سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان و بررسی آن

 • سرمایه گذاری در آلمان و معرفی آلمان
 • سرمایه گذاری در آلمان و برنامه های سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در آلمان و الزامات آن
 • سرمایه گذاری در آلمان و نکات اصلی
 • سرمایه گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در آلمان و کسب اقامت از این طریق
 • سرمایه گذاری در آلمان و مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آلمان و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در آلمان ، مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و شرایط سرمایه گذاری در آلمان در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. با توجه به اینکه آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان می باشد سرمایه گذاری در این کشور اگر با مشاوره وکیل مهاجرت انجام شود می تواند به نتایج فوق العاده ای منجر شود. ما در این نوشتار سعی می کنیم که نکات مهم سرمایه گذاری در آلمان را همراه با شرایط اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری بیان کنیم. اگر شما هم علاقمند به گسترش تجارت خود هستید با ما همراه باشید تا جوانب مختلف سرمایه گذاری در آلمان را تحلیل کنیم. برنامه ویزای سرمایه گذاری آلمان فرصت ویژه ای را برای اخذ شهروندی آلمان فراهم می کند. آلمان یک تعادل منحصر به فرد بین ساخت و نگهداری یک اقتصاد موفق ایجاد کرده است ، این در حالی است که ، پرورش مردم تحصیلکرده و خوشحال که در هماهنگی زندگی می کنند نیز حاصل شده است. جای تعجب نیست که بسیاری این مزایا را می پسندند، و برنامه سرمایه گذاری آلمانی این را قابل دستیابی می کند. این برنامه براساس برنامه ویزای سرمایه گذار ایالات متحده است که سرمایه گذار خارجی را در کسب و کار موجود یا ایجاد صندوق های جدید تشویق می کند و سرمایه گذاران در نهایت گذرنامه و تابعیت آلمانی را به دست می آورند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در آلمان

مقاله مرتبط

اصول سرمایه گذاری خارجی و افزایش سرمایه

مقاله مرتبط

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در آلمان و معرفی آلمان

آلمان به عنوان پرجمعیت ترین کشور در اروپا و با بزرگترین اقتصاد در اروپای غربی شناخته شده است و دارای نفوذ عظیم در سراسر جهان است. آلمان به عنوان سرپرست قدرت در اتحادیه اروپا دیده می شود و از یک رابطه سالم با تجارت جهانی دارد. این مزایای که گفته شد در آزادی دارندگان گذرنامه آلمان منعکش شده است و دسترسی رایگان بدون ویزا به ۱۷۷ کشور در سرتاسر جهان را ایجاد کرده است.

آلمان از لحاظ تاریخی کشوری قدرتمند بوده است و همواره هنر، علم و فناوری آن شناته شده بوده است. سلامت اقتصادی و اعتبار دقت و سازمان هم معنی ملت آلمان است. آلمان همچنین توانایی جذب بهترین خصوصیات همسایگان خود را نشان داده است. برای مثال، بهره وری سوئیس، خلاقیت ایتالیایی و تسلط هنری، عاشقانه های فرانسوی و اسپانیایی و موقعیت چند فرهنگی هلندی در کشور آلمان قابل مشاهده است و قابل توجه است که اخلاق کار بریتانیا به این کشور نیز سرایت کرده است.
نکاتی که در بالا ارائه شد به آلمان کمک کرد تا یک پیشرو در رشد اقتصادی و کسب و کار باشد، و در رتبه چهارم اقتصاد جهان قرار بگیرد و پیش بینی می شود که جای ژاپن را در موقعیت سوم خواهد گرفت. آمارهای عمومی و حقایق مربوط به آلمان بیشتر از پیش این موضوع را نشان می دهد. زبان رسمی این کشور، آلمانی و پایتخت آن برلین و همچنین بزرگترین شهر این کشور است. آلمان یک جمهوری است که دارای سیستم حقوقی بر اساس قانون رومی است. پول رسمی این کشور یورو است و مذهب غالب مذهب پروتستان مسیحی می باشد. آلمان دارای مساحتی حدود ۳۵۷،۱۶۸ کیلومتر مربع و جمعیت حدود ۸۲ میلیون نفر است. آب و هوا گرم تابستان و زمستان های سرد با برف است. تولید ناخالص داخلی سرانه در سال مالی ۲۰۱۶ به ۴۴،۰۷۲٫۳۹ دلار رسیده است.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد خودحمایتی آلمان

مقاله مرتبط

اقامت آلمان از طریق تمکن مالی

مقاله مرتبط

اقامت آلمان از طریق خرید ملک

مقاله مرتبط

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آلمان و برنامه های سرمایه گذاری

بر اساس برنامه ویزای سرمایه گذاری ایالات متحده EB-5، نسخه سرمایه گذاری در آلمان از همان اصول ارائه انگیزه برای تشویق سرمایه گذاران خارجی برای راه اندازی کسب و کار جدید یا سرمایه گذاری در کسب و کارهای ثابت و با استفاده از شهروندان آلمانی استفاده می کند. پاداش نهایی برای سرمایه گذار یک گذرنامه و شهروندی آلمان است؛ این یک روش متفاوت برای شهروندی دیگر از طریق استراتژی های سرمایه گذاری است که گذرنامه را برای سرمایه گذاری صرفا مالی فراهم می کنند.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

مقاله مرتبط

خرید ملک در آلمان

مقاله مرتبط

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

مقاله مرتبط

ثبت شرکت در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان و الزامات آن

مهمترین نیاز برای برآورده شدن امر سرمایه گذرای در آلمان این است که توان مالی انجام این کار را داشته باشید. این موضوع به متقاضیانی نیاز دارد که یک میلیون یورو را سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاری می تواند شروع یک کسب و کار جدید یا هدایت یک بیزینس موجود باشد. اگر سرمایه گذاری در یک تجارت جدید باشد، این کسب و کار باید ۱۰ شغل جدید برای شهروندان آلمانی ایجاد کند. اگر کسب و کار از قبل موجود باشد، در این کسب و کار باید ۱۰ شهروند آلمانی را استخدام کند. پس از ایجاد کسب و کار، متقاضیان و اعضای خانواده های آنها واجد شرایط درخواست مجوز اقامت آلمان می باشند.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد خرید ملک در آلمان – بخش اول

مقاله مرتبط

اقامت آلمان با خرید ملک

مقاله مرتبط

اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

مقاله مرتبط

اخذ اقامت آلمان از طریق تمکن مالی

سرمایه گذاری در آلمان و نکات اصلی

 • متقاضی باید توانایی سرمایه گذاری به مبلغ ۱ میلیون یورو یا هدایت یک شرکت از قبل ایجاد شده را داشته باشد

 • متقاضی باید ۱۰ شغل را در بیزینس جدید ایجاد کند یا ۱۰ شهروند آلمانی را در شرکت از پیش تاسیس شده خود استخدام کند.

 • اعضای خانواده متقاضی می توانند در برنامه سرمایه گذاری در آلمان گنجانده شوند.

 • تمام برنامه اخذ اقامت و تابعیت آلمان می تواند در عرض ۵ سال انجام شود.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ثبت شرکت در آلمان

مقاله مرتبط

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در آلمان

مقاله مرتبط

اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت

با استناد به (German residence act) (۲۱AufenthG)  یا به تعبیری قانون اقامت در آلمان، سرمایه گذاران در عرصه کارآفرینی و یا سرمایه گذاران مستقل می توانند اجازه اقامت را از طریق ایجاد یک شرکت آلمانی یا سرمایه گذاری حداقل ۳۵۰،۰۰۰ یورو که باید توسط مقامات در نظر گرفته شود، به دست آورند. همچنین سرمایه گذاری ملک در بعضی موارد ممکن است.

۲۱ AufenthG اجازه می دهد تا کارفرمایان و پرسنل آنها از کشورهای ثالث اجازه اقامت آلمان را دریافت کنند. متقاضیان زیر می توانند برای سرمایه گذاری در آلمان درخواست کنند:

 • کارآفرینان خارجی که قصد دارند کسب و کار را در آلمان آغاز کنند.
 • کارآفرینان خارجی که قصد ایجاد شعبه خارج از کشور را دارند.
 • سرمایه گذاران آزاد.

کلید دستیابی به اجازه اقامت آلمان به عنوان یک فرد کارآفرین این است که کسب و کار ایجاد شده نمایانگر تاثیر مثبتی بر اقتصاد آلمان باشد، یعنی اینکه علاقه اقتصادی یا نیاز منطقه ای برای کسب و کار وجود داشته باشد. سرمایه گذاران خارجی پس از سرمایه گذاری در کسب و کار واجد شرایط دریافت ویزا و اجازه اقامت موقت در آلمان می باشند. مدت زمان اقامت معمولا دو یا سه سال است که می تواند تمدید گردد. پس از سه سال زندگی، می توانید درخواست اخذ اقامت دائمی در آلمان را درخواست کنید. همچنین هیچ الزامی برای اقامت ثابت در آلمان وجود ندارد، اما یک بار در سال باید از آن لذت ببرید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد خرید ملک در آلمان – بخش دوم

مقاله مرتبط

ویزای توریستی آلمان

مقاله مرتبط

مهاجرت به آلمان

مقاله مرتبط

ویزای آلمان

سرمایه گذاری در آلمان و کسب اقامت از این طریق

ویزای کسب و کار آلمان، یک ویزای کوتاه مدت مهاجرتی است که اجازه می دهد تا صاحب آن برای مدت ۹۰ روز در طول مدت ۶ ماه وارد آلمان شده و در آن باقی بماند، برای این افراد اجازه شرکت در جلسات و امضا قرارداد و … صادر می شود.

تعدادی از الزامات نه تنها برای ویزای کسب و کار آلمان، بلکه برای تمام انواع ویزاهای آلمان نیاز است که شما مجبور به رویارویی با آنها خواهید شد تا بتوانید ویزا را دریافت کنید تا بتوانید اجازه ورود به آلمان را کسب کنید.

سرمایه گذاری در آلمان و مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان از طریق سرمایه گذاری

 • فرم درخواست اخذ اقامت کوتاه مدت که با اطلاعات صحیح و منطبق با اسناد دیگر، تکمیل شده است. فرم باید دو بار چاپ شود و هر کپی باید در انتها امضا شود.
 • اعلامیه دقیق اطلاعات
 • دو عکس یکسان – از سه ماه اخیر و مطابق با استانداردهای مجموعه ای که باید به شدت رعایت شوند.
 • گذرنامه معتبر ملی – با اعتبار سه ماه پس از اقامت برنامه ریزی شده شما در آلمان و کل منطقه شنگن.
 • یک نسخه از صفحه پاسپورت شما (کپی اندازه A4)
 • بیمه درمانی سفر : یک سند که تأیید می کند شما بیمه درمانی دریافت کرده اید که هزینه های حداقل ۳۰،۰۰۰ یورو در صورت وقوع حادثه یا بیماری و بازگشت به کشور در صورت مرگ را پوشش می دهد. بیمه باید کل حوزه شنگن و نه فقط آلمان را پوشش دهد.
 • برنامه سفر – که شامل رزرو پرواز، بلیط ریلی یا سایر وسایل حمل و نقل است که شما قصد استفاده از آن را دارید تا به آلمان برسید.
 • اثبات محل اقامت شما برای اقامت شما در منطقه شنگن که می تواند رزرو هتل (با جزئیات، از جمله آدرس، شماره تلفن و ایمیل هتل) یا دعوت نامه ای توسط میزبان اقامت در آلمان باشد که نشان می دهد آنها پذیرای شما در طول تمام مدت اقامتتان در آلمان هستند.
 • اثبات وضعیت مدنی: گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی مرگ همسر، در صورت لزوم
 • اثبات وضعیت مالی
 • اگر مشغول به کار باشد: لایحه پرداخت سه ماه گذشته / قرارداد کار
 • اگر شغل مستقل باشد: گواهی مالکیت یا سایر مدارک مالکیت (اثبات مالکیت زمین، اثبات درآمد حاصل از آن و غیره.
 • گردش حساب بانکی شما از سه ماه گذشته مراجع تجاری.
 • دعوت نامه از طرف شرکای تجاری در آلمان به زبان انگلیسی یا آلمانی (برای خدمات مشاوره : لطفا یک نامه تأیید از مشتری آلمانی تهیه کنید) با ذکر جزئیات دعوت، تاریخ و مقصد سفر با برنامه دقیق جلسات کاری یا جلسات آموزشی (روز برنامه روزانه)
 • برنامه دقیق جلسات کسب و کار شما (فقط برای اقامت بیش از ۳۰ روز)
 • نامه شرکت با کل برنامه سفر (سفرنامه) با ذکر موقعیت خود، مدت زمان خدمت شما، تاریخ و مقصد سفر و اگر هزینه های خود را تحت پوشش کارفرما قرار داده یا نه.
 • گواهی ثبت نام شرکت
 • ویزا درآلمان ۶۰ یورو هزینه دارد که هر متقاضی باید برای درخواست ویزا خود بپردازد.
 • لطفا توجه داشته باشید که در صورتی که ویزا رد شود و هزینه در هر زمان تغییر کند، هزینه ویزا برگشت داده نمی شود.
 • در مورد پروسه زمانی به طور کلی، پرونده درخواست ویزا ۱۰ تا ۱۵ روز طول می کشد تا پردازش شود.

اعتبار ویزای تجاری آلمان بستگی به سفارتخانه ای که آن را صادر می کند دارد. ویزای تجاری شما می تواند یکی از این دو نوع باشد:

 • ورود فقط یکبار: این نوع به شما اجازه می دهد تا فقط یک بار وارد آلمان شوید به تعداد روزهایی که در ویزا به شما داده شده است، یعنی ۱۰ روز.
 • ورودی چندگانه : که اجازه می دهد تا شما بیش از یک بار در آلمان در یک دوره معین مثلا از ۱ ژانویه تا ۱ می با، تعداد محدودی از روز ، یعنی ۲۰ روز، بیش از یک بار وارد آلمان شوید. شما همچنین ممکن است یک ویزای چندگانه با یک سال اعتبار داشته باشید. در این موارد باید مراقب باشید که قوانین ۹۰ روزه در هر ۶ ماه را نقض نکنید، بر طبق آن هر زمان که بخواهید به آلمان سفر کنید، فقط باید به عقب برگردید و شمارش کنید که آیا بیش از ۹۰ روز در ۱۸۰ روز گذشته در شنگن باقی مانده اید .

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

سرمایه گذاری در آلمان و سخن پایانی

همان طور که در مقاله ذکر شد راه اندازی کسب و کار در آلمان وسرمایه گذاری در آلمان یک فرآیند گام به گام است و باید مدارک ارائه شده و پرونده های زیادی در اختیار مقامات مربوطه قرار گیرد. هنگام درخواست اجازه اقامت از طریق سرمایه گذاری، مستندات بیشتری لازم است. شما باید در نظر داشته باشد که سرمایه گذاری در آلمان با پرداخت هزینه بسیار زیادی همراه است ولی در عوض می تواند شرایط بسیار مناسبی را برای شما رقم بزند. مهمترین نکته در ایجاد کسب و کار در آلمان داشتن برنامه کسب و کار مناسب و به اصطلاح بیزینس پلن قوی می باشد تا بتوان از آن دفاع کرد. در موسسه حقوقی ملک پور(MIE) ما مراحل بسیاری از این فرایند را درک می کنیم و می توانیم با کمک وکلای حرفه ای در این پروسه، مشاور مهاجرت مورد اعتماد شما باشیم. موسسه ملک پور با تجربه ۱۵ ساله خود در امر مهاجرت و تخصص در امر سرمایه گذاری بین الملل آماده است تا شما را در تمام مسیر سرمایه گذاری در آلمان راهنمایی کند. شما می توانید با مشاوران ما در دفاتر ایران یا تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریاقت کنید. امیدوار است که نوشتار سرمایه گذاری در آلمان مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 پاسخ
 1. محسن گفته:

  درود
  سپاسگذارم از زحماتتون؛
  یه سوال دارم هیچ جای اینترنت پیدا نکردم جوابشو!
  آیا امکان خرید سهام در بورس فرانکفورت برای کسانی که به صورت ۶ ماهه با ویزای جاب سیکر به المان میآیند، وجود دارد؟
  با سپاس فراوان

  پاسخ