سرمایه گذاری در اوکراین

سرمایه گذاری در اوکراینسرمایه گذاری در اوکراین

سرمایه گذاری در اوکراین ، مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری و اصول سرمایه گذاری در اوکراین در این مقاله بررسی می شود. با توجه به سوالات شما در مورد سرمایه گذاری ، ویدیوها و مقالات فراوانی در مورد اصول سرمایه گذاری خارجی و اصول افزایش سرمایه منتشر شد. در همین راستا تصمیم به بررسی سرمایه گذاری در اوکراین گرفتیم. اگر شما قصد سرمایه گذاری در کشور اوکراین را دارید و نیازمند اطلاعاتی از نحوه سرمایه گذاری در اوکراین هستید، ما در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری می پردازیم تا اطلاعات لازم در این زمینه به شما ارائه داهیم.

موسسه حقوقی ملک پور با سالها تجربه در امر مهاجرت و وجود متخصصین و وکلای حقوقی زبده می تواند در زمینه سرمایه گذاری در اوکراین به شما اطلاعات لازم را ارائه دهد.

معرفی کشور اوکراین برای سرمایه گذاری

اوکراین یکی از کشورهای اروپای شرقی است که با چهار کشور عضو اتحادیه اروپا هم مرز می باشد. این کشور از غرب با لهستان، اسلواکی و مجارستان، با رومانی از جنوب غرب، از شرق با روسیه و از شمال با بلاروس هم مرز می باشد. زبان اوکراین از نظر واژگان به بلاروس و روسیه بسیار نزدیک است و تقریبا از الفبای مشابه استفاده می کنند. تعداد زیادی از کلمات مشابه و یک ساختار گرامری بسیار شبیه به هم را دارند. واحد پول اوکراین گریونی یا گریونا می باشد که با اختصار UAH نشان داده می شود.

پایتخت این کشور کیف است که یکی از شهرهای مهم توریستی اوکراین نیز به حساب می آید. هزینه زندگی در اوکراین ۱۸٫۸۶ درصد پایین تر از ایران و نرخ اجاره در اوکراین ۳۸٫۷۳ درصد کمتر از ایران می باشد. بر اساس آخرین آمار در سال ۲۰۱۸  جمعیت این کشورتقریبا ۴۵ میلیون نفر می باشد.

سرمایه گذاری در اوکراین و انواع ویزاهای اقامت اوکراین

ویزا برای اوکراین به سه صورت وجود دارد:

 1. ویزای ترانزیت (نوع B ) : این نوع ویزا در مواردی صادر می شود که فرد خارجی قصد عبور از اوکراین را دارد و هر دوره ترانزیت از ۵ روز تجاوز نمی کند. ویزاهای نوع B در چند نوع سینگل، دوطرفه و مالتی صادر می شوند که برای حداکثر ۱ سال صادر می شود.
 2. ویزای کوتاه مدت (نوع C) : این نوع ویزا زمانی صادر می شود که در آن یک فرد خارجی قصد دارد در هر ۱۸۰ روز در اوکراین به مدت ۹۰ روز بماند. این نوع ویزا می تواند به صورت سینگل، دوطرفه و یا مالتی صادر می شود که بسته به مدارک شما میتواند برای حداقل مدت ۶ ماه و حداکثر ۵ سال صادر شود.
 3. ویزای بلند مدت (نوع D ) : این ویزا در مواردی صادر می شود که یک فرد خارجی قصد اقامت موقت در اوکراین را برای بیش از ۹۰ روز دارد. طبق قانون اوکراین همه افراد خارجی که هدف اقامت در اوکراین را دارند مظف به اخذ مجوز اقامت هستند. بنابراین اگر میخواهید بیش از ۹۰ روز در اوکراین بمانید، باید یک کارت اقامت دائم دریافت کنید. شرایط اقامت موقت در اوکراین تا ۳ سال است.

سرمایه گذاری در اوکراین یکی از راه های اخذ اقامت دائم و موقت اوکراین

افراد زیر می توانند برای سرمایه گذاری در اوکراین اقدام کنند.

 • افرادی که اجازه کار در اوکراین دارند؛
 • دانشمندان و کارگران فرهنگی که مهاجرت آنها به منافع اوکراین مربوط است؛
 • متخصصین و کارفرمایان واجد شرایط
 • خارجیانی که بنیانگذار و یا سهامداران یک شرکت حقوقی ثبت شده در اوکراین هستند
 • سرمایه گذاران که سرمایه گذاری بیش از ۱۰۰،۰۰۰ یورو را در اوکراین کرده اند
 • اشخاصی که برادر یا خواهر، پدربزرگ یا مادربزرگ یا نوه شهروندان اوکراینی هستند
 • افرادی که قبلا شهروند اوکراین بودند
 • افرادی که به طور مداوم و به مدت سه سال در اوکراین زندگی می کنند
 • شخصی که با یک تبعه اوکراین ازدواج کند

* توجه داشته باشید که خرید املاک و مستغلات به عنوان یک سرمایه گذاری خارجی در نظر گرفته نمی شود.

اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در اوکراین

همانطور که در بالا اشاره شد، سرمایه گذاری در اوکراین یکی از راههای مهاجرت و اخذ اقامت اوکراین می باشد. اوکراین از نظر اقتصادی پس از سال ها تنش سیاسی و اقتصادی در حال رونق می باشد و نشانه های ثبات اقتصادی را می توان مشاهده کرد. براساس یک نظرسنجی که اخیرا توسط اتحادیه تجارت اروپا انجام شده است، در نیمه اول سال ۲۰۱۷ اوکراین جذابیت سرمایه گذاری خود را به اوج شش ساله اخیر رساند. طبق آمار صندوق بین المللی پول در سال ۲۰۱۷ تولید ناخالص داخلی ۲ درصد و نرخ تورم سالانه ۱۲ درصد اعلام شد. برآوردهای پیش بینی سال ۲۰۱۸ رشد ۳٫۲ درصدی را نشان می دهد. عمده ترین صادرات اوکراین در زمینه صادرات فولاد، ذغال سنگ، سوخت و محصولات نفتی، مواد شیمیایی، ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل، غلات مانند جو، ذرت و گندم می باشد.

سرمایه گذاری در اوکراین که منجر به اقامت دائم گردد، به این صورت است که یک شخص خارجی به میزان حداقل ۱۰۰،۰۰۰ دلار در اقتصاد اوکراین سرمایه گذاری می کند. طبق قانون شخصی که قصد سرمایه گذاری در اوکراین را دارد باید اسناد خود و گواهینامه بانک را به اداره مهاجرت اوکراین ارایه دهد.

روش دریافت مجوز اقامت دائم اوکراین از طریق سرمایه گذاری در اوکراین شامل مراحلی می باشد:

 • شما باید گواهینامه عدم سابقه کیفری خو را ارائه دهید.
 • در مرحله بعدی نیازمند گذراندن معاینه های پزشکی قانونی می شوید که نشان دهد شما معتاد به مواد مخدر یا الکل نیستید و از هیچ بیماری عفونی رنج نمی برید.
 • سپس شما باید یک حساب بانکی خصوصی در یک بانک اوکراینی را باز کنید. قبل از انجام این کار، باید یک شناسه مالیاتی اوکراین بدست آورید که یک روند نسبتا ساده است.
 • بعد پول خود را (از مبلغ ۱۰۰۰۰۰ دلار) از حساب خصوصی خارجی خود به حساب سرمایه گذاری خود در اوکراین منتقل کنید که این حساب باید در غالب یک با مسئولیت محدود (LLC) باشد.
 • دریافت گواهی تایید از بانک اوکراین جهت تایید جریان سرمایه گذاری خارجی شما
 • ارسال درخواست برای اخذ مجوز مهاجرت و اقامت دائم به اداره مهاجرت اوکراین

مدارکی که شما باید به اداره مهاجرت تحویل دهید عبارتست از :

 • پاسپورت و اسناد رسمی به زبان اوکراینی
 • گواهی بانک در مورد تایید سرمایه گذاری شما
 • سند گواهی محل اقامت شما در خارج از کشور
 • گواهی پزشکی
 • گواهی عدم سوسابقه

سرمایه گذاری در اوکراین از طریق ثبت شرکت

بنابراین اگر شما قصد سرمایه گذاری در اوکراین از طریق خرید املاک و مستغلات را دارید باید حداقل به میزان ۱۰۰۰۰۰ دلار سرمایه داشته باشید و همچنین باید از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود این کار را انجام دهید. انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد که بسته به ساختار شرکت، تعداد شرکا، دامنه کسب و کار، پیچیدگی در مدیریت و غیره نوع ان متفاوت خواهد بود. رایج ترین شکل شرکت تجاری در اوکراین شرکت با مسئولیت محدود است که بیش از ۹۰ درصد از شرکتها به این صورت هستند. سرمایه شرکا در این نوع شرکت به سهام تقسیم می شود و هر یک از شرکا به اندازه سهم خود مسئول بدهی های شرکت خواهند بود. اشخاص حقیقی و حقوقی به راحتی و بدون در نظر گرفتن کشور و تابعیت شان می توانند موسس این نوع شرکت باشند. مدیر شرکت با مسئولیت محدود می تواند تنها مالک شرکت باشد.

طبق قانون اوکراین، اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در اوکراین ممکن است یکسال طول بکشد. بنابراین پیشنهاد می شود که شما یک مجوز اقامت موقت بیش از ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه را به عنوان اجازه کار مدیر یک شرکت بامسیولیت محدود را بگیرید و سپس مراحل انجام کار را از همان جا انجام دهید.

اقامت دائم در اوکراین مزایای خاصی دارد از جمله اینکه شما دیگر نیازی به اجازه کار ندارید، می توانید در اوکراین به طور دائم اقامت داشته باشید و می توانید کار کنید. برای شهروندان برخی از کشورها، داشتن اقامت دائم در اوکراین نیز می تواند فرآیند اخذ ویزا را به کشورهای عضو اتحادیه اروپا ساده تر کند.

سخن پایانی در مورد سرمایه گذاری در اوکراین

در این مقاله سعی کردیم که اطلاعات اولیه ای در مورد سرمایه گذاری در اوکراین به شما ارایه دهیم تا اگر قصد سرمایه گذاری در اوکراین و اخذ اقامت اوکراین را دارید، اطلاعات لازم و ابتدایی را کسب کنید. مسلما شما برای سرمایه گذاری در کشور اوکراین نیازمند اطلاعات کاملتری هستید که بتوانید پروسه کاری خود را به راحتی پیش ببرید. از این جهت به شما توصیه می شود که از مشاوره وکلا و مشاوران ارشد موسسه حقوقی ملک پور در زمینه سرمایه گذاری در اوکراین استفاده نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با سالها تجربه در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری می تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک شایانی نماید. شما می توانید با تماس با دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور در وین یا دفاتر ما در ایران از خدمات ما در سرمایه گذاری در اوکراین یا مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری بهرمند گردید.

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (6 نظرات, میانگین: 4٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز برای افتتاح حساب می بایست احراز هویت صورت گیرد بنا بر این خود شما و یا وکیل قانونی می توانند اقدام به افتتاح حساب برای شما نمایند.

   پاسخ