زندگی در وین و بررسی آن

زندگی در وین ، هزینه ها، شرایط زندگی در وین، سطح رضایت مردم و ساکنان شهر وین از سکونت در این شهر مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. کیفیت زندگی در وین چگونه است؟ آیا وین بهترین شهر دنیاست؟ از چه راههای می توان به شهر وین و کشور اتریش مهاجرت نمود؟ در این مقاله کوشیده ایم که به این پرسش ها و دیگر پرسش ها در باب زندگی در شهر وین پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را بیان نماییم. وین پایتخت کشور اتریش است که به دلایل بسیاری که در ادامه مقاله به طور مفصل به آنها اشاره می نماییم، مقصد بسیاری از افراد برای بازدید کوتاه مدت و حتی زندگی بلند مدت در خارج از کشور می باشد. شما عزیزان پس از مطالعه این نگارش می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تماس برقرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان در باب مهاجرت به اتریش و زندگی در وین برخوردار شوید. در ادامه مقاله به بررسی مباحث ذکر شده در زیر خواهیم پرداخت :

زندگی در وین
 • زندگی در وین و شرایط عمومی آن
 • زندگی در وین ، هزینه ها و نرخ تورم
 • زندگی در وین و نقاط مثبت آن
 • زندگی در وین و معرفی جاذبه های گردشگری آن
 • زندگی در وین و سطح رضایت مردم
 • زندگی در وین و توصیه های مهم
 • زندگی در وین و شرایط عمومی اخذ اقامت اتریش
 • زندگی در وین و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

زندگی در وین و شرایط عمومی آن

وین ، شهری است که در بخش شمال شرق جغرافیای اتریش جای گرفته است و رود دانوب از معروفترین رود های قاره سبز از اثنای آن می گذرد. شهر وین پایتخت اتریش، با جمعیتی بیش از ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به لحاظ جمعیتی هفتمین شهر پر جمعیت اروپا محسوب می گردد. این شهر از نقطه نظر تاریخچه و فرهنگ آن غنی و پر مغز است و از سطح امنیت اجتماعی بالایی برخوردار است. زندگی در وین دارای سطح کیفی مطلوب و دلخواه است. از آنجا که کشور اتریش از نرخ بیکاری پایین در بین کشورهای اروپایی برخوردار می باشد و علاوه بر آن صنایع پیشرفته و مهندسی در آن رو به افزایش است، جمعیت و نیروی کار داخلی این کشور جوابگوی این سیر صعودی نبوده و به نیروی کار بین المللی در بسیاری از رشته ها نیاز داشته و به برخی دیگر از رشته های خاص نیاز مبرم به نیروی کار دارد؛ همین نیاز مبرم به نیروی کار سبب شده است که زندگی در وین و کار در اتریش متقاضیان زیادی پیدا کند. از این گذشته شهر وین در ۱۰ سال گذشته بصورت پیوسته نشان بهترین شهر جهان را به خود اختصاص داده است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می گردد به مقاله ای با عنوان وین بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی رجوع نمایید.

نقشه اتریش ـ وین

در نمودار  زیر نرخ بیکاری در اتریش را در مقایسه با نرخ بیکاری کشورهای آلمان و بلژیک مشاهده می نمایید. بر اساس این نمودار از هر ۱۰۰ نفر در اتریش تنها ۵ نفر از آنها فاقد شغل هستند.

نمودار نرخ بیکاری اتریش در مقایسه با آلمان و اتریش

وین بدون اغراق زیباست و همین امر سبب ساز توریستی بودن این شهر شده است و تعداد گردشگران قابل ملاحظه ای هر ساله از اقصاء نقاط جهان به این شهر می آیند تا از زیبایی های طبیعی، تاریخی، معماری و … آن حظ ببرند. در ادامه مقاله به برخی از جاذبه های توریستی شهر وین اشاره خواهیم نمود اما اگر تمایل دارید که شهر های دیگر اتریش را بیشتر بشناسید و از جاذبه های آنها اطلاع پیدا نمایید، پیشنهاد می کنیم به مقاله ای با عنوان شهر های اتریش از همین وبسایت مراجعه نمایید.

نقشه توریستی تاریخی وین

یکی از مجلات معتبر بین المللی که در زمینه کیفیت زندگی در شهرهای مختلف در اقصاء نقاط جهان به ممیزی پرداخته و با انطباق یک سری از شاخص ها با زندگی در شهر های مختلف توانسته است آنها را ممیزی نماید، مجله مرسر Mercer می باشد. مرسر در سال اخیر یعنی ۲۰۱۹ میلادی تعداد ۲۳۱ شهر را بر اساس پارامتر های مشخص بمنظور تمیز دادن کیفیت زندگی رتبه بندی نموده است. برخی از شهر هایی که در کشورهای اتریش، سوئیس، نیوزلند، آلمان، کانادا، دانمارک، فنلاند، استرالیا، سوئد و ایالات متحده واقع شده اند، در رتبه بندی مرسر ۵۰ رتبه اول را به خود اختصاص داده اند. این مجله شهر وین، پایتخت اتریش را در ده سال گذشته به صورت متوالی با کیفیت ترین شهر جهان برای زندگی معرفی کرده است. در ادامه برخی از شاخص های مجله مرسر را خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد تا کیفیت زندگی در وین را با این شاخص ها بیشتر لمس کنید :

جدول برخی از فاکتور های و شاخصه های مجله مرسر برای رتبه بندی کیفیت زندگی در شهر های جهان

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد وین بهترین شهر دنیا

زندگی در وین ، هزینه ها و نرخ تورم

یکی از مزیت هایی که شهر وین نسبت به دیگر شهر های با کیفیت زندگی بالا نظیر زوریخ سوئیس ( در رتبه بندی مرسر در سال ۲۰۱۹ زوریخ در جایگاه دوم قرار دارد ) دارد؛ پایین بودن هزینه های زندگی و فراوان بودن امکانات و رفاهیات در این شهر است. توضیح بهتر آنکه وین دارای امکاناتی همپایه زوریخ سوئیس است اما هزینه زندگی در وین به مراتب پایین تر از زوریخ و حتی بسیاری از شهر های مطرح اروپایی است. در ادامه هزینه های زندگی در وین را در قالب جدول خدمت شما عزیزان ارائه نموده ایم :

جدول هزینه غذا و مواد غذایی در وین

جدول هزینه مسکن و خانه داری در وین

جداول مربوط به هزینه حمل و نقل و البسه در وین

منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه های زندگی در اتریش و وضعیت اقتصادی این کشور می توانید به مقالات هزینه زندگی در اتریش و اقتصاد اتریش مراجعه نمایید. شایان ذکر است که این قیمت ها در تاریخ ۱۶ جون ۲۰۱۹ آپدیت شده است. نرخ تورم سالانه در اتریش در آوریل ۲۰۱۹ به میزان ۰٫۱ درصد از ۱٫۸ درصد در ماه قبل به ۱٫۷ کاهش یافت. قیمت ها به طور عمده برای غذاها و نوشیدنی های غیر الکلی (۱٫۲ درصد در مقابل ۱٫۵ درصد در ماه مارس) و تفریح و فرهنگ (۱٫۱ درصد در مقابل ۱٫۶ درصد)، به خصوص برای پکیج های تعطیلات (۰٫۹ درصد نسبت به ۴٫۳ درصد)، کاهش یافته است. در ضمن، تورم همچنان برای مسکن و آب و برق (۳ درصد) بر روی نرخ ثابت و پایداری بوده است؛ رستوران ها و هتل ها (۲٫۸ درصد) و کالاها و خدمات متفرقه (۱٫۷ درصد) نیز نرخ ثابتی را تجربه نموده اند. در مقابل، هزینه حمل و نقل سریع تر (۱٫۷ درصد نسبت به ۱٫۴ درصد)؛ مبلمان (۱ درصد نسبت به ۰٫۵ درصد) و آموزش (۲٫۶ درصد نسبت به ۲٫۹ درصد) کاهش را دنباله داده است. بصورت ماهانه، قیمت مصرف کننده در مقایسه با ۰٫۹ درصد افزایش در ماه گذشته، ۰٫۱ درصد افزایش داشت. نرخ تورم در اتریش در سال ۱۹۵۸ تا ۲۰۱۹ به طور متوسط ۳٫۲۳ درصد بوده است و در ماه سپتامبر سال ۱۹۷۴ به بالاترین حد خود در ۱۰٫۲۰ درصد و در ماه مارس ۱۹۵۹ به پایین ترین حد خود رسیده است. در زیر نمودار نرخ تورم در اتریش را می توانید به تماشا نشسته و آنالیز فرمایید.

جدول نرخ تورم در اتریش

زندگی در وین و نقاط مثبت آن

اولین نکته ای که توجه هر گردشگری را که از شهر وین بازدید می کند، را به خود جلب می کند، سر سبز بودن شهر و آب و هوای خوشایند آن است. مناطق ۱۳ و ۱۹ وین را می توان سرسبز تر از سایر مناطق آن به شمار آورد. منطقه ۱ وین نیز از زیبایی های خاص خود برخوردار است اما به دلیل کاربری و بافت تجاری آن کمتر این سرسبز بودن جلوه می نماید. هزینه های مسکن و سایر هزینه های جانبی در منطقه ۱ شهر وین از سایر مناطق گران تر است. خود اهالی وین، شهر شان را با عبارت “Ein Dorf in einer Stadt” به معنای « روستایی درون یک شهر » به همدیگر و خارجی ها معرفی می نمایند. از دیگر نکات این روستای درون یک شهر این است که گویی همه چیز در آن با نظم و آرام است. به گفته گردشگرانی که به شهر وین می آیند، این شهر پر از انرژی مثبت است. البته نظر ساکنین و اهالی وین نیز همین است.

از جمله نکات مثبت دیگری که زندگی در وین می تواند داشته باشد، خونگرمی و صمیمت اهالی آن در برخورد با یکدیگر است. مردم این شهر غالبا وقتی همدیگر را می بینند با لبخند جمله سلام بر خدا را بر زبان می رانند. شاید شنیده باشید که آلمانی ها و اتریشی ها افرادی هستند که دارای تفکر نژاد پرستی هستند؛ در این مورد نیز باید گفت که این گفته در مورد اکثریت ساکنین شهر وین صدف نمی کند و بیشتر ساکنین آن به همزیستی مسالمت آمیز مبادرت دارند.

نکته مثبت و قابل اشاره دیگری در باب زندگی در وین این است که این شهر از بهترین سیستم حمل و نقل جهان برخوردار است. هزینه های مخابرات و اینترنت در وین نسبت به نام آور ترین شهر های جهان من جمله نیویورک یا سایر شهر های ایالات متحده آمریکا به مراتب پایین تر است. جریان آزاد اطلاعات در این کشور و شهر وین نیز یکی از بهترین مواهبی است که افراد می توانند از آن برخوردار باشند.

لازم به ذکر است که کیفیت زندگی در وین و اتریش به کیفیت زندگی در کشور های top اروپایی نظیر سوئیس و دانمارک بسیار نزدیک است، لکن با وجود برابری امکانات هزینه های زندگی در وین و اتریش به مراتب پایین تر است.

از جمله نکات مثبت زندگی در وین می توان به موارد زیر اشاره داشت :

جدول برخی نکات مثبت وین

زندگی در وین و معرفی جاذبه های گردشگری آن

وین بخش بزرگی از جذابیت و تاریخ غنی خود را به جایگاه پر زرق و برقش در کناره رود دانوب مدیون است. این شهر برای قرن ها هسته طبیعی امپراطوری هابسبورگ بوده و دروازه ای بین غرب و شرق اروپا به شمار رفته و تا به امروز مهمترین مرکز تجاری و فرهنگی اتریش محسوب می شود. وین با برخورداری از مناظر تاریخی، مجموعه های افسانه ای هنری، کاخ های پر زرق و برق و میراث موسیقی استثنایی که هنوز در سالن های کنسرت و یکی از بزرگترین خانه های اپرا در جهان، کششی بی نظیر در جذب گردشگر دارد. وین دارای جذابیت و شگفتی متمایز است که با وحدت بی نظیر، فضایی جهانی، با معماری قدیمی آن، اسبهای کابین ( Fiaker ) معروفش و همچنین قهوه خانه های پر زرق و برق با کیکهای وینی برجسته شده است. اگر برای یک روز به دنبال مکان هایی برای بازدید یا برای چند روز به دنبال انجام دادن کارهایی جذاب در وین هستید، انتخاب هایی زیادی را پیش روی خود دارید؛ البته اگر زمان اجازه دهد.

از جمله جذابیت های گردشگری در وین عبارتند از :

 • کلیسای سنت استفان
 • قصر Belvedere
 • پارک پرتیر و چرخ غول غولپیکر
 • موزه Kunsthistorisches و Maria-Theresien-Platz
 • آلبرتینا
 • هاندر واسرهاوس
 • کریپت امپریال و کلیسای کاپوچین
 • کلیسای کلیسای مقدس و کلیسای سنت پیتر
 • Famel Demel: کافه نهایی وین
 • Kärtner Strasse و فواره Donner
 • تئاتر ملی وین
 • کلیسای فرانسیسکن

جدول جاذبه های توریستی وین

زندگی در وین و سطح رضایت مردم

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ( OECD ) بر اساس شاخصه هایی سطح رفاه و رضایت مردم یک کشور یا شهر را اندازه گیری می نماید. کشور اتریش و به طبع آن شهر وین در ابعاد بسیاری به میانگین شاخصه های OECD نزدیک است و حتی در برخی از شاخصه ها نیز پا را از میانگین های OECD فراتر گذاشته است. بعنوان مثال در سال ۲۰۱۵ درآمد خالص خانوار در اتریش و وین بالاتر از میانگین OECD گزارش شده است. نا امنی بازار کار نیز نسبتا پایین بود با این حال کارکنان تمام وقت اتریشی گزارش دادن که زمان کمتری برای گذران اوقات فراغت و مراقبت شخصی از خود دارند. به گزارش OECD 93 درصد اتریشی ها از آب آشامیدنی و آب و هوای شهر خود احساس رضایت دارند. به لحاظ وضعیت سلامتی، ۷۰ درصد از ساکنان این کشور، وضعیت سلامتی خود را خوب یا خیلی خوب درک کرده اند. امید به زندگی در اتریش ۸۱ سال گزارش شده است، که یک سال بیشتر از شاخص مربوطه در سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است. از نقطه نظر امنیت شخصی و رضایت از زندگی نیز کشور اتریش و شهر وین در جایگاه سوم در اندازگیری میدانی OECD قرار گرفته اند. در گراف زیر نیز می توانید میزان رضایتی که زندگی در وین برای ساکنانش به ارمغان آورده است را ملاحظه نمایید.

گراف میزان رضایت مردم از زندگی در وین

زندگی در وین و توصیه های مهم

همانگونه که از ابتدای مقاله به صورت علمی به این مطلب اشاره شد که زندگی در وین بسیار به ایده آل های کیفیت زندگی مطلوب جهانی نزدیک بوده و ساکنان آن رضایت بالایی از کیفیت زندگی خود دارند. این میزان رضایت بالا در عرصه های مختلف نظیر زندگی کاری، وضعیت سلامتی، سیستم آموزشی و ارتقاء مهارت، رهن و اجاره مسکن و مسائل مربوط به خانه داری، رضایت از خدمات عمرانی و دولتی، پیرامون و طبیعت دلخواه، امنیت شخصی، آزادی رأی، سطح درآمد و ثروت و … فراگیر است. لذا توصیه اکید ما این است که اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، می توانید زندگی در وین و مهاجرت به اتریش را یکی از بهترین گزینه های برای امر مهاجرت خود قلمداد کنید. این کشور با نرخ بیکاری پایین، امنیت اقتصادی بالا و نکات مثبت دیگر یکی از بهترین کشور های جهان به منظور مهاجرت و اخذ تابعیت مضاعف به شمار می آید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده و در سطح وب به انتشار رسیده است، لذا هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع بدون رضایت این موسسه بوده و از لحاظ شرعی حرام می باشد.

مزایا

زندگی در وین و شرایط عمومی اخذ اقامت اتریش

اگر در بین مقاصد مختلف مهاجرت به خارج از کشور،  زندگی در وین را بر می تابید؛ پس بهتر است که با روش های مهاجرت به کشور اتریش و اخذ اقامت در شهر زیبای وین نیز آگاهی های لازمه را نیز داشته باشید. عموما بمنظور مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت این کشور می توان به ۵ روش قانونی کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد اقدام نمود که در ادامه خلاصه وار به بررسی اجمالی برخی از این روش ها می پردازیم :

مهاجرت به اتریش از طریق کار :

همانطور که اشاره شد نرخ بیکاری در اتریش ۵ درصد می باشد و این کشور در برخی از مشاغل نیاز مبرم به نیروی کار ماهر خارجی دارد. اتریش از آن دسته کشور هایی است که به نیروی کار ماهر بین المللی ویزای جستجوی کار ارائه می دهد تا با محیط و بازار کار اتریش ورود کرده و برای خود شغل مناسب حرفه اش را پیدا نماید. شایان ذکر است که فارغ التحصیلان رشته های مهندسی، تکنولوژی، ریاضیات و همچنین علوم طبیعی از شانس بیشتری برای کار در اتریش برخوردار خواهند بود.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل :

اتریش به دلیل نظام آموزشی رایگان و امکان تحصیل رایگان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در سراسر جهان به شمار می آید. برای اینکه در دانشگاههای دولتی اتریش مشغول به تحصیل شد، می بایست در کنکور ورودی به دانشگاههای ایران، در یکی از دانشگاههای دولتی پذیرفته شده باشید. شایان ذکر است که تحصیل در اتریش به خودی خود منجر به اخذ اقامت و تابعیت اتریش نخواهد شد، اما اگر دانشجو بتواند پس از تحصیل به استخدام یک کارفرمای اتریشی در بیاید، قادر خواهد بود که ضمن رعایت شرایطی به اقامت و تابعیت اتریش دست یابد.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری :

سرمایه گذاری در اتریش یکی از آسان ترین و جذاب ترین راه های اخذ اقامت و نهایتا تابعیت اتریش می باشد. شما با سرمایه ای از ۵۰ تا بیش از ۱۰۰ هزار یورو و از طریق ثبت شرکت، کارآفرینی، خودحمایتی و … می توانید موفق به اخذ کارت اقامت اتریش و زندگی در وین شوید. شایان ذکر است که برخی از روش های سرمایه گذاری در اتریش نظیر خرید ملک منجر دارای سود بسیاری است اما منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت نمی گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم سری به لینک سرمایه گذاری در اتریش بزنید.

اپلای و ویزای تحصیلی اتریش
وین زیبا ـ وین پایتخت اتریش ـ مهاجرت به بهترین شهر جهان ـ بهترین شهر جهان برای کار و زندگی
اتریش ـ مهاجرت به اتریش ـ زندگی در وین

در صورتی که شما در هر یک از روش های فوق، موفق به اخذ اقامت اتریش شدید، به کارت قرمز سفید قرمز اتریش دست خواهید یافت. شایان ذکر است که اگر عموما به مدت ۵ سال در این کشور اقامت داشته باشید، به شما کارت اقامت دائم اعطاء خواهد شد و پس از ۶ الی ۷ سال قادر خواهید بود که پاسپورت اتریش را بدست آورده و از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخودار گردید.

زندگی در وین و سخن پایانی

زندگی در وین ، کیفیت زندگی و سطح رضایت مردم از زندگی در این شهر مورد بررسی قرار گرفته شد. گفته شد که وین پس از ده سال پیاپی و بصورت بلامنازع بهترین شهر جهان شناخته شده و زندگی در وین به دلایل مختلفی که در این مقاله به خوبی به آنها اشاره گردید و مورد آنالیز قرار گرفته شد، متقاضیان بسیاری در سر تا سر جهان دارد. پیشنهاد می کنیم که اگر به راستی قصد مهاجرت به خارج از کشور را در سر دارید، به مهاجرت به کشور اتریش و زندگی در وین نیز به عنوان یک گزینه کم نظیر بیندیشید. امیدواریم که این مقاله توانسته باشد اطلاعات مفید و خوبی در باب زندگی در وین در اختیار شما عزیزان گذاشته باشد. در صورت هر گونه سوالی می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار نموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهرمند شوید. همچنین سوالات و ابهامات خود را می توانید در قسمت دیدگاههای همین مقاله مطرح نموده تا در کوتاهترین زمان ممکن به صحیح ترین و موثق ترین پاسخ دست پیدا نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. علی رضا گفته:

  سلام من علی هستم من دوستم تو فرودگاه انگلستان پاسپورشو گم کرده .بمن زنگ زده میگه چیکارکنم الان دوروزه اونجا بدون سر نوشت مونده ایا میتونه در خواست پناهندگی بده پاسپورت افغانی داشت.خواهش میکنم روزد تر جوابم بدین.چاره چیه?

  Rating: ۴
  پاسخ