به سبب داشتن تارخ و قدمت بسیار دیرینه از سطح علمی و فرهنگی نسبتا خوبی نیز برخوردار است و دانشگاههای خوب و قدیمیی بخصوص در شهر لیسبون دارد. تحصیل در پرتغال در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا امکانپذیر است . تحصیل در کشور پرتغال برای اعضای اتحادیه اروپا رایگان است اما برای افراد خارج از اتحادیه اروپا تحصیل در پرتغال شامل هزینه خواهد بود . تدریس در دانشگاههای پرتغال هم به زبان پرتغالی و هم به زبان انگلیسی صورت می گیرد و یکی از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاههای پرتغال داشتن مدرک آیلتس  است.

شهریه دانشگاههای پرتغال برای دانشجویان بین المللی حدود سالی ۳ تا ۴ هزار یورو است . که نسبت به شهریه دانشگاههای کشور های اروپایی نسبتا ارزان است.

مهاجرت از طریق تحصیل در پرتغال یکی از امن ترین و بهترین راه های مهاجرت به پرتغال است . پرتغال به دلیل داشتن امکانات خاص تحصیلی با هزینه های پایین یکی از کشورهای پیشرفته ی اروپایی جهت تحصیل است .تعلق گرفتن بورس های خاص جهت تحصیل یکی دیگر از مزیت های تحصیل در پرتغال است .هزینه های تحصیل و زندگی در پرتغال ۱۰ تا۱۲ هزار یورو معادل ۴۰ میلیون تومان است . همچنین محدودیت سنی برای تحصیل وجود ندارد . امکان کار بدون محدودیت زمانی برای شخص اصلی و همراه یکی دیگر از مزیت هاست .

زبان تدریس اکثر دانشگاه های این کشور انگلیسی است و همچنین دانشجو می تواند برای کشورهای برزیل ،آمریکا ،اسپانیا انتقالی بگیرد .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال
بورسیه تحصیلی پرتغال
تحصیل در پرتغال

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

در باب مهاجرت به پرتغال از طریق کار ذکر این نکته ضروریست که اقتصاد کشور پرتغال ضعیف است و پرتغال برای کار زیاد بستر مناسبی ندارد. به طور کلی کشور پرتغال برای دوران بازنشستگی و همچنین برای اشخاصی که کارهای اینترنتی دارند و دورکاری می کنند مناسب است. نرخ بیکاری در پرتغال در سال ۲۰۱۸ ۶٫۷ درصد است که به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی نسبتا زیاد است. و اکثر مردم پرتغال نیز برای کار به کشورهای سوییس و فرانسه و بلژیک مهاجرت کرده اند همچنین عده ای نیز به امریکا مهاجرت نموده اند. بنابراین مهاجرت به پرتغال از طریق کار گزینه مناسبی نخواهد بود. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به پرتغال از طریق کار مقاله ما را در گوگل  با کلید واژه ملکپور جستجو نموده و مطالعه نمایید.

دومین راه مهاجرت به پرتغال از طریق کار است . برای ورود به کشور پرتغال از طریق کار باید کارفرمایی در ان کشور پیدا کنید که شما و تخصص شما را نیاز داشته باشد . همچنین باید ۳ماه در روزنامه و اینترنت اگهی کند که در صورت عدم یافتن نیروی مورد نیاز در اروپا می تواند شما را معرفی کند .این نکته را از خاطر نبریم که اولویت با کشور کارفرماست . همچنین این کشور برای اکثر رشته های مهندسی اعلام نیاز کرده است .با توجه به سطح بالای دانشگاه های این کشور بدیهی است برای رشته های همچون پزشکی ، پرستاری و مهندسی گذراندن دوره های اموزشی ضروری است .

کشور پرتغال به دلیل آب و هوای خوب ، شرایط اقتصادی مناسب ، رفاه اقتصادی بالا یکی از پرمتقاضی ترین کشورها ی دنیا ست .

اخذ اقامت پرتغال از طریق کار

مهاجرت به پرتغال از طریق پناهندگی

در ابتدا ذکر این نکته ضروریست که موسسه حقوقی ملکپور به هیچ عنوان پناهندگی را به کسی پیشنهاد نمی کند و ما هیچ فعالیتی درزمینه پناهندگی نداریم. این اطلاعات نیز صرفا برای اطلاع رسانی در زمینه پناهندگی است.

پناهندگی در پرتغال به دوصورت امکانپذیر است . اعلام پناهندگی در خاک پرتغال و اعلام و درخواست پناهندگی در مرزهای ورودی پرتغال.

در مورد دوم که اعلام پناهندگی در خاک پرتغال است شخص به صورت غیر قانونی در پرتغال حضور دارد و اعلام پناهندگی می کند و در مورد اول شخص به محض ورود به مرزهای کشور پرتغال پناهندگی خود را اعلام می کند که در هر دوصورت پرونده وی ظرف سه روز به جریان افتاده و در صف بررسی قرار می گیرد. شما می توالنید مطالب بیشتر را در مورد پناهندگی در پرتغال با جستجوی عبارت  پناهندگی در پرتغال با کلیدواژه ملکپور جستجو نموده و مطالعه نمایید.

پناهندگی به عنوان یکی دیگر از راه های ورود است که ما به هیچ وجه به شما توصیه نمی کنیم . با توجه به اینکه افراد سودجو در این زمینه بسیاری از افراد را به مرز نابودی کشانده اند بعضا برخی از مهاجرین دوباره به کشور خود بازگردانده می شوند و این سو سابقه مشکلاتی را برای انها در کشور مبدا و همچنین کشور خودشان ایجاد می کند . حتی بعدها هم به سختی می توانند از طریق قانونی ورود کنند .لذا تا زمانی که میشود از طرق قانونی و امن به کشوری ورود پیدا کرد چرا از راه پر ریسکی مثل پناهندگی ورود کنید . شرایط سخت زندگی در کمپ، دادگاهی شدن برخی از افراد مواردی است که در صورت ورود غیر قانونی به کشور پرتغال باید مورد توجه قرار گیرد . به هر حال ما پناهندگی را به شما توصیه نمی کنیم .

مهاجرت به پرتغال و هزینه های زندگی در این کشور

یکی از موارد مهمی که باید در مهاجرت به کشور پرتغال در نظر گرفت این است که هزینه های زندگی در پرتغال نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه و پایین است . یکی از موارد مهم در هزینه های زندگی در پرتغال هزینه خوراک در پرتغال است . جالب است بدانید که در کشور پرتغال به لحاظ وجود دریا و سواحل متعدد و زیبا غذاهای دریایی بسیار فراوان و نسبتا ارزان است. در زیر به طور خلاصه به برخی هزینه های خوراک در پرتغال اشاره می نماییم

یک بطری شیر یک لیتری ۰٫۵-۰٫۸ یورو
آب معدنی کوچک  ۰٫۵-۱ یورو
نان ۰٫۷-۱٫۸ یورو
  برنج سفید ۰٫۶۶-۱٫۲یورو هر کیلو
  عددتخم مرغ ۱٫۱-۲٫۲ یورو ۱۲عدد
یک کیلو سینه مرغ  ۳٫۸-۷ یورو
یک کیلوگوشت گاو ۷-۱۴ یورو
یک کیلو گوجه فرنگی ۰٫۹۹-۱٫۹۸ یورو
یک کیلو پیاز ۰٫۶ – ۱٫۵ یورو
یک کیلوگرم پرتقال ۰٫۸-۱٫۷ یورو
یک قهوه برای هر روز ۰٫۷-۲ یورو
غذا در مک دونالد برای یک نفر ۵-۷یورو
یک پرس غذا برای دو نفر در رستوران سطح متوسط ۲۰-۴۰ یورو
یک پرس غذا در رستوران با قیمت مناسب ۶-۱۰ یورو
سیگارمارل بورو ۲۰ عدد ۴٫۶ – ۵ یورو

هزینه های مسکن نیز در پرتغال بسیار نسبت به دیگر کشورهای اروپایی ارزان است و همین پرتغال را به کشوری مطبوع برای مهاجرت تبدیل کرده است.

قیمت اجاره ها به صورت ماهانه در جدول زیر:

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۳۵۰ – ۹۰۰   یورو
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر ۲۵۰ – ۶۰۰ یورو
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۵۵۰ – ۱۹۰۰ یورو
آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر ۴۰۰ – ۱۱۰۰ یورو

 

در اینجا باید به این نکته نیز اشاره نماییم که هزینه های پوشاک نیز در کشور پرتغال نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزانتر است. همچنین هزینه حمل و نقل نیز بسیار  مناسب است.

 

نتیجه گیری کلی در مورد مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال موضوعی بود که دراین مقاله به ان پرداختیم.در مجموع مهاجرت به پرتغال همانطور که اشاره نمودیم از ۶ طریق امکانپذیر است . یکی از بهترین راههای مهاجرت به پرتغال مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. همانطور که در بالاتر نیز اشاره نمودیم مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی است. امیدواریم که مقاله ما در مورد مهاجرت به پرتغال برای شما عزیزان مفید واقع شود. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع راههای مهاجرت به پرتغال مقالات ما را در گوگل با کلید واژه ملکپور جستجو و مطالعه نمایید. همچنین می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نموده و از مشاوره کوتاه رایگان برخوردار شوید. به هرحال از میان راه های مطروحه ما راه تحصیل را برای ورود به کشور پرتغال به شما پیش نهاد می کنیم . تحصیل امن ترین و مطمئن ترین راه است و با توجه به بورس هایی که تعلق می گیرد می توان گفت شرایط منحصر به فردی فراهم می شود . برای کسب اطلاعات بیشتر هر چه سریعتر با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) تماس بگیرید ما شما را یاری می کنیم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 پاسخ
 1. محمد گفته:

  با عرض ادب و احترام
  ضمن تشکر و قدر دانی از لطف و محبت فراوان شما در خصوص ادامه تحصیل در پرتغال یکی از موسسه های دیگر فرمودند ادامه تحصیل در مقطع دکترا از سال دوم دارای بورسیه می باشد و نیاز به مدرک زبان نمی باشد و اجازه کار تمام وقت دارید .آیا همچین چیزیصحت دارد ؟ و شرایط ادامه تحصیل در پرتغال چیست؟ با تشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای ورود به مقطع دکترا باید در ابتدا سوپروایزر داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید اما تحصیل در مقطع دکترا نوعی شغل محسوب می شود که شما می توانید حقوق دریافت نمایید علاوه برآن امکان اخذ بورس تحصیلی نیز وجود دارد برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید .

   پاسخ
 2. مهناز گفته:

  باسلام.
  پدرم قصد مهاجرت و گرفتن اقامت دائم ترکیه رو دارند و این تصمیم به دلیل تصور از شرایط گفته شده در صورت خرید ملک گرفته شد منتهی با دیدن برخی مطالب مردد شدیم.با توجه به اینکه سرمایه حدودی ۶۰۰ میلیون تومان دارند و توانایی ثبت شرکت هم ندارند آیا باز هم کشور ترکیه مورد تایید شماست یا کشور دیگه ای رو پیشنهاد میکنید.خواهشا راهنمایی کنید .ممنون

  پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   احتراماً به استحضار می رساند کشور ترکیه برای خرید ملک به شما اقامت دائم و پاسپورت نخواهد داد و در ابتدا به شما اقامت سالیانه اهدا خواهد شد و در ادامه مسیر هزینه های بسیار دارد و شاید در سال بعد اقامت شما تمدید نشود
   شما می تانید با مبالغ مذکور برای کشور های اروپایی اقدام به سرمایه گزاری نمائید که پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاوران ارشد حقوق بین الملل موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ
  • امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   احتراما شما میتوانید از طریق دوره های پرستاری وارد این کشور شده و مشغول به کار شوید لذا برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان شوید.
   موفق باشید

   پاسخ