سرمایه گذاری در بلژیک و بررسی آن

سرمایه گذاری در بلژیک ، شرایط سرمایه گذاری در بلژیک و روش های مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری در این مقاله  مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. سرمایه گذاری در این کشور و اخذ اقامت آن چگونه است؟ راه های سرمایه گذاری در بلژیک کدام است؟  یکی از راه های مهاجرت  به بلژیک سرمایه گذاری می باشد و ممکن است سرمایه گذارانی مایل به سرمایه گذاری و بیزنس در این کشور داشته باشند. در این مقاله بر آنیم تا به تمامی سوالات و ابهامات شما سروران در رابطه با سرمایه گذاری درکشور اروپایی بلژیک به صورت کامل و مفصل توضیح دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر به کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب موسسه شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند. ما در این مقاله علمی به نکات زیر خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری در بلژیک
 • سرمایه گذاری در بلژیک و شرایط عمومی آن
 • سرمایه گذاری در بلژیک و استاندارد های سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در بلژیک و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار
 • سرمایه گذاری در بلژیک از طریق خرید ملک در بلژیک
 • سرمایه گذاری در بلژیک از طریق ثبت شرکت در بلژیک
 • سرمایه گذاری در بلژیک از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در بلژیک
 • سرمایه گذاری در بلژیک و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در بلژیک و مزایای آن
 • سرمایه گذاری در بلژیک و معایب آن

سرمایه گذاری در بلژیک و مقدمه ای بر آن

کشور بلژیک از نمونه کشورهایی می باشد که در حوزه اتحادیه  اروپا دارای  ثبات و تعادل سیاسی و اقتصادی می باشد و تقریباً سیستم مالیاتی پایینی و خوبی را دارا می باشد . به عنوان  مثال معافیت های مالیاتی بسیاری در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور دیده می شود . یقیناً  کشور بلژیک یکی از بهترین کشورها در زمینه ی سرمایه گذاری اقامت می باشد.

متقاضیان اخذ اقامت در کشور بلژیک می توانند از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایند و پس از گذشت ۳ سال برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند . دارندگان اقامت دائم در کشور بلژیک می توانند به آسانی در کشور های عضو شنگن جا به جا شوند و فعالیت تجاری داشته باشند .

با تمام این اوصاف توصیه می شود جهت اطلاع دقیق تر در خصوص  شرایط مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری با متخصصین ما در مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل بفرمایید ؛ چرا که این کشور علی رغم شرایط نسبتاً ایده آلی که به لحاظ سرمایه گذاری دارد ، نیازمند پارامترهای نه چندان راحتی در جهت این نوع ویزا می باشد . پس بهتر است قبل از هرگونه اقدام در راستای اخذ ویزای سرمایه گذاری بلژیک با ما تماس بگیرید .

سرمایه گذاری در بلژیک و شرایط عمومی

کشور بلژیک در غرب اروپا واقع شده است و یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد. پایتخت آن بروکسل است. مساحت کشور بلژیک ۳۰٫۵۲۸ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۱۰٫۵۸۴٫۵۳۴ می باشد. بلژیک از شمال با هلند ،از شرق با آلمان و از جنوب با فرانسه همسایه است. بلژیک یکی از مهمترین مناطق صنعتی در جهان است و بیش از ۲۰۰۰ شرکت بین المللی در بلژیک فعالیت دارند و رتبه آن در اقتصاد ۲۴ می باشد. یکی از دلایل سرمایه گذاری و اخذ اقامت بلژیک سطح بالای زندگی، سیستم آموزش و خدمات بهداشتی خوب می باشد.  قیمت املاک در بلژیک نسبت به بقیه کشور های اروپایی پایین تر می باشد. در نظر داشته باشد کشور بلژیک محل سرمایه گذاری مناسبی می باشد ولی به واسطه آن برنامه شهروندی مستقیم همانند کشور ها دیگر ارائه نمی دهد.

سرمایه گذاری در بلژیک و شرایط عمومی
مقاله مرتبط
اصول سرمایه گذاری خارجی و افزایش سرمایه

سرمایه گذاری در بلژیک و استاندارد های سرمایه گذاری

 استاندارد های سرمایه گذاری از عوامل مهم برای انتخاب یک کشور جهت امر سرمایه گذاری می باشد . چرا که شرایط شاخص های سرمایه گذاری در هر کشور نشان دهنده میزان ریسک و یا امنیت سرمایه گذار در آن کشور می باشد.. به عنوان مثال برخورد و عملکرد نظام قضایی و همچنین  قانون مصادره اموال یکی از اساسی ترین شاخص ها برای ارزیابی و انتخاب یک کشور برای سرمایه گذاران خارجی می باشد. خوشبختانه کشور بلژیک تفاوتی بین سرمایه گذاران خارجی و سرمایه گذاران داخلی نمی گذارد و این موضوع باعث جذب سرمایه گذاران خارجی شده است.

Expropriation risk ریسک مصادره، نقض قرارداد از سوی دولت است که این عدد و آمار در کشور بلژیک یک است که نشان دهنده این است که ریسک سرمایه گذاری در کشور بلژیک پایین می باشد و شرایط امنی جهت سرمایه گذاری فراهم آورده است. نمودار زیر نشان دهنده Expropriation risk در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ می باشد.

نرخ نقض قرارداد در کشور بلژیک

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری در اروپا

سرمایه گذاری در بلژیک و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

سرمایه گذاری در بلژیک مستلزم این است که شاخص های اقتصادی آن بررسی شود که این عوامل جهت سود دهی و بازده سرمایه گذاری است. ما در این قسمت به شاخص های تاثیر گذار مانند تولید ناخالص داخلی، مالیات و نرخ بیکاری می پردازیم.

تولید ناخالص داخلی: یکی از شاخص های مهم جهت سرمایه گذاری در کشور منتخب ، تولید ناخالص داخلی می باشد. هر چقدر تولید ناخالص داخلی یک کشور بالا باشد نشان دهنده این است که فروش در آن کشور بالا است.در نمودار زیر تولید ناخالص داخلی را در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ مشاهده می فرمایید.

تولید ناخالص داخلی در بلژیک

بررسی مالیات در کشور بلژیک

یکی از شاخص های مهم در باب سرمایه گذاری خارجی مالیات آن کشور است. در هر کشور چند نوع مالیات وجود دارد که شامل مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر سرمایه و … .در نمودار ذیل نرخ مالیات را در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ مورد ارزیابی قرار داده ایم که در سال ۲۰۱۷ بالاترین نرخ مالیات را داشته است.

نرخ مالیات در بلژیک

بررسی نرخ بیکاری در کشور بلژیک

یکی از شاخص های مهم در سرمایه گذاری خارجی نرخ بیکاری آن کشور است که در نمودار نرخ بیکاری را در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ مشاهده میفرمایید. در سال ۲۰۱۸ نرخ بیکاری آن ۵٫۵۰ بوده است.

نرخ بیکاری در بلژیک
سرمایه گذاری در خارج از ایران

سرمایه گذاری در بلژیک از طریق خرید ملک در بلژیک

خرید ملک در بلژیک

یکی از راه های سرمایه گذاری در بلژیک خرید ملک می باشد.خیلی از افراد تمایل به زندگی در بلژیک دارند به دلیل اینکه سطح رفاهی بالا و مطلوبی دارد. بازار املاک در بلژیک به شدت تحت تاثیر اقتصاد است و مالکیت آن برای سرمایه گذاران خارجی هیچ محدودیتی ندارد. قیمت املاک در بلژیک نسبت به سایر کشور های اروپایی ارزان است. ۷۵درصد از مردم در بلژیک مالکیت املاک خود را دارند. قیمت های پایین در بلژیک می تواند گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری باشد زیرا این امکان را به افراد خارجی می دهد که بتوانند با اجاره دادن املاک به سود دهی برسند. توجه داشته باشد اگر سرمایه گذاری در املاک کمتر از ۵ سال باشد نرخ مالیات آن ۱۶٫۵ درصد تعلق می گیرد.

کشور بلژیک برنامه برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است که سرمایه گذاران خارجی می توانند با خرید املاک و مستغلات ویزای سرمایه گذاری را دریافت کنند.  البته بایستی مبلغ ۳۵۰٫۰۰۰ یورو الی ۵۰۰٫۰۰ یورو در املاک بلژیک سرمایه گذاری داشته که اقامت آن را از این طریق بدست آورند.

هزینه هایی که توسط خریدار در خرید ملک در بلژیک بایستی پرداخت شود به شرح زیر است:

مالیات املاک قدیمی ۱۲٫۵ درصد می باشد و این مالیات برای خریدارانی از ۲۰۱۸ ژوءن ۷%  شده است. برای خانه هایی که تا ۲۰۰۰۰۰ یورو می باشد خریداران نیاز به هزینه ۸۰ یورو هزینه اضافه نداشته باشند.
مالیات بر ارزش افزوده ۲۱% فقط اموال جدید
هزینه اسناد رسمی ۰۲% تا ۰۴%  است.
هرینه املاک و مستغلات ۰٫۲% – ۰٫۶%
سرمایه گذاری در خارج از کشور

سرمایه گذاری در بلژیک از طریق ثبت شرکت در بلژیک

سرمایه گذاری در بلژیک به دلیل اینکه در قلب اروپا واقع شده است مورد توجه سرمایه گذاران زیادی قرار گرفته است. یکی از راه های سرمایه گذاری در بلژیک ثبت شرکت است. برای سرمایه گذاری ثبت شرکت مراحلی دارد که شامل انتخاب طرح تجاری(بیزنس پلن) است که پس از تایید آن توسط دولت ،حساب بانکی برای انجام فعالیت های مالی شرکت باید افتتاح شود . سپس می توان با ارائه اسناد شرکت به دفتر اسناد رسمی  برای ثبت آن مراجعه نمود. پس از ثبت یک کد و شماره مالیاتی صادر می شود.  انواع ثبت شرکت در بلژیک وجود دارد که به آنها می پردازیم:

ثبت شرکت با مسئولیت محدود:

این نوع ثبت شرکت برای کسب و کار های کوچک و متوسط در بلژیک است که می تواند توسط سهامدار یا مدیر تنظیم شود. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت ۱۸٫۵۰۰ یورو است

ثبت شرکت سهامی عام:

این نوع ثبت شرکت برای شرکت های بزرگ و وسیع در نظر گرفته می شود و و حداقل سرمایه ۶۱٫۵۰۰ یورو می باشد. این نوع ثبت شرکت می تواند بین دو شریک باشد. این نوع ثبت شرکت مدیریت و هیئت مدیره توسط سه شخص اداره می شود.

ثبت شرکت از طریق نمایندگی:

این نوع ثبت شرکت از طریق راه اندازی یک نمایندگی یا شعبه می باشد و با راه اندازی آن شرکت بلژیکی محسوب می شود. این ثبت شرکت بایستی توسط شرکت مادر و اصلی تامین شود و همه هزینه های آن به عهده شرکت مادر می باشد.

روش ثبت شرکت در بلژیک :

ثبت شرکت در بلژیک تقریبا یک هفته طول می کشد و اسناد  بایستی به طور مناسب و صحیح همراه با ترجمه ارائه شود. همچنین آدرس جهت ثبت شرکت باید ارائه شود. ثبت شرکت می تواند توسط وکیل انجام شود ولی در نظر داشته باشید برای افتتاح حساب باید حضور الزامیست. در ابتدا ۲۰% از سرمایه اولیه در موسسه اعتباری در بلژیک مسدود می شود و توسط اسناد رسمی ثبت نام انجام می شود و پس از یک هفته کد شرکت را دریافت می کنند.

*توجه داشته باشید برای ثبت شرکت و فعالیت در بلژیک در صورتی که ایده نوآوری داشته باشد تا ۸۵% از مالیات بردر آمد کسر می شود.

برای ثبت شرکت در بلژیک مدارک زیر مورد نیاز است:

 • ارائه بیزنس پلن و طرح تجاری
 • فرم درخواست ثبت شرکت در بلژیک
 • ارائه پاسپورت سهامداران شرکت و مدیر عامل
 • پرینت حساب بانکی
 • نام شرکت
 • وکالتنامه( در صورت داشتن وکیل)

سرمایه گذاری در بلژیک از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در بلژیک

سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه در بلژیک به این صورت است که این اوراق توسط دولت صادر می شود. اوراق قرضه صادر شده توسط دولت در ارز های خارجی به عنوان اوراق قرضه دولتی شناخته شده که در  کشور بلژیک سرمایه گذاری با مقداری مشخص می باشد ، به طور خودکار در فصل ها( که چهار بار در سال است) افزایش می یابد و نیازمند بررسی هر روز قیمت سهام است  این سرمایه گذاری با حداقل ۲۵ یورو در ماه شروع می شود که تعیین قیمت در نهایت توسط دولت می باشد.

دولت بلژیک چهار بار در سال (مارس، ژوئن، سپتامبر، دسامبر) اوراق قرضه را به طور کلی برای دوره های ۵ و ۸ و ۱۰ ساله انجام می دهد که دولن متعهد می شود کل سرمایه در تاریخ رسمی پرداخت کنند. در نمودار زیر اوراق قرضه مربوط سال های اخیر کشور بلژیک را مشاهده نمایید.

وضعیت اوراق قرضه در بلژیک

سرمایه گذاری در بلژیک و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های اخذ اقامت بلژیک سرمایه گذاری است که پس از ثبت شرکت می توان به واسطه فعالیت و کسب و کار اقامت را بدست آورد. دولت بلژیک برای سرمایه گذاران که شهروندان اروپا نیستند، اقامت موقت صادر می کند که بعد از ۵ سال برای شهروندی بلژیک می توانند درخواست دهند. کشور بلژیک یکی از اعضای بنیانگذار اتحادیه اروپا است که از سرتا سر جهان تقاضای شهروندی این کشور را دارند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام و غیر قانونی می باشد.

بر خلاف بسیاری از کشور های دیگر در اروپا کشور بلژیک یک ویزای طلایی تحت عنوان ویزای سرمایه گذاری ارائه می دهد که متقضیان و سرمایه گذاران با سرمایه ۳۵۰٫۰۰۰ تا ۵۰۰٫۰۰ برای دوره پنج ساله ویزای آن را دریافت کنند، که پس از پنج سال اقامت دائم و شهروندی بلژیک را می توانند اخذ نمایند. توجه داشته باشید برای اخذ شهروندی و سرمایه گذاری در بلژیک بایستی در آزمون زبان آلمانی،هلندی با فرانسوی شرکت کنند.

مدارک لازم جهت ویزای سرمایه گذاری در بلژیک

 • پاسپورت (با اعتبار ۶ ماه)
 • تکمیل فرم ویزا
 • عکس( ۳ قطعه ۳٫۵*۴٫۵)
 • دعوتنامه
 • تمکن مالی
 • گواهی اشتغال به کار
راه های اخذ اقامت بلژیک

سرمایه گذاری در بلژیک و مزایای آن

سرمایه گذاری در بلژیک دارای مزایایی و معایبی است که به آن می پردازیم:

 • شرایط زندگی عالی شامل سطح بالای زندگی، سیستم آموزش قوی
 • کشور بلژیک بین صادر کنندگان بزرگ جهان
 • بدون محدودیت تجاری
 • نزدیک به مراکز و بازار های فروش
 • روش سریع برای کسب و کار

سرمایه گذاری در بلژیک و معایب آن

 • سرمایه گذاری در بلژیک با سرمایه گذاری مستقیم خارجی وابسته است.
 • سطح بالای مالیات شرکت ها
 • وابستگی به وضعیت اقتصادی منطقه اروپا
 • سطح بالای بدهی عمومی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

سرمایه گذاری در بلژیک و سخن پایانی

سرمایه گذاری در بلژیک یکی از راه های اخذ اقامت بلژیک و اروپا است که در این مقاله علمی مورد بررسی قرار گرفته شد، سرمایه گذاری در بلژیک از چند طرق امکان پذیر است که شامل ثبت شرکت، خرید ملک، دریافت اقامت از طریق ویزای طلایی می باشد که بعد از پنج زندگی و کار در بلژیک می توان برای شهروندی بلژیک اقدام نمود. پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر در این خصوص و دریافت اقامت اروپا همچنین برسی شرایط خود، با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب موسسه شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند. همچنین برای سرمایه گذاری در اروپا و اخذ اقامت آن می توانید از کشور هایی با اقتصاد قوی همانند اتریش، سویس، هلند و … اقدام نمایید. در صورتی که تمایل داشته باشید همانند وکیل مهاجرت اطلاعات کامل را بدست آورید می توانید ویدیو گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نمایید و بهترین روش را برای خود انتخاب کنید. امیدواریم از مقاله سرمایه گذاری در بلژیک لذت برده باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 پاسخ
 1. اسدی گفته:

  سلام و وقت بخیر
  من یک دندانپزشک هستم فارغ التحصیل از. دانشگاه شهید. بهشتی
  برای گرفتن ویزای کار. عایا بلژیک کشور. مناسبی هست؟ و چطور. میشه اینکار رو کرد؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ ویزای کار باید در ابتدا مدرک تحصیلی خود را معادل سازی نمایید و سپس بتوانید اقدام داشته باشید برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید .

   پاسخ
 2. majid گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من ساکن و مقیم بلژیک هستم و قصد خرید یه شرکت به ارزش تقریبا ۲۵ هزار یورو رو دارم.خواستم لطفا راهنمایی کنید که شرایط معامله و چگونگی بستن قرارداد را مختصرا برای من توضیح بدین و اینکه آیا مثل ایران نیاز به نوشتن قرارداد دستی و امضا طرفین و یا ثبت در دفتر خونه ای داره یا نه.
  با تشکر

  پاسخ
 3. فرزانه گفته:

  من ایرانی هستم و در امارات زندگی میکنم شوهرم اهل سوریه است و دو فرزند دارم ۱۱ ساله ۴ ساله .چگونه میشه ب بلژیک بیام و اقامتی بگیرم که بعد بشه پاسپورت دریافت کنم ممنون می شم اگه پاسخ بدید

  پاسخ
  • سمیرا میرزاقایی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   جهت اخذ اقامت بلژیک و مهاجرت به بلژیک شما می توانید از طریق ویزای تحصیلی ، کاری و یا سرمایه گذاری ویزای این کشور را اخذ نموده سپس پروسه اخذ اقامت دائم خود را طی نمایید
   جهت انتخاب راه صحیح مهاجرتی می بایست اطلاعات دقیق در زمینه شرایط تحصیلی و شرایط سنی شما وجو داشته باشد
   جهت کسب اطلاعات کامل و مشاوره رایگان با کارشناسان با شماره تلفن های مؤسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ
  • المیرا زمانی گفته:

   با عرض سلامم و احترام
   خدمت شما بزرگوار عرض شود که در بلژیک شرایط سرمایه گذاری سخت و مطمئن نیست اما در کشورهای دیگر می توانید از طریق سرمایه گذاری اخذ اقامت نمایید از جمله اتریش،کانادا،اسلواکی،اسلونی و …
   پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاورین ارشد حقوق بین المللی موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمائید .
   https://telegram.me/parsiaanlaw
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ
 4. ادریس حاتمی گفته:

  آیا می توان با خرید یک ملک به ارزش پانصد هزار یورو اقدام به در خواست اقامت از طریق سرمایه گذاری در بلژیک کرد.و پس از دریافت اقامت سرمایه گذاری میشود با همان ویزا در مدت سه سال اول در آنجا مشغول به تحصیل شد.متشکرم

  پاسخ