راه های اخذ اقات اکراین

راه های اخذ اقامت اکراین

راههای اخذ اقامت اکراین در هنگام مهاجرت به اکراین ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ آیا با سرمایه گذاری در اکراین و یا خرید ملک در اکراین می توان به راههای اخذ اقامت اکراین ۲۰۱۸ رسید؟ شرایط اخذ تابعیت اکراین از طریق تحصیل در اکراین و یا کار در اکراین چیست؟  آیا ثبت شرکت در اکراین و یا تمکن مالی در اکراین ، روشی برای راههای اخذ اقامت اکراین می باشد ؟ تحصیل در اکراین چگونه منجر به راههای اخذ اقامت اکراین خواهد شد.؟ هزینه های تحصیل در اکراین چقدر است؟ آیا تولد فرزند در اکراین و یا ازدواج در اکراین منجر به اخذ اقامت اکراین می گردد؟

با مطالعه مقالات موسسه مشاوره ملکپور با همکاری موسسه مشاوره mie اتریش در سایت های حقوقی معتبر میتوانید اطلاعات مفیدی راجع به اخذ  اقامت اکراین را بدست بیاورید .

راه های اخذ اقامت اکراین از طرق مختلف مهاجرت مانند تحصیلی/ کاری/ سرمایه گذاری/ ازدواج/ تولد/  پناهندگی و … امکان پذیر است که آسان ترین راها را می توان طرق قانونی به جز پناهندگی نام برد.

اخذ اقامت اکراین از طریق تولد:

 

روش تأیید ثبت نام شهروندی کودک بستگی به زمینه های ارائه شده توسط قانون اکراین “در مورد تابعیت”دارد. اسناد برای اثبات شهروندی برای یک کودک، توسط خدمات کنترل مهاجرت اکراین و وزارت خدمات شهروندی مهاجرت در اکراین بررسی می گردد.

لیست افرادی که با تولد ، شهروندان اکراین محسوب می شوند و می توانند با تایید اسناد ، شهروندی اکراین را دریافت کنند:

پدر و مادر فرد یا یکی از والدین او در زمان تولد او شهروند اکراین باشند.

یک شخص متولد شده در قلمرو اکراین توسط افراد بدون شهروندی، که به طور قانونی در قلمرو اکراین زندگی می کنند.

شخصی که در خارج از اکراین توسط افراد بدون شهروندی که به طور قانونی در قلمرو اکراین زندگی می کنند متولد شده ، در صورتی که از طریق تولد شهروندی کشور دیگری را به دست نیاورده باشد می تواند شهروندی اکراین را دریافت نماید.

یک شخص متولد شده در قلمرو اکراین از خارجی ها که به طور قانونی در خاک اکراین زندگی می کنند.

یک شخص متولد شده در قلمرو اکراین، که یکی از والدین خود در پناهندگی اکراین باشد.

یک شخص متولد در قلمرو اکراین از خارجی ها و افراد بدون شهروندی که به لحاظ قانونی در سرزمین اکراین اقامت دارند، در صورتی که شخص از طریق تولد شهروندی پدر و مادر خارجی را دریافت نکرده باشد.

کودک تازه متولد شده در قلمرو اکراین، که پدر و مادر او ناشناخته  باشند

اخذ اقامت اکراین از طریق ازدواج:

شناخته شده ترین دلیل برای گرفتن پاسپورت اکراین پذیرش یک فرد خارجی برای شهروندی بر اساس شرایط ثبت اولیه ازدواج است.

اگر اشخاص خارجی الزامات قید شده در ذیل را داشته باشند، می توانند شهروندی اکراین را دریافت کنند:

مطابق با قوانین اکراین او هیچ شهروندی دیگری نداشته باشد.

اقامت در اکراین به مدت پنج سال و یا اگر خارجی با یک اکراینی ازدواج کرده باشد به مدت ۲ سال باید اقامت در اکراین داشته باشد

علاوه بر موارد فوق، ممکن است شهروندی خارجی با توجه به این که مدت ۳ سال در نیروهای مسلح اکراین خدمت کرده ، و قراردادی که در آن صحت این موضوع تایید شده است را داشته باشد، پذیرفته می شود.

شخص خارجی یک مجوز مهاجرتی از اکراین دریافت کرده باشد.

آگاهی از زبان دولتی اکراین

در دسترس بودن منابع نقدی برای زندگی در اکراین

برای ثبت رسمی ازدواج در اکراین، شهروندان اکراین مجبورند اسناد زیر را در بخش اطلاعات آمار و وضعیت مدنی (که با اختصار RAGS شناخته می شود) ارسال نمایند. در اینجا زن و شوهر می توانند ازدواج خود را ثبت کنند.

 

گذرنامه معتبر اکراین

یک حکم طلاق قانونی قانونی در صورت وجود (این سند باید فقط توسط افرادی که قبلا ازدواج کرده اند ارائه شود. ممکن است از طریق یک حکم طلاق، گواهی مرگ یکی از همسران یا یک کپی از حکم دادگاه لغو ازدواج ) چنین سندی می تواند از یک دادگاه منطقه ای بدست آید.

نکته: شهروندان اکراین ملزم به ارائه نامه ای برای عدم وجود مجازات برای ازدواج نیستند.

درخواست ثبت نام ازدواج

اداره آمار محلی و وضعیت مدنی (که با اختصار RAGS شناخته می شود) می تواند تقاضای ازدواج را پردازش کند.

هرگاه یک مرد و (یا) یک زن به دلایل معتبر قادر به ثبت نام شخصی برای ثبت نام ازدواج با RAGS باشند، چنین درخواستی توسط دفتر اسناد رسمی تایید شده توسط نمایندگان قانونی آنها ارائه می شود. قدرت این نمایندگان قانونی باید توسط دفتر اسناد رسمی تأیید شود. اگر ازدواج در روز تعیین شده ثبت نشده باشد، درخواست ثبت نام برای ازدواج در مدت سه ماه از تاریخ ثبت نام آن، معتبر است.

اخذ اقامت اکراین از طریق کار:

 

خارجی ها و افراد بدون اقامت در اوکراین تنها می توانند پس از اخذ مجوز مناسب که توسط اداره خدمات اشتغال ملی اوکراین صادر می شود، استخدام شوند. این الزامات توسط ماده ۴۲ قانون اوکراین «در زمینه اشتغال» ایجاد شده است. افرادی که دارای اقامت دائم در اوکراین هستند نیازی به اجازه کار برای استخدام ندارند. اجازه کار در اوکراین را می توان برای مدت ۳ سال صادر کرد. مجوز ممکن است قبل از انقضای آن، تمدید شود.

لازم است که کارکنان برای رسیدن به مجوز کار به اوکراین سفر کنند. این سفربرای درخواست اسناد و پرداخت هزینه های مورد نیاز است. مجوز به کارفرما (شخص حقوقی یا مالک واحد) صادر می شود و نه به شخص خارجی به عنوان فردی. بنابراین اجازه کار می تواند برای استخدام در یک شرکت یا سازمان خاص استفاده شود. این بدان معنی است که اگر شما اجازه استخدام را بدست آورید، مجاز به کار در یک شرکت خاص در یک موقعیت خاص خواهید بود.

سرمایه گذاری، فعالیت اقتصادی و تجاری توسط خارجی ها نیازی به اخذ اجازه کار ندارد. اجازه کار در اوکراین  باعث اجازه اقامت در اوکراین نمی شود. اما اخذ مجوز کار یکی از اصول اولیه برای دریافت مجوز اقامت در اوکراین است. بسیاری از افراد مجوز کار را با هدف دریافت مجوز اقامت در اوکراین دریافت می کنند.

اگر می خواهید یک شرکت را در اوکراین تاسیس کنید و به عنوان مدیر انتخاب شوید، مجوز اشتغال باید داشته باشد. به همین ترتیب شما تا روزی که اجازه کار به دست می آید، به عنوان یک مدیر نامزد به یک شهروند اوکراین نیاز خواهید داشت.

 

چه کسی می تواند اجازه کار در اوکراین را بدست آورد؟

هر شهروندی، صرف نظر از ملیت. طبق قوانین اوکراین، استخدام از سن ۱۶ سالگی مجاز است. افرادی که قبلا جرمی مرتکب شده اند ممکن است از اخذ مجوز کار منع شوند.

مجوز برای استخدام:

شهروندان خارجی که توسط یک کارفرما خارجی به اوکراین دعوت می شوند تا مقدار مشخصی از کار (خدمات) را براساس قراردادهای بین شرکت های داخلی و خارجی انجام دهند .

برای شهروندان زیر دریافت مجوز کار لازم نیست:

شهروندان خارجی که دارای مجوز اقامت دائم در اوکراین هستند؛

پناهندگان

افرادی که مجوز مهاجرت دریافت کرده اند؛

خارجی هایی که به عنوان افرادی که نیاز به حفاظت اضافی دارند به رسمیت شناخته می شوند و یا کسانی که در اوکراین به طور موقت حمایت می شوند؛

نمایندگان ناوگان دریایی خارجی و خطوط هوایی که در خدمت چنین شرکتهایی در خاک اوکراین هستند؛

کارکنان رسانه های خارجی که معتبر هستند و در اوکراین کار می کنند؛

ورزشکاران حرفه ای، هنرمندان و کارگران هنری برای کار در اوکراین؛

کارگران خدمات اضطراری برای کار فوری؛

کارکنان دفاتر نمایندگی های خارجی (ثبت نام شده در قلمرو اوکراین در مطابقت با روش تعیین شده توسط قانون)؛

کلیساها، روحانیون که به طور موقت (بر اساس دعوت سازمان مذهبی) در اقامت در اوکراین برای فعالیت کانونیک یا مذهبی که تنها در چنین سازمان مذهبی اقامت دارند.

خارجی هایی که به اوکراین وارد شدند تا در اجرای پروژه های کمک های فنی بین المللی شرکت کنند؛

خارجیانی که برای انجام آموزش و… یا فعالیت علمی در موسسات آموزش عالی، دانشگاه ها و غیره وارد شدند؛

دیگر خارجی ها در موارد ارائه شده توسط قوانین و معاهدات بین المللی اوکراین؛

مشارکت متخصصان و کارفرمای مجرب خارجی که برای پیشرفت اقتصادی اوکراین مورد نیاز است که براساس معیارهای تعیین شده توسط قانون اوکراین «در مورد مهاجرت» انجام می شود.

اخذ اقامت اکراین از طریق تحصیل:

۶ نهاد آموزش عالی در کشور اوکراین وجود دارد که دارای مجوز رسمی برای تحصیل دانشجویان اکراینی و دانشجویان بین المللی است  هر نهاد آموزشی در اکراین  دارای بخش های مانند کالج، دانگاها در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد، phd و مقاطع بالاتر است. همچنین دارای بخش های آموزشی در زمینه های سازمان سرپرستی و نگهداری منابع طبیعی و محیط زیست میباشد  میباشد.

دسته بندی آموزشی زیر نظر نهاد های آموزشی تخصصی دارای بخش های تخصصی مهندسی، فنی، کشاورزی، پزشکی، تکنولوژی ساخت و ساز و حمل و نقل بخش آموزشی مدیریت و اقتصاد ، فرهنگ و هنر و حقوق  می باشد

طول دوره کارشناسی در کشور اکراین ۴ سال به طول می انجامد زبان تدریس در اوکراین، روسی. انگلیسی و اوکراینی  و فرانسه  (فقط برای برنامه های پزشکی) است. دانشجویان بین المللی نیازمند این هستند که یک آزمون تسلط زبان را بدهند و سپس وارد دوره تحصیلی اصلی شوند.

افراد پس از تحصیل در اکراین باید به صورت فول تایم کار بکنند تا اینکه منجر به اقامت افراد در اکراین شود.

راه های اخذ اقامت اکراین از ططریق سرمایه گذاری:
در قدم اول فردی که قصد اقامت اکراین از طریق سرمایه گذاری را داشته باشد که در درجه اول فرد نیاز دارد تا کد اقتصادی دریافت نماید و زمان اخذ این کد ۱۰ الی ۱۵ روز به طول می انجامد و مدارک لازم به منظور انجام این پروسه ترجمه شناسنامه و مشخص کردن اسم شرکت و کد بازرگانی و همچنین آدرس و وکالتنامه می باشد و پس از این موارد فرد برای ثبت شرکت نیاز مند بیزینس پلن می باشد. هزنه های لازم برای سرمایه گذاری در اکراین معمولا ۱۰۰۰۰ هزار یورو می باشد که فرد با این مبلغ می تواند شرگتی را به ثبت برساند و این پول را در حساب خود به عنوان مدیر عامل شرگت بگذارد و شرکت با نشان دادن گردش مالی مربوطه بعد از ۵ سال منجر به اخذ اقامت اکراین می شود.

راه های  اقامت اکراین  از طریق پناهندگی: دبه دلیل داشتن عواقب بسیار خطرناک که با جان و مال افراد را تهدید می کند  این راه اصلا پیشنهاد نمی شود.

اکثرا دیده شده اخذ  اقامت اکراین  از طرق قانونی و راحت مانند ویزای تحصیلی/ کاری/ سرمایه گذاری برای افراد بیشتر میسر است و اقراد بیشتر از این راه ها  برای اخذ اقامت اکراین  اقدام می نمایند.

در خصوص راههای اخذ اقامت اکراین از طرق مختلف از جمله تحصیل در اکراین و یا کار در اکراین و یا سرمایه گذاری در اکراین و یا شرایط ثبت شرکت در اکراین و یا خرید ملک در اکراین و یا تمکن مالی در اکراین و یا ازدواج در اکراین و یا تولد فرزند در اکراین با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای mie اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و از روند و جزییات راههای اخذ اقامت اکراین مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 3٫67 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ