سرمایه گذاری در اسلوونی

آیا می خواهید از طریق سرمایه گذاری در اسلوونی و ثبت شرکت مهاجرت به اسلوونی داشته باشید ؟ آیا به دنبال وکیل مهاجرت معتبر برای سرمایه گذاری در اسلوونی هستید ؟ آیا سرمایه گذاری در اسلوونی امکانپذیر می باشد ؟ شرایط سرمایه گذاری در اسلوونی چگونه است ؟ سرمایه گذاری در اسلوونی از چه طریقی میسر می باشد ؟ آیا به دنبال موسسه مهاجرتی معتبر برای سرمایه گذاری در اسلوونی و ثبت شرکت هستید ؟ موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) معتبرترین و بزرگترین موسسه حقوقی در خاورمیانه مقاله ای را در باب سرمایه گذاری در اسلوونی به نگارش درآورده است ، لذا شما عزیزان اگر قصد مهاجرت به اسلوونی از طریق سرمایه گذاری در اسلوونی را دارید می توانید این مقاله را تا پایان مطالعه نموده و باز هم در صورت هرگونه سوال و ابهام دیگری همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) تماس حاصل نموده و از طریق وکلای رسمی و حقوقدانان با تجربه به صورت تلفنی و رایگان در باب سرمایه گذاری در اسلوونی مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .هیچ شرایط محدود کننده ای برای سرمایه گذاری در اسلوونی و ثبت شرکت وجود ندارد و امکان ثبت شرکت برای همه وجود دارد ، و روند این کار برای همه شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و شهروندان کنفدراسیون سوئیس یکسان است .

فعالیت اقتصادی ممکن است توسط یک فرد یا یک مجموعه تجاری به شکل های مختلف حقوقی و سازمانی انجام شود.

افراد اغلب به عنوان تاجران تنها (samostojnipodjetnik یا s.p.) عمل می کنند، اشخاص حقوقی می توانند به اشکال مختلف تجارت کنند : رایج ترین نوع آن شرکت سهامی (LLC یا d.o.o.) و شرکت سهامی عام (PLC و یا d.d.).

افراد غیر مقیم جمهوری اسلوونی باید قبل از شروع تجارت و سرمایه گذاری در اسلوونی برای دریافت شماره مالیاتی اسلوونیایی اقدام کنند.

شرایط ایجاد، مدیریت و سازماندهی شرکت ها در اسلوونی در قانون شرکت ها تعیین شده است، که به طور کامل با قوانین اتحادیه اروپا هماهنگ است.

برای سرمایه گذاری در اسلوونی و  ثبت شرکت چه اطلاعاتی لازم است؟

قبل از روند ثبت نام، به اطلاعات زیر نیاز دارید:

نام شرکت

نام شرکت باید کاملاً متفاوت از نام از شرکت های دیگر باشد. قبل از ثبت نام، بررسی کنید که این نام در فهرست ثبت تجارت AJPES متفاوت باشد.

نمایندگان شرکت

تمام انواع شرکت (به جز تاجران تنها) باید حداقل یک مدیر شرکت تعیین کند. می توان مدیران و وکلای بیشتری برای شرکت منصوب کرد. باید مدیری که در محل دیری شاغل نباشد و دانشجو یا بازنشسته نباشد، از طرف شرکت استخدام شود.

دفتر مرکزی شرکت در پروسه سرمایه گذاری در اسلوونی :

دفتر مرکزی و آدرس تجاری شرکت باید قبل از ایجاد شرکت تعیین شود. دفتر مرکزی مکانی است که در آن فعالیت های شرکت انجام می شود. آدرس تجاری نیز در دفتر مرکزی (خیابان و پلاک) است.

فعالیت های شرکت در امر سرمایه گذاری در اسلوونی :

شرایط خاصی برای ایجاد شرکت وجود ندارد. بنابراین، همه می توانند شرکت ایجاد کنند. تمام شرایط مربوط به فعالیت شرکت می شود.

در مورد برخی از فعالیت ها، باید شرایط خاصی قبل از شروع به تجارت رعایت شود. باید اطمینان حاصل شود که فعالیت های توسط افراد واجد شرایط انجام می شود. این شرایط به عنوان شرایط ورود شناخته می شود.

انواع شرکت های قانونی جهت سرمایه گذاری در اسلوونی :

شروع کسب و کار آزاد، ساده و سریع است. این کار معمولاً کمتر از سه روز از ارسال درخواست انجام می شود. اگر متقاضی گواهی دیجیتال بگیرد، همچنین می تواند از طریق وب سایت E-VEM و یا در یکی از مکان های VEM ایجاد کسب و کار کند.

تاجر تنها (s.p.)

تاجر تنها (s.p.) فردی است که در بازار فعالیت دارد. ثبت نام تاجران تنها ساده است و فقط نیاز به حسابداری عمومی دارد. شروع فعالیت بدون سرمایه اولیه امکان پذیر است.

تاجر تنها یک نهاد قانونی نیست. بنابراین تمام سود به جز مالیات به آنها تعلق می گیرد، و شخصاً مسئول بدهی های خود هستند.

آنها به طور کامل در مورد تعهدات خود مسئول هستند. قانون بین تجارت و دارایی شخصی در امور مسئولیتی تمایز قائل نیست. در انجام فعالیت تجاری، تاجران تنها خودشان تصمیم گیرنده هستند، و ریسک و منافع آن تنها متوجه خود آنها است.

این گزینه برای تجارت هایی که نیاز به سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ دارد، مخاطره آمیز است.

شرکت سهامی (LLC یا d.o.o.)

LLC نهادی حقوقی با یک بنیانگذار (LLC تک عضوی) یا بنیان گذاران متعدد است که مسئول تعهدات تجاری نیستند. سرمایه اشتراکی باید در اختیار فعالیت های تجاری قرار گیرد. حداقل مقدار آن ۷۵۰۰ یورو است، که می تواند برای تأمین مالی فعالیت ها مورد استفاده قرار گیرد زمانی که شرکت شروع به تجارت می کند. این سرمایه را می توان به صورت نقدی و یا غیر نقدی، مانند ملک، اموال منقول، حقوق و غیره پرداخت نمود.

برای کسانی که به انجام تجارت در بخش های با ریسک سرمایه بالا و یا سود برنامه ریزی شده بالا می پردازند، باید این شکل سازماندهی را انتخاب نمایند.

 

انواع شرکت های اسلوونیایی :

سیستم قانون مدنی اسلوونی مشابه قانون مدنی آلمان است ، و به همین دلیل نهادهای تجاری شباهت هایی با نهادهای آلمانی متناظر دارند. قانون اسلوونیایی تمایز روشنی بین نهادهای شخصی و سرمایه بنیاد می گذارد. بنابراین در رابطه با سرمایه گذاری در اسلوونی می توان بیان نمود که شرکت غیر سهامی، شرکت تضامنی و شرکت محدود به سهام در دسته نهادهای شخصی قرار می گیرند، در حالی که شرکت با مسئولیت محدود و شرکت های سهامی با مسئولیت نامحدود به عنوان شرکت های سرمایه ای در نظر گرفته می شوند.

الف) شرکت غیر سهامی اسلوونیایی (Komanditnadružba – k.d)

یک روش دیگر برای سرمایه گذاری در اسلوونی مشارکت غیر سهامی در اسلوونی  است ، مشارکت غیر سهامی در اسلدر اسلوونی شرکتی است که توسط دو یا چند نفر تاسیس شده باشد، که در آن حداقل یک عضو یعنی شریک تضامنی به طور کامل مسئول تعهدات و بدهی های شرکت با تمام اموال خود، از جمله دارایی های شخصی است. حداقل یک شریک محدود فقط به میزان کمک های خود مسئول است. در قانون اسلوونیایی، حداقل سرمایه برای LP تعیین نشده است و در تامین سرمایه توسط اعضای شرکت به اشکال مختلف در انطباق با قانون انجمن است.

ب) شرکت تضامنی اسلوونیایی (Družba z neomejenoodgovornostjo – d.n.o.)

یک روش دیگر سرمایه گذار ی در اسلوونی شرکت تضامنی می باشد ، این نوع نهاد تجاری باید حداقل توسط دو شریک تاسیس شود، که هر دو طرف به عنوان شرکای تضامنی در نظر گرفته می شود. آنها در مورد دارایی های شرکت حق برابر دارند و می توانند نماینده شرکت باشند، اما در عوض، به طور کامل در قبال بدهی های شرکت و تعهدات به میزان دارایی های شخصی خود مسئول هستند. در قانون اسلوونیایی لزوم حداقل سرمایه موسسان شرکت، یا کمک به ایجاد مشارکت تصریح نشده است، از آنجا که سرمایه با مسئولیت کامل اعضا جایگزین شده است .

ج) شرکت اسلوونیایی محدود به سهام (Komanditnadelniškadružba – k.d.d.)

شرکت محدود به سهام توسط پنج نفر یا بیشتر، جهت سرمایه گذاری در اسلوونی با ملیت اسلوونیایی یا خارجی تاسیس می شود که قانون همکاری امضا می کنند. در این نوع نهاد تجاری، علاوه بر خود شرکت، یک یا چند تن از شرکا مسئولیت کامل دارند. این افراد شرکای عمومی نامیده می شوند و حق نمایندگی شرکت و دخالت در امور مدیریت را دارند. شرکت محدود به سهام می تواند با ثبت در دادگاه به وضعیت حقوقی دست یابد. نام شرکت باید حاوی حروف مخفف k.d.d باشد. بسیاری از جوانب ساختاری این نوع شرکت با قوانین تنظیم شده برای شرکت های سهامی اداره می شود .

د) شرکت با مسئولیت محدود اسلوونیایی (Družba z omejenoodgovornostjo – d.o.o.)

حداقل یک و حداکثر ۵۰ سهامدار می توانند در تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در اسلوونی مشارکت کنند . که این نوع شرکت نیز می تواند یک نوع دیگر سرمایه گذاری در اسلوونی محسوب شود . اگر تعداد اعضا بیش از ۵۰ نفر باشد، باید تاییدیه وزیر مسئول امور اقتصادی اخذ شود. LLC باید با حداقل سرمایه ۷۵۰۰ یورو ثبت شود، و هر یک از سهامداران باید حداقل ۵۰ یورو سهم داشته باشد. این نوع شرکت مسئول تمام دارایی های خود است، اگرچه سهامداران مسئول تعهدات شرکت نیستند . LLC می تواند از طریق ثبت در دادگاه به وضعیت حقوقی دست یابد.

ه) شرکت سهامی با مسئولیت نامحدود اسلوونیایی (delniškadružba – d.d.)

این نوع شرکت سهامی اسلوونیایی با سهام مشترک سهامداران و به قصد سرمایه گذاری در اسلوونی تاسیس می شود ، که سهام شرکت را تشکیل می دهد . JSC توسط هر تعداد افرادی که قانون همکاری را امضا کنند و سهم تعیین شده را تامین کنند، تشکیل می شود. این نوع شرکت به طور کامل در قبال دارایی های خود مسئول است، در حالی که سهامداران در این مورد مسئولیتی ندارند. حداقل سرمایه مورد نیاز شامل ۲۵٫۰۰۰ یورو است و حداقل یک سوم از این مبلغ باید قبل از ثبت شرکت پرداخت شود.

موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) دارای جامع ترین اطلاعات در خصوص سرمایه گذاری در اسلوونی می باشد بنابراین شما عزیزان که قصد مهاجرت به اسلوونی و سرمایه گذاری در اسلوونی را دارید می توانید همواره با تمامی دفاتر همکار موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) تماس حاصل نموده و از طریق کارشناسان و حقوقدانان کارورزیده و وکلای رسمی تماس حاصل نموده و تخصصی ترین مشاوره ها را در خصوص مهاجرت به اروپا و سرمایه گذاری در اسلوونی به صورت تلفنی و رایگان دریافت نمایید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 پاسخ
  1. ح.ص گفته:

    با سلام
    بسیار متشکر که توضیحات شما در مورد ثبت شرکت در اسلوونی واقعا جامع بود.
    مطالعه ای که با دیگر سایت ها داشتم بجز گمراهی و یاس چیزی در بر نداشت. اکثرا یک توضیح قوانین را برای تمامی کشورها تکرار کرده اند. موفق و پیروز باشید! ح. ص

    پاسخ