سرمایه گذاری در آلمان و بررسی شرایط و راههای آن

سرمایه گذاری در آلمان و انواع روشها ، شرایط و قوانین اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و همین طور راههای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری به طور مفصل مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت.  شرایط سرمایه گذاری در آلمان چیست؟ آیا اصولا امکان سرمایه گذاری در آلمان وجود دارد؟ آیا به اقامت آلمان با خرید ملک می تواند دست یافت؟ شرایط و قوانین سرمایه گذاری در بورس آلمان چیست؟ پیشنیازهای خرید سهام در آلمان و اقامت آلمان از طریق خرید سهام چیست؟ آیا با تأسیس رستوران در آلمان می توان به اقامت و تابعیت آلمان دست یافت؟ در ادامه به بررسی سوالات بالا و همین طور دیگر سوالات شما عزیزان در خصوص قوانین سرمایه گذاری در آلمان و روشهای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور آلمان خواهیم پرداخت. آلمان کشوری صنعتی و قدرتمند است که اخذ اقامت و پاسپورت آن همواره مورد توجه افراد زیادی بوده است. شما عزیزان می توانید به منظور دریافت مشاوره در زمینه نحوه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان و شرایط اخذ اقامت از این طریق با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و مشاوره اولیه رایگان دریافت نمایید. هم چنین می توانید به منظور دریافت اطلاعات بیشتر، سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ همگانی همین سایت مطرح نموده تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ مناسب ارائه نمایند.

سرمایه گذاری در آلمان
 • سرمایه گذاری در آلمان و شرایط عمومی سرمایه گذاری در آلمان
 • سرمایه گذاری در آلمان و اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در آلمان و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در آلمان و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار
 • سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید ملک در آلمان
 • سرمایه گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت در آلمان
 • سرمایه گذاری در آلمان از طریق طرح کارآفرینی در آلمان
 • سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید سهام و اوراق قرضه
 • سرمایه گذاری در آلمان و مدارک لازم برای ویزای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در آلمان و مزایای آن
 • سرمایه گذاری در آلمان و معایب آن
 • سرمایه گذاری در آلمان و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

سرمایه گذاری در آلمان و شرایط عمومی سرمایه گذاری در آلمان

آلمان قطب صنعتی اروپا شناخته شده و به عنوان پر جمعیت ترین کشور اروپا نیز از آن نام برده می شود. آلمان با نفوذی که بین کشورها دارد بزرگترین اقتصاد اروپای غربی بوده که پاسپورت آن اعتبار بالایی برای دارندگانش فراهم آورده است به طوری که با داشتن پاسپورت آلمان می توانید بدون نیاز به ویزا به ۱۷۷ کشور دنیا سفر نمایید. این کشور همواره در عرصه های علم و هنر و فرهنگ پیشرو بوده و از لحاظ سلامت حقوقی و اقتصادی اعتبار بالایی از خود نشان داده است. جهت مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری بهتر است بیشتر با شرایط عمومی این کشور بیشتر آشنا شوید.

نقشه آلمان - مهاجرت به آلمان - آلمان کجاست؟

کشور آلمان که با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان شناخته می شود، همسایه کشورهای دانمارک، لهستان، جمهوری چک، فرانسه، لوکزامبورگ و چند کشور دیگر است که مساحتی در حدود ۳۵۰ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی در حدود ۸۲ میلیون نفر دارد. پایتخت و بزرگ ترین شهر آن برلین، زبان رسمی این کشور زبان آلمانی و واحد رسمی پول آن یورو می باشد. این کشور ۱۶ ایالت دارد و دارای نظام سیاسی فدرال دیپلماتیک می باشد. مهم ترین شهرهای آلمان شهرهای فرانکفورت، هامبورگ، برلین و مونیخ هستند. این کشور با پیشرفت هایی که تا به امروز داشته است، توانسته رتبه چهارم را در میان اقتصادهای برتر جهان کسب نماید.

سرمایه گذاری در آلمان بر اساس ویزای سرمایه گذاری ایالات متحده (EB-5) پیروی می کند تا سرمایه گذاران خارجی را به راه اندازی کسب و کار و انتقال سرمایه به این کشور تشویق کند. یکی از این موارد آن است که در طرح کارآفرینی به متقاضی اصلی بعد از ۳ سال اقامت دائم این کشور اعطا می شود. به منظور سرمایه گذاری در آلمان از راه های زیر می توانید اقدام کنید:

راه های سرمایه گذاری در آلمان
سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید ملک در آلمان
سرمایه گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت در آلمان
سرمایه گذاری در آلمان از طریق طرح کارآفرینی در آلمان
سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید سهام و اوراق قرضه

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در کشور آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در کشور آلمان

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری
مشاوره مهاجرت به آلمان

سرمایه گذاری در آلمان و اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق سرمایه گذاری

برای اخذ اقامت ، تابعیت یا پاسپورت آلمان راه های مختلفی وجود دارد که بر حسب شرایط خود قادر به اقدام خواهید بود. اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید آن است که در هنگام مهاجرت به آلمان ابتدا ویزا دریافت خواهید کرد و سپس بر اساس نوع ویزای دریافتی خود قادر به دریافت اقامت موقت این کشور خواهید شد. در پروسه های سرمایه گذاری و گلدن ویزای آلمان به طور معمول متقاضی اصلی بعد از سه سال قادر خواهد بود که برای اقامت دائم آلمان درخواست نماید. اما به طور معمول و بر طبق قوانینی که در حال حاضر در آلمان حاکم است می توانید بعد از ۵ سال کار و پرداخت مالیات، اقامت دائم این کشور را دریافت نموده و بعد از مجموع ۸ سال اقامت در خاک این کشور درخواست شهروندی و اخذ پاسپورت نمایید. در پروسه اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری ابتدای امر اقامت موقت دریافت می کنید، سپس به مجوز یا کارت اقامت دائم دریافت خواهید نمود.

پاسپورت و اقامت کشورهای خارجی

البته حتما به این موضوع توجه کنید که

البته حتما به این موضوع توجه کنید که هر نوع سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت آلمان و نتیجتا تابعیت و پاسپورت این کشور نخواهد شد.

سرمایه گذاری در آلمان و استانداردهای سرمایه گذاری

اگر بخواهیم شرایط سرمایه گذاری در آلمان را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم ابتدا باید شاخص های اقتصادی و همین طور استانداردهای سرمایه گذاری در آلمان را مورد بررسی قرار دهیم. شما با بررسی این قوانین و استانداردها می توانید تصمیمات مناسب تری به منظور انتقال سرمایه خود به این کشور اتخاذ نمایید. این موارد تاثیر بسزایی در رشد و یا افت سرمایه شما خواهند داشت. توجه به عواملی مانند میزان نرخ مصادره اموال، ثبات سیاسی کشور مورد نظر، میزان بدهی و… می تواند راهنمای مناسبی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور مورد نظر باشد. در ادامه به بررسی برخی از استانداردها و شرایط سرمایه گذاری در آلمان خواهیم پرداخت.

 • نرخ مصادره اموال

نرخ مصادره اموال از جمله عواملی است که در انواع سرمایه گذاری خصوصا روش های خرید ملک و ثبت شرکت باید به آن توجه ویژه ای نمایید. این نرخ نشان دهنده رفتار مالی کشور موردنظر با اتباع بیگانه ای است که در آن کشور به کار و زندگی پرداخته اند یا سرمایه خود را به آنجا انتقال داده اند. هر چه عدد این نمودار به سمت ۱ میل کند، نشان دهنده کم خطر تر بودن و ایمن بودن سرمایه شما در کشور مورد نظر خواهد بود. نرخ مصادره اموال کشور آلمان در ذیل مشاهده می کنید که برابر ۱ است : ( کمترین میزان ریسک سرمایه گذاری و بیشترین میزان امنیت آن )

نمودار نرخ مصادره اموال کشور آلمان

 

 • کنترل فساد

مورد بعدی که باید به آن توجه کنید شاخص کنترل فساد در آلمان می باشد که هرچه این عدد به ۲٫۵ نزدیک تر باشد، نشان دهنده شفافیت سیستم قضایی آلمان می باشد. نرخ این نمودار در سال ۲۰۱۷، ۱٫۸۴ بوده است. در ادامه نمودار مربوط به کنترل فساد در آلمان را مشاهده می نمایید:

نمودار نرخ کنترل فساد کشور آلمان

اصول سرمایه گذاری خارجی و افزایش سرمایه
حقوق انحصار و رقابت در سرمایه گذاری خارجی
سرمایه گذاری یورویی

سرمایه گذاری در آلمان و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

در مبحث بررسی شرایط سرمایه گذاری در آلمان ، علاوه بر استانداردهای سرمایه گذاری توجه به نرخ بیکاری، نرخ انواع مالیات، رشد اقتصادی و همین طور تولید ناخالص داخلی کشور مورد نظر از جمله عواملی هستند که توجه به آن ها بسیار اهمیت دارد. از آنجا که هدف از سرمایه گذاری در یک کشور کسب و سود و درآمد علاوه بر اقامت و تابعیت می باشد و در صورتی که کشور مورد نظر از ثبات اقتصادی و سیاسی درستی برخوردار نباشد، نه تنها قادر به سودآوری نخواهید بود بلکه حتی ممکن است سرمایه اولیه خود را نیز از دست دهید. بنابراین در هنگام انتخاب کشور مناسب به منظور سرمایه گذاری پیشنهاد میکنیم تمامی این عوامل تاثیرگذار را بررسی نمایید.

 • نرخ مالیات: نحوه محاسبه نرخ مالیات به دو صورت می باشد: مالیات بر درآمد شرکت مورد نظر و مالیات بر درآمد شخص؛ که نرخ مالیات بر درآمد شخصی در آلمان ۴۵ درصد در سال ۲۰۱۹ بوده است. در ادامه نمودار مربوط به هر دو مورد را مشاهده می نمایید.

نمودار نرخ مالیات بر درآمد افراد در کشور آلمان

نرخ مالیات بر در آمد شرکت ها و کمپانی ها در آلمان نیز در سال ۲۰۱۹ به ۳۰ درصد رسیده است :

نمودار نرخ مالیات بر درآمد شرکتها در آلمان

 • نرخ بیکاری: این مورد از جمله عوامل بسیار تاثیر گذار می باشد که توجه به آن بسیار ضروری است. چرا که هرچه یک کشور از نرخ بیکاری پایین تری برخوردار باشد کاریابی در آن راحت تر بوده و افراد متخصص امکان یافتن کار مناسب با تخصص خود را بیشتر خواهند داشت. در ادامه نرخ بیکاری کشور آلمان را مشاهده خواهید کرد:

 

نمودار نرخ بیکاری در کشور آلمان در 10 سال گذشته

 • تولید ناخالص داخلی: از دیگر مواردی که توجه به آن اهمیت ویژه ای داشته و نشان دهنده رشد و پیشرفت اقتصادی کشور مورد نظر می باشد، نرخ تولید ناخالص ملی یا داخلی است. در ادامه نمودار مربوط به نرخ تولید ناخالص داخلی آلمان را بر حسب دلار امریکا مشاهده می نمایید:

نمودار تولید نرخ داخلی آلمان

سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید ملک در آلمان

یکی از راه های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری ، خرید ملک در آلمان و دریافت سود می باشد. افراد خارجی به منظور اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک باید این نکته را مورد توجه قرار دهند که هر روش سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت و یا پاسپورت آلمان نخواهد شد.

خرید ملک در خارج از کشور - اخذ اقامت از طریق خرید ملک

از آن جا که خرید ملک یکی از کم ریسک ترین راه های سرمایه گذاری است می تواند بهترین روش سرمایه گذاری و انتقال سرمایه به آلمان باشد. اما توجه داشته باشید که تنها با خرید ملک در آلمان قادر به اخذ تابعیت این کشور نخواهید بود مگر آن که این امر در قالب یک بیزنس پلن یا طرح تجاری عنوان شود.

تنها در این صورت است که می توانید با طی کردن مراحلی به اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک نیز برسید.

از مزایای سرمایه گذاری و خرید ملک در آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقرون به صرفه بودن قیمت ملک در آلمان به نسبت سایر کشورهای اروپایی
 • فرصت کسر مالیات پس از گذشت ۱۲ الی ۵۰ سال از ساخت ملک به دلیل استهلاک
 • میزان جمعیت بالا و محدودیت آپارتمان های ۵۷ تا ۱۴۰ متر مربعی
 • امکان دریافت وام به منظور خرید ملک

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد سرمایه گذاری در آلمان و اتریش از طریق خرید ملک – ۲

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد سرمایه گذاری در آلمان و اتریش از طریق خرید ملک – ۱

سرمایه گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت در آلمان

یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت کشورها از طریق سرمایه گذاری ، ثبت شرکت می باشد. همان طور که می دانید آلمان یکی از کشورهای صنعتی و پیشرفته جهان به شمار می آید و پیشرفت اقتصاد این کشور تاثیر مستقیم بر اقتصاد اتحادیه اروپا خواهد داشت.اگر قصد دارید شرکتی در آلمان ثبت کنید باید بدانید که صرف ثبت شرکت در آلمان منجر به اخذ اقامت نخواهد شد.

روال پروسه ثبت شرکت در آلمان به این شکل می باشد که ابتدا با هزینه ای در حدود ۳ الی ۴ هزار یورو شرکتی ثبت نموده و برای راه اندازی شرکت و امکان استخدام نیروی کار خارجی، سرمایه ای در حدود ۲۵ هزار یورو به حساب شرکت خود و به عنوان سرمایه اولیه واریز نمایید. البته نکته ای که در این پروسه حائز اهمیت است آن است که شما باید بیزنس پلن یا طرح تجاری قوی ای ارائه نموده و این طرح مورد تایید دولت آلمان قرار بگیرد.

اقامت کار شرکت که به تازگی توسط موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش به دنیای مهاجرت عرضه شده روشی است مطمئن برای آن دسته از افرادی که قصد دارند از ابتدا با اقامتی تضمین شده و بدون نیاز به تحصیل یا یافتن کارفرما، اقامت کشورهای top اروپایی و کانادا را بدست آورند. در این روش شما می توانید با ثبت یک شرکت در کشور مورد نظر خود و استخدام شدن در شرکت خودتان اقامت آن کشور را بدست آورده و علاوه بر دریافت آثار اقامتی، کسب و کاری راه اندازی نموده و درآمد یورویی داشته باشید. به جهت کسب اطلاعات بیشتر لینک زیر می تواند اطلاعات غنی و جزئیات بیشتری در اختیار شما قرار دهد:

سرمایه گذاری در آلمان از طریق طرح کارآفرینی در آلمان

با توجه به قانون اقامت در آلمان یا همان (AufenthG21) افرادی که با هدف کارآفرینی و سرمایه گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت در این کشور اقدام می کنند، قادر به اخذ اقامت آلمان خواهند بود. برای این منظور باید حداقل مبلغ سرمایه اولیه آن ها ۳۵۰٫۰۰۰ هزار یورو بوده و توسط مقامات دولتی تایید گردد. در سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت کارفرما و پرسنل شرکت قادر به اخذ اقامت این کشور خواهند بود. چه افرادی قادر به سرمایه گذاری در آلمان هستند؟

 • کارآفرینان خارجی که قصد دارند در آلمان کسب و کار جدیدی راه اندازی کنند.
 • کارآفرینان خارجی که قصد دارند شعبه ای از شرکت خارجی خود را در آلمان تاسیس کنند.
 • افرادی که قصد سرمایه گذاری آزاد در آلمان دارند.

برای کسب اقامت از این طریق باید نشان دهید که کسب و کاری که قصد راه اندازی دارید از نوآوری ( Innovation ) در طرح تجاری خود برخوردار بوده و بر اقتصاد آلمان تاثیر مثبتی خواهد داشت. پس از سرمایه گذاری در آلمان و انجام مراحل اولیه ثبت شرکت، قادر به اخذ ویزا و اقامت این کشور خواهید بود. در ابتدا اقامتی دو یا سه ساله دریافت می کنید که عمدتا بعد از ۳ سال قادر به درخواست اقامت دائم نیز خواهید بود.

در پروسه تمدید اخذ اقامت آلمان از طریق کارآفرینی، شرط حضور وجود ندارد و می توانید تنها چند روزی در سال را در این کشور اقامت کنید.

سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید سهام و اوراق قرضه

یکی از راه هایی که سرمایه گذاران به منظور تنوع در سرمایه گذاری و افزایش سرمایه خود به آن اقدام می کنند خرید اوراق قرضه و سرمایه گذاری در سهام می باشد. هر ساله اوراق قرضه و برنامه های سرمایه گذاری متنوعی در این زمینه توسط دولت فدرال آلمان صادر می شود که از حمایت کامل دولت نیز برخوردار می باشد. اوراق قرضه ای که در آلمان تهیه می کنید به دلیل استفاده این کشور از دولت به این ارز تبدیل می شود و افراد در سرتاسر دنیا می توانند از طریق کارگزاران با مجوز، این اوراق را خریداری نمایند. البته لازم به ذکر است که با سرمایه گذاری در آلمان از طریق اوراق قرضه امکان دریافت اقامت وجود ندارد و اگر قصد دارید که اقامت و تابعیت این کشور را دریافت نمایید، می بایست از طریق سایر روش ها اقدام نمایید. می توانید در این پروسه اوراق قرضه ۳ ماه تا ۳۰ ساله خریداری کنید و البته باید بدانید که اوراق بلند مدت بازده و سوددهی بالاتری نیز دارند. به منظور خرید اوراق قرضه میبایست به کارگزار درخواست خود را ارائه نموده و پس از تسلیم چک و پرداخت هزینه ها، رسید معامله خود را دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در خارج از کشور - سرمایه گذاری خارجی

سرمایه گذاری در آلمان و مدارک لازم برای ویزای سرمایه گذاری

 • ارائه فرمی مبنی بر درخواست اخذ اقامت کوتاه مدت که در آن اطلاعات صحیح شما قید شده اند. این فرم می بایست دو مرتبه چاپ گردد و هر کپی می بایست در انتها امضا گردد.
 • اعلام دقیق اطلاعات
 • دو قطعه عکس که سه ماه گذشته گرفته شده اند و با استانداردها همخوانی دارند.
 • گذرنامه معتبر با اعتبار بیش از سه ماه از مدتی که شما قصد اقامت در آلمان و باقی کشور های اتحادیه شنگن را دارید.
 • کپی پاسپورت
 • بیمه درمانی سفر : این بیمه درمانی سندی مبنی بر تایید این موضوع می باشد که شما بیمه درمانی دریافت نموده اید و این بیمه مبلغ حداقل ۳۰،۰۰۰ یورو از هزینه درمان شما را در صورت بیماری یا وقوع حادثه ای در کشور آلمان و یا بازگشت شما به کشورتان را در صورت فوتتان پوشش می دهد. این بیمه می بایست نه تنها کشور آلمان، بلکه هزینه های شما را در تمامی کشور های اتحادیه شنگن پوشش دهد.
 • برنامه سفر : این مورد شامل ارائه مدرک جهت اثبات روش سفر شما مانند بلیط هواپیما بلیط قطار یا سایر وسایل نقلیه می باشد که شما از آن استفاده نموده اید تا به آلمان برسید.
 • اثبات محل اقامت: هنگام اقامت در اتحادیه شنگن شما می بایست سندی مبنی بر ارائه محل اقامتتان که شامل مدارک رزرو هتل (با جزئیات کامل از قبیل آدرس هتل، شماره تماس و ایمیل هتل می باشد) یا دعوت نامه ای که توسط شخصی در آلمان که میزبان شما در آلمان باشد ارائه نمایید.
 • اثبات وضعیت مدنی: این گزینه از مواردی شامل ارائه سند ازدواج، گواهی تولد فرزندانتان و گواهی مرگ همسر (در صورتی که همسرتان در قید حیات نیستند) می باشد.
 • اثبات تمکن مالی
 • اگر شغلی دارید: فیش حقوقی سه ماه گذشته و یا ارائه قرارداد کاری
 • اگر شغلتان مستقل باشد: گواهی مالکیت یا مدارک دیگری مربوط به مالکیت شما (اثبات این موضوع که شما مالک آن مکان هستید، اثبات درآمدی که از آن دارید و غیره.
 • گردش حساب بانکی سه ماه گذشته شما.
 • دعوت نامه معتبر از شرکای تجاری شما در کشور آلمان که به زبان انگلیسی یا آلمانی ارائه شده اند (برای خدمات مشاوره : لطفا نامه ای جهت تأیید از مشتری آلمانی تهیه نمایید) و در آن جزئیات کامل دعوت، تاریخ و مقصد شما به همراه برنامه دقیق جلسه های کاری یا جلسات آموزشی شما در آن قید شده اند. (برنامه روزانه)
 • برنامه کامل جلسات مرتبط با کسب و کارتان (این مورد فقط برای اقامت هایی که بیشتر از ۳۰ روز به طول می انجامند مورد نیاز است)
 • نامه شرکت به همراه برنامه کامل سفر (سفرنامه) به همراه قید نمودن موقعیتتان، مدت زمان خدمتان، تاریخ سفر و مقصد شما و همچنین این مساله که هزینه های شما تحت پوشش کارفرما هستند یا خیر.
 • گواهی ثبت نام شرکت
 • هزینه اخذ ویزای آلمان ۶۰ یورو می باشد که هر متقاضی می بایست جهت درخواست ویزای خود پرداخت نماید.
 • لطفا توجه بفرمایید که در صورت رد شدن ویزا و یا تغییر هزینه ها، هزینه ویزا قابل عودت نمی باشد .
 • در رابطه با زمان پروسه به صورت کلی، پروسه درخواست ویزا حدود ۱۰ تا ۱۵ روز به طول می انجامد.
 • اعتبار ویزای تجاری آلمان بستگی به سفارتخانه ای که آن را صادر می کند دارد. ویزای تجاری شما می تواند یکی از این دو نوع باشد:
 • اجازه ورود یک مرتبه ای: این نوع ویزا به شما این اجازه را می دهد تا فقط یک مرتبه وارد کشور آلمان بشوید و به مدت ۱۰ روزکه مهلت ویزای شماست در آلمان حضور داشته باشید.
 • ورود چند مرتبه ای : این نوع ویزا به شما اجازه می دهد تا بیشتر از یک مرتبه در کشور آلمان در بازه ای معین برای مثال از اول ماه ژانویه تا اول ماه می، در مدت ۲۰ روز، بتوانید بیشتر از یک مرتبه وارد کشور آلمان شوید. شما امکان اخذ ویزای چند مرتبه ای با اعتبار یک سال را نیز دارید. در این موارد می بایست احتیاط نمایید تا قانون حضور ۹۰ روزه در هر ۶ ماه را نقض ننمایید. طبق این قانون، هر زمان که قصد سفر به آلمان را دارید، می توانید به عقب برگردید و بررسی نمایید که آیا بیشتر از ۹۰ روز در ۱۸۰ روز گذشته در اتحادیه شنگن اقامت داشته اید یا خیر .

سرمایه گذاری در آلمان و مزایای آن

سرمایه گذاری در آلمان و اخذ اقامت و تابعیت و پاسپورت این کشور همواره مورد توجه بوده است. از جمله این موارد می توان به صنعتی بودن این کشور اشاره کرد.

 • آلمان قطب صنعتی اروپاست
 • امکان رفت و آمد آسان به حوزه شنگن برای شما فراهم خواهد بود
 • برای سرمایه گذاری نیازی به داشتن اقامت قبلی نیست
 • می توانید بعد از ۳ سال برای اقامت دائم این کشور درخواست نمایید
 • پس از ۸ سال اقامت قادر به دریافت پاسپورت معتبر آلمان خواهید بود
 • نرخ بیکاری این کشور بسیار پایین است
 • امکان درخواست ویزای همراه برای خانوادتان از ابتدا وجود دارد
 • می توانید از مزایای شهروندی آلمان بهره مند شوید.

معایب و مزایا

سرمایه گذاری در آلمان و معایب آن

سرمایه گذاری در آلمان همانند سایر کشورها دارای معایبی نیز می باشد که بهتر است پیش از اقدام به هر یک از روش های فوق (خرید ملک، ثبت شرکت و….) ابتدا ضعف های موجود در این روش ها را نیز بررسی نموده و با آگاهی کامل اقدام نمایید. برخی از معایب سرمایه گذاری در آلمان عبارتست از:

 • نیاز به دانش زبان آلمانی که برای بسیاری از افراد کار آسانی نخواهد بود
 • حساسیت های بالای سفارت به منظور تایید بیزنس پلن های ارائه شده
 • طولانی بودن وقت سفارت آلمان
 • اثبات نوآوری طرح تجاری و اینکه باید نشان دهید طرح شما به اقتصاد این کشور کمک نموده و در راستای برنامه های اقتصادی آلمان می باشد
 • امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در این کشور وجود ندارد

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد بلوکارت آلمان و اتریش، ویزای کاری

کارت آبی اتحادیه اروپا
ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
هزینه مهاجرت به آلمان
سرمایه گذاری در آلمان و سخن پایانی

سرمایه گذاری در آلمان و هم چنین راه های مختلف سرمایه گذاری در آلمان و نحوه دریافت اقامت و تابعیت و پاسپورت آلمان از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. آلمان کشوری است که به دلیل صنعتی بودن و اقتصاد قوی خود به شدت مورد توجه بوده و سالیانه افراد بسیاری به منظور کار و تحصیل و سرمایه گذاری در آلمان به این کشور مهاجرت می کنند. اما متاسفانه به دلیل سخت گیری هایی که در قبولی طرح تجاری در پروسه ثبت شرکت آلمان وجود دارد، ممکن است برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان با مشکل مواجه شوید. در مقابل می توانید برای کشوری نظیر اتریش که در روند ثبت شرکت آن نیازی به ارائه طرح تجاری قوی نیست اقدام نمایید که از طریق آن در ابتدای امر اقامت دو ساله دریافت نمایید. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان و یا دیگر کشورها با مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره اولیه رایگان دریافت نمایید. هم چنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ همگانی همین سایت مطرح نموده تا کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 پاسخ
 1. رضایی گفته:

  سلام و عرض ادب. بنده ۴۹ ساله هستم و پزشکم. می خواستم بپرسم کدام کشورها طرح خودحمایتی دارند و آیا آلمان نیز این امکان را دارد؟
  سپاس از مقاله خوبتون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز روش خودحمایتی در برخی از کشورها نظیر اتریش ،فرانسه،اسپانیا ،یونان و سوییس اجرا میگردد. در حال حاضر کشور المان از این طریق اقامت نمی دهد.

   پاسخ
 2. احمدی گفته:

  سلام و عرض ادب
  من در ایران شرکت ساختمانی دارم. آیا می توانم شرکت خواهر را در آلمان راه اندازی کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز
   بله امکانپذیر هست. ولی شما می بایست از ابتدا با توجه به شرایط تعریف شده برای ثبت شرکت اقدام کنید و بعد لایسنسش رو تغییر دهید. ولی این پروسه انجامش راحت نیست.

   پاسخ
 3. ساحل گفته:

  سلام و عرض ادب. ممنون از مقاله خیلی خوبتون. یعنی الان در حال حاضر نمیشه از طریق بیزنس پلن در آلمان سرمایه گذاری کرد و اقامت گرفت؟ ممنون از راهنمایی و پاسخگویی شما عزیزان

  Rating: ۵
  پاسخ
 4. علی ارجمند گفته:

  سلام ممنون از مقاله های بسیار خوب تون. سوالی داشتم. ایا امکان ورود به المان از طریق خودحمایتی وجود دارد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   کشورهای محمدودی هستند که از روش خود حمایتی می توان اقدام نمود که در حال حاضر آلمان این روش مهاجرتی را ندارد .

   پاسخ
 5. انوشيروان اميدي گفته:

  سلام.متشكرم از مقاله خوبتون
  من يك توليدكننده هستم كه مي خوام شركتي متناسب با توليداتم تاسيس كنم و توليداتم رو صادر كنم.از كجا بايد شروع كنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما در ابتدا می بایست برای ثبت شرکت در کشور آلمان اقدام کنید .لطفا با موسسه تماس بگیردد تا شما را راهنمایی کنند .

   پاسخ
 6. محسن گفته:

  درود
  سپاسگذارم از زحماتتون؛
  یه سوال دارم هیچ جای اینترنت پیدا نکردم جوابشو!
  آیا امکان خرید سهام در بورس فرانکفورت برای کسانی که به صورت ۶ ماهه با ویزای جاب سیکر به المان میآیند، وجود دارد؟
  با سپاس فراوان

  پاسخ