سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان و مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذرای از راه های اخذ اقامت و دریافت پاسپورت بلغارستان می باشد. همان گونه که اطلاع دارید، راه های مهاجرت به بلغارستان به شش دسته اصلی تقسیم بندی می شوند که یکی از انواع راه ها، سرمایه گذاری در بلغارستان می باشد که این سرمایه گذاری در بلغارستان خود می تواند به چندین روش خرید ملک، ثبت شرکت و دیگر روش ها تقسیم بندی شود.

یکی از کشورهایی که با سرمایه گذاری در آن می توان به سود و اخذ اقامت رسید، سرمایه گذاری در بلغارستان است.  موسسه حقوقی ملکپور به عنوان وکیل مهاجرتی ، با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش، در این مقاله سعی بر این دارد که شما را با روش های سرمایه گذاری در بلغارستان آشنا کند و به شما اطلاعات لازم درخصوص سرمایه گذاری در بلغارستان بدهد که آیا سرمایه گذاری در بلغارستان، منجر به اخذ اقامت و در نهایت تابعیت بلغارستان این کشور می شود یا خیر؟

زیرا در بسیاری از کشورها، شما با خرید ملک و یا ثبت شرکت در آن کشور، به شما اقامتی داده نمی شود و البته در برخی از کشورها، با توجه به قوانینی که هر کشور دارد، این امکان وجود دارد. که البته بهتر است پیش از هر اقدامی با مشاوران حرفه ای موسسه ما در ارتباط باشید. موسسه حقوقی ملکپور بهترین و سریع ترین راه ممکن جهت دستیابی به هدف تان را پیش روی شما قرار می دهد.

معرفی بلغارستان در باب سرمایه گذاری در بلغارستان

بلغارستان از جمله کشورهای اتحادیه اروپاست که در حال حاضر عضو معاهده شنگن نمی باشد ولی بر طبق نظر کارشناسان این امر، در حال پیوستن به شنگن می باشد. به همین دلیل، از جمله کشورهایی است که در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است و تمایلات مردم این است که بتوانند از طرق مختلف به کشور بلغارستان ورود پیدا کنند تا بتوانند اقامت این کشور را به دست آورند. زیرا از جمله کشورهای رو به رشد و در حال پیشرفت با سرعت بالا است. یکی از روش هایی که می توانید با برنامه ریزی درست از طریق آن، همسو با این پیشرفت چشمگیر همراه شوید، سرمایه گذاری در بلغارستان است.

در زمان هایی جهت سرمایه گذاری در بلغارستان، اکثریت مردم راه خرید ملک را انتخاب می کردند که بسیار پر رونق بود و یکی از کشورهای مورد توجه بسیاری از مردم جهت خرید ملک به حساب می آمد. اما با توجه به رکود جهانی، اخیرا این روند رو به کاهش رفته و هم اکنون به ثبات رسیده است. البته باید در نظر داشت که همچنان در برخی از مناطق این کشور، همچنان املاک رو به رشد و آینده داری نیز وجود دارد. بنابراین اگر تصمیم به انجام این کار دارید، اکنون زمان خوبی برای نگاه دوباره جهت سرمایه گذاری در بلغارستان و خرید ملک در این کشور است که بهتر است قبل از هرگونه اقدامی، با مشاوران موسسه حقوقی ملکپور مشورت بگیرید.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان

افرادی که تمایل به دریافت اقامت در بلغارستان و مهاجرت به بلغارستان به مدت طولانی دارند (منظور اقامت بیشتر از سه ماه در طی مدت شش ماه است)، میبایستی جهت اقامت خود، درخواست داده و اجازه آن را دریافت کنند. شهروندان اروپایی که قصد اقامت در بلغارستان را دارند، برای اقامت بیشتر از سه ماه، گواهینامه اقامت دارند و مشکلی از این بابت وجود ندارد. اگر عضوی از خانواده شهروندان اروپایی، خودشان شهروند اروپا نیستند، باید کارت اقامت دریافت کنند. در تمامی این موارد، اشخاصی که نیاز به دریافت کارت اقامت دارند، باید به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنند و پس از طی مراحل قانونی، جهت دریافت کارت اقامت اقدام کنند.

بلغارستان سه نوع اقامت دارد :

 • مجوز اقامت معتبر تا یک سال
 • اجازه اقامت طولانی مدت (برای دوره اولیه پنج ساله) و امکان تمدید آن
 • اقامت دائم

شرایط سرمایه گذاری در بلغارستان

جهت دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان، شخص خارجی ابتدا باید یک ویزای طولانی مدت را دریافت کند. از جمله راه هایی که می تواند این کار را انجام دهد، در زیر گفته خواهد شد :

 • شخص خارجی باید صاحب یک شرکت در بلغارستان باشد و این شرکت حداقل ده نفر از اتباع بلغار را باید استخدام کند.
 • شخص خارجی نماینده تجاری یک شرکت خارجی است که در اتاق بازرگانی و صنعت بلغارستان ثبت نام کرده است.
 • و یا اینکه از طریق آژانس های اشتغال به کار در این کشور، شخص خارجی شروع به کار کرده باشد.

قوانین سرمایه گذاری در بلغارستان

دریافت اقامت بلغارستان از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است ولی دارای قوانین خاصی است که به تفضیل در زیر گفته خواهد شد :

شخص خارجی جهت سرمایه گذاری در بلغارستان، باید بیش از یک میلیون BGN در این کشور سرمایه گذاری کند. این مبلغ در حدود ۵۱۲۰۰۰ یورو می باشد. این سرمایه گذاری می تواند از طریق خرید سهام شرکت های بلغاری، اوراق خزانه داری و اوراق قرضه و همچنین دارایی های مشخص توسط شهرداری و دولت این کشور باشد و یا اینکه مالکیت یک شرکت بلغاری که مشارکت دولتی بیش از ۵۰ درصد در پایتخت مطابق قوانین خصوصی سازی داشته باشد.

اشخاص خارجی ای که نیاز دریافت مجوز جهت کار در این کشور را ندارند، عبارتند از :

 • اشخاص خارجی دارای اقامت طولانی مدت و یا دائمی در بلغارستان
 • مدیران شرکت هایی که شعبه خارجی یک شرکت دیگر هستند.
 • نمایندگان تجاری شرکت های خارجی

هنگامی که شخص خارجی اجازه اقامت طولانی مدت را از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان و یا راه های دیگر دریافت می کند، او می تواند در هر جای این کشور زندگی و سفر کند. و همچنین می تواند کشور را ترک کند و دوباره به آن وارد شود. خارجیانی که این نوع اقامت بلندمدت را دریافت کرده اند، از تمام حقوق و مزایای شهروندان بلغاری برخوردارند. به استثنای یک سری حقوقی که به طور خاص برای شهروندان بلغاری که تبعه آن هستند، قابل اجراست. به عنوان مثال، این اشخاص می توانند توسط کارفرمایان بلغاری استخدام شوند و دیگر مزایا را دریافت کنند. همچنین لازم به ذکر است که این نوع اقامت بلندمدت، قابل تمدید نیز هست.

شرایط اقامت از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان

افرادی که سرمایه گذاری در بلغارستان را انتخاب می کنند و در ادامه آن، اقامت بلند مدت کشور بلغارستان را دریافت می کنند، دارای بیمه های پزشکی و منابع مالی کافی جهت پوشش هزینه های اقامت خود و اعضای خانواده خودشان هستند، بدون اینکه نیاز به حمایت سازمان یا نهاد خاصی را داشته باشند. همچنین این افراد می توانند در مدرسه، کالج و یا دانشگاه در بلغارستان تحصیل کنند و از آموزش های حرفه ای این کشور بهره مند شوند.

بر طبق قانون شهروندی بلغارستان، جهت سرمایه گذاری در بلغارستان، سرمایه گذاران خارجی اجازه اقامت حداقل پنج ساله در این کشور را با رعایت شرایط و ضوابط زیر دارند :

 • بیش از ۱۸ سال داشته باشند.
 • باید یک آدرس مسکونی معتبر جهت اقامت خود در این پنج سال ارائه دهند.
 • دارای سوپیشینه در دادگاه بلغاری برای جرم هایی مانند سرقت، یا متهم به محاکمه جنایی و قضایی نباشند و هرگز محکوم نشده باشند.

در این صورت، سرمایه گذاران در بلغارستان، می توانند درخواست شهروندی این کشور را داشته باشند.

سخن پایانی در مورد سرمایه گذاری در بلغارستان

همانگونه که مطالعه فرمودید سرمایه گذاری در بلغارستان یکی از انواع راه های مهاجرت به بلغارستان می باشد. البته شما به طرق دیگر هم می توانید به این کشور مهاجرت کنید. موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش، برای شما پیشنهادهای دیگری از جمله سرمایه گذاری در کشورهایی مانند اتریش، مجارستان، کانادا و … را دارد. جهت سرمایه گذاری در بلغارستان و همچنین جهت بررسی جزئیات سرمایه گذاری و قوانین مربوط به اخذ اقامت و تابعیت بلغارستان از طریق سرمایه گذاری، می توانید هم اکنون با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان حرفه ای موسسه حقوقی ملکپور بهره مند شوید. ما مفتخریم که در خدمت شما عزیزان باشیم و بتوانیم شما را به بهترین روش ممکن جهت انواع سرمایه گذاری ها از جمله سرمایه گذاری در بلغارستان راهنمایی کنیم.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ