سرمایه گذاری در رومانی

سرمایه گذاری در رومانی و بررسی آن

 • سرمایه گذاری در رومانی و شرایط عمومی آن
 • سرمایه گذاری در رومانی و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در رومانی و شاخص های تاثیرگذار
 • سرمایه گذاری در رومانی از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در رومانی از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در رومانی از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در رومانی و بررسی اخذ اقامت و تابعیت رومانی
 • سرمایه گذاری در رومانی و مزایای آن

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در رومانی و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در رومانی ، انواع روش های سرمایه گذاری در کشور رومانی و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در رومانی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. اساسی ترین و مهمترین نکات پیرامون سرمایه گذاری در رومانی به صورت مدون، ساده و مفید خدمت شما متقاضیان گرامی ارائه می شود. رومانی از کشورهای جدید عضو اتحادیه ی اروپا می باشد و تقریبا تمامی قوانین اتحادیه ی اروپا شامل کشور رومانی نیز می شود. به همین دلیل سرمایه گذاری در کشور رومانی دروازه ای برای متقاضیان جهت ورود به کشور های عضو حوزه ی شنگن می باشد. در ادامه به کلیه مباحث پیرامون سرمایه گذاری در رومانی می پردازیم. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران حقوقی زبده مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش تماس حاصل فرمایید.

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در مورد مهاجرت به رومانی

مقاله مرتبط

آشنایی با کشور رومانی

سرمایه گذاری در رومانی و شرایط عمومی آن

 سرمایه گذاری در رومانی، کشوری که دارای جاذبه های دیدنی بسیاری از جمله کاخ های با شکوه و قلعه های زیبا است، یکی از روش های اخذ اقامت اروپا است. در این کشور شما محو زیبایی های طبیعی و جاذبه های گردشگری خواهید شد. زبان رسمی کشور رومانی، رومانیایی است که بیشترین شباهت را به زبان لاتین دارد. واحد پول این کشور، لئو رومانی است. نرخ بیکاری رومانی ۳/۴ درصد می باشد. رومانی مرکز اصلی امور مالی و تجاری اروپای شرقی است و در صنایع ماشین آلات ، مواد شیمیایی و داروسازی ، صنایع هوایی و ساخت سلاح به پیشرفت های موفقیت آمیزی دست پیدا کرده است. این کشورتا حد زیادی به پیشرفت انرژی هسته ای وابسته میباشد. هزینه زندگی در کشور رومانی ماهیانه حدود ۵۰۰ یورو است که البته در بخارا بالاتر می باشد.

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد مهاجرت به رومانی

سرمایه گذاری در رومانی و استانداردهای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در رومانی از آن جهت که اقتصادی رو به رشد دارد و قوانین اروپا شامل این کشور می شوند، قابل اطمینان است. این کشور از سال ۱۹۹۵ عضو سازمان تجارت جهانی است و استانداردهای سرمایه گذاری در معاهدات دو جانبه که کشور رومانی عضو آن ها است رعایت گردیده است. برای بررسی بیشتر در خصوص امنیت سرمایه گذاری در رومانی می توان نرخ مصادره اموال در این کشور را در چند سال گذشته مورد نظر قرار داد.

سرمایه گذاری در رومانی

این نمودار نشان دهنده خطرات مربوط به عملکرد سیستم قضایی می باشد. دسته ۱ کشورهای کم خطر و دسته ۷ کشورهای پرخطر قراردارند. ریسک مصادره اموال در کشور رومانی برابر با ۱ بوده که نشان دهنده ریسک کم در نقض قرارداد و مصادره اموال می باشد.

سرمایه گذاری در رومانی و شاخص های تاثیرگذار

سرمایه گذاری در رومانی و یا هر کشور دیگر بایستی بر پایه تحلیل رشد اقتصادی و زیرساخت های آن کشور انجام شود. شاخص های بسیاری وجود دارد که سرمایه گذار می تواند درمورد کشور مقصد در نظر بگیرد. در زیر ما مهم ترین شاخص های اقتصادی تاثیرگذار را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • تولید ناخالص داخلی (GDP) در کشور رومانی

  تولید ناخالص داخلی مهمترین نشانه سلامت اقتصادی کشور می باشد. GDP به معنای بهای کالاهای تولید شده و خدمات ارائه شده در داخل کشور در زمان مشخص است. براساس این نمودار می توان میزان سوداوری سرمایه را مشخص کرد. نرخ تولید ناخالص داخلی در کشور رومانی در سال ۲۰۱۷، ۲۳۳۱۳٫۲ دلار آمریکا می باشد و در سال های اخیر پیشرفت خوبی داشته است.

 • مالیات (Tax) در کشور رومانی

  شاخص دیگری که در خصوص سرمایه گذاری در رومانی می بایست مد نظر سرمایه گذاران قرار گیرد میزان مالیات در آن کشور است. بطور قطع هرچه مالیات کشور پایین تر باشد، سرمایه گذاران سود بیشتری خواهند داشت. اما باید درنظر داشت مالیات پرداختی به کشور صرف امکانات رفاهی و درمانی برای شهروندان خود آن کشور خواهد شد. در نمودار زیر میزان مالیات و تغییرات آن در چند سال های اخیر قابل ملاحظه می باشد.

سرمایه گذاری در رومانی
سرمایه گذاری در رومانی

سرمایه گذاری در رومانی از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در رومانی و ثبت شرکت در این کشور این امکان را به فرد می دهد که به اقامت دست یابد. مهم ترین فاکتور برای اخذ اقامت از این طریق بیزینس پلن قوی می باشد. مدت پروسه دریافت اقامت از این طریق حدوداً ۶ تا ۸ ماه می باشد. اقامت رومانی ازاین طریق به این صورت است که فرد در ابتدا اقامت موقت دریافت کرده، پس از گذشت چند سال در صورت داشتن شرایط لازم و موفقیت در فعالیت تجاری خود، به اقامت دائم دست پیدا می کند. متقاضی پس از دریافت اقامت دائم میتواند برای اخذ پاسپورت رومانی اقدام نماید.

انواع ثبت شرکت در ادامه بررسی می شوند.

 • ثبت شرکت در رومانی به صورت سهامی

  در تأسیس شرکت سهامی باید حداقل دو سهام دار وجود داشته باشد. مقدار سرمایه اولیه مورد نیاز حداقل ۲۵٫۰۰۰ یورو یا ۹۰٫۰۰۰ RON می باشد. برای ثبت شرکت در رومانی به صورت سهامی مدارکی مانند شناسنامه، پاسپورت و داشتن طرح اقتصادی که از نکات مهم می باشد ضروری است. همچنین باید نام تمام سهامداران به همراه مقدار سهام آنها ارائه گردد. داشتن نام برای شرکت از دیگر الزاماتی می باشد که برای ثبت شرکت در رومانی باید انجام شود.

 • ثبت شرکت در رومانی به صورت مسئولیت محدود

  در ثبت شرکت در رومانی به صورت مسئولیت محدود حداکثر ۵۰ سهام دار وجود دارد. میزان سرمایه اولیه مورد نیاز کمتر از ۲۰۰ RON نمی تواند باشد. در این نوع شرکت وجود یک مدیر الزامی است و حق تقسیم سهام نیز وجود ندارد. به همین دلیل در شرکت های با مسئولیت محدود مانند شرکت های خصوصی، مسئولیت تمام مسائل به عهده مدیر آن شرکت است. مدارکی که برای ثبت شرکت در رومانی به صورت مسئولیت محدود باید ارائه گردد به این شرح می باشد: پاسپورت، مدارک شناسایی فرد متقاضی ثبت شرکت، آدرس محل شرکت درکشور رومانی، تعیین نام مناسب برای شرکت که از طریق آن فعالیت تجاری معرفی گردد، بیزینس پلن و سندی که اثبات کند متقاضی توانایی مالی لازمه را دارد.

 • ثبت شرکت در رومانی با تأسیس شعبه

  زمانی که سرمایه گذار در کشور خود دارای شرکت می باشد، میتواند شعبه آن را در کشور رومانی تأسیس نماید و تمام فعالیت هایی که در شرکت مادر انجام می شود نیز در شرکت شعبه ادامه یابد. در اصل طرف اصلی تمام قرارداد ها شرکت مادر بوده است و شرکت شعبه نقشی ندارد. تأسیس شعبه در رومانی به مدارکی نیازمند است که مهمترین آنها به این شرح است: اساسنامه شرکت مادر که در محضر به ثبت رسیده باشد، مشخصات فعالیت تجاری شرکت، اثبات عدم بدهی شرکت مادر، سهامداران و همچنین مکان شرکت مشخص گردند.

مزایای ثبت شرکت در رومانی

 • افراد خارج از اتحادیه اروپا میتوانند از این طریق اقامت رومانی را اخذ نمایند.
 • شما به عنوان یک شرکت رومانی میتوانید افتتاحیه حساب بانکی در بانک های رومانی و سایر کشورها داشته باشید.
 • میزان مالیات شرکت در کشور رومانی پایین می باشد.
 • با ثبت شرکت درکشور رومانی شما دارای شخصیت حقوقی اروپایی می شوید و امکان دسترسی به بازارهای جهانی وجود دارد.

سرمایه گذاری در رومانی از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در رومانی در املاک و مستغلات یکی از طرق سرمایه گذاری در این کشور می باشد که البته متقاضیان بایستی سنجیده و حساب شده در آن قدم بردارند و اطلاعات خود را در تعامل با وکلای زبده مهاجرت بالا ببرند. سرمایه گذاری در رومانی از طریق خرید ملک مسکونی یا تجاری امکان پذیر است. خرید املاک تجاری از قبیل هتل، رستوران و کارخانه روشی می باشد که متقاضی این سرمایه گذاری را به تنهایی و یا به همراه ثبت شرکت در کشور رومانی انجام می دهد. درمورد خرید ملک رومانی توجه به این موضوع حائز اهمیت است که با خرید ملک در این کشور به متقاضی اقامت دائم اعطا نمی گردد اما در بعضی کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا، پرتقال، یونان و قبرس اروپایی می توان با خرید ملک به مبلغ مشخصی اقامت دائم آن کشورها را کسب کرد.

در ذیل جدولی تعبیه شده که در آن رنج خرید آپارتمان در رومانی برای شما سروران گرامی مخاطب مؤسسه حقوقی ملک پور ارائه شده است:

میانگین قیمت در پایتخت رومانی خرید آپارتمان
۷,۸۱۸٫۸۹ lei قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
۴,۸۸۰٫۷۸ lei قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

سرمایه گذاری در رومانی از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در رومانی به دلیل توسعه اقتصادی همه جانبه این کشور و وجود پتانسیل های بالقوه منابع طبیعی، سبب گردیده تا فرصت های بسیاری برای کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی در مقایسه با کشورهای شرق اروپا فراهم شود. اما به دلیل موانع ساختاری و نظارتی، میزان استفاده از این قابلیت بازار کارآفرینی در رومانی کم است. صنایع پیشگام در رومانی بخش خدمات با ۴۲٫۸%  نیروی کار و بخش کشاورزی با ۲۸٫۳% نیرووی کار می باشد. پس از آنها صنایع نفت و گاز، ساخت و ساز، مهندسی، ذوب آهن، داروسازی و فناوری اطلاعات قرار دارند. که همگی نیز دارای فرصت های بی شمار کارآفرینی هستند. یکی از مزایای کارآفرینی در رومانی این است که قوانین CFC ندارند یعنی شما بدون هیچ مسئله ای می توانید شرکت های تان را از خارج مدیریت بکنید.

سرمایه گذاری در رومانی و بررسی اخذ اقامت و تابعیت رومانی

سرمایه گذاری در رومانی و اخذ اقامت از این طریق را در این مقاله بررسی نمودیم. از طریق بعضی از سرمایه گذاری ها در رومانی مثلا ثبت شرکت می توان در نهایت به اقامت و تابعیت کشور رومانی دست یافت. همانطور که در بالا ذکر کردیم، فرد و خانواده او با ثبت شرکت در رومانی در ابتدا اقامت موقت دریافت کرده و پس از گذشت حدود ۵ سال از اقامت می تواند درخواست اقامت دائم بدهد. سپس با داشتن اقامت دائم می تواند برای اخذ پاسپورت اقدام کند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص به مقالات موجود در سایت مؤسسه حقوقی ملک پور مراجعه نموده و اطلاعات کامل تری را مطالعه بفرمایید.

مهاجرت به رومانی

سرمایه گذاری در رومانی و مزایای آن

فاکتورهای بسیاری در سرمایه گذاری در رومانی سبب گردیده تا سرمایه گذاران خارجی جذب کشور رومانی گردند که برخی از مهمترین مزایای آن عبارتند از:

 • با سرمایه گذاری در این کشور می توان برای دریافت اقامت آن اقدام نمود.
 • کشور رومانی برای سرمایه گذاران امتیازات ویژه ای قائل می شود.
 • امروزه کشور رومانی به جایگاه سیاسی و اجتماعی پایدار در اتحادیه اروپا رسیده است.
 • کشور رومانی دارای ارتباطات سیاسی و توافقات دو جانبه با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.
 • موقعیت جغرافیایی رومانی باعث شده که سرمایه گذاران از آن به عنوان دروازه ای برای ورود به بازارهای اتحادیه اروپا استفاده نمایند.
 • سرمایه گذاران به نیروی کار مجرب با هزینه کم دسترسی دارند.
سرمایه گذاری در رومانی و سخن پایانی

ما در این مقاله سرمایه گذاری در رومانی را از طریق خرید ملک، کارآفرینی و ثبت شرکت مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم. سرمایه گذاری در رومانی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، به سرمایه کمتری نیاز دارد اما به دلیل ضعف درامور بانکی و بدهی بالای دولت به کشورهای خارجی نمی توانیم توصیه کنیم که سرمایه گذاری در کشور رومانی را اولویت برنامه خود قرار دهید. اساساً امر مهاجرت پیچیده بوده و دارای زوایای پنهان بسیاری است لذا ما به شما عزیزان توصیه می کنیم در ابتدا اطلاعات خود را راجع به سرمایه گذاری در کشور رومانی و سایر کشورهای پیشرفته اروپایی به روز نمایید تا در جلسات مشاوره با وکلای مؤسسه ی حقوقی ملک پور سوالات کلیدی خود را مطرح سازید. شما متقاضیان گرامی می توانید جهت اخذ اطلاعات تکمیلی در خصوص سرمایه گذاری در رومانی مقالات ما را با کلید واژه ملک پور جستجو کرده و مطالعه بفرمایید و در صورت ابهام نیز با مؤسسه ی حقوقی ملک پور در وین ویا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از راهنمایی های وکلای این مؤسسه برخوردار شوید. همچنین توصیه می شود پیش از هر اقدام با تهیه و مشاهده ویدیو گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، شرایط خود را برای مهاجرت از طرق مختلف برای تمامی کشورها بررسی نمایید تا با آگاهی کامل همانند یک وکیل مهاجرتی نسبت به مهاجرت خود تصمیم گیری و اقدام نمایید. همچنین در قسمت دیدگاه در انتهای این مقاله نیز می توانید نظرات و پرسش های خود را بیان نمایید، در سریع ترین زمان ممکن به آنها پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ