مهاجرت به ایتالیا و بررسی شرایط و راه های مختلف مهاجرت به ایتالیا ۲۰۲۰

مهاجرت به ایتالیا ، شیوه های اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا، هزینه های زندگی در پی اخذ اقامت ایتالیا از طرق مختلف و مواردی از این دست موضوع بحث و بررسی تخصصی و علمی در این مقاله هستند. راه ها و شرایط مهاجرت به ایتالیا ۲۰۲۰ چیست؟ آیا مهاجرت به خوب است؟ کم هزینه ترین و راحت ترین راه مهاجرت به ایتالیا کدام است؟ شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی چیست؟ هزینه های زندگی در استرالیا چقدر است؟ شما با مطالعه این مقاله به پاسخ این قبیل پرسش ها دست خواهید یافت و اطلاعات بسیار مناسبی در خصوص شرایط مهاجرت و زندگی در ایتالیا را کسب خواهید نمود. جالب است بدانید ایتالیا پنجمین کشور از نظر بازدید گردشگران در دنیاست به نحوی که سالانه ۴۶ میلیون گردشگر خارجی به آن سفر می کنند. به علاوه، این کشور پنجمین کشور پر جمعیت اروپا محسوب می شود. قدمت پایتخت ایتالیا یعنی شهر رم به ۳۰۰۰ سال پیش باز می گردد. مهاجرت به ایتالیا همچون مهاجرت به سایر کشورها از شش روش معمول پناهندگی، ازدواج، تولد، کار، تحصیل و سرمایه گذاری صورت می پذیرد که در این مقاله به تفصیل به بررسی آنها و پاسخ سوالات مطرح شده خواهیم پرداخت. در این مقاله توسط کارشناسان زبده موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) به جزئیات تمامی شش روش مهاجرت به کشور ایتالیا پرداخته خواهد شد و از طریق تماس تلفنی با موسسه و کارشناسان مهاجرتی آن می توانید پاسخ سوالات خود را در زمینه مهاجرت به کشور زیبای ایتالیا بصورت رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت به ایتالیا
 • مهاجرت به ایتالیا و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق کار
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به ایتالیا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • مهاجرت به ایتالیا و هزینه های زندگی در ایتالیا
 • مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت ایتالیا
 • مهاجرت به ایتالیا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

مهاجرت به ایتالیا و شرایط عمومی آن

ایتالیا کشوری واقع در جنوب قاره اروپاست که هم عضو اتحادیه اروپا و هم عضو شنگن است. این کشور با حدود ۶۰ میلیون نفر جمعیت و آب و هوایی معتدل و مدیترانه ای با کشورهای فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلونی همسایه است.

ایتالیایی زبان رسمی ایتالیاست و در میان تمامی زبان های رومی، ایتالیایی نزدیک ترین زبان به زبان لاتین محسوب می شود. ایتالیا آب‌وهوای معتدل چهار فصل دارد و وضعیت آب‌وهوای مناطق ساحلی آن با وضعیت آب و هوایی مناطق کوهستانی داخلی آن تفاوت زیادی دارد. که همین امر موجب شده است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب کرده و این باعث شده است که جز یکی از کشورهای با درآمد بالا از طریق توریست باشد. از بزرگترین صنایع کشور ایتالیا می‌توان از صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، وسایل نقلیه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، مواد شیمیایی، پتروشیمی، اتمی، مواد غذایی ، منسوجات و البسه، الکتریکی و جنگ ‌افزار اشاره نمود. گندم، جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک از مهم‌ترین محصولات کشاورزی و دامپروری ایتالیا هستند.جالب است بدانید سه آتشفشان فعال اروپا نیز در ایتالیا واقع شده اند و ایتالیا به دفعات بیش از هر کشور اروپایی دیگر شاهد زمین لرزه بوده است. تقریباً چهار پنجم ایتالیا از کوهستان ها و تپه ها پوشیده شده است. تعداد شاهکارهای هنری نیز در این کشور بسیار زیاد است. ایتالیا به لطف داشتن نام آوران موخری چون میکلانژ، رافائل، فراگامو، دانته، گالیله، داوینچی و همچنین مشاهیر دوره معاصر این کشور همچون انزو فراری، جورجیو آرمانی، گوچی و آندریا بوچلی به عنوان کشوری با مردمان خلاق و مبتکر و صنعتگر در جهان معروف است. این موضوع به ویژه در عرصه هنر و گرایش های آن نمود قابل توجهی در ایتالیا دارد کما اینکه در آثار و بناهای این کشور به طور دقیقی دیده می شود. همچنین دانشگاه های ایتالیا دارای شهرت جهانی در رشته هایی نظیر معماری، هنر، مهندسی، باستان شناسی، تاریخ، مدیریت و علوم اجتماعی و… بوده و تمام اینها به دلیل داشتن تاریخ و تمدنی کهن است در فرهنگ ایتالیایی احترام خاصی به افراد مسن تر خانواده گذاشته می شود و همواره برخورد اول با افراد تأثیر بسزایی در نظر مردم این کشور دارد. موضوع این نوشتار معرفی راههای مهاجرت به ایتالیا و بررسی شرایط هر از این راه هاست که در ادامه به آنها می پردازیم. نمودار زیر اطلاعاتی را درباره ایتالیا نشان می دهد:

شرایط عمومی ایتالیا - آنچه در باره مهاجرت به ایتالیا باید بدانید

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد ایتالیا

راهنمای اخذ انواع ویزای ایتالیا
راههای اخذ اقامت ایتالیا
مهاجرت به کشور ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

اخذ ویزای کاری یکی از راه های مهاجرت به ایتالیا محسوب می شود که علاقه مندان بسیاری دارد. با این حال، باید توجه داشت که مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق کار نیازمند آن است که متقاضی از کارفرمایی معتبر در این کشور پیشنهاد شغلی (Job Offer) داشته باشد و دعوتنامه کاری از وی دریافت نماید. البته این کار طبق قوانین خاصی صورت می پذیرد و لازم است که شغل مورد نظر به مدت ۳ ماه در روزنامه و اینترنت در کشور مورد نظر و ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگاهی شود و در صورتی که نیرویی مثل نیروی مورد نظر در ایتالیا و اتحادیه اروپا پیدا نشود می توان فرد متقاضی را استخدام نمود. با توجه به مشکلات این روش افراد در صورت واجد شرایط بودن می توانند به شیوه تحصیلی وارد کشور ایتالیا شوند تا بتوانند در محیط به کاریابی بپردازند. در نمودار زیر به نرخ بیکاری ایتالیا در بازه زمانی سال های ۱۹۸۳ تا ۲۰۱۹ اشاره شده است. بر اساس اطلاعات ارائه شده در نمودار می توان مشاهده نمود که نرخ بیکاری ایتالیا در این بازه زمانی معادل ۹٫۴۶ درصد بوده است که می تواند تا حدی برای جویندگان کار در ایتالیا نگران کننده باشد، زیرا طبیعتا هر چه نرخ بیکاری یک کشور بالاتر باشد، پیدا کردن کار مشکل تر خواهد بود و شهروندان همان کشور در اولویت برای جذب و استخدام دارند تا متقاضیان خارجی.

به جهت اینکه آیا کشور ایتالیا کشور مناسبی برای مهاجرت کاری است یا خیر؟ می توانید به مقاله « شرایط کار در ایتالیا » رجوع بفرمایید.

نمودار نرخ بیکاری کشور ایتالیا

ویزای کار ایتالیا
مهاجرت کاری به ایتالیا
شرایط کارکار در ایتالیا

همانطور که گفته شد پیدا کردن کار و کارفرما در ایتالیا مشکل است. اما اگر خواستار مهاجرت کاری به کشور های اروپایی هستید، راه برای شما باز است. کشور های آلمان و اتریش با نرخ بیکاری بسیار پایین و همچنین عدم نیاز به پیشنهاد کاری ( جاب آفر ) در حال حاضر ایده آل ترین گزینه ها برای مهاجرت کاری ایرانیان به کشورهای top اروپایی است. به جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقالات « ویزای جستجوی کار آلمان » و « ویزای جستجوی کار اتریش » مراجعه بفرمایید.

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در میان شیوه های پر طرفدار مهاجرتی به ایتالیا محسوب می شود که به سبب عضویت در شنگن و اتحادیه اروپا و ارائه بورسیه های تحصیلی مختلف و هزینه های پایین تحصیل مورد توجه دانشجویان بین المللی فراوانی بوده است. کودکان در ایتالیا آموزش را از مهدکودک آغاز می نمایند و مدارس ایتالیا سه دوره آموزشی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم را ارائه می دهند. سن ورود به مهدکودک در ایتالیا ۳ سالگی است و کودکان از ۶ تا ۱۱ سالگی در مدارس ابتدایی، از ۱۱ تا ۱۴ سالگی در دوره متوسطه اول و از چهارده تا هفده و یا ۱۹-۱۸ سالگی در مقطع متوسطه دوم تحصیل می نمایند. آموزش برای دانش آموزان ۶ تا ۱۶ ساله در ایتالیا اجباری محسوب می شود. دانش آموزان تنها در صورتی می توانند به مقاطع تحصیلی بعدی راه یابند که حداقل در نیمی از درس های خود موفق عمل نموده باشند. در جدول زیر به نام و شهریه چند مدرسه بین المللی در ایتالیا اشاره شده است:

نام مدرسه

شهریه

مدرسه CCI ترمی ۱۶۰۰۰ هزار یورو
مدرسه لوئیس سالانه ۸۵۰۰ تا ۱۳۲۰۰ یورو
مدرسه ناپل ISN ماهانه ۴۴۸ تا ۹۶۴ یورو
مدرسه تورین سالانه ۶۴۰۰ تا ۱۲۲۵۰ یورو

پس از پایان دوره مدرسه و اخذ دیپلم ۱۲ ساله افراد می توانند در مقطع کارشناسی تحصیل نمایند. اغلب تحصیل در مقطع لیسانس در ایتالیا به زبان ایتالیایی است، اما در برخی دانشگاه ها تحصیل به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است. اغلب دانشگاه های ایتالیا آزمون ورودی دارند به نحوی که شرکت در آزمون SAT و یا ACT به جهت ورود به دانشگاه ضروری است. برای تحصیل در این مقطع لازم است فرد مدرک زبان ایتالیایی حداقل B2 و یا آیلتس ۶ داشته باشد. دوره کارشناسی در ایتالیا چهار ساله است و دانشجویان تا ۱۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند. لازم به ذکر است که متقاضیان قادر خواهند بود تنها تا سن ۲۲ سال به جهت تحصیل در این مقطع اقدام نمایند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا به طور معمول ۲-۱ سال به زمان خواهد برد و دانشجویان می توانند به دو زبان ایتالیایی و یا انگلیسی تحصیل نمایند. البته برای تحصیل در این مقطع نیز محدودیت سنی دارد و افراد نهایتاً تا ۳۰ سالگی می توانند برای تحصیل در این مقطع درخواست دهند. به جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله « تحصیل در ایتالیا » مراجعه بفرمایید.

تحصیل در ایتالیا - مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل - تحصیل در دانشگاههای ایتالیا

برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه آیلتس ۶٫۵ و یا مدرک تافل معادل آن ضروری است و برای تحصیل به زبان ایتالیایی نیز ارائه مدرک زبان ایتالیایی حداقل B2 مورد نیاز است. دانشجویان بین المللی پس از مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دارند. یکی از الزامات تحصیل در مقطع دکتری در ایتالیا داشتن رزومه علمی پژوهشی قوی و مقالات علمی است و فرد پس از برقراری ارتباط با یک سوپروایزر و دریافت تاییدیه وی و اغلب داشتن آیلتس ۷ به بالا می تواند برای تحصیل در این مقطع اقدام نماید. تحصیل در مقطع دکتری اغلب ۴-۳ ساله است و دانشجویان تا ۳۰ ساعت در هفته هم اجازه کار دارند. مقاله ای با عنوان « ویزای تحصیلی ایتالیا » نیز می تواند راهنمای مناسبی به جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا برای شما باشد. در جدول زیر به برخی دانشگاه های برتر ایتالیا همراه با رنک جهانی آنها اشاره شده است.

دانشگاه

رنک جهانی

دانشگاه دی بولونیا ۱۱۶
دانشگاه دگلی استودی دی روم ۱۴۳
دانشگاه دگلی استودی دی میلان ۱۵۲
دانشگاه دگلی استودی دی پادووا ۱۷۷
دانشگاه دی پیزا ۱۸۵
دانشگاه دگلی استودی دی تورینو ۲۱۳
دانشگاه دگلی استودی دی ناپولی فدریکو ۲۳۵
دانشگاه پلی تکنیک میلان ۲۶۱
دانشگاه دگلی استودی دی فیرنزه ۲۶۹
دانشگاه دگلی استودی دی جنووا ۳۴۴

 

در ایتالیا بورسیه هایی نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که در جدول زیر به نام و مبلغ چند مورد از آنها اشاره شده است:

نام بورسیه

مبلغ

بورسیه DSU ماهیانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ یورو
بورسیه دانشگاه پاویا تا سقف ۸۰۰۰ یورو
بورسیه دانشگاه ITN ۴-۳ هزار یورو
بورسیه دانشگاه Trieste ماهیانه ۴ تا ۷ هزار یورو

مهاجرت تحصیلی، یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا است. سالانه، متقاضیان بسیاری در دنیا اقدام به مهاجرت از کشوری به کشوری دیگر می نمایند. عده ی کثیری، مهاجرت به ایتالیا را در دستور کار خود قرار می دهند. اما نکته مهمی که دلیل این حرف که بهترین راه مهاجرت به ایتالیا، راه تحصیل است در این می باشد که تقریبا تمام متقاضیان مهاجرت به ایتالیا حداقل دیپلم داشته، و همچنین نکته قابل توجه این است که ایتالیا از مقطع دیپلم به بالا برای تقریبا اکثر رشته های تحصیلی ظرفیت ارائه ی پذیرش را دارد. در حال حاضر شرایط مناسبی جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا فراهم گشته است که متقاضیان میتوانند از آن استفاده کنند تا در اسرع وقت، راهمهاجرت به ایتالیا آنها طی شود. این راه در مقایسه با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا بسیار عاقلانه و کم هزینه تر و در قیاس بامهاجرت کاری به ایتالیا از سرعت بیشتری برخوردار است.

مزایای تحصیل در ایتالیا نقاط مثبت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و تنوع بورسیه های تحصیلی، آن را به قطب جدید تحصیل رایگان در اروپا تبدیل کرده است و همین موضوع باعث گشته تابهترین راه مهاجرت به ایتالیا شناخته شود و علاوه بر آن دانشجویان بسیاری از سراسر جهان را جذب خود کند.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی دیگر از راه های مهاجرت به ایتالیا محسوب می شود که از دو طریق ثبت شرکت و کارآفرینی صورت می پذیرد. تعداد بالای توریست های بازدید کننده از ایتالیا و جاذبه های گردشگری این کشور موجب شده این کشور پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری داشته باشد. در شیوه ثبت شرکت فرد لازم است سه مرتبه به ایتالیا سفر کند و این پروسه معمولاً ۱۲-۱۰ ماهه به انجام می رسد. اصولاً شخص سرمایه گذار ملزم است در مراحل مختلف پروسه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا حضور فعال داشته باشد. مرحله اول سفر فرد به ایتالیا مراحلی همچون دریافت کد ملی، افتتاح حساب، باز کردن پرونده در اداره مهاجرت ایتالیا و معرفی به اداره پلیس را در بر می گیرد. در مرحله بعد، فرد اقدامات اولیه همچون تهیه اساسنامه و ثبت شرکت و امور مربوط به اداره پلیس را به انجام می رساند.

فرد در مرحله نهایی و سفر نهایی می تواند مراحل نهایی ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی را به انجام برساند و کارت اقامت خود را دریافت نماید. در نهایت انجام معاینات پزشکی و تهیه پرینت حساب بانکی امری ضروری است. برای ثبت شرکت در ایتالیا ارائه مدارک زیر ضروری است:

 • بیزینس پلن (طرح تجاری) مورد تایید اداره مهاجرت ایتالیا
 • پاسپورت
 • گواهی پزشکی
 • پرینت حساب بانکی
 • مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا

سرمایه گذاری در خارج از کشور ـ مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

برای مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری می توان از طریق خرید شرکت های فعال نیز اقدام نمود. حداقل مبلغ برای ثبت شرکت در ایتالیا ۱۰ هزار یورو است و فرد پس از ثبت شرکت و یا خرید شرکت های فعال می تواند بعد از ۵ سال اقامت دائم ایتالیا را اخذ نماید. کارآفرینی یکی دیگر از راه های مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری است. در واقع، افراد از طریق نوآوری و ایجاد فرصت های شغلی جدید در صنایع فعال ایتالیا همچون زیست فناوری، املاک و مستغلات، حمل و نقل و صنعت اسلحه می توانند در کشور ایتالیا سرمایه گذاری نمایند. حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در ایتالیا ۱۰۰٫۰۰۰ یورو است. در راستای تصمیم مبنی بر سرمایه گذاری در ایتالیا لازم است برخی شاخص های اقتصادی بررسی شوند. یکی از این شاخص ها نرخ مصادره اموال است که در خصوص امنیت سرمایه گذاری بسیار تعیین کننده است. این نمودار در بازه ۱ تا ۷ تعریف شده و ۱ به معنای کمترین ریسک و ۷ به معنای Maximum ریسک است. همانطور که در نمودار زیر مشخص است، نرخ مصادره اموال در ایتالیا در بازه زمانی سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ برابر با ۱ بوده است.

نمودار نرخ مصادره اموال کشور ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

طبق قوانین ایتالیا افرادی که با تبعه ایتالیا ازدواج می کنند امکان اخذ اقامت این کشور را خواهند داشت. با این حال، این مسئله لازم است طبق اصولی صورت پذیرد که رعایت آنها ضروری است. در بخش زیر به اصول مهم در زمینه مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج اشاره شده است:

 • در صورت زندگی در ایتالیا دو سال و در صورت زندگی در کشورهای دیگر سه سال از زندگی مشترک آنها گذشته باشد که در صورت داشتن فرزند این رقم در حالت اول معادل یک سال و در حالت دوم معادل یک سال و نیم خواهد بود؛
 • در هنگام ارائه درخواست و به مدت ۴۸ ماه پس از ارائه درخواست ازدواج آنها به ثبت رسیده باشد؛
 • ارائه مدارکی مبنی بر عدم ارائه درخواست طلاق (به عنوان مثال، از طریق استشهاد)؛
 • در صورتیکه زوج مورد نظر ساکن ایتالیا نباشند لازم است نزد یک کنسولگری ذی صلاح ایتالیا نام خود را به عنوان شهروند ایتالیایی ساکن خارج از کشور به ثبت برسانند؛

اخذ اقامت از این طریق ارائه برخی مدارک همچون شناسنامه، سند ازدواج و استشهاد ضروری است. شایان ذکر است که درخواست ها برای اخذ تابعیت ایتالیا از طریق ازدواج به شکل آنلاین ارائه می شوند.

مهاجرت از طریق ازدواج - ازدواج با خارجی - اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

تولد یکی از راه های مهاجرت به ایتالیا محسوب می شود اما باید به قوانین مدنی این کشور نیز در این خصوص توجه ویژه داشت. طبق یک اصل کلی کشورهای سرتاسر دنیا در اعطای تابعیت به فرزندان تازه متولد شده از دو قانون خون و خاک پیروی می کنند. بر همین اساس، کشور ایتالیا مانند بسیاری از کشورهای اروپایی در اعطای تابعیت از قانون خون پیروی می کند و تنها با داشتن والدی ایتالیایی می تواند مجوز انتقال اتوماتیک تابعیت به فرزندان باشد. البته فرزندانی می توانند از طریق نسل مادر تابعیت را اخذ نمایند که پس از تاریخ ۱ ژانویه ۱۹۴۸ متولد شده باشند. در صورتیکه فرزندانی از والدین نامشخص در ایتالیا متولد شوند می توانند تابعیت ایتالیا را اخذ نمایند. از آنجائیکه اخذ تابعیت از طریق تولد دارای پیچیدگی های خاص خود می باشد پیشنهاد می شود حتماً در این زمینه با وکلای مجرب مهاجرتی مشورت انجام شود. این مقاله با همت مشاورین زبده موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) نگارش شده و این موسسه هیچ گونه کپی برداری از مطالب آن را بدون ذکر منبع، مجاز نمی داند.

تولد در خارج از کشور - اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اخذ تابعیت از طریق تولد

اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا از طریق تولد

مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

بر اساس کنوانسیون یا پیمان ژنو، پناهنده کسی است که به دلیل ملیت، نژاد، دین، عقاید سیاسی و یا عضویت در گروه های اجتماعی بیم آن رود که تحت اذیت و آزار و شکنجه قرار بگیرد. ایتالیا نیز به عنوان یکی از کشورهای متعهد به این پیمان متعهد شده که از پناهندگانی که تحت چنین شرایطی قرار دارند حمایت نماید. پناهندگان پس از ورود به ایتالیا با مراجعه به اداره پلیس می توانند درخواست پناهندگی خود را ارائه دهند. در این مرحله شرایط فرد و اطلاعات هویتی وی دریافت شده و در بخش اداری سازمان پناهندگان به ثبت می رسد. در نهایت، گزارش پلیس در رابطه با فرد پناهجو تکمیل شده و فرد لازم است دلایل خود را به شکل مستند ارائه دهد. مرحله بعد از دریافت اطلاعات دادن یک شماره شناسایی ویژه به فرد است. در نهایت، فرد پس از انجام مراحل انگشت نگاری به درخواست فرد رسیدگی می شود.

برای پناهندگی در ایتالیا از ویزاهای پناهندگی ، بشردوستانه، نجات اضطراری و زبان در خطر استفاده می شود که به ترتیب ویزاهای ۲۰۰، ۲۰۱ ، ۲۰۳ و ۲۰۴ هستند. برای پناهندگی در خاک ایتالیا نیز از سه ویزای حفاظت (۸۶۶) ، حفاظت موقت ( ۷۸۵ ) و پناهنگاه امن ( ۷۹۰ ) استفاده می شود.

در این مدت فرد در کمپ های پناهندگی سکونت خواهد داشت که اغلب شرایط مناسبی نیز ندارند تا رأی نهایی در مورد وی صادر شود. اغلب پناهجویان در صورت عدم ارتکاب به جرم و جنایت و رعایت برخی الزامات می توانند پس از ۵ سال تابعیت ایتالیا را اخذ نمایند. با این حال، باید توجه داشت که پناهندگی شیوه ای غیر قانونی و پر خطر برای مهاجرت به ایتالیا محسوب می شود و موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) خدمت یا سرویسی در این زمینه ندارد و پیشنهاد می نماییم راه های مهاجرت به ایتالیا که جنبه قانونی دارند مورد توجه شما عزیزان قرار گیرند.

مهاجرت از طریق پناهندگی - پناهندگی به خارج از کشور

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی به خارج از کشور

شرایط پناهندگی به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

در برخی از کشورها طرح ها و برنامه های خاصی برای مهاجرت هنرمندان و افراد موفق در نظر گرفته شده است. هدف از این طرح ها اغلب به کارگیری تخصص ها و مهارت های افراد موفق در جامعه مورد نظر است. برای مهاجرت به ایتالیا از این طریق برنامه خاصی تدوین نشده است و افرادی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند لازم است از شیوه های قانونی دیگر را مد نظر قرار دهند که در این مقاله با جزئیات کامل به آنها پرداخته شده است. تحصیل، کار و سرمایه گذاری می توانند نمونه هایی از پر کاربردترین روش ها برای مهاجرت به ایتالیا باشند که افراد می توانند از طریق آنها اقدام نمایند. افرادی که به عنوان هنرمند قصد دارند با تکیه بر سوابق هنری خود اقدام نمایند می توانند با ارائه سوابق هنری مستند و داشتن تمکن مالی لازم اقدام از طریق ویزای هنرمندان اتریش را مد نظر قرار دهند.

مهاجرت و اخذ اقامت افراد هنرمند و فوق موفق در کشور های خارجی - ویزای هنرمندان

ویزای اقامت هنرمندان در اتریش

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات دقیق در زمینه راه های مهاجرت به ایتالیا و دیگر کشورها و تمامی قوانین و شرایط مهاجرتی محصول راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت را تهیه نمایید.

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت

مهاجرت به ایتالیا و هزینه های زندگی در ایتالیا

قطعاً یکی از موضوعات مهم برای علاقه مندان مهاجرت به ایتالیا هزینه های زندگی در این کشور است. به طور کلی، هزینه های زندگی در ایتالیا بسته به منطقه محل زندگی و سبک زندگی فرد متفاوت است و خود فرد در این پروسه تعیین کننده است. با این حال، هزینه های زندگی در ایتالیا به طور کلی بالاست و در مقایسه با ایران ۷۲٫۸۳ درصد بالاتر است. اگر مقایسه ای را بین شهرهای مختلف ایتالیا انجام دهیم درمی یابیم که هزینه های زندگی در شهر میلان کمی بالاتر از سایر شهرهاست. در جدول زیر به هزینه برخی اقلام مهم زندگی در ایتالیا اشاره شده است.

اقلام/آیتم ها

هزینه بر حسب یورو

بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی) ۱٫۵
تاکسی (یک کیلومتر) ۱٫۵
گازوئیل (یک لیتر) ۱٫۵۴
هزینه باشگاه (ماهیانه) ۴۷٫۰۵
هزینه انرژی (آب، برق و … ) ۱۴۳٫۷۹
غذا در رستوران معمولی ۱۵
غذا در رستوران معمولی ۱
شیر (یک لیتری) ۱٫۱۱
برنج (یک کیلو) ۱٫۹۶
نان سفید (۵۰۰ گرم) ۱٫۵۱
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۵۹۴
اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر ۴۴۸
خرید آپارتمان در مرکز شهر (متر) ۳۴۵۵
خرید آپارتمان در اطراف شهر (متر) ۲۱۰۵
اینترنت ۲۸
۱۲ عدد تخم مرغ ۲٫۵۷
یک کیلو سیب ۱٫۸۳
یک کیلو گوجه فرنگی ۱٫۸۷
یک کیلو سیب زمینی ۱٫۱۸
کاپوچینو ۱٫۳۴
ویزای توریستی ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت ایتالیا

همان طور که پیش تر اشاره شد، شش شیوه برای مهاجرت به ایتالیا تعریف شده است که شرایط اخذ اقامت در هر یک متفاوت است. در اکثر این شیوه های عموماً فرد پس از گذشت ۵ سال می تواند اقامت دائم ایتالیا را اخذ نماید و پس از ۱۰ سال با رعایت الزاماتی همچون عدم ارتکاب به جرم و جنایت، ادغام در جامعه و یادگیری زبان این کشور امکان دریافت پاسپورت ایتالیا نیز وجود دارد. باید توجه داشت که برخی از شیوه های مهاجرت به ایتالیا همچون تحصیل مستقیما منجر به اخذ اقامت دائم نمی شوند و فرد لازم است در مدت تحصیل خود از شیوه دیگری همچون کار پیدا کردن در این کشور اقامت دائم را اخذ نماید. از آنجائیکه اقامت و تابعیت دارای تفاوت هایی هستند دقت کافی برای انتخاب روش مهاجرتی بسیار حائز اهمیت است چرا که اخذ پاسپورت برای فرد و کشور مورد نظر نسبت به یکدیگر تکالیفی ایجاد می نماید. در حقیقت، تابعیت رابطه ای سیاسی-معنوی و حقوقی است که برای فرد آثار حقوقی به همراه دارد و همین مسئله لزوم کمک گرفتن از وکلای مجرب مهاجرتی برای مهاجرت به ایتالیا را آشکار می سازد.

پاسپورت ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا و شرایط از دست دادن تابعیت دو گانه

اخذ شهروندی ایتالیا از طریق خوگیری یا آمیختگی با سکونت قانونی در ایتالیا تحت شرایط زیر امکان پذیر است.

 • ۳ سال برای شهروندان سابق ایتالیایی تا درجه دوم و برای خارجی ها متولد خاک ایتالیا
 • ۴ سال برای شهروندان اتحادیه اروپا
 • ۵ سال برای افراد بی پناه و پناهندگان، و همچنین برای بزرگسالان خارجی بیش از ۱۸ ساله که توسط شهروندان ایتالیایی پذیرفته شده اند؛
 • ۷ سال برای کودکان که توسط شهروندان ایتالیایی پذیرفته شده است قبل از تأیید قانون شماره ۱۸۴/۱۹۸۳
 • ۱۰ سال برای افراد خارج از اتحادیه اروپا
تابعیت دوگانه در ایتالیا

از ۱۶ اوت ۱۹۹۲، شهروندی ایتالیایی با اخذ شهروندی خارجی دیگر از دست نخواهد رفت، مگر اینکه شهروندان ایتالیایی به طور رسمی آن را رد کنند و موافقت نامه های بین المللی را رعایت کنند.

از دست دادن تابعیت ایتالیا

شهروندی ایتالیا می تواند به صورت اتوماتیک یا داوطلبانه لغو شود.

از دست دادن تابعیت ایتالیا به صورت اتوماتیک:

 • هر شهروند ایتالیایی که به طور داوطلبانه در نیروهای مسلح یک حکومت خارجی مشغول به کار است یا یک پست دولتی با یک کشور خارجی را با وجود ممنوعیت قانونی ایتالیا قبول می کند
 • هر شهروند ایتالیایی که در یک حالت جنگی با یک کشور خارجی خدمت کرده یا یک پست دولتی یا شهروندی در آن کشور داشته باشد
 • متقاضیان که در پروسه پذیرش به وسیله تقصیر خودشان باطل شده و انجام نمی شود، در صورتی که در کشوری دیگر دارای شهروندی باشد یا مالک آن باشد.

از دست دادن تابعیت ایتالیا به صورت داوطلبانه:

اعلامیه لغو شهروندی از یک مقام رسمی، اداره آمار (Anagrafe) شهر محل اقامت ایتالیا یا در صورت اقامت در خارج از کشور، از یک مقام دیپلماتیک و کنسولی مجاز، و با اسناد زیر قابل انجام است.

 • گواهی تولد شهرستان تولد و محل تولد
 • گواهی شهروندی ایتالیایی
 • مدارک شهروندی خارجی
 • اسناد اقامت خارج از کشور، در صورت لزوم
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
مهاجرت به ایتالیا و سخن پایانی

مهاجرت به ایتالیا، شیوه های مختلف اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا و راه های مهاجرت به ایتالیا از طرق مختلف در این مقاله به شکل دقیق بررسی شد. ایتالیا کشوری است که به دلیل جاذبه های طبیعی و گردشگری فراوان همواره هدف سفر و مهاجرت افراد بی شماری بوده است. همانطور که اشاره نمودیم، به طور کلی شش روش مهاجرتی برای مهاجرت به ایتالیا تعریف شده است که هر یک ویژگی های خاص خود را دارد و لازم است به دقت تحلیل شود تا با توجه به شرایط فرد مناسب ترین راه برگزیده شود. اگرچه هزینه تحصیل در برخی دانشگاه های ایتالیا پایین است و گاهاً بورسیه هایی نیز در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می گیرد متأسفانه بسیاری از دانشجویان بین المللی برای کاریابی بعد از تحصیل به مشکل برمی خورند و متقاضیان مهاجرت به ایتالیا می توانند کشورهای دارای شرایط مناسب تر و نرخ بیکاری پایین تر را مد نظر قرار دهند. در این مقاله مهم ترین نکات درباره راه های مهاجرت به ایتالیا به شما عزیزان خاطر نشان شد و شما سروران گرامی می توانید برای طرح هر پرسش و کسب آگاهی دقیق تر با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس رایگان تلفنی برقرار نمایید. به علاوه، امکان بیان دیدگاه ها و نظرات ارزشمندتان نیز در انتهای این مقاله فراهم شده است.

1 hpjdh[ fi jhddn kzv ld fhan
287 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های جدیدتر »
 1. اشکان گفته:

  سلام. من لیسانس ژنتیک هستم و مدرکم رو از دانشگاه آزاد زنجان گرفتم و ۲۴ سال سنم هست. شغل ثابتی ندارم و به صورت خصوصی فارکس آموزش میدم اما درامد خوبی دارم.میخواستم بدونم شرایط گرفتن اقامت شهر کاندلا را دارم؟ و از چه طریق باید اقدام کنم؟ چه شرایطی داره؟
  ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با توجه به سن و رشته باید برای رشته مرتبط با تحصیل اقدام کنید که شانس ویزا داشته باشید، برای رشته های مدیریتی هم میشه اقدام کرد ، مدرک زبان دارین ؟

   پاسخ
 2. حجت گفته:

  سلام منو خانمم مدرك ليسانس و فوق ليسانس شيمي داريم ٣٨ سالمونه خودم سابقه ده سال كار در شركت گاز دارم و خانمم سابقه تدريس ده ساله در دانشگاه ميخواستم ببينم بهترين راه براي رفتن به ايتاليا يا المان چيه برا ما واصلا شرايطشو داريم بريم يا نه در ضمن از نظر مالي هم متوسط هستيم با سپاس

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، شرایط اقدام رو دارین ، میشه برای پذیرش دکترا واسه هر دو بزگوار اقدام کرد. فقط باید پروپوزال و انگیزه نامه آماده داشته باشید.

   پاسخ
 3. emasen گفته:

  با سلام. من مدرک لیسانسم رو از دانشگاه ازاد قزوین گرفتم. رشتم معماریه و میخوام واسه فوق لیسانس دانشگاه پلی تکنیک میلان اقدام کنم. اما یه سوالی داشتم. من بهمن ۹۷ درسم تموم شده و میخوام سال بعد اقدام کنم. میخواستم بدونم این فاصله بین اتمام کارشناسی و زمانی که قراره اقدام کنم مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟ حدودا یک سال ونیم فاصله میفته.

  Rating: ۴
  پاسخ
 4. Bahram گفته:

  با سلام من نقاش ماشین هستم ۳۲سالمه و دیپلم دارم.البته ۶تا ویزای شنگن دارم‌ و کمی زبان اسپانیایی و تا۵۰درصد المانی‌هم‌ بلدم. شما فکر‌میکنبد شانس دارم؟چون توی المان واقعا سخت گیری کردن‌و نتونستم قانونی کاری بکنم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، دوست عزیز از چه طریق قصد اقدام دارین ؟ برای کار باید پیشنهاد شغلی داشته باشید. با توجه به نرخ بیکاری ایتالیا شاید نیاز باشه که قبل از تصمیم گیری با وکیل مهاجرت مشورت کنید.

   پاسخ
 5. سپهر محمدی گفته:

  سلام وقت بخیر
  لیسانس گرافیک دارم و فعلا در حال گذروندن خدمت هستم تا ۱۶ ماه دیگه.میخواستم بدونم شانس این رو دارم که بعد گذروندن خدمت مشغول تحصیل تو دانشگاه های ایتالیا بشم برای ادامه تحصیل؟
  ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، دوست گرامی اگر مدارک معتبر تحصیل داشته باشید و سنتون مناسب باشه بله میشه اقدام کرد. در ابتدا باید سنتون مشخص باشه و آخرین مقطع تحصیلی که بشه راهنمایی دقیقی داشت.

   پاسخ
 6. Athena گفته:

  سلام ، با مدرک دیپلم علوم تجربی برای تحصیل در ایتالیا چه باید کرد ؟ منظورم تحصیل رایگان است ! آن مبلغ ۵ هزار یورو کمک هزینه ی سالانه شامل حال چه کسانی میشود ؟ برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی شرایط چگونه است ؟ آیا شامل کمک هزینه ی تحصیلی و تحصیل رایگان می باشد ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 7. فرزانه کریمی گفته:

  سلام ۳۱ ساله لیسانس حقوق وکیل پایه یک دادگستری .و مدرک زبان در حال تکمیل.میخواستم بدون واسه مهاجرت به ایتالیا از راه تحصیل ارشد ….بهتره یا کار و ایا با پروانه وکالت ایران میشه اونجا وکالت کرد یا باید ازمون طرح انتقالو داد و چقد باید سرمایه واسه مهاجرت داشت و ایا تحصیل در دانشگاه ایتالیا رایگان هست و خدمات اجتماعی هم پرداخت میشه

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای کار باید در ابتدا معادلسازی مدرک بفرمایید. تحصیل در ایتالیا هم بسته به دانشگاه مقصدتون میتونه با هزینه باشه و می تونه رایگان هم باشه ، برای تحصیل باید بدوینم که چه زمانی کارشناسی رو به اتمام رسوندین و برای فاصله اتمام کارشناسی تا شروع ارشد آیا سابقه کار مرتبط دارید ؟ میزان سرمایه هم شامل هزینه های زندگی و تحصیلتون میشه دیگه ، هزینه های زندگی در ایتالیا که عرض شده خدمتتون در این مقاله و هزینه های تحصیل هم با توجه به نوع دانشگاه متفاوت هست و در مقاله تحصیل در ایتالیا می تونید اطلاعات کامل رو دریافت کنید.

   پاسخ
 8. محمد گفته:

  سلام من ۲۷ سالمه فوق لیسانس برق – الکترونیک هستم از دانشگاه آزاد شهریار میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس میتونم از مدرک داخل ایران استفاده کنم ، یا مدرک کارشناسی من لحاظ میشه ؟ و پیشنهاد شما چیه ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 9. حمید گفته:

  سلام من حدود یکسال در ایتالیا در شهر پارما زندگی کردم و به خاطر اینکه پسرم در ایران دچار بیماری سرطان شد مجبور شدم که برگردم و الان حدود ۲ سال هست که در ایران هستم .و برای رشته کمک پرستاری و اخذ مدرک بین المللی در حال گذروندن این رشته هستم که تا چند ماه اینده به اتمام میرسه و میخواستم بدونم ایا . امکان این هست که بخاطر مدرک من بتونم بازم به کشور ایتالیا برگردم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، اگر پذیرش تحصیلی در این کشور داشتین و کار اقامتتون صادر شده باعث تاثیر مثبت در اقدام بعدیتون میشه، لطفا سنتون رو بفرمایید و همچنین مدرک تحصیلی

   پاسخ
 10. Pouria گفته:

  سلام
  خسته نباشید
  ما یه آشنایی داریم کارمند سفارت ایتالیا که میگن از طریق یادگیری زبان ایتالیایی هم میتونی مهاجرت کنی . میخواستم بدونم این حقیقت داره ؟ ممنونم

  پاسخ
   • farbod گفته:

    باعرض سلام و خسته نباشید .. میخواستم آیا کشور ایتالیا بطور کلی برای زندگی چطور هست؟ برای کسی که درخواست پناهندگی بده چطور؟ آیا سخت هست گرفتن پناهندگی و اقامت دائم ایتالیا؟
    باتوجه به اینکه ایتالیا ۲۳ دنیا و ۵ اروپاس از لحاظ جمعیت

    راهنمایی کلی کنید ممنون میشم

    Rating: ۵
    پاسخ
 11. Bita گفته:

  با سلام.من فوق لیسانس مدیریت مالی با معدل ۱۹ از دانشگاه آزاد کرج هستم
  آیا امکان ادامه تحصیل برای من وجود دارد؟
  هزینه تحصیل با توجه به معدل متفاوت است؟
  ادامه تحصیل در کدام کشور برای رشته ی من مناسب تر است با در نظر گرفتن این موضوع که من علاقه مند دریافت اقامت دایم هستم و همچنین بازار کار برای رشته ی من در کدام کشور مناسب تر است؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • somayeh sahraian گفته:

   سلام. دوست عزیز معدل در پذیرش دانشگاه تاثیر داره و چنانچه شما معدل بالائی داشته باشید امکان پذیرش دانشگاه و یا کالج با رنکینگ بالا برای شما وجود داره. در کشورهایی مثل کانادا ، هلند، دانمارک و…. امکان ادامه تحصیل رو دارید. ضمن اینکه شرایط دیگر شما مانند تمکن مالی و وضعیت تاهل شما تاثیر گذار خواهد بود.

   Rating: ۴
   پاسخ
 12. حیدری گفته:

  سلام دوست عزیز آیا با ارائه گواهی پاس ۳۶ واحد در دانشگاه ایتالیا میشه پذیرش گرفت و ادامه تحصیل داد من رشته ام مدیریت جهانگردی هست؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، شرایط خاص رو باید بیشتر بررسی کنیم. باید در ابتدا بررسی بشه که چرا ترک تحصیل کردید بعد اظهار نظر کرد. شرایطتون رو میشه فرستاد برای دانشگاه های مختلف اگه قبول کنن میشه براتون اقدام کرد.

   پاسخ
 13. پرهام شناسا گفته:

  سلام و درود. وقتتون بخیر. من ۳۵ ساله لیسانی موسیقی از دانشگاه آزاد شیراز و ۷ مدرک مسترز از آکادمی رلیانس فرانسه دارای مجوز رسمی و فعال آموزشگاه موسیقی از سال ۱۳۸۹ در شیراز با سابقه تدریس ۲۱ ساله در آموزشگاه ها و سابقه تدریس ۳ ساله در دانشگاه با مدارک قابل ارایه و خانمم ۳۳ ساله دکتری روانشناسی با سابقه کار ۱۱ ساله در علوم پزشکی و سابقه تدریس ۱ ساله دانشگاه با مدارک قابل ارایه و فرزند پسر ۵ ساله در صورت امکان لطفا در خصوص مهاجرت به ایتالیا منو راهنمایی فرمایید.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، استاد عزیز مهاجرت به ایتالیا از چه طریقی مدنظر شماست . برای کار در ایتالیا باید پیشنهاد کاری داشته باشید و برای تحصیل نیز باید نمونه کارهای خود را برای دانشگاه ارسال کنید تا بعد از بررسی و واجد شرایط بودن پذییرش اخذ کنید.

   پاسخ
 14. مجتبی گفته:

  سلام ببخشید برای تحصیل زیر ۱۸ سال هم میشه رفت ایتالیا یا باید ۱۸ سال رد کرد یا اینکه چجوری باید از طریق ازدواج به ایتالیا برم که ازدواج کنم؟

  Rating: ۳
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای تحصیل در ایتالیا جهت سنین زیر ۱۸ سال باید برای دبیرستان های این کشور اقدام کرد. در حال حاضر تحصیل دبیرستان در کشورهای انگلستان و کانادا مناسب تر است اما هزینه آن متفاوت است. برای ازدواج نیز شما باید شخصی را در ایتالیا داشته باشید که تبعه آن کشور باشد و رابطه شما برای مدت حداقل یکسال اثبات گردد. لطفا سن ، مدرک تحصیلی و مدرک زبان خود را اعلام بفرمایید تا شما را یاری کنیم.

   پاسخ
 15. رضا گفته:

  سلام و درود من ۲۵ساله لیسانس تربیت بدنی و همسرم هم ۲۴ساله لیسانس تربیت بدنی میخواستم بدونم برای روستای کاندلا میتونیم اقدام کنیم اگر اره راهنمایی کنید لطفا

  Rating: ۳
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، در این خصوص لینک معتبری تا به حال ارائه نشده است. اما شما باید در این شهر کوچک کار داشته باشید تا بتوانید اقدام کنید. لطفا مقالات کاریابی در ایتالیا را مطالعه بفرمایید.

   پاسخ
 16. رضا گفته:

  سلام و وقت بخير،
  من براي يه فرصت سه ساله پست داك تو دانشگاه رم دعوت شدم، ميخواستم ببينم براي بعد از اين دوره امكانش هست براي اقامت اقدام كنم؟ متاهل هستم و ٣٥ سالمه.
  با تشكر

  Rating: ۳
  پاسخ
 17. محمد گفته:

  سلام
  میخواستم بدونم از طریق پسرم که ۱۰ سالشه و یه هنرمند کامله در رشته نقاشی میتونیم در ایتالیا اقامت بگبریم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، در ابتدا این امکان برای شما وجود ندارد اما بعد از روشن شدن وضعیت اقامت فرزند در ایتالیا بعد از بررسی شرایط شاید بتوان اقدام کرد.

   پاسخ
   • محمد گفته:

    بسیار ممنون از راهنماییتون
    یعنی میتونم اول برای فرزندم اقامت بگیرم به این شکل با اینکه سنش کمه؟
    و هزینه اش چقد میشه؟

    پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، شرایط برای هر دانشگاه متفاوت است. شما باید در نظر داشته باشید که اگر سن شخص بالا باشد و گپ تحصیلی داشته باشد شاید بتوان برای پذیرش اقدام کرد، اما در مرحله ویزا سختی های خاص مربوط به خود را دارد.

   پاسخ
 18. محمد گفته:

  سلام
  من دیپلم کامپیوتر دارم و سابقه شیش ساله در رشته تئاتر و فیلم دارم ومیخواعم با همسرم که او هم بازیگر تئاتر هست و سابقه ی خوبی دارد قصد تحصیل در یک کشور اروپایی وبخصوص ایتالیا را داریم میخواستم بدونم شرایط من میخوره که نه کسی دارم که ویزا بفرسته برام نه بورس نه …… چتیت میتوانیم ؟ …

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، باید شرایط سنی و میزان سرمایه شما مشخص باشد. شما می توانید نمونه کارهای خود را برای موسسات مختلف ارسال کرده و در صورت کسب دعوت نامه اقدام به مهاجرت کنید.

   پاسخ
 19. امین گفته:

  ضمن عرض ادب و ارادت
  امین هستم
  لطفا در مورد مهاجرت به شهر کاندلا در ایتالیا راهنمایی بفرمایید
  کارمند هستم با ۲۵ سال سابقه
  ما یک خانواده ۳ نفره هستیم
  با سپاس .

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، مهاجرت راه های گوناگونی دارد باید شرایط شما بررسی شود تا بتوان اظهار نظر کرد. اگر پیشنهاد کاری داشته باشید برای کار می توان اقدام کرد، با توجه به شرایط سنی تحصیل نیز مناسب به نظر می رسد.

   پاسخ
 20. حسام گفته:

  سلام میخوام ببینم برای اخذ اقامت دایم میتونم ابتدا وارد دانشگاه اونجا بشم و بعدش درخواست کار کنم و این که حتما باید مدرک زبان ایتالیا رو گرفت
  ایا بعد این کارها به من اقامت دایم میدن؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، در هر کشوری برای اقامت دائم معمولا باید چند سال را در آنجا زندگی کرد. بله شما می توانید در ابتدا برای تحصیل اقدام کنید و در ادامه آن اقامت دائم را کسب کنید.

   پاسخ
  • نسترن گفته:

   سلام
   در بورس DSU در اکثر سالها برای سال اول معدل مدرک قبلی یعنی لیسانس شما ملاک نیست ولی باید سال اول تعداد واحد مورد نظرشون رو با معدل مد نظرشون کسب کنید که هم برای سال دوم تمدید شه بورستون و هم مجبور به برگشت هزینه سال اول که در اختیار شما قرار گرفته نباشید.
   ببخشید که دیدگاهم رو نوشتن خواستم از اطلاعاتی که دارم کمکشون کنم.
   سلامت باشید

   پاسخ
 21. پریچهر گفته:

  با عرض سلام وادب من مادری هستم ۵۵ساله وهمسر ۶۷ساله سه فرزند داریم که دوتا از بچه هام ایتالیا هستن واقامت دارن ودر شرکت معتبر استخدام دائمی هستن دختر دیگرم هلند وواقعا از نظر روحی نیاز به اقامت داریم وشش تا ویزای اروپا توی پاس داریم وبرای رفت وامد راحت از چه طریقی میتوانیم اقدام کنیم ممنون

  پاسخ
 22. Ali گفته:

  باسلام
  باسرمایه ای در حدود ۱۰میلیاردتومان و ازطریق سرمایه گذاری کدام کشور و پیشنهاد میکنید و راههای قانونی و پروسه اداری آن به چه صورت و چقدر زمان بر میباشد
  باتشکر

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام، کشورهای زیادی هستند که با این مقدار سرمایه می توان برای آن ها اقدام کرد پیشنهاد می شود که حتما از مشاوره های اسکایپ استاد ملک پور استفاده بفرمایید.

   پاسخ
 23. محمد گفته:

  با سلام و وقت بخیر.من محمد هستم ۲۰ ساله و دیپلم خود را در رشته تجربی اخد کرده ام میخاسم بدونم ایا میشود ۱ سال به دانشگاه رفت و سپس برای ایتالیا اقدام نمود در همان رشته ای که میخوانم ؟

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، شاید بعد از اخذ پذیرش بتوان از تطبیق این یک سال تحصیل استفاده کرد. لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 24. مریم گفته:

  سلام
  میخواستم بدونم داشتن مدارک فنی حرفه ای کمکی برای مهاجرت به ایتالیا محسوب میشه؟! میشه ازشون استفاده کرد؟

  پاسخ
 25. لیلا گفته:

  سلام
  من راهنمای تور انگلیسی زبان هستم باهفت سال سابقه کار کارشناس گزدشگری و موسس یک انجمن محیط زیست چطور میتونم برا مهاجرت اقدام کنم چه کشوری رشته تحصیلی من رو بیشتر قبول میکنه مرسی

  پاسخ
 26. Baha_roses گفته:

  سلام.بنده یک موزیسینم و بیشتر از۹ سال تو کار موزیکم.۲۸ ساله هستم.ولی تاکنون کارهای خودمو منتشر نکردم.میخواستم بدونم میتونم از این طریق اقدام به اخذ پناهندگی از ایتالیا کنم؟

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   سلام و عرض ادب، پناهندگی به دلیل مشکلاتی که در پیش دارد، پیشنهاد نمی شود. موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نمي دهند.

   پاسخ
 27. محمد اسعدی گفته:

  با سلام بنده محمد هستم میخاسم برای مهاجرت به ایتالیا اقدام کنم خاله بنده در ایتالیا هستن و بنده دیپلم خود را گرفته ام میخاسم بدونم بهترین روش برای مهاجرت بنده کدام روش است؟

  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   سلام وقت شما بخیر، داشتن خویشاوند در کشور مقصد شاید باعث آسان تر شدن زندگی شما در کشور مقصد شود. اما باید شرایط تحصیلی، سنی و … به طور کامل بررسی شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 28. mohamad گفته:

  با سلام من همسر خواهرم مقيم ايتاليا هستند كه اونجا داروخانه دارند ميشه من زير نظر اونا واسه كار به اونجا مهاجرت كنم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در صورتی که بتوانید وارد بازار کار شوید می توانید اقامت خود را اخذ نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 29. سحر گفته:

  باسلام من ۲۶ سالمه متاهل هستم و دیپلم تجربی دارم و حدود ۱۰ ساله به طور حرفه ای خیاطی میکنم و لباس عروس و لباس مجلسی میدوزم همسرم هم ۳۳ سالشه و دیپلمه هست ما از چه طریقی وبه چه کشوری میتونیم مهاجرت کنیم آیا برای ما که فقط دیپلم داریم و مهارت بدون مدرک داریم راهی کم هزینه برای مهاجرت وجود داره ؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد تا بتوانید اقدام نمایید .
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 30. بهمن فاتحی گفته:

  با سلام . من برای همسرم برای دکتری در ایتالیا میخوام پذیرش بگیرم …ایا به من و دو فرزندم هم ویزا میدن یا خیر یا اینکه از طریقی دیگر اقدام کنیم ..ممنونم از شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای ورود به مقطع دکترا باید سوپروایزر داشته باشید تا امکان اقدام را نیز داشته باشید .
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 31. ویدا بیگدلی گفته:

  سلام وقتتون بخیر.من دختری ۳۱ساله هستم و کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی با گرایش آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی از دانشگاه ازاد واحد علوم و تحقیقات هستم . از اونجا که پذیرش برای دکتری میدونم سخته میخواستم بدونم ایا میتونم مجدد برای ارشد اقدام کنم برای ایتالیا و ایا اصلا رشته ی علوم ورزشی در این کشور بازار کار خوبی دارد ؟ بورسیه میتونم بگیرم ؟ شرایط بورسیه چجوریه؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای تحصیل در این کشور اقدام نمایید اما با توجه به پایین بودن بازار کار در این کشور بهتر است کشور دیگری را برای کار انتخاب نمایید تا بتوانید پس از تحصیل اقامت خود را اخذ نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 32. مبین گفته:

  سلام
  ۱۸ سالمه و هنوز به دانشگاه نرفته ام آیا میتوانم دانشگاهم را در ایتالیا در رشته ی پرستاری شروع کنم و اینکه سرمایه ای ندارم.///:

  پاسخ
 33. حمید گفته:

  سلام ، من سازنده آلات موسیقی هستم و تخصصم در این زمینه ساخت خانواده زهی گیتار و آرشه ای ویولن است. نا گفته نماند تحصیلاتم در رشته نقاشی و گرافیک بوده و در رشته موسیقی آهنگساز و تنظیم کننده هستم . کرمونا مهد ساز سازی ویولن در دنیاست و دارم تلاش میکنم برای ادامه کار و کسب تجارب به این شهر در ایتالیا مهاجرت کنم . از جایی که این حرفه یک فعالیت انفرادی می باشد جهت ویزای کار و اقامت نیاز به راهنمایی دارم. با تشکر.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید در ابتدا برای تحصیل اقدام نمایید و سپس وارد بازار کار شوید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 34. Parinaz گفته:

  سلام خسته نباشید
  برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا درمورد زبان چه مدرک هایی لازم است؟
  دانشگاه های خوب ایتالیا در رشته معماری کدام هستند؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در ابتدا رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 35. مهران گفته:

  سلام مهران هستم ۲۹ سالمه و دندونساز تجربی هستم و چند سالی هست که فعالیت دارم و سابقه کار و حقوق خوبی دارم و کارت پایان خدمت هم دارم ولی مدرک تحصیلی من دیپلم ردی هستش چطور میتونید کمکم کنید که اقامت اروپا رو بگیرم و چه کشورهایی میتونم اقامت بگیرم که از لحاظ کار بتونم فعالیت خوبی داشته باشم ممنون از شما .

  پاسخ
 36. گلسا گفته:

  سلام
  من کارشناسی ترجمه زبان انگلیسی خوندم. ۲۸ ساله هستم. آیا میتونم برای ارشد در ایتالیا اقدام کنم؟ متاسفانه از لحاظ مالی در سطحی نیستم که بتونم هزینه ی بالایی رو بپردازم.
  ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید اقدام نمایید اما باید شرایط خود را با کارشناسان ما بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 37. atefeh گفته:

  سلام من ۲۳ سالمه و مدرک مدیریت بازرگانی پیام نور دارم و دختر عموم هم ایتالیا هست.میتونم از طریق دختر عموم اقدام کنم یا از روش دیگه؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام شما باید کاملا مستقل اقدام داشته باشید که می توانید از طریق تحصیل ورود نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 38. Sara گفته:

  سلام من ۲۸ سالمه و پرستاری خوندم ۴سال هم سابقه ی کاری دارم برای گرفتن اقامت تحصیلی مقطع ارشد حدودا چقدر پول به تومان احتیاج دارم؟

  پاسخ
 39. رضا گفته:

  با سلام
  من پزشک عمومی و ۳۷ ساله هستم با سرمایه ای نزدیک به ۲۵۰۰۰ دلار به چه کشوری و چطور میتوانم مهاجرت کنم ضمن اینکه متاهلم و دو فرزند دارم.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 40. Hatef گفته:

  سلام‌من‌پسری ۲۲ ساله هستم‌دانشجوی رشته مهندسی میخواستم‌ببینم‌ راهی هست که اقامت‌تحصیلی بگیرم‌ و به ایتالیا سفر کنم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام بله می توانید برای تحصیل و برای مقطع master اقدام نمایید اما باید بتوانید مدرک زبان خود را نیز ارائه نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 41. یوسف گفته:

  با سلام.من ۵۱ ساله وپزشک عمومی با سابقه ۲۳ ساله استخدام در بیمارستان دولتی می باشم.با سرمایه حدود۱٫۵ میلیاردی از کدام کشور اروپایی می توانم اقدام به اقامت بگیرم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای اتریش و برای خود حمایتی و یا برای کارت قرمز سفید قرمز و یا برای پرتغال ، مالتا ، مجارستان و . . اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 42. پدرام گفته:

  سلام. من ۲۷ سالمه و لیسانس کامپیوتر داردم و مدرک های +Network و MCSE 2012 و CCNA رو از موسسه های داخلی دارم. میتونم برای تحصیل تو ایتالیا اقدام کنم؟ پذیرشم میکنن با این شرایط؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام بله می توانید اقدام نمایید اما باید مدرک زبان نیز ارائه دهید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 43. اسماعیل لو گفته:

  با سلام و خسته نباشید من دانشجوی ارشد در کشور ایتالیا هستم میخاستم برای خانومم ویزای توریستی بگیرم میشود راهنمایی بکنید از کجا شروع بکنم

  پاسخ
 44. نسرین گفته:

  با سلام ۲۸ سالمه کار طراحی جواهر با نرم افزار انجام میدم به زبان انگلیسی هم مسلط هستم. خاستم بپرسم شرایطش مهاجرت ایتالیا از طریق کار به چه شکل هست؟ چون ایتالیا جزو هفت کشور طلا و جواهر است

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید در این کشور کارفرما داشته باشید و سپس می توانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 45. آرزو گفته:

  باسلام من کارشناسی روان شناسی از دانشگاه آزاد دارم میتونم برای ادامه تحصیل اقدام کنم و ویزای ایتالیا رو بگیرم ؟و همچنین همسرم کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد رشته ی حسابداری و مدیر مالی یکی از شرکت های مشهد با ۱۱سال سابقه کاری ، میتونه برای دکترا اقدام کنه ؟هردو در ایتالیا یا آلمان
  باتشکر واینکه هزینه رو بفرمایید.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای ورود به دکترا باید در ابتدا سوپروایزر داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 46. قاسم موسوی گفته:

  با سلام.
  من ۲۷ سالمه و لیسانس نقشه برداری دارم و خودمم هم همین کارو بلدم. البته کارای دیگه ای مثه رانندگی کامیون و نقاشی ساختمون و کارای ساختمانی هم از دستم برمیاد. خیلی علاقمندم که در خارج از ایران زندگی و کار کنم.
  ایا میتونم به یکی از کشورای اروپایی مهاجرت کنم؟ چیکار باید بکنم؟
  البته تا حدودی به کشور اذربایجان علاقمندم.
  باتشکر لطفا جواب بدین. ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای تحصیل و یا کار اقدام داشته باشید که برای ویزای کار باید بتوانید با توجه به مدرک تحصیلی خود ویزای کار را اخذ نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 47. شقایق گفته:

  سلام،من رشتم گرافیکه،دانشکاه گیلان درس میخونم،ترم چهارم.قصد دارم بعد از اینکه کارشناسیم تموم شد مهاجرت کنم،میخوام بدونم کدوم کشور برام مناسبه؟و چه شرایطی باید داشته باشم برای رفتن؟؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای رشته های هنری باید نمونه کار ارائه نمایید اما با توجه به تغییر قوانین بهتر است در زمانی که قصد اقدام دارید اطلاعات به روز را دریافت نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 48. زیبا گفته:

  سلام
  بنده ۵۲ ساله هستم و مدرک کارشناسی مامایی دارم و به زبان انگلیسی هم مسلطم همچنین سه فرزند دارم که زیر هجده سالند سرمایه ام هم به چیزی حدود ۷۰۰۰۰ یورو میرسه با این شرایط چطوری میتونم مقیم و تابع کشور ایتالیا بشم ؟ با این ویژگی ها کشور دیگه ای هم هست که من رو بپذیره ؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانیذ از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقدام نمایید همچنین می توانید برای کشورهای دیگر نیز اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 49. فریبا علی پور گفته:

  سلام.
  من ۳۹ سالمه، کارشناسی ارشد فیزولوژی ورزش دارم از دانشگاه آزاد، رشته لیسانس و فوق لیسانسم غیرمرتبط بوده، با این شرایط امکان گرفتن بورس و یا ویزای تحصیلی دارم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام بله می توانید اقدام نمایید اما اگر قصد اخذ پذیرش در مقطع دکترا را دارید باید در ابتدا سوپروایز خود را داشته باشید و سپس بتوانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 50. مارال محمدپور گفته:

  سلام خسته نباشید من و همسرم میخوایم از طریق تحصیلی برای ایتالیا اقدام کنیم من ۲۶ سالمه و همسرم ۲۸ سال برای ارشد یا لیسانس من لیسناس مدیریت بازرگانی دارم همسرم مدیریت بیمه و همسرم ۷ سال سابقه کاری دارن میخواستم بدونم شما چه راهنمایی میکنید؟ و چ راهی پیشنهاد میدین؟ و هزینه همکاری با شما چطور هست؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای تحصیل اقدام نمایید اما بهتر است شرایط خود را با کارشناسان حقوقی بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 51. Nazanin گفته:

  سلام،من ۱۸سالمه و دیپلم حسابداری دارم.
  خواستم بدونم برا مهاجرن تحصیلی ب ایتالیا چ شرایطی هست و ایا میتونم یا نه؟

  پاسخ
 52. حانی گفته:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی رشته هنر نقاشی با مدرک لیسانسم در حال خوندن زبان برای گرفتن مدرک هستم میخاستم ببینم از طریق تحصیل چجوری میشه برم یا حتی ازدواج و اینکه کدوم کشور برام بهترخ و چقدر هزینه لازمه

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای ورود به رشته های هنری باید بتوانید نمونه کار ارائه نمایید تا امکان اخذ پذیرش و ویزا را داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 53. الناز گفته:

  سلام ببخشيد من ليسانس ادبيات انگليسي دانشگاه علامه طباطبايي و دو سال سابقه كار مرتبط دارم ، همسرم هم كارداني عمران
  براي ويزاي تحصيلي بهتره براي كدوم كشور اقدام كنيم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای بسیاری از کشورها مانند هلند ، دانمارک ، کانادا و …. اقدام نمایید اما در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 54. Mohammad گفته:

  سلام خسته نباشید من دکترای طب فیزیک دارم یاهمون Medical Pyisicist رشتمم کم یابه.
  ۲۰ سال تو ایتالیا درس خوندم‌مدرکمم همونجا گرفتم .
  به نظر شما بهترین کشور برای گرفتن ویزای کارکجاست؟
  چون سنم بالاست نمیدونم اصلا کشورایی هستن که به من ویزای کار بدن؟!

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام دوست گرامی باید شرایط کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد اما برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر MIE اتریش تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 55. امیر حسین حسینی گفته:

  سلام من ۱۸ سالمه و دو تا قهرمانی رشته فیزیک بدنسازی تو سطح بالایه کشور دارم اینده و جای پیشرفت تو ایران ندارم و مشمول به خدمتم هستم و مدرک تحصیلیم دیپلمه. میخواستم راهنماییم کنید و یه کشور خوب رو بهم پیشنهاد بدید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام شما می توانید در ابتدا از طریق تحصیل اقدام نمایید و سپس وارد بازار کارشوید تا بتوانید اقامت و تابعیت خود را اخذ نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 56. محمد گفته:

  باسلام وعرض ادب واحترام خدمت کارشناسان عزیزوهموطنم
  بنده میخواستم درمورد اقامت ایتالیا یا کانادا وهمچنین آمریکا ازطریق ازدواج از حضورتون بپرسم ممنون میشم اگه درمورد هزینشم واسم توضیح بدین ممنون میشم

  پاسخ
 57. رضا گفته:

  سلام
  کارشناسی حقوق دارم
  واسه یکی از شاخه های کارشناسی ارشد حقوق, میتونم بورسیه ایتالیا بگیرم
  اگ کشوری برا رشته حقوق فک میکنید بهتره میشه معرفی کنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای دریافت بورس تحصیلی باید شرایط آن را داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 58. Saeed javanshir گفته:

  سلام
  مدرک فنی حرفه ای برق ساختمان و پسیو شبکه دارم و ۱۲سال کارم راه اندازی سیستم های اداری هست هیچ اشنای ندارم برای اقامت کاری چه کارای باید انجام بدم
  ممنون میشم راهنمای کنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   در صورتی می توانید برای اخذ ویزای کار اقدام نمایید که مدارک تحصیلی و دانشگاهی نیز ارائه نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 59. فاطمه گفته:

  با سلام
  من متولد ایتالیا هستم .وقتی دو سالم بود از ایتالیا خارج شدیم.پاسپورت ایتالیا ندارم.می خواستم برای اقامت ایتالیا اقدام کنم.می تونم با توجه محل تولدم اقدام کنم.؟چیکار باید بکنم.

  پاسخ
 60. ارمين گفته:

  سلام من مدرك كارشناسي عمران دانشگاه ازاد دارم و همسرم فوق ليسانس روانشناسي غير مرتبط داره و قصد ادامه تحصيل در مقطع دكترا . مي خواستم بدونم ايتاليا براي ما كشور مناسبي هست از نظر كار و تحصيل و ايا قبول ميكنند يا خير . و كدوم كشور هست كه شرايط ما رو قبول كنه با هزينه مناسب ؟؟؟!!!!

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام دوست گرامی در صورتی که اخذ اقامت را دارید ایتالیا با توجه به نبود بازار کار مناسب کشور مناسبی برای اخذ اقامت نخواهد بود بنابراین می توانید برای کار یا تحصیل کشورهای بهتر با شرایط مناسب را انتخاب نمایید . برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید .

   پاسخ
 61. آقايي گفته:

  با سلام، بنده ٣٤ سالمه و ليسانس معدن.مدت ٧ سال هم سابقه كار در معادن دارم كه بيشتر در معادن سنگهاي تزييني بوده.
  ميخوام بدونم در صورتي كه بتونم آيلتيس رو بگيرم،پيشنهاد شما براي اينكه بشه اقامت يك كشور اروپايي
  ترجيحاً ايتاليا رو گرفت چي هست وحداقل چقدر سرمايه ميخواد؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی می توانید برای ایتالیا از طریق تحصیل اقدام نمایید و سپس وارد بازار کار شوید تا بتوانید به اقامت نیز دست یابید اما با توجه به اینکه ایتالیا بازار کار مناسبی ندارد بهتر است برای کشورهای دیگر اقدام داشته باشید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی بله متاسفانه ایتالیا بازار کار مناسبی ندارد تا بتوانید اقامت خود را اخذ نمایید برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 62. رضا آقاکشی پور گفته:

  با سلام ، بنده دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ابزار دقیق هستم که دو ترم خود را گذراندم و دو دیگر رو مرخصی گرفتم و در حال حاضر دارای یک شرکت خدمات مهندسی داشته و در آن خصوص فعالیت می‌کنم و متأهل هستم میخواستم بدونم آیا میدونم با شرایط ادامه تحصیل برای ایتالیا اقامت بگیرم یا نه ، ممنون میشم راهنمایی کنین .

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز در صورتی که قصد اخذ اقامت را دارید باید بتوانید در کشور مورد نظر خود وارد بازار کار شوید و یا شرکتی را به ثبت برسانید که بتوانید با انجام کار فوق تایم و پرداخت مالیات اقامت خود را اخذ نمایید در صورتی که از طریق تحصیل اقدام می نمایید باید پس از تحصیل وارد بازار کار شوید تا اقامت خود را اخذ نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 63. Negin گفته:

  من‌ در حال تحصیل در رشته معماری مقطع لیسانس هستم
  از طریق تحصیل ایا امکان گرفتن اقامت دایم وجود داره ؟ یا بعد از اتمام تحصیل باید کشور رو ترک کرد!

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی پس از اتمام تحصیلات خود باید وارد بازار کار شوید تا بتوانید اقامت خود را بدست آورید در صورتی که جذب بازار کار شوید نیزی به ترک کشور نخواهد بود برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 64. امیر گفته:

  سلام من مهندسی مکانیک دارم و فوق لیسانس مدیریت برای یه شرکت ایتالیایی تو ایران کار می کنم دو بارم ایتالیا رفتم و زبان ایتالیایی هم تا حدودی بلدم اگه تو شرکت اصلی ایتالیا کار بهم بدند می تونم اقامت بگیرم.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ ویزای کار آلمان باید فرد کارفرما کار مورد نظر را به مدت ۶ ماه در ایتالیا و اتحادیه اروپا آگهی نماید در صورتی که فرد متقاضی یافت نشد می توانید برای ویزای کار اقدام نمایید که پس از کار و پرداخت مالیات ها می توانید اقامت خود را نیز اخذ کنید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 65. فهیمه گفته:

  سلام من دانشجوی ژنتیک هستم میخواستم بدونم میتونم برای ارشد ویزای تحصیلی از ایتالیا بگیرم؟؟و شرایطش چجوریه نسبت به آلمان؟کدامشان راحتر ویزا میدهند؟؟و بورس میکنند

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی بله می توانید اقدام نمایید اما باید اطلاعات کامل خود را ذکر بفرمایید مانند سن و سطح زبان و …. برای هردو کشور می توانید اقدام نمایید اما با توجه به طولانی بودن تایم سفارت آلمان می توانید برای کشورهایی اقدام نمایید که بتوانید راحتتر و سریع تر وارد کشور شوید . برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 66. روشنک گفته:

  سلام . مهندس برق هستم از دانشگاه شهید بهشتی تهران و آیلتس ۶و نیم دارم . میخوام برای تحصیل در مقطع ارشد در دانشگاه پلی تکنیک میلان ادامه دهم . آیا داشتن حساب مالی ۱۵۰۰۰ یورو درست است ؟ و الزامی است ؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ پذیرش و ویزا باید نامه تمکن مالی داشته باشید که این تمکن مالی شامل هزینه های تحصیل و زندگی خواهد بود که باید بتوانید پرداخت نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 67. ژیلا گفته:

  سلام ، من کارشناس مامایی هستم و میخام بدونم چجوری میتونم از طریق خرید ملک در ایتالیا اقامت بگیرم و قیمت ها تقریبا چقدر هست و یا میتونم اقامت کار بگیرم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی متاسفانه در بسیاری از کشورها با خرید ملک اقامت داده نمی شود و در حال حاضر با خرید ملک در ایتالیا نمی توان اقامت گرفت اگر برای ویزای کار بخواهید اقدام نمایید باید حتما کارفرما داشته باشید که به مدت ۶ ماه آگهی انجام شود و سپس بتوانید برای کار اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز می توانید از طریق تحصیل اقدام نمایید و سپس وارد بازار کار شوید تا بتوانید اقامت خود را اخذ نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 68. فاطمه گفته:

  با سلام
  ۲۵ سالمه لیسانس حسابداری از دانشگاه بین المللی امام خمینی (سراسری) دارمو الانم مشغول ب کارم…
  میخواستم بدونم بهترین راه مهاجرت برای من چیه و اینکه اگر امکان بورسیه شدن هست میتونم رشته دیگه ای ب جز حسابداری در ایتالیا بخونم یا بهتره که کارشناسی ارشد حسابداری رو ادامه بدم؟
  ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز با توجه به اینکه حسابداری کشورها با یک دیگر متفاوت می باشد باید شرایط شما کاملا بررسی گردد که چه کشور و چه دانشگاهی مدارک ایران را می پذیرد علاوه بر آن می توانید برای رشته دیگر نیز اقدام داشته باشید همچنین کشورهای متعددی را می توانید اقدام نمایید که برای بررسی اطلاعات خود بهتر است با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 69. شادی گفته:

  با سلام
  من ۳۸ ساله و دارای مدرک phd رشته گیاهپزشکی ام. لطفا در مورد بهترین راه اقامت در ایتالیا یا سایر کشورهای اروپایی راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی بهترین روش برای مهاجرت به ایتالیا می تواند گزینه تحصیل باشد اما با توجه به اینکه در حال حاضر بازار کار مناسبی ندارد امکان اخذ اقامت به سادگی میسر نخواهد بود اما می توانید برای ویزای کار برای کشورهای دیگر نظیر آلمان ، اتریش، کانادا، استرالیا اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز تنها با اجاره ملک امکان اخذ اقامت وجود ندارد اما می توانید از طرق دیگر برای اخذ اقامت اقدام نمایید که می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز باید رزومه خوب و قوی داشته باشید علاوه بر آن بورسیه کشور ایتالیا به کشورهای جهان سوم در صورتی که شرایط آن را دارا با سند تعلق میگیرد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 70. فرانک قدیمی گفته:

  سلام
  من لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد دارم
  میخوام برم خارج از ایران رشته آشپزی بخونم
  ولی تو هیچ سایتی هیچ اطلاعاتی نیست
  خواهش میکنم راهنمایی کنید که میگید ویزای تحصیلی
  من میتونم برای رشته آشپزی هم درخواست بدم؟؟؟و از این طریق برم ایتالیا

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای ورود به رشته های هنری باید نمونه کار ارائه نمایید می توانید از طریق ویزای تحصیلی اقدام نمایید که بهتر است برای بررسی اطلاعات خود با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 71. مسعود گفته:

  سلام خسته نباشید من ترم آخر کارشناسی مکانیک هستم میخواستم ببینم چطور میتونم برای کارشناسی ارشد ویزای تحصیلی ایتالیارو بگیرم؟۲۳سالمه خدمت هم نرفتم هنوز.

  پاسخ
 72. reza fallah گفته:

  دیپلم رشته انسانی دارم ۱۸ سالم سن دارم و الان دیپلم پیش دانشگاهی دارم میگیرم که بتونم کنکور بدم کارت پایان خدمت ندارم امکان بورسیه هست بعد شرایطش چیه و برای بورسیه شدن توی ایتالیا باید چیکار کنیم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای اخذ بورسیه باید شرایط آن را دارا باشید اما بهتر است شرایط خود را با کارشناسان حقوقی بررسی نمایید تا بتوانید اطلاعات دقیقی داشته باشید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید

   پاسخ
 73. بهزاد گفته:

  با سلام وخسته نباشید
  ساده ترین راه ازدواج با یکی از شهروندان کشورهای اروپایی چیست؟و چگونه میشه تو کشور ایران باشیم و زوج مورد نظر رو پیدا کنیم
  ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای ازدواج باید شخص متقاضی فردی را در کشور دیگر داشته باشد تا امکان ازدواج وجود داشته باشد .

   پاسخ
 74. رعنا گفته:

  سلام خسته نباشید ممنون که راهنمایی میفرمایید ببخشید می خواستم بپرسم اگر برای ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام کنم برای مقطع کارشناسی ارشد به همراه هم ویزا میدن من یه دختر دو ساله دارم؟
  و یه سوال دیگه کسی که کارشناس ارشد زبان انگلیسی داره واستاد دانشگاهه هم باید نمره تافل یا آیلتس داشته باشه؟
  سپاس

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز همزمان نمی توانید با همراه خود اقدام نمایید و وارد کشور شوید همچنین باید مدرک زبان خود را نیز ارائه نمایید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   باید شرایط خود را به طور کامل بیان نمایید تا امکان مشاوره و راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 75. reza fallah گفته:

  سلام دارای مدرک دیپلم هستم کارت پایان خدمت هم‌ندارم میخوام در ایتالیا ادامه تحصیل بدم‌میخواستم بدونم امکانش هست

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله امکان پذیر است اما باید شرایط کامل خود را ذکر بفرمایید تا امکان راهنمایی دقیق تر وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 76. شاینا گفته:

  باسلام.من لیسانس مدیریت صنعتی دارم.قصد ادامه تحصیل فوق لیسانس در کشور ایتالیا دارم.لطفا راهنمایی کنین ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز لطف بفرمایید اطلاعات کامل خود را بفرمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 77. Keyvan گفته:

  سلام. من میخام اقامت ایتالیا بگیرم و برخلاف بقیه که میخان اونجا کار پیدا کنن من کار و حرفه بلدم و از اداره فنی حرفه ای هم مدرک دارم. و حتی میتونم اونجا اشتغال زایی هم بکنم و حداقل در عرض یکسال حداقل برای ده نفر شغل ایجاد کنم… لیسانس عمران دارم. اما حرفه که گفتم مربوط به عمران نیست. ۲۵ سال دارم و دارای کارت پایان خدمت هستم…
  لطفا راهنماییم میکنید که از چ مسیری پیش برم ..؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   امکان کار آفرینی و به نوعی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا و در کشورهای دیگر نیز وجود دارد که می توانید اقدام نمایید اما باید شرایط شما کاملا بررسی گردد که می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز باید شرایط کامل خود را ذکر بفرمایید اما امکان اقامت از طریق خرید ملک برای برخی کشورها وجود ندارد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 78. امین یوسفی نسب گفته:

  با سلام
  ضمن تشکر از فعالیت های چشمگیر شما در امر شفاف سازی مهاجرت
  بنده ۳۲ سال سن دارم و لیسانس مهندسی معدن با معدل ۱۵ از دانشگاه لرستان دارم و در حال حاضر دانشجوی ترم سوم کارشناسی ارشد مدیریت ایمنی، بهداشت شغلی و محیط زیست از دانشگاه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد هستم.زبان انگلیسیم بد نیست و تسلط به متون تخصصی رشته ی معدن و ایمنی دارم حال دنبال راهی هستم که بتوانم درخارج از ایران کار کنم حال چه از طریق تحصیل باشد که مستلزم چند سال تحصیل و سپس ورود به بازار کار میباشد و چه مستقیما ورود به بازار کار که گزینه ی بهتری است…فک کنم با کمی تلاش بتونم آیلتس ۶ بگیرم ولی برا آیلتس بالاتر واقعا نیاز به صرف وقت و هزینه دارم و امید کافی به رسیدن به هدفم.در ضمن در رشته مدیریت ایمنی و … نزدیک ۴، ۵ سال سابقه کار دارم.حال سوالم اینجاست با این تفاسیر از خودم آیا کشوری هست که بتونم واردش بشم و منو به عنوان نیروی کار قبول کنه؟ و اگر نیست چه کشوری رو میتونم جهت تحصیل انتخاب کنم البته با این پیش زمینه که کل سرمایه ی من ۱۰ میلیون تومنه اما میتونم از خانوادم تا سقف ۱۰۰ تومن بگیرم که البته بسیار مصر هستم که بتونم خودم گلیم خودمو از آب بیرون بکشم…
  با تشکر از زحمات بی دریغ شما عزیزان

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز هم می توانید برای ویزای کار اقدام نمایید و هم تحصیل اما بهتر است در ابتدا سرمایه خود را افزایش دهید و سپس اقدام نمایید اما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 79. بهمن فاتحي گفته:

  استاد ملك پور عرض سلام و ارادت من بهمن فاتحي هستم دبير كودكان استثنايي ۴۲ ساله و خانم من ۴۰ ساله كارناسي ارشد روان سنجي و مربي گفتار درماني هست .دوتا بچه دارم سه و يازده ساله . چه راهي واسه رفتن به انگليس برام پيشنهاد ميكنين ..من دوست دارم بچه هام رو ببرم تو اون محيط رشد كنن خودم هر كاري باشه انجام ميدم اصلا برام نوع كار برام مهم نيست .ممنونم .راستي ي تشكر دارم از شما بابت دو سه ماه پيش كه يك بار به سوال من پاسخ دادين و هزاربار اون رو گوش كردم ..ان شا.. هميشه تن تون سالم باشه

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   سلام
   ممنون از لطف و محبت شما دوست عزیز
   شما میتوانید از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقدام نمایید و یا از طریق تحصیل فرزندانتان اقدام نمایید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 80. عرفان گفته:

  سلام ببخشید من برنامه نویس حرفه ای اندروید و ios هستم توانایی های بسیار زیادی در انواع تکنولوژی های مطرح دنیا دارم و اینکه درخواست مهاجرت به ایتالیا رو دارم اما هیچ سر رشته ای از این معقوله ندارم مدرک تحصیلی من کارشناسی ارشد تکنولوژی نرم افزار هست از نظر مالی مشکلی ندارم فقط به دنبال اقامت دائم بدن دردسر هستم ممنون میشم جواب رو به ایمیل من ارسال نمایید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای مهاجرت به ایتالیا در حال حاضر می توانید از طریق ویزای تحصیلی اقدام نمایید و سپس وارد بازار کار شوید تا بتوانید اقامت خود را اخذ نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 81. فاطمه گفته:

  سلام من مدتیه مزایا و معایب تحصیل در خارج از کشور رو میخونم دنبال گرفتن بورس هستم و ایتالیا بنظر گزینه خوبی میاد اما بخاطر فقر شدید کشورش و مشکلات کاری و اینکه گفته میشه بورسش انقدر کم هست که نمیشه همه هزینه های زندگی رو باهاش پرداخت کرد دچار تردید شدم و اینکه میگن قوانین کشورهای اروپایی برای اقامت مخصوصا برای ایرانی ها خ سخت شده و رفتن به اروپا رویایی هست که بعد پوچ میشه لطفا منو راهنمایی کنید چون خ به راهنمایی و دونستن واقعیت نیازمندم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی در کنار توضیحاتی که ذکر فرمودید باید اطلاعات کاملی از خود را نیز بیان نمایید تا با توجه به شرایط هر فرد امکان مشاوره وجود داشته باشید راههای متفاوتی برای مهاجرت وجود دارد اما باید شرایط شما کاملا بررسی گردد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   همان طور که در متن مشاهده فرمودید راه های زیادی برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد لطفا شرایط کامل خود را ذکر نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم. با تشکر

   پاسخ
 82. محمد گفته:

  سلام وقت بخیر برای ازدواج میخوام برم سفارت رفتم گفتن باید وقت بگیری وقت گرفتم ولی جوابی ندادن ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   راه های مهاجرت به کشور سوئد و استرالیا بسیار زیاد است .بهتر است شرایط خود را به صورت کامل ذکر نمایید تا بتوانیم شما را راهنمایی نماییم . با تشکر

   پاسخ
 83. سارا گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید اگر واسه تحصیلی اقدام کنیم ویزای همراه هم میدن؟من دختر ۳ ساله دارم .برای کدوم کشور میتونم اقدام کنم که ویزای همراه بدن و بتونم اقامت دائم بگیرم

  پاسخ
 84. منوچهر قسمتی گفته:

  سلام وقت بخیر، من مدیرعامل یک شرکت تولیدی سازه های فلزی نه چندان بزرکی هستم وتولیداصلی محصولاتم دکل های انتقال نیروو مخابراتی است وتمایل زیادی دارم که ادامه زندگی و در صورت امکان فعالیتم را در یکی ازکشورهای اروپایی و ترجیحاً شمالی اروپا(منظورم صرفاً اسکاندیناوی نیست) مثلاً آلمان ،دانمارک و… ادامه دهم. پیشنهاد شما چیست؟ ممنونم.

  پاسخ
 85. محمد گفته:

  با سلام من پسر۲۰ ساله هستم ک دانشجوی مهندسی عمران هستم در حال حاضر دانشجو میباشم و دارای کارت پایان خدمت هم میباشم خواستم بدونم بهترین شرایط برای مهاجرت من به ایتالیا به چه شکل است؟

  پاسخ
 86. حمید گفته:

  ایا برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا نیازی به داشتن مدرک زبان ایتالیایی هست یا اینکه دانشجو بتواند به زبان ایتالیایی مسلط باشد.

  پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »
Rating: 4