سرمایه گذاری در ایسلند

سرمایه گذاری در ایسلندسرمایه گذاری در ایسلند

سرمایه گذاری در ایسلند و  مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری از جمله راه هایی است که می توان با استفاده از آن برای اخذ اقامت کشور ایسلند اقدام کرد. هدف از این نوشتار آشنایی شما با راه ها و شیوه های گوناگون سرمایه گذاری در ایسلند می باشد . انچه که شرح داده می شود کامل و جامع می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در مورد سرمایه گذاری در ایسلند و اخذ اقامت و تابعیت ایسلند از طریق سرمایه گذاری میتوانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام ای ای در اتریش بزرگترین و با سابقه ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه ارتباط بر قرار کنید .

مهاجرت به ایسلند ، اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ایسلند می تواند گزینه مناسبی برای تجار مختلف و علاقه مندان به مهاجرت باشد. پیشنهاد میشود برای سرمایه گذاری در ایسلند باوکیل مجرب مهاجرتی مشورت شود تا بتوانید در این امر نتیجه مطلوب را دریافت کنید.

در مقاله پیش رو به ترتیب به مسائل زیر خواهیم پرداخت :

 1. فرایند اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ایسلند
 2. کسب و کار در ایسلند
 3. چگونگی ایجاد یک کسب و کار در ایسلند
 4. انگیزه ها ، منافع و قرار دادهای سرمایه گذاری در ایسلند
 5. قانون شرکت و مشارکتهای سرمایه گذاری در ایسلند
 6. تاسیس شرکت و شرایط آن

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ایسلند

با توجه به اینکه صنعت بالقوه در ایسلند ماهیگیری و شیلات ، کشاورزی و صنعت انرژی فشرده است ، در دهه های اخیر انواع فعالیت های صنعتی و تجاری ، به همراه روندی بسیار سریع در پیشرفت های تکنولوژیکی بوجود آمده است که تاکید بر نو آوری و خلاقیت دارد. افزایش قابل ملاحظه صنعت گردشگری بویژه بسیار ملموس است .

در این میان ، دولت ایسلند نقش بسیار بسزایی در فراهم سازی زمینه های کسب و کار حیاتی و نو آوری و کار افرینی و بطورکلی جذب سرمایه گذاری در ایسلند بر اساس بهره بری از منابع پایدار دارد.

و اینکه هیچ کدام از بانکهای ایسلند دارای رتبه و امتیاز مناسبی در بازار بورس نمی باشند ، در کشور ایسلند از سرمایه گذاران خارجی در جهت سرمایه گذاری در ایسلند استقبال می گردد و حتی در اسکان و مالیات و عوارض های آنان کمک ها و تخفیف و تشویقی های جالبی برای سرمایه گذاری در ایسلند از سوی دولت ایسلند در نظر گرفته می شود.

سرمایه گذاری در ایسلند از طریق صندوق های سرمایه گذاری

یکی از راههای سرمایه گذاری در ایسلند ، صندوق های سرمایه ایی میباشد که هدف این صندوقها رفع مشکلات مالی و تامین منابع اقتصادی مناسب برای شرکتهای تاسیساتی و نواور و دانش بنیان داخلی میباشدکه از طریق ۲ صندوق برای سرمایه گذاران خارجی که هدف سرمایه گذاری در ایسلند را دارند کمک مستقیم قابل دسترسی ارائه میدهد .

 • صندوق توسعه تکنیکی که برای پروژه های نو آورانه منابع مالی را پیدا و تامین اعتبار میکند.این تامین اعتبار حد اکثر ۴۵ میلیون کرون ایسلندی میباشد که شرکتهای دریافت کننده میبایست برای اخذ آن حداقل برای ۵۰% مبلغ طرح توجیهی و صورت وضعیت حسابرسی ارائه دهند.
 • کمک به واحد های تولیدی و تجاری که تاثیر مستقیم بر رشد اقتصادی و اجتماعی کشور دارند که از طریق اس ام ایی تا سقف ۱۰ میلیون کرون ایسلندی برای آنان تامین اعتبار میگردد.

ایسلند یکی از معتبرترین زیرساخت های قدرت در جهان، منابع انرژی تجدید پذیر، آب و هوای ایده آل برای خنک سازی آزاد و ارائه قراردادهای بلند مدت و مقیاس پذیری است.

انجام کسب و کار و سرمایه گذاری در ایسلند

محیط کسب و کار در ایسلند به سرعت در حال حرکت ، متمرکز و شرکت دوستانه، مطابق با بالاترین استانداردهای بین المللی است . ایسلند بر روی یک محیط مناسب برای کسب و کار به طور کلی متمرکز است . ثبات اجتماعی و نوآوری های تکنولوژیک ، ایسلند را یکی از جوامع برجسته در زمین می داند . کار آفرینی در ایسلند هم امکان پذیر است.

عملیات تجاری ممکن است در انواع و انحای مختلفی صورت پذیرد . مثلا شهروندان و سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در ایسلند و مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری یک شرکت محدود در ایسلند ثبت می کنند . همچنین امکان ایجاد یک شرکت مستقل یا تابع در ایسلند و امکان خرید سهام شرکت های دیگر در ایسلند وجود دارد. قوانین شرکت های ایسلندی ، مطابق با الزامات و ضوابط قانون شرکتها در توافقنامه منطقه اقتصادی اروپا در نتیجه قانون اتحادیه اروپا می باشد .

انگیزه ها ، منافع و قرار دادهای سرمایه گذاری در ایسلند

ایسلند یک مکان ایده آل برای پیشرفت اقتصادی . سرمایه گذاری در ایسلند به ثبات اجتماعی و نوآوری های تکنولوژیکی مشهور است . ایسلند دارای کیفیت بالایی از زندگی می باشد . ایسلند دارای اقتصاد مدرن ، رو به رشد، از نظر سیاسی پایدار و رقابتی بین المللی است ملت جوان، تحصیل کرده، چند زبانه و دارای استانداردهای زندگی بالا با صحنه فرهنگی میباشد.

انگیزه های ویژه ایی برای تبلیغ سرمایه گذاری در ایسلند با قانون ۴۱/۲۰۱۵ وجود دارد . هدف از این قانون تقویت سرمایه گذاری در ایسلند ، توسعه منطقه ایی و بالاخص حمایت و جذب از سرمایه دار برای سرمایه گذاری درایسلند  می باشد که از سوی دولت برای این امر کمیته تشکیل می شود . کمیته ایی تحت عنوان کمیته انگیزه سرمایه گذاری جدید میباشد.

ده دلیل برای سرمایه گذاری در ایسلند :

 • محیط کاری کارآمد
 • نیروی آموزشی آموزشی و نوآورانه
 • انرژی سبز با قیمت رقابتی
 • تجارت آزاد با چین
 • چارچوب نظارتی اروپا و دسترسی رایگان بدون تعرفه
 • مالیات شرکت های کوچک
 • انگیزه های دولت رقابتی
 • موقعیت استراتژیک
 • زیرساخت عالی
 • کیفیت زندگی

سرمایه گذاری در ایسلند از طریق ثبت شرکت شرایط آن

ایجاد یک شرکت در ایسلند بسیار ساده است با این وجود مهم است که شکل قانونی کسب و کار برای فعالیت های شرکت مناسب باشد . برای ایجاد یک شرکت خارجی در ایسلند و سرمایه گذاری در ایسلند می بایست از طریق مشاوره وکالت در لینک سایت انجمن حقوقی ایسلند اقدام کرد . شرکتها به دو نوع سهامی عام و سهامی خاص هستند . تفاوت آنها در مواردی از قبیل اعضای سهام دار که در عام بیش از یک نفر است و در خاص یک نفر هم می تواند سهام دار باشد و نحوه تشکیل و ارسال مدارک مورد نیاز می باشد.

در مورد شرکتهای سهامی عام برای سرمایه گذاری در ایسلند حداقل تراز مالی یا سهام مورد نیاز برابر ۴ میلیون کرون و درباره شرکت های سهامی خاص یا خصوصی ۵۰۰ هزار کرون می باشد .

برای ایجاد یک شرکت  مجوزات یا حقوق ویژه ایی لازم است، زیرا این نشان می دهد که شرکت شما از نظر مقامات به رسمیت شناخته شده است، هر کسی که کسب و کار در ایسلند و سرمایه گذاری در ایسلند را شروع می کند، باید یک شماره شناسایی (شناسه) داشته باشد که یک شماره ده رقمی است . شماره شناسنامه امکان سرمایه گذاری در ایسلند را فراهم میسازدو به عنوان  دروازه ای به جامعه ایسلندی عمل می کند .

برخی از قوانین سرمایه گذاری در ایسلند

برای انواع خاصی از عملیات ها و فعالیت ها و سرمایه گذاری در ایسلند، شما باید از نظر اداره ایمنی و بهداشت شغلی ایسلند مجوزات و پروانه هایی را درخواست کنید، قوانین مالیاتی برای مدیریت کسب و کار ممکن است متفاوت باشد، همانطور که ممکن است قوانین حاکم بر حسابداری و صورتهای مالی، مسئولیت مالک، تصمیم گیری و هزینه اولیه متفاوت باشد.
هر کسی که کسب و کار و سرمایه گذاری در ایسلند را شروع می کند، باید به مقامات مالیاتی گزارش مالیات بر درامد و مالیات بر مشارکت ارائه دهد . پرداخت مالیات و مالیات های مختلف به دستمزد پرداخت شده یا محاسبه شده است . هنگامی که یک نهاد قانونی (به عنوان مثال یک شرکت یا کسب و کار) ورشکسته شود، املاک ورشکستگی بدهکار تمام حقوق و تعهدات مالی را به دست می آورد.

قراردادهای کار بر اساس قراردادهای دستمزد جمعی است . این حداقل شرایط کاری و حقوق مختلف مربوط به دستمزد، ساعات کاری، تعطیلات و هزینه های تعطیلات و غیره را فراهم می کند . کارفرما پرداخت کننده باید مالیات و کسورات مربوط به دستمزد را حساب کند و باید به مقامات مالیاتی گزارش کند .
دو مؤسسه در ایسلند نظرسنجی های کاری انجام می دهند :

 • اداره ایمنی و بهداشت شغلی در ایسلند
 • اداره حمل و نقل ایسلندی

ایسلند از لحاظ کنترل بهداشت به مناطق نظارت بهداشتی تقسیم می شود که تحت نظارت مقامات شهری در هر مکان قرار دارند . مسئول نظارت آژانس محیط زیست ایسلند است .
کسب و کارهایی که تحت مالکیت فردی هستند و یا افراد خود کار می کنند، به سادگی با تکمیل فرم شناسایی مالیات بر ارزش افزوده مالک تنها مسئول تمام معاملات انجام شده تحت شماره شناسه شخصی خود هستند .

برخی از ویژگی های قانون مالیات درایسلند برای سرمایه گذاری در ایسلند

درصد درآمد خالص توسط دولت برای سرمایه گذاری در ایسلند فقط سود سهام شرکت های دریافت کننده مالیات نمی باشد- مالیات بر درامد کشور ایسلند از معافیت مشارکت برای اشخاص حقوقی داخلی و ماليات هيأت مديره بر درآمد بازپرداخت شده از شاخه ها به هبچ وجه اعمال نمي شود.

قراردادهای مالیاتی دوگانه موجود است واعتبار مالیاتی خارجی برایسرمایه گذاری در ایسلند در دسترس برای جلوگیری از مالیات دوگانه در غیبت از معاهدات مالیاتی وسیستم در مورد اعتبار مالیاتی خارجی وجود ندارد، انگیزه های موجود برای پروژه های سرمایه گذاری در ایسلند مشوق های مالیاتی برای پروژه های تحقیق و توسعه میباشد .

در بحث راههای سرمایه گذاری در ایسلند به طور یقین نمیتوان گفت کدام روش بهترین روش برای یک کشور از جمله کشور ایسلند می باشد ، بلکه نوع درخواست و شرایط تحصیل اشخاص و سن افراد و وضعیت مالی آنها نیز متفاوت می باشد. پیشنهاد می شود قبل از اقدام برای راه های مختلف سرمایه گذاری در ایسلند حتما با موسسات حقوقی مشورت فرمایید در این زمینه موسسه حقوقی ملکپور همکار موسسه مفتخر است در امور مشاوره جهت سرمایه گذاری در ایسلند و اخذ اقامت و تابعیت ایسلند از طریق سرمایه گذاری در خدمت متقاضیان عزیز باشد

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. Azim گفته:

  میخواهم در آیسلند سرمایه گزاری کنم تا چه مقدار سطح سرمایه گزاری به دالر امریکای باید باشد؟ شما چه طریقی بهم همکاری میکنید و این اقدام تاچه مدت وقت میگیره؟

  Rating: ۵
  پاسخ