روش های مهاجرت به اتریش

روش های مهاجرت به اتریش

 • تابعیت دوگانه در اتریش و شرایط از دست دادن تابعیت
 • اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق تولد
 • اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق ازدواج
 • مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کاری
 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • مهاجرت به اتریش از طریق ویزای تحصیلی و تحصیل در اتریش
 • هزینه های زندگی در اتریش

مهاجرت به اتریش

اتریش جزء ثروتمندترین کشورهای جهان است . اتریش  به واسطه داشتن امنیت بالا برای زندگی  ، شرایط تحصیل رایگان برای همه دانشجویان  ، موقعیت های شغلی مناسب ضمن و بعد از تحصیل ، نرخ بیکاری بسیار پایین و امکانات دیگری هر ساله تعداد بسیاری از دانشجویان بین المللی را به خود جذب می کند . افراد بسیاری از سراسر جهان علاقمند به اخذ  اقامت و تابعیت  اتریش هستند .

این کشور دارای جمعیت حدودا ۹ میلیون نفر می باشد و ۸۴ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد. پایتختن این کشور شهر زیبایی وین می باشد و زبان رسمی این کشور نیز آلمانی می باشد. البته علاوه بر زبان آلمانی زبان های انگلیسی، مجازی و اسلوونایی نیز در این کشور وجود دارد.  همچنین این کشور در سال ۱۹۹۵ به اتحادیه اروپا ملحق شد.

تابعیت دوگانه در اتریش و شرایط از دست دادن تابعیت

اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق تولد

نظام حقوقی تابعیت در کشورها به طور معمول بر اساس خون یا خاک است  ، در نظام مبتنی برخون تابعیت فرد به تابعیت پدر یا مادر وی وابسته است اما در نظام خاک مبتنی بر خاک تابعیت فرد به محلی که فرد در ان متولد شده است بستگی دارد  .

قانون اساسی اتریش در اعطای تابعیت بر مبنای خون می باشد . فرزندی که از پدر و مادر اتریشی متولد می شود  تابعیت اتریشی خواهد داشت . تابعیت اتریش از پدر یا از مادر به طفل متولد شده در اتریش می رسد . چنانچه کودکی در خارج از خاک اتریش از پدریا مادر اتریشی متولد شود تابعیت اتریشی خواهد داشت .

در بحث ویزای اخذ تابعیت در کشور اتریش از طریق تولد البته می توان گفت  اتریش به طور فرع اصل خاک را نیز قبول دارد  . جهت اخذ تابعیت اتریش لازم است  درخواست تابعیت داده شود و چنانچه فرد درخواست ندهد تابعیتی به او نخواهد شد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تولد

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد

اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق ازدواج

یکی دیگر از روشهای اخذ تابعیت اتریش از طریق  ازدواج است . سن ازدواج در کشور اتریش ۱۸ سال بوده و اشخاص زیر ۱۸سال فقط با اجازه قیم می توانند ازدواج کنند .

در اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج چنانچه شخصی غیر اتریشی با یک فرد اتریشی ازدواج کند بعد از سپری شدن ۶ سال از زندگی مشترک آنها که البته ۵ سال از این مدت را حتما باید در خاک اتریش اقامت داشته باشد و البته داشتن تسلط به زبان المانی نیز ضروری است همینطور عدم سوء پیشینه کیفری و داشتن تمکن مالی لازم از مواردی است که شخص می تواند برای  اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش اقدام کند .

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت اتریش از طریق ازدواج

مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کاری

افرادی که تخصص لازم را داشته باشند و از طرف یک کارفرمای اتریشی پیشنهاد کاری داشته باشند می توانند با ویزای کار در اتریش وارد اتریش شوند و برای اخذ اقامت اتریش از طریق کار اقدام نمایند . لازم به ذکر است اخذ این ویزا براساس یک سیستم امتیاز بندی می باشد و باید حداقل امتیاز لازم را برای کار در اتریش کسب کرد. بعضی از مشاغل نیز وجود دارد در در اتریش به آن ها نیاز است و برای آن ها در اتریش کمبود نیرو احساس می شود. نرخ بیکاری در این کشور ۴٫۸ درصد می باشد که بسیار مناسب به نظر می رسد.

معیارهای امتیاز مدرک زبان، سن ، سابقه کاری و مدرک تحصیلی می باشند. افرادی که از دانشگاههای اتریشی فارغ التحصیل شوند با یک ویزای یکساله اجازه اقامت و کار در اتریش خواهند داشت .

نوع دیگر از روش های مهاجرت به اتریش و ویزای کاری اتریش اخذ ویزای جستجوی کار یا job seeker اتریش است .این ویزا ۶ ماهه صادر می شود و متقاضی این ویزا باید بتواند امتیاز لازم را جهت اخذ ویزا کسب کند . بعد از کاریابی در اتریش بعد از سپری شدن ۴ سال و پرداخت مالیات می توانند اقامت دائم اتریش را اخذ کنند .

مقالات مرتبط و فایل های صوتی با کار در اتریش

مقاله مرتبط

شرایط اخذ ویزای کار اتریش

مقاله مرتبط

لیست مشاغل موردنیاز اتریش ۲۰۱۸

مقاله مرتبط

سایت های کاریابی در اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

یکی از راههای اخذ اقامت اتریش و روش های مهاجرت به اتریش ثبت شرکت در اتریش است . چنانچه ۳ سال شرکت فعال باشد و مالیات پرداخت کند شخص می تواند درخواست کارت اقامت دائم نماید .

برای سرمایه گذاری در اتریش از ۴ طریق می توان اقدام کرد.

 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق خود حمایتی
 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق کارت قرمز سفید قرمز
 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک

از مزایای سرمایه گذاری در اتریش می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • اجازه تردد در کل اتحادیه اروپا بدون محدودیت
 • امکان همراهی خانواده به صورت کامل
 • چارچوب مناسب برای سرمایه گذاری
 • بهرمندی از مزایا کامل اقامت اروپا

مهاجرت به اتریش از طریق ویزای تحصیلی و تحصیل در اتریش

بهترین و کم هزینه ترین و البته امن ترین راه اخذ اقامت اتریش پذیرش تحصیلی است . اخذ اقامت تحصیلی از بهترین روش های مهاجرت به اتریش است . اتریش با داشتن بهترین دانشگاهها و هزینه بسیار پایین تحصیل هر ساله مقصد بسیاری از دانشجویان است. وین برای چندمین بار بهترین شهر زندگی شناخته شده است و البته شانس کاریابی در اتریش پس از تحصیل  در کنار تحصیل رایگان در اتریش از مهترین عوامل مهاجرت تحصیلی به اتریش است . البته در سالهای اخیر صدور ویزای تحصیلی اتریش بسیار سخت شده و توصیه می شود اگر قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش دارید حتما از وکیل اتریشی یاری بگیرید .

مزایا تحصیل در اتریش

 • عدم نیاز به مدرک زبان آلمانی ( درصورت اقدام برای کالج های زبان)
 • اجازه کار
 • امکان همراهی خانواده بعد از چند ماه
 • دانشگاه های رایگان
 • محیط و ساختار خوب آموزشی
 • امکان کار بعد از تحصیل
 • امکان تردد بدون محدودیت در حوزه شینگن
 • امکان تحصیل در بعضی از رشته ها به زبان انگلیسی

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

پناهنده به شخصی گفته می شود که جانش به دلایل مذهبی ، نژادی ، سیاسی و … در کشورش در خطر باشد و مجبور به ترک کشورش باشد.

پناهجو در هر کشوری دارای حق مسکن ، حق خوراک ، پوشاک ، بیمه درمانی و …. خواهد بود . درخواست پناهندگی بعد از سپری شدن مراحل پناهندگی در دفاتر پلیس اتریش تایید و یا رد می شود که البته این بررسی مدارک و مصاحبه با پناهجو ممکن است حتی چند سال طول بکشد  .

با شرایط نامناسب زندگی در کمپ ها و همینطوری شلوغی و نبود امکانات کافی، خطراتی که از لحاظی مالی و جانی پناهجویان را تهدید می کند به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

موسسه ملک پور مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی را به هیچ وجه توصیه نمی کند و هیچ گونه مشاوره ای در این مورد ندارد.

مقاله مرتبط

شرایط پناهندگی در اتریش

مقاله مرتبط

اقامت اتریش از طریق پناهندگی

هزنیه های زندگی در اتریش

برای زندگی در اتریش به طور متوسط نیاز به ۹۵۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های زیر می شود.

 • هزینه اسکان ۴۰۰ یورو در ماه
 • غذا ۲۵۰ یورو در ماه
 • تحصیل و امور شخصی ۲۵۰ یورو در ماه

مقاله مرتبط

هزینه های زندگی در اتریش

سخن پایانی در مهاجرت به اتریش

در این نوشتار به بررسی روش های مهاجرت به اتریش مانند مهاجرت به اتریش از طریق کار در اتریش و اخذ اقامت اتریش از طریق کار و کاریابی در اتریش پرداختیم و کلیه راههای اخذ اقامت و تابعیت اتریش را مورد بررسی قرار دادیم . چنانچه ملاحظه فرمودید راههای بسیار زیاد و البته قانونی جهت اخذ اقامت اتریش و سپس تابعیت اتریش وجود دارد و روش های مهاجرت به اتریش متفاوت است . در پایان توصیه می شود چنانچه تمایل به مهاجرت به اتریش و ثبت شرکت اتریش و تحصیل در اتریش دارید قبل از هرگونه اقدام با کارشناسان مجرب و وکلای ارشد موسسات حقوقی معتبر تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان در خصوص روش های مهاجرت به اتریش برخوردار شوید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

185 پاسخ
 1. مجید گفته:

  سلام دوستان عزیز من یک کارفرما در ایران دارم که در اتریش ویلا سازی میکنه حرفه من برق ساختمان است به من گفت که اگر مایل باشی میتونم با خودم ببرمت اتریش بعد من هم قبول کردم بعد گفت باید بدم اتریش و سوال کنم که ایا تو و خانوادت رو میتونم با هم ببرم یا نه میخواستم بدونم که این کار شدنی هست یا نه میتونه من و خانوادت با هم ببره

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز شما می بایست ابتدا اقامت کاری اتریش رو کسب کنید و سپس برای ویزای همراه اقدام نمائید. همچنین از آنجا که سیستم استخدام در اتریش یک سیستم امتیازبندی هست شما می بایست امتیازات لازم برای اخذ اقامت رو داشته باشید

   پاسخ
 2. علی گفته:

  سلام.خسته نباشید
  من ۲۳ سالمه و مدرکم لیسانس عمران دارم از دانشگاه زنجان و به عنوان کارشناس فنی در یک شرکت معتبر راهسازی کار میکنم.زبانم انگلیسی خوبه و مدرک ایلتس نگرفتم.به نظرتون ۱ سال تجربه خوبه اقدام کنم یا که مدتی صبر کنم و سوال دوم این که زبان آلمانی یاد بگیرم درصد موفقیتم رو بالا میبره؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برخی از دانشگاه های رشته های هنری را ارائه می دهند. اما برای تحصیل در این رشته ها نمونه کار یا روزمه هنری موردنیاز است.

   پاسخ
 3. Faride گفته:

  سلام ممنون از اطلاعات کاملتون.
  من یک فرد ۱۷ ساله ام و قصد دارم برای ادامه تحصیل با دوستم به اتریش مهاجرت کنیم. البته شاید یکی دو سال بعد از کنکورمون.
  میخواستم بدونم هزینه ی مهاجرت و کارای مرتبط به ان چقدر است؟ و اینکه پیشنهاد شغلی و تحصیلی شما برای اتریش چه میباشد؟
  با تشکر

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای اعلام هزینه باید شرایط شما بررسی شود. دانشگاه ها متفاوتی برای تحصیل در اتریش وجود دارد که با توجه به رشته انتخابی شما بهترین گزینه معرفی می شود. برای کار نیز در ابتدا باید حوزه کاری شما مشخص شود که نیازمند تخصص یا تحصیلات دانشگاهی است.

   پاسخ
 4. ارش گفته:

  سلام
  من لیسانس الکترونیک دارم. ۴۳ سال دارم. ۱۶ سال سابقه در شرکت نفت دارم. سابقه مرتبط با رشته. متاهل هستم. برای ویزای کار میتونم. اقدام کنم.وکدوم کشور پذیرش اون راحتتره.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای کشورهای استرالیا ، آلمان ، اتریش ، نیوزلند و . . . اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. مهدی گفته:

  باسلام و احترام
  بنده و همسرم هر دو ۲۹ سال داریم
  فارغ اتحصیل مهندسی کشاورزی_آب از دانشگاه تهران هستیم
  بنده ۴ سال سابقه کار در زمینه بازرگانی دارم و به عنوان کارشناس بازرگانی در یک شرکت خصوصی مشغول به کارهستم.
  بهترین روش پیشنهادی شما به اتریش کدام است؟
  کدام کشور مناسب تر است؟
  باتشکر از راهنمایی جنابعالی

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقدام نمایید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. یاسمن گفته:

  سلام
  من لیسانس برق کنترل از دانشگاه غیرانتفاعی هستم سابقه کار اصلا ندارم در ارتباط با رشته تحصیلیم متاسفانه چون فقط آقا میگیرن
  و به همین دلیل کار الآنم هنرهای دستی هست
  نقاشی و زیورآلات دست ساز
  میخواستم بدونم چطور میتونم واسه مهاجرت اقدام کنم آیا امکانش هست اصلا ؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای کار و برای تحصیل اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 7. سردار بختیاری گفته:

  عرض ادب و تقدیم احترام
  بنده ٣٠ سال سن دارم. دارای مدرک کارشناسی مدیریت صنعتی از دانشگاه پیام نور و سابقه حدود ٤ سال کار سرپرست کارگاهی در پروژه های صنعتی رو دارم. ضمنا دارای مدرک کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل بالای ١٦ هستم ولی سابقه کار مرتبط ندارم. ضمنا در شغلهای جوشکاری؛‌برشکاری؛‌مونتاژکاری و چند شغل دیگه استادکار هستم. اما بیشتر تمایل به فعالیت در رشته های مرتبط تحصیلی رو دارم. لطفا و خواهشا راهنمایی های لازم و کامل رو بفرمایید.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای ویزای تحصیلی و یا کاری اقدام نمایید همچنین می توانید برای کشورهای مختلفی مانند آلمان ، اتریش ، کانادا ، هلند ، دانمارک و . . . اقدام نمایید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 8. معصومه گفته:

  سلام
  من مدرک مهندسی نرم افزار از دانشگاه دولتی با معدل ۱۶ دارم،شیش سال و نیم سابقه کار تخصصی و بیمه در زمینه IT دارم و سرمایم هم حدود ۱۰۰ میلیونه،سطح زبان انگلیسیم هم upper intermediate هست.
  به نظرتون از کدوم راه اقدام کنم سریعتر و راحت تره برای من؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای ویزای کار و یا تحصیل اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 9. آرمان گفته:

  با عرض سلام
  من در حال تحصیل کاردانی رشته ی برق هستم آیا میتوانم برای کارشناسی اقدام به گرفتن ویزای کاری نمایم ؟
  برای گرفتن ویزا باید حتما خدمت رفته باشم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی اگر قصد اخذ ویزای کار را داری باید در ابتدا مدرک لیسانس خود را کسب نمایید و سپس برای ویزای کار اقدام داشته باشید اما باید سابقه کار پس از مدرک لیسانس و مرتبط با رشته تحصیلی خود را ارائه دهید تا بتوانید ویزای کار را اخذ نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 10. مرتضی گفته:

  باسلام خدمت اقای دکتر ملکپور.من ۳۰سال دارم و دارای مدرک مهندسی کشاورزی از دانشگاه فردوسی مشهد.خانم بنده نیز مهندس شیمی و کارشناس ارشد مدریت از دانشگاه فردوسی داره.دارای دو فرزند.و ده سال سابقه بیمه تامین اجتماعی در زمینه کشاورزی و گاوداری دارم.ودراین زمینه کاملا متخصص هستم.میخاستم ببینم میتونم از طریق موسسات شما در اتریش مستقیم کارفرما پیدا کنم.بعنوان کارگر ماهر.البته ترجیحم کاملا اشتغال در زمینه باغات یا گلخانه یا گاوداری است.باتشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی اگر قصد اخذ ویزای کار اتریش را دارید باید در سیستم امتیاز بندی قرار بگیرید تا بتوانید ویزای جستجوی کار اتریش را اخذ نمایید و پس از اخذ ویزا وارد بازار کار شوید اما برای یافتن کار فرما می توانید با دفتر mie اتریش با دریافت اطلاعات تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 11. امیر گفته:

  با سلام خدمت جناب دکتر ملک پور و تیم خوبتون
  بنده ۲۸ سالمه مجرد مهندسی الکترونیک از دانشگاه آزاد دارم (کاردانی دانشگاه دولتی بودم و کارشناسی دانشگاه آزاد ) ۱۲۰ میلیون هم پول دارم در کار دکوراسیون و mdf هم حرفه ای هستم میخواستم بدونم بهترین راه برای مهاجرت بنده به اتریش کدام است ؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی اگر سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی خود را داشته باشید می توانید برای ویزای کار اقدام نمایید اما حتما باید در سیستم امتیاز بندی قرار بگیرید و امتیاز لازم را کسب نمایید تا بتوانید ویزای جستجوی کار را اخذ نمایید و وارد بازار کار شوید با توجه به اینکه اتریش مدرک دانشگاه آزاد را نمی پذیرد بهترین گزینه ویزای جستجوی کار می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 12. حامد گفته:

  با سلام و خسته نباشید به بزرگان
  فوق لیسانس مکانیک دارم و ۴ سال سابقه کار تو شرکتهای عمرانی و ۲۶ سال سن دارم.بهترین روش برای مهاجرت به کشورهای اروپایی کدام است برای من؟ و از نظر شما کدام کشور بهتر است ؟
  با تشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی شما امکان مهاجرت به روش ویزای کار و یا تحصیل را دارید که برای ویزای کار در اروپا می توانید برای کشورهای آلمان و اتریش اقدام نمایید و وارد بازار کار شوید همچنین برای تحصیل کشورهای متعددی را می توانید اقدام داشته باشید برای کسب اطلاعات می توانید با کارشناسان محققین مشاوره نمایید .

   پاسخ
 13. توران گفته:

  با سلام خدمت جناب آقای ملک پور و همکاران محترم.
  خانمی۳۱ ساله متاهل هستم دارای مدرک کارشناسی ارشد آمار با معدل بالای ۱۷ از دانشگاه دولتی (کارشناسیم هم آمار از دانشگاه دولتی بوده). زبان انگلیسی در حد متوسط بلدم اما مدرک ندارم.
  سوالم اینه که چطور میتونم برای مدرک دکتری اتریش بورسیه بگیرم چون خودم توانایی پرداخت هزینه ها رو ندارم مگه اینکه همزمان بتونم اونجا کار کنم.
  متشکرم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای ورود به مقطع دکترا باید در ابتدا سوپروایزر داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید علاوه برآن تحصیل در اتریش رایگان است به همن دلیل براحتی امکان اخذ بورس تحصیلی وجود ندارد علاوه برآن باید بتوانید هزینه های زندگی خود را نیز تامین نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 14. کامیار گفته:

  باسلام:بنده لیسانس زیست شناسی ازدانشگاه دولتی وهمسرم هم لیسانس ادبیات عرب ازدانشگاه دولتی هستیم.ضمنادارای دختری۱۰ساله هستیم.من یاخانمم میتونیم ویزای تحصیلی بگیریم وبه طبع اون دونفردیگه هم ویزابگیرن؟هزینه هاچطورهست؟چقدرطول میکشه؟مدرک زبان نداریم.سن۳۷ساله.سپاسگذارم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی بله می توانید اقدام نمایید در ابتدا باید فرد اصلی وارد کشور شود و سپس همراهان بتوانند وارد شوند برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی روش های متعددی برای اخذ اقامت وجود دارد که می توانید اقدام نمایید مانند تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری و….. بهتر است در ابتدا شرایط خود را به طور کامل بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ پذیرش با توجه به اینکه مدرک پزشک های ایرانی مورد تایید نمی باشد باید در ابتدا مدرک خود را معادل نمایید و سپس بتوانید برای اخذ پذیرش و ویزا اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 15. عطایی گفته:

  باعرض سلام و تبریک عید نوروز خدمت شما
  شوهرمن حدود سه سال هست که غیر قانونی به اتریش رفته و درخواست پناهندگی داده در حال حاضر کارت سفید دارد و جواب پناهندگی دریافت نکرده من شنیدم که با روشی به نام الحاق خوانواده امکان این هست که فردی که در خارج از کشور هست میتواند از این طریق شرایط مهاجرت همسر خودرا فراهم کند هز شما خواش میکنم اطلاعات کاملی در این مورد به من بدهید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه مشاوره ای در باب پناهندگی ارائه نمی نماید علاوه بر آن همسر محترم شما تا زمانی که نتوانسته اقامت خود را اخذ نماید امکان و اجازه داشتن همراه را نخواهد داشت .

   پاسخ
 16. رضا گفته:

  باسلام و خسته نباشید به شما و همکاران گرامی من ۲۹ سال و دارای دو مدرک لیسانس برق مخابرات و قدرت می باشم از دانشگاه آزاد میخواستم بدونم چه طوری میتونم برای تحصیل رایگان ارشد و کار و اقامت دائم در یکی از کشور اروپا اقدام کنم؟کدام کشور؟ و هزینه اقامت در این کشور چقدر است ؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی کشورهایی که دارای تحصیل رایگان باشند و امکان اقدام را به راحتی داشته باشید کشور اتریش و آلمان می باشد اما در حال حاضر دانشگاههای رایگان اتریش دانشگاه آزاد را نمی پذیرند و باید برای کشورهای دیگر اقدام نمایید که بهتر است شرایط شما کاملا توسط کارشناسان بررسی گردد که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 17. mie editor3 گفته:

  سلام .من چندین بار خدمتتون پیام گذاشتم متاسفانه پاسخ ندادید.من ۴۱سالمه و لیسانس مترجمی زبان انگلیسی با ۱۵سال سابقه در بانک.همسرم۴۶ساله و لیسانس عمران با ۱۷سال سابقه و رزومه بسیار قوی و یک پسر۱۱ساله دارم.متاسفانه سرمایه بالایی ندارم میخواستم بدونم آیا برای ما امکان مهاجرت به آلمان یا اتریش وجود دارد.ممنون میشم اگر پاسخ بدید.

  پاسخ
 18. نوید گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من ۲۹ ساله دارای مدرک مهندسی IT از دانشگاه پیام نور و فوق لیسانس IT از دانشگاه آزاد قزوین،هستم، همسرم هم ۲۸ ساله مهندسی کامپیوتر و فوق لیسانس کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه غیر انتفاعی هستند. من دارای ۲ سال سابقه کار مرتبط با بیمه و یک سال بدون بیمه یعنی جمعا سه سال سابقه کار مرتبط رو دارم. همسرم هم ۴ سال سابقه کار در زمینه فروش (در شرکت های IT) رو دارند. هردو درحال گذراندن دوره A1 زبان آلمانی هستیم، قصد مهاجرت به اتریش را از طریق ویزای کار داریم. طبق تحقیقاتی که کردیم شانس گرفتن ویزا برای ما بالاست، میخواستم بپرسم این امکان وجود داره که من و همسرم همزمان ویزا بگیریم و با هم به اتریش بریم،دوم اینکه پروسه گرفتن ویزا حدودا چقدر زمانبر خواهد بود و برای زندگی در اتریش حداقل چقدر سرمایه لازم داریم؟
  با سپاس از شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی بله امکان پذیر است و می توانید اقدام نمایید یعنی هر دو بزرگوار می توانید برای ویزای کار اتریش اقدام نمایید اما باید امتیازات لازم آن را کسب نمایید که بهتر است برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید .

   پاسخ
 19. Mona گفته:

  با سلام خدمت آقای دکتر ملکپور عزیز
  بنده چندین سال هست که وبسایت شما رو دنبال میکنم و در کانال شما هم جوین هستم من کارشناسی مهندسی صنایع غذایی دارم البته ناپیوسته از دانشگاه آزاد با معدل ۱۸ و مدرک کاردانی هم با معدل ۱۳ دارم از دانشگاه سراسری و علاوه بر آن مدرک خیاطی هم دارم می خواستم واسه اقامت تحصیلی ارشد که به صورت رایگان بود اقدام کنم که متاسفانه ازاد قبول نمیشه بنا بر گفته های شما و چندین بار هم تماس گرفتم به صورت تلفنی هم تهران و وین که متاسفانه نیم ساعت هم صبر کردم موفق نشدم با شما گفتگو کنم
  الان آیا میشه با مدرک کاردانی واسه کارشناسی اقدام کنم و یا کشور دیگه ای مثل سوئد و یا دانمارک و بالاخص اتریش برای اقامت تحصیلی
  و البته لازم به ذکر است که سرمایه آنچنانی ندارم و مدرک زبان هم ندارم البته در حال حاضر در ترکیه اقامت دارم و مدیر شرکت بازرگانی می باشم آیا با این تفاسیر امکان راحت گرفتن ویزا برای من محیا میباشد
  ممنون از شما و از پاسخ دهی شما کمال تشکر دارم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز با توجه به اینکه دانشگاه شما آزاد است متاسفانه امکان ادامه تحصیل برای اتریش مهیا نیست اما می توانید برای کشورهای دیگر مانند هلند و دانمارک اقدام نمایید و به تحصیلات خود نیز بپردازید اما باید مدرک زبان خود را نیز ارائه نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید .

   پاسخ
 20. هادی توکلی گفته:

  سلام جناب دکتر ملک پور و تیم خوبتان ، من برای آشنایی با روشهایی که میتونم با توجه به شرایطم مهاجرت کنم به اتریش با دکتر ملک پور وقت مشاوره گرفتم به همه دوستان پیشنهاد میکنم حتما این کار رو انجام بدن

  پاسخ
 21. محمد گفته:

  سلام.محمد هستم ۲۳ساله.مجرد.دارای دیپلم تجربی و دیپلم نقشه برداری.قصد مهاجرت به اتریش را دارم.می خواستم بدانم بهترین راه برای مهاجرت کدام است؟سپاس

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای مهاجرت روش های متعددی وجود دارد اما بهترین روش برای شما این است که از طریق تحصیل اقدام نمایید که باید شرایط شما کاملا بررسی گردد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 22. Negin گفته:

  سلام و وقت بخیر
  من ۳۱ سالمه و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت مالی از دانشگاه ازاد وقصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا ودر نهایت اقامت در یکی از کشورهای اروپایی رو دارم همسرم ۳۷ ساله ارشد مهندسی نفت از دانشگاه صنعت نفت و دارای ۱۲ سال سابقه کاری بطور رسمی در قسمت عملیاتی وزارت نفت هستن و یک دختر ۷ ساله داریم ، میخواستم بدونم شانس گرفتن اقامت برای من بیشتر است یا همسرم، هیچکدام مدرک زبان هم نداریم. پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی هم شما و هم همسرتان شانس اقدام برای مهاجرت و روش های متفاوتی را دارید شما برای ورود به مقطع دکترا باید در ابتدا سوپروایزر داشته باشید تا بتوانید پذیرش و ویزا را اخذ نمایید همچنین همسر گرامیتان نیز می توانند هم از طریق تحصیل و هم از طریق کار اقدام نمایند تا پس از آن بتوانید به اقامت نیز دست یابید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 23. رها گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی معماری سال دوم هستم و برای ارشد قصد دارم ویزای تحصیلی اتریش را بگیرم، ایا از الان نیاز است اقدام کنم؟؟ و اینکه اتریش مدرک زبان در چه سطحی برای ارشد میپزیرد؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی شما زمانی می توانید اقدام نمایید که فارغ التحصیل شده باشید و مدرک اصلی تحصیلی خود را اخذ نموده باشید اما برای اتریش در صورتی می توانید اقدام نمایید که دانشگاه شما سراسری باشد و اگر دانشگاه آزاد هستید متاسفانه شانس اقدام برای اتریش را نخواهید داشت و باید برای کشورهای دیگری اقدام نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 24. A گفته:

  باسلام
  من ۴۳سال دارم ودر حال حاضر درحال دریافت مدرک فوق لیسانس مدیریت بازرگانی هستم و ۲۱ سال سابقه کار همچنین همسرم که در حال دریافت مدرک لیسانس در رشته نقاشی هست و ۶ سال سابقه کار و دارای یک فرزند۱۵ ساله هستیم وسرمایه ای حدود ۵۰۰ میلیون چقدر شانس مهاجرت به اتریش را دارا هستیم ؟
  باتشکر از راهنمایی تون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی می توانید برای مهاجرت به اتریش اقدام نمایید اما با توجه به شرایطی که برای اخذ ویزای کار وجود دارد و باید امتیاز مورد نیاز را کسب نمایید در حال حاضر می توانید از طریق ثبت شرکت و یا خود حمایتی اقدام نمایید که بهتر است برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید .

   پاسخ
 25. وحید گفته:

  ممنونم از رهنماییتون .عذرخواهی میکنم که سوالم ناقص بود منظورم این هست که آیا درکشور اتریش هم شرایط به همین شکل هست ؟محبت میکنید پاسخگو باشید.

  پاسخ
 26. وحید گفته:

  باسلام واحترام خدمت استاد بزرگوار جناب دکترملک پور عزیزو کلیه پرسنل محترم این مجموعه.بنده ۳۹ سال سن /مدرک تحصیلیم دیپلم فنی برق و دیپلم فنی الکترونیک (جداگانه) سابقه کاری حدود ۲۰ سال دراکثر زمینه های الکترونیک و کامپیوتر(سخت افزار-نرم افزار- تعمیرات)همچنین برنامه ریزی و تعمیرات تخصصی انواع بیسیم ها و واکی تاکی مهارت و سابقه دارم.همسرم نیز دوره های فنی تعمیر موبایل و تصویربرداری را طی کرده باوجودی که آموزش زبان آلمانی ندیده ایم امکان جستجوی کار و اخذ ویزا برایمان امکانپذیر هست؟دوستدار شما هستیم مهربان.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   ممنون از لطف و محبت شما دوست عزیز برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان باید حداقل مدرک شما لیسانس باشد تا امکان اقدام را داشته باشید در حال حاضر بهترین روشی که می توانید اقدام نمایید برای ویزای تحصیلی می باشد که پس از آن بتوانید وارد بازار کار شوید و اقامت خود را اخذ نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 27. عسل گفته:

  با سلام و خسته نباشید،من فوق لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم،معدل لیسانس و فوق ام بالای ۱۷ هست،از چه راهی میتونم اقدام به مهاجرت به اتریش کنم؟و سوال دومم اینه که میتونم کار مناسب با توجه به رشته ام در اتریش پیدا کنم؟ممنون بابت اطلاعات مفیدتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی می توانید برای تحصیل اقدام نمایید و سپس وارد بازار کار شوید اما اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارید باید شرایط شما کاملا بررسی گردد که می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 28. مهدی گفته:

  سلام خدمت شما
  بنده مدرک لیسانس حقوق با معدل بالای ۱۷از دانشگاه شیراز دارم۳۹ساله متاهل دارای دو فرزند و دارای پروانه وکالت پایه یک و در حال حاضر سردفتر اسناد رسمی هستم قصد ادامه تحصیل در رشته حقوق تجارت بین‌الملل در کشور اتریش دارم آیا امکان اخذ ویزای تحصیلی برای من مقدور هست؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست گرامی امکان اقدام دارید و می توانید برای ادامه تحصیل در اتریش اقدام نمایید .برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 29. Sadegh گفته:

  سلام من کارشناسی ارشد ژنتیک دارم ، برای دکتری در همین شاخه میخوام اقدام کنم ، بنظرتون من دکتری رو در ایران بگیرم بعد از طریق ویزای کار بیام یا برای تحصیل اقدام کنم ؟ هزینه تحصیل به چه صورت و بورسیه تحصیلی چجوریه ؟ بطور کلی کدام کشور رو از طریق این دو راه میتونم اقدام کنم با هزینه پایین به نسبت ؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای ورود به مقطع دکترا نیاز دارید که در ابتدا سوپروایزر خود را از کشور مقصد پیدا نمایید و در صورت تایید سوپروایزر برای پذیرش و ویزا اقدام داشته باشید برای اخذ بورس باید شرایط آن از جمله معدل بالا و مقاله نیز داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 30. هانیه گفته:

  با سلام خدمت آقای دکتر ملک پور
  من قصد ازدواج با فرد اتریشی دارم و ایشون از لحاظ مالی و دارا بودن مسکن شرایط مناسبی دارند. برا محض احتیاط مدارک لازم برا معرفی بنده به کشور اتریش گفتند که شناسنامه/ برگ تجرد/ برگ عدم سو پیشینه/ و برگه اقامتگاه بنده رو خواستند. و من این هارو به زیان المانی ترجمه کردم و به تاییدیه ها رسوندم امکان این وجود دارد که من این مدارک رو به سفارت اتریش نبرم و مستقیما به اتریش بفرستم. و اگر به سفارت ببرم چقد طول میکشه تاییدش کنند ؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی باید مدارک خود را به سفارت اتریش تحویل نمایید تا تاییدات آن انجام شود که معمولا ۲ هفته به طول می انجامد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 31. زهرا گفته:

  با درودو سپاس إز لطف جناب دكتر ملك پور
  من ٤٣ ساله ليسانس زبان الماني ايا امكان ادامه تحصيل در دانشگاه الماني زبان رو دارم و امكان همراه بودن دختر ٥ ساله أم رو دارم ؟ با توجه به سن اينجا سفارت ويزا ميشم ؟ ممنون إز راهنمايي شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی با توجه به اینکه برای اخذ ویزا محدودیت سنی وجود دارد در حال حاضر متاسفانه شانس بالایی برای تحصیل در آلمان نخواهید داشت اما می توانید برای کشورهای دیگر اقدام نمایید همچنین بسیاری از کشورها در اروپا امکان ویزای همراه همزمان را نخواهند داشت و پس از ورود فرد اصلی به کشور فرد همراه می تواند درخواست دهد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 32. amir گفته:

  با سلام ببخشید ایا با سنی حدود ۳۴ سال و با داشتن دیپلم می شود برای دوره کارشناسی در کشور های اروپایی اقدام کرد

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله امکان پذیر است اما محدودیت وجود دارد و برای کشورهای محدودی می توان اقدام داشت که بهتر است شرایط خود را با کارشناسان حقوقی بررسی نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 33. امیر گفته:

  با سلامدخدمت دکتر عزیز
  من ۲۸ سال دارم و رشته تحصیلی بنده کارشناسی پرستاری با دو سال سابقه و معدل ۱۶ از دانشگاه دولتی دارم آیا بعنوان پرستار می توان برای کار در اتریش وارد شوم؟ ممنون از اینکه جواب گوی ما هستید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی بله می توانید برای ویزای جستجوی کار اتریش اقدام نمایید که برای اخذ ویزا باید امتیاز مورد نیاز را کسب نمایید همچنین باید مدرک زبان را نیز برای کسب امتیاز اخذ نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 34. علی گفته:

  عرض سلام و ادب و احترام خدمت استاد ملکپور عزیز و پرسنل زحمت کش
  بنده با یک کاریابی در استانبول صحبت کردم گفتند که با پرداخت ۷میلیون کار در کشور اتریش را برای من اوکی میکنند البته کارهای ساده مثل گارسونی با حقوق ۳۰۰۰دلار
  سوال بنده این است که آیا اینگونه کارها با این درامدها وجود دارد یا کلاهبرداری هست؟
  همچنین آیا شما نیز این کار را انجام میدهید؟
  همچنین گفتند که حدود یک پروسه این کار طول میکشه و شما به اتریش اعزام و شروع به کار میشوید.
  خواهشمند است در صورت امکان پاسخ بفرمایید تا اگر کس دیگری هم هست اطلاع پیدا کند.
  باتشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی در ابتدا باید ویزای جستجوی کار اتریش را اخذ نمایید که برای اخذ این ویزا باید در سیستم امتیاز بندی قرار بگیرید و امتیاز مورد نیاز را کسب نمایید که بر اساس مدرک تحصیلی خود باید بتوانید کار مناسب را پیدا نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 35. د.ب گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده دانشجو سال سوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان هستم و تصمیم گرفته ام که تا پایان فارغ التحصیلی مدرک زبان b2 را فرا بگیرم و بعد از فارغ التحصیلی برا مهاجرت به اتریش اقدام کنم شرایط معادل سازی مدرک پزشکی پزشک عمومی اینجانب برای اتریش چگونه خواهد بود؟ آیا آزمون های خاصی دارد؟ یا دوره هایی را بگذرانم؟ چه چیزهایی برای معادل سازی ملاک است؟ چه چیزهایی امتیاز برای معادل سازی محسوب میشود؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای معادل سازی مدرک تحصیلی خود باید یک سری از دوره ها و واحدها را بگذرانید و پس از آزمون در صورتی که قبولی داشته باشید می توانید مدرک خود را معادل نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 36. محمد حسین گفته:

  با سلام و عرض ارادت
  جناب دکتر من از دانشگاه وین پذیرش گرفتم و امروز ایمیل دادن که برم سفارت برای اخذ ویزا ، آیا میتونم بگم که میخواهم ترم زمستان آینده برم و دانشگاه ثبت نام کنم ؟ یا باید حتما آگوست برای ثبت نام وین باشم ؟؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست گرامی امکان دیفر کردن پذیرش برای ترم بعد وجود دارد و می توانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 37. امير عراقي گفته:

  با عرض سلام خدمت آقای دکتر ملک پور،
  امیر عراقی هستم، ۳۸ سالمه، مجرد و لیسانس معدن هستم. ۱۴ سال سابقه کار در شرکتهای نوکیا و اریکسون در زمینه مخابرات دارم. در حال حاضر در شرکت اریکسون Roll out managerهستم. من در تاريخ ۱۵-March عازم آلمان هستم جهت تحقيق و تفريح، خواستم بدونم آيا امكان مشاوره حضوري در آلمان يا اتريش و در صورت توافق عقد قرارداد رو دارم يا خير؟
  سپاس فراوان از راهنماييها و توصيه هاي ارزشمندتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست گرامی بله امکان پذیر است و می توانید برای مشاوره حضوری به دفتر mie در اتریش مراجعه نمایید اما قبل از حضور باید تایم را تنظیم بفرمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 38. ف .بهرامی گفته:

  با سلام و خسته نباشید من پرستارفارغ التحصیل دانشگاه آزاد مشهد هستم سابقه سه سال کار و بیمه دارم میخواستم برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاهای رایگان اقدام کنم یا اینکه اگر هم دانشگاه پولی باشد ابتدا کاری در بیمارستان کشور مقصد پیدا کنم بعد پزشکی بخوانم زبان در حد ضعیف میباشم سرمایه حدود ۵۰ میلیون دارم لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی با توجه به اینکه برای پروسه ویزا و ورود به رشته های پزشکی محدودیت سنی وجود دارد می توانید برای کشورهایی اقدام نمایید که محدودیت سنی نداشته باشند علاوه بر آن بهتر است در ابتدا سرمایه خود را افزایش دهید و سپس بتوانید برای مهاجرت اقدام نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 39. وریا گفته:

  عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما جناب دکتر من ۳۴سالمه مدرک تحصیلی دیپلم کامپیوتر دارم ولی مدرک فنی برق ساختمان و صنعتی و ۱۰ سال سابقه کار دارم ، متاهلم و دو فرزند دارم زبان انگلیسی در حد متوسط بلدم و میتونم مدرک ایلتس بگیرم ایا شانسی برای مهاجرت کاری و یا راهکار دیگه ای برای رفتن به اروپا و ترجیحا سوئد یا اتریش دارم ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک شما لیسانس باشد و با مدرک دیپلم متاسفانه امکان اخذ ویزای کار وجود ندارد و باید از طرق دیگر مانند تحصیلی اقدام نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 40. آرمین گفته:

  باسلام.برای تحصیل در رشته مهندسی برق مقطع فوق لیسانس و دوساله جمعا یک دانشجو برای یک زندگی متوسط چقدر پول نیاز دارد؟(هزینه خوراک ،مسکن،رفت آمد و شهریه دانشگاه).با تشکر.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی هزینه ها در تمامی کشورها با یک دیگر متفاوت است در اروپا برخی از کشورها مانند آلمان و اتریش تحصیل رایگان است و هزینه زندگی حدودا بین ۱۰۰۰۰ یورو در سال می باشد و در برخی کشورها علاوه بر هزینه زندگی هزینه تحصیل نیز خواهید داشت برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 41. مجتبی شاکری پور گفته:

  سلام خدمت شما و همکاری محترمتون.۳۰ سال سن دارم.دیپلم رشته طراحی صفحات وب..مدرک ارایشگری مردانه از سازمان فنی و حرفه ای کشور دارم و حدودی هفت هشت سالی هست ک مشغولم .امکانش هست با این وضعیت بتونم اقامت اتریش ، دانمارک المان یا کشور دیگه ای رو بگیرم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی امکان پذیر است و در حال حاضر بهترین روشی که می توانید اقدام نمایید از طریق ویزای تحصیلی می باشد که بهتر است شرایط شما توسط کارشناسان کاملا بررسی گردد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 42. داوود گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده دانشجو سال سوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان هستم و تصمیم گرفته ام که تا پایان فارغ التحصیلی مدرک زبان b2 آلمانی را فرا بگیرم و بعد از فارغ التحصیلی برا مهاجرت به اتریش اقدام کنم شرایط معادل سازی مدرک پزشکی پزشک عمومی اینجانب برای آلمان چگونه خواهد بود؟ آیا آزمون های خاصی دارد؟ یا دوره هایی را بگذرانم؟ چه چیزهایی برای معادل سازی ملاک است؟ چه چیزهایی امتیاز برای معادل سازی محسوب میشود؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای معادل سازی مدرک تحصیلی خود باید دوره های خاصی را بگذرانید علاوه بر آن در صورتی که در آزمون های معادل سازی پذیرفته شوید می توانید مدارک خود را معادل نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 43. اسفندیار جلیلی گفته:

  با سلام و خسته نباشید جناب آقای ملک پور عزیز بنده دیپلم عمران (ساختمان) دارم و متاهل و یک فرزند دارم وده ساله که دارم نقشه برداری میکنم که بصورت تخصصی و تجربی یاد گرفتم و زبان انگلیسی بنده در حد مبتدی هست و علاقه زیادی به کار در کشور اتریش رو دارم لطفا راهنمایی کنید که بنده چطور میتونم در ای کشور کار کنم آیا جای امیدی هست سپاس گذارم .

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ ویزای کار اتریش باید در سیستم امتیاز بندی قرار بگیرید علاوه بر آن باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد تا بتوانید امتیاز لازم را برای اخذ ویزا کسب نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 44. حسین عاطفی گفته:

  سلام . ازچندنفری شنیدم که وکیل مهاجرت کارهای مهاجرت برای رفتن به کشورهای اسکاندیناوی رو انجام میدن با مبلغ ۳۰تا۳۵میلیون تومان . خواستم بدونم صحت داره یانه ؟ ممنون

  پاسخ
 45. فرزانه گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت اقای دکتر
  من ۳۴ سال سن دارم و همسرم ۳۷ و یک دختر ۳ساله داریم ما تصمیم داریم به اتریش و یا المان برویم .همسرم لیسانس دامپروری و من کامپیوتر دارم . می خواستم بدونم از طریق خرید ملک می توانیم اقامت بگیریم و برای خرید چه مقدار پول لاید داشته باشیم .
  با تشکر از راهنمایی شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای اقامت روش های متعددی وجود دارد که می توانید اقدام نمایید اما خرید ملک به تنهایی منجر به اقامت نمی شود برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 46. نارينه گفته:

  سلام خدمت آقاي ملك پور عزيز. من و شوهرم تازه ازدواج كرديم شرايط كاري براي شوهرم پيش اومده در اتريش
  خودم ليسانس زبان انگليسي هستم و در شركت بيمه كار ميكنم ١٠ سال سابقه كار دارم
  شرايط كاربراي شوهرم توسط شركتي هست كه كار هاي اقامت مارو گفته درست ميكنه و نفري ١٠ ميليون ميگيره تا استانبول و از اونجا تا اتريش
  پول رو هم ٥ ميليون اول مابقي بعد طي سه قسط خواستم ببينم همچين چيزي امكان پذيره ؟و ميتونن اونجا كار مارو درست كنن
  و اگر بيايم ميتونيم از اين طريق بعد از چند سال از طريق همين اقامت دائم بگيريم ممنون ميشم راهنماييم كنين

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز باید بفرمایید از چه طریقی قصد اقدام برای اتریش را دارید و علاوه برآن باید شرایط خود را نیز ذکر بفرمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
   • نارينه گفته:

    باسلام خدمت آقاي ملك پور عزيز
    از طريق اقامت كاري يعني شركتي هست كه كار در اونجا فراهم ميكنه و نيرو ميگيره
    از اين طريق امكانش هست؟

    پاسخ
    • mie editor3 گفته:

     با سلام
     برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید تا شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد با تشکر

     پاسخ
 47. جواد گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت آقای ملکپور عزیز
  بنده ۲۶ سالمه و زن و یه بچه هم دارم و دارای مدرک فوق دیپلم جوشکاری هستم و در حال حاضر در حال یادگیری زبان آلمانی هستم.
  میخواستم بدونم که آیا بنده میتونم از طریق ویزای کاری مهاجرت کنم؟
  کمک بزرگی به بنده میکنید اگه راهنماییم کنید.
  با تشکر و سپاس فراوان

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز امکان مهاجرت از روش های دیگری برای شما فراهم است اما برای ویزای کار باید حداقل مدرک شما لیسانس باشد تا بتوانید برای ویزای کار اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 48. مرضیه گفته:

  سلام
  من و همسرم تصمیم مهاجرت به اتریش گرفتیم
  میخواستم شرایطمون اعلام کنم . و از شما راهنمایی بگیرم
  من و همسرم هردو ۳۹ ساله هستیم
  من لیسانس علوم اجتماعی رو از دانشگاه سراسری و ارشد جمعیت شناسی رو از دانشگاه آزاد دارم البته شاغل نیستم
  همسرم فوق دیپلم مکانیک از دانشگاه سراسری و لیسانس حفاری نفت از وزارت نفت داردو۱۸ سال سابقه کار بر روی سکوی نفتی بعنوان ناظر عملیات حفاری دارد.ورسمی وزارت نفت هست.
  فرزند ۱۱ساله داریم.
  سرمایه در حد ۴۰۰میلیون تومان داریم
  میخواستم بدونم آیا شانش مهاجرت و گرفتن اقامت در اتریش رو داریم
  پیساپیش تسکر میکنم از راهنمایی شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله امکان مهاجرت را دارید و از طرق متفاوتی نیز می توانید اقدام نمایید در حال حاضر بهترین گزینه ورود از طریق تحصیل می باشد و یا می توانید از طرق دیگر مهاجرت نیز بهره مند گردید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 49. محمد گفته:

  با سلام خدمت دکتر سن من ۴۳ ومدرک مهندسی شیمی دارم دارای دو فرزند ۳و۱۳ ساله همسر من هم لیسانس زیست شناسی داره می خواستم راهنمایی کنید که می تونم برای المان از طریق مدرکم کاریابی کنم و اقامت بگیرم متشکرم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای کاریابی باید دارای سن کمتری باشید در این صورت ممکن است کار شما با ریسک انجام شود اما امکان مهاجرت را خواهید داشت که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 50. mie editor3 گفته:

  سلام خدمت اقای دکتروهمکاران محترمشان بنده۳۶ساله ودارای دوفرزند۴/۵ساله و۶ماهه هستم ومدرک فوق دیپلم تربیت بدنی وشاغل اموزش و پرورش هستم ودر حال یادگیری زبان هم هستم میتونیدبنده را راهنمایی بکنید بسیارسپاسگزارم

  پاسخ
 51. mie editor3 گفته:

  سلام خدمت اقای ملک پور و همکارانشون ممنونم میشم پیشاپیش سوالم را جواب بدین من همسرم دیپلم فنی دارن و کارت مهارت جوشکاری و ۱۵ سال هم سابقه دارن و دو فرزند زیر هفت سال داریم برای مهاجرت از طریق کار میخواستم اطلاعات بگیرم و اینکه کدام کشور واینکه هردو زبان مبتدی هستیم و هزینه اش چقدر میشه من کارت فنی قالی بافی دارم

  پاسخ
 52. mie editor3 گفته:

  باسلام من دانشجویی سال اخر دکتر سازه ابی هستم و متاهل. میخوام بدونم بهترین روش و کشور برای مهاجرت برای من به هر کشوری که بتونم برمکجا میتونه باشه. ایا میتوانم از تحصیل رایگان این کشور استفاده کنم؟من سابقه کار ندارم. همسرم هم ارشد معماری است.

  پاسخ
 53. SMRA گفته:

  سلام خسته نباشيد
  من ۱۵سالمه دانش اموز رشته ى رياضى هستم.تقريبا٢سال گيتار ميزنم و كلاس زبان هم كتاب FCEميخونم.قصد ادامه تحصيل در اتريش رو دارم لطفا راجع به هزينه ها وشرايط و مخارج شخصى من رو راهنمايى كنيد.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   شما هم برای مدارس و هم برای دانشگاه می توانید برای اتریش اقدام نمایید که برای راهنمایی بیشتر باید اطلاعات کامل خود را بفرمایید که می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 54. Neda گفته:

  سلام
  من فوق ليسانس حقوق تجارت بين الملل هستم
  ٣٩سالم هست.
  ميخواستم در موردادامه تحصيل وبازار كاردر رشته تحصيلي ام در اتريش بدانم
  ميتونم انجا وليل بشوم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز باید شرایط شما توسط کارشناسان حقوقی بررسی گردد اما در ابتدا می توانید برای ادامه تحصیل اقدام نمایید و سپس وارد بازار کار شوید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 55. Ali گفته:

  با عرض سلام به آقای ملک پور عزیز
  من می خواهم به عنوان داوطلب(volunteer) در یکی از مزارع در کشور اتریش اقدام کنم به عنوان برنامه ی WWOOF
  چه نوع ویزایی به من تعلق می گیرد و آیا برای چنین کاری ویزا صادر می گردد؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   باید در ابتدا شرایط شما کاملا مورد بررسی قرار گیرد که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 56. mie editor3 گفته:

  سلام من یک کارگر کفاش ماهر هستم بطوریکه میتونم از ابتدای برش کفش تا قالب گیری و…. خودم انجام بدم قهرمان ورزشی هستم مدرس و استاد ندریس ورزشی هستم سنم ۴۴ و مدرک فوق لیسانس دارم برای من امکان مهجرت قانونی است یا باید ……

  پاسخ
 57. مهدی گفته:

  باسلام و خسته نباشید خدمت جناب اقای دکتر ملک پور
  بنده ۳۱ساله دارم و دارای مدک کارشناسی مکانیک خودرو و ۸سال سابقه کار که دوسال مدیر میباشم هستم
  همسرم ۲۹ساله دانشجوی دکترای صنایع غذایی میباشد . سرمایه مالی ما ۳۰۰میلیون میباشد. لطفا” راهنمایی بفرمایید یا این شرایط بهترین گزینه برای اقامت کشور اتریش و یا المان کدام است و جهت کارهای اقامت معمولا” چه مدت زمان لازم است.
  لازم به ذکر است همسر بنده زبان انگلیسی نسبتا” قوی دارد ولی بنده زبان انگلیسی متوسط میباشد.
  با تشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی با توجه به شرایط مناسبی که دارید می توانید هم از طریق تحصیل و هم از طریق ویزای جستجوی کار برای اتریش و آلمان اقدام نمایید اما برای اخذ ویزای کار اتریش باید امتیاز لازم را کسب نمایید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 58. آزاده گفته:

  باسلام خدمت جناب ملک پور …لطف میکنید در مورد تحصیل در دبیرستانهای اتریش ما رو راهنمایی کنید …دختر من در پایه نهم تحصیل میکنه میتونه از پایه دهم در اتریش تحصیل کنه شرایطش چیه هزینه سالیانه چقدر هستش خوابگاهها چطور هستن و.. ممنون میشم در این مورد توضیح بدید از لطف شما ممنون و سپاسگذارم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی می توانید برای تحصیل فرزندتان در اتریش اقدام نمایید همچنین می توانید برای مدارس شبانه روزی اقدام داشته باشید که تمامی امکانات را نیز دارا باشید و فرزندتان بتواند از خوابگاه نیز استفاده نماید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 59. علیرضا دیراوی گفته:

  سلام خسته نباشید

  من ۱۹ ساله هستم و مشمول خدمت سربازی
  امسال باید کنکور بدم
  ولی دوست دارم که اتریش ادامه تحصیل بدم
  آیا میتونم با گذاشتن وثیقه و گرفتن ویزای تحصیلی در اتریش اقامت داشته باشم و تحصیل کنم ؟؟؟
  و اینکه حدودا هزینه ی ماهیانه به طور میانگین چقدر هست ؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز امکان پذیر است و می توانید اقدام داشته باشید اما در مورد اجازه خروج باید کاملا از نظام وظیفه اطلاعات را جویا شوید با توجه به اینکه هزینه تحصیل در اتریش رایگان است فقط هزینه زندگی را خواهید داشت برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 60. بهزاد گفته:

  با سلام خدمت اقاي دكتر من٣١سال دارم وشغلم نقاشي اتومبيله و زن وبجه ٤ماه دارم أيا ميشه براي ويزاي كار اقدام كنم ميتونم تا ١٥٠ ميتونم جمع كنم ميشه كاري در رابطه كار خودم انجام بدم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای اخذ ویزای کار باید مدرک تحصیلی داشته باشید که حداقل مدرک شما باید لیسانس باشد اما برای مهاجرت بهتر است در ابتدا هزینه خود را افزایش دهید و سپس برای مهاجرت اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 61. رضا گفته:

  با سلام.مادر من مربی حرفه ای خیاطی هستند با مدرک فنی و حرفه ای و زیر نظر اداره فنی و حرفه ای ایشون دارای شرکت تولیدی پوشاک و اموزشگاه دار هستند.با داشتن حدود ۲۰ مدرک معتبر حرفه ای و دارای املاکی به میزان ۹۰۰ میلیون تومان وتحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند وماهیانه حقوق دریافت میکنن وسالنه کاراموزان زیادی رو تعلیم میدن و بسیار فعال هستند.ایا مادرم شانس گرفتن اقامت از هر طریقی رو دارن البته باید اضافه کنم ۲ فرزند پسر دارن من و برادرم به سن ۳۱ و۲۷ ایا امکان دارد که ما هم از طریق ایشون مهاجرت کنیم.وهمینطور همسرشون رو از دست دادن.متاسفانه زبان خارجیشون خوب نیست ولی علاقه مند هستند که اگر شانسی وجود داره اقدام به مهاجرت کنن لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی مادر محترمتان می توانند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقدام نمایند همچنین این امکان را دارند که برای کشورهای متعددی اقدام داشته باشند اما شما و برادر بزرگوارتان باید کاملا مستقل اقدام نمایید و به عنوان همراه متاسفانه محسوب نخواهید شد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 62. mina گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر ملک پور گرامی تشکر بابت راهنمایی های دل سوزانه شما
  من ۳۷ ساله هستم و همسرم ۳۸ ساله و یک فرزند ۳ ساله داریم مدتی هست در فکر مهاجرت هستیم و تقریبا از همون ابتدا با شما از طریق سایت و کانال تلگرامتون آشنا شدم و مطالب شما رو در سایت و کانال تلگرامتون پیگیری می کنم . سوالی داشتم از حضورتون در خصوص این که آیا امکان مهاجرت ما به اتریش از طریق تحصیل من یا همسرم با توجه به سنمون وجود داره ؟ در ضمن کل سرمایه ما ۲۵۰ میلیون تومن میشه خودم فوق دیپلم کامپیوتر هستم و همسرم هم فوق دیپلم دارن ممنون از شما بابت وقتی که میگذارید برای پاسخگویی

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی ممنون از لطف و محبت شما با توجه به تغییر قوانین امکان اخذ پذیرش از مدرک کاردانی وجود ندارد و برای ورود به اتریش از طریق تحصیل باید دارای مدرک لیسانس از دانشگاههای سراسری باشید تا بتوانید اقدام نمایید اما می توانید برای کشورهای دیگر اقدام نمایید و سپس برای ادامه تحصیلات و کار به اتریش مهاجرت داشته باشید برای اطلاعات کامل می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 63. شیوا گفته:

  سلام وقت شما بخیر وسپاس از راهنمایی های شما،بنده ۲۷ ساله هستم و فوق لیسانس روانشناسی تربیتی دارم و سابقه ۱۰ساله با بیمه از سازمان صدا وسیما دارم و سمتم منشی صحنه و مدیر پخش است سوالم از جنابعالی این است که ایا شانس پیدا کردن شغل را در اتریش یاکشوردیگر با توجه به اینکه سابقه کاریم در زمینه تلویزیون ملی بوده وجود دارد?با تشکر از شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   شانس پیدا کردن کار کاملا به خود شخص بستگی دارد و نمیتوان درصدی را برای این کار در نظر گرفت . البته در نظر داشته باشید که فقط کشور اتریش آلمان و کانادا و استرالیا دارای ویزای جست و جو کار هستند و میتوانید برای آنها اقدام نمایید. بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شرایط را برای شما بررسی نماییم . با تشکر

   پاسخ
 64. نیلوفر کاظمی گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر من خانم ۴۶ساله هستم لیسانس پرستاری از دانشگاه تهران هستم فارغ تحصیل سال۷۵هستم یازده سال سابقه کار دارم قصد مهاجرت از طریق کاری دارم زبان آلمانی را تا b1;خوندم چقدر شانس دارم چه راهی را به من پیشنهاد می دهید من سرمایه جهت اقامت خود حمایتی و ثبت شرکت ندارم و می خواهم یا از طریق کاری و یا ادامه رشته پرستاری از طریق تحصیلی اقدام کنم ممنون می شم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   پیدا کردن کار امری است که شخصی نمیتواند آن را پیش بینی نماید . میتوانید از طریق ادامه ی تحصیل اقدام نمایید ولی ممکن است رشته ی پرستاری آزمون ورودی داشته باشد آیا میتوانید آزمون ورودی را پاس نمایید ؟ بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شرایط شما را دقیقا بررسی نماییم . با تشکر

   پاسخ
 65. مرجان گفته:

  جناب اقای ملکپور،برادر بزرگوار سلام و خسته نباشید خدمت شما.خدا قوت میگم و از ته دل ارزوی بهترینها رو برای شما دارم.اینقدر با مهربانی،اینقدر با گرمی و دلسوزانه صحبت و راهنمایی میکنید که زبان برای تشکر از جنابعالی قاصره.کاش انسانهای فهیم و باوجدانی مثل شما زیاد بودند.اقای دکتر عزیز من از شما یک راهنمایی کلی میخوام و البته قبلا هم براتون پیام گذاشتم و ایمیل زدم که به دلیل کثرت امور و سوالات پاسخی نگرفتم.
  من سی سال سن دارم.دانشجوی کارشناسی زبان انگلیسی هستم،اما بنا به دلایلی که مهمترینش عدم انگیزه برای ادامه تحصیل در ایرانه قصد دارم با گرفتن مدرک کاردانی انصراف بدم.۳ سال و نیم سابقه کار مدیریت فروش و بازرگانی دارم.زبان انگلیسم خوب هست و گرچه مدرک زبان ندارم اما به دلیل قوی بودن پایه زبانم میتونم مدرک بگیرم و مشکلی نیست.مجرد هستم،وضعیت مالی متوسط و پشتوانه ای که اگر بتونم تهیه کنم در حدود صد میلیون میشه. خیلی وقت هست فایلهای صوتی شما رو گوش میدم و راستش به دلیل شرایط نه چندان مطلوب تحصیلی هربار نا امید شدم.طی صحبتهای شما به مطلبی برخوردم تحت عنوان top up course که برای ادامه تحصیل کسانی که فوق دیپلم دارند توصیه کردید.من مشتاق شدم و پس از سرچ کردن فهمیدم انگلستان بسیار خوبه ولی متاسفانه به دلیل گران بودن هزینه ها منصرف شدم.همچنین فایلهای اخیر راجع به کارت قرمز سفید قرمز رو گوش میدادم که به نظرم روش جالبی اومد،اما نمیدونم واقعا برای شخص من مناسبه یا نه و در کل گیج شدم و علی رغم تمایل زیادم برای مهاجرت راستش نا امید هستم که اصلا روشی برای من هست یا خیر.اقای ملکپور عزیز با تمام وجود امیدوارم پاسخ سوالم رو بگیرم و شما با دید علمی و صداقت کلامتون بفرمایید من چیکار کنم؟ مهاحرت تحصیلی انگلستان یا اتریش؟یا روش کارت قرمز سفید قرمز هیچ کدام راه مناسبی هست یا خیر؟و اگر نیست چه توصیه ای دارید؟
  بسیار بسیار خوشحال میشم اگه این بار پاسخ سوالم رو با صدای گرم شما بشنوم.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   سرمایه اولیه شما برای مهاجرت کم میباشد . بهتر است اندکی تامل بفرمایید و سرمایه خود را افزایش دهید . برای تحصیل در اتریش با مدرک فوق دیپلم نمیتوانید اقدام نمایید و باید در کنار فوق دیپلم یک پذیرش از دانشگاه سراسری در ایران نیز ارائه نمایید . اگر سرمایه کافی داشته باشید روش کارت قرمز سفید قرمز مناسب است ولی باید دید که آیا امتیاز شما به حد نصاب خواهد رسید یا خیر . بهتر است برای دریافت مشاوره رایگان با دفتر مرکزی تماس حاصل نمایید . با تشکر

   پاسخ
 66. علی گفته:

  سلام و عرض ادب واحترام دارم خدمت دکتر ملک پور… قبل از هر چیز یه خسته نباشید به خودتون وپرسنل محترمتون چه اینجا وچه دراتریش عرض میکنم امیدوارم همیشه موفق باشید دکتر من علی هستم ۳۸ سالمه دارای زن و یه پسر ۴ساله هستم شغل خودم راننده تریلی تو ایرانه وکل سرمایمو جمع کنم چیزی حدود ۱۶۰ میلیون میشه دکتر ایا من با این سرمایه که کل دارییم هست میتونم اقدام کنم برای اقامت تو اتریش ؟در ضمن میتونم تو اتریش تو همون رسته کاری خودم میتونم کار کنم؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   سرمایه اولیه شما مقداری کم میباشد . راه های زیادی برای ورود به کشور اتریش وجود دارد ولی باید دید آیا این راه ها برای شما مناسب است یا خیر ! ممکن است بتوانید از طریق همسر خود نیز اقدام نمایید ولی بهتر است کاملا شرایط را برای شما بررسی نماییم . برای بررسی شرایط لطفا در ابتدا با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید . با تشکر

   پاسخ
 67. امید گفته:

  سلام و درود بر اقای دکتر ملک پور . ممنون از اینکه با مهربونی هاتون در حق بنده لطف میکنید .لطفا بنده ی حقیر رو از راهنمایی هاتون بهره مند کنید .
  بنده اقا ۲۷ ساله دارای مدرک لیسانس مهندسی مکانیک با معدل ۱۴و نیم فارغ التحصیل دانشگاه ازاد هستم . ک درکنکور مقطع کارشناسی ارشد نیز در یکی از دانشگاه های سراسری در همان رشته قبول شدم ولی بنا به دلایلی ادامه تحصیل ندادم .متاسفانه از نظر تمکن مالی در مضیقه هستم . در زمینه عملی نیز دارای مهارت های کار با ماشین ابزارهای همچون تراش و فرز نیز در حد یک تکنسین هستم . وضعیت زبانم در حد تحصیلات دانشگاهی در حد معمول هست و مدرک معتبر زبان ندارم.چطور این امکان وجود دارد که از شرکت ها و بنگاه های کاریابی اتریشی job offer دریافت کنم ؟؟؟ یا با توجه به شرایطی ک عرض کردم بهتر است خودم ویزای کار بگیرم به اتریش بیام و دنبال کار بگردم ؟؟
  اگر لطف کنید و بفرمایید ک حداقل سرمایه مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی و یا کار در اتریش نیز چقدر هست ممنون میشم ‌. این امکان وجود دارد که کمپانی خود شما برای اخذ ویزای بنده اقدام کند
  با تشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   شرایط شما برای دریافت ویزای کار ظاهرا مناسب است ولی در نظر داشته باشید که در صورتی که کار پیدا نکنید باید به کشور بازگردید ! بدون حضور شما در کشور اتریش امکان پیدا کردن کار نیست زیرا کارهایی که داخل سایت های کاریابی قرار داد برای همان لحظه اعلام شده است و شما نمیتوانید در لیست انتظار قرار بگیرید !
   بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم. با تشکر

   پاسخ
 68. مرضیه علیزاده گفته:

  با سلام شوهر من مدرک کارشناسی کشاورزی گرایش آب رو داره یک فرزند دوساله هم داریم ، مهاجرت ما به اتریش از چه طریقی امکان پذیر هست

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   راه های مهاجرت برای کشور اتریش بسیار زیاد است .بهتر است در ابتدا شرایط خود را به صورت دقیق و کامل ذکر نمایید تا بتوانیم شرایط شما بررسی نماییم و بهترین راه را برای شما اعلام نماییم . همچنین میتوانید با دفتر مرکزی یا سایر دفاتر همکار مستقل تماس حاصل نمایید . با تشکر

   پاسخ
 69. امیر حسین گفته:

  جناب آقای دکتر ملک پور
  باسلام،من۳۷ساله مجرد دارای دیپلم،کاردانی و در سال۱۳۸۲کارشناسی تکنولوژی پرورش گاو از دانشگاه جامع علمی کاربردی گرفتم دارای سابقه کار شخصی و فعالیت درشرکت خصوصی بدون بیمه هستم،دوران خدمت نظام وظیفه در سازمان کشاورزی خدمت کردم.چندین سال هم سابقه فروش خشکبار و مواد غذایی دارم.زبان انگلیسی شروع کردم به یاد گرفتن.آیا میتوان از طریق خرید ی محل تجاری در قالب ثبت شرکت اقدام به واردات مثلا خرما یا هر چیز دیگه از ایران، در اتریش فعالیت کرد،نقدینگی حدودا ۳۰۰میلیون تومان هست.ضمنا رشته تحصیلی من جز رشته های،مورد نیاز سال۲۰۱۷اتریش هست،نظر شمادر مورد ویزای کار برای من چگونه هست؟حداقل قیمت ملک تجاری برای راه اندازی ی کسب کار سودده در اتریش چقدر است؟در کل بهترین پیشنهاد شما برای بنده چیست؟با تشکر از جنابعالی…

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   اگر شغل شما در داخل لیست مورد نظر اتریش وجود داشته باشد احتمال پیدا کردن کار برای شما بالا خواهد بود . البته باز هم شخصی نمیتواند به شما احتمال پیدا کردن کار را ارائه دهد. بعد از ثبت شرکت در صورت ارائه طرح تجاری میتوان طرحی را ارائه کرد که با شغل شما در ارتباط باشد . بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شما را بهتره راهنمایی نماییم . با تشکر

   پاسخ
 70. نرگس گفته:

  با سلام من فارغ التحصيل رشته مهندسي فناوري اطلاعات و ارشد مديريت فناوري اطلاعات از دانشگاه آزاد هستم آيا امكان تحصيل در رشته طراحي دكوراسيون داخلي در كشور اتريش براي من وجود دارد؟و براي تحصيل در اين رشته چه شرايطي لازم داشته باشم؟
  نكته ديگه اينكه تحصيل در اين رشته در كشوري مناسبتر هست؟ممنون ميشم من رو راهنمايي كنيد

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای تحصیل در اتریش نیازمند مدارک خاصی نیستید ولی باید بررسی گردد که رشته طراحی دکوراسیون دارای آزمون ورودی نباشد ! بهتر است با دفتر مرکزی تماس حاصل نمایید تا شرایط را برای شما بررسی نماییم . با تشکر

   پاسخ
 71. زهرا سلیمانی گفته:

  سلام آقای دکتر
  وقت به خیر
  مدتی است فایلهای شما در خصوص رستوران های زنجیره ای را پیگیری میکنم.اکنون که شما محبت میکنید و در کانال تلگرام در مورد راههای مهاجرت قانونی به اتریش راهنمایی میکنید لطف کنیدبفرمایید که آیا گرفتن نمایندگی یکی از رستورانهای زنجیره ای نیز یکی از راههای مهاجرت میباشد؟
  اگر بلی لطف بفرمایید توضیح دهید در راستای کدوم یک از راهها میباشد و اگر امکانش هست به صورت صوتی در کانال تلگرام توضیحاتی بفرمایید.
  ممنوندار شما
  ارادتمند

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   اگر شما از طریق صحیح سرمایه گذاری نمایید بله یکی از راه های مهاجرت است به طور مثال خرید خانه در اتریش منجر به مهاجرت و اقامت نمیگردد و باید در کنار آن راه دیگری نیز صورت گیرد . بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا شرایط را دقیقا برای شما توضیح دهیم . با تشکر

   پاسخ
 72. ب ک گفته:

  با سلام.
  پرسش اول: کارمند رسمی شرکت نفت هستم و بصورت ۲ هفته در ماه کار می کنم (کار بصورت اقماری) . درآمد ماهیانه حدود ۱۲ میلیون تومان. علاوه بر شرایطی که در رابطه با روش اقامت از طریق خود حمایتی اتریش، در فایلهای صوتی فرمودید، (شامل سود بانکی، حقوق بازنشستگی، اجاره ملک و ….. ) آیا این حقوق ثابت بعنوان بخشی از ۳۰۰۰ یورو در ماه مورد نیاز، برای اثبات تمکن مالی قابل استناد می باشد؟
  پرسش دوم: برای عقد قرار داد به چه طریق اقدام کنم؟ مستقیم از دفتر اتریش؟ یا دفاتر همکار؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   اگر شرایط کامل را داشته باشید میتوانید از طریق دفتر مرکزی MIE اقدام نمایید یا از طریق دفاتر همکار مستقل .
   باید برای در آمد یک سناریو کامل تعریف گردد . بهتر است ابتدا با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم. با تشکر

   پاسخ
   • ب ک گفته:

    با سپاس از پاسخ سریع شما. متاسفانه ۲ روز در ساعاتی که معین کردید یعنی از ۱۲ به بعد سعی کردم هم با شماره اصلی و هم با شماره اختصاصی تماس بگیرم ولی مقدور نشد. امیدوارم در روزهای آینده موفق به تماس بشم. سپاس مجدد.

    پاسخ
 73. حسین یمینی گفته:

  با عرض سلام خدمت جناب ملک پور و همکاران محترم :
  من ۴۳ سالمه و دیپلم تجربی دارم و ۲۳ سال سابقه کار تو بازار رشته طلا و جواهر رو دارم شرایطم با مواردی که برای خود حمایتی اتریش فرمودید سازگاره، ولی یه مسئله ایی که هست اینکه : پدر و مادر پیری دارم و نمیتونم اونها رو با خودم ببرم .سوال اینه میتونم الآن اقدام کنم برای خود حمایتی ولی بعد چند مدت دیگه مهاجرت کنم ؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   خود حمایتی در حال حاضر برای سال ۲۰۱۹ است که مدت کوتاهی نیز دارای تخفیف است که رو به اتمام است . بهتر است اگر شرایط کامل را دارا میباشید با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا مراحل بعدی را برای شما شرح دهیم . با تشکر

   پاسخ
 74. میلاد گفته:

  سلام من الان پیش دانشگاهی هستم و دیپلم تجربی دارم ولی چون این رشته برام سخت هست و علاقه ایی بهش ندارم و نمرات بالایی توش ندارم امیدی ب آیندش ندارم برای همین قصد ادامه تحصیل در رشته فنی(مکانیک) در اتریش(یا کشوری ک پیشنهاد میکنید) رو دارم و چند تا سوال دارم اگه میشه جواب بدین مرسی
  خاستم بدونم شرایط اخذ ویزای تحصیلی برای کسی با شرایط من چطور هست؟
  آیا شرط معدل داره؟
  از اونجایی که دیپلمم تجربی هست میتونم برای رشته های فنی اقدام کنم؟
  بعد از اتمام دانشگاهم میتونم برای کار و اقامت داءم اقدام کنم؟(اگر نمیشه کشورایی ک تحصیلشون رایگان هست و شرایط کار و اقامت داءم دارن رو معرفی کنید)
  درآمد کار مکانیک در اتریش(یا کشوری ک پیشنهاد میکنید) چطور هست؟(حداقل چقد)
  تعهدات شرکت نسبت به ما و ما ب شرکت چیه؟
  در صورت بستن قرار داد شرکت تا کجا هوامونو داره یعنی انجام کارهای بانکی (حساب باز کردن)و ثبت نام دانشگاه و گرفتن خابگاه و … شامل قرار داد میشه؟؟
  هزینه دریافتی شرکت چقدره و چطور پرداخت میشه؟(چقد قبل و چقد بعده کار؟)
  حداقل هزینه زندگی در اتریش (یا کشوره پیشنهاد شده)؟؟؟
  آیا تموم کردنه پیش دانشگاهی نیازه؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   به صورت کلی شخص باید دارای مدرک لیسانس برای تحصیل در اتریش باشد یا در حال تحصیل در دانشگاه باشد . در صورت عقد قرار داد و دریافت ویزا میتوانید با پرداخت هزینه خدمات در کشور اتریش از مزایای آن بهره مند گردید . بهتر است شرایط کامل خود را ذکر نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم. با تشکر

   پاسخ
 75. Arghavan گفته:

  با سلام وادب
  درود به شما که یاری دهنده ما در امر مهاجرت هستید،
  میخاستم قبل از اینکه شرایط م رو بگم ،اول آشناییم با موسسه ملک پور رو بگم،
  بنده حدود سه چهار سال هست که درحال تحقیق درمورد مهاجرت هستم ،از همون اول که توی اینترنت سرچ میکردم با این موسسه آشنا شدم،و میتونم بگم جزو اولین کسانی بودم که عضو کانال تلگرامتون شدم،
  یعنی از هزارتایی شدن اعضا همراهتون بودم،و هی که با بقیه موسسات مقایسه میکردم،و تماس میگرفتم،اعتمادم به شما جلب شد طوری که امروز با  اعتماد صددرصد دارم برای شما مینویسم ، به شما اعتماد کردم بخاطر، صداقتی که توی کار دارید و راه واقعی رو به ما نشون میدید نه در باغ سبز خیالی،
  بخاطر احترامی که به انسان بودن انسان میگذارید که همه را فهیم میدانید و جواب بی اساس نمیدید،بخاطر پاسخگویی خوب  دفاتر تون ،بخاطر وقتی که خود جناب ملک پور میگذارند و پاسخگو هستند،و…‌
  به خاطر تمام دلایلی که گفتم الان ازتون پرسشم رو میپرسم،
  بنده ۳۰و همسرم ۴۰ساله هستیم و دو فرزنده۸ و زیر۱ ساله داریم ،هردو لیسانس و کارمند باسابقه ۱۰سال هستیم،با دارایی حدود۱۵۰ میلیون.
  بعد تحقیقات مفصل ،تصمیم مهاجرت به اتریش رو داریم،پرسشم این هست:
  ۱ کارمند بودن ما در اینجا کمکی به مابرای شغلمون در اون کشور میکنه؟!
  ۲ بیمه درمانی در اونجا برای خانواده چطور هست؟!
  ۳ به نظر شما با شرایط و دارایی ما ،ویزای تحصیلی مناسب هست یا ثبت شرکت؟!با توجه به اینکه میخایم همه خانواده همزمان وارد اون کشور بشیم.
  ۴برای آموزش زبان آلمانی اونجا چطور باید اقدام کنیم؟!
  پیشاپیش سپاس بی کران از پاسخ‌گویی.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   از لطف شما سپاس گزاریم . راه های زیادی برای مهاجرت به کشور اتریش وجود دارد ولی باید دید آیا با سرمایه ذکر شده ی شما مهاجرت امری صحیح است یا خیر . بیمه درمانی در کشور اتریش بسیار کامل است و تمامی موارد را شامل میگردد . بهتر است با دفتر مرکزی تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شما را راهنمایی نماییم . با تشکر

   پاسخ
 76. فاطمه گفته:

  سلام وقتتون بخیر. همسرمن سال اخر فوق تخصص گوارش, ما۵سال تعهد به کشور داداریم و نمیتونیم برای زندگی به کشور دیگه مهاجرت کنیم فقط میتونیمم سفر کنیم. ایا شرایطی هست که ما بتونیم در ایران زندگی کنیم و فقط به اتریش رفت و امد کنیم و اقامت اتریش یا کشورهای مشابه رو بگیریم. ممنونم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   راه های زیادی برای دریافت اقامت کشور اتریش وجود دارد ولی باید شرایط با شما بررسی گردد که کدام راه برای شما مناسب تر است . لطفا شرایط خود را به صورت کامل در اینجا ذکر یا با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید با تشکر

   پاسخ
 77. فاطمه گفته:

  من یه پرستارم که دانشگاه دولتی خوندم ….میخاسم برم اتریش دندانپزشکی بخونم…البته بین اتریش و آلمان موندم!من کشوری میخام که دانشگاهش رایگان باشه…..و هزینه خوردوخوراکشم کم باشه ….دارو ندارم فقط ۵۰ میلیون پوله…..به نظرتون چیکارکنم….توروخداکمکم کنید خیلی سردرگمم??با توجه به وضیعتم کدومو پیشنهاد میکنین….از طرفی هم نمیخام تو کشورهای پایین درس بخونم….میخام به آرزوم برسم کمکم کنید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   بهتر است در ابتدای امر در نظر داشته باشید که با سرمایه ذکر شده ی شما ممکن است کلا شش ماه یا بیشتر در آلمان یا اتریش دوام نیاورید . بهتر است سرمایه خود را افزایش دهید و سپس اقدام نمایید . این نکته را نیز در نظر داشته باشید که تحصیل در رشته های پزشکی در آلمان و اتریش دارای آزمون ورودی به زبان المانی است که در صورت قبولی میتوانید مشغول به تحصیل گردید . با تشکر

   پاسخ
 78. صادق گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  من ۲۷ سال سن دارم، دارنده مدرک کارشناسی شبکه از دانشگاه علمی کاربردی. هفت سال سابقه کار با بیمه،( گرفتن مدرگ تحصیلی در حین کار بوده، ویکسال از اخذ مدرگ میگذرد و کارم تا به اینجا تعمیرات خودپرداز بوده است ) حدودا شصت میلیون پس انداز بیشتر ندارم. بهترین روش برای مهاجرت به اتریش یا آلمان چیست؟
  ممنون از زحمات شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   راه های زیادی برای مهاجرت به آلمان و اتریش وجود دارد ولی سرمایه اولیه شما باید افزایش پیدا نماید و سپس شما اقدام نمایید . با این مقدار سرمایه ذکر شده کار شما دارای ریسک است . با تشکر

   پاسخ
 79. محمدجواد قره چاهی گفته:

  سلام.من ۳۴ سال سن دارم.کارشناس ارشد برق قدرت هستم با ۱۲ سال سابقه کار و همسر و یه پسر ۷ ماهه.زبان انگلیسی به حد اینکه کارهای روزمره رو انجام بدم بلدم.سرمایه هم ۱۰۰ میلیون دارم.آیا برا مهاجرت کاری شانسی دارم؟ممنون.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   شما میتوانید برای مهاجرت کاری اقدام نمایید ولی در نظر بگیرید که سرمایه اولیه شما کم و دارای ریسک است . بهتر است سرمایه اولیه خود را افزایش دهید و سپس اقدام نمایید همچنین میتوانید با دفتر مرکزی نیز تماس حاصل نمایید تا در صورت نیاز باقی مراحل را برای اقدام برای شما شرح دهیم . با تشکر

   پاسخ
 80. m,z گفته:

  سلام وارادت وتشکر از جناب دکتر وهمکاران
  میشه یه خط تماس مستقیمی که بتوان با ایمو تماس گرفت یا خط تلگرامی که بشه راحت تر سوالات رو بپرسیم در اختیارمون قرار بدید؟؟

  پاسخ
 81. معین گفته:

  سلام
  خسته نباشید
  دانشگاه های اتریش برای پذیرش چه شرایطی دارند؟ و از همه مهمتر ایا برای دوره کارشناسی شرایط سنی دارند یا خیر؟؟
  سپاسگزارم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   دانشگاه های اتریش دارای شرایط سنی نیستند ولی باید شخص دارای مدرک کارشناسی یا دیپلم به همراه قبولی در دانشگاه سراسری یا پیش دانشگاهی به همراه قبولی در دانشگاه سراسری باشد . با تشکر

   پاسخ
 82. محمد گفته:

  سلام استاد ملک پور شاد و پیروز باشید
  من سال سه دندانپزشکی در کشور مجارستان هستم ، دو سال دیگر فارغ التحصیل میشم
  سوال من درمورد تخصص دندانپزشکی و كار دندانپزشكان در کشورهای اروپایی به خصوص اتريش هست ؟
   به نظر شما کدام کشور مناسب هست برای تخصص دندانپزشکی ؟
  چون من میخام شروع کنم به یادگیری زبان اون کشوری که میخام تخصص دندانپزشکی بخونم و نمیدونم چه کشوری خوب است چون نميخام بين فارغ التحصيل شدن و شروع كردن به تخصص دندانپزشكي فاصله زماني زيادي بيفتد
  اگه امکانش هست اتریش،آلمان،سوئیس، انگلستان و کشورهای اسکاندیناوی درمورد تخصص دندانپزشکی و كار دندانپزشكان یا هر کشوری که شما مد نظرتان هست ، توضیح دهید و مقایسه کنید ، کلآ من را راهنمایی کنید
  بسیار سپاسگذارم استاد بزرگوار

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   در نظر داشته باشید که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور های اروپایی دارای آزمون ورودی است و در صورت قبولی میتوانید در رشته های پزشکی مشغول به تحصیل گردید . کشور اتریش هم دارای این آزمون ورودی است ولی خود شما باید تصمیم نهایی را اتخاذ نمایید که کدام کشور برای شما مناسب تر است . میتوانید با دفتر مرکزی MIE نیز تماس حاصل نمایید تا شرایط را برای شما شرح دهیم . با تشکر

   پاسخ
 83. حسین۷۱ گفته:

  سلام،خسته نباشید
  من دانشجوی ارشد مهندسی صنایع هستم و در حال تدوین پایان نامم میخواستم ببینم چطور میتونم برای ادامه تحصیل به اتریش اقدام کنم؟
  در ضمن بنده خدمت سربازی را هنوز پشت سر نگذاشتم.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   در حاضر میتوانید برای تحصیل در کشور اتریش اقدام نمایید البته ممکن است که مجددا برای ارشد تحصیل نمایید . بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا شرایط را برای شما شرح دهیم با تشکر

   پاسخ
 84. جواد گفته:

  با سلام و احترام
  بنده ۳۰ سال سن دارم با زن و دوتا بچه
  مدرک کاردانی نجاری و سه سال سابقه کار ام دی اف و مسلط به B1 آلمانی. آیا شانس بدست آوردن کار در اتریش یا آلمان رو دارم؟
  ممنون میشم که جواب بدید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   پیدا کردن کار مسئله ای نیست که کسی بتواند برای آن شانس یا مقداری ذکر نماید . بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا شرایط ویزای کاری اتریش را برای شما شرح دهیم . شاید راه های دیگر نیز برای شما مناسب باشد . با تشکر

   پاسخ
 85. امین گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید

  در رابطه با مهاجرت از طریق خودحمایتی ۲سوال مهم داشتم که تاکنون در فایلها به ان اشاره نشده است،اول اینکه ایا حقوق ماهیانه حاصل ازشغل کارمندی را میتوان بعنوان بخشی از درامد ماهیانه نشان داد؟دوم اینکه اگر کسی درایران کارمند باشد و حداکثر ۲ماه درسال را بتواند در اتریش اقامت کند ایا میتوان ادله کافی بیان کرد تا مدت اقامت ۶ ماهه برای او تقلیل یابد؟
  باتشکرفراوان

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 86. شعبانی گفته:

  سلام.هنوز هم میشه ویزای جستجوی کار گرفت؟ من شغلم اشپزی هست ومیخام در اروپا به این کار ادامه بدم ایا راهی هست که بتونم اونجا کارپیداکنم؟

  پاسخ
 87. مشاور حقوقی گفته:

  سلام باعرض خسته نباشید اینجانب ۴۲سال دارم و دارای دو مدرک لیسانس مدیریت صنعتی و مهندسی معماری در یه اداره دولتی هم کار می کنم خارج از وقت اداری به ساخت و ساز مسکن در شهرستان کوچک محل زندگیم مشغول هستم زبان آلمانی اصلا بلد نیستم انگلیسی در حدجزءی بلد هستم همسرم طراح لباس و مد هست و دبیر هنرستان و در حال تحصیل فوق لیسانس معماری دو فرزند ۵و ۱۰ساله پسرهم داریم آیا با این شرایط ما می تونیم به اتریش مهاجرت کنیم و اونجا کار کنیم و نهایتا زندگی خوب؟

  پاسخ
 88. مشاور حقوقی گفته:

  با عرض سلام و ادب خدمت استاد ارجمند جناب دکتر ملکپور بنده محمد ۳۵ سالمه (این چندمین باری هست که خدمتتون پیام میدم)، متاهل و دارای یک دختر دو ساله. فوق لیسانس مکانیک دانشگاه آزاد با معدل ۱۸ هستم. سه مقاله علمی پژوهشی چندین مقاله کنفرانسی و دو مقاله منتشر شده در نشریه ای در اتریش (isc) دارم. همچنین گواهینامه های بین المملی در زمینه رشته خودم و تستهای جوش دارم. سابقه کار حدود ۵ سال در زمینه نفتی ( حفاری) و پروانه پایه ۲ نظام مهندسی ساختمان. دوره زبان آلمانی و آیلتس میرم و امید بخدا تا حدود یکسال آینده مدارک زبانمو میگیرم، شایدهم زودتر… همسرم لیسانس معماری دارن و در زمینه طراحی داخلی فعالیت داشتن و پایه ۳ نظام مهندسی ساختمان و سطح زبان متوسط هستند. بنظر جنابعالی و با تخصص و تبحر شما در این زمینه چه راهکاری برای مهاجرت و اقامت در یکی از کشورهای آلمان و یا اتریش به ما پیشنهاد میکنید، کاری یا تحصیلی؟و اینکه درصورت اخذ ویزای تحصیلی امکان کار و امرار معاش خودم و خونوادمو دارم؟! باتوجه به فرمایشات حضرتعالی که فرمودین کار برای رشته مکانیک هست آیا باتوجه به مدارکی که عرض کردم امیدی برای اخذ ویزای کاری و پیروی اون، اقامت هست؟؟؟ ً سرمایه ای در حدود ۳۰۰ میلیون دارم که درصورت اقامت تمکن میتونم ارائه کنم اما درآمد ماهیانه مشخصی ندارم… ضمن تشکر از حضرتعالی و وقتی که گذاشتین امیدوارم موفق و تندرست باشید یاعلی…

  پاسخ
 89. سعيد جدئ گفته:

  با سلام و احترام
  اقائ ملك پور عزيز من خيلئ صحبت هائ شمارو دنبال ميكنم و همين باعث شد از فكر اينكه بخام از طريق پناهندگئ مهاجرت كنم بيام بيرون چون واقعأ قصد مهاجرت رو دارم.
  من ٢٥ سالم هست و همسرم ٢٣ سالش من ديپلم دارم و دانشگاه هم نزديك ٨٠ واحد پاس كردم در رشته معمارئ ولئ نمرهائ خوبي ندارم. و بيشتر به كار اهميت دادم تا درس. ودفتر طراحئ و اجرائ دكوراسيون دارم و در كارهائ فنئ ساختمان تا حدودئ وارد هستم مثل برق و لوله ولي نه زياد. و كار ۳rd max رو حرفه ائ بلدم.
  زبان المانئ هم دارم ميخونم كه مدرك بگيرم.
  به نظر شما ويزا تحصيلئ بگيرم و بعد تبديل به ويزائ كارش كنم؟ و يا با ويزائ جستجوئ شيش ماهه.
  اگر بخوام كه از طريق ويزائ جستجوئ كار بيام
  حتمأ بايد در رشته خودم مشقول به كار بشم. يا ميشه هر كاره ديگه اي پيدا كرد.
  و ايالازم هست كه برم مدرك فنئ حرفه ايه يه كار مربوط به ساختمان رو بگيرم. مثل برق كشي.
  و ايا ميشه با ديپلم ويزائ جستجوئ كار گرفت؟
  و چند يورو بايد تمكن مالئ داشته باشم؟
  و هزينه اون شيش ماه كه بايد دنبال كار بگردم چند ميشه.
  با سپاس از توجه و ببخشيد انقدر سوال طولانئ شد

  پاسخ
 90. عرفان گفته:

  با سلام وخسته نباشید خدمت شما
  من ۲۲ سالمه لیسانس برق قدرت دارم، به تازگی کارشناسی ارشد در رشته مخابرات دانشگاه سراسری قبول شدم میخوام بدونم با آیلتس ۶ اگه تو این دو سال زبان آلمانیم رو تا سطح B2 برسونم چقدر برای اخذ ویزای تحصیلی برای دکترا شانس دارم همچنین در صورت پذیرش هزینه ها تا چه حدود خواهد بود؟! یا امکان کار در کنار تحصیل در مقطع دکترا وجود دارد یا خیر؟!
  قبلا از پاسخ گویی شما ممنونم.

  پاسخ
 91. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام وعرض خسته نباشید فوق لیسانس تربیت بدنی هستم ایلز۶ دارم میخواهم به اتریش مهاجرت کنم معدلم حدود ۱۴ وهست ومدرک اموزش یوگا هم دارم به نظر شما از چه طریقی راحت تر می تونم به اتریش بیام؟ کار؟ دوره ی زبان المانی؟ مستر دوم؟ یا خود حمایتی؟ لطفا کمکم کنید چون در حال حاضر بزرگترین ارزویم اقامت اتریش ویا ….است خواهش میکنم وکالتم رو قبول کنید سپاسگزارم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ