سرمایه گذاری در ارمنستان

سرمایه گذاری در ارمنستان و بررسی آن

 • سرمایه گذاری در ارمنستان و شرایط عمومی آن
 • سرمایه گذاری در ارمنستان و استاندارد های سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در ارمنستان و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار
 • سرمایه گذاری در ارمنستان از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در ارمنستان از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در ارمنستان از طریق کار آفرینی
 • سرمایه گذاری در ارمنستان از طریق اوراق عرضه دولتی
 • سرمایه گذاری در ارمنستان و بررسی اخذ اقامت و تابعیت ارمنستان
 • سرمایه گذاری در ارمنستان و مزایای آن
 • سرمایه گذاری در ارمنستان و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

سرمایه گذاری در ارمنستان و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در ارمنستان و چگونگی اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در ارمنستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. ما اصلی ترین و مهمترین نکات مربوط سرمایه گذاری در ارمنستان را بررسی کرده و به ارزیابی دقیق شرایط آن میپردازیم. اما سوالی که همیشه مد نظر سرمایه گذاران خارجی قرار میگیرد این است که سرمایه گذاری در ارمنستان و شیوه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ارمنستان چگونه است؟! شما عزیزان همواره میتوانید با دفاتر موسسه ملک پور در ایران و یا خارج از کشور تماس حاصل کرده و به روز ترین اطلاعات مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری را دریافت کنید.

سرمایه گذاری در ارمنستان و شرایط عمومی آن

سرمایه گذاری در ارمنستان و شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ارمنستان مورد توجه سرمایه گذاران زیادی قرار گرفته است. به منظور اخذ اقامت ارمنستان راههای مختلفی وجود دارد که از جمله ی آنها میتوان به تحصیل در ارمنستان ، کار در ارمنستان ، سرمایه گذاری در ارمنستان ، پناهندگی در ارمنستان ، ازدواج و تولد فرزند در ارمنستان اشاره کرد . در این مقاله پروسه ی اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ارمنستان و شرایط سرمایه گذاری در ارمنستان به صورت ساده و خلاصه خدمت شما عزیزان توضیح داده میشود تا پس از مطالعه ی این متن بتوانید آگاهانه و با دیدی باز به جهت سرمایه گذاری در ارمنستان اقدام نمایید .

سرمایه گذاری در ارمنستان و استاندارد های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ارمنستان چنانچه با تحقیق و مشورت انجام گردد میتواند بسیار سودمند باشد. به منظور کسب موفقیت در بیزنس و کسب و کار خود شما میبایست با یک وکیل مهاجرت مجرب در این زمینه مشورت کنید تا میزان ریسک سرمایه گذاری خود را به حداقل ممکن برسانید. کشور ارمنستان از تاریخ ۵ فوریه ۲۰۰۳ به عضویت سازمان تجارت جهانی WTO)(world Trade Organization) درآمده و این مورد سبب شده است تا این کشور به قوانین این سازمان پایبند بوده و فضای مناسبی را به منظور سرمایه گذاری افراد خارجی داشته باشد.

ریسک نرخ مصادره ی اموال (Expropriation risk) در ارمنستان نیز باید به عنوان یکی از مهمترین شاخص های تاثیر گذار در بیزنس مدنظر سرمایه گذاران قرار گیرد. ارمنستان بر اساس تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ توانسته است نمره ی ۴ را به خود اختصاص دهد. مطابق این شاخص به کشور ها از نظر ریسک مصادره ی اموال از بین اعداد ۱ تا ۷ نمره داده میشود که هر چه این عدد پایین تر باشد بدین معناست که آن کشور شرایط مساعد تری را به منظور سرمایه گذاری دارا می باشد. همچنین مورد دیگری که در پروسه ی های سرمایه گذاری در کشور ارمنستان میبایست مد نظر قرار گیرد نظام حقوقی و قضایی آن کشور و توجه به سوابق و روابط دوجانبه ی ارمنستان با سایر کشورها میباشد.

سرمایه گذاری در آذربایجان
اصول سرمایه گذاری خارجی و افزایش سرمایه

سرمایه گذاری در ارمنستان و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

سرمایه گذاری در آذربایجان

مالیات در ارمنستان 

 یکی از مهمترین شاخص های تاثیر گذار در سرمایه گذاری در ارمنستان میزان مالیات پرداختی از طرف شرکت میباشد. نرخ مالیات پرداختی از طرف شرکت ها معادل ۲۰ درصد میباشد. همچنین نرخ مالیات بر درآمد شخصی در حدود ۳۶ درصد میباشد.

سرمایه گذاری در آذربایجان

رشد تولید ناخالص داخلی در ارمنستان

یکی دیگر از مهمترین عوامل سرمایه گذاری در ارمنستان میزان تولید ناخالص داخلی آن کشور میباشد که تاثیر بسزایی در اقتصاد آن کشور خواهد داشت. توجه به میزان رشد تولید ناخالص داخلی ارمنستان میتواند به عنوان یکی از شاخص های اقتصادی مهم و تاثیر گذار در سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. در نمودار روبرو میزان رشد ناخالص داخلی ارمنستان در طی چند سال اخیر را مشاهده نمایید.

سرمایه گذاری در ارمنستان

نرخ بیکاری در ارمنستان

نرخ بیکاری و میزان اشتغال یکی از مهمترین شاخص های اقتصادی تاثیر گذار در سرمایه گذاری آن کشور میباشد.

نرخ بیکاری ارمنستان در طی سالهای اخیر بسیار بالا و در حدود ۱۸ درصد میباشد. در نمودار روبرو میزان نرخ بیکاری در طی چند سال اخیر را مشاهده میفرمایید :

سرمایه گذاری در ارمنستان از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در ارمنستان از طریق خرید ملک مبحث بسیار مهمی بوده و میبایست با آگاهی کامل انجام گیرد. در طی سالهای گذشته اقتصاد ارمنستان متاثر از موج بحران مالی و اقتصادی جهانی فراز و فرود های زیادی را تجربه کرده است و قیمت املاک و مستغلات کاهش چشمگیری داشته است، اما در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ مجددا افزایش قیمت املاک را شاهد بودیم. طبق قوانین کشور ارمنستان اتباع خارجی میتوانند به طور کامل صاحب املاک و مستقلات باشند و حقوق قانونی آنها در باب خرید، فروش و اجاره ی املاک با مردم بومی آن کشور برابری میکند. اولین مورد در پروسه ی خرید ملک در ارمنستان، انتخاب ملک و کسب اطلاع از ارزش واقعی ملک مورد نظر است.

جدول زیر مبلغ متوسط خرید و اجاره ی ملک در ارمنستان را نشان میدهد :

قیمت یک متر مربع زمین در مرکز شهر ۱۱۳٫۰۲ $
قیمت یک متر مربع زمین در خارج از شهر  ۶۱٫۷۱ $
اجاره ی ماهیانه ی یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ۳۴۱٫۸۸ $
اجاره ی ماهیانه ی یک آپارتمان ۱ خوابه در خارج از شهر ۱۸۵٫۹۰ $
اجاره ی ماهیانه ی یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۶۴۲٫۶۵ $
اجاره ی ماهیانه ی یک آپارتمان ۳ خوابه در خارج از شهر ۳۳۷٫۷۸ $

سرمایه گذاری در ارمنستان از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در ارمنستان از طریق ثبت شرکت شرایط خاصی داشته و شما میبایستی یک بیزنس پلن قوی نشان دهید و ثابت کنید طرح تجاری شما برای این کشور سودمند است . پس از تایید بیزنس پلن شرکت اکنون میتوانید برای ثبت شرکت خود اقدام فرماید . در ابتدا با توجه به نوع فعالیت تجاری شرکت سرمایه ی اولیه ی شرکت خود را مشخص کرده و پس از آن مکانی را به منظور آفیس مرکزی شرکت خود معرفی میکنید . به منظور سرمایه گذاری در ارمنستان از طریق ثبت شرکت حداقل سرمایه ی مورد نیاز به جهت اخذ اقامت ۳۰ هزار دلار میباشد . پس از انجام مراحل اداری اولیه و ثبت شرکت، فعالیت شرکت به صورت رسمی آغاز میگردد . پیشنهاد می شود که پیش از شروع کار حتما با یک وکیل مهاجرت مجرب مشورت نموده و از وی بخواهید که در این پروسه شما را همراهی کند و راهنمایی های لازم به منظور افتتاح حساب بانکی ، شرایط انتقال وجه به خارج از کشور ، مباحث مالیاتی و سایر موضوعاتی که بایستی مد نظر قرار گرفته شود را به شما یاد آور شود .

اسناد و مدارک مورد نیاز به منظور ثبت شرکت در ارمنستان عبارتند از :

 1. بیزنس پلن شرکت
 2. نام شرکت و اسامی مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت
 3. مدارک هویتی اعضای هیئت مدیره
 4. مشخص نمودن آدرس شرکت
 5. تعیین سرمایه ی اولیه و میزان سهم هر کدام از اعضا و سهامداران شرکت
 6. کلیه ی مدارک سوابق کاری و اجرایی اعضای هیئت مدیره ی شرکت
 7. اساسنامه ی شرکت
 8. تکمیل فرم های اولیه و فرم پرداخت هزینه های دولتی
 9. نامه ی عدم سوء پیشینه برای تمامی اعضای شرکت

برای کسب اطلاعات بیشتر در باب سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در ارمنستان می توانید مقالات مرتبط بر روی وبسایتهای مختلف ملک پور را مطالعه کنید.

سرمایه گذاری در ارمنستان از طریق کار آفرینی

سرمایه گذاری در ارمنستان از طریق کار آفرینی یکی دیگر از راههای اخذ اقامت این کشور میباشد. ارمنستان در طی سالهای اخیر با نرخ بیکاری بالایی روبرو شده که این مورد سبب شده است تا این کشور شرایط ویژه ای را برای سرمایه گذاران و کار آفرینان در نظر بگیرد.

از جمله ی این حمایت ها میتوان به شرایط مساعدی که به منظور ثبت شرکت و همچنین ثبت شعبه ی دوم شرکت خارجی در ارمنستان اشاره کرد. لازم به ذکر است که در این پروسه سرمایه گذار خارجی میتواند تا ۱۰۰ در صد سهام شرکت را به نام خود داشته باشد. همچنین سرمایه گذار خارجی میتواند بدون طی کردن مراحل پیچیده نسبت به خرید ملک در ارمنستان داشتن و مالکیت تام ملک مذکور اقدام نماید.

این موارد سبب گردیده است تا سرمایه گذاران به منظور سرمایه گذاری و کار آفرینی در ارمنستان ترغیب شده و در طی سه سال گذشته نرخ بیکاری تا حدودی کاهش یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در باب سرمایه گذاری و کارآفرینی در ارمنستان میتوانید به مقالات تخصصی مرتبط بر روی سایر وبسایت های ملک پور مراجعه کنید.

سرمایه گذاری در آذربایجان

سرمایه گذاری در خارج از ایران

سرمایه گذاری در ارمنستان و بررسی اخذ اقامت و تابعیت ارمنستان

سرمایه گذاری در ارمنستان اگر که با تحقیق و مشورت انجام شود میتواند در ادامه به اخذ اقامت ختم شود. پس از انجام مراحل اولیه ی ثبت شرکت، شما می توانید به جهت اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ارمنستان درخواست دهید . مرحله ی اولیه ی درخواست اقامت میتواند توسط وکیل شما انجام گردد. اما در مرحله ی انتهایی به منظور اخذ اقامت شما میبایست اصل پاسپورت خود را به اداره ی مهاجرت تحویل داده و هزینه های دولتی اخذ اقامت را پرداخت نمایید. به طور معمول ۱۵ الی ۲۰ روز پس از ارائه ی درخواست اقامت، افسر امنیتی در محل کار شما حاضر شده و در رابطه با هدف شما از تاسیس شرکت در ارمنستان و سایر مسائل با شما مصاحبه میکند . هدف از انجام این مصاحبه ارزیابی قانونی بودن و مشروع بودن فعالیت شرکت شما و بررسی همه جانبه ی عملکرد شرکت در جهت حفظ امنیت اجتماعی ارمنستان میباشد . در صورت نیاز مرحله ی دوم مصاحبه در اداره ی مهاجرت این کشور انجام میپذیرد . کل پروسه ی اعطای اقامت در حدود ۲۵ الی ۴۰ روز به طول میانجامد . درخواست ویزا برای همراه میتواند همزمان با شخص اصلی پرونده انجام شود . اما بهتر آنست که پس از دریافت اقامت خود ، برای همراهان خود دعوت نامه بفرستید و تقاضای درخواست ویزای همراه دهید .

سرمایه گذاری در ارمنستان و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

 • مدارک و اسناد مورد نیاز جهت ثبت شرکت و سرمایه گذاری در ارمنستان

 • مدارک هویتی شخص سرمایه گذار ( شناسنامه و ... )

 • پاسپورت ( با حداقل ۳ برگ سفید و شش ماه اعتبار )

 • ترجمه ی مدارک تحصیلی

 • ارائه ی گواهی عدم سوء پیشینه

 • ارائه ی سابقه کار مدیریتی مرتبط با فعالیت شرکت

 • اخذ تاییدیه از کنسولگری ارمنستان در ایران

 • معرفی مکانی مناسب به عنوان آفیس مرکزی شرکت

 • ارائه ی نامه ی گردش حساب بانکی به منظور اثبات تمکن مالی

سرمایه گذاری در ارمنستان و مزایای آن

دولت ارمنستان همواره حمایت ها و امتیازات ویژه ای را برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است. چرا که میداند که ورود سرمایه گذار در هر عرصه ای منجر به شکوفایی و رونق اقتصادی و اشتغال زایی در آن بخش میگردد و با توجه به آمار های دریافتی از سرمایه گذاری های خارجی در طی سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ میتوان گفت که برنامه ریزی دولت در طی سه سال اخیر بسیار موفق بوده است .

در طی سالهای اخیر حمایت های ویژه ای از سوی دولت این کشور به منظور ترغیب افراد برای سرمایه گذاری در ارمنستان صورت گرفته است که از جمله ی این حمایت ها میتوان به گزینه های زیر اشاره کرد :

 1. برابری شرایط برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی
 2. امکان خرید ملک توسط شرکت
 3. امکان افتتاح حساب ارزی توسط شرکت
 4. امکان انتقال ارز از ارمنستان به خارج از کشور

سرمایه گذاری در ارمنستان و معایب آن

سرمایه گذاری در ارمنستان و یا هر کشور دیگری میبایست آگاهانه و با تحقیق و بررسی دقیق صورت گیرد و میبایست هم مزایا و هم ریسک ها و معایب سرمایه گذاری در آن کشور را مدنظر قرار دهید.

از جکله معایب سرمایه گذاری در کشور ارمنستان میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • نرخ بیکاری بالا در این کشور ( قریب به ۲۰ درصد )
 • ضعف های ناشی از زیرساخت های اقتصادی نامناسب
 • پایین بودن قدرت خرید اقشار کم درآمد جامعه
 • درگیری های داخلی و امنیت پایین این کشور
 • وابستگی بالا به کشور های بیگانه از جمله کشور روسیه. به طوری که ۲۰ درصد از واردات و ۳۰ درصد از صادرات خود را به روسیه وابسته است.
 • نامناسب بودن اوضاع معیشتی اقشار کم درآمد جامعه، به طوری که ۳۰ درصد از افراد جامعه زیر خط فقر هستند.
 • وضعیت نامناسب جغرافیایی و درگیری با کشور ارمنستان
 • سیستم بانکی ضعیف و پولشویی

این موارد سبب شده اند تا سرمایه گذاران با احتیاط بیشتری برای سرمایه گذاری در این کشور گام بردارند.

سرمایه گذاری در خارج از کشور
سرمایه گذاری در ارمنستان و سخن پایانی

سرمایه گذاری در ارمنستان و راههای اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در ارمنستان در این مقاله به طور کامل مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت . طبیعتا زمانی که سرمایه گذاری در ارمنستان آگاهانه و با تحقیق و بررسی صورت گیرد میتواند سودآوری خوبی برای شخص داشته باشد . اما ذکر این نکته الزامی است که اگر سرمایه گذاری در ارمنستان و یا هر کشور دیگری بدون آگاهی و مشورت با وکیل مهاجرت و یا مشاور حقوقی مجرب انجام گیرد میتواند آسیب های جبران ناپذیری برای شخص داشته باشد. اما ما خوشحال نیستیم که سرمایه گذاری در ارمنستان را به همراهان عزیزمان پیشنهاد دهیم . چرا که این کشور شرایط اقتصادی قوی ندارد و همانطور که مستحضر هستید سرمایه گذاری در ارمنستان نمیتواند شرایط مطمئنی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم آورد . کشورهای اروپایی مطمئن تری وجود دارند که میتوانند به جهت اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری مد نظر قرار گرفته شوند . برای انتخاب بهترین کشور جهت سرمایه گذاری شما عزیزان میتوانید مقالات ما را در سایت های Malekpour.ir و Legalmalekpour.com مطالعه بفرمایید. موسسه ی حقوقی ملک پور افتخار دارد که در طی سالیان متوالی توانسته است خدمات گسترده ای در باب پروسه های کاری ، تحصیلی و سرمایه گذاری در کشورهای مختلف اروپایی را به موکلین خود ارائه دهد . شما عزیزان میتوانید جهت اخذ اطلاعات دقیق تر در رابطه با شرایط سرمایه گذاری در ارمنستان و سایر کشور ها از جمله کشور های تاپ اروپایی و همچنین بررسی پرونده ی خود با دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور MIE-اتریش و یا دفاتر همکار موسسه در ایران تماس بگیرید و از مشاوره ی تلفنی رایگان مشاورین مجرب موسسه استفاده نموده و در صورت نیاز از مشاوره های تخصصی که توسط وکلای مهاجرت و مشاورین ارشد موسسه ارائه میشود بهره مند شوید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ