سرمایه گذاری در آذربایجان

سرمایه گذاری در آذربایجان و بررسی آن

 • سرمایه گذاری در آذربایجان و شرایط عمومی آن
 • سرمایه گذاری در آذربایجان و استاندارد های سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در آذربایجان و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار
 • سرمایه گذاری در آذربایجان از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در آذربایجان از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در آذربایجان از طریق اوراق عرضه دولتی
 • سرمایه گذاری در آذربایجان و بررسی اخذ اقامت و تابعیت آذربایجان
 • سرمایه گذاری در آذربایجان و مزایای آن

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

سرمایه گذاری در آذربایجان و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در آذربایجان ، شرایط سرمایه گذاری در آذربایجان و راههای اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در آذربایجان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرند. آذربایجان با ۱۰ میلیون نفر جمعیت و قریب به ۴۰ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۷ به یکی از بهترین مقاصد جهت سرمایه گذاری در آسیا بدل شده است. رشد اقتصادی چشمگیر این کشور در سالهای اخیر سبب شده است تا سرمایه گذاری در آذربایجان مورد توجه افراد بسیاری قرار گیرد، به طوری که در سال گذشته سرمایه گذاری افراد خارجی به میزان چشمگیری افزایش یافته است. شما عزیزان میتوانید در هر لحظه جهت اخذ اطلاعات تکمیلی و یافتن پاسخ پرسش های خود با دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره ی رایگان مشاورین مجرب موسسه بهره مند شوید. در این مقاله سعی بر آن است تا شرایط سرمایه گذاری در آذربایجان به طور کامل مورد ارزیابی قرار گرفته و توضیحاتی علمی و دقیقی در رابطه با پروسه ی سرمایه گذاری در آذربایجان خدمت شما عرض شود. در ادامه به صورت تخصصی به بررسی موارد زیر میپردازیم :

سرمایه گذاری در آذربایجان و شرایط عمومی آن

سرمایه گذاری در آذربایجان شرایط مخصوص به خود را دارد و دولت آذربایجان در طی چند سال اخیر تلاش کرده است تا شرایط اقتصادی کشور خود را با اقتصاد جهانی تطبیق داده و در پی اجرای این سیاست سعی در مساعد نمودن شرایط جهت جذب سرمایه گذاران خارجی نموده است. از آثار مثبت این سیاست می توان به افزایش رونق اقتصادی ، ایجاد اشتغال و جلب اعتماد سرمایه گذاران به منظور سرمایه گذاری در آذربایجان اشاره کرد . نمودار زیر میزان سرمایه گذاری در آذربایجان را نشان می دهد :

سرمایه گذاری در آذربایجان

آذربایجان قریب به ۸۵ درصد از درآمد سالیانه ی خود را به صادرات نفت وابسته است . این موضوع سبب شده است تا در طی سالهای اخیر تمرکز سرمایه گذاران خارجی بر روی پروژه های نفتی و به طور کلی در بخش انرژی افزایش یابد . البته توجه دولت بر این است که تمرکز سرمایه گذاران را بر روی بخش های گردشگری ، حمل و نقل ، کشاورزی و فناوری اطلاعات منعطف نماید. اما تحقیقاتی که در رابطه با پروسه های سرمایه گذاری در آذربایجان انجام شده است نشان می دهد که سرمایه گذاران خارجی تمایل کمتری برای سرمایه گذاری در این بخش ها از خود نشان داده اند .

سرمایه گذاری در آذربایجان و استاندارد های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آذربایجان و یا هر کشور دیگری اگر صحیح و با آگاهی کامل انجام گیرد می تواند بسیار سودمند باشد . توجه داشته باشید که به منظور سرمایه گذاری در آذربایجان میبایست اطلاعات دقیقی در رابطه با شرایط اقتصادی این کشور داشته باشید.

آذربایجان در مسیر پیوستن به سازمان تجارت جهانی WTO)(world Trade Organization) بوده و به همین جهت در حال بهبود شرایط اقتصادی و نظام مالیاتی خود می باشد. چرا که با پیوستن به این سازمان علاوه بر جلب اعتماد سرمایه گذاران از مزایای خاصی که سازمان تجارت جهانی برای کشور های عضو این سازمان در نظر گرفته شده است نیز بهره مند می شود. رعایت استاندارد های بین المللی سرمایه گذاری و پایبندی این کشور به معاهدات دوجانبه سبب شده است تا این کشور به محلی ایمن به منظور سرمایه گذاری تبدیل شود. کاهش نرخ تورم، بهبود نظام مالیاتی، سرمایه گذاری های خارجی و درآمد های نفتی سبب شده است تا آذربایجان در طی سالهای گذشته روند اقتصادی رو به رشد و پویایی را تجربه کند.

سرمایه گذاری در آذربایجان
اصول سرمایه گذاری خارجی و افزایش سرمایه

سرمایه گذاری در آذربایجان و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

سرمایه گذاری در آذربایجان همواره مد نظر افراد زیادی قرار گرفته است. اما پیش از آن می بایست شاخص های اقتصادی تاثیر گذار در آن کشور را مد نظر قرار دهید که در ادامه به بررسی تعدادی از آنها میپردازیم :

 • نرخ بیکاری در آذربایجان

  نرخ بیکاری در هر کشور یکی از مهمترین شاخص های تاثیر گذار در اقتصاد و معیشت مردم در هر جامعه ای است. آذربایجان با اجرای طرح های اقتصادی قوی در طی سالهای اخیر توانسته است فضای تجارت کسب و کار فعالی را بوجود آورده که این مورد سبب اشتغال زایی چشمگیری گردیده است. نرخ بیکاری ۵ درصدی آذربایجان در سال گذشته بیانگر اقتصاد پویا و رو به رشد این کشور می باشد.

  نمودار زیر نرخ بیکاری آذربایجان در طی سالهای اخیر را نشان می دهد:

  سرمایه گذاری در آذربایجان

 • رشد تولید ناخالص داخلی در آذربایجان

  یکی دیگر از عواملی که در سرمایه گذاری در آذربایجان میبایست مد نظر قرار گیرد میزان تولید ناخالص داخلی در آن کشور می باشد. تولید ناخالص داخلی آذربایجان در سالهای اخیر روند روبه رشدی داشته داشته است، به طوری که در سال ۲۰۱۴ به ۱۶۷۰۰ دلار رسید.

  سرمایه گذاری در آذربایجان

 • مالیات در آذربایجان

  مورد دیگری که در پروسه ی سرمایه گذاری در آذربایجان میبایست مد نظر قرار گیرد میزان مالیات متوسط آذربایجان در حدود ۱۷٫۲۶ درصد بوده که در نمودار زیر نیز میزان دقیق نرخ مالیات در طی ده سال اخیر را مشاهده مینمایید :

  سرمایه گذاری در آذربایجان

سرمایه گذاری در آذربایجان از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در آذربایجان بالاخص در بخش املاک و مستقلات در صورتی که آگاهانه و با تحقیق و بررسی دقیق انجام گیرد میتواند بسیار سودمند باشد. اما چنانچه بدون تحقیق و مشورت گرفتن از وکیل مهاجرت و یا موسسه ی حقوقی معتبر شخصا برای این پروسه اقدام کنید ممکن است زیان های زیادی را متحمل شوید.

اولین گام در بحث خرید ملک در آذربایجان و یا هر کشور دیگر، اطلاع از ارزش واقعی ملک مورد نظر است :

قیمت یک متر مربع زمین در مرکز شهر  منات ۲،۲۶۲
قیمت یک متر مربع زمین در خارج از شهر  منات ۱،۰۱۰

در جدول زیر نیز میتوانید قیمت اجاره ی ماهیانه ملک آذربایجان در نقاط مختلف شهر را مشاهده کنید.

اجاره ی ماهیانه ی یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر منات ۴۹۸
اجاره ی ماهیانه ی یک آپارتمان ۱ خوابه در خارج از شهر منات ۲۶۹
اجاره ی ماهیانه ی یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر منات ۱،۰۳۸
اجاره ی ماهیانه ی یک آپارتمان ۳ خوابه در خارج از شهر  منات ۵۲۴

حداقل مبلغ خرید ملک به منظور اخذ اقامت موقت در آذربایجان در حدود ۱۰۰ هزار منات میباشد. ولی مسئله ای که میبایست مد نظر قرار گیرد اینست که تا زمانی که ملک به نام شخص باشد میتواند سالانه برای تمدید اقامت خود اقدام نماید و در صورت فروش ملک مذکور اقامت شخص تمدید نمیگردد.

سرمایه گذاری در آذربایجان از طریق اوراق عرضه دولتی

سرمایه گذاری در آذربایجان

سرمایه گذاری در آذربایجان بالاخص در بخش اوراق عرضه دولتی اگر که آگاهانه انجام گیرد میتواند بسیار سود بخش باشد. همچنین دولت آذربایجان در پی کاهش درآمدهای نفتی این کشور در سالهای اخیر قوانینی وضع نموده که در پی سعی در جذب سرمایه گذاران خارجی نموده آذربایجان شخص سرمایه گذار میتواند بدون هیچ محدودیتی برای خرید سهام و اوراق قرضه اقدام کند. اما با سرمایه گذاری در اوراق قرضه نمیتوان برای اخذ اقامت این کشور اقدام کرد. در ادامه با هم به بررسی دیگر راههای سرمایه گذاری در آذربایجان میپردازیم

سرمایه گذاری در آذربایجان از طریق ثبت شرکت

به منظور ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آذربایجان لازم است که شخص یک بیزنس پلن قوی ارائه دهد و اثبات کند که طرح تجاری تعریف شده از طرف وی برای اقتصاد کشور آذربایجان مفید و سودبخش است.

دولت آذربایجان در طی سالهای اخیر شرایط مساعدی برای سرمایه گذاران خارجی فراهم آورده است که از جمله آنها میتوان به تدوین نظام مالیاتی جدید و همچنین کاهش مدت زمان ثبت شرکت از ۲ ماه به کمتر از دو هفته اشاره کرد. جهت ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آذربایجان علاوه بر ارائه بیزنس پلن قوی شما میبایست اثبات کنید که تجربه ی کاری مورد قبولی در زمینه ی فعالیت شرکت خود داشته و با توجه به نوع فعالیت شرکت حداقل در حدود ۶۰ الی ۱۰۰ هزار منات سرمایه اولیه داشته باشید .

طبق قوانین آذربایجان شخص سرمایه گذار میتواند سهامدار شرکت های فعال متعددی شود و یا ۱۰۰ درصد سهام شرکت را تصاحب کند.

همچنین بدون هیچ محدودیت خاصی میتواند شعبه ی شرکت خارجی خود را در آذربایجان به ثبت برساند و به راحتی سود و دارایی شرکت خود را به خارج از آذربایجان منتقل نماید.

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقالات تخصصی ارائه شده بر روی وبسایت های مختلف ملک پور ارائه کنید.

سرمایه گذاری در آذربایجان

سرمایه گذاری در خارج از ایران

سرمایه گذاری در آذربایجان و بررسی اخذ اقامت و تابعیت آذربایجان

به منظور اخذ اقامت موقت آذربایجان شخص می تواند از یکی از راههای تحصیل در آذربایجان، ازدواج در آذربایجان، کار در آذربایجان و خرید ملک و سرمایه گذاری در آذربایجان اقدام نماید.

با خرید ملک میتوان برای اخذ اقامت موقت این کشور اقدام نمود. اما نکته ای که میبایست مد نظر قرار گیرد این است که با خرید ملک به شخص یک اقامت ۱ ساله اعطا میگردد که هر سال برای تمدید اقامت میبایست مالکیت ملک را اثبات کند و در صورت فروش ملک اقامت شخص و خانواده ی وی تمدید نمی گردد.

به منظور کسب اقامت دائم آذربایجان شخص میبایست در این کشور مشغول بکار بوده و یا مشغول به بیزنس شده و بعد از ۳ الی ۵ سال سابقه ی بیمه میتواند برای اخذ اقامت دائم در آذربایجان درخواست دهد.

سرمایه گذاری در آذربایجان و مزایای آن

در پی سیاست هایی که از سوی دولت جهت ترغیب سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در آذربایجان انجام شده است میتوان به قوانینی که به تازگی جهت حمایت از سرمایه گذاران خارجی وضع شده است اشاره کرد . همچنین تضمین های موجود در قرارداد، معاهدات بین المللی و توافقنامه ها سبب جلب اعتماد افراد بسیاری جهت سرمایه گذاری در آذربایجان گردیده است .

در پی اجرایی شدن قوانین وضع شده در باب سرمایه گذاری در آذربایجان دولت متعهد میگردد که تا حد امکان از اموال سرمایه گذاران حفاظت کند و به جز در شرایط خاص ، از هر گونه الگوی تبعیض آمیز در رابطه با تبعیض نژادی و ملیتی ممانعت بعمل آورد.

همچنین شخص خارجی میتواند در آذربایجان سرمایه گذاری و حتی ثبت شرکت نماید و ۱۰۰درصد سهام را به نام خود داشته باشد و بدون هیچ مجوز و یا محدودیتی اقدام به خرید اوراق قرضه و خرید سهام کند.

سرمایه گذاری در آذربایجان و معایب آن

برای سرمایه گذاری در آذربایجان شخص میبایست آگاهانه اقدام کند و تمام جوانب را مد نظر قرار دهد. از جمله معایب سرمایه گذاری در کشور آذربایجان میتوان به سیستم بانکی ضعیف این کشور و وابستگی شدید آن به صادرات نفت اشاره کرد، چنانچه سال گذشته با کاهش ۲۵ درصدی فروش نفت اقتصاد این کشور تا حد زیادی تحت تاثیر قرار گرفت. همچنین امنیت پایین این کشور و درگیری های داخلی آذربایجان از دیگر مواردی است که میبایست مد نظر قرار گیرد. مورد دیگر مشکلات اداری از جمله فساد و پولشویی در اقتصاد این کشور است که این موارد موجب شده است تا سرمایه گذاران با احتیاط بیشتری برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند.

سرمایه گذاری در خارج از کشور

سرمایه گذاری در آذربایجان و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

 • ارائه ی اسناد و مدارک لازم جهت ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آذربایجان
 • پاسپورت متقاضی ( با شش ماه اعتبار )
 • ترجمه ی مدارک هویتی (شناسنامه ، کارت ملی ... )
 • ترجمه ی مدارک تحصیلی
 • ارائه ی سابقه ی کاری مرتبط در زمینه ی فعالیت شرکت
 • معرفی مکانی مناسب به جهت فعالیت شرکت
 • ارائه ی تاییدیه ی کنسولگری آذربایجان در کشور ایران
 • ارائه ی نامه ی بانکی به جهت اثبات تمکن مالی
 • ارائه ی گواهی عدم سوء پیشینه

سرمایه گذاری در آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان
سرمایه گذاری در آذربایجان و سخن پایانی

سرمایه گذاری در آذربایجان و راههای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در آذربایجان و دیگر راههای مهاجرتی از جمله تحصیل در آذربایجان ، کار در آذربایجان ، سرمایه گذاری در آذربایجان ، پناهندگی در آذربایجان ، ازدواج و تولد فرزند در آذربایجان از جمله راههایی است که برای اخذ اقامت آذربایجان مد نظر افراد قرار میگیرد. البته ذکر این نکته لازم است که کشور های اروپایی بسیاری وجود دارد که شرایطی مطمئن تر و بسیار مساعد تری جهت سرمایه گذاری داشته و میتوانند به عنوان مقاصد بهتری جهت اخذ اقامت در نظر گرفته شوند. از جمله ی این کشورها میتوان به سرمایه گذاری در کشور اتریش اشاره کرد که شما عزیزان میتوانید مقالات مرتبط با سرمایه گذاری در کشور های مختلف اروپایی را با مراجعه به سایت موسسه حقوقی ملک پور مطالعه بفرمایید.
موسسه ی حقوقی ملک پور افتخار دارد که در طی سالیان متوالی توانسته است خدمات شایانی در رابطه با پروسه های مهاجرتی به موکلین خود ارائه داده و با داشتن اطلاعاتی دقیق و به روز به بهترین نحو ممکن راهنمای هموطنان عزیزمان باشد. شما همراهان عزیز میتوانید جهت بالابردن سطح آگاهی خود در باب تمامی پروسه های مهاجرتی ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نموده و با مشاهده ی کامل این پکیج فوق العاده، شخصا بتوانید برای مهاجرت خود تصمیم گیری کرده و به یک وکیل مهاجرت تبدیل شوید.
سرمایه گذاری در آذربایجان یکی از راههای اخذ اقامت این کشور میباشد که در این مقاله به طور کامل به بررسی شرایط سرمایه گذاری در آذربایجان پرداختیم. اما حقیقت امر این است که کشور های بسیار پیشرفته تری وجود دارد که شرایط اقتصادی بسیار قوی تری به منظور سرمایه گذاری دارند که از جمله ی آنها میتوان به کشور اتریش، آلمان و انگلیس اشاره کرد. شما سروران ارجمند میتوانید جهت کسب اطلاعات کامل تر در رابطه با سرمایه گذاری در آذربایجان و بررسی تخصصی شرایط پرونده ی خود و دریافت مشاوره تلفنی رایگان با دفتر مرکزی موسسه ی حقوقی ملک پور در اتریش و یا دفاتر همکار موسسه در تهران ، اهواز و گیلان تماس بگیرید و همچنین در صورت نیاز از مشاوره ی تخصصی وکلای مهاجرت و مشاورین ارشد موسسه نیز بهره مند شوید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. سینا گفته:

  سلام
  میخواستم بدونم بنده به عنوان یک ایرانی میتونم در بورس اذربایجان سرمایه گذاری کنم؟
  سرمایه گذاری در چه مقدار بیشتر باشه اقامت میدن به من؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، میشه اقدام کرد براتون ، کشورهای خیلی بهتری هستند که با حدود ۵۰ هزار یورو می تونید اقامت بگیرن و سود هم کسب کنید، پیشنهاد می کنیم حتما با دفاتر تماس بگیرید.

   پاسخ
 2. محید گفته:

  با سلام و احنرام
  بنده ۵۷ ساله دارای مدرک مهندسی مکانیک از دانشکاه پلی تکنیک تهران هستم با ۳۰ سال تجربه کاری در زمینه خودرو و قالب سازی در صدد مهاجرت می باشم در صورت امکانراهنمایی فرمایید
  با تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با توجه به شرایط سنی شما باید برای سرمایه گذاری اقدام بفرمایید. لطفا بفرمایید که چه روشی مدنظرتون هست و هدفتون چی هست از مهاجرت که بهتر بشه راهنمایی کرد. شما می تونید با دفاتر تماس بگیرید و اطلاعات کامل رو به صورت رایگان دریافت کنید.

   پاسخ