کارآفرینی در اتریش و بررسی شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق کارآفرینی

کارآفرینی در اتریش ، شرایط سرمایه گذاری در اتریش از طریق کارآفرینی و اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در اتریش در این مقاله بصورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. برای کارآفرینی در اتریش چقدر سرمایه نیاز است؟ شرایط و پیشنیازهای کارآفرینی در اتریش کدامند؟ آیا کار آفرینی در اتریش منجر به اخذ اقامت اتریش و پاسپورت اتریش خواهد شد؟ همه این موارد جز سوالاتی است که در ادامه به آن ها پاسخ داده و به ارائه مطالب در خصوصو آنها خواهیم پرداخت. لازم است در ابتدا لازم است اطلاع یابید که کارآفرینی از پروسه های سرمایه گذاری در اتریش به شمار می رود و شما با انتقال سرمایه به کشور اتریش و ارائه بیزنس های جدید، خلاقانه و نوآورانه، که در جهت کمک به منافع اقتصادی کشور اتریش باشد می توانید وارد این کشور شوید. موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) با داشتن تجارب ارزشمند برای عرضه خدمات بی نظیری در خدمت شماست تا با ارائه مشاوره رایگان ، شرایط شما را برای کارآفرینی در اتریش بررسی نماید. از اینرو لازم است ابتدا شرایط کشور اتریش و زیر ساخت های این کشور برای ورود سرمایه گذاران خارجی بررسی گردد تا اطمینان حاصل گردد آیا کشور اتریش گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد یا خیر؟ مباحثی که به آن ها پرداخته خواهد شد و در ادامه مطالعه خواهید نمود، در زیر لیست شده اند:

کارآفرینی در اتریش
 • کارآفرینی در اتریش و شرایط عمومی آن
 • کارآفرینی در اتریش با نگاهی به انواع شرکت ها
 • کارآفرینی در اتریش و استانداردهای سرمایه گذاری
 • کارآفرینی در اتریش و شاخص های سرمایه گذاری
 • کارآفرینی در اتریش و روش ایجاد آن
 • کارآفرینی در اتریش و مزایای آن
 • کارآفرینی در اتریش و بررسی اقامت و تابعیت از طریق آن
 • کارآفرینی در اتریش و خدمات موسسه حقوقی ملک پور
 • کارآفرینی در اتریش و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

کارآفرینی در اتریش و شرایط عمومی آن

کارآفرینی در اتریش جز پروسه های سرمایه گذاری می باشد که برای شروع این کار نیاز است که شما در کشور اتریش ، شرکتی را به ثبت برسانید که این شرکت باید یک بیزنس پلن (Business Plan) یا طرح کسب و کار مورد تایید از سوی دولت اتریش داشته باشد که منافاتی با اقتصاد این کشور نداشته باشد. برای اینکه بهتر متوجه شوید با ذکر مثال خدمت شما این موضوع را توضیح می دهیم. به عنوان مثال کشور اسپانیا را در نظر بگیرید که عمده درآمد و نظام صادرات و واردات آن بر اساس صنعت زعفران می باشد، حال اگر سرمایه گذار خارجی بخواهد شرکتی به ثبت برساند که بیزنس پلن آن واردات زعفران باشد، این بیزنس در جهت تخریب نظام اقتصادی کشور اسپانیا می باشد و دولت به این بیزنس پلن رأی مثبتی نخواهد داد. از این رو اگر قصد کار آفرینی در کشور اتریش را دارید، باید بسیار فکر شده وارد این کار شوید و بیزنس پلنی طراحی گردد که دارای ایده نو و خلاقیت باشد و نظیر آن در کشور اتریش موجود نباشد. از آنجائیکه که کارآفرینی در اتریش ، از طریق ثبت شرکت در اتریش انجام می پذیرد به صورت مختصر به بررسی انواع شرکت ها در کشور اتریش خواهیم پرداخت:

مقاله مرتبط

مهاجرت به اتریش

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد دلایل انتخاب کشور اتریش

کارآفرینی در اتریش با نگاهی به انواع شرکت ها

کارآفرینی در اتریش و ایجاد کسب و کار برای افرادی ممکن می باشد که یا شهروند اتریشی هستند و یا یک مجوز اقامت در این کشور دارند. اینکه چه نوع شرکتی را باید به ثبت برسانید بسیار به نوع بیزنس و هدف شما بستگی دارد که در ادامه انواع شرکت ها را با هم بررسی خواهیم کرد. شرکت های قابل ثبت در اتریش در قالب این موارد می باشد :

 1. شرکت با مسئولیت محدود ( GMBH) Gesellschaft mit beschränkter Haftung

شرکت مسئولیت محدود رایج ترین نوع شرکت های تجاری می باشد که می تواند به صورت خصوصی و با سرمایه اولیه در حدود ۳۵ هزار یورو این شرکت افتتاح گردد.

 1. شرکت سهامی عام (AG)

یکی از انواع رایج شرکت ها ، شرکت از نوع سهامی عام می باشد که اگر بخواهیم این شرکت را با شرکت مسئولیت محدود قیاس کنیم ، تفاوت عمده آن ها در سرمایه اولیه می باشد. در شرکت سهامی از نوع عام میزان سرمایه ۷۰ هزار یورو می باشد و مزیتی که این شرکت دارد که سهام دارانی می توانند با پرداخت سهم خود سرمایه اولیه این شرکت را تهیه کنند و هر سهام دار می تواند سود سهام خود را دریافت نماید.

ثبت شرکت سهامی عام در خارج از کشور - انواع ثبت شرکت خارجی

 1. شرکت به عنوان مشارکت عمومی و کامل (OG) Offene Gesellschaft

برای ثبت این نوع از شرکت، به دو یا چند فرد حقیقی و یا حقوقی نیاز می باشد که هر کدام از این افراد باید تحت عنوان یک نام تجاری، تمامی مسئولیت های شرکت را اعم از سود و زیان و بدهی متقبل گردند.

 1. عنوان مشارکت محدود (KG)
 2. با عنوان مالکیت یگانه

سرمایه گذاران می توانند در قالب شرکت هایی که در بالا به آن ها اشاره شد، شرکتی را به ثبت برسانند و برای کارآفرینی در اتریش اقدام نمایند. اما لازم به ذکر است که رایج ترین نوع شرکت ثبت شده برای کارآفرینی در اتریش در قالب ثبت شرکت با مسئولیت محدود است.

یکی از نوین ترین روشهای اقامتی که با ثبت شرکت در ارتباط هست و خدمات آن به وسیله موسسه حقوقی ملک پور به هموطنان عرضه می گردد، روشی است موسوم به « اخذ اقامت از طریق کار شرکت » که از طریق این لینک می توانید اطلاعات مناسبی در این زمینه کسب نمایید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به اتریش

مقاله مرتبط

کشور اتریش برای زندگی

کارآفرینی در اتریش و مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن

سرمایه گذاران برای ثبت شرکت خود جهت ایجاد کارآفرینی در اتریش نیاز به ارائه مدارک ذیل دارند:

 • پاسپورت و مدرک شناسایی مورد تایید
 • مستندات قانونی شرکت نظیر مدارک و مقررات نمایندگی
 • اجاره نامه دفتر کار شرکت
 • پاسپورت و مدارک شناسایی مدیران
 • ارائه اطلاعات در خصوص سهام داران و مشخص بودن سهم هر کدام
 • افتتاح حسابی که سرمایه اولیه شرکت در آن موجود باشد
 • ثبت اسم تجاری شرکت
 • دریافت مجوزات لازم از سوی اتاق بازرگانی
 • تشکیل پرونده مالیاتی در اداره مالیات
 • ارائه Business Plan یا طرح کسب و کاری که در آن نوآوری و خلاقیت وجود داشته و به نفع اقتصاد اتریش باشد

گفتنی است که با ارائه مدارک ذکر شده شما می توانید شرکت مور نظر خود را دو هفته ای تا یک ماهه به ثبت برسانید.

کارآفرینی در اتریش و استانداردهای سرمایه گذاری در اتریش

برای اینکه بتوانید کشور امنی را برای سرمایه گذاری و کارآفرینی انتخاب کنید، باید قبل از هر گونه اقدام، استانداردها و زیر ساخت های آن کشور را برای سرمایه گذاری بررسی نمایید، تا با تحلیل آن بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در واقع شما باید اطمینان حاصل کنید که اگر به عنوان یک سرمایه گذار خارجی وارد آن کشور می شوید، برخورد دوگانه ای با شما صورت نمی گیرد و همان برخوردی که با سرمایه گذاران داخلی می شود با شما نیز به همان گونه رفتار خواهد شد. برای اینکه از این موضوع آگاه گردید، سیستم بین المللی اقتصاد، شاخصی را تعریف کرده است تحت عنوان ریسک سرمایه گذار در خصوص مصادره اموال یا Expropriation risk که این شاخص بین عدد ۱ تا عدد ۷ معرفی گردیده است. برای یک کشور هر چه عدد نرخ ریسک مصادره اموال پائین تر باشد، سرمایه گذار در بخش قانون مصادره اموال با ریسک کمتری مواجه است و هرچه این عدد بالاتر باشد، سرمایه گذار با ریسک بالاتر و امنیت سرمایه گذاری پائین تری روبروست. خوشبختانه کشور اتریش با برخورداری از اقتصادی مستحکم از این جهت در جایگاه ممتازی برخوردار می باشد و نرخ ریسک مصادره اموال آن ۱ می باشد که بر همین اساس می توان گفت که کمترین خطر از این بابت برای سرمایه گذار وجود خواهد داشت. این مورد را می توانید در نموداری که در ادامه ارائه می گردد مشاهده نمایید:

 

نمودار نرخ مصادره اموال کشور اتریش در بحث کارآفرینی در اتریش

از دیگر استانداردهای سرمایه گذاری توجه به کنترل فساد در آن کشور می باشد. نرخ کنترل فساد در هر کشور می تواند نشانگر امنیت سرمایه گذار می باشد که آیا این کشور از نظر نظام حقوقی و قضایی دارای فساد می باشد یا خیر؟ در این نمودار نیز می توانید نرخ فساد در کشور اتریش را در بازه زمانی سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ مشاهده نمایید  که می توان گفت از این نظر کشور اتریش در جایگاه مناسبی می باشد.

کارآفرینی در اتریش و شاخص های سرمایه گذاری

کشور اتریش به دلیل دارا بودن بستر مناسب و شرایط پایدار برای امر سرمایه گذاری، یکی از کشورهای بسیار مهم و قابل اطمینان برای سرمایه گذاری خارجی قلمداد می گردد. برای اطمینان از انتخاب مقصد مناسب برای امر سرمایه گذاری باید دلایل محکم و قابل استنادی وجود داشته باشد که ثابت کند شما در شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری در آن کشور قرار دارید. یکی از شاخص های بسیار مهم که باید به آن ها توجه نمود، تولید ناخالص داخلی هر کشور می باشد که نشان دهنده رشد و پویایی اقتصاد آن کشور است. اقتصاد اتریش نیز با این شاخص ها تعریف می گردد. از دیگر شاخص ها نرخ مالیات و ثبات سیاسی می باشد. که در ادامه به هرکدام از این شاخص ها جداگانه پرداخته خواهد شد.

 • کارآفرینی در اتریش و تولید ناخالص داخلی

در این نمودار مشاهده می کنید که نرخ تولید ناخالص داخلی به صورت سرانه در کشور اتریش از سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۸ روند رو به رشد و صعودی را طی کرده است و در حال حاضر در جایگاه مناسبی قرار دارد.

نمودار نرخ رشد تولید ناخالص داخلی اتریش در بین سالهای 2010 تا 2018

 • کار آفرینی در اتریش و مالیات

از شاخص های بسیار اثر گذار در تصمیم گیری برای انتخاب یک کشور جهت سرمایه گذاری، بحث های مالیاتی در هر کشور می باشد. مالیات در اتریش و سایر کشور های اروپایی انواعی دارد:

 • مالیات بر درآمد شخصی
 • مالیات بر درآمد شرکت ها
 • مالیات بر فروش
 • مالیات بر بیمه و …

 که آنچه که شما باید به عنوان سرمایه گذار به آن توجه نمایید مالیات بر شرکت ها و مالیات بر درآمد شخصی می باشد. در هر کشور طبق اعلام بانک جهانی در میان سال های ۲۰۰۶ تا سال ۲۰۱۸ در نموداری که ارائه می شود می توانید مالیات بر شرکت ها را مشاهده نمایید. که در حال حاضر ۲۵ درصد می باشد.

نمودار نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها در اتریش

همچنین از دیگر مواردی که باید به آن توجه داشت مالیات بر درآمد شخصی می باشد که در حال حاضر این میزان ۵۵ درصد می باشد و می توانید سیر صعودی میزان مالیات را در نمودار زیر مشاهده نمایید.

نمودار نرخ مالیات بر درآمد شخص - مالیات بر درآمد افراد در اتریش

 • کارآفرینی در اتریش و ثبات سیاسی

ثبات سیاسی در هر کشور از دیگر شاخص های مهم برای انتخاب یک کشور برای مقاصد سرمایه گذاری می باشد. این شاخص بر اساس فاکتورهایی نظیر عدم تحریکات سیاسی و خشونت آمیز در هر کشور بررسی می گردد و بر اساس اطلاعات آمار بانک جهانی ، هر چه امتیاز کشورها در این شاخص به عدد ۲٫۵ نزدیک تر باشد ثبات سیاسی در آن نیز بالاتر است. نرخ ثبات سیاسی کشور اتریش ۱٫۱۷ می باشد که می توان گفت نرخ مناسبی می باشد.

نمودار نرخ ثبات سیاسی در اتریش

در زیر نیز می توانید نمودار نرخ بیکاری کشور اتریش را ملاحظه بفرمایید :

نمودار نرخ بیکاری اتریش در مقایسه با آلمان و اتریش

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد خرید ملک در اتریش

مقاله مرتبط

اقامت اتریش با خرید ملک

کارآفرینی در اتریش و روش ایجاد آن

همانگونه که اشاره شد کارآفرینی در اتریش از طریق ثبت شرکت در صورت ارائه بیزنس پلن قوی و نوآورانه می باشد و لازم است بدانید که از این روش سرمایه گذار علاوه بر بیزنس و سودآوری می تواند از طریق کارآفرینی به اقامت اتریش نیز دست یابد. از این رو کشور اتریش شرایطی را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است تا با ارائه ایده های ناب و خلاقانه، علاوه بر کمک سرمایه گذاران به اقتصاد این کشور ، امکان اخذ اقامت اتریش برای آن ها نیز وجود داشته باشد. قاعدتا برای کار آفرینی در اتریش ، شخص سرمایه گذار باید مسیر مشخصی را طی نماید، که با طی آن مسیر و فرایند بتواند شروع به کسب و کار خود نماید. یکی از مهمترین موارد برای کار آفرینی، بیزنس پلن می باشد. بیزنس پلن باید در جهت رشد اقتصادی اتریش باشد و عامل تضعیف سرمایه گذاران داخلی نباشد. همچنین شخص کارآفرین باید سرمایه ای بالغ بر ۵۰ هزار یورو را به اقتصاد اتریش تزریق نماید. پس از دارا بودن این شرایط متقاضی سرمایه گذاری در اتریش باید بتواند از جدول امتیازاتی که توسط دولت اتریش برای کارآفرینان طراحی گردیده است حداقل ۵۵ امتیاز از فاکتورهایی از قبیل سن، تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کاری به دست بیاورد. اگر متقاضی بتواند تمامی این شرایط را به اثبات برساند، می تواند برای خود و اعضای خانواده اش که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد، اقامت کشور اتریش را به دست بیاورد.

موارد مهم و کلیدی برای ایجاد کارآفرینی در اتریش

 • اقدام به ثبت شرکت
 • ارائه بیزنس پلن نوآورانه
 • تایید بیزینس پلن از سوی اداره کار کشور اتریش AMS
 • اثبات تایید مدیریت کسب و کار توسط خود سرمایه گذار
 • تزریق ۵۰ هزار یورو سرمایه اولیه
 • کسب ۵۰ امتیاز از جدول امتیازات کارآفرینی

نکات بسیار مهم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد بهترین روش اقامت اتریش

مقاله مرتبط

هزینه زندگی در اتریش

کارآفرینی در اتریش و بررسی مزایا و معایب آن

از مزایای کارآفرینی در اتریش و پروسه اخذ اقامت از طریق آن می توان موارد زیر را اشاره کرد :

 • اخذ اقامت اتریش برای نفر اصلی سرمایه گذاری و خانواده وی
 • امکان ورود و خروج به کل اتحادیه اروپا
 • امکان دریافت کارت قرمز سفید قرمز که معتبر ترین و ارزشمندترین کارت اقامت کشور اتریش می باشد.
 • امکان دریافت خدمات و مزایای شهروندی به واسطه داشتن کارت قرمز سفید قرمز

مزایا و معایب

از معایب کارآفرینی در اتریش می توان به این موارد اشاره کرد:

 • شرط حضور ۶ ماه در سال
 • امکان ریجکت شدن بیزنس پلن به دلایل مغایرت با رشد منافع اقتصادی برای شهروندان این کشور

کارآفرینی در اتریش و بررسی اقامت و تابعیت این کشور

کارآفرینی در اتریش یکی از روش های اخذ اقامت اتریش می باشد که شما می توانید به این واسطه وارد این کشور شده و علاوه بر سود آوری و کسب درآمد اقامت این کشور را نیز به دست بیاورید. شما با کارآفرینی و ایجاد یک شرکت ابتدا یک کارت اقامت دو ساله قرمز سفید قرمز را کسب می کنید و در صورتی که بیزنس شما سودآور بوده باشد می توانید بعد از دوسال مجددا کارت اقامتی خود را تمدید نمایید و در نهایت در پایان سال پنجم اقامت دائم اتریش را اخذ نمایید. پس از اخذ اقامت دائم بر اساس قوانین اداره مهاجرت کشور اتریش شما می توانید برای اخذ شهروندی و پاسپورت اتریش درخواست خود را ارائه دهید و در صورتیکه از نظر فرهنگی با این کشور همسو شده باشید و زبان این کشور را به خوبی مسلط شوید می توانید پاسپورت اتریش را کسب نمایید.

پرچم اتریش - مهاجرت به اتریش - اقامت اتریش

کارآفرینی در اتریش و خدمات موسسه حقوقی ملک پور

کارآفرینی در اتریش یکی از مواردیست که بسیار بیزنس پلن آن باید با دقت طراحی و به بهترین نحوه ارائه گردد. به عبارت بهتر عمده حساسیت و نقطه بحرانی در پروسه اخذ اقامت اتریش از طریق کارآفرینی ، نحوه نوشتن طرح کسب و کار یا بیزینس پلن آن است. بیزینس پلن نباید اختلالی در نظام اقتصادی کشور اتریش وارد کند و کسب و کارشما باید خلاقانه و از نوآوری یا Innovation‌ برخوردار باشد. پس از تأیید بیزینس پلن توسط اداره کار اتریش یا AMS‌ است که شما می توانید ادامه پروسه کارآفرینی را در عمل اجرا نمایید و به اقامت یکی از بهترین کشور های جهان که در قلب قاره سبز واقع است، دست یابید. از این رو موسسه حقوقی ملک پور ( MIE اتریش ) با داشتن وکلای طراز اول کشور اتریشی می تواند شما را در پختن ایده و نوشتن بیزینس پلن این پروسه راهنمایی کند و از ابتدا تا انتها در کنار شما باشد.

وکیل مهاجرت | سرمایه گذاری در خارج از کشور

گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
وکیل مهاجرت در اتریش
سرمایه گذاری در اروپا
اقامت اروپا
کارآفرینی در اتریش و سخن آخر در باب آن

کارآفرینی در اتریش و نحوه ایجاد یک کسب و کار و اخذ اقامت از طریق آن به صورت مفصل مورد بررسی قرار داده شد. بر اساس آنچه مطالعه فرمودید کارآفرینی در اتریش را می توان جزء روش های بسیار مناسبی در نظر داشت که در بستر آن شخص سرمایه گذار می تواند هم به سودآوری برسد و هم می تواند اقامت سپس تابعیت و پاسپورت اتریش را به دست آورد. آنچه که در خصوص کارآفرینی در اتریش باید بسیار مورد توجه قرار گیرد بیزنس پلن می باشد که طراحی این امر نیاز به تخصص و مهارت وکیل مهاجرت اتریش دارد. از این رو اگر شما نیز از متقاضیان سرمایه گذاری و کارآفرینی در اتریش هستید پیشنهاد می گردد با موسسه حقوقی ملک پور، MIE اتریش مشورت نمایید. چراکه موسسه حقوقی ملک پور با داشتن دفتر مرکزی در وین و همکاری با وکلای طراز اول این کشور بسیار می تواند شما را در این زمینه یاری نماید. از روش های اخذ مشاوره رایگان تماس با مجموعه ما می باشد که شما می توانید با ارائه شرایط خود به صورت رایگان مشاوره اخذ نمایید. لازم به ذکر است اگر همچنان در خصوص کارآفرینی در اتریش با ابهامی رو به رو هستید در بخش پرسش و پاسخ همگانی و همچنین در ذیل همین مقاله سوالات خود را مطرح کنید تا فورا به پاسخ خود دست یابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. مصطفی ابراهیمی رستگار گفته:

  سلام ووقت بخیر.یک توضیح درموردثبت شرکت دراتریش که فرمودین با۲۰هزاریورومیشه شروع کرد.بدین لطفا.مرسی

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   جهت دریافت اطلاعات بیشتر بهتر است با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ یا ۰۰۴۳۱۵۱۲۱۹۶۹ تماس حاصل نمایید تا شرایط اولیه شما بررسی گردد و در صورت نیاز برای شما جلسه تخصصی مشاوره ست گردد . موفق باشید.

   پاسخ