اقامت اتریش و بررسی کامل راههای اخذ اقامت کشور اتریش

اقامت اتریش ، روشهای مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت این کشور و همچنین شرایط و لازمه های کسب شهروندی ، تابعیت یا پاسپورت اتریش در این مقاله به صورت کاملا تخصصی مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد. چگونه اقامت اتریش را بگیریم؟ روش های اخذ اقامت اتریش چیست؟ از چه راههای می توان به اقامت اتریش دست یافت؟ آیا اقامت دائم اتریش با تحصیل در این کشور به دست می آید؟ شرایط اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری و تمکن مالی چگونه است؟ آیا اخذ اقامت کشور اتریش با خرید ملک امکان پذیر است؟ شرایط زندگی در اتریش چگونه است؟ پروسه اخذ اقامت دائم اتریش چگونه است؟ شما با مطالعه این مقاله از پاسخ سوالات مذکور و دیگر سوالات در زمینه اخذ اقامت کشور اتریش آگاهی خواهید یافت. از آنجاییکه این کشور یکی از بهترین کشورهای اروپایی می باشد و پایتخت اتریش ، شهر وین، پس از ۱۰ سال پیاپی بهترین شهر جهان شناخته شده است، بسیاری از افراد به دنبال راهی هستند که بتوانند اقامت این کشور را به دست آورند و کیفیت زندگی در بهترین شهر جهان را تجربه نمایند. از همین رو تمام تلاش ما اینست که در این مقاله بتوانیم شما را با تمامی مسیرهای ورود به این کشور و اخذ اقامت ، شهروندی و پاسپورت اتریش آشنا کنیم. موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش مفتخر است که با داشتن دفتر مرکزی در شهر وین، و با داشتن وکیل مهاجرتی اتریش، با ارائه خدماتی نوین و مبتکرانه، شما را برای مهاجرت به اتریش راهنمایی کند و همچنین همکاران ما آماده هستند تا با ارائه مشاوره تخصصی به صورت رایگان، شما را با تمامی مسیرهای مهاجرت به اتریش آشنا نمایند. در ادامه به بحث و بررسی در مورد عناوین زیر خواهیم پرداخت:

اقامت اتریش
 • اقامت اتریش و شرایط عمومی
 • اقامت اتریش از طریق کار
 • اقامت اتریش از طریق تحصیل
 • اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری
  • اقامت اتریش از طریق خود حمایتی
  • اقامت اتریش از طریق کارآفرینی
  • اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت با استخدام کارمند
 • اقامت اتریش از طریق ازدواج
 • اقامت اتریش از طریق تولد
 • اقامت اتریش از طریق پناهندگی
 • اقامت اتریش و هزینه های زندگی
 • اقامت اتریش و اخذ تابعیت اتریش
 • اقامت اتریش و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

اقامت اتریش و شرایط عمومی

کشور اتریش به دلیل جایگاه بسیار عالی در بین کشورهای اروپایی، از نظر کیفیت مطلوب زندگی، ارائه خدمات اجتماعی بی نظیر و همچنین بالا بودن سطح رفاه اجتماعی، یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت می باشد و بسیاری خواهان مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت اتریش می باشند. این کشور عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می باشد و در اروپای مرکزی قرار دارد. همسایگان اتریش کشورهای آلمان، لیختن اشتاین، سوئیس، ایتالیا، اسلوونی،مجارستان و چک می باشند.

اتریش بر روی نقشه - موقعیت جغرافیایی اتریش - اتریش کجاست؟

این کشور از نظر ثروت در جایگاه هفتم جهان قرار دارد. لازم به ذکر است دلایل متعددی می تواند یک کشور را مقصد مناسبی برای مهاجرت قرار دهد، مواردی که باید به آنها توجه داشت مواردی نظیر نرخ بیکاری، سرانه تولید ناخالص داخلی، مالیات ، شرایط آب و هوایی و … می باشد و باید گفت کشور اتریش تمامی این شرایط را دارا می باشد.

 • نرخ بیکاری در اتریش رقم ۴٫۸ می باشد. در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری را برای سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ مشاهده نمایید.

نمودار نرخ بیکاری کشور اتریش 2010 تا 2018

 • رقم تولید ناخالص داخلی کشور اتریش ۳۸۵ میلیارد دلار می باشد
 • رقم مالیات ۲۲ درصد می باشد و در قیاس با کشورهای دیگر مثل آلمان و ایتالیا و فرانسه و بلژیک بسیار پایین تر است.

برای کسب اطلاعات دقیق تر و تخصصی تر در خصوص شرایط اقتصادی و سایر شاخصه های مالی کشور اتریش ، اکیدا مطالعه « آشنایی با وضعیت اقتصادی اتریش » را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم.

از این رو می توان گفت زندگی در اتریش و مخصوصا زندگی در وین و پس از آن زندگی در سایر شهرهای اتریش از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و بسیاری از افراد به دنبال اخذ اقامت این کشور می باشند. در ادامه می توانید نگاهی کوتاه به شرایط عمومی کشور اتریش داشته باشید.

شما می توانید در جدول زیر مقایسه شاخص رضایت از زندگی را میان کشور اتریش و ایران مشاهده کنید.

در ادامه به بررسی روش هایی خواهیم پرداخت که می تواند منجر به اقامت اتریش گردد.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به اتریش

مقاله مرتبط

مهاجرت به اتریش

اقامت اتریش از طریق کار

اخذ اقامت اتریش از طریق کار ، یکی از راه هایی می باشد که متقاضیان اخذ اقامت اتریش ، می توانند به واسطه آن به این امر دست یابند. کار در کشور اتریش از روش های مناسب و عالی می باشد که متخصصین و تکنسین هایی که در یک رشته و حرفه تخصص و مهارت دارند، می توانند از طریق آن، ویزای جستجوی کار (job seeker) کشور اتریش را دریافت کرده و وارد این کشور شده و اقامت آن را دریافت نمایند. شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق کار مبنی بر سیستمی می باشد، که از سوی اداره کار کشور اتریش، AMS ، برای نیروی کار بین المللی طراحی شده است. در این سیستم که بر اساس امتیاز بندی و به اصطلاح PBS(Point Base System) می باشد، امتیازات اشخاص بر اساس فاکتورهایی نظیر، سن، مدرک تحصیلی، مقطع تحصیلی، سابقه کار، مدرک زبان و عوامل دیگر بررسی می گردد و اگر شخص واجد شرایط باشد و امتیاز لازم را به دست بیاورد می تواند موفق به اخذ ویزای کار کشور اتریش گردد. در این برنامه حداکثر امتیازات ۱۰۰ می باشد، که شخص باید ۷۰ امتیاز به دست بیاورد تا بتواند ویزای جستجوی کار اتریش را اخذ نماید.

ویزای جستجوی کار دارای چند زیر شاخه می باشد که متقاضی از یکی از این زیر شاخه ها که مرتبط به وی و شغل و حرفه اش می باشد، وارد اتریش می شود و پس از اینکه موفق به اخذ اقامت این کشور گردید، اقامت ۲ ساله ای را دریافت می کند و کارت اقامتی تحت عنوان قرمز سفید قرمز را اخذ می کند. زیر شاخه هایی که می تواند منجر به اخذ این کارت گردند شامل موارد زیر می باشند.

 • کارگران فوق ماهر (Very highly qualified Workers)
 • کارگران ماهر در مشاغل مورد نیاز (Skilled workers in shortage occupations)
 • مشاغل کلیدی دیگر (Other key workers)
 • فارغ تحصیلان دانشگاه ها و کالج های آموزش عالی اتریش (Graduates of Austrian Universities or colleges of Higher education)
 • نیروی کار کلیدی خوداشتغال (Self-employed key workers)
 • راه اندازی کسب و کار نوآورانه

اقامت اتریش از طریق کار از طریق جستجوی شغل job seeker یا کارگران فوق ماهر

در ادامه جدول امتیاز بندی کشور اتریش را که برای کارگران فوق ماهر می باشد، خدمت شما ارائه می شود و شما می توانید از طریق این جدول امتیازات خود را محاسبه نمایید و ببینید که آیا واجد شرایط اخذ ویزای جستجوی کار اتریش هستید یا خیر؟

اقامت اتریش از طریق کار با پیشنهاد شغلی job offer یا مشاغل مورد نیاز

یکی از روش های ورود کاری به اتریش و اخذ اقامت اتریش ، از طریق داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایان، شرکت ها و کمپانی های مختلف در این کشور می باشد. اتریش نیز مانند سایر کشورها در مشاغل و حرفه های خاصی با کمبود نیروی کار مواجه می باشد ( Shortage Occupations ) و برای بهبود این اوضاع به کمپانی و صاحبان مشاغل، این اجازه را داده است که نیروی کار بین المللی استخدام نمایند. در این حالت اگر فردی از سوی یک شرکت اتریشی job offer  دریافت کرده باشد و در جدول امتیاز بندی، امتیاز لازم را به دست بیاورد؛ می تواند ویزای کار اتریش را دریافت کند. در روش اخذ اقامت اتریش از طریق داشتن پیشنهاد کاری ، حداکثر امتیازات ۹۰ می باشد و مقدار امتیاز دریافتی متقاضی باید ۵۵ باشد تا موفق به اخذ ویزای کاری و نهایتا اقامت اتریش گردد. متقاضی واجد الشرایط کارت قرمز سفید قرمز را از همان ابتدا دریافت می کند و مستقیما با کارت اقامت وارد اتریش می گردد. در صورت داشتن job offer  از کارفرمایان اتریشی در جدول زیر می توانید امتیازات خود را بررسی نمایید تا برایتان مشخص شود که به حداقل امتیاز ۵۵ می رسید یا خیر!

جدول امتیاز نیروی کار در شغل های مورد نیاز

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مقایسه ویزای کار آلمان و اتریش

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مقایسه ویزای کار آلمان و اتریش

اقامت اتریش از طریق تحصیل

اتریش از آن دسته از کشورهایی است که دارای نظام آموزشی رایگان می باشد و متقاضی می تواند تحصیل رایگان در اتریش داشته باشد. در کنار تمامی شرایط مطلوب این کشور، همین امر نیز می تواند یکی از دلایلی باشد که بسیاری از افراد، این کشور را برای تحصیل انتخاب کنند و پس از پایان تحصیل و تبدیل اقامت تحصیلی به کاری، بتوانند اقامت دائم اتریش و در نهایت پاسپورت اتریش را به دست بیاورند. (‌ صرف تحصیل در اتریش نمی توان به اقامت دائم این کشور دست یافت اما با تغییر اقامت تحصیلی به اقامت کاری این امر میسر است ) ممکن است این تصور برای شما نیز ایجاد شده باشد که تحصیل رایگان در این کشور، تنها به زبان آلمانی امکان پذیر است؛ اما لازم است بدانید که تعداد محدودی از رشته های تحصیلی نیز وجود دارند، که به زبان انگلیسی ارائه می گردند. یکی از مزایای تحصیل در اتریش اینست که اگر شخص مدرک زبان در سطح C1 ، که مدرک مورد نیاز برای ورود به دانشگاه های اتریش می باشد را نداشته باشد، می تواند در خود این کشور دوره زبان را گذرانده و پس از آن وارد برنامه درسی اصلی خود گردد؛ اما لازم است متقاضی حداقل زبان آلمانی در سطح A2  را داشته باشد.

تحصیل در مدارس در اتریش

تحصیل در مدارس اتریش برای دانش آموزان بین المللی زیر ۱۸ سال باید با داشتن قیم صورت گیرد که در این صورت قیم می تواند یا خود مدرسه باشد و یا یکی از اقوام درجه یک دانش آموز در اتریش؛ اما لازم است بدانید تحصیل در مدارس تنها منجر به اخذ اقامت تحصیلی برای خود دانش آموز می شود و نمی تواند منجر به اخذ اقامت والدین گردد. اگر دانش آموز در این کشور قیم داشته باشد، می تواند به صورت رایگان در این مدارس اتریش به تحصیل بپردازد، در غیر اینصورت باید برای تحصیل در مدارس بین المللی شهریه ای بالغ بر ۲۰،۰۰۰ یورو سالیانه پرداخت گردد. در ادامه نام تعدادی از مدارس اتریش را در جدول زیر می توانید مشاهده نمایید.

جدول یا لیست برخی از مدارس اتریش

تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور

تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش

اخذ ویزای تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی، می تواند راهی باشد که شخص بتواند به اقامت اتریش دست پیدا کند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی شخص باید یک دوره ۳ تا ۴ ساله را سپری کند. ورد به برخی از رشته ها با آزمون ورودی امکان پذیر می باشد مانند رشته های پزشکی و علاوه بر آن شخص باید نامه ای ارائه دهد که اثبات کند تحصیل در این رشته برای شخص، در کشور خودش بلامانع است. در واقع باید قبولی در این رشته را در کشور خودش داشته باشد و حداقل ۳۵ واحد را گذرانده باشد. همچنین باید زبان آلمانی تا سطح C1 داشته باشند .

فهرست تعدادی از رشته های تحصیلی که باید برای ورود به آن ها آزمون ورودی داد در جدول زیر ارائه می گردد:

فهرست تعدادی از رشته های تحصیلی در اتریش که باید برای ورود به آن ها آزمون ورودی داد

اخذ اقامت اتریش به واسطه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی و با پرداخت شهریه نیز امکان پذیر می باشد که هزینه های تحصیل بسته به دانشگاه و رشته از ۶۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ یورو متغیر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله « هزینه های تحصیل در اتریش » مراجعه بفرمایید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش

اقامت اتریش از طریق تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاههای اتریش برای یک دوره ۲ ساله امکان پذیر می باشد؛ به شرط آنکه شرایط لازم برای اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور را داشته باشید. از شروط لازم برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، داشتن مدرک کارشناسی از دانشگاه سراسری می باشد و همچنین حداقل زبان در سطح A2 . کشور اتریش به شما فرصت می دهد که زبان را در همان کشور بخوانید و خودتان را به سطح C1  رسانده و بعد وارد Course اصلی خود گردید. شما باید در طول دوره تحصیل ۱۲۰ تا ۱۵۰ واحد را پاس کنید. رشته های مختلفی در کشور اتریش وجود دارد که به زبان انگلیسی ارائه می گردد و رایگان هم می باشد که برای اخذ پذیرش در این رشته ها باید مدرک زبان مورد نظر را ارائه دهید. همانند دوره کارشناسی نیز، پذیرش در برخی از رشته ها با آزمون ورودی می باشند که در جدول زیر ارائه می گردند.

رشته های تحصیلی اتریش

تحصیل در مقطع دکتری در اتریش

اقامت اتریش از طریق تحصیل در مقطع دکتری ، به دو روش امکان پذیر می باشد. گزینه اول استاد محور می باشد که شما باید سوپر وایزر داشته باشید و گزینه دوم کمیته محور می باشد که زیر نظر یک گروه به کار مطالعاتی خود می پردازید. در هر صورت بهتر است که از طریق مکاتبه با اساتید مختلف نظر مثبت یک استاد راهنمای اتریشی را جلب نمایید. در غیر اینصورت می توانید به صورت مستقیم با دانشگاه های مختلف مکاتبه نمایید و اقدام به اخذ پذیرش نمایید. وظیفه استاد راهنما اینست که دانشجو را برای رساله خود راهنمایی نماید. میزان واحد درسی که یک دانشجوی دکترا باید بگذراند ۱۸۰ واحد است و پس از دفاع دانشجو از رساله ، می تواند مدرک خود را دریافت نماید. در کشور اتریش هنگامی که دانشجوی دکتری قصد دارد از رساله خود دفاع کند باید بتواند به سوالات کمیته ای تحت عنوان ریگوروسوم Rigorosum که متشکل از چند متخصص در زمینه رشته متقاضی می باشد ، پاسخ دهد و در صورت اثبات بار علمی متقاضی این کمیته به وی تایید می دهد.

تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور

دانشگاههای رایگان اتریش
خرید محصول ویدئویی اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

بورسیه تحصیلی در اتریش

از آنجائیکه نظام آموزشی در این کشور ، از مقطع ابتدایی تا مقطع دکترا رایگان می باشد، اخذ بورسیه تحصیلی اتریش چندان متدوال نیست. اما با اینحال برای دانشجویانی که رزومه علمی قوی دارند،بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته شده است. سازمان OEAD مسئول اعطای بورسیه به دانشجویان می باشد که به صورت مقطعی و برای مدت مشخصی به دانشجویان کمک هزینه اعطا می کند.  GRANT نیز یک نوع بورسیه می باشد که متقاضیان می توانند از طریق وب سایت این سازمان برای اخذ بورسیه درخواست نمایند.

بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

شرایط گرفتن فاند از دانشگاه های اتریش

در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های اتریش خدمت شما ارائه می گردد:

جدول 5 دانشگاه برتر کشور اتریش با رنکینگ جهانی

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد نکات تحصیل مجانی اتریش

اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از روش های اخذ اقامت می باشد، ولی بسیاری تصورشان بر اینست که برای اخذ اقامت اتریش باید سرمایه هنگفت و کلانی را به این کشور منتقل کنند تا بتوانند به اقامت دست یابند. اما لازم است بدانید که روش هایی که در غالب این روش مهاجرتی گنجانده شده است و امکان اخذ اقامت اتریش را برای شما فراهم می کند، نیازی به انتقال سرمایه های کلان در این کشور ندارد. لازم به ذکر است بدانید کشور اتریش جز کشورهای فوق العاده امن برای سرمایه گذاری می باشد و نرخ مصادره اموال در این کشور زیر ۱ می باشد که همین امر گویای یک مقصد مناسب برای سرمایه گذاری می باشد . جدول ذیل گواه همین مسئله می باشد .

نمودار نرخ مصادره اموال کشور اتریش برای سرمایه و اقامت در اتریش

در ادامه به بررسی روش های سرمایه گذاری در اتریش خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت که چگونه با کمترین هزینه می توانید در قالب عنوان سرمایه گذاری ، اقامت اتریش را به دست بیاورید.

اقامت اتریش از طریق خود حمایتی

یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت اتریش جز برنامه های سرمایه گذاری به شمار می رود، خود حمایتی یا تمکن مالی اتریش می باشد. خودحمایتی روشی است که در کشورهای مرفه و سوسیالیست اتفاق می افتد. کشورهای سوسیالیست به دلیل نگاه بشر دوستانه به شهروندان با درآمد پائین تر این فرصت را می دهد تا از امکانات کشورشان بطور کامل استفاده کنند و اقامت آن را داشته باشند؛ تنها کافیست شرایطی را که این کشورها تعیین کرده اند داشته باشید. اتریش، فرانسه، اسپانیا و یونان ۴ کشوری می باشند که این فرصت را فراهم کرده اند. برای اخذ اقامت از طریق خود حمایتی، شما تنها با ارائه مستندات مالی و اثبات تمکن مالی خود ( بدون نیاز به انتقال سرمایه خود به کشور اتریش ) می توانید به اقامت اتریش دست پیدا کنید. برای اخذ اقامت از طریق خود حمایتی، نیازی نیست هیچ سرمایه ای را به اتریش منتقل کنید. تنها کافیست شرایط خود حمایتی اتریش را دارا باشید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

 • ارائه پرینت حساب حداقل به مدت ۳ ماه، که باید به ازای هر نفر از اعضای خانواده مبلغی معادل ۲۲ هزار یورو در این حساب موجود باشد. (معادل یوروی بانک مرکزی)
 • متقاضی باید اثبات کند در کشور خود صاحب حداقل یک ملک با ارزش بالا می باشد.
 • متقاضی باید اثبات کند در کشور خود به صورت ماهیانه، ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو درآمد دارد.

متقاضیان می توانند ۲ ژانویه هر سال برای اخذ اقامت اتریش، این مدارک و مستندات را به سفارت اتریش ارائه دهند و اقامت خود را دریافت نمایند. شما می توانید در لینک زیر پلن ها و شرایط خودحمایتی کشور های اتریش و فرانسه با دیدی مقایسه ای و در عین حال ساده تحلیل نمایید :

مقایسه خود حمایتی فرانسه و اتریش
تمکن مالی اتریش

اقامت اتریش از طریق کار آفرینی یا استارت آپ

یکی از روش های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، کار آفرینی در اتریش می باشد. برای کار آفرینی در این کشور، ارائه یک طرح نوآورانه و خلاقانه الزامی می باشد. شما باید بتوانید بیزنس پلنی ارائه دهید، که در این کشور تا کنون ارائه نگردیده است. آنچه که در پذیرش بیزنس پلن شما تاثیر گذار است، نوآوری آن می باشد. شما می توانید با سرمایه اولیه ۵۰ هزار یورویی برای این پروسه اقدام نمایید. برای این کار باید شرکتی را در اتریش ثبت کنید که ۵۰ درصد از سهام این شرکت متعلق به خودتان باشد. همچنین شما باید برای این پروسه ۵۰ امتیاز را به دست بیاورید که در جدول می توانید امتیازات خود را محاسبه کنید:

جدول امتیازی معیارهای واجد شرایط بودن برای بنیانگذاران شرکت نوبنیاد در اتریش

اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت با استخدام کارمند ( قرمز سفید قرمز )

همانطور که در بخش اقامت اتریش از طریق کار با پیشنهاد شغلی یا job offer  توضیح داده شد، اگر شما از سوی یک کارفرما یا شرکتی در اتریش دعوت نامه کاری داشته باشید، می توانید کارت اقامت قرمز سفید قرمز این کشور را دریافت کنید. از آنجاییکه اخذ job offer  از اروپا دشوار می باشد، موسسه حقوقی ملک پور با همکاری وکلای طراز اول اتریشی شرایطی را فراهم آورده است که می توان این فرایند را ایجاد کرد.

ساز و کار ثبت شرکت در اتریش با استخدام به این صورت است که این اقدام برای یک خانواده صورت می پذیرد. برای این کار شرکتی به نام یکی از زوجین با سرمایه اولیه ۳۵۰۰۰ یورو، در کشور اتریش ثبت می گردد. در واقع شما یک شرکت حقوقی اتریشی را به ثبت می رسانید، حال برای اینکه این شرکت فعال شود نیاز به نیروی کار دارد. برای این منظور شما باید برای شرکت خود نیروی کار استخدام نمایید. از این رو به راحتی می توانید برای همسرتان job offer  صادر نمایید و همسرتان را در شرکت خودتان به استخدام در بیاورید. شخصی که از این شرکت job offer دریافت می کند، باید سایر امتیازات را از جدول مشاغل مورد نیاز ( Shortage Occupations ) که ۵۵ امتیاز می باشد، به دست بیاورید. به همین جهت ما به زوجین پیشنهاد می کنیم، شرکت به اسم شخصی ثبت گردد، که امتیاز لازم را دارا نیست و شخصی که واجد شرایط است به عنوان کارمند در این شرکت استخدام گردد. پس از کسب امتیاز کافی و استخدام، شخص استخدام شده اقامت اتریش را از طریق کار دریافت می کند و کارت قرمز سفید قرمز بهترین روش اقامت اروپا ، را دریافت می کند و به طبع ایشان کلیه اعضای خانواده نیز اقامت می گیرند. شخصی که استخدام می گردد، حقوقی در حدود ۳۰۰۰ یورو را باید از کارفرما که همسرش می باشد دریافت کند و بخشی از آن را به عنوان بیمه و مالیات پرداخت کند. از مزایای این روش اینست که اگر فرزندی داشته باشید ماهیانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ یورو از دولت حقوق دریافت میکند و از آنجائیکه از همان ابتدا بیمه و مالیات پرداخت می گردد، شما می توانید از تمامی خدمات کشور اتریش همانند یک شهروند اتریشی بهره مند گردید.

قرمز سفید قرمز اتریش بهترین روش اقامت اروپا

اقامت اتریش از طریق ازدواج

در صورتیکه شما با یک تبعه اتریشی ازدواج کنید با اثبات واقعی بودن این ازدواج می توانید به اقامت اتریش دست یابید. لازم به ذکر است که تبعه اتریشی با مراجعه به اداره مهاجرت اتریش MA35 ، باید برای همسر خود درخواست الحاق نماید. اداره مهاجرت از وی مدارکی را درخواست می کند تا بتواند اثبات کند این ازدواج واقعا صورت گرفته است. مدارکی مثل سند ازدواج، عکس های خانوادگی و مواردی از این قبیل از الزامات می باشد. شخص به واسطه ازدواج با یک تبعه اتریشی ، اقامت اتریش را دریافت می کند اما مجوز اقامت شخص سال به سال باید تمدید گردد و بعد از سال پنجم می تواند اقامت دائم و پس از آن پاسپورت اتریش را دریافت کند. در خصوص مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج می توانید اطلاعات کامل را در این لینک مشاهده کنید.

ازدواج در خارج از کشور - مهاجرت به خارج از کشور از طریق ازدواج

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

اقامت اتریش از طریق تولد

اقامت اتریش از طریق تولد امکان پذیر نمی باشد چرا که همانطور که میدانید در بسیاری از کشورهای اروپایی نظیر اتریش، قوانین تولد فرزند از اصل خون تبعیت می کند و هر کودکی که در این کشور متولد می شود تابعیت و اقامت خود را از تابعیت پدر و مادرش اخذ می کند و والدین تابعیت هر کشوری را داشته باشند فرزند نیز همان تابعیت را اخذ می نماید. از این رو اخذ اقامت اتریش به واسطه تولد امکانپذیر نمی باشد.

اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد

اقامت اتریش از طریق پناهندگی

اقامت اتریش از طریق پناهندگی یکی دیگر از روش هایی می باشد که شخص می تواند از طریق آن به اقامت اتریش دست پیدا کند . اما از آنجائیکه این روش، روش تایید شده از سوی موسسه حقوقی ملک پور نمی باشد به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. چرا که هم مخاطرات فراوانی دارد و هم از نظر شان و جایگاه اجتماعی پناهندگی گزینه مناسبی نمی باشد.

شرایط پناهندگی در اتریش

اقامت اتریش برای هنرمندان و افراد موفق و فوق موفق

کسانی که هنرمند یا ورزشکار هستند و یا اینکه در یک حرفه خاص تخصص و مهارت دارند می توانند با داشتن شرایطی برای اقامت اتریش اقدام نمایند. کشورهایی نظیر کانادا، فرانسه و اتریش برای این افراد مسیری را ایجاد نموده اند که بتوانند اقامت این کشورها را اخذ نمایند. این اقامت در کانادا تحت عنوان خود اشتغالی، در کشور فرانسه تحت عنوان ویزای استعداد و در اتریش تحت عنوان دیگر مشاغل کلیدی یا  other key workerمی باشد.

 • Other key worker مشاغل کلیدی دیگر

اتباع سایر کشورها که از سوی کارفرما یا شرکت های اتریشی دعوت به کار می شوند باید شرایطی را داشته باشند که به واسطه آن شرایط بتوانند کارت اقامتی اتریش ( قرمز سفید قرمز ) که اعتبار آن ۲ سال می باشد را دریافت کنند. این شرایط شامل موارد زیر است:

 • متقاضی باید دارای یک درآمد حداقلی باشد که برای وی کاملا مشخص شده باشد.
 • افرادی که بالای ۳۰ سال می باشند باید برای هر ماه به اضافه تمامی پرداخت های اضافه مانند عیدی و… درآمدی در حدود ۳۱۳۲ یورو داشته باشند.
 • افرادی که زیر ۳۰ سال می باشند، بابت هر ماه به علاوه تمامی پرداخت های اضافه مثل عیدی و… باید ۲۶۱۰ یورو درآمد داشته باشند.
 • در اداره کار کشور اتریش AMS برای استخدام در این جایگاه شغلی، ثبت نامی صورت نگرفته باشد.
 • از جدولی که در ذیل ارائه می گردد شخص بتواند ۵۵ امتیاز به دست بیاورد.

جدول امتیاز نیروی کار در شغل های مورد نیاز اتریش

اقامت اتریش و هزینه های زندگی

کشور اتریش دارای شهرها و ایالت های متفاوتی می باشد و طبیعتا هزینه های زندگی در هر شهر متفاوت از دیگر شهرها می باشد؛ اما اگر به صورت کلی بخواهیم هزینه های زندگی در اتریش را بررسی کنیم، این رقم برای هر نفر معادل ۷۴۹ یورو و برای یک خانواده ۴ نفره در حدود ۲۶۷۷ یورو می باشد. البته هزینه اجاره خانه را نیز باید به این مبالغ اضافه کنید که در جدول اقلام هزینه های اجاره منزل را آورده ایم.

در ادامه لیستی از اقلام مورد نیاز را می توانید در جدول زیر مطالعه نمایید:

جدول هزینه برخی از اقلام مصرفی در وین اتریش

اقامت اتریش و اخذ تابعیت اتریش

اکثر افراد و غالب کسانی از یک طریقی اقامت اتریش را به دست آورده اند، به دنبال اخذ تابعیت هستند و هدفشان اینست که بتوانند شهروندی یا پاسپورت اتریش را به دست بیاورند. همانطور که بررسی گردید شما از چندین روش مانند تحصیل، سرمایه گذاری، کار و … می توانید، اقامت اتریش را به دست بیاورید اما برای اینکه این اقامت به تابعیت تبدیل گردد و بتوانید پاسپورت اتریش را به دست بیاورید باید در این کشور حداقل ۵ سال یا زندگی کنید و یا اینکه مالیات پرداخت نمایید، تا بتوانید برای اخذ پاسپورت اتریش درخواست دهید. برای این منظور باید شخص حتما بتواند به زبان آلمانی مسلط باشد و فرهنگ کشور اتریش را کاملا بشناسد و در طول دوران اقامت در اتریش کاری خلاف قانون انجام نداده باشد. پس از داشتن همه شرایط لازم متقاضی می تواند موفق به اخذ پاسپورت اتریش گردد.

اتریش ـ پرچم اتریش
اقامت اتریش و سخن پایانی

اقامت اتریش ، و تمامی مسیرهای ممکن برای اخذ این اقامت، در این نوشتار به همت متخصصین ما در موسسه حقوقی ملک پور به رشته تحریر در آمد. همانطور که مطالعه فرمودید شما می توانید به روش های کاری، تحصیلی، خودحمایتی، ثبت شرکت، کار آفرینی و ازدواج ، اقامت اتریش را به دست آورید. کشور اتریش یکی از بهترین کشورهای جهان و پایتخت آن بهترین شهر جهان، به عنوان یکی از بهترین گزینه های مهاجرت می باشد. موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش ، با داشتن دفتر مرکزی در شهر وین و با همکاری با یکی از بهترین وکلای این کشور ، آماده ارائه خدمات نوین و منحصر به فرد به تمام متقاضیان اخذ اقامت اتریش می باشد. دوستان عزیز شما می توانید پس از مطالعه این مقاله هرگونه سوال خود را در خصوص اقامت اتریش در ذیل همین نوشتار بنویسید و یا اینکه در قسمت پرسش و پاسخ همگانی سوالاتتان را مطرح کنید. پیشنهاد می گردد برای مشاوره تخصصی با همکاران در موسسه تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

61 پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز برای اینکه شما امتیازات لازم را کسب کنید می بایست حد اقل مدرک لیسانس ارائه دهید.

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض،ادب دوست عزیز مدت زمان برای اخذ پاسپورت به روش اقامت شما بستگی دارد. مثلا در روش قرمز سفید قرمز شما یکسال بعد از اقامت دائم چنانچه شما اشنایی کافی با فرهنگ و تاریخ اتریش و زبان المانی داشته باشید و می توانید برای اخذ پاسپورت اقدام نمائید.

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض،ادب دوست عزیز مدت زمان برای اخذ پاسپورت به روش اقامت شما بستگی دارد. مثلا در روش قرمز سفید قرمز شما یکسال بعد از اقامت دائم اگر اشنایی کافی با فرهنگ و تاریخ اتریش و زبان المانی داشته باشید و می توانید برای اخذ پاسپورت اقدام نمائید.

   پاسخ
 1. R Dpr گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت شما عزیزان،

  می خواستم بدونم که آیا می تونم در شیوه خودحمایتی اجازه کار دریافت کنم؟
  و با توجه به اینکه ۳۰ سالم هست خودحمایتی برای من مفیدتره یا شیوه کاری؟

  سپاسگزارم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   خیر دوست عزیز در روش خود حمایتی شما اجازه کار نخواهید داشت .بنا براین با توجه به شرایط سنی شما بهتر هست از راههای دیگر مانند سرمایه گذاری و یا تحصیلی و کاری اقدام نمائید.

   پاسخ
 2. t.mohebi گفته:

  سلام و وقت بخیر. ممنونم از مقاله و سایت خیلی خوبتون. سوالی که دارم این است که اخذ پاسپورت اتریش از سال چندم می تونه صادر بشه و اینکه برای اخذ پاسپورت باید حتما تسلط به زبان آلمانی داشته باشیم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز اخذ پاسپورت بستگی به نوع اقامت شما دارد . مثلا در اقامت قرمز سفید قرمز که بهترین نوع اقامت در اروپاست یکسال بعد از اخذ اقامت دائم می توان برای اخذ پاسپورت اقدام کرد .تسلط به زبان آلمانی و اشنائی با تاریخ و فرهنگ اتریش نیز بسیار اهمیت دارد.

   پاسخ
 3. مصطفی گفته:

  سلام و عرض ارادت خدمت تیم محترم اقای دکتر ملک پور. من در مورد تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش سوال داشتم وخواستم ببینم هزینه های این مقطع به چه صورت هست و شرایط و مدارک کلی چه چیزایی نیاز داره. ممنونم از شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   برای تحصیل رایگان در دانشگاه ملی وین شما می بایست از دانشگاه دولتی در ایران فارغ التحصیل شده باشید. برای اخذ پذیرش مدرک a2 المانی نیاز دارید.

   پاسخ
 4. FARSHADASKARI گفته:

  سلام و عرض ادب. بنده لیسانس مهندسی مکانیک دارم از دانشگاه دولتی فردوسی مشهد و مدرک زبان آلمان B1 دارم آیا با توجه به این موضوع می تونم برای دانشگاه های رایگان اتریش اقدام کنم؟
  ممنون از مقاله خوبتون.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   بله دوست عزیز شما با داشتن مدرک لیسانس از دانشگاه دولتی و مدرک زبان آلمانی می توانید برای اخذ پذیرش اقدام نمائید .در نظر داشته باشید سطح زبان شما به حد c1 باید برسد تا بتوانید در رشته خود تحصیل کنید

   پاسخ
 5. توتیا گفته:

  سلام . ممنونم بابت اطلاعات دقیقتون. من می خوام برای ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنم. می خواستم بدونم شرایطش به چه صورتی هست و در نهایت چند سال بعد می تونم اقامت دائم اتریش رو بگیرم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش لازم هست شرایطتون از نظر سنی و تمکن مالی به دقت بررسی بشه ولی کشور اتریش حساسیت چندانی روی سن و گپ تحصیلی نداره. در صورتی می تونید برای اقامت دائم اقدام کنید که اقامت کاری اتریش رو بگیرید و یا از طریق شیوه دیگری همچون سرمایه گذاری اقامت این کشور رو بگیرید.

   پاسخ
 6. کاوان گفته:

  سلام وقت بخیر و ممنون از اطلاعات که دادید.
  من اتباع در ایرانم، در حال حاضر در رشته علوم انسانی درس میخوانم و کلاس ۱۱همم و ۱۷سال تمام ام می خواستم در اتریش تحصیل را ادامه دهم ، و عمویم در اتریش هستند وسوالم اینه که من در مدرسه اتریش رایگان درس میتونم بخونم و چه چیز های در اونجا ملاک است لطفا راهنمایی کنید سپاسگزارم .

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز شما در مدارس بین المللی می توانید تحصیل کنید که مستلزم پرداخت شهریه می باشد .سطح زبان، معدل و نمرات شما در اخذ پذیرش تحصیلی بسیار تاثیر گذار می باشد.

   پاسخ
 7. سعید گفته:

  سلام. مقاله بسیار خوبی بود. سعید هستم ۳۲ ساله ، مجرد، مکانیک خوندم و ۷ سال سابقه کار مرتبط دارم، به نظرتون میتونم برای ویزای کار اقدام کنم.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   بله دوست عزیز شرایط تحصیلی و سنی و هم چنین رشته تحصیلی شما برای اخذ ویزای جاب سیکر بسیار مناسب می باشد در نظر داشته باشید رشته شما از رشته های مورد نیاز و دارای بازار کار بسیار خوب در اتریش می باشد.

   پاسخ
 8. amin گفته:

  سلام خیلی مقاله ی خوبی بود. من یه سوال داشتم با توجه به اینکه الان سفارت اتریش وقت های سفارت رو برای یک سال و نیم آینده میده، راه دیگه ای وجود نداره که بشه سریعتر اقدام کرد؟ ممنونم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز با توجه به شرایط سنی و پشتوانه مالی شما می توان از طریق اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور و یا کشور های همجوار اقدام کرد تا فرصت کاریابی بیشتری نیز در اختیار شما قرار گیرد.شما چند ساله هستید و چه میزان پشتوانه مالی دارید؟

   پاسخ
 9. farshad گفته:

  سلام خسته نباشید. ممنون از مقالات خوبتون و سایت عالیتون. من ۳۹ سالمه مهندس برق هستم . مدرکم لیسانس از دانشگاه علمی کاربردی هست و ۱۲ سال سابقه کار مرتبط دارم .زبان آلمانی در حد a22 می دونم ولی هنوز مدرکمو نگرفتم. می خواستم ببینم با توجه به شرایطی که دارم می تونم امتیازات جاب سیکر اتریش را بیارم . ممنونم.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز از آنجا که رشته مهندسی برق از مشاغل پر نیاز در اتریش هست و رشته شما امتیازات بالاتری نسبت به رشته های دیگر دارد . امتیازات شما برای اخذ ویزای جاب سیکر اتریش کافی می باشد.

   پاسخ
 10. R Dpr گفته:

  سلام. ممنون از مطالب مفید شما.رشته تحصیلی من حسابداری هست آیا می تونم برای ویزای جاب سیکر اقدام کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز از آنجا که شما طبق نظام مالی و مالیاتی ایران تحصیل کردید برای کار در کشور آلمان و انطباق با قوانین این کشور نیاز به نوعی معادلسازی مدرک خواهید داشت که مستلزم زمان و وقتی بیش از ۶ ماهی ست که شما برای جست و جوی کار در آلمان می توانید در این کشور باشید . راههای تحصیلی برای شما مناسب تر هست.

   پاسخ
 11. elmira f گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  خیلی مقالتون عالی بود. کلی اطلاعات کسب کردیم. من ۳۵ سالمه مهندسی مکانیک خوندم. همسرم ۳۰ ساله دیپلم دارند. سرمایه ای که برای مهاجرت در نظر گرفتیم حدود ۱/۵ میلیارد است. آیا امکانش هست برای پروسه قرمز سفید قرمز اقدام کنیم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز شرایط سنی و تحصیلی شما برای اقدام برای ثبت شرکت و روش قرمز سفید قرمز بسیار مناسب هست . توصیه میشه با توجه به هزینه های پس از ثبت شرکت مانند پرداخت حقوق و بیمه و مالیات پشتوانه مالی تون رو افزایش بدید.

   پاسخ
 12. rezaei گفته:

  سلام و وقت بخیر
  با توجه به مطالب قسمت ثبت شرکت و استخدام کارمند، شما پیشنهاد دادید که از طریق استخدام همسر که شرایط گرفتن امتیاز داره میشه اقدام کرد، اما ثبت شرکت فقط به صرف سرمایه اولیه و استخدام ۱ کارمند میتونه در سال های آتی هم دوام داشته باشه یا حتما نیاز به پلن خاصی داره؟
  یه سوال دیگه، شما یک بار برای پیشنهاد شغلی توضیحاتی دادین و بعد در قسمت مربوط به افراد موفق توضیحات پیشنهاد شغل از سمت کارفرما گفته شده، منظور یکیه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز بهتر هست موضوع فعالیت شرکت را طوری تنظیم نمائید که در اتریش کار کنید و به یورو سود دریافت نمائید .

   پاسخ
 13. مهسا گفته:

  سلام.
  خیلی ممنونم از اطلاعاتی که در اختیار ما قرار میدید. به ما کمک می کنه بتونیم بهتر انتخاب کنیم. می خواستم بیشتر راجع به کارت قرمز سفید قرمز بدونم تا اونجایی که تحقیق کردم بهترین نوع اقامته.

  Rating: ۵
  پاسخ
 14. samira گفته:

  سلام ممنون از مقاله کامل وجامعتون برای خود حمایتی مبلغی که باید توی حساب باشه به نرخ یوروی آزاد باید باشه یا دولتی

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   ممنون از حسن نظر شما دوست عزیز . مبلغی که بابت تمکن در حساب می گذارید رو با نرخ دولتی محاسبه بفرمائید.

   پاسخ
 15. Zahra گفته:

  سلام وقتتون بخير
  براي اخذ اقامت دائم اتريش بعد از تحصيل چند سال بايد كار كرد؟ آيا با تحصيل هم ميشه به اقامت دائم رسيد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز چنانچه در کشور اتریش ۵ سال کار کنید و بیمه و مالیات پرداخت نمائید می توانید برای اخذ اقامت دائم در اتریش اقدام کنید.

   پاسخ
 16. گلی چناری گفته:

  با سلام و وقت بخیر

  من ۱۷ ساله هستم و هدفم تحصیل رایگان در اتریش هست. چطور میتونم اقدام کنم؟آیا پدر و مادرم میتونن به عنوان همراه بامن وارد بشن و اقامت بگیرن؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شما می بایست در ایران در دانشگاه دولتی و در رشته ایی که قصد تحصیل دارید پذیرفته و چندین واحد را پاس نمائید . هم چنین شما نیاز به مدرک زبان آلمانی دارید. دوست عزیز
   قابل ذکر هست که پدر و مادر شما در پرونده شما قرار نمی گیرند.

   پاسخ
 17. بهادر زارعی گفته:

  سلام بر شما. من ۳۶ سالمه مجرد هستم. مدرک زبان B1 آلمانی دارم و لیسانس شیمی دانشگاه آزاد خوندم. آیا می تونم برای تحصیل رایگان اتریش در مقطع ارشد اقدام کنم؟ سال ۹۲ مدرک کارشناسی رو گرفتم.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز برای تحصیل در دانشگاههای رایگان اتریش شما می بایست از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شده باشید .

   پاسخ
 18. فرزانه کریمی گفته:

  سلام من ۳۱ساله هستم وکیل پایه یک دادگستری و مدرک تحصیلی لیسانس حقوق است جهت مهاجرت به اتریش ایا با توجه به کارم بهتره اقامت بگیرم یا تحصیل و سطح زبانم ضعیف هست ممنون میشم راهنمایی کنید

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر بعد از کارشناسی کار کردین و سابقه کارتون بیشتر از ۱۰ سال هست میشه برای کار اقدام کرد و همین روش کاری خیلی بهتر هست. برای تحصیل هم باید سطح زبانتون در حد C1 باشه.

   پاسخ
 19. الهام میرزاآقایی گفته:

  باسلام
  بنده ۲۸ سالم هست و لیسانس شیمی هستم جهت اخذ ویزای کاری برای کشور اتریش و اقامت خواستم راهنماییم کنید که چطور ممکنه من بتونم برم؟
  از نظر مبلغ چقدر سرمایه نیاز هست و یا اصلا ممکن هست برای من؟
  باتشکر

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام، برای اتریش شما باید حداقل امتیاز لازم رو کسب کنید، که به دانش زبانی ، سابقه کار، مدرک تحصیلی و سایر شرایط وابسته است. همچنین باید هزینه زندگی در اتریش تا زمانی که کار مورد نظر خود را پیدا می کنید نیز در حساب شما وجود داشته باشد، لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 20. Alireza گفته:

  سلام اقای ملک پور.من میخواستم یه سوال ازتون بپرسم.بنده ۱۷ ساله هستم.پدرمم مهندس شرکت گاز هستن و هم در نظام مهندسی کار میکنند و ۴۷ ساله است.مادرمم وکیل هستن.کل سرمایمون هم ۸۵۰ میلیون است.زبان هم مدرک ایلتس داریم هر چهارتامون.خواستم بدونم برای اقامت از کدوم نوع ویزا میتوانیم استفاده کنیم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای کشورهای مختلف مانند اتربش ، آلمان ، مجارستان ، مالتا ، کانادا ، استرالیا و . . . همچنین می توانید از طریف سرمایه گذاری و ثبت شرکت نیز اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 21. mie editor3 گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر، دریافت اقامت دائم بعد از تحصیل در مقطع ارشد و دکتری(شیمی) در کدوم کشور اروپایی راحت تره ؟

  پاسخ
 22. mie editor3 گفته:

  با سلام خدمت جناب ملکپور عزیز امیدوارم علی شفاعت شما ومن رو در روز موعود انجام بده بنده مهدی هاشمی از کرج متاهل ۳۶ ساله دارای ۲ فرزند پسر ۴ ساله ودختر ۸ساله و همسر ۴۱ ساله هستم دارای دیپلم و دانشجوی ترم ۳ کاردانی معماری و همسرم کاردان معماری با حدود کل سرمایه ۵۰۰ میلیون تومان که از فروش منزل وسرمایه کاری بدست میاید وبه شدت نگران اینده فرزندانم با توجه به شرایط موجود ایران وعدم ثبات قصد مهاجرت دارم در ضمن به شغل مشاور املاک و سرپرست کارگاه ساختمانی خصوصی ودارای بیمه تامین اجتمائی ۱۵سال از تاکسیرانی هستم و هنوز هیچ کشوری مدنظر ندارم ودر حال تحقیق هستم ودر حال حاضر زبان انگلیسی خیلی ضعیف اما در حال پیشرفت دارم لطفا با توجه به شرایط من کدام کشور واز چه طریقی را پیشنهاد میکنید اگر لازم به مشاوره دارم اعلام فرمایید که پرداخت هزینه انجام بدم تا بدونم از کجا باید شروع کنم تا در مسیر درستی قرار بگیرم

  پاسخ
 23. نیما گفته:

  باسلام و عرض ادب خدمت استاد گرانقدر جناب آقای دکتر ملک پور

  لطف کنید حالا که در چند روز اخیر در باب انواع روش های مهاجرت به اتریش فایل های صوتی بسیار ارزشمندی در کانال گذاشتید، (ضمن تشکر بسیار بابت زحمات ارزشمند شما) مانند قبل (که تخفیفات بیشتری اعلام می‌کردید) تخفیفاتی در جهت استفاده از خدمات خود در خصوص مهاجرت به اتریش ارائه نمایید.
  .

  پاسخ
 24. ميلاد گفته:

  سلام جناب ملك پور
  بنده ٣٠سالمه ١٠سال سابقه كار با بيمه دارم رشتم معماري…..عضو نظام مهندسي ساختمان هم هستم…همسرم ٢٧ساله و فوق ليسانسه زبان انگليسي…ممنون ميشم راهنمايي كنين جهت مهاجرت كاري به اتريش….در واقع ميخوام با آفر بيام اونجا نه اينكه فقط براي جستجوي كار بيام…لطف كنيد پاسخ بدين با تشكر ??

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   شرایط اولیه شما برای دریافت ویزای جست و جو کار اتریش مناسب به نظر می آید ولی باید دید آیا شما میتوانید اینجا کار پیدا نمایید یا خیر ! که پاسخ این موضوع را نیز هیچ کس نمیتواند به شما دهد . بهتر است با دفتر مرکزی MIE جهت دریافت اطلاعات بیشتر در باب باقی مراحل تماس حاصل نمایید. با تشکر

   پاسخ
 25. مشاور حقوقی گفته:

  سلام جناب ملكپور بنده متاهل هستم وداراي يك فرزند هستم مدرك تحصيلي بنده وهمسرم فوق ديپلم حسابداري در دانشگاه علمي كاربردي است كل سرمايه بنده تا ١٠٠ميلون تومان ميرسد شعل بنده از عمده فروشي ظروف يكبار مصرف بود كه متاسفانه به دليل شرايط بد اقتصادي امكان ادامه وجود نداشت وبه اجبار با ضرر زيادي به تعطيل كردن شغلم مواجه شدم در حال حاضر از شما خواهشمندم بنده را با توجه به سرمايه اي كه دارم راهنمايي كنيد كه بهترين راه براي بنده در مورد اقامت در اتريش چگونه است وايا با اين سرمايه اندك ايا ميشود كاري كرد ممنون از شما خدا نگهدار

  پاسخ
 26. مشاور حقوقی گفته:

  سلام و عرض ادب من رحيمى هستم سوالى از حضورتون داشتم ايا ايرانى كه اقامت روسيه رو داره ميتونه اقامت كشور اتريش رو هم داشته باشه چون به من گفته بودن ايرانى ها بيشتر از دو تابعيت نميتونن داشته باشند با تشكر رحيمى ١٠ شهريور ٩٦

  پاسخ
 27. سارا گفته:

  سلام عرض ميكنم و خيلى خيلى ممنون هستم از آقاى ملك پور عزيز به خاطر وقت و زمانى كه براى همه مردم ايران قرار ميدهيد،خدا خيرتون بده، و انشالله هر روز بهتر و موفق تر از روز قبل باشيد،من خيلي از كودكي آسيب روحى ديدم و سختي هاي زيادي رو كشيدم،با اينكه روانشناسى خوندم ولى و وقتي صحبت هاي شما رو در مورد موفقيت گوش ميدم واقعا انرژى مثبت شديدى ميگيرم خيلي ممنونم،من ٢٦ سال سن دارم، ليسانس روانشناسى دارم، و براي گرفتن آيلتس اقدام كردم،همسرم هم ٣٦ سال سن شغل ازاد و ديپلم هستند( پشتكار زيادي دارن)، و يك فرزند هم داريم ،سوال من از شما اين هست كه براى ارشد كدوم كشور ميتونيم ويزاي تحصيلي بگيرم كه رشته روانشناسى بازار كار خوب در اون كشور داشته باشه و هزينه تحصيل هم خيلي زياد نباشه، و از همه مهمتر اينكه به خاطر شيعه بودن ،حجاب و دينم كه خيلى برام ارزش داره، اذيت نشم ،كشور اتريش امكانش هست ؟همسرم هم ميتونه كار كنه و ويزاي همراه رو از همون اول با هم بگيريم و وارد كشور مقصد بشيم و بعد بتونيم أقامت دائم بگيريم، شرمنده سوالم طولانى شد خيلي سپاس گزارم.

  پاسخ
 28. تورنگ گفته:

  با عرض سلام و ارادت خدمت شما جناب اقاي دكتر عزيز و همه همكاران خوبتون،بنده يكي از اعضاء استفاده از كانال هاي شما هستم ،ممنون و افتخار مي كنيم به وجود شما،بنده متاهل داراي ٣٨سال سن كارمند ١٨ سال سازمان دولتي كارمند رسمي هستم داراي مدرك ليسانس حسابداري و دانشجوي ارشد هستم ،داراي دو فرزند ١٣و٣ساله هستم،وتقاضاي استفاده از اخذ اقامت به روش تمكن مالي هستم،جناب دكتر عزيز با توجه به اينكه همسر بنده هم داراي ٢٠سال سابقه خدمت رسمي دولتي و فوق ليسانس حسابداري و تخصص مالي هستند ،از نظر مالي هم خداروشكر مشكلي نداريم،براي اينده فرزاندانمان نگران هستيم ،با توجه به اينكه فرزند بزرگ بنده در حال اتمام دو زبان انگليسي و فرانسه و موزيسين موفقي هستند به دليل علاقه مندي به پزشكي و متاسفانه به دليل اشباع شدن اين رشته با مشكلات جدي در حال روبروشدن هستيم،خواهشمندم ما رو راهنمايي كنيد ،از شما كمال تشكر و قدرداني رو مي نماييم

  پاسخ
 29. parasto گفته:

  سلام خسته نباشید
  من برای ویزای تحصیلی میخوام اقدام کنم (تحصیل رایگان ) فقط میخواستم بدونم آیا برای تحصیل در مقطع دکترا باید پرو پوزال داشته باشیم یا مثل کشورهای آمریکایی نیازی به اراییه پرو پوزال از قبل نیست؟ رشته لیسانس من شیمی کاربردی با معدل ۱۳٫۵ و فوق لیسلنسم : شیمی تجزیه با معدل ۱۹ . هردو از دانشگاه تهران مرکز. با یک مقاله ISI درزمینه نانو
  ممنون میشم راهنمایی کنید که حتی اگر گزینه ایی دیگری میتونه برا من باشه تو کشورهای مثل آمریکا یا کاندا یا …

  پاسخ