راه های مهاجرت به آمریکا در سال ۲۰۲۰ و بررسی کامل شرایط آن

راه های مهاجرت به آمریکا در سال ۲۰۲۰ ، شرایط مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری در آمریکا و کلیه ی روش های مهاجرت به کشور آمریکا در این مقاله مورد ارزیابی علمی قرار گرفته است. راه های مهاجرت به آمریکا چیست؟ بهترین راه مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان کدام است؟ در بین راه های مهاجرت به آمریکا کدام راه منجر به اخذ تابعیت و شهروندی آمریکا می گردد؟ شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری چیست؟ آیا مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی امکان پذیر است؟ برای رسیدن به پاسخ این قبیل سوالات و تمامی نکات مرتبط به مهاجرت و اخذ اقامت آمریکا مطالعه این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله سعی برآن شده است که اطلاعاتی برای افرادی که خواهان مهاجرت به این کشور از طرق مختلف هستند ارائه شود. موسه حقوقی ملک پور ( MIE اتریش ) با سالها تجربه ی درخشان در زمینه های گوناگون مهاجرتی در بهترین کشور های جهان، می تواند در این مسیر راهنمای شما عزیزان و همراهان باشد. وب سایت های رسمی موسسه ملک پور با ارائه ی مقالات مهاجرتی به کشور های مختلف، میتواند به شما در ارائه ی اطلاعات و اخبار مهاجرتی کمک شایانی کند. شما میتوانید از طریق تماس تلفنی با این موسسه شرایط خود را به صورت رایگان نیز بررسی کنید تا بهترین روش اقامتی چه برای آمریکا و چه سایر کشورها برای شما بیان شود. در ادامه با ما همراه باشید:

راه های مهاجرت به آمریکا
 • راه های مهاجرت به آمریکا و شرایط عمومی آن
 • راه های مهاجرت به آمریکا از طریق کار
 • راه های مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل
 • راه های مهاجرت به آمریکا طریق سرمایه گذاری
 • راه های مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج
 • راه های مهاجرت به آمریکا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • راه های مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی
 • راه های مهاجرت به آمریکا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • راه های مهاجرت به آمریکا و هزینه های زندگی
 • راه های مهاجرت به آمریکا و اخذ تابعیت
 • راه های مهاجرت به آمریکا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

راه های مهاجرت به آمریکا و شرایط عمومی آن

ایالات متحده آمریکا یا United State of America که به اختصار USA نیز خوانده می شود، کشوری با مساحتی نزدیک به ۹ میلیون کیلومتر مربع از وسیع ترین کشور های دنیا محسوب می شود. پایتخت این کشور واشینگتن دی سی می باشد و این کشور جمعیتی بالغ بر ۳۲۵ میلیون نفر را در خود جای داده است. آمریکا از ۵۰ ایالت، و تعداد ۵ سرزمین خودمختار و یک منطقه ی فدرال تشکیل شده است و واحد پول رسمی آن نیز در آمریکا دلار می باشد. کشور آمریکا از ابر قدرت های جهان محسوب می شود به دلیل نظام اقتصادی بسیار قدرتمند، فعالیت در همه ی امور اقتصادی و ثروت بسیار زیاد این کشور گواه بر این امر می باشد. برای بسیاری از افراد ایرانی یا حتی در سراسر جهان آمریکا کشوری فوق العاده و غایت آمال تلقی می گردد و اخذ کارت اقامت دائم یا گرین کارت آمریکا خواسته ی بسیاری از افراد از اقصاء نقاط کره خاکی می باشد. راه های مهاجرت به آمریکا عبارت است از: تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، پناهندگی و تولد. در این مقاله به تفکیک درباره ی راه های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور را بررسی خواهیم کرد.

نقشه آمریکا - مهاجرت به آمریکا - اقامت آمریکا - ویزای آمریکا - گرین کارت آمریکا - لاتاری آمریکا

از جمله مزایای مهاجرت به آمریکا می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • در خصوص راه های مهاجرت به آمریکا آمار نشان میدهد فرصتهای اقتصادی و درآمد در آمریکا و افزایش دستمزد ها که باعث کاهش قیمت برای مصرف کنندگان میشود مسبب گسترش مهاجرت به آمریکا شده است.
 • داده ها برای کارگران آمریکایی نشان میدهد که مهاجران به جای رقابت برای مشاغل یکسان ، تمایل دارند در کنار کار، ایجاد فرصتهای شغلی بیشتر و بهتر داشته باشند .
 • بهبود امور مالی از برنامه هایی مانند تأمین اجتماعی در طول زمان میتواند به کاهش کسری بودجه کمک کند که سبب جذب بیشتر مهاجران میگردد .
 • همچنین در خصوص راه های مهاجرت به آمریکا شایان ذکر است که بنابراین دستمزد فردی، اشتغال و بودجه و برای افراد مهاجر ماهر شروع به کسب و کار بیشتر و شرکت در پروژه های علمی و تحقیقاتی با نرخ های بالاتر از تبعه های آمریکا ، قیمتهای پایینتر و مالیات خالص ، سطح زندگی بالا در آمریکا عواملی برای جذب مهاجران میباشد .

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد گرین کارت آمریکا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اقامت آمریکا

شرایط مهاجرت به آمریکا
معرفی و راهنمای اخذ انواع ویزای های آمریکا

راه های مهاجرت به آمریکا از طریق کار

اخذ مجوز یا ویزای کاری آمریکا یکی از راه های مهاجرت به آمریکا می باشد. برای کار در آمریکا ویزاهای کاری متنوع و مختلفی وجود دارد؛ هر نوع ویزای کاری برای متقاضیان با شرایط و مقاصد گوناگون صادر شده و دارای تبعات متفاوتی برای اخذ اقامت یا گرین کارت آمریکا می باشند. بطور کلی چنانچه شخصی از طرف یک کارفرمای آمریکایی ( این کارفرما هم می تواند یک شخص حقیقی باشد و هم می تواند یک کمپانی یا شخصیتی حقوقی ) به استخدام درآید، مشمول اخذ ویزای کاری از دولت آمریکا می گردد. البته برای اخذ برخی از ویزاهای کاری آمریکا نیازی به داشتن دعوتنامه کاری یا به اصطلاح Job Offer نمی باشد.

برای اخذ یکی از انواع ویزاهای کاری آمریکا که به ویزای H1B موسوم است، داشتن یک پیشنهادکاری الزامی است. در زیر لیست مهمترین ویزاهای کاری آمریکا به همراه توضیح مختصری در باره هر یک را مشاهده می نمایید :

انواع ویزاهای کاری آمریکا توضیحات
H1 عمومی ترین نوع ویزای کاری آمریکا ست که متقاضیان آن می بایست تخصص لازم در لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا داشته را دارا باشند. داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای آمریکایی مورد تأیید اداره مهاجرت آمریکا از پیشنیازهای اخذ این نوع ویزاست. مدت زمان اعتبار این ویزا یک سال می باشد.
H1B این ویزا مشابه H1 است اما با این تفاوت که با اعتباری ۳ ساله صادر می گردد. دارنده آن باید حداقل مدرک لیسانس را نیز ارائه نماید. این ویزا می تواند منجر به اخذ گرین کارت آمریکا گردد و دولت آمریکا در هر سال تنها ۶۵ هزار تعداد از این نوع ویزا را صادر می نماید.
H1B1 این ویزا به مهاجرینی از کشورهای سنگاپور و شیلی اعطا می گردد و شامل حال ایرانیان نیست.
EB3 برای افرادی صادر می گردند که غیر متخصص می باشند و برای غصب مشاغلی که زیر مجموعه اسکیلد ورکر هستند اعطاء می شود.
J1 این ویزا اغلب به جهت تبادل نیروی کار بمنظور تحقیق یا تدریس یا اشتغال در زمینه های آموزشی و فرهنگی صادر می گردد.
سری ویزاهای P ویزای های سری P که از P1 تا P4 را شامل می شود کوتاه مدت ( یک ساله ) و غیر مهاجرتی می باشند و تنها برای ورزشکاران و هنر مندان در سطح بین المللی یا شناخته شده صادر می شوند.
سری ویزاهای E بیشتر مربوط به کار در امور تجاری و کمپانی های مخصوصی می باشد. شایان ذکر است که ویزای E3‌ تنها برای شهروندان استرالیایی صادر می گردد و ایرانیان و افغانیان نمی توانند با این ویزا به آمریکا مهاجرت کاری داشته باشند.
سری ویزاهای R برای مبلغان مذهبی و فرهنگی صادر می گردد.
سری ویزهای L برای کارمندان رسانه ها، فیلم سازان، خبرنگاران و … صادر می گردد که البته متقاضیان آن باید دعوتنامه شغلی داشته باشند.

شایان ذکر است که ویزاهای معرفی شده در جدول فوق تنها برخی از ویزاهای کاری آمریکا می باشند. به جهت مشاهده لیست کامل انواع ویزاهای کاری کشور آمریکا اکیدا پیشنهاد می کنیم که مقاله ای با عنوان « شرایط اخذ ویزای کاری آمریکا » از همین وبسایت را از دست ندهید.

شرایط اخذ ویزای کاری و کار در آمریکا - مهاجرت کاری به آمریکا

با توجه به آنچه که گفته شد مهاجرت کاری و اخذ ویزای کاری آمریکا در همه موارد به صورت مستقیم و قطعا به کارت سبز یا Green Card آمریکا منجر نمی گردد؛ اما چنانچه پرونده و کیس مهاجرتی را به درستی و برای ویزای مورد نظر ارائه نموده و با رعایت مسائل حقوقی مهاجرتی اقدام به اخذ ویزای کاری آمریکا کنید، این امکان برای شما وجود دارد که با تبدیل نوع ویزا به اقامت دائم یا گرین کارت آمریکا نیز برسید.

لازم به ذکر است که با توجه به شرایط سیاسی فی مابین دول ایران و آمریکا از آنجایی که پیدا کردن پیشنهاد کاری امری بسیار سخت می باشد، راه میانبر ابتدا ورود تحصیلی به آمریکاست. به دنبال تحصیل در آمریکا می توانید پس از پایان دوره تحصیلی به جستجوی کار پرداخته و در آن موقعیت ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید. این کار بسیار سهل تر و معقولانه تر می باشد.

در جدول زیر نرخ بیکاری کشور آمریکا را در چند سال گذشته مشاهده می کنید.

نمودار نرخ بیکاری آمریکا

مهاجرت از طریق استخدام در آمریکا
ویزای کاری و مهاجرت کاری به آمریکا

کار در آمریکا - مهاجرت کاری به آمریکا - انواع ویزاهای کاری آمریکا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اروپا یا آمریکا

مقاله مرتبط

مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت

راه های مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

از راه های مهاجرت به آمریکا میتوان به مهاجرت تحصیلی و تحصیل در موسسات آموزشی و دانشگاههای آمریکا اشاره کرد. تحصیل محبوب ترین نوع مهاجرت به حساب می آید که همه ساله افراد بسیاری برای این روش اقدام می کنند. باید به این نکته اشاره کرد که روش تحصیل در کشور آمریکا موجب اخذ اقامت دائم یا پاسپورت نخواهد شد و همه ی دانش جویان برای اخذ اقامت دائم و در نهایت تابعیت باید در این کشور پس از اتمام تحصیلات خود مشغول به کار شوند. در مورد هزینه های تحصیل در کشور آمریکا می توان برای کالج ها و دانشگاه هایی در سطح متوسط هزینه ی یک ساله بین ۱۵ تا ۱۷ هزار دلار را در نظر گرفت اما هزینه های تحصیل در دانشگاه های سطح بالا و خوب این کشور سالانه بین ۴۰ تا ۵۰ هزار دلار می باشد. در تمامی مقاطع تحصیلی در آمریکا تحصیل به زبان انگلیسی می باشد و افراد باید مدرک زبان IELTS با نمره ی خواسته شده ی کالج و دانشگاه حداقل (۶٫۵ به صورت آکادمیک) ارائه دهند. در چند سال گذشته تمامی راه های مهاجرت به کشور آمریکا برای ایرانیان بسته بوده است و تنها راه مهاجرت به این کشور مهاجرت از طریق تحصیل به آمریکا می باشد. اما همانگونه که گفته شد برای تبدیل اقامت موقت تحصیلی به اقامت دائمی یا شروع پروسه اخذ گرین کارت باید وارد پروسه های کاری یا ازدواج و سرمایه گذاری شوند و در این کشور مشغول به کار شوند.

برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل ، متقاضیان ایرانی و افغانی می بایست ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایند. ویزای تحصیلی آمریکا نیز شامل انواع ویزاهای مختلف بوده که در جدول زیر به معرفی اهم آنها خواهیم پرداخت :

انواع ویزاهای تحصیلی آمریکا توضیحات
F1 از مشهورترین ویزاهای تحصیلی و دانشجویی آمریکاست که بجهت ورود به کالجها یا دانشگاههای این کشور صادر می گردد. چنانچه متقاضی متأهل بوده برای همراهان وی که شامل همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال می باشند، ویزای F2‌ صادر می گردد.
B1 این ویزای دانشجویی برای تحصیل در دوره ها و کورس های کمتر از ۶ ماه صادر می گردد و متقاضی حق ارائه درخواست جهت الحاق همراه را ندارد.
M1 تفاوت این ویزا با سایر ویزاهای دانشجویی آمریکا در این است که برای متقاضیان تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای صادر می گردد و همراهان که شامل فرزندان زیر ۲۱ سال و همسر می باشند نیز با اخذ ویزای M2 می توانند به متقاضی اصلی ملحق شوند.
J1 به متقاضیانی اعطا می گردد که در صدد شرکت در دوره فرصت مطالعاتی خود هستند و ماکزیمم اعتبار آن دو سال است.

به جهت کسب اطلاعات جزئی تر در این خصوص می توانید به لینک « اخذ ویزای تحصیلی آمریکا » رجوع بفرمایید.

پر واضح است که از بین راه های مهاجرت به آمریکا ، تحصیل محبوب ترین آنهاست و آنهم بدلیل وجود دانشگاههای رنکینگ بالا در سطح جهانی در این کشور است. از جمله این دانشگاهها می توان به دانشگاه هاروارد آمریکا اشاره کرد. در زیر لیست ۱۰ دانشگاه برتر آمریکا مطابق رنکینگ QS در سال ۲۰۲۰ خدمت شما عزیزان ارائه شده است :

۱ . دانشگاه MIT که در رنکینگ جهانی دانشگاههای جهان در جایگاه نخست قرار دارد.

۲ . دانشگاه استنفورد

۳ . دانشگاه هاروارد

۴ . دانشگاه Caltech یا موسسه تکنولوژی کالیفرنیا

۵ . دانشگاه شیکاگو

۶ . دانشگاه پرینستون

۷ . دانشگاه کرنل

۸ . دانشگاه پنسیلوانیا

۹ . دانشگاه Yale

۱۰ . دانشگاه کلمبیا

راههای مهاجرت به آمریکا - پرچم آمریکا - پرواز به سمت آمریکا - اقامت آمریکا - تابعیت آمریکا - شهروندی آمریکا

کالج بزرگ و مجهز، تنوع و فرصتهای شغلی متعدد تنها تعداد کمی از دلایلی است که تحصیل در آمریکا را برای دانشجویان خارجی منتخب نموده است .

در رابطه با راه های مهاجرت به آمریکا و تحصیل در آمریکا می توان بیان نمود که یکی از دلایلی که دانشجویان، ایالات متحده را برای ادامه ی تحصیل بر می گزینند کیفیت بالای تدریس و مطالعه , همچنین شهرت این کشور در دوره های آموزش عالی میباشد .

از بین ۲۰ دانشگاه برتر در جهان با توجه به رتبه بندی دانشگاههای جهان در Symonds Quacquarelli،  ۱۳ دانشگاه در خاک ایالات متحده آمریکا واقع شده است .

تنوع آموزشی بالا در این سطح در سایر کشورها به سادگی صورت نمیگیرد .

روش آموزش آمریکایی و تنوع در کنار رشد شخصی و آکادمیک و سایر اختصاصات از جمله خوابگاه از مواردی است که باعث شده افراد تحصیل در آمریکا را توصیه کنند .

دررابطه با راه های مهاجرت به آمریکا و تحصیل در آمریکا این نکته قابل ذکر است که در یک مطالعه توسط شرکت آموزشی MediaPathway.net ، مزایای زیادی برای آموزش و پرورش آمریکا بطور خلاصه بررسی شده است .از جمله ی آنها به رسمیت شناختن و اعتبار بالای دانشگاهها و فن آوری و آموزش عملی آنها میباشد. همچنین بر خلاف بسیاری دیگر در سطوح بین المللی، اتصالات کاری را برای عمده ی دانشجویان فراهم میکند .

دانشجویان انطباق با جوامع مختلف و چگونگی برقراری ارتباط مؤثر را آموزش میبینند .

کارآموزی در طول ترم دوم آغاز میشود و در کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرهنگ کار در آمریکا و گام نهادن با سرعت بیشتر به جلو، کمک خواهد کرد .

بیش از ۴۵۰۰ دانشگاه در ایالات متحده در مقطع کارشناسی، مدارک تحصیلی ارائه میکنند و با چنین طیف گسترده ای از دانشگاهها، انتخابهای زیاد و مناسبی برای شما وجود خواهد داشت .

دانشگاههای ایالات متحده برای زندگی در محوطه ی پرجنب و جوش خود شناخته شده است . سرمربی فوتبال دانشگاه، تیم را به پیروزی یا رقابت با تیمهای خود دانشگاه هدایت میکند .برای پیوستن به گروهها هزاران انتخاب وجود دارد . تبدیل شدن به یک مربی برای تیمهای دانشجویی و یا روزنامه نگاری برای روزنامه ی دانشگاه، بازیگری در تئاتر و یا خوانندگی در دانشگاه جزء انتخابهای داوطلبان هنر در دانشگاه است .

برای راه های مهاجرت به آمریکا و تحصیل در آمریکا می توان بیان نمود که مدارک کارشناسی در آمریکا دارای انعطاف پذیری کامل میباشد . شما متقاضی تحصیل در آمریکا  میتوانید در مورد رشته ی تحصیلی اصلی خود به عنوان مردد و غیر قطعی اپلای کنید . بنابراین میتوانید در طی ۱ تا ۲ سال اول تحصیلات، دوره ها و واحدهای عمومی را در کلاسها قبل از رسیدن به دوره ی تخصص بگذرانید تا به تصمیم قطعی برای تخصص خود برسید. افرادی که میدانند چه رشته ای را میخواهند میتوانند در طی تحصیلی ۴ ساله بطور نرمال دو رشته ی اصلی را منتخب و تکمیل کنند و مدارک تحصیلی آکادمیک را دریافت نمایند .

بسیاری از دانشجویان و متقاضیان تحصیل در آمریکا  قادر به تامین هزینه ی تحصیلات خود از طریق کمک هزینه ی تحصیلی از دانشگاهها و نهادها ی مالی خارج از آنها هستند . در واقع منبع تأمین هزینه ها برای حدود ۱۰ % از دانشجویان بین المللی این دانشگاهها از کمکهای مالی فراهم میشود. بورسیه ها اغلب به دانشجویان بر اساس شایستگی، استعداد، موفقیتهای بزرگ و برجسته، نیاز مالی، و یا ویژگیهای فردی از جمله کشور اصلی، زمینه، جنسیت یا قومیت ارائه میشود .

تحصیل و کار در آمریکا از دیگر راه های مهاجرت به آمریکا و تحصیل در آمریکا  می باشد و  میتواند شما را برای اشتغال در بازار کار هنگامی که به کشور خود باز میگردید آماده سازد . این فرصت برای دانشجویان بین المللی برای بدست آوردن تجربه ی کاری در طول مدت تحصیلات خود در ایالات متحده و همچنین کار تا یکسال پس از فارغ التحصیلی در طرح آموزش عملی به صورت اختیاری وجود دارد .دانشجویان رشته های علوم و مهندسی تا دو سال میتوانند بمانند .

ایالات متحده دارای تنوع زیادی در مناطق جغرافیایی و فرهنگها میباشد .در تعطیلات تابستانی برنامه های برگزار شده توسط دفتر دانشجویان بین المللی از جمله سفرهای تعطیلات و طرح میزبان خانواده این فرصت را ارائه میدهد که دانشجویان علاقمند به تحصیل در آمریکا با این کشور و فرهنگهای متنوع آن آشنایی پیدا کنند .

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای دانشجویی آمریکا
تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور
شرایط بورسیه تحصیلی آمریکا
تحصیل در دانشگاه اوهایو آمریکا

راه های مهاجرت به آمریکا طریق سرمایه گذاری

در کنار راه های مهاجرت به آمریکا می توان به ویزای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری اشاره کرد. متقاضیان سرمایه گذاری در آمریکا با اخذ ویزای EB5‌ می توانند در نهایت به اقامت دائم یا گرین کارت آمریکا دست پیدا کنند. ویزای مهاجرت به آمریکا از راه سرمایه گذاری نیاز به سرمایه گذاری ۵۰۰٫۰۰۰ دلاری یا ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ دلاری در یک پروژه مرکزی که منطقه آن توسط دولت تأیید میشود، دارد .مرکز منطقه ای که سرمایه گذاری در آمریکا در آن صورت گرفته باید حداقل ۱۰ شغل جدید تمام وقت در هر سرمایه گذاری ایجاد کند تا اقامت دائم آمریکا برای آن تصویب گردد. این مشاغل میتوانند مستقیم ، غیرمستقیم و یا مشاغل مبتنی بر هزینه ها باشند. یک طرح اقتصادی و کسب و کار شامل روش ایجاد شغل باید ارائه شود که بر اساس آن محاسبه ی کار این مرکز صورت میگیرد. سرمایه گذار باید منابع مالی قانونی خود را اعم از اشتغال ، مالکیت کسب وکار، سرمایه گذاری ، ارث و یا یک هدیه نشان دهد. ارائه ی اظهارنامه ی مالیاتی از کشور سرمایه گذار و یا کشور محل اقامت فعلی او با سند و مدرک مشخص به USCIS الزامی است .

سرمایه گذاری در خارج از کشور

آژانس خدمات مهاجرتی و شهروندی آمریکا موسوم به (USCIS) بازگشت سرمایه ی مهاجران از صندوقهای سرمایه گذاری در آمریکا را به هیچ عنوان تضمین نمی کند؛ زیرا سرمایه گذاری در USCIS مستلزم ریسک زیاد و خطر کردن در تجارت به معنای واقعی کلمه می باشد .

در پروسه های سرمایه گذاری ، گرین کارت آمریکا در مرحله اولیه ۲ ساله صادر میشود و قبل از پایان دو سال وکیل سرمایه گذار باید برای حذف شرایط گرین کارت موقت اقدام کند. برای واجد شرایط بودن برای گرین کارت دائم آمریکا سرمایه گذار باید ثابت کند که سرمایه گذاری در آمریکا همچنان برقرار است و حداقل ۱۰ شغل برای افراد تبعه ی آمریکا ایجاد کرده و طرح اقتصادی که قبلا تأیید شده سوددهی مناسب و درخور را داراست .

در خصوص راه های مهاجرت به آمریکا علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد از معایب و دشواریهای سرمایه گذاری EB-5 میتوان نداشتن اجازه ی خروج در طی حداقل ۱۸۰ روز در سال را نام برد. همچنین دارندگان این گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری در آمریکا باید درآمد و ثروت خود در سراسر جهان را برای اهداف مالیاتی در ایالات متحده اعلام کنند. سرمایه گذاری ۵۰۰٫۰۰۰ دلاری حداقل میزان سرمایه گذاری در آمریکا است و کمتر از آن امکان گرفتن گرین کارت ندارد .

از دیگر نقاط ضعف این سرمایه گذاری در آمریکا اجازه ی دست داشتن تنها در مدیریت در کار آفرینی است که اجازه نمی دهد فرد کنترل بیشتری را روی سرنوشت خود داشته باشد. همچنین زمینه هایی که روی آنها سرمایه گذاری و کارآفرینی صورت میگیرد زمینه هایی تحت خطر زیاد و با ریسک بالا می باشند .

شما متقاضیان و علاقمندان عزیز مهاجرت به آمریکا ، مقاله پیش رو توسط کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی ملک پور تدوین و به رشته تحریر درآمده است؛ بدین وسیله اعلام می گردد که هر گونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع حرام بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت. در جدول زیر نرخ تورم کشور آمریکا را مشاهده می کنید:

نمودار نرخ تورم آمریکا

لینک مقاله پیشنهادی

به جهت کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در خصوص پلن های سرمایه گذاری در کشور آمریکا مطالعه مقاله ای که لینک آن در زیر ارائه شده است پیشنهاد می گردد:

سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا ـ‌ تابعیت و پاسپورت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در آمریکا – ۲

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در آمریکا – ۱

مقایسه اقامت خود حمایتی اتریش با سرمایه گذاری در آمریکا

راه های مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

از دیگر راه های مهاجرت به آمریکا ازدواج کردن با شهروندان کشور آمریکا یا کسانی که گرین کارت آمریکا را دارند می باشد. قوانین وضع شده در کشور آمریکا برای شهروندان این کشور که بتوانند همسر خود را به این کشور بیاورند تحت عنوان ویزا نوع K و ویزای نامزدی انجام می شود. پروسه ی اخذ ویزا های نامزدی یا K1 معمولا بین یک تا یک و نیم سال به طول می انجامد. این روش شرایط خاص خود را نیاز دارد و باید مدارک خواسته شده را ارائه دهند. مراحل اخذ ویزای ازدواج در کشور آمریکا به ترتیب عبارت است از:

 • تکمیل کردن فرم های مربوطه،
 • داشتن نامه ی تاییدیه از شخصی که تابعیت آمریکا را دارد
 • ارائه ی مدارک هویتی دال بر مجرد بودن شخص متقاضی
 • اخذ وقت سفارت
 • نامه ی تمکن مالی مورد نیاز
 • ارائه ی نامه ی عدم سو پیشینه

در حالت کلی مهاجرت از طریق ازدواج از راه های قانونی به شمار میرود اما توصیه ی ما برای مهاجرت از طرق کم ریسک تر و روش هایی که پروسه ای از نظر زمانی کمتری دارند می باشد.

ازدواج در خارج از کشور - ویزای ازدواج - اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج اتباع خارجی

قوانین کشور آمریکا به این نحو است که همسران شهروندان آمریکا بتوانند همسر خود را برای زندگی به آمریکا بیاورند، این امکان از طریق ویزای K امکان پذیر است.

مراحلی که باید برای اخذ ویزای ازدواج آمریکا به شرح زیر است.

 1. پر کردن ویزاهای مربوطه
 2. تاییدیه از تبعه آمریکای و ارسال به سفارت آمریکا
 3. فراهم کردن شرایط و مدارک موردنیاز
 4. تعیین وقت سفارت
 5. اخذ ویزا

پروسه اخذ ویزا معمولا ۸ تا ۱۲ ماه زمان می برد و از طریق ویزاهای K1 و K3 امکان پذیر است. ویزای K1 ویزای نامزدی آمریکا می باشد و متقاضی از طریق آن می تواند همسر خود را به آمریکا بیاورد.

در آمریکا دو ویزای نامزدی k1 و ازدواج وجود دارد. برای اخذ ویزای نامزدی شما حتما باید دارای پاسپورت داشته باشید و با گرین کارت نمی توان این کار را انجام داد. همچنین پروسه انجام آن هشت ماه به طول می انجامد. بعد از اخذ ویزای نامزدی شما ۹۰ روز فرصت دارید که در این کشور ازدواج کنید ولی در صورت کنسل شد ازدواج ۱۸۰ روز وقت دارید که این کشور را ترک کنید. البته در آینده می توان دوباره برای این ویزا اقدام کرد.

براساس نظام حقوق بین الملل خصوصی در اکثر کشور های جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج فی مابین زوجین شخص می تواند در راستای اخذ تابعیت اقدام نمایند. کشور آمریکا از این قائده مستثنی نمی باشد. لذا چنان چه یک نفر با یک آمریکایی ازدواج کند می تواند جهت اخذ تابعیت آمریکا اقدام کند. موسسه حقوقی ملک پور نحوه این اقدام حقوقی را برای شما توضیح داده و پرونده های این موضوع را جهت مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت کشور آمریکا مشاوره رایگان ارائه می نماید .

در رابطه با بحث راه های مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج می توان بیان نمود برای اخذ اقامت کشور دیگر از طریق ازدواج  معمولاً شخص بایستی یک سری فرم های خاص را تکمیل کند و همچنین عده ای از مدارک را تحویل کند تا بتواند اقامت آن کشور را اخذ کند .

خواهشمند هستیم در خصوص  راه های مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج توجه فرمایید موسسه حقوقی ملک پور دفتر وکالت میباشد و انتخاب زوج یا زوجه از طریق موسسه حقوقی ملک پور صورت نمی گیرد موسسه حقوقی ملک پور تنها ارائه کننده خدمات  حقوقی و مشاوره ای می باشد. .

بدیهی است اطلاعات حقوقی در خصوص ازدواج وشروط ضمن عقد ازدواج و مهاجرت به آمریکا و  راه های مهاجرت به آمریکا  و اخذ تابعیت یا اقامت در آمریکا از طریق ازدواج دارای پیچیدگی ها و اصول حقوقی خود می باشد. شما می توانید با مشاورین و وکلای دادگستری ما تماس حاصل نمایید و ما با افتخار شما را راهنمایی می کنیم.

از جمله موانع و معایب اقدام مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج پروسه ی طولانی مدت آن است که برای افرادی که پاسپورت آمریکا را دارند حداقل یکسال تا یکسال و نیم بطول می انجامد و برای افرادی که تنها گرین کارت دارند بیشتر و چیزی حدود دو تا سه سال بطول می انجامد .

دشواریهایی که در مسیر اقدام برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج و قانع کردن افسر ویزا در سفارت وجود دارد باعث میشود که افراد مسیرهایی دیگر را با شانس ویزای بالاتر و پروسه ی زمانی کوتاهتر برای اقدام انتخاب نمایند .

فایل صوتی آقای ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور آمریکا

راه های مهاجرت به آمریکا و اخذ تابعیت از طریق تولد

در این قسمت به بررسی راه های مهاجرت به کشور آمریکا از طریق تولد می پردازیم. برای اخذ پاسپورت یا شهروندی آمریکا از طریق تولد، باید به چند نکته توجه داشت. به طور کلی کشور ها از ۲ طریق به افراد تازه متولد شده تابعیت می دهند. اصل خون و اصل خاک. کشور هایی که پیرو اصل خون هستند به افرادی که پدر یا مادر آنها شهروند آن کشور باشد تابعیت می دهند. کشور هایی مانند اتریش، آلمان، هلند، دانمارک و … پیرو اصل خون هستند. اما کشور آمریکا جز کشور هایی می باشد که پیرو اصل خاک هستند. یعنی اگر شخصی در خاک کشور آمریکا متولد شود و بدون در نظر گرفتن آنکه پدر یا مادر آن نوزاد چه تابعیتی دارند و شهروند کدام کشور هستند، تابعیت یا شهروندی کشور آمریکا را دریافت می کند. تولد جز ۶ روش اصلی مهاجرت کردن محسوب می شود و افرادی که متولد شده در خاک یا قلمرو آمریکا باشند می توانند از طریق وکیل قانونی خود امور مربوطه را انجام دهند. شایان ذکر است که تولد فرزند در خاک کانادا هیچ گونه آثار تابعیتی آمریکا برای والدین وی را لا اقل تا اتمام ۲۱ سالگی فرزند نخواهد داشت.

اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق تولد ـ تولد در خارج از کشور ـ اصل خاک در اعطای تابعیت

همچنین اشخاصی که در خارج از آمریکا متولد می شوند اگر یکی از پدر و مادر آمریکا باشند می توانند برای تابعیت آمریکا تحت قسمت C301 قانون مهاجرت این کشور اقدام کنند.

فایل صوتی آقای ملک پور در مورد قواعد تولد

اخذ تابعیت کشور آمریکا از طریق تولد

راه های مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

در توضیح راه های مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی باید ابتدا توضیح و معنای پناهنده پی برد. تعریف پناهنده طبق توضیح سازمان ملل عبارت است از شخصی که به دلایلی مانند جنگ، تبعیض نژادی، جنسیت، قومیت، عضویت در گروه اجتماعی خاص و دلایل سیاسی در کشور خود مورد اذیت و ازار وشکنجه قرار دارند و یا احتمال مرگ آنها وجود داشته باشد و برای در امان ماندن به کشوری امن پناه می برد، پناهنده گفته می شود. کشور آمریکا از زمان تغییر رئیس جمهوری این کشور از باراک اوباما به دونالد ترامپ از سال ۲۰۱۸ به طور کلی هیچ پناهنده ای که غیر قانونی وارد این کشور می شوند را نمی پذیرد و از کنوانسیون مربوط به پناهندگان خارج شده است. مهاجرت از طریق پناهندگی خطرات بسیاری اعم از سو استفاده های مالی از طریق قاچاق چیان خطرات جانی و… را دارد. لازم به ذکر است که این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی برای شما عزیزان نگارش شده است و موسسه ی حقوقی ملک پور هیچ فعالیتی را در زمینه ی پناهندگی در هیچ کشوری را انجام نمی دهد و توصیه می شود که از روش هایی که ریسک و خطر کمتری دارد اقدام به مهاجرت کنید.

پناهندگی به خارج از کشور

فایل تصویری مؤسسه ملک پور راجع به پناهندگی – بخش دوم

فایل تصویری مؤسسه ملک پور راجع به پناهندگی – بخش اول

پناهندگی
مشکلات پناهندگی

راه های مهاجرت به آمریکا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

کشور آمریکا برای افرادی که در زمینه های هنری خاص فعالیت دارند نیز ویزاهایی را تحت عنوان ویزای نوع O ارائه می دهد. این ویزا به دسته های دیگر نیز تقسیم می شود که به توضیح آن می پردازیم.

طبقه بندی ویزای O1 به طور کلی برای افرادی که “توانایی خارق العاده ای” در هنرهای گوناگون ، علوم ، تجارت ، آموزش ، ورزش و یا کسانی که در امور فیلمبرداری یا صنایع تلویزیونی دارند، در دسترس است.

ویزای O-1B  : افرادی که توانایی خارق العاده ای در هنر دارند و یا پیشرفت فوق العاده ای در صنعت فیلمبرداری یا تلویزیون دارند.

ویزای O-2 : افرادی که به هنرمند یا ورزشکار در زمینه ای برای اجرای نمایش به افرادی که ویزای O-2 دارند کمک و همراهی میکنند داده می شود.

ویزای O-3 : این ویزا متعلق به همسران یا فرزندان اشخاصی که ویزای O-1 و O-2 را دریافت کرده اند.

یک دسته از ویزاهای آمریکا موسوم به ویزاهای سری P وجود دارند که به هنرمندان افراد فوق موفق اعطاء‌ می گردند که اخذ این سری ویزا نیازمند داشتن شرایط بسیار ویژه می باشد. از جمله شرایط متقاضیان این ویزاها این است که می بایست در رده های بین المللی شناخته شده و معروف باشند یا مصاحبه هایی در سطح بین الملل با برنامه ها یا show های پر بیننده داشته باشند.

ویزای کار برای هنرمندان و افراد فوق موفق

راه های مهاجرت به آمریکا و هزینه های زندگی در آمریکا

در این قسمت به بررسی هزینه های زندگی در آمریکا می پردازیم. بسیاری از افرادی که برای مهاجرت به کشور آمریکا اقدام می کنند در زمینه هزینه های زندگی اطلاعات خاصی ندارند. پر واضح است که هزینه های زندگی در هر ایالت تا ایالات دیگر متفاوت است. اما بصورت میانگین در جدول زیر هزینه ی برخی اقلام مصرفی در کشور آمریکا را خدمت شما عزیزان ارائه شده است:

۰٫۸۲/۰$ ۱ لیتر شیر
۲٫۶۲ $ ۵۰۰ گرم نان
۳٫۸۷ $ ۱ کیلو برنج
۲٫۲۷$ ۱۲ عدد تخم مرغ
۱۰٫۴۱ $ ۱ کیلو پنیر
۸٫۵۵ $ ۱ کیلو مرغ
۱۱٫۵۱ $ ۱ کیلو گوشت
۴٫۴۸ $ ۱ کیلو سیب
۱٫۵۲ $ ۱ کیلو موز
۳٫۹۸ $ ۱ کیلو پرتقال
۴٫۰۴ $ ۱ کیلو گوجه فرنگی
۲٫۵۹ $ ۱ کیلو سیب زمینی
۲٫۵۹ $ ۱ کیلو پیاز
۱،۳۰۶٫۶۴$ (۱ اتاق خواب) آپارتمان در مرکز شهر
۱،۰۳۸٫۷۱$ (۱ اتاق خواب) آپارتمان خارج از مرکز
۲،۰۹۸٫۸۹ $ (۳ اتاق خواب) آپارتمان در مرکز شهر
۱،۶۴۹٫۷۳ $ (۳ اتاق خواب) آپارتمان خارج از مرکز
۲،۵۸۶٫۲۱ $ در مرکز شهر قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان
هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

راه های مهاجرت به آمریکا و اخذ تابعیت

راه های مهاجرت به آمریکا و اخذ تابعیت و پاسپورت آمریکا مانند سایر کشور ها از طریق تولد، ازدواج، کار، سرمایه گذاری، تحصیل و پناهندگی قابل انجام است. هرکدام از این روش ها مدارک و شرایط خاص خود را دارد که به تفکیک بررسی شد. کشور آمریکا در چند سال گذشته به دلیل سیاست هایی که با کشور ایران دارد همه ی روش های ورود به این کشور به جز روش تحصیلی را برای ایرانیان بسته است و امور مربوط به مهاجرت ایرانی ها به خاک کشورشان را انجام نمی دهد.

پاسپورت آمریکا - مهاجرت به آمریکا - پرچم آمریکا - تابعیت آمریکا - شهروندی آمریکا

مهم

شایان ذکر است که مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری از همان ابتدا برای متقاضی گرین کارت یا کارت اقامتی آمریکا را با شرایطی به ارمغان می آورد اما به دلایل ذکر شده این روش نیز برای ایرانیان بسته شده است. توصیه ی ما برای شما عزیزان مهاجرت به کشور هایی است که ریسک ویزا و احتمال ریجکتی ویزای کمتری برای ایرانیان دارد مانند کشور های اروپایی اعم از آلمان، هلند، دانمارک اتریش فنلاند و یا کشورهای انگلیسی زبانی چون استرالیا و کاناداست.

تابعیت دوگانه در آمریکا و شرایط از دست دادن تابعیت 

اولین قانون شهروندی آمریکا در سال ۱۹۵۲ تصویب شده است. البته این قانون در سال ۲۰۰۱ توسط کنگره با اصلاحیاتی همراه شد.

تابعیت دوگانه :

تابعیت دوگانه در کشور آمریکا پذیرفته شده است و شخص می تواند تابعیت هر کشوری را داشته باشد. همانطور که در ادامه خدمت شما عرض خواهد شد قانون آمریکا براساس خاک است و به نحوی خون را نیز پذیرفته است، پس عملا کسی در این کشور بی تابعیت نخواهد ماند.

از دست دادن تابعیت:

از دست دادن تابعیت هم به صورت دوطلبانه امکان پذیر است و هم به صورت اجباری می توان تابعیت آمریکا را لغو کرد. همانند اکثر کشور ها اگر شرایط شخص به نحوی باشد که به نقع منافع ملی آمریکا نباشد امکان لغو تابعیت وجود دارد. باید تمامی مدارک و الزامات تایید تابعیت تا قبل از ۱۸ سالگی به تایید دولت آمریکا برسد.

به صورت ساده می توان گفت که اگر شما فرزند شخص شهروند آمریکا باشید دولت نمی تواند تابعیت شما را لغو کند. اما اگر از طریق خوگیری اقدام کنید و مدارک شما جعلی باشند امکان لغو تابعیت وجود دارد، همچنین تحت شرایط زیر تابعیت آمریکا به صورت اجباری لغو می شود.

 • انجام امور دولتی خاص برای یک کشور خارجی
 • عضویت در نیروهای نظامی یک کشور خارجی
 • اخذ تابعیت کشور دیگر بجز طریقی غیر از ازدواج

اتهام خیانت به ایالات متحده آمریکا

اخذ تابعیت از طریق خوگیری: 

 • آشنایی با تاریخ ایالات متحده و قبولی در آزمون آن
 • اقامت ۵ ساله در آمریکا و ارضای سایر شرایط
 • اقامت ۳ ساله به عنوان همسر در آمریکا
 • واجد شرایط برای عضویت در نیروهای نظامی آمریکا
کار در اروپا و آمریکا
مقایسه کانادا و اروپا و آمریکا و استرالیا
آمریکا بهتر است یا اروپا
راه های مهاجرت به آمریکا و سخن پایانی

راه های مهاجرت به آمریکا انواع روش های مهاجرت اعم از تحصیل، سرمایه گذاری، کار و… در این مقاله مورد برررسی قرار گرفت. راه های مهاجرت به آمریکا مانند تمامی کشور ها از ۶ طریق اصلی امکان پذیر است اما همانگونه که ذکر شد در چند سال گذشته ورود ایرانی ها به خاک این کشور فقط از طریق تحصیل امکان پذیر است و ما بقی روش های موجود در حال حاضر برای ایرانی ها مسدود است. کشور آمریکا از بهترین کشورهای حال حاضر دنیا است و مقصدی بسیار ایده آل برای همه ی متقاضیان مهاجرت محسوب می شود. موسسه ی حقوقی مهاجرتی ملک پور با ارائه ی مقالات معتبر در وب سایت های رسمی موسسه در فضای مجازی میتواند اطلاعاتی کامل و به روز در زمینه ی راه های مهاجرت به آمریکا وسایر کشور های جهان از طرق مختلف به شما ارئه دهد. شما می توانید سوالات خود را مبنی بر راه های مهاجرت به آمریکا در قسمت پرسش و پاسخ در انتهای این مقاله بیان کنید تا در کمترین زمان به آنها پاسخ داده شود و یا میتوانید از طریق تماس تلفنی با مجموعه شرایط خود را به صورت رایگان با مشاورین مطرح کنید تا مناسب ترین راه مهاجرت برای شما بیان شود.

احتیاج به تایید آخرین نظر می باشد
31 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. مريم گفته:

  سلام ببخشيد من ليسانس تربيت بدنى از دانشگاه تهران دارم ميخواستم بدونم ادامه ى تحصيل تويه اين رشته تو دانشگاه هايه امريكا امكان داره ؟؟؟
  و اين كه ميتونم اونجا كاره مرتبط با رشته ام وپيدا كنم ؟
  من چون يه فاميله خيلى نزديك دارم حتما ميخوام به امريكا مهاجرت كنم با توجه به شرايطه به وجود اومده هنوزم ميشه تحصيلى امريكا رفت؟
  ممنون از پاسخگويي تون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز امکان اخذ ویزا با توجه به قوانین سختگیرانه علیه ایرانیان بسیار پائین هست .چنانچه شما رزومه تحصیلی و پژوهشی بسیار خوبی داشته باشید و از دانشگاههای با رنک بالا پذیرش بگیرید ریسک ویزای شما پائین خواهد بود .

   پاسخ
 2. آیدا گفته:

  سلام بنده اگر دوره پزشکی عمومی در فرانسه بخوانم و رزومه خوبی کسب کنم بعد برای تخصص برای دانشگاه هاروارد میتونم اقدام بکنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز دانشگاهی که تحصیل می کنید چنانچه مورد تائید دانشگاه هاروارد باشد امکان ادامه تحصیل را دارید در هر صورت شما می بایست با دانشگاه هاروارد در خصوص اعتبار مدرک و نحوه معادلسازی مکاتبه نمائید .

   پاسخ
 3. نرگس گفته:

  با سلام بنده ۲۲ سالمه آخرین مدرک تحصیلی ام دیپلم هست و درحال حاضر اتباع افغانستانی مقیم ایران هستم و مشغول به کار در بخش تزریقات در مطب خصوصی هستم میخواستم از طریق ویزای کاری یا تحصیلی برم آمریکا یا کانادا چون( خواهرم کانادا هست شاید بودن اونا کمکی به من بکنه) ،آیا امیدی هست؟ منم میتونم برم ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 4. saeed گفته:

  سلام من یک بار مدارکم را برای استرالیا ترجمه کردم با مهر ناتی . (پروندم تو جریانه) الان برای امریکا هم دارم اقدام می کنم ( خواهرم citizen امریکا است) . من میتونم از همون مدارک ترجمه شده با مهر ناتی استفاده کنم ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 5. فرانک گفته:

  سلام ببخشید یه سوال داشتم درس خوندن پسرها در دبیرستان انرژی اتمی تهران ممانعتی برای ادامه تحصیل در أمریا داره؟؟!!
  اگه امکان داره راهنمایی بفرمایی
  با تشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
 6. shayan گفته:

  با سلام
  پدر بنده حدود ۲۰ سال پیش به کالیفرنیا مهاجرت کرده و الان سیتیزن امریکا هست
  من چجوری میتونم اقدام کنم برای مهاجرت از طریق ایشون و اینکه برای شروع ایشون و من چه کارهایی باید انجام بدیم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، باید شرایط سنی شما رو بدونیم. اگر پدر بتونن ساپورت کنن شما رو میشه از راه تحصیل براتون اقدام کرد. پیشنهاد میشه که حتما با وکیل اقدام کنید چون امریکا با توجه به شرایط جدید نیازمند بررسی کامل وکیل هست.

   پاسخ
 7. ایمان گفته:

  من ۱۷ سالمه ودرسم نقشه کشی معماری معدل ۱۹٫۵۰ تافل نمره۱۰۰ دارم میخوام به لس انجلس برم ودرانجا ادامه تحصیل بدم.کلا چقدر سرمایه میخواد برای رفتن.حداقل هزینه رو بگیدوبگیدکه ایا بورسیه میکنند یا نه

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای بورسیه باید مقاله بین المللی داشته باشید و پیشنیه پژوهشی و تحصیلی مناسبی داشته باشید. هزینه ها هم وابسته به دانشگاهی که اقدام می کنید کاملا متفاوت هست.

   پاسخ
 8. مهیار گفته:

  سلام من لیسانس IT هستم و همینطور طراح گرافیک ۳۴ سالم هست به همراه همسر و دختر ۵ ساله ام
  علاوه بر مدرک دانشگاهی تخصص هایی در ده ها نرم افزار های طراحی و گرافیک و برنامه نویسی دارم

  سوال من این است که با توجه به اینکه برادرم ۶ سالی است که امریکا زندگی می کند و الان یک شهروند امریکایی به حساب میاد چطور می تونم ازش کمک بگیرم و اقامت امریکا رو بگیرم .

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر پیشنهاد کاری بتونن برای شما بگیرین می تونین اقدام کنید. از یک شرکت معتبر نامه کاری بگیرین خیلی شانستون بالا هست. برای تحصیل هم میشه اقدام کرد.

   پاسخ
 9. مهربد پاشا گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده یکسال هست که با دختری در آمریکا آشنا شدم و از اون زمان سه بار همدیگرو ملاقات حضوری کردیم و نامزد شدیم.
  سوالم اینه ویزای نامزدی با توجه به شرایط فعلی چقدر طول میکشه و آیا هنوز سریعتر و راحت‌تر از ویزای ازدواج هست یا نه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر رابطه رو بتونین اثبات کنید و ایشون بتونن هزینه های زندگی شما رو در چند سال اول پوشش بده میشن اقدام کرد. با توجه به شرایط جدید تاریخ دقیقی نمی توان اعلام کرد

   پاسخ
 10. zohreh گفته:

  سلام
  من لاتاری آمریکا رو برنده شدم. زمانیکه لاتاری رو ثبت نام میکردم مجرد بودم. ولی طی یه سال بعدش نامزد کردم البته نامزدی ما ثبت رسمی نشده. میخواستم راهنماییم کنید که الان چطور میتونم نامزدیمو ثبت رسمی کنم و همسرم رو هم همراهم ببرم؟ اگه الان ازدواج رسمی کنم کیس ویزای من ریجکت میشه؟

  ممنونم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، خیر اگر ثبت ازدواج بفرمایید و بعد به صورت جدا اقدام بفرمایید مناسب هست. مدارک مالی در هنگام ویزا بسیار مهم هست و شما باید بنیه مالی مناسبی داشته باشید.

   پاسخ
 11. مهرشاد گفته:

  سلام و وقت بخیر
  می خوام یا از طریق ویزای تحصیلی همسرم و یا خودم وارد آمریکا بشیم.
  آیا پس از اخذ ویزا(یا خودم یا همسرم)، مدرسه بچه ها رایگان است یا خیر؟
  چند وقت طول می کشد تا سکوریتی نامبر و وورک پرمیت دریافت کنم؟
  خیلی ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
 12. فریده گفته:

  سلام فریده مهدیپور هستم خواهرم در ۳۱ دسامبر ۲۰۰۹ برایم تقاضای گرین کارت کرد بعد از مدتی مدارک به NVC فرستاده شد و مدت طولانی است که هیچ خبری از پرونده من نیست خواهشم این است که در صورت امکان وکالت مرا بعهده بگیرید

  پاسخ
 13. اعظمی گفته:

  باسلام￷
  ￵من ￶۱۸￵ساله هستم و دیپلمم را با رشته انسانی و معدل ￶۱۷￵گرفته ام مدرک زبان انگلیسی هم دارم اما از لحاض وضعیت مالی ضعیف هستم بهترین راه برای مهاجرت من به امریکا چیست￷
  ￵با تشکر

  پاسخ
 14. مهندس گفته:

  با سلام

  من گرین کارت لاتری برنده شده ام و لیسلانس مهندسی مکانیک پیام نور با معدل ۱۶ دارم.

  آیا می توانم با این مدرک کار مهندسی پیدا کنم؟؟

  در صد موفقیت من برای پیدا کردن شغل مهندسی پایین است؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید کار مورد نظر خود را بدست آورید اما بهتر است شرایط خود را با کارشناسان خقوقی بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 15. بیانی گفته:

  با عرض سلام و ادب خدمت شما.
  احترامآ به استحضار رسانیده می‌شود که بنده کارشناسی در رشته مهندسی عمران با معادل ۱۶.۳۷ دارم و می خواهم که کار شناسی ارشد را در یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا آغاز نمایم، لطف نموده راهنمایی ام بفرمائید. درضمن، اقامت دائمی آمریکا را داشته و جدیدا در شهر ساکرمانتوی کالیفرنیا اقامت گذیده ام.

  ولی زبان انگلیسی ام ضعیف است و مدرک زبان نیز ندارم.

  امید دارم که همکاری لازم را مبذول دارید.از همکاری شما سپاس گذارم.

  پاسخ
 16. Ali Sheikhansari گفته:

  م من درخواست دارم که برای فرزند پسرم دانشجوی ترم اخر مهندسی الکترونیک گرایش مخابرات ازدانشگاه علم و صنعت با معدل ۱۷ میباشد فاند یا بوورسیه تحصیلی از دانشگاههای امریکا در مقطع ارشد میباشم. ممنونم

  پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   احتراماً به استحضار می رساند اخذ بورسیه در آمریکا در مقطع فوق لیسانس زیاد شانس بالایی ندارد ولکن در مقطع دکترا شانس فوق العاده ای برای بورسیه خواهد داشت .
   پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاورین ارشد حقوق بین المللی موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمائید .
   https://telegram.me/parsiaanlaw
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ
Rating: 4