زندگی در اتریش و بررسی آن

زندگی در اتریش ، شرایط مهاجرت به اتریش و راه های اخذ اقامت و پاسپورت اتریش و کیفیت زندگی در اتریش در این مقاله به طور علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. شرایط و هزینه های زندگی در اتریش چگونه است؟ آب و هوای اتریش به چه صورت است؟ رضایت مردم از زندگی در اتریش به چه میزان می باشد؟ کشور اتریش یکی از بهترین کشور های اروپا به لحاظ کیفیت زندگی و پایداری اقتصاد بوده و همیشه مورد توجه مهاجران خارجی با هدف کار و سرمایه گذاری قرار داشته است. همچنین مدارس با کیفیت و دانشگاه های معتبر سبب شده بسیاری از افراد این کشور را برای تحصیل انتخاب نمایند. شهر وین، در طی ده سال اخیر، هر سال به عنوان بهترین شهر جهان به لحاظ کیفیت زندگی معرفی شده است.

بسیاری از NGO ها و سازمان های بین المللی در این شهر قرار گرفته اند. در این مقاله به بررسی ویژگی های کشور اتریش و شرایط زندگی در اتریش پرداخته شده است. چنانچه قصد زندگی در اتریش و همچنین اخذ اقامت و پاسپورت این کشور زیبا را دارید می توانید از طریق مشاوره رایگان تلفنی موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه MIE اتریش) ، اطلاعات خود را در زمینه راه های مختلف مهاجرت به این کشور تکمیل نمایید.

زندگی در اتریش
 • زندگی در اتریش و شرایط عمومی آن
 • زندگی در اتریش و هزینه های زندگی و نرخ تورم
 • زندگی در اتریش و آب و هوای اتریش
 • زندگی در اتریش و نقاط مثبت زندگی در اتریش
 • زندگی در اتریش و معرفی جاذبه های گردشگری اتریش
 • زندگی در اتریش و سطح رضایت مردم
 • زندگی در اتریش و مقایسه آن با دیگر کشورهای اروپایی
 • زندگی در اتریش و شرایط راه های عمومی اخذ اقامت اتریش
 • زندگی در اتریش و توصیه های مهم
 • زندگی در اتریش و سخن پایانی

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

زندگی در اتریش و شرایط عمومی آن

کشور اتریش در قلب قاره اروپا قرار گرفته است. این کشور هیچ گونه مرز آبی ندارد و کشورهای آلمان، جمهوری چک، اسلوونی، ایتالیا، کشورهای اسلواکی، مجارستان، سوئیس و لیختن اشتاین از همسایگان اتریش به شمار می روند. این کشور با مساحت ۸۳٫۸۷۹ کیلومتر مربع، جمعیتی نزدیک به ۹ میلیون نفر دارد. پایتخت کشور اتریش و بزرگترین شهر آن وین، بهترین شهر دنیا لقب گرفته است. زبان رسمی اتریش، زبان آلمانی بوده و اکثریت جمعیت آن به گویش های محلی بایرنی تکلم می کنند. زبان انگلیسی زبان دوم مردم این کشور محسوب می شود و عموم افراد مهارت تکلم به زبان انگلیسی را دارا هستند. نوع حکومت کشور اتریش به صورت جمهوری پارلمانی است و ۹ ایالت پارلمانی مستقل دارد. کشور اتریش در سال ۱۹۹۵ به سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و حوزه شینگن پیوسته است. متقاضیان بسیاری از سراسر جهان قصد اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور و زندگی در اتریش را دارند که امر مستلزم آگاهی کامل از ویژگی ها و شرایط این کشور است و این مقاله نیز در همین راستا و با هدف افزایش آگاهی شما نسبت به کشور اتریش تهیه شده است.

اطلاعات عمومی کشور اتریش

نقشه رتبه بندی شهرهای جهان به لحاظ کیفیت زندگی

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد زیبایی های اتریش

مقاله مرتبط

روشهای مهاجرت به اتریش

زندگی در اتریش و هزینه های زندگی و نرخ تورم

اگرچه کشور اتریش یکی از کشورهای ثروتمند جهان به حساب می آید اما هزینه های زندگی در اتریش نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر است و این امر برای بسیاری از مهاجران به ویژه دانشجویان بین المللی قابل توجه می باشد. البته باید در نظر داشت که این هزینه ها در شهرهای مختلف این کشور، متفاوت خواهد بود. در جدول زیر برخی از هزینه های زندگی در دو شهر وین و اینسبروگ نشان داده شده است. به طور کلی نرخ تورم در این کشور در طی سال های ۱۹۶۱ تا ۲۰۱۹ میانگینی در حدود ۲۸/۳ درصد دارد. این نرخ در سال ۱۹۶۶ به کمترین میزان خود یعنی ۹۹/۰- درصد رسید و در سال ۱۹۷۴ بیشترین میزان خود یعنی ۴۳/۱۰ درصد را تجربه نمود. در سال ۲۰۱۹ نرخ تورم ۷۲/۱ درصد گزارش شده است.

جدول هزینه زندگی در شهر وین و اینسبروگ

نمودار نرخ تورم در کشور اتریش

نرخ تورم در کشور اتریش بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بهترین شهر دنیا

زندگی در اتریش و آب و هوای اتریش

کشور اتریش به دلیل قرارگیری در مرکز اروپا، از آب و هوایی معتدل برخوردار است. مناظر این کشور شامل کوهستان ها، تپه ها و دشت های وسیع می باشد. در محدوده های کم ارتفاع قسمت های شمالی و شرقی، تحت تأثیر شرایط قاره ای زمستان ها سردتر و تابستان ها گرم تر همچنین میزان بارش در طول سال متوسط است. در قسمت های جنوب شرقی کشور اتریش تابستان های طولانی تر، گرم تر و شبیه به اقلیم مدینترانه ای را تجربه خواهید کرد. در بخش غربی کشور، اقلیم معتدل تری شامل زمستان های ملایم و تابستان های نسبتاً گرم، با بارش سالیانه زیاد وجود دارد. این تنوع اقلیم و توپوگرافی شرایط را برای زیست گونه های مختلف گیاهی و جانوری مهیا کرده است.

در کشور اتریش پایین ترین درجه دما را در ماه ژانویه تجربه خواهید کرد. پوشش برف زمستانی از اواخر دسامبر تا ماه مارچ دیده می شود و ارتفاع آن گاهی به ۵/۲ متر نیز می رسد. از ماه فوریه دما رو به گرمی می سپارد و در ماه مارچ ممکن است به حداکثر ۱۲ درجه برسد. در تابستان دمای هوا بالاتر رفته و معمولاً در ماه های ژولای و آگوست به اوج خود می رسد. در تابستان ممکن است دمای ۳۰ درجه را نیز تجربه کنید، اما عصرها دما خنک تر می شود. به طور کلی آب و هوای این کشور معتدل و ملایم است که باعث می شود زندگی در اتریش ، تجربه دلپذیری باشد و بیشتر مهاجران را به این کشور و اخذ تابعیت و پاسپورت آن متمایل سازد.

نمودار دمای اتریش در ماه های مختلف سال

نمودار دمای اتریش در ماه های مختلف سال

زندگی در اتریش و نقاط مثبت زندگی در اتریش

کشور اتریش و زندگی در اتریش به خاطر زمینه های غنی فرهنگی، مناظر زیبا و اقتصاد پویا و خلاق به عنوان یک ملیت فرهنگی، مقصد گردشگری و شریک تجاری، دارای ارزش است و به عنوان یکی از بهترین گزینه های مهاجرت به منظور تحصیل، کار و سرمایه گذاری به شمار می رود. در راستای بحث زندگی در اتریش می توان بیان نمود که کیفیت غذا در اتریش به طور کلی بسیار خوب بوده و سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی مقادیر فراوانی از مواد غذایی محلی، آلی و فصلی عرضه می کنند. مثلاً مارچوبه در بهار، توت فرنگی در تابستان، سیب و کدو تنبل در پاییز موجود است.

به گفته سوزان کمپبل، مهاجر کانادایی که پاسپورت اتریش را دارد، غذاهای ارگانیک در این کشور نه تنها مرسوم است، بلکه در مقایسه با کانادا ارزانتر نیز می باشد. وی همچنین می گوید، کیفیت غذا واقعا عالی است و من به کیفیت تمام مواد غذایی اتریشی اعتماد دارم. حتی اسم مزرعه دار روی گوشت و تخم مرغ وجود دارد. مواد غذایی منطقه ای مانند روغن دانه کدو تنبل نیز واقعاً لذت بخش است.

ایلین رید میلمن اهل آمریکا است و اصلاً دوست ندارد که در اتریش به اتومبیلش وابسته باشد. او ساعت های زیادی را در ترافیک میامی گذرانده و حالا معتقد است که زندگی بسیار سالم تری در اتریش دارد، چرا که از مواد غذایی فراوری شده استفاده نمی کند، بیشتر پیاده روی می کند و به جای نوشابه مقدار زیادی آب می نوشد و تلویزیون تماشا نمی کند.

 از جمله دیگر نکات مثبت این کشور کیفیت بالای زندگی، سیستم آموزش قوی و نظام سلامت کارآمد است، که در ادامه به شرح و تفصیل هر یک از این موارد می پردازیم:

 • کیفیت بالای زندگی:

  بر اساس سیستم رتبه بندی Mercer در سال ۲۰۱۹، شهر وین پایتخت کشور اتریش به عنوان بهترین شهر دنیا به مدت یه دهه شناخته شده است. این ارزیابی بر اساس سنجش شرایط مختلف کشورها شامل وضعیت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی و همچنین ابعادی همچون امنیت و نرخ جرم و جنایت، سیستم های سلامت و آموزش، خدمات حمل و نقل صورت می پذیرد.

 • سیستم آموزشی:

  یکی از مهم ترین ویژگی هایی که سیستم آموزشی کشور اتریش را از سایر کشورها متمایز می سازد، همکاری قوی موسسات آموزشی با حوزه کار و تجارت است. دانشگاه های این کشور ارتباط نزدیکی با بخش صنعت دارند و یک سیستم آموزشی دوگانه بر مبنای تدریس های عملی و تئوری ارائه می دهند. به این ترتیب دانشجویان مهارت ها و تخصص لازم برای ورود به محیط کاری به دست می آورند. همچنین رشته ها و واحدهای درسی بر اساس نیاز بازار تعریف می شود. نتایج به دست آمده از پروژه های تحقیقاتی و پایان نامه دانشجویان نیز در چهارچوب فعالیت مشترک دانشگاه و بخش کسب و کار، مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این دانشگاه های بین المللی بسیاری که در این کشور مشغول به فعالیت هستند، امکان جذب دانشجویان خارجی را فراهم کرده اند.

 • سیستم سلامت:

  در کشور اتریش، قسمت بیشتر هزینه های سیستم بهداشت و درمان از طریق منابع اجتماعی و مالیات های پرداختی تأمین شده و بخش کمتر آن توسط بخش های خصوصی پوشش داده می شود. خدمات بیمه های سلامت و تصادفات، به طور مثال مواردی از جمله درمان های سرپایی و بستری، توانبخشی پزشکی، داروها، آزمایش های پیشگیری، زایمان و غیره را شامل می شوند. در اتریش تمامی کارمندان و کسانی که خود اشتغالی دارند می بایست بیمه شده و همسر و فرزندانشان تحت پوشش آن بدون نیاز به پرداخت حق بیمه اضافی قرار می گیرند. بر اساس نظرسنجی Expat Insider در سال ۲۰۱۶ هیچکدام از مهاجرینی که پاسپورت اتریشی دارند از وضعیت سلامت و رفاه فرزندان خود ناراضی نبوده و ۸۷ درصد آنها از سلامتی و امنیت فرزندانشان رضایت کامل دارند.

زندگی در اتریش و معرفی جاذبه های گردشگری اتریش

کشور اتریش به دلیل مناظر زیبا و چشم نواز طبیعی و منابع و میراث تاریخی فراوان علاوه بر آن که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند، زندگی در اتریش و اخذ اقامت و پاسپورت اتریش را نیز جذاب می نماید. شهر وین پایتخت این کشور به دلیل داشتن تئاترهای خیابانی، برنامه های رقص باله، اپرا و موسیقی، گالری های هنری، موزه ها و مکان های تاریخی بسیار دیدنی است. شهر هال اشتات نیز یکی از زیباترین شهر های اروپا به شمار می رود که در کنار دریاچه هال اشتات قرار گرفته و امکان فعالیت هایی از جمله قایق سواری، صخره نوردی و غیره را فراهم می نماید. اینسبروگ از شهرهای دیگر کشور اتریش است که تصویر کوه های پوشیده از برف و خانه های رنگارنگ آن را بر روی کارت پستال های مختلف مشاهده می کنیم. علاوه بر امکانات لازم برای ورزش های زمستانی، قصر امبراس و موزه هنرهای مردمی نیز از جذابیت های این شهر به حساب می آیند. در جدول زیر علاوه بر این سه شهر تعدادی از مقاصد گردشگری کشور اتریش معرفی شده است.

سالن هنرهای نمایشی در وین

سالن هنرهای نمایشی در وین

شهر اینسبروگ

اینسبروگ

قلعه هوهن ورفن

قلعه هوهن ورفن

قلعه Hohensalzburg

قلعه Hohensalzburg

Leutascher Geisterklamm

Leutascher Geisterklamm

زندگی در اتریش و سطح رضایت مردم

از جمله معیارهایی که وضعیت مناسب زندگی در اتریش را نشان می دهد میزان رضایت مردم این کشور است. بر اساس گزارش های سازمان همکاری و توسعه های اقتصادی، سطح رضایت مردم از زندگی در کشور اتریش در جایگاه مناسب قرار دارد. با استناد به آمار موجود ۸۲ درصد از مردم این کشور تجربه های مثبت خود همچون موفقیت، استراحت، لذت و غیره در یک روز را بیشتر از تجربه و احساسات منفی همچون درد، افسردگی، کسالت می دانند. میزان امید به زندگی در این کشور تا سن ۸۲ سالگی است و به خاطر حس هم بستگی و مشارکت های بالای اجتماعی، ۹۲ درصد از مردم معتقدند افرادی را دارند که بتوانند در مواقع نیاز از آن ها کمک بگیرند.

زندگی در اتریش و مقایسه آن با دیگر کشورهای اروپایی

دلیل تمایل مهاجران به زندگی در اتریش و اخذ اقامت و پاسپورت کشور اتریش، پایین بودن هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی از جمله سوئیس و فرانسه و دانمارک و غیره است. عکس زیر رتبه بندی گران ترین کشور های جهان را نشان می دهد، که بر اساس آن کشور اتریش در جایگاه ۱۵ قرار گرفته است. هزینه زندگی در کشور اتریش به ویژه برای دانشجویان بین المللی در حال تحصیل بسیار پایین و مطلوب است. نمودار بعد نرخ بیکاری را در کشورهای اروپایی به نمایش گذاشته که کشور اتریش نسبت به میانگین اروپا در موقعیت پایین تری قرار دارد و همین امر سبب افزایش تقاضا برای اخذ ویزای کاری در کشور اتریش شده است.

مقایسه نرخ بیکاری در کشورهای مختلف اروپاییمقایسه نرخ بیکاری در کشورهای مختلف اروپایی

نقشه ارزان ترین و گران ترین کشورهای جهان

نقشه ارزان ترین و گران ترین کشورهای جهان

زندگی در اتریش و شرایط راه های عمومی اخذ اقامت اتریش

به منظور اخذ اقامت اتریش و زندگی در اتریش ، راه های مختلفی وجود دارد، این روش ها به طور کلی شامل مهاجرت از طریق تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، کار، تولد و پناهندگی است. برای اینکه بتوانید راهی را انتخاب نمایید که متناسب با امکانات شما باشد، می بایست شرایط هر یک از این روش ها را به دقت بررسی کنید. تحصیل، کار و سرمایه گذاری سه روش رایج در بین مهاجران خارجی و متقاضیان زندگی در اتریش است. در نظر داشته باشید که روش پناهندگی به خاطر غیر قانونی بودن و معایبی که دارد، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود و فقط به عنوان یک روشی که در حیطه مهاجرت شناخته می شود، ذکر شده
است. در  ادامه توضیح مختصری در مورد هر یک از این روش ها ارائه می گردد:

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بهترین روش اقامت اتریش

مقاله مرتبط

راه های اخذ اقامت اتریش

زندگی در اتریش از طریق کار

نرخ بیکاری که در کشور اتریش بسیار پایین و چیزی در حدود ۸/۴ درصد در سال ۲۰۱۸ بوده است. این امر در کنار سیاست های این کشور برای جذب نیروی کار ماهر خارجی، باعث شده بسیاری از مهاجران به سمت این کشور سوق داده شوند. شما به دو طریق می توانید در کشور اتریش مشغول به کار شوید، اولین روش اقدام برای ویزای جستجوی کار است. در این روش رزومه و شرایط شما بر اساس سیستم امتیازبندی ارزیابی می شود و در صورت کسب امتیاز لازم این ویزا را دریافت کرده و به مدت شش ماه فرصت جستجوی کار در محیط بازار کار اتریش را پیدا خواهید نمود. دومین روش اقدام مستقیم برای اخذ ویزای کاری اتریش است که در این حالت شما می بایست یک دعوتنامه کاری داشته باشید.

نرخ بیکاری در کشور اتریش

نرخ بیکاری در کشور اتریش

زندگی در اتریش از طریق تحصیل

دانشگاه های معتبر و بین المللی و امکان تحصیل به زبان انگلیسی، رایگان بودن تحصیل در اتریش و نظام آموزشی پیشرفته و کارآمد اتریش موجب جذب دانشجویان به این کشور شده است. همچنین امنیت اجتماعی بالای این کشور نیز زندگی در اتریش را برای این گروه مطلوب ساخته است. دانشجویان برخی کشورها از جمله ایران اجازه کار ضمن تحصیل در این کشور را دارند. دانشگاه وین، دانشگاه تکنولوژی وین، دانشگاه اینسبوروگ سه دانشگاه اول این کشور به شمار می روند که به ترتیب جایگاه ۱۵۴، ۱۸۲و ۲۸۶ را در سطح جهان به خود اختصاص داده اند.

جدول سه دانشگاه برتر کشور اتریش

تحصیل در اتریش

زندگی در اتریش از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور اتریش نیز مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی قرار دارد. سیستم مالیاتی مناسب، نرخ پایین مصادره اموال که برابر با ۱ یعنی کمترین میزان ریسک است، قرارگیری در مرکز اروپا، وجود نیروی کار ماهر از جمله شرایط مطلوب سرمایه گذاری در اتریش به شمار می رود. بر اساس آماری که توسط بانک جهانی در سال ۲۰۱۹ ارائه شده، کشور اتریش در میان ۱۹۰ کشور جهان به لحاظ فراهم نمودن شرایط مناسب برای کسب و کار در جایگاه ۲۶ قرار گرفته است.

نرخ مصادره اموال در کشور اتریش بین سال های 2014 تا 2018

نرخ مصادره اموال در کشور اتریش بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸

قرمز سفید قرمز بهترین روش اخذ اقامت اروپا
شرایط اقامت خودحمایتی اتریش

زندگی در اتریش از طریق تولد

اصل خاک و خون دو اصل پذیرفته شده در رابطه با موضوع تولد است. بر اساس اصل خاک کودک شهروندی محل تولد خود را دریافت می کند و بر پایه اصل خون، تابعیت از پدر و مادر به نوزاد منتقل می شود. قوانین کشور اتریش بر اصل خون استوار است و به کودکی که یکی از والدین وی تبعه اتریش باشند، شهروندی اتریش و در نتیجه پاسپورت اتریش را اعطا می نماید.

ویزای اخذ تابعیت در کشور اتریش از طریق تولد

زندگی در اتریش از طریق ازدواج

از جمله راه های که می تواند به اقامت و زندگی در اتریش منجر شود، ازدواج با یک تبعه اتریشی است. بدین منظور طرفین می بایست به سن قانونی رسیده باشند. در صورتی که اشخاص بین ۱۶ تا ۱۸ سال باشند، همراهی سرپرست آن ها به هنگام ثبت ازدواج ضروری است. پس از ۶ سال اقامت در کشور اتریش به طوری که ۵ سال نیز از ازدواج آن ها گذشته باشد، شخص می تواند برای تابعیت و پاسپورت اتریش اقدام نماید.

مهاجرت به خارج از کشور از طریق ازدواج ـ اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق ازدواج

اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج

زندگی در اتریش از طریق پناهندگی

کشور اتریش به کنوانسیون های مرتبط با حقوق پناهندگی یعنی کنوانسیون ژنو در سال ۱۹۵۱ و پروتکل آن در سال ۱۹۶۷ پیوسته و درخواست های پناهندگی در کشور خود را بررسی می کند. اگرچه در سال های اخیر سیاست هایی در راستای کاهش پذیرش درخواست ها در پیش گرفته است. در نظر داشته باشید که موسسه حقوقی ملک پور (همکاری موسسه MIE  اتریش) مهاجرت از طریق پناهدگی را به هیچ عنوان توصیه ننموده و این اطلاعات صرفاً برای آگاهی بخشی به افراد متقاضی مهاجرت نوشته شده است.

زندگی در اتریش و توصیه های مهم

همانطور که از مطالب این مقاله دریافتیم اتریش یکی از کشورهای مطلوب اروپایی برای امر مهاجرت به شمار می رود. این کشور قوانین و سیاست های ویژه ای در راستای افزایش کیفیت و استانداردهای زندگی در اتریش به کار گرفته که می توان گفت با قرار گرفتن وین، پایتخت این کشور در جایگاه اول رتبه بندی جهانی، در این امر بسیار موفق بوده است. همچنین دریافتیم که روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد و افراد بسته به شرایط خود روش متناسب را در پیش می گیرند. ارزیابی امکانات و وضعیت شخص متقاضی در راستای انتخاب روش درست، اولین گام و مهمترین مرحله در مسیر مهاجرت به حساب می آید. بنابراین لازم است که در این راه از مشاوره و راهنمایی وکیل مجرب و معتبر امور مهاجرت بهره بگیرید. موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه MIE اتریش)، با کمک کارشناسان و وکلای مجربی که در مجموعه خود دارد، بهترین خدمات را در این راستا به شما ارائه می دهد. همچنین چنانچه بخواهید به سطح کاملی از دانش مهاجرت دست یابید، ویدیوی راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت پیشنهاد ما به شما عزیزان است.

توصیه مهم ـ نکته مهم

مشکلات زندگی در کشور اتریش
محصول ویدئویی اپلای و ویزای تحصیلی اتریش
اخذ تابعیت اتریش

ویدئوهای گشت و گذار در اتریش و برخی هزینه های زندگی در آن

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور از یک فروشگاه لوازم خانگی در اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید یکی از رستوران مک دونالد در اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید از یک باشگاه بولینگ در اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید از فروشگاه XXXlutz در وین اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید یک کافه در وین اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد درشکه سواری در خیابانهای زیبای وین

زندگی در اتریش و سخن پایانی

زندگی در اتریش ، شرایط و ویژگی های کشور اتریش از جمله اقلیم، هزینه های زندگی در اتریش ، نکات مثبت کشور اتریش، سطح رضایت مردم از جمله مواردی هستند که در این مقاله به آن ها پرداخته شد. همچنین روش های مختلف اخذ اقامت را ذکر نموده و به طور مختصر شما را با شرایط کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی در اتریش آشنا نمودیم. دانستیم که به دلیل کیفیت بالای زندگی در اتریش ، به ویژه در وین، سیستم آموزشی و درمانی کارآمد، نرخ پایین جرم و جنایت و غیره این کشور مورد توجه مهاجران قرار دارد. همچنین جاذبه های گردشگری که موجب جذابیت زندگی در اتریش نیز می شوند معرفی نمودیم. از جمله نکات دیگر قابل توجه در مورد کشور اتریش منابع طبیعی گسترده این کشور است، که علاوه بر روح نوازی این چشم انداز و مناظر زیبا، بستر انجام فعالیت های مختلف ورزشی از جمله اسکی، کوهنوردی، صخره نوردی، قایق سواری و غیره نیز فراهم شده است. شما می توانید سوالات خود را در رابطه با این کشور و شرایط مهاجرت به اتریش در زیر این مطلب بنویسید تا کارشناسان ما در اسرع وقت آن ها را پاسخ دهند. علاوه بر این می توانید در قسمت پرسش و پاسخ همگانی نیز شرکت نموده و پاسخ سوالات خود را به صورت مفصل دریافت نمایید. همچنین چنانچه قصد مهاجرت به این کشور را دارید از طریق مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه MIE اتریش)، شرایط خود را ارزیابی نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، مدرک غیر از دانشگاه سراسری امکان پذیرش در اتریش را دارند اما ریسک پذیرش و ویزای آن ها متفاوت است. شما می توانید برای پذیرش در دانشگاه های خصوصی این کشور اقدام کنید اما ریسک قبولی آن بالا است .

   پاسخ
 1. reyhane گفته:

  سلام وقت بخير آقاي ملك پور مهربان وبا تشكر از صحبتهاي انرژي بخشتون كه اميد را در دل ما آدمها زنده ميكنيد
  من خانمي هستم ٤١ساله مجرد ليسانس رشته معماري فارغ التحصيل از دانشگاه غيرانتفاعي مدتي هستش كه فايلهاي صوتي و ويديو هاي شما رو از سايت واينستاگرام وتلگرام دنبال ميكنم .قصد مهاجرت وتحصيل وكار وزندگي را در اروپا دارم وبا صحبتهاي زيباي شما علاقمند به كشور اتريش شدم وتصميم دارم زندگي جديد خودم رو دراين كشور زيبا آغاز وادامه بدم.با شرايطي كه دارم آيا دانشگاههاي اتريش اجازه تحصيل وپذيرش من رو ميدهند؟وبعد از تحصيل جوياي كار واقامت دائم وزندكي دراتريش را خواهانم ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد وبگين از كجا وچطور شروع كنم باتشكر ازشما.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی با توجه به اینکه در حال حاضر کشور اتریش مدرک دانشگاه سراسری را می پذیرد می توانید از طرق دیگر مهاجرت برای اتریش اقدام نمایید که بهتر است با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید و با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 2. غزاله عسگری گفته:

  سلام وقت بخیر،
  من ۳۲سالم هست و ارشد روانشناسی خوندم از دانشگاه فردوسی، سوالی که دارم ابنه با توجه به رشتم و سنم ایا امکان تحصیل در پزشکی در المان هست؟؟ واینکه در صورت داشتن مدرک زبان المانی میشه اونجا کالج رفت تا برای ورود به دانشگاه پزشکی امادگی داشته باشم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای ورود به رشته پزشکی در آلمان محدودیت سنی وجود دارد علاوه بر آن باید قبولی کنکور سراسری و مدرک زبان آلمانی داشته باشید که با توجه به محدودیتی که وجود دارد می توانید برای کشورهای دیگر اقدام داشته باشید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 3. پریسا هاشمی گفته:

  سلام.به جز المان چه کشورهایی در حوزه شینگن مدرک دانشگاه هایی جز سراسری را قبول دارند؟متاسفانه بنده موفق به تماس با دفتر وین نشدم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   سلام
   دوست گرامی مورد تایید بسیاری از کشورها هست اما باید شرایط کامل خود را ذکر بفرمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   خیر برای آلمان می توان اقدام داشت اما باید شرایط کامل خود را ذکر بفرمایید تا امکان مشاوره و راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 4. پریسا هاشمی گفته:

  سلام خسته نباشید دانشگاه غیرانتفاعی ایوانکی جزء دانشگاه های سراسری محسوب میشه؟واسه اقامت تحصیلی اتریش پرسیدم چون اقای ملک پور فرمودن از دانشگاه ازاد های ایران دیگه پذیرش نمیگیرن.همسرم کارشناسی عمران از غیرانتفایی ایوانکی داره اما در زمینه عمران تجربه کاری نداره.۵سال سابقه فعالیت در زمینه تجهیزات ایمنی داره.هردو زبان انگلیسی رو در حد مبتدی بلدیم و سرمایه حدود ۱۷۰میلیون.فرزند دوسال ونیم داریم.مهاجرت به اتریش از چه طریقی مناسب تره؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز در حال حاضر کشور اتریش فقط دانشگاههای سراسری را می پذیرد و متاسفانه دانشگاههای دیگر غیر از سراسری مورد تایید اتریش نخواهد بود البته بهتر بود شرایط خود را به طور کامل می فرمودید تا بتوان راهنمایی بیشتری ارائه داد چرا که روش های مهاجرت متفاوت می باشد علاوه بر آن برای کشورهای متعددی می توانید اقدام نمایید اما بهتر است در ابتدا سرمایه سرمایه خود را افزایش دهید و سپس اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ