سرمایه گذاری در روسیه

سرمایه گذاری در روسیهسرمایه گذاری در روسیه

سرمایه گذاری در روسیه ، اخذ اقامت و تابعیت روسیه از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری با توجه به سوالات فراوانی که در مورد آن وجود دارد، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. این اطلاعات می تواند به افرادی که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در روسیه را دارند کمک شایانی کند . راه های گوناگون سرمایه گذاری در روسیه و داشتن سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در روسیه از جمله مواردی است که امکان دارد ذهن شما عزیزان را به خود مشغول کرده باشد .

ما در این مقاله تصمیم داریم که شرایط سرمایه گذاری در روسیه را به طور کامل و جامع از زوایای مختلف شرح دهیم . به شما پیشنهاد می شود اگر برای مهاجرتتان در روسیه راه سرمایه گذاری در روسیه را انتخاب کردید حتما با وکلای مجرب نیز مشورت بفرمایید تا در این امر بتوانید قدم های درست و محکم تر بردارید . برای کسب اطلاعات بیشترمیتوانید با موسسه ملکپور همکار مشاوره ام آی ای در اتریش تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

از زمان فروپاشی شوروی ،اقتصاد کشور روسیه تحت تاثیر بازار آزاد قرار گرفته است . در مرز بین اروپا و آسیا ، روسیه بزرگترین کشور محسوب می شود .اقتصاد این کشور در جهان در رتبه ششم قرار دارد .بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ تولید دو برابر شده بطوری که تولید نا خالص داخلی اسمی کشور روسیه افزایش یافته و به عنوان اقتصاد نو ظهور بازار روسیه معرفی می شد .

مزایای سرمایه گذاری در روسیه

رشد چشم گیر اقتصاد روسیه مبتنی بر مبادلات کالا است ولی علیرغم آن ، خطرات زیادی برای سرمایه گذاران و تجار در پی دارد . روسیه در بین سرمایه گذاران بین المللی در صنعت انرژی ، به عنوان یکی از صادر کنندگان اصلی نفت و گاز طبیعی شناخته می شود . صنعت نرم افزار و فناوری اطلاعات نیز در این کشور روز به روز در رده های بالای جهانی قرار می گیرد .

 • منابع طبیعی غنی :

روسیه بزرگترین صادر کننده گاز در جهان و نیز یکی از اقطاب تولید نفت و فولاد در دنیا می باشد.

 • رشد چشمگیر صنایع :

بعضی از صنایع از جمله صنعت ارتباطات و مخابرات و فناوری اطلاعات در روسیه رشد بسیار قابل ملاحظه ایی داشته است .

 • رشد اقتصادی شهروندان :

روسیه دارای جمعیتی بالغ بر ۱۴۲ میلیون نفر با درامد شخصی می باشد که هر سال نسبت به سال قبل دارای رشد ۱۰ الی ۱۵ درصدی می شود .

 • مزایای مالیاتی سرمایه گذاری در روسیه

روسیه درارای زیر ساخت های خوبی در سطح جهانی می باشد و از مزایای مالیات خوبی برخوردار است . در کشور روسیه مالیات شرکت ۲۰% ،مالیات بر درامد شخصی ۱۳% و ۱۸% مالیات بر ارزش افزوده می باشد .

شهروندی روسیه از طریق سرمایه گذاری در روسیه، نیاز به تنها ۹۰ روز حضور در سال را دارد . از طرفی گذر نامه روسی نیز بسیار خوب است زیرا دسترسی به بیش از ۱۰۰ کشور جهان را میسر می سازد .

روش های سرمایه گذاری در روسیه

امروزه دو روش برای سرمایه گذاری در روسیه وجود دارد

 • سرمایه گذاری در حوزه تجاری

این روش مخصوص نو آوران و کار آفرینان می باشد که به دنبال راه اندازی کسب و کار در حرفه خود می باشند و قصد دارند کسب و کار خود را به روسیه انتقال داده یا شعبه شرکت یا موسسه خود را افتتاح نمایند .اگر مالیاتی که بابت سود سالانه بعد از سه سال پرداخت میکنند دست کم ده میلیوم روبل بیشتر باشد می توان شهروندی روسیه را بدست آورد .

در حوزه تجاری می توان با خرید سهام نیز سرمایه گذاری در روسیه انجام داد به این صورت که یک سهامی به ارزش ۱۰۰ را در نظر گرفت و ۱۰ درصد این سهام را خریداری کرد و با ۱۰ میلیون روبل صاحب ۱۰ درصد سهام شد که مالیات حد اقل سه ساله آن به ۶ میلیون روبل می رسد و به این روش  از سرمایه گذاری در روسیه می شود شهروندی روسیه را در اختیار گرفت .

۱۰ میلیون روبل روسیه برابر ۱۶۲۰۰۰ دلار آمریکاست که حد اقل مبلغ سرمایه گذاری در روسیه است .

این سرمایه گذاری در کشور روسیه نیز می تواند در بخش های کلیدی اقتصاد کشور روسیه از قبیل کشاورزی ، نفت و گاز ، انرژی ، معادن و فلزات ، فناوری اطلاعات ، دارو ، فراوری مواد خورکی ، نساجی و تحقیقات و نو آوری باشد .

ویزای سرمایه گذاری در روسیه از طریق تجارت و کسب و کار برای ۱ یا ۲ یا ۵ سال اعتبار دارد . اقامت دائم بعد از ۳ سال زندگی اعطا می گردد . و بین ۳ الی ۵ سال اقامت قانونی در کشور روسیه ، شهروندی روسیه اعطا می گردد که مستلزم تسلط بر زبان روسی می باشد .

سرمایه گذاری در روسیه در بخش املاک و مستغلات

با ۱۵ میلیون روبل میتوان در بخش املاک برای سرمایه گذاری در روسیه اقدام کرد ، که در عرض ۲ الی ۳ ماه پاسپورت با استفاده از روش بیومتریک ۵ ساله و غیر بیومتریک ۱۰ ساله صادر می شود .

چهار دلیل برای امنیت سرمایه گذاری در روسیه

 • اقتصاد رشد خواهد کرد

شرایط اقتصاد و سرمایه گذاری در روسیه حتی اگر قیمت نفت نوسان داشته باشد باز اقتصاد روسیه روندی رو به رشد خواهد داشت

 • تعادل ارزش روبل حفظ می شود

به عقیده تحلیل گران اقتصادی ارزش دلار به ۵۳ -۵۵ روبل از ۶۰ روبل خواهد رسید

 • سیاست تاثیری بر اقتصاد نخواهد گذاشت

وقایع و تصمیمات سیاسی تاثیری بر اقتصاد روسیه نخواهد داشت . این در حالی است که این تصمیمات برای کشور روسیه بسیار مهم هستند .

 • بازار راکد شکوفا می شود

بسیاری از بازارهای راکد تبدیل به فرصت سرمایه گذاری در روسیه می شوند.

در مجموع سرمایه گذاری در روسیه منجر به اخذ اقامت ۵ ساله در این کشور می شود و میتوان به کشور های حوزه سی آی اس سفر کرده و در آن کشور ها زندگی کرد . کشور هایی از قبیل بلا روس ، روسیه ، اکراین و…

سخن پایانی در مورد سرمایه گذاری در روسیه

پیشنهاد میگردد در انتخاب کشور مورد نظر جهت سرمایه گذاری بیشتر تحقیق شود و با کارشناسان و مشاورین زبده موسسه حقوقی ملکپور همکار موسسه MIE در اتریش تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب مشورت نمایید. مثلا در باب سرمایه گذاری در روسیه باید بدانیم که با سرمایه گذاری در بلاروس هم می شود اقامت ۵ ساله گرفت که مبلغ مورد نیاز اولیه حدود ۱۶۰۰۰۰ یورو است و به دو دلیل سرمایه گذاری در بلاروس از سرمایه گذاری در روسیه بهتر است

 • دلیل اول اینکه سرمایه گذاری در روسیه هزینه بالاتری دارد و در حالی که سرمایه گذاری در بلاروس مرغوب صرفه تر است
 • دلیل دوم مناسبات و سیاسی دو کشور است که در این زمینه بلاروس ارتباطات مسالمت امیز تر با کشور های دیگر دنیا از جمله  کشور های صنعتی اروپا مثل المان و سایر کشورهای اروپایی دارد.

پیشنهاد میشود اگر سرمایه لازم را برای سرمایه گذاری دارید به جای سرمایه گذاری در روسیه جهت سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی برای ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری در انگلیس یا کشور کانادا هم اطلاعات کامل را کسب کنید و با توجه به اینکه کدام گزینه مناسب شرایط شما است را انتخاب کنید و اقدام بفرمایید. شما می توانید تمام سوالات و تجربیات خود را در مورد سرمایه گذاری در روسیه و اخذ اقامت و تابعیت روسیه از طریق سرمایه گذاری را در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کنید. امیدوار است که نوشتار سرمایه گذاری در روسیه مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 3٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   ممنون از اینکه نظر خود را در خصوص مقاله ارسال نمودید.امیدواریم از مطالب آن بهره کافی برده باشید.

   پاسخ