سرمایه گذاری در اتریش و بررسی آن

سرمایه گذاری در اتریش ، مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و انواع سرمایه گذاری در کشور اتریش در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. راه ها و شرایط سرمایه گذاری در اتریش چیست؟ ریسک سرمایه گذاری در اتریش و مصادره اموال این کشور چقدر است؟ بهترین نوع سرمایه گذاری در اتریش چیست؟ هزینه اولیه سرمایه گذاری در کشور اتریش چه میزان است؟ آیا اخذ اقامت دائم اتریش با خرید ملک امکان پذیر است؟ انواع ویزاهای سرمایه گذاری در کشور اتریش کدامد؟ از چه راههای می توان موفق به اخذ پاسپوت اتریش از طریق سرمایه گذاری شد؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در باب طرق و روشهای سرمایه گذاری در کشور اتریش ، شرایط هر کدام از آنها و اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق سرمایه گذاری پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را بیان می نماییم. سرمایه گذاری در کشور اتریش یکی از بهترین سرمایه گذاری در جهان محسوب میگردد زیرا که دارای کمترین میزان ریسک و خطر است. راه های بسیاری برای کسب سود از سرمایه گذاری در کشور اتریش و اخذ اقامت از این طریق وجود دارد که برخی از آنها اصلا نیاز به انتقال سرمایه به کشور اتریش ندارد ولی منجر به دریافت اقامت میگردد در حال حاضر بسیاری از ثروتمندان در تمام دنیا، مایل به سرمایه گذاری در کشورهای درجه یک جهان هستند. برخی از آنها هدف شان از سرمایه گذاری، دریافت اقامت و در نهایت پاسپورت است و بسیاری دیگر، در کنار دریافت اقامت و پاسپورت، به چند برابر کردن سرمایه خود نیز می اندیشند.

اگر شما هم به دنبال اخذ اقامت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری هستید، ما به شما سرمایه گذاری در اتریش را پیشنهاد می کنیم. در این مقاله سعی نموده ایم تمامی اطلاعات لازم درخصوص سرمایه گذاری در اتریش را در اختیار شما عزیزان بگذاریم. موسسه حقوقی ملک پور (‌ MIE اتریش ) با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل از ابتدا تا انتهای مسیر مهاجرت شما، در خدمتتان است. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان متخصص ما در امر مهاجرت تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در اتریش
 • سرمایه گذاری در اتریش و شرایط عمومی سرمایه گذاری در اتریش
 • سرمایه گذاری در اتریش و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش
 • سرمایه گذاری در اتریش و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در اتریش و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار
 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک در اتریش
 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت در اتریش
 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق کارآفرینی در اتریش
 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق استخدام (قرمز سفید قرمز)
 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق فرنچایز
 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق خودحمایتی در اتریش
 • سرمایه گذاری در اتریش و مزایای آن

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در اتریش و شرایط عمومی سرمایه گذاری در اتریش

کشور اتریش کشوری در اروپای مرکزی است که پایتخت آن وین و واحد پولی آن یورو می باشد. کشور اتریش هم مرز با کشورهای آلمان، جمهوری چک، مجارستان، اسلواکی، سوئیس و لیختن اشتاین است. این کشور مساحتی بالغ بر ۸۳۸۷۹کیلومتر مربع دارد و جمعیت آن نزدیک به ۹ میلیون نفر می باشد. زبان رسمی کشور اتریش آلمانی می باشد اما تقریبا نیمی از جمعیت آن به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند.

اتریش بر روی نقشه - اتریش کجاست؟

کشور اتریش از نظر رفاه و سطح اجتماعی و کیفیت زندگی در رتبه بالایی قرار دارد. برترین شهرهای جهان را بر اساس رتبه بندی Mercer در سال ۲۰۱۹ می توانید در زیر مشاهده کنید، شهر وین پایتخت کشور اتریش ده سال پیاپی در صدر این رتبه بندی قرار دارد :

 • وین در اتریش
 • زوریخ در سوئیس
 • ونکوور در کانادا
 • مونیخ در آلمان
 • اوکلند در نیوزلند
 • دوسلدورف در آلمان
 • فرانکفورت در آلمان
 • کوپنهاگ در دانمارک
 • ژنو در سوئیس
 • بازل در سوئیس

لینک مقاله پیشنهادی : روشها، شرایط و مزایای مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش

شاید از خود پرسیده باشید که چرا سرمایه گذاری در اتریش؟ پاسخ به این سوال می بایست در زمینه ها و موضوعات وسیعی مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد اما در زیر می توانید برخی از دلایل سرمایه گذاری در اتریش را بصورت خلاصه وار مطالعه فرموده و برای اطلاع از جزئیات بیشتر ادامه همین مقاله را مطالعه بفرمایید.

چهار دلیل عمده برای سرمایه گذاری در اتریش :

۱ . محل کسب و کار اتریش یک چارچوب بسیار خوبی برای سرمایه گذاران بین المللی فراهم می نماید، زیرا قوانین اجتماعی و اقتصادی موجود در این کشور دست رشد و رونق کسب و کارها را باز گذاشته است.
۲ . تحقیق و توسعه موقعیت جغرافیایی آن در قلب اروپا ، سیستم آموزش و پرورش عالی ، یک شبکه موثر و کیفیت بالای زندگی در اتریش و همچنین محل پویایی برای پروژه های R & D. است.
۳ . بازار کار پویا ، نرخ بیکاری پایین ، پیشرفته بودن زیرساخت های صنعتی و سیستم منحصر به فرد از مشارکت اجتماعی و نظام آموزشی اتریش.
۴ . زندگی در اتریش با توجه به پس زمینه غنی فرهنگی ، چشم انداز زیبا و اقتصاد پویا و نوآورانه اتریش به عنوان یک ملت فرهنگی ، یک برای ایجاد یک کسب و کار ارزش بالایی دارد. همچنین می تواند اوقات فراغت متنوع در یک محیط امن برای مدیران بین المللی را به راحتی فراهم سازد.

مقاله مرتبط

قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذار خارجی

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بهترین روش اقامت اتریش

مقاله مرتبط

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اتریش و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

اگر شما قصد دریافت اقامت اتریش را دارید، راههای متعددی برای اخذ اقامت اتریش چه بصورت مستقیم و چه غیر مستقیم وجود دارد. از جمله این راهها می توان به مهاجرت تحصیلی، کاری، پناهندگی، ازدواج و … اشاره نمود. همچنین می توانید از طریق سرمایه گذاری در اتریش به اقامت دائم اتریش برسید.

راه های سرمایه گذاری در اتریش متفاوت می باشد ولی تمامی روش های سرمایه گذاری منجر به دریافت اقامت و تابعیت کشور اتریش نمی گردد. حتما در این زمینه با مشاورین متخصص موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از اطلاعات علمی و تخصصی این عزیزان بهره مند شوید؛

زیرا سرمایه گذاری در اتریش هزینه بر بوده و شما قرار است سرمایه ای را که سالیان طولانی آن را به دست آورده اید، را در این زمینه به کار گیرید؛ لذا حتما مسیر را درست شناسایی کنید و همیشه مراقب باشید. زیرا افراد سودجو همیشه در کمین هستند.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

اگر هدف شما از سرمایه گذاری در اتریش دریافت اقامت و تابعیت می باشد، بدانید که شما از طریق خودحمایتی، کارآفرینی، ثبت شرکت از طریق قرمز سفید قرمز و روش هایی از این قبیل، به اقامت اتریش و در نهایت تابعیت و پاسپورت اتریش خواهید رسید. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که روش سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک اگر چه می تواند بیزنیسی بسیار پر سود و ارزشمند باشد اما منجر به اقامت دائم اتریش نمی گردد.

سرمایه گذاری در اتریش و استانداردهای سرمایه گذاری

هنگامی که شما به عنوان یک سرمایه گذار خارجی، قصد سرمایه گذاری در اتریش یا هر کشور دیگری را دارید، حتما باید به عوامل مهمی از جمله امنیت سرمایه گذاری، فساد اداری، مصادره اموال و مواردی از این قبیل توجه ویژه نمایید. زیرا همیشه باید در نظر داشته باشید که در مدت زمانی که قصد سرمایه گذاری دارید، ممکن است مشکلاتی برایتان پیش بیاید و باید مطمئن شوید که آیا کشور انتخابی شما، نظام قضایی عادلانه ای دارد یا خیر؟ موسسه حقوقی ملک پور ( موسسه MIE اتریش ) در خدمت شماست تا در زمینه سرمایه گذاری در اتریش به شما مشاوره دهد.

کنترل فساد اداری :

در نمودار زیر شما می توانید کنترل فساد اداری را در کشور اتریش در سال های اخیر مشاهده نمایید. ۲٫۵- نشان دهنده است آن است که کنترلی در فساد در کشورها وجود ندارد و بالاترین حد آن که ۲٫۵+ می باشد نشان دهنده این است که کنترل زیادی روی فساد اداری در کشورهاست. هم اکنون کشور اتریش میزان کنترل فسادش همانگونه که در نمودار می بینید، ۱٫۵۳ می باشد.

نمودار میزان کنترل فساد اداری در اتریش ـ سرمایه گذاری در اتریش

مصادره اموال :

طبیعتا شما بعنوان یک سرمایه گذاری خارجی یا شخصی که تمایل دارد سرمایه و ثروت خود را به یک کشور خارجی منتقل کند، دغدغه این را دارید که دولت کشور مورد نظر در زمینه سلب مالکیت سرمایه گذاران خارجی چه واکنشی از خود در سالیان اخیر نشان داده است؟ آیا میتوان با امنیت بالا و ریسک پایینی سرمایه خود را به اتریش منتقل کنیم یا خیر؟ پاسخ به این سوال بله است. شما می توانید در نمودار زیر، ریسک مصادره اموال را در سال های اخیر در کشور اتریش ملاحظه نمایید. عدد ۷ نشان دهنده بالاترین ریسک و عدد ۱ پایین ترین ریسک را نشان می دهد. همانطور که از توضیحاتی که ارائه شد، مشخص می شود که نرخ مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی در کشور اتریش دارای کمترین ریسک می باشد.

نمودار نرخ مصادره اموال یا سلب مالکیت در اتریش

با توجه به آمار و اطلاعات بانک جهانی و نشان دادن مطالب فوق می توان به راحتی به این نتیجه دست یافت که کشور اتریش، کشوری امن جهت سرمایه گذاری می باشد.

سرمایه گذاری در اتریش و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

از جمله شاخص های اقتصادی تاثیرگذار جهت سرمایه گذاری در اتریش و کشورهای خارجی، می توان به تولید ناخالص داخلی، رشد اقتصادی، نرخ مالیات، سود بانک ها، میزان اشتغال افراد و نرخ بیکاری و مواردی از این دست اشاره کرد. پس از بررسی تمامی موارد گفته شده، شما می توانید نتیجه گیری کنید که سرمایه گذاری در اتریش جدای از امن بودن، برای شما سودآور هم خواهد بود.

در ادامه به بررسی رشد اقتصادی و نرخ مالیات کشور اتریش در سال های اخیر می پردازیم :

تولید ناخالص داخلی :

تولید ناخالص داخلی یکی از انواع معیارهای اقتصادی است. تولید ناخالص داخلی ارزش کالاها و خدمات نهایی تولیدشده یک کشور را در بازه زمانی معین (یک سال) اندازه گیری می کند. در نمودار زیر همانگونه که ملاحظه می فرمایید، تولید ناخالص داخلی در اتریش در سال ۲۰۱۸، ۲٫۳ می باشد. که همانگونه که پیداست، اتریش تولید ناخالص داخلی با نرخ منفی را نیز تجربه کرده است.

نمودار تولید ناخالص داخلی کشور اتریش ـ سرمایه گذاری در اتریش

مالیات شرکتی :

نرخ مالیات بر درآمد که شرکت ها باید در اتریش بپردازند، ۲۵% در سال می باشد. یعنی اگر شما از طریق سرمایه گذاری در اتریش شرکتی را به ثبت برسانید، می بایست سالی ۲۵% درآمد شرکت را بعنوان مالیات به دولت این کشور پرداخت کنید. لازم به ذکر است که این نرخ مالیات در سالیان اخیر در کشور اتریش ثابت مانده است. در نمودار زیر می توانید این روند را مشاهده نمایید :

نمودار نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها در اتریش ـ سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در خارج از کشور

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک در اتریش

بسیاری از افرادی که قصد سرمایه گذاری در اتریش را دارند، می خواهند از طریق خرید ملک این کار را انجام دهند. بر اساس معاهده بزرگ پارس که در سال های قبل بین کشور ایران و کشوری مانند اتریش بسته شد، ایرانیان اجازه خرید ملک در اتریش را دارند. ولی اگر شما قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اتریش را دارید تا از این طریق اقامت دریافت کنید، باید به شما بگوییم که این امر امکان پذیر نمی باشد. زیرا به صرف خرید ملک به شما اقامتی در اتریش داده نخواهد شد. اما اگر تنها هدف تان سرمایه گذاری در اتریش است، خرید ملک می تواند گزینه خوبی باشد. بسیاری از سرمایه گذارانی که در اتریش ملک را خریداری می کنند، آن را کوتاه مدت و یا بلندمدت به افراد مختلف اجاره می دهند و از طریق اجاره ماهیانه ای که دریافت می کنند، سود دریافت می کنند. اکثر اجاره های بلند مدت در اتریش، به مدت سه تا پنج سال می باشد؛ ولی اگر قصد اجاره کوتاه مدت را دارید، باید به شما بگوییم که سود بیشتری هم دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال شما می توانید خانه تان را به توریست هایی که به اتریش می آیند و تنها چند شب در ماه می خواهند در اتریش بمانند، اجاره دهید. البته این کار مستلزم این است که شما به خانه تان رسیدگی کنید تا توریست ها و افرادی که به طور کوتاه مدت خانه تان را اجاره می کنند، از آن راضی باشند و خانه شما را به یکدیگر سفارش کنند.

سرمایه گذاری در خارج از کشور ـ مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

قیمت املاک در اتریش در مناطق مختلف آن متفاوت است. به عنوان مثال قیمت خرید آپارتمان در مرکز شهر از متری حدود ۳۳۰۰ یورو شروع شده و به متری ۷۰۰۰ یورو نیز می رسد. حال اگر ملک در خارج از شهر وجود داشته باشد، قیمت آن از متری ۲۲۰۰ تا ۴۴۰۰ یورو به صورت میانگین می باشد.

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد خرید ملک در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت ، از طرق مختلفی قابل انجام است. شما از طریق ثبت شرکت به اشکال متفاوت می توانید این کار را انجام دهید. انوع ثبت شرکت در اتریش به شرح زیر می باشد :

 • شرکت با مسئولیت محدود

 • شرکت سهامی عام

 • شرکت با مشارکت عمومی

 • شرکت با مشارکت محدود

پرطرفدارترین روش برای ثبت شرکت در اتریش، از طریق شرکت با مسئولیت محدود (GMBH) می باشد. در این روش، حداقل سرمایه لازم ۳۵۰۰۰ یورو می باشد که باید حتما ۵۰% از آن در زمان ثبت نمودن  شرکت، پرداخت گردد. اطلاعات کلی مربوط به شرکت از قبیل نام، آدرس شرکت، اطلاعات سهام داران، میزان سرمایه، سهم هر سهامدار و … باید حتما از ابتدا مشخص گردد. این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد و هرگونه کپی برداری از آن شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگری می باشد و موسسه ملک پور هیچ گونه رضایتی از این بابت ندارد.

شایان ذکر است که صرفا به واسطه ثبت شرکت در اتریش ، شما نمی توانید به اقامت دائم و تابعیت اتریش دست یابید، اما ساز و کاری وجود دارد که شما با سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت سکوی پرتابی به منظور اخذ اقامت دائم اتریش و دست یابی به کارت قرمز سفید قرمز و حتی بلوکارت اروپا برای خود رقم خواهید زد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ریز هزینه ها و مراحل اخذ اقامت خود و خانواده  ( شامل همسر و فرزندان تحت ۱۸ سال تان ) از این طریق ، می توانید بر روی لینک ثبت شرکت در اتریش کلیک نمایید.

ثبت شرکت در اتریش ـ سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت ـ اخذ کارت قرمز سفید اتریش از طریق ثبت شرکت

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری در اروپا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد ثبت شرکت در اتریش

مقاله مرتبط

مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اتریش از طریق کارآفرینی در اتریش

اگر قصد سرمایه گذاری در اتریش را از طریق کارآفرینی دارید، باید به شما اعلام کنیم که این امکان برایتان در این کشور وجود دارد. شما باید بتوانید که یک طرح نوآورانه و یا همان استارت آپ ارائه بدهید. این طرح می تواند یک ارائه محصول در بازار باشد و یا خدمات نوآورانه و یا حتی شامل روش پردازش و یا تکنولوژی های جدید گردد. شما می بایست یک طرح کسب و کار یا همان Business Plan ارائه بدهید. توجه داشته باشید که بیزینس پلن، نقش مهم و تعیین کننده ای در خصوص دریافت اقامت از طریق کارآفرینی دارد.

سرمایه اولیه جهت شروع کارآفرینی در اتریش مبلغ ۵۰ هزار یورو می باشد. شخصی که طرح تجاری را ارائه می دهد، می بایست مدیریت این شرکت را بر عهده بگیرد و حداقل ۵۰% از سهام شرکت متعلق به او باشد.

کسب امتیاز ۵۰ امتیاز بر اساس معیارهای زیر جهت استفاده از طرح کارآفرینی جهت سرمایه گذاری در اتریش، کافی می باشد :

جدول امتیاز بندی معیارهای واجد شرایط بودن برای طرح نوآورانه (استارت آپ) در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش از طریق استخدام (قرمز سفید قرمز)

یکی از راه های سرمایه گذاری در اتریش و ثبت شرکت در اتریش، از طریق اقامت قرمز سفید قرمز می باشد. در این نوع اقامت، به واسطه ثبت شرکت به شما اقامتی داده نخواهد شد. بلکه به شما به واسطه استخدامی که در شرکت خود خواهید داشت، اقامت می دهند. اقامت قرمز سفید قرمز اتریش یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین روش های دریافت اقامت اتریش می باشد. سرمایه اولیه جهت ثبت شرکت در این روش، مبلغ ۳۵۰۰۰ یورو می باشد که شخص می بایست این مبلغ را در طی دو مرحله پرداخت کند. یعنی ۱۷۵۰۰ یورو را در ابتدای ثبت شرکت و ۱۷۵۰۰ یورو را در انتهای کار که مراحل انجام ثبت شرکت انجام شد، پرداخت می کند. هزینه ثبت شرکت در این روش حدودا مبلغ بین سه الی چهار هزار یورو می باشد. حال به تشریح این نوع روش از سرمایه گذاری در اتریش می پردازیم.

قرمز سفید قرمز اتریش بهترین روش اقامت اروپا

موسسه حقوقی ملک پور برای شما شرکت موردنظرتان را در اتریش ثبت می نماید. سپس از ثبت شرکت، در صورتی که همسر شما حداقل امتیاز لازم را جهت استخدام در آن شرکت به دست آورد، ما می توانیم به طور قانونی همسرتان را در این شرکت استخدام کنیم. همانگونه که عنوان شد، سرمایه اولیه جهت ثبت شرکت در این روش ۳۵۰۰۰ یورو می باشد که در مقایسه با ثبت شرکت در بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر می باشد. لازم به ذکر است که این نوع سرمایه گذاری در اتریش، منجر به دریافت اقامت دوساله و سپس سه ساله شده و پس از پنج سال می توانید اقامت دائم اروپا را به دست آورده و از سال ششم درخواست تابعیت و پاسپورت اتریش را بدهید. البته دریافت اقامت دائم در این روش به شرطی است که شما در این پنج سال بیمه و مالیات را پرداخت نمایید.

امتیازات لازم جهت استخدام در یک شرکت اتریشی به شرح زیر می باشد :

جدول امتیازات لازم جهت استخدام در یک شرکت اتریشی

کارت قرمز سفید قرمز

سرمایه گذاری در اتریش از طریق فرنچایز

یکی دیگر از انواع راه های سرمایه گذاری در اتریش، از طریق سرمایه گذاری در رستوران های زنجیره ای و یا همان فرنچایز می باشد. سرمایه گذاری در اتریش از طریق فرنچایز سرمایه ای حداقل صد هزار یورویی را می طلبد. البته باید بگوییم که شما برای اینکه بتوانید در رستوران های زنجیره ای سرمایه گذاری کنید، باید حتما اقامت اتریش را داشته باشید. یعنی تا شما اقامت اتریش را نداشته باشید، نمی توانید به عنوان یک سرمایه گذار در این زمینه، سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری در اتریش از طریق رستوران های زنجیره ای مانند ساب وی، برگرکینز، مک دونالد و … امکان پذیر است که این رستوران های سوددهی بالایی نیز دارند. به عنوان مثال ساب وی ماهیانه سوددهی بین ۵ تا ۱۰ هزار یورو دارد که این میزان سود در مک دونالد بسیار بیشتر است. البته لازم به ذکر است که تاسیس شعبه مک دونالد، سرمایه اولیه بیشتری را نیز می خواهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در رستوران های زنجیره ای می توانید به مقاله ای با عنوان اقامت دائم اروپا از طریق اخذ نمایندگی یا فرنچایز مراجعه نمایید.

اخذ اقامت از طریق فرنچایز ـ سرمایه گذاری فرنچایز در اروپا

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد اقامت دائم اروپا از طریق فرنچایز

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خود حمایتی در اتریش

خودحمایتی یا همان اقامت از طریق تمکن مالی یکی از انواع راه های سرمایه گذاری در اتریش می باشد. اگر شما قصد دریافت اقامت و در نهایت تابعیت را از طریق خودحمایتی دارید، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید. شما کافی است که به ازای تعداد افراد خانواده نشان دهید که مبلغ ۲۲۰۰۰ یورو در حساب خودتان دارید و همچنین دارای درآمد ماهیانه در حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو می باشید. یعنی شما تنها با نشان دادن دارایی هایتان به دولت اتریش، می توانید اقامت این کشور و در نهایت پاسپورت اتریش را دریافت نمایید.

نکته قابل توجه درباره این روش سرمایه گذاری در اتریش این می باشد که شما در مدت زمانی که از طریق خودحمایتی در این کشور اقامت دارید، اجازه کار ندارید. زیرا شما نشان داده اید که فرد متمولی هستید و از پس هزینه های زندگی خود و خانواده تان می توانید برآیید. ولی اگر بخواهید، خود شما می توانید صاحب یک بیزینس باشید و کسب درآمد داشته باشید، می توانید در این کشور به کسب درآمد بپردازید.

در این نوع اقامت در ابتدا به شما یک اقامت یک ساله داده خواهد شد و سپس یک سال دیگر تمدید می شود. پس از این دوسال، شما می توانید اقامت سه ساله دریافت نمایید. شما پس از پنج سال به اقامت دائم اتریش خواهید رسید که از سال ششم می توانید درخواست پاسپورت اتریش را بدهید. لازم به ذکر است که اگر شما تنها مدرک دیپلم داشته باشید، دیگر نیازی به مدرک زبان هم نخواهید داشت. نکته بسیار مهم در این نوع اقامت این است که هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و شما با هر سن و تحصیلاتی می توانید برای دریافت این نوع اقامت اقدام کنید.

بنابر این بالاترین سطح اقامت در کشور اتریش اقامت خود حمایتی اتریش محسوب میگردد که باید در نظر داشته باشید این نوع اقامت نیازی به انتقال سرمایه به کشور اتریش نیست و فقط کافیست مبلغی را در داخل حساب خود در کشور ایران نمایش دهید . این مبلغ برابر با ۲۲ هزار یورو میباشد و فقط باید این مبلغ را نمایش داد و ثابت کرد که شما در آمد بسیار زیادی در ایران دارید . پیشنهاد میگردد که این نوع اقامت را در صورتی انتخاب نمایید که اوضاع مالی بسیار خوبی داشته باشید .فقط کافیست یک حق الوکاله را به وکیل اتریشی پرداخت نمایید و مدارک خود را تقدیم وکیل نمایید .

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد اقامت اتریش از طریق خود حمایتی یا تمکن مالی

مقاله مرتبط

قرمز سفید قرمز و خود حمایتی

سرمایه گذاری در اتریش و مزایای آن

سرمایه گذاری در اتریش مزایای فراوانی دارد که در زیر به بررسی آنها می پردازیم :

 • امکان ورود و خروج به تمامی کشورهای حوزه شنگن و اروپایی
 • دریافت اقامت اتریش برای خانواده (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال)
 • امکان دریافت حقوق برای فرزندان
 • اجازه کار و تحصیل رایگان در اتریش
 • امکان استفاده از خدمات بیمه درمانی در صورت داشتن اقامت
 • امکان دریافت وام
 • کیفیت بالای زندگی در این کشور
 • ثبات سیاسی بالا و سیستم حقوقی معتبر
 • قدرت خرید بالای مردم

نکات مثبت و مزایا

مشکلات زندگی در اتریش
هزینه های زندگی در اتریش
سرمایه گذاری در اتریش و سخن پایانی

سرمایه گذاری در اتریش ، انواع روش های سرمایه گذاری در کشور اتریش و مزایای آن، اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق روش سرمایه گذاری در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانگونه که مطالعه فرمودید، راه های سرمایه گذاری در اتریش بسیار متنوع می باشد ولی باید بدانید که از طریق سرمایه گذاری در تمامی روش ها، شما به اقامت و تابعیت اتریش نخواهید رسید. اگر قصد سرمایه گذاری در اتریش را دارید و می خواهید به غیر از دریافت اقامت، سود نیز دریافت کنید، حتما با موسسه حقوقی ملک پور که با همکاری تیم مشاوره ای MIE اتریش، به روز‌ترین و صحیح ترین اطلاعات را در اختیارتان می گذارند، تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همیشه در مسیر سرمایه گذاری مراقب افراد سودجو باشید تا خدای نکرده سرمایه تان را از دست ندهید. اگر قصد سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت، خودحمایتی، خرید ملک، فرنچایز را دارید، حتما با کارشناسان زبده ما تماس حاصل کنید تا به شما در زمینه تمامی کشورهای دنیا مشاوره دهند. علاوه بر آن می توانید در قسمت انتهای مقاله، در بخش دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و تا همکاران ما در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ شما عزیزان را بدهند.

40 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. مهدی غفاری گفته:

  سلام و عرض ادب. در مورد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک توی اتریش ایا از همون اول به خریدار اقامت میدهند یا باید ابتدا وارد شد و اقامت داشت و بعد برای خرید اقدام کرد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز با خرید ملک در اتریش نمی توان اقامت گرفت. شما از رااهای دیگری نظیر خود حمایتی می توانید برای اخذ اقامت اقدام نمائید .

   پاسخ
 2. رها گفته:

  سلام و عرض ادب. از مقاله خیلی خوب و کامل شما ممنونم. سوال من در خصوص خرید ملک است. اینکه با خرید ملک اول در این کشور اقامت صادر نمی شود؟ خیلی ممنونم بابت پاسخگویی و صبوری شما

  Rating: ۵
  پاسخ
 3. سامان گفته:

  سلام و خسته نباشید. آیا خرید ملک در اتریش باعث اقامت می شود؟ چه مبلغی برای خرید ملک در اتریش نیاز هست؟
  سپاس از سایت خوبتون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز
   به صرف خرید ملک نمی توان اقامت گرفت ،البته تحت شرایطی و چنانچه حد اقل دو ملک را در قالب بیزینس پلن خاص مطرح کنید ممکنست منجر به اقامت شود .قیمت ملک بر اساس منطقه و شهر و متراژ متفآوت می باشد .

   پاسخ
 4. مهدی گفته:

  سلام. ممنونم از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما قرار می دین.
  من حدود ۵۰۰ هزار یورو می خوام در اتریش سرمایه گذاری کنم.می خواستم بدونم چه کاری سود بیشتری در اتریش داره و از چه پروسه های اقدام کنم سریعتر به اقامت و پاسپورت می رسم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز اگر به دنبال کارهای سودآور هستید سرمایه گذاری در رستوران های زنجیره ای و خرید ملک می تواند سودآوری خوبی برای شما داشته باشد. با این حال، این موارد منجر به اقامت نمی شوند و لازم است پیش از آن اقامت را از یکی از طرق ممکن کسب کرده باشید.

   پاسخ
 5. Hamed گفته:

  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت اعضا موسسه ملک پور
  سوالی داشتم، در روش خود حمایتی، علاوه بر میزان نقدینگی می توان سند ملک و املاک را هم ارائه داد ؟
  ایا سند ملکی به تنهایی کافی هست ؟
  ممنون از شما و همکاران عزیزتون
  خدا قوت و خسته نباشید

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   برای اخذ اقامت خود حمایتی علاوه بر داشتن نقدینگی (۲۲هزار یورو )به ازای هر نفر ، شما می بایست حد اقل دو ملک داشته باشید و یا منبع در امد ماهانه عالی نشان دهید..

   پاسخ
 6. افسون هنرجویی گفته:

  سلام ممنون از مقاله عالی کانل خوندم فقط یه سوالی برام پیش اومده. ایا شرایط من مناسبه برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اتریش؟ ۳۸ ساله هستم و لیسانس علوم تربیتی دارم. همسرم هم ۴۸ ساله هستن و ارشد مدیریت هستن. یه خونه و یه ماشین و یه مقدار اوراق قرضه دارم.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام بر شما دوست عزیز یکی از راه های سرمایه گذاری و اخذ اقامت اتریش ثبت شرکت می باشد. با توجه به شرایط سنی و تحصیلی شما و همسرتان امکان اینکه از روش فوق اقدام کنید وجود دارد. اما برای بررسی دقیق تر باید شرایط شما توسط کارشناسان بررسی شود.

   پاسخ
 7. R Dpr گفته:

  سلام به شما عزیزان در موسسه خوب ملک پور،
  می خواستم بپرسم که آیا شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت و بلوکارت در آلمان مشابه اتریش هست؟

  سپاس از مطالب خوب وب سایت شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب،
   بله دوست عزیز جزییات کلی آنها مشابه است اما تفاوت هایی هم در عمل‌دارند. در هر دو صورت نیاز هست بیزینس پلن ارائه شود و سرمایه اولیه در شرکت نشان داده شود. اما سیستم اتریش برای استخدام در شرکت یک‌سیستم امتیازی است. در آلمان سخت گیری ها بر روی بیزینس پلن هم بیشتر است.

   پاسخ
 8. معین کامیاب گفته:

  سلام و عرض ادب
  من خیلی تمایل دارم در اتریش سرمایه گذاری کنم. مقالتون رو کامل خوندم و بنظرم شرایط اتریش خیلی برای سرمایه گذاری مناسب هست. من ۳۲ سالمه و مهندس برق هستم و همسرم ۲۵ ساله و لیسانس حقوق . ۳ میلیارد نقدینگی داریم. ممنون میشم راهنمایی کنیم کدوم روش سرمایه گذاری در اتریش برای ما بهتر هست؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما می توانید از طریق ثبت شرکت در اتریش اقدام کنید. البته در نظر داشته باشید با ثبت شرکت شما اقامت نخواهید گرفت بلکه شرکت بنام همسر شما تاسیس و شما با استخدام در این شرکت می توانید اقامت بگیرید .

   پاسخ
 9. عباس گفته:

  سلام آقای دکتر ملک پور. بنده ۴۳ سالمه دیپلم مکانیک دارم کارم تاسیسات است مدرک لوله کشی درجه ۱ و درجه ۲ ومدرک پکیچ از فنی حرفه ای گرفتم که بین المللی است.یک دختر ۱۷ ساله هم دارم .از طریق سرمایه گذاری باچقدر میتونم سرمایه گذاری تا اقامت بگیرم.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز سرمایه گذاری راه های مختلفی داره مانند خرید ملک و خرید سهام ،ثبت شرکت و خود حمایتی که هر کدام شرایط خاص خودشون رو دارند حد اقل میزان سرمایه برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری ۵۰هزار یورو هستش . شما چقدر برای سرمایه گذاری در نظر گرفتید؟

   پاسخ
 10. ماه بانو گفته:

  خسته نباشید ، آیا باز کردن یک رستوران یا کافی شاپ در اتریش یک سرمایه گذاری محسوب میشه ، که بشه اقامت دائم در اتریش گرفت ؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام بله باید از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 11. نجمه گفته:

  با سلام
  سوال من اينه كه آيا با سرمايه گذاري لازمه خودمون هم مشغول بكار بشيم
  در واقع يعني شركت شما ميتونه براي ما شريكي پيدا كنه كه سرمايه گذاري رو اون انجام بده و هرماه سود پولي كه ما در اختيارش گذاشتيم بهمون پرداخت كنه؟

  پاسخ
 12. لطفی گفته:

  سلام
  جناب ملک پور من ۷۰۰میلیون دارم امکان سرمایه گذاری در اتریش هست .من و همسرم و دخترم ۱۶ساله، و من باز نشسته هستم،لطفا مساعدت فرمایید، همکاران شما فرمودند که با ۷۰۰ میلیون در سوئد امکان ندارد،ولی با مبلغ کمتر در اتریش امکان دارد،ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست گرامی امکان پذیر است اما باید رزومه ای از خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 13. Hossein گفته:

  سلام اقای دکتر خسته نباشین من الان دارم رشته حقوق میخونم میخاستم بدون باید ایران پروانه وکالت بگیرم تا بتونم اتریش هم وکالت کنم یا نه کلا یه فایل در مورد رشته حقوق و بازار کارش و رشته هایی که میتونه توی اروپا به درد بخوره تو این رشته اگه بفرستین ممنون میشم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز ادامه تحصیل در رشته حقوق بدون اخذ پروانه وکالت هم امکان پذیر است و می توانید اقدام نمایید اما اگر دانشگاه شما آزاد است متاسفانه مدرک دانشگاه آزاد در کشور اتریش پذیرفته شده نیست و می توانید برای کشورهای دیگر اقدام نمایید برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی از طریق روش های سرمایه گذاری و ثبت شرکت می توانید اقدام نمایید اما باید بتوانید اثبات نمایید که این مبلغ را دارا می باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 14. الناز حسين خاني گفته:

  ًسلام خسته نباشين ميخواستم بدونم با سرمايه گذاري در المان ميشه اقامت گرفت؟؟؟حداقل و حداكثر سرمايه چقدر هستش؟؟؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست گرامی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان منجر به اقامت خواهد شد اما در ابتدا باید بیزینس پلن ارائه دهید و در صورتی که مورد تایید قرار گرفت می توانید برای سرمایه گذاری وارد کشور شوید که حداقل سرمایه از ۲۵ تا ۳۰ هزار یورو می باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 15. حسین عبدی گفته:

  سلام وقت بخیر…استاد ارجمند … بنده یه خواهش دارم از شما..با توجه به اینکه توضیحات شما خیلی جامع هستن و اطلاعات کامل و به روز شده در اختیار هموطنهای عزیز قرار میدهید .. از شما ممنون میشم که در مورد سرمایه گذاری در کشورهایی که فعالیت دارید و براتون مقدور هستش…حداقل مبلغ سرمایه گذاری رو هم اعلام بفرمایید که ما ایرانی ها با توجه به توان مالی خودمون بتونیم راحت تر و سریعتر تصمیم بگیریم.. برای مثال در کشور اتریش حداقل سرمایه باید چقدر باشه که بتونیم اقامت بگیریم و مشغول به کار بشیم؟از همکاری شما متشکرم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز روش های سرمایه گذاری متفاوت است همچنین هزینه های متفاوتی نیز وجود دارد می توانید از طریق ثبت شرکت ، خودحمایتی ، خرید اوراق قرضه ، خرید ملک و . . . اقدام داشته باشید اگر بخواهید جزییات کاملی در مورد نحوه سرمایه گذاری و هزینه های آن اطلاع داشته باشید می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید و اطلاعات کامل نیز دریافت نمایید همچنین شرایط خود را به طور کامل بررسی نمایید.

   پاسخ
 16. zohre ganjkhani گفته:

  باسلام و خسته نباشید خدمت جناب ملک پور .آقای دکتر دختر من امسال انتخاب رشته داره و نمیدونه اگه تربیت بدنی بزنه برای ادامه تحصیل در آلمان میتونه پذیرش دانشگاه بگیره یا نه لطفاا درباره ی رشته های پرطرفدار در آلمان هم توضیح بدید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی بهتر است رشته ای را انتخاب نمایید که بتوانید به راحتی وارد بازار کار شوید تا امکان اخذ اقامت برای شما وجود داشته باشد که در حال حاضر رشته های پرطرفدار در اروپا رشته های فنی مهندسی و رشته های مدیریت و… می باشد اما بهتر است برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید .

   پاسخ
Rating: 5